Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ahol a panel az álomotthon

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2016. február 9. 15:39
Azt hihetnénk, hogy a panelházak a múlt örökségei, amiket ma már nem építenek, de tévednünk kell, paneltömbök mind a mai napig készülnek. A félmilliós lélekszámú orosz városban, Csebokszariban gomba módjára nőnek ki a földből a panelblokkok, amik megannyi család számára jelentik az álomotthont. Szergej Novikov fotós képei a vidéki városok átalakulását mutatják be, ahogy a zöld területeket felváltja a beton.

Nők Lapja Café: Ahol a panel az álomotthon - fotók
  1. 2016. február 11. 11:1851.

    Amikor nyaron megyunk bevasarolni itt a legtobb helyen a plazak elott oriasi nyitott parkolok vannak (sajnos) es mire kijovunk alig lehet megfogni a kormanyt, pedig mindig teszunk a szelvedo ele arnyekolot.


    Kell 15 perc mire a kocsi rendesen lehul a klimatol. Ezert szeretek parkolohazban parkolni de sajnos itt gyakoribb a nyitott carpark.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (39)
    2016-02-11  07:37
  2. 2016. február 11. 11:1650.

    jol nez ki. nalatok minden furdoben van kad? nalunk altalaban az egyik ( a nagy furdoben ) van kad a tobbi ensuite ott zuhanyzo, mosdo, WC van.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (37)
    2016-02-11  07:07
  3. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2016. február 11. 11:1549.

    Megint nem a lényeget veszed le.


    Nem írtam sem azt, hogy milenneha, sem azt hogy kire irigykedek, sem azt milyen rossz/nemrossz nekem.


    Csak szimpla tény, hogy nem a ruha teszi az embert. És nem a kocsija, nem az Iphone-ja és nem a kéglije.


    Sajnos Mo-on az a trend uralkodik, hogy minél nagyobb terepjáróval jársz, annál faszább gyerek vagy.


    És ez ocsmány hozzáállás. Mert nem látszik a kocsi mögött az EMBER.


    Én sose mondtam, olyan baromságokat, hogy kisfizetés-kistisztesség, nem is erre akarok kilyukadni. 


    Egyszerűen csak arra, hogy vannak igények, ami valakinek a 100ezres napszemüveg, valakinek az utazás, valakinek meg a 200nm-es lakás. És mérlegel, mit helyez előtérbe. 


    Példa: van egy kedves baráti házaspár. 1 gyerekkel. A gyereknek mindent megvesznek, dől ki a játék a lakásból. Úgy van felöltöztetve, mint szarospista, állandóan programokat szerveznek neki. Apuci meg macinaciban jár mindenhova és nincs foga. - hát ennyit az igényekről.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (46)
    2016-02-11  10:47
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. február 11. 11:1248.

    14-16 évvel vagyok idősebb kábé


    engem 20 éve izgat, hogy az alternativ energia legyen jobban használható, ne basszuk szét a földet


    és mára már elérhető, hiába szeretem a kéróm, de veszek zöldet és hamarosan villanykocsit is


    nem nagyon értem ha a fiatalabbak basznak mindenre


    a svédek már ma 50%ban zöldenergiát használnak, ha annyi melegvizük lenne mint a magyaroknak, lehet sonnak nagyobb volna a százalék


     


    auszráliában temérdek a barnaszén és nem tüzelni akarják meee van, hanem nyomják ezerrel a kutatást, hogy olcsó hidrogént csináljanak belőle és abból üzemenyagcellát és az a kocsitól kezdve sok dologba fasza és nem szennyez


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (43)
    2016-02-11  09:24
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. február 11. 10:5647.

    nekem is van a teraszon 2 gázos hősugárzó, hogy hűvösebben is lehessen kinn lenni


    és még szeretem is az esti városi fényeke, nálam csend soha nincs ez adódik: the city that never sleeps


    és ennek ellenére én is nagyon sokat vagyok haveroknál kertesben hétvégén, mert én is azt szeretem jobban


     

    előzmény:
    cabron (45)
    2016-02-11  10:22
  6. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. február 11. 10:4746.

    a f akar lakni több generációval, amikor már 16 évesen 99,9%ban egyedül lakhattam, mert az apámék kiköltöztek leányfaluba (nem vagyok malac, hogy élvezzem a sokaságot egy vacokban)


    Rövidgatyában járnak, flipflopban ez valami papucs?


    ha az akkor ez gyerekszoba kérdése (járok papucsban a kéróban a gellértpancsiban) de nem az utcán, nem boltban...


    és ez nem buxa kérdése


     


    a csórók képzelik be maguknak az, hogy akiknek többjük van, azok nagyzolásból nem olyan kéró, kocsit, turkálós ruhát, műanyag párizsit..... vesznek mint a csórók


    1000 hogy ha megszánna a magyark istene, holnaptól keresnél 10000 eurot havonta


    teljesen másképp élnél és másképp nyilatkoznál mi a jó neked


    és akkor még nagyon messze álnál a gazdagságtól és mégis megfordulnál a tangelyeden


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (44)
    2016-02-11  10:20
  7. 2016. február 11. 10:2245.

    Mi ketten lakunk 100 m2-en és L alakú ház lévén, van hozzá némi terasz/veranda rész. Én el sem tudnám képzelni, hogy ne ülhessek ki a verandára bármikor, amikor kedvem szottyan.


    Nálunk alap, hogy kint isszuk a reggeli kávénkat, a péntek esti kupica pálinkánkat akkor is, ha mínuszok röpködnek. :)


    Még így is filózunk, hogy jó lenne a leghátsó 30 m2-es helységet megcsinálni gardrób szobának, mosókonyhának. Csak hát jelenleg az másra kell, és addig nincs rá esély, amíg a nyári konyhát nem alakítjuk át. Az meg egy kicsit húzós kiadás lenne most.


    De hát, mindenki más, nincs mindenkinek igénye a térre. Nekünk nagyon. A portánk 2500 m2. Itt élünk ketten. Viszont nekünk meg nem annyira van igényünk emberek közé menni.


    Aki jövős-menős típus, annak elképzelhető, hogy annyi a lakás, hogy legyen hova behúzódni nap végén. Annak valóban púp a hátán egy kert, vagy akár egy nagyobb lakás.

    előzmény:
    Amarynda (30)
    2016-02-10  16:21
  8. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2016. február 11. 10:2044.

    Egy ekkora lakás 3 generációnak elég. 


    Az amcsi túlzásokat szerintem felesleges ide áthozni, mert nálunk nem kell és nem is működik. 


    "Nem attól lesz nagy a pöcse egy faszinak, hogy milyen márkás kocsiban ül"


    Pont a minap beszéltem egy barátommal, egy spanyol szigeten él és ott nincs nagyzolás, nincs ki_ha_én_nem viselkedés. Egy sátorban él, amit ő húzott fel arra a parcellára amit vett. És a szomszédai is hasonlóképp vannak. Rövidgatyában járnak, flipflopban, nincs versengés ki a faszább gyerek és boldogok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (37)
    2016-02-11  07:07
  9. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2016. február 11. 09:2443.

    Persze, érthető ez isnem vitatkozom. csak nekem ez a lakás-kérdés sosem volt kardinális, nem igazán izgat. Férjem pölö állandóan baszakodna a lakással, itt újít, ott glettel, ötletel, átrendez, újat vesz...stb. Engem meg nem mozgat meg ez semmilyen szinten.


    Élek, vagyok, elférek, kényelmes, okés.


    Nyilván, ha egy lyuk lenne, én is kényelmetlenül érezném magam, de az 53 nm nekem totál elég. És ezzel nem azt mondom, hogy nem lenne jó 2x akkora konyha vagy 3x akkora fürdő...csak azt mondom, nekem megfelelő és egyáltalán nem kicsi, nem zavaró.


    -nekem-


    előzmény:
    Büdösbogár (35)
    2016-02-11  00:02
  10. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. február 11. 09:1342.

    volt most egy ingatlanár és rent emelkedés


    de ez csak átmeneti


    az adósmentés mizériával kitolódott a baromi sok csőd és kilakoltatás


    hamarosan beindul és akkor az árak esni fonnak


    olvasd el

    előzmény:
    Amarynda (31)
    2016-02-10  16:26
  11. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. február 11. 08:2341.

    és ez mitől szűrni ki ha a szomszéd kalapálja a diót? vagy üvölt a nő a gyerekekkel, vagy magassarkúban vágtázik a kéróban....


    arra jó hogy a kevés légköbméter hamar büdös párás lesz, mert normális szellőztetőgépet nem szerelnek a házra


     

    előzmény:
    eda-1952 (33)
    2016-02-10  21:09
  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. február 11. 08:1740.

    a paneltelepet a németek találták ki a háburú után átmeneti lakhatásra, ameddig újjáépítik az országot és később lebontják


    a kágéesté lelopta a technologiát és az elvtársak arra használták, hogy a parasztokat a városokba szorítsák be és befogják azokat a nagy iparosítási agymanésük eszközének


    kis területen sok ember, ha zúgolódnának kevesebb létszámú karhatalom szét tudja rúgni a seggüket


    magyarban is beszélték régen, hogy a panelt csak 25 évre építik, annyira van tervezve az épület


    de asszem örök mementója marad a szocreál ámokfutásnal


     

    előzmény:
    Amarynda (32)
    2016-02-10  16:30
  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. február 11. 07:3739.

    kocsi


    ugye a boltoknál pakolunk bele kényelmesen és dögmelegben zimankóban zivatarban megnyomjuk a gombot a garázsajtó nyílik, beállunk és a lifttel kényelmesen felvisszük a cuccot a kéróba


    és ha még gyereket is kell kiszedni, az is 1000x biztonságosabb, mint ha utcán forgalom mellett


    a kocsi állandóan 15-20 fokos, induláskor nem kell a 100fokos kocsiba ülni leizzadni, vagy a fagyosba és vakarni a jeget, tapicskálni a hóbanzuhiban kell menni valahová, nem esőverten érkezünk meg


    és akkor nem beszélek a parkolási nehézségekről


     

    előzmény:
    Amarynda (32)
    2016-02-10  16:30
  14. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. február 11. 07:2738.

    ez valahogy mentalitás is a szűkösködés


    ha bp környékét nézed, sok a beépítetlen hely


    az új parcellázott részek is szűk utcákra kis telkekre és kis kérókra van ma is csinálva


    az anyámnak van 150m széles 38m hosszú telke az önkonymányzat most rendezi a környéket és elvesz út szélesítésre 5m a telek hosszából, "hatalmas" 10m széles utcát nyitnak, ebben lesznek a közművek is


    és ebből a kis területből 6 építési telek lesz, tehát ma is a zsúfolás a trend, most közmű előtt 15000ft/ m2 a terület ára, közművesen meg 25000 lesz kábé


    25x33m 825m2 egy telek, 20-21millió lesz a telkek ára és arra egy nem túl nagy modern ház még 40millió kábé


    szóval olyan 70mincsijének lenni kell aki ott akar majd lakni és ez magyarban nem kevés pénz és ezért is csak zsúfoltságot kap


    lehet a pénz miatt nem nől a város alapterülete


     

    előzmény:
    Amarynda (31)
    2016-02-10  16:26
  15. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. február 11. 07:0737.

    kép berakja van nem


     

    előzmény:
    Amarynda (30)
    2016-02-10  16:21
  16. 2016. február 11. 00:1736.

    Egyetértek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (9)
    2016-02-10  11:00
  17. 2016. február 11. 00:0235.

    Vannak emberek, akik azért vesznek kétüléses kanapét, mert ketten vannak, minek nagyobb, nem egy hadsereget akarnak leültetni. Mások olyan lakásban érzik jól magukat - én is -, ahol a stílushoz, esztétikai élményhez hozzátartozik a tér. Igaz ez a belmagasságra is. Kis lakás is lehet szép, de behatárolja a fantáziát a méret és a praktikum. 


    Az első munkahelyem egy régi gangos társasházban volt, amit amikor felújítottak üvegtetővel befedtek. A gangokat szőnyeggel borították, réz kandelláberekkel díszítették, a valaha volt lakásokban pedig az irodák voltak 3 szinten. Az volt a különlegessége, hogy úgy fedték le, hogy hagytak a tér közepén egy körben üvegfalas, felülről nyitott télikertszerű zöld oázist. Valami hihetetlenül gyönyörű volt az egész, jó érzés volt ott dolgozni. Többször láttam már hasonló megoldást lakáskultúra magazinban, hogy a nappali közepén van  a "kert", és még nem tettem le róla, hogy egyszer ilyen lakásom lesz. Nekem itt kezdődik a lakás, nem 55 m2 kettőhetven belmagassággal 3 emberre. Persze nyilván van aki panelból el nem jönne, én is ismerek ilyet, de tudomásul vettem, hogy ebben soha nem fogunk egy nyelvet beszélni, mert más az esztétikáról, lakótérről, élettérről alkotott elképzelésünk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (25)
    2016-02-10  15:09
  18. 2016. február 10. 21:4534.

    Hát azért nagyon nem mindegy egy autónak, hogy garázsban volt-e tartva, vagy kint. Pláne télen. És nem a feltörés miatt.


    A ruha témához: igen, a gyerek nyúzza a ruhát mondjuk a játszótéren, kertben, kiránduláskor stb. De azért mondjuk oviba én rendes ruhába öltöztetem, nem jellemző, hogy annyira nyúznák a cuccokat, max leeszi, de van mosógép :) Itthon játszósban van (de az is jó állapotú), meg a nagyiéknál is, de amúgy normális "kimenős" ruhában megy mindenhova, én se mennék melegítőben utcára. Használt ruhát se nagyon adok rá, max olyat, amit rokontól/ismerőstől kaptunk, és jó állapotban van, de olyat nem adnék rá, amit nem tudom ki hordott előtte.


    És hogy a topic témájához is hozzászóljak: nekem a panel rémálom, csak legvégső esetben mennénk oda. De megértem, hogy ha valaki megszokta, akkor nem olyan szörnyű neki. Párom pesti panelben nőtt fel, azt mondta, amíg ott élt, egyáltalán nem tűnt neki olyan borzasztónak, de most már nem bírná elviselni.


    Most lehet kihúzom a gyufát, de szerintem 3 embernek kell legalább 70-80 m2 élettér, ez a minimum. A mienk 80 m2-es, de kezd kicsi lenni, mióta növöget a csemete, egyszerűen nem tudjuk hová rakni a sok cuccot. Társasházban lakunk (tégla), minden oké a házzal, nem halljuk a szomszédokat, szép helyen van, van terasz (na én se tudnék anélkül élni), van garázs, de alig várom, hogy meglegyen a házunk, én még itt is bezsúfolva érzem magam, és hiányzik a kert.


    Amúgy szerintem nem kell ahhoz feltétlenül panel, hogy jó legyen az infrastruktúra, meglegyen minden a közelben, szerintem ezeknek a kritériumoknak egy modernebb lakópark is megfelel. Az egyetlen ami a panel javára írható (szerintem), az ára.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (28)
    2016-02-10  15:21
  19. 2016. február 10. 21:0933.

    Ha jó a szigetelés (ha jól csinálták meg a panelprogram keretében) akkor nem "nem igazán" hallani a szomszédot, hanem egyáltalán nem hallani..))) Komolyan, ha becsukom az ablakot, az esőt sem hallom..


    Ne cocializmusozz, a mai lakóparkok elég gyakran sokkal vacakabbak. A lakások se jobbak általában , az egyetlen nagyon értékelhető különbség az, hogy a burkolatba beleszólhatsz, mármint ha újonnan veszed.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (8)
    2016-02-10  10:29
  20. 2016. február 10. 16:3032.

    a kocsikat nemcsak a feltores veszelye miatt tartjak garazsban, hanem mert nem mindenki akarja hogy az autoja kint alljon fagyban vagy plusz 45 -50 fokban a tuzo napon eveken keresztul.


    egy normalisabb autonal ez eleg sokat szamit. Ha csak valami rozzant jarganyod van ott nem erdekes de teljesen mas allapotban van egy auto amit garazsban tartanak mondjuk 5 ev utan mint amelyik az utcan van parkolva.


    mondjuk itt egyebkent se divat az utcai parkolas kiveve a nagyvarosok belvarosai kornyeken .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (26)
    2016-02-10  15:16
  21. 2016. február 10. 16:2631.

    a tengerentuli orszagokban teljesen mas a leptek es az igenyek, egyszerubb hazakban is ahol van gyerek normalis hogy minimum 3 halo 2 furdo + nappali stb legyen. Europaban kisebbek a lakasok.


    Amikor 13 ev utan hazamentunk latogatoba anyam lakasat ami 55 negyzetmeter nagyon picinek ereztem a konyharol nem is beszelve.


    Itt is es az allamokban is van hely , ter, az utak is nagyobbak. Ha a kocsik meretet nezzuk azok is legtobbje sokkal nagyobb, ehhez vagyunk szokva itt. Otthon az olyan meretu kocsikkal amit itt sok csalad hasznal nem is igen lehetne parkolni, nincs hely hozza.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (22)
    2016-02-10  14:26
  22. 2016. február 10. 16:2130.

    mi ketten lakunk 120 negyzetmeteren es siman belakjuk. ehhez meg van 60 negyzetmeter veranda szinten kihasznaljuk,  es a vendegnek ha jon van egy kulonallo 35 negyzetmeteres vendegszallas, konyha szoba furdovel.


    Ez igy optimalis es en nem tartom tul soknak kettonkre. minden helyiseget hasznalunk kiveve a vendegreszt ami akkor van hasznalva ha latogatok vannak.


    De a nappali konyha ebedlo maga 70 negyzetmeter es mindenkinek van kulon szobaja plusz egy szoba ahol a konyveink es az egyik computer meg muszaki kellekek vannak.


    Ha gyerekunk lenne akkor siman elkelne meg legalabb 30 negyzetmeter a gyereknek szoba+ furdo, de igy ennyi eleg.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (25)
    2016-02-10  15:09
  23. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. február 10. 16:0429.

    Te harang, azért egyetlen hozzászólásban elég sok butaságot sikerült írni... :)


    Szerintem ugyan egy kocsi minden szempontból nagyobb védelem alatt áll egy zárt garázsban (időjárás viszontagságai, lopás, hülyegyerekek szórakozásai, ügyetlen autósok, pl. véletlenül nekimennek, meghúzzák stb.), mint a nyílt utcán, de akkor ezt hagyjuk. A kocsin kívül is rengeteg mindenre jó a garázs: biciklitárolásra, a lakásban épp nem kellő dolgok tárolására (sokkal jobb, mint a közös tároló, pl. nem lopják el vagy teszik tönkre, és nem 10 négyzetméter hely van 10-15 lakásnyi ember dolgainak tárolására), illetve piszkos/hangos/büdös (pl festés, lakkozás) munkák elvégzésére. Szerszámok, virágföld tárolására. Csak ami így hirtelen eszembe jut. Óriási tévedés, hogy egy garázs csak a kocsisoknak praktikus!


    A teraszról írtak megint baromság, ne haragudj... Természetesen el lehet lenni nélküle, de én terasz nélküli lakásból mentem teraszosba, és ég és föld! Egyrészt egészen más a teraszon kirázni valami, mint ablakon, másrészt, ha nincs garázs, "minigarázs" funkciója is lehet, plusz egy nyugágyon végigdőlve napozni, olvasgatni... egyedül is jó :) Ráadásul mi pl. szép időben ott szoktunk enni, sokkal jobb, mint a kajaszagú konyhában. És szintén csak ami elsőre eszembe jut.


    Elhiszem, hogy meg lehet szokni a garázs/terasz hiányát, de azért olyan butaságot ne írjunk már, hogy ezek tök fölöslegesek! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (26)
    2016-02-10  15:16
  24. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2016. február 10. 15:2128.

    Hogy egy kisgyerek nem holmi márkás cuccokban virit, tök oke. Mindig nevetek, ha a kölkökből kikent kisfelnőttet akarnak csinálni, mert vicc. És gáz.


    Az ovis az rongyolja a cuccait. Nem azert mert hulye v neveletlen, hanem, mert gyerek. Nem is szeretek mátkás cuccot adni rá, foleg nem az oviban.


    A legtöbb gyereknel pl télre 2 overálja van: egy hétvegi egy ovis. Nyilván az ovis, mem olyan hiperszuper. Föleg, mert jovore már nem lesz rá jo.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (24)
    2016-02-10  15:00
  25. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. február 10. 15:1827.

    ez a felfűteni


    pazarlás, csak a silány kéróknál van


     

Címlap

top