Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egy szem antibiotikum...

jana1987
Létrehozva: 2016. február 1. 16:15

Sziasztok!


Tüszős mandulára kaptam 20 db-os Duomox (1000 mg)-t. Bevettem az első szemet, de bizonyos okoknál fogva úgy döntöttem, egyelőre mégsem szedném be ezt a gyógyszert, mert úgy tűnik, hogy egy másik módszer mintha hatna. És ha nem muszáj, akkor nem zabálok 10 napon át napi 2x antibiotikumot...


Szerintetek ettől az 1 szemtől rögtön rezisztenssé válhatok erre a gyógyszerre? Most már mindenképp folytassam, ha a 20-ból az első szemet bevettem, vagy ez kb semmit se számít?


Sose szoktam így "kavarni", most van velem először ilyen.


 

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. február 2. 19:2026.

    jó helyre jó születni

    előzmény:
    Lillaréka (24)
    2016-02-02  19:12
  2. 2016. február 2. 19:1725.

    Semmi gondom veled! Tényleg!


    Tudom,hogy mikor,ki,mit írt! A "pumát" te írtad.


    A vitának amúgy semmi értelme.


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (22)
    2016-02-02  19:08
  3. 2016. február 2. 19:1224.

    hát.. nőgyógyásszal már pálinkáztam.... mondjuk nem rokon.. csak barát . 


    nincs orvos a családban.. de  sok van aki másféle dologban számit ránk.. néha egészen meglepő dolgok keletkeznek ezekből. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (19)
    2016-02-02  19:03
  4. 2016. február 2. 19:1123.

    Ha más nincs,akkor üsd be a google barátnődnek,hogy 'beutaló nélküli szakrendelések'!    Meg fogsz lepődni!


    A másik  topikban is ajánlotta ugyan ezt egy doki egy hozzád hasonló pumának. 


    Nem,nem neked magyarázok,hanem másoknak,akik ide tévednek,nem pumák(!) és érdeklődnek a téma iránt.


     

    előzmény:
    Lillaréka (17)
    2016-02-02  18:58
  5. 2016. február 2. 19:0822.

    Ezt nem tudom  hol olvastad.. de mivel pontosan tudod hogy volt olyan hogy kicserélte az oldal a nickeket...   szólok.. ezt nem én irtam. 

    előzmény:
    Lédienn (20)
    2016-02-02  19:04
  6. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. február 2. 19:0521.

    előzmény:
    Lillaréka (17)
    2016-02-02  18:58
  7. 2016. február 2. 19:0420.

    "Tudod,sokan itt olyan,de olyan sötétek,mint a pumák". Idézet tőled egy másik topikból. 


    Ahogy én (szakemberként) itt olvasgatok,alapvető dolgokkal,saját testük működésével sincsenek sokan tisztában. 


    Ez pedig adott esetben sokkal nagyobb baj lehet,mint amikor valakik nem profi(?) gazdasági szakemberként vannak jelen egy témában. 

    előzmény:
    Lillaréka (14)
    2016-02-02  17:30
  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. február 2. 19:0319.

    meg ha a "krémbe" születtél és sok doki rokon barát van

    előzmény:
    Lillaréka (17)
    2016-02-02  18:58
  9. 2016. február 2. 18:5918.

    Még a gyerekekkel sem fogadtak beutaló nélkül... milyen érdekes. 

    előzmény:
    huncut (15)
    2016-02-02  18:39
  10. 2016. február 2. 18:5817.

     Mivel beutaló nélkül sehol sem fogadnak ezért igen.. fülfájással meg sok mással  is kénytelen vagyok először a háziorvoshoz menni..  


    miután megvan a beutalóm utána mehetek időpontot kérni. 


     


    ez alól csak kettő kivétel van a nőgyógyász és a fogorvos. 


     


    ja.. persze. ha maszekrendelésre megy az ember... az más... minden esetben. 


     


    A szakorvossá válásnak ehhez a témához kb semmi köze nincs. 


     

    előzmény:
    Lédienn (16)
    2016-02-02  18:49
  11. 2016. február 2. 18:4916.

    Nocsak!


    Nagy vonalakban leírom,hogy az egyetem általános orvosi szakán végzett orvosok mikor és hogy válnak szakorvossá. 


    A fogorvos kivételével minden orvos az általános orvosi karon végez,majd dolgozni kezd,rezidens lesz,'szakosodik' és sok-sok tanulás,gyakorlás,sokévi munka után vizsgázik(!) az adott,választott szakból és szakorvos lesz. Ha minden simán megy,akkor ez kb. 30 éves kora körül lesz.


    Ezután az adott szakrendelésen(!) szakrendelőben (régi nevén SZTK) dolgozhat önállóan,ill. kórházi osztályon szakorvosként.


    De hidd el,szakorvos(!) a nőgyógyász,a gégész,a bőrgyógyász,a fogorvos,az urológus,a belgyógyász(!),a háziorvos is(!) a gyerekgyógyász stb. Megsúgom,ezen szakorvosokhoz nem kell beutaló.


    Találós kérdés: Ha neked pl.fáj a füled,milyen /szak/orvoshoz fogsz menni? Vagy előbb elmész a háziorvoshoz megkérdezed és beutalót is kérsz?

    előzmény:
    Lillaréka (14)
    2016-02-02  17:30
  12. 2016. február 2. 18:3915.

    Egy csomó szakrendelés nem beutaló köteles. Többek között a gégészet.

    előzmény:
    Lillaréka (14)
    2016-02-02  17:30
  13. 2016. február 2. 17:3014.

    Ami a szakrendelést illeti.. oda nem lehet csak úgy menni...  A háziorvos adja a beutalót  - ő mondja meg hogy bizonyos tünetettel hova kell menni..  


    Ha ő sem tudja az nagy baj. 

    előzmény:
    Lédienn (11)
    2016-02-02  10:37
  14. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2016. február 2. 17:2313.

    Csak még két dolog a topik témájával kapcsolatban. Borzasztó hálás téma szidni a magyar egészségügyet - érdekes módon külsős, objektív szempontrendszer alapján végzett nemzetközi összehasonlító tanulmányokban a magyar egészségügyi szakellátás megelőzi az angolt! - az abban dolgozókat, stb. Sokszor jogos is a kritika.


    De vajon gondolnak arra azok, akik kiváltanak egy gyógyszert, jelentős támogatással, hogy össznemzeti, éves szinten mennyi feleslegesen elpazarolt pénz megy így veszendőbe? Mármint ha nem szedik be... A topikindítóban említett gyógyszernek nagyjából 70-75 százalékos a TB támogatása. És akkor még nem is számoltuk a következményes költségeket, ha például a mellőzése miatt szövődmény lép fel...


      A másik, ami miatt írtam, hogy nem értem a topik cenzurázását. De (már) nem is keresem a választ. Nyilván fontosabb a nőknek tükröt tartani a lábuk közé és elnevezni a micsodájukat, mint mondjuk szakembertől ésszerű és követhető tanácsot olvasni.


    Rendben. Értettem.


     

  15. 2016. február 2. 12:3212.

    Kicsit off, de mégis a témához: Gyereksebészeten dolgoztam ápolónőként, és az ambulanciára is kjártunk dolgozni. Volt egy nagy hangú sebész, aki így tette helyre a belepofázós szülőket:


    "Nakéremszépen-anyuka! Ha elmegy az étterembe, ott rendelhet, amit csak akar. A közértben is rendelhet 10 deka párizsit, de ez itt egy kórház. Itt én vagyok az, aki rendelhet!" :-)

    előzmény:
    Lédienn (11)
    2016-02-02  10:37
  16. 2016. február 2. 10:3711.

    Eddig mindig az volt a gond,hogy egy sima megfázásra nem ad az a 'galád' orvos ütős antibiotikumot "csak" tüneti kezelést javasol. 


    Most meg az a baj,hogy komoly antibiotikus kúrát javasolt  - okkal?


    OFF:


    Hazánkban sikk lett az egészségügyet,az ott dolgozókat lehülyézni,föld alá döngölni,szakmai felkészültségüket,tudásukat bárkinek leszólni,felülbírálni,megkérdőjelezni.


    Mindenki teheti mindezt büntetlenül,mert ugye az egészségügyi dolgozók "esküt tettek",tehát tűrjenek szó nélkül mindent,ha meg nem tetszik nekik "húzzanak a francba". (Sokan megfogadták a 'jó tanácsot' és elmentek.)


    Hazánkban az emberek többségének lövése sincs a legalapvetőbb higiéniáról,saját testük működéséről,alapvető anatómiai ismereteik sincsenek. Sokaknak fogalmuk sincs arról,hogy pl. egy adott panasszal milyen szakorvoshoz kell menni.


    Mindezek ellenére egyre többen gondolják azt,hogy a beteg úgy rendelhet az orvosi rendelőben,mintha a kocsmában lenne,mert elvégre "fizeti a TB-t" és ez őket már bármire feljogosítja,az egészségügyi dolgozóknak meg azt kell tenni,amit a beteg akar. 


    ON:


    Topikindító!


    Hallgass Magentára és szedd a gyógyszert,amit orvos írt fel neked!!


     

  17. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. február 2. 06:5310.

    jó ideje divat bizonyos rétegekben az orvoslást megkérdőjelezni


    mennek vissza a varázslókhoz, kuruzslókhoz


    csak azt nem fogják fel, hogy akkoriban hullottak az emberek mint a legyek


     

  18. 2016. február 1. 23:539.

    "...egy másik módszer mintha hatna..."


    Vajon mi ez a másik módszer? Elárulod? Honnan vetted? Miből gondolod, hogy ez jobb, mint amit az orvos mond? Egyáltalán minek mentél orvoshoz, ha úgysem fogadod meg, amit mond?


    Tüszős mandulagyulladással kicsit necces ilyen-olyan módszerekkel kísérletezni, mert esélyes ebből egy tályogos mandula, ami viszont életveszélyes állapot...

    előzmény:
    jana1987 (1)
    2016-02-01  16:15
  19. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2016. február 1. 20:198.

    A tüszős mandulagyulladást általában a béta-hemolizáló Streptococcus okozza - és éppen ennek vannak gyakran szövődményei, de jól is reagál az időben - és kellő ideig adott - antibiotikumra. (Van helyben elvégezhető Streptococcus antigénteszt, ami gyorsteszt, 15 perc múlva értékelhető, de ha a klinikai kép meggyőző, nem tudom, a napi rutinban használják-e?)


    De ha már nekem nem hisztek - ez egy sima, laikusoknak szóló oldalról van:


    A heveny mandulagyulladás terápiájának alapja - ép immunrendszer mellett, főleg a szövődmények megelőzése érdekében - a legalább 8-10 napon át nagy adagban adott penicillin. Penicillinérzékenység esetén makrolid típusú antibiotikum vagy clindamycin adása jön szóba.


    A megfelelően és időben kezelésbe vett torok- illetve a mandulagyulladás általában egy-két hét alatt gyógyul, fontos azonban megemlíteni, hogy a kezeletlen vagy nem jól - esetleg túlságosan enyhén - kezelt A-csoportú béta-hemolitikus Streptococcus fertőzésnek lehetnek szövődményei. A torokmandula melletti tályog képződése a betegség helyi szövődménye, súlyos torokfájás, nyelési fájdalom, a szájnyitás nehezítettsége és jellemző "dünnyögő" hang kíséri.

    A skarlát a láz mellett az egész testre kiterjedő vörös, pontszerű kiütéssel jár, amely a nyakon, a hónaljban, az ágyékon és a hajlatokban kifejezett, jellemző tünete a száj körüli sápadtság és a málnavörös nyelv. A reumás láz a Streptococcus fertőzés késői következményeként jelentkező, súlyos szövődmény. A fertőzés után 6-21 nappal jelentkezhetnek a vesék gyulladásos megbetegedését jelző húgyúti tünetek.


    Bár, tulajdonképpen most kivel is vitatkozok én? Csinál mindenki azt, amit akar.

    előzmény:
    süvölvény (6)
    2016-02-01  19:48
  20. 2016. február 1. 20:027.

    Mondjuk erről a másik módszerről nem írtál. Remélem nem valami gyógynövényes öblögetés, meg egyéb hókuszpók, mert nagy fertőzésnél az már nem segít.

    előzmény:
    jana1987 (1)
    2016-02-01  16:15
  21. 2016. február 1. 19:486.

    1 szem antibiotikumtól még nem válik rezisztenssé a baktérium. A legjobb az lett volna, ha kitenyésztik, hogy milyen baci van a torkodban és arra csinálnak egy gyógyszerérzékenységet. Mert így csak remélni lehet, hogy jó gyógyszert szedsz.


    A többiek meg kicsit túlparázták ezt a dolgot. 

    előzmény:
    jana1987 (1)
    2016-02-01  16:15
  22. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. február 1. 18:165.

    azt mondja a gyógyszerész anyám


    szedd be nyugodtan és vegyél mellé probiotikum, igyál sok kaukázusi kefírt


    és az idiótákkal ne foglalkozz, ja ezt én mondom


     


     

  23. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. február 1. 18:064.

    Nézd a dolgot pragmatikusan: a gyógyszert már megvetted, tehát pénzt áldoztál rá, el is kezdted szedni. Ráadásul nem véletlenül írták fel, azért, hogy segítsék a gyógyulásod. Hacsak nem vagy rosszul az antibiotikumtól (pl. nem fáj tőle a gyomrod), akkor az a legjobb, amit tehetsz, hogy beszeded.

    előzmény:
    jana1987 (1)
    2016-02-01  16:15
  24. 2016. február 1. 17:143.

    Nem te válsz rezisztenssé, hanem az adott baktérium. Ez azt jelenti, hogy te nagy valószínűséggel most helyrejössz, viszont szépen hozzájárulsz ahhoz, hogy az antibiotikum egyre hatástalanabbá váljon az adott baktériumtörzsre, tehát ha mondjuk megfertőzöl valakit, és antibiotikumra lesz szüksége, lehet, hogy ő már nem fog tudni meggyógyulni ettől a fajtától. Nem nehéz kitalálni, hogy az ilyesmi nagyban, hosszú idő után hova vezet.


    Ha nem akarod szedni nem kellett volna elkezdeni egyáltalán. 

    előzmény:
    jana1987 (1)
    2016-02-01  16:15
  25. 2016. február 1. 17:012.

    Nem válsz rezisztenssé, de egy tüszös mandulával nem biztos, hogy kisérletezgetnék.

    előzmény:
    jana1987 (1)
    2016-02-01  16:15

Címlap

top