Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakás zajok

Torolt_felhasznalo_773465
Torolt_felhasznalo_773465
Létrehozva: 2016. január 11. 17:08

Kedves Fórumozók! Lakásvásárlás előtt állunk, és tapasztalatokat szeretnék szerezni, a társasházakban észlelhető zaj áthallásokról. Kérlek Titeket, ha nem túl megerőltető, és éppen ráértek, akkor legyetek szívesek, töltsétek ki nekem ezt a kis kérdőívet. Köszönöm előre is, nagy segítség lesz majd nekem a döntésben. Légy szíves, azt is írd meg, hogy milyen jellegű házban élsz. T=tégla P=panel Ú=Új építésű lakás. Köszi!


Áthallható-e hozzád a szomszédodból az alábbi zajok közül valami?


1. Villanykapcsoló (billenő kapcsoló) billenése. (Tehát, ha a szomszédod felkapcsolja a villanyt. Jelenleg mi egy olyan társasházban lakunk /szenvedünk/, ahol rendkívül erős az áthallás, mi pl. azt is halljuk, ha a szomszéd fel- vagy lekapcsolja a villanyt. Ismerőseimet körbekérdezve, ez nem túl szokványos. Mi téglában lakunk most.)


2. Szomszéd köhög, tüsszög. (Sajnos, ezeket is halljuk mindig.)


3. Lépések zaja (Nem a rohangálásra, futkározásra, direkt dübörgésre gondolok, a normál lépést kérdezem, hogy lehallatszik-e a felső szomszédból hozzátok.)


4. Beszéd. (Nem a kiabálásra, veszekedésre, hangos beszédre kérdezek itt sem, a normál hangerővel folytatott beszédre értem a kérdést, hogy áthallatszik-e a szomszédból. Sajnos hozzánk szinte minden szó érthetően átjön fentről. Nagyon kínos, nekünk is, és a fentieknek sem lehet túl kellemes, gondolom én.)


5. Szomszédod engedi a vizet, pl. mosogatáshoz, kádba.


6. WC lehúzás (Ezt akkor, amikor NEM a vécében tartózkodsz, hallod-e.)


7. Széket emeli, vagy húzza, tolja. 


8. Szól a rádió, tévé (Itt szintén nem arra gondolok, hogy bömböl, üvölt a tévé, azt akarom kérdezni, hogy ha normál hangerővel hallgatja a szomszéd a tévét, akkor azt hallod-e. 


Mi fölöttünk nagyon kulturált, normális emberek laknak, ezért nem is akarok balhézni, veszekedni velük, de sajnos, a fent felsorolt zajok mind, egytől-egyig áthallatszanak. Hajnalban lelépnek az ágyról, onnantól fogva itt nálam sincs tovább alvás, pihenés. Mindent, az égvilágon mindent hallani tőlük. Nincs értelme vitázni, veszekedni velük, nem is akarok, mert nem csinálnak mást, mint élik az életüket. Jönnek, mennek, főznek, fürödnek, vécéznek, ágyaznak, beszélnek egymással... Sajnos, a ház rendkívül rossz építési technikája miatt költözésre kényszerülünk. Azért érdeklődtem a fenti témában, hogy tudjam, mire számítsunk, ha lakást váltunk. Nem egyszerű dolog, nem olcsó mulatság egy költözés. Jelenleg, Pest viszonylag drágának számító környékén élünk, tégla házban, Marina parthoz közel, Duna Pláza szomszédságában, 4 emeletes tégla ház 2. emeletén, parkos környezetben. Kintről szinte semmi zaj nem jön, a házon belül viszont minden áthallható. Azokat kérdezem főleg, akik panelben laknak, érdemes panelra váltani? Három családnál jártunk, barátainknál, akik panelban élnek, egyik család sem panaszkodik az áthallásra, és mi sem tapasztaltuk ezt az erős áthallást, ami nálunk, a tégla házban van. Ezek szerint, áthallás szempontjából a panel jobb lehet, mint a tégla? És most itt nagyon kérem, ne soroljuk el a panel ház hátrányait, mert csak és kizárólag a szomszédból érkező zajokra lennék kíváncsi. Köszönöm, ha megosztjátok velem a tapasztalataitokat. Sajnos, ez a második tégla ház, amiben ezeket a fent említett zajokat halljuk, és kezdek attól tartani, hogy a tégla nem szigeteli annyira a hangot, mint a panel. Egy igen nehéz, és költséges döntést szeretnék hozni a lakás problémámmal kapcsolatban, azért van szükségem a segítségetekre. Köszönöm szépen minden fórumozónak, aki normális hangnemben hozzászól a témához! K.

  1. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2016. január 12. 22:3851.

    Óóó..sajnálom.


    Ha az alvás is nehézkes, akkor -már ajánlották- füldugó. Az legalább éjszakára nyugalmat biztosít. (én vidékre viszek mindig, ahol nem ismerem a terepet. roppantul tud idegesíteni pölö egy hüleugatós kutya, vagy kakas vagy hajnalban üvöltöző tinik..)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (49)
    2016-01-12  22:33
  2. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. január 12. 22:3850.

    Azért azt ne felejtsük el, hogy tégla és tégla között nagy különbségek vannak, tulajdonképpen nincs olyan, hogy "téglából épült ház", mert milyen téglából? Mikor építették? Milyen szigeteléssel? Az új építésű téglaház majdnem olyan rossz hangszigetelés szempontjából, mint a panel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (48)
    2016-01-12  22:25
  3. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2016. január 12. 22:3349.

    Mivel nem saját, hanem béreljük ezt a lakást, így nem fogunk rákölteni a (bizonytalan hatásfokú) szigetelésre. De köszönöm az ötletet, ebből is leszűrtem egy tanulságot: Ha sajátot veszünk, akkor addig be se költözünk, míg minden irányból le nem szigeteltünk minden helységet. Nálunk a költözést az nehezíti leginkább, hogy üres lakást bérlünk, az összes bútor, berendezés a miénk, és bizony elég nehéz megmozgatni őket, sérülhetnek, sérültek is már költözéskor. Ráadásul, az előző (tégla) lakásból pont ugyanezen probléma miatt költöztünk ki. Már azt érzem, egyszerűen nincs csendes, nyugalmas lakás Budapesten. Utálok haza jönni, ha az albérletet lehet egyáltalán hazának nevezni. Mindegy, szóval utálok itthon lenni, nem érzem magam jól, egyszerűen állandóan stresszben, görcsben van az ember, már várja a hangokat, mikor mire riad fel, ha nagy nehezen el is alszunk. Valami azt mondta, egy ilyen házban sose lehet ellazulni, és most jöttem rá, hogy teljesen tökéletesen igaza volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (48)
    2016-01-12  22:25
  4. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2016. január 12. 22:2548.

    Tesom téglában lakott, minden este hallotta a szomszed néni tévéjét es a fingadozását.


    Nálunk, férjem teljesen leszigetelte a plafont -bár mi a hideg ellen védekeztünk. Annak ellenére, h a felettünk lakonál mindem járólapos, mégsem hallom, amikor jönnek-mennek.


    Ti nem tudjátok a szigtelést megoldani? 


    Viszont, valaki emlitette: szag. Na, az télleg tré. Az elszívók nagyon jok, telleg jól műkodik, ott ahol van es kell, de nyilván ez okozza, h a kiszívott szagot valahol kiereszti..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (46)
    2016-01-12  21:56
  5. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. január 12. 22:1747.

    A tömör anyagoknak, mint pl. a vasbeton, amiből a panelházak épülnek, gyakorlatilag nincs hangelnyelésük. Olyat még az életben nem hallottam, hogy Költözzünk panelbe, mert az csöndes :) De utólagos szigeteléssel ez nagymértékben javítható. Ha van az embernek rá pénze.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (46)
    2016-01-12  21:56
  6. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2016. január 12. 21:5646.

    Akkor ezek szerint az én életemben az a véletlen, hogy eddig pont a két panel épülettel nem volt gondom, az akkor valóban a sok véletlnen tényező együttes fennállásának eredménye volt. (Rendes szomszédok, bár mondjuk itt is kulturáltak, rendesek, akkor szőnyeg a padlón, jó szigetelés, stb.) Én eddig azt hittem, ez a panel anyaga miatt van. Mondjuk tovább cifrázza a helyzetet az a tény, hogy most is az van, hogy pont a 10 emeletes panelban lakó barátnőmnél alszok jót, ott van teljes csend, maximális jó szigeteltség. Biztos ez is véletlen lehet, ahogy mondod. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (45)
    2016-01-12  20:18
  7. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. január 12. 20:1845.

    Vidék, jó messze Budapesttől, és 40-50 éve épült téglaépület.


    A panel alapvetően nagyon rosszul szűr mindent, ha egy panellakásban csöndet tapasztalsz, valószínűleg minden tényező szerencsésen együtt van, vagy legalábbis az alábbi tényezők közül több mint 1 fennáll: eleve csöndes vagy keveset otthon levő/mozgó szomszéd(ok), belső pótszigetelés (álmennyezet stb.), jó lakberendezés (vastag bútorok, vastag szőnyeg). Tehát egy panelban a csönd nem a panel érdeme, hanem mázlifaktor kérdése. Míg egy tisztességes, vastag téglafal ELEVE szűr mindenféle hókuszpókusz nélkül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (44)
    2016-01-12  20:11
  8. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2016. január 12. 20:1144.

     


    Nagyon jó lehet ilyen lakásban lakni. Megkérdezhetem, hogy ez tégla, panel v. új építésű, és melyik kerületben van? Bp egyáltalán? Ha nem publikus, privátban is jó lesz. Köszönöm! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (43)
    2016-01-12  19:39
  9. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. január 12. 19:3943.

    Nemrég jöttem haza. Direkt hallgatóztam, erre a topikra gondolva. Süket csönd. Nemcsak azt érzem, hogy mintha nem is lennének szomszédaim, hanem egyenesen, mintha 10 km-es körzetben nem lakna más. (Ablak, ajtó is nagyon jól szigetel.) Teljesen megértelek. Borzasztó lehet állandóan hallani valamit. És az még borzasztóbb, hogy nemcsak te hallasz másokat, hanem mások is hallanak téged. Engem az még jobban frusztrálna, hogy vajon ha mondok a férjemnek valami bizalmasat, azt vajon hány ember hallotta még?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (39)
    2016-01-12  18:35
  10. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. január 12. 19:3142.

    de akkor csakis panel vagy csúsztatott zsalu.


     


    nagyon remekül megértetted a lényeget


    de semmi baj


    majd a panelből írsz újra egy hasonlóan buta topicot


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (38)
    2016-01-12  18:21
  11. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. január 12. 19:0741.

    Szerintem tenyleg erdemes lenne a meglevo lakasotok hangszigetelesen elgondolkodni, mivel alapvetoen normalis emberek a szomszedaitok es ez bizony ERTEK. Ahova koltoztok, ott is cserelodhetnek a szomszedok es lehetnek orditozosok, tapintatlanok, lehet rohangalos gyerek.....az emberi tenyezot nehez kiiktatni, sajnos. Meg vastag falak eseten is.


    En igy gondolkodnek. Kisebb koltseg, nincs koltozessel jaro nyug, kozlekedes atszervezese.  Legalabbis megfontolnam. Persze, ha egyebkent is koltoznetek,az mas, de ha csakis  a zaj miatt, akkor meger egy vegiggondolast.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (38)
    2016-01-12  18:21
  12. 2016. január 12. 18:4740.

    (Mondjuk ez a pontlexarom-kategoria nekem, hogy mit vartal es az teljesult-e, de azert ugyes lany vagy, niki. :)


     


    Temahoz esetleg hatha sikerul hozzaszolni! Marmint erdemben.

    idézet:
    paradicsom07 (13)
    2016-01-11 20:22:10

    Ugyan minek? Nem az én idegeimmel van probléma, nem én hallok különböző zajokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (13)
    2016-01-11  20:22
  13. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2016. január 12. 18:3539.

     


    Köszönöm a beszámolódat. 


    Igen, igazad van teljesen, kész röhej, hogy extra felárral számolják a hangszigetelést. Ezt nem is kellene külön kiírniuk, felszámolniuk, ez nem extra, ez alap. Ez nélkül élhetetlen, lakhatatlan a lakás. Ez olyan, mint a fűtés vagy a víz ellátás. Ez nem luxus. Ez alap szolgáltatás.


    Mi már teljesen úgy élünk itt, ahogy Ti éltetek a sorházban. Január van, és a múlt héten is elmentünk itthonról késő délután sétálni, mert azt mondta a páromnak, hogy mivel egész nap itthon voltak a felettünk lakók, teljesen tele van a fejem a tőlük jövő zajokkal. És ezek nem extra hangoskodások, ezek olyan alap zajok, amikért nem lehet szólni sem. Csak élnek szerencsétlenek, nem csinálnak mást. Nem vághatom a fejükhöz. De amúgy tényleg néha a hétvége olyan, mintha kb az egész napomat mintha velük töltöttem volna. Most a múlt szombaton is: Tudtam, mikor keltek, mikor, hányszor mentek vécére, pisiltek vagy kakiltak, hánytól hányig főztek, utána ettek, mosogattak, beszélgettek, nevettek. Azt is lehet hallani, ha vitáznak, vagy a nő hangosabban, ingerültebben szól a férjéhez. Esküszöm Neked, mintha egy társbérletben élnék itt egy hatalmas család részeként, azt érzem estére, nagyon sok esetben. Ilyenkor el kell mennem a Rákos patak partjára, vagy akárhova, csak úgy az utcára sétálni, mert szabályosan robbanásig feszülök. Csak azt értem: Ingerültté válok, türelmetlen leszek mindenkivel, nincs kedvem semmihez. Ez már néha délre kialakul. Kb mintha egy kollégiumban élnék, olyan érzés itt élni.


     


    Egyébként, mi éltünk egy néhány hónapot új építésűben is, az Orczy téren, a Csobánc házak egyikében, és elmondom Neked, hogy az is pokol volt áthallás szempontjából. Nem is tudom, hogy lehet ilyen helyen éveket leélni, maradandó egészségkárosodás nélkül. Sose felejtem el, a szomszédom ahogy gyújtotta meg a gázt a recsegtetős gázgyújtóval, azt úgy hallottam, mintha az én konyhámban recsegtetett volna. Mikrót is lehetett hallani, és a csúcs az volt, amikor benyúlt a fiókba az evőeszközökért, simán hallottuk, ahogy kocognak a kanalak, kések. Kavarta a kávéját, a kiskanalat neki ütötte néhányszor a csésze falához, párommal csak egymásra néztünk, és épp hogy fel nem robbantunk. Agyrém, komolyan mondom, agyrém egy ilyen házban az élet, nem is tudom, azt a 3-4 hónapot hogy bírtuk ki. 

    előzmény:
    Pearly (28)
    2016-01-12  12:57
  14. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2016. január 12. 18:2138.

     


     


    Köszönöm, ilyen összefoglalóra, tapasztalat olvasásra vágytam. 


    Én éltem panelban (Mátyásföld, régi orosz laktanya), az álom volt ehhez a tégla lakáshoz képest, amiben most lakok. Ott, hiába a földszinten laktam, semmi, de semmi nem jött át egyik szomszédból sem. Igazság szerint, azt se tudtam, ki lakik mellettem, felettem, itthon vannak-e vagy sem, mit csinálnak, semmit nem észleltem sem éjjel, sem nappal. 


    Onnan mentem egy "jobb" környékre, a Városmajorba, a szívkórházhoz közel laktam, és hiába 4 emeletes 4. emeletén, elviselhetetlen volt az áthallás a mellettem lakótól. Onnan csak és kizárólag az áthallás miatt jöttem el. 


    Itt megint belekaptam egy tégla házba, én hülye fejjel, ha ezt előre tudom, soha soha tégla, ezerszer inkább a panel. 


    Barátnőmnél ha alszom, ott semmi nem jön át a szomszédból, teljesen az az érzésem, mint a mátyásföldi panel lakásban volt. Szóval nálam eddig 2:0 a panel javára. Ha egyszer ismét költözünk, mondtuk is párommal már nagyon sokszor, vagy családi ház, de akkor vidék, vagy Bp. de akkor csakis panel vagy csúsztatott zsalu.

    előzmény:
    pszichothriller (27)
    2016-01-12  11:11
  15. 2016. január 12. 17:4137.

    Ami még eszembe jutott, az a bútorok. A régebbi szekrénysorok, nehéz ülőgarnitúrák, szőnyegek azért sok zajt elnyelnek. Arról jutott eszembe, hogy a munkatársamnál a falszomszéd fiatal házaspár minimalista bútorokkal és ott elég jól hallani mindent amit  a nagyszobában mondanak. Meg csinálnak.

    előzmény:
    eda-1952 (25)
    2016-01-12  10:09
  16. 2016. január 12. 17:3236.

    Ó, te mázlista!

    előzmény:
    asztanaviszta (2)
    2016-01-11  17:18
  17. 2016. január 12. 17:2635.

    Ez az, a szagok. Na ettől mászok a jegenyefára én is. Minden bűz fel- meg átjön. Meg a sok köcsög, aki a folyosón süt-főz.

    előzmény:
    asztanaviszta (22)
    2016-01-12  07:42
  18. 2016. január 12. 17:2134.

    Nálunk az összes - általad felsorolt - "zaj" hallható, noha mi lakunk a legfelső szinten (ami egy kegyelmi állapot ugyebár). De ha ez lenne a legnagyobb bajunk, az csodás lenne, és ezt most vérkomolyan mondom. Ugyanis ezek a dolgok az élet velejárói. Tudnék én neked mesélni olyan - egyáltalán nem természetes - zajokat, amitől tényleg a falra másznál. De hát nem tudunk mit csinálni. Akinek nincs pénze költözni, az nyel nagyokat.


    Ha van pénzed, menj családi házba. Nem baj, ha kicsi, ha nem új, de az csak a tied. Én nagyon örülnék, ha ezt megtehetném. Nem kell, hogy kacsaláb palota legyen, de már az is haladás lenne, ha nem kellene szagolnom a szomszédom büdös valagát, már bocs az alpáriságért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2016-01-11  17:08
  19. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. január 12. 15:4433.

    Tesómék anno (kb. 10-12 éve) új építésű társasházba költöztek, de annyira újba, hogy a szemük előtt épült fel, amikor megvették, talán a főfalak álltak, de lehet, hogy még azok sem, nem emlékszem. Hát nem tudom, nem értek hozzá, de nekem valahogy gyanúsak gyorsan felépült... Pikk-pakk, és állt a társasház! Szép volt, jó volt, nagy volt az öröm - eleinte. De alig telt el néhány év, és egyre durvább hibák jöttek elő. Repedt a fal, beázott a mennyezet, valami gond a lépcsőházzal is volt, meg az erkéllyel, és ez csak amiről én tudok. És ami idetartozik, nagyon áthallatszik a szomszéd, behallatszik a folyosó. Hiába téglaház, ezekbe az új építésű házakba nem tudom, milyen téglát tesznek, de össze sem hasonlítható a mi házunkkal, ami tégla, de kb. 40-50 éve épült, és tényleg nagyon vastagak a falai. A belső, elválasztó falak is. 40-50 éve valószínűleg még nem spórolták ki belőle az anyagot.


    Anno tesómék voltak a menők a rokonságban (nem volt ugyan kimondva, de azért érzékelhető volt), akik új lakásban költöztek, mi meg ugye más "levetett" lakásába költöztünk... Hosszú távon viszont egyértelműen mi jártunk jól.

    előzmény:
    csakemiatt (32)
    2016-01-12  15:29
  20. 2016. január 12. 15:2932.

    Valóban ez lenne,de a vállalkozók ott sunyiznak ahol tudnak.Nálunk(aglomeráció,újépítésű ikerházfél)szerencsére zajártalom nincs,mert hanggátló falat tettek a két ház közé(és működik,semmit nem hallani!)Viszont egymás szájába épültek a sorházak/ikerházak.A korábbi újépítésű lakással szemben ,ahol laktunk ez még így is a béke szigete.

    előzmény:
    Pearly (28)
    2016-01-12  12:57
  21. 2016. január 12. 15:2231.

    Gondolom a régi típusú téglaházban laktok,mi a Tomori közben laktunk,de ott semmit nem lehetett hallani.Viszont előtte újépítésűben a Szent Lászlóban.Hát az borzalmas volt.A folyósó oldali fal gipszkarton volt(a magassarkú cipők  kopogását szuperül lehetett hallani),a szomszédokat elválasztó falak nagyon vékony,talán  10-es téglából építették.A tv-nézést,a szexet,a beszélgetést(vitákat)sőt az anyósom egyszer azt is hallotta,mikor valaki egy görbe éjszaka után telehányta a wc-jét.(már a saját lakásában).Ez 2003 építésű lakás volt,de nem hinném,hogy más-később épült újépítésű házból kevésbé spórolták volna ki az alapanyagokat,és jobban odafigyeltek volna az akusztikára és más zajártalmakra.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2016-01-11  17:08
  22. 2016. január 12. 13:1130.

    Ja, és minél régebbi a tégla, annál jobb, ahogy előttem is írták. Vastag falak a lényeg.

    előzmény:
    fata (29)
    2016-01-12  13:09
  23. 2016. január 12. 13:0929.

    Szia!


    2000-ben épült tégla társasban lakunk.


    1. Soha nem hallani.


    2. Éjjel teljes csöndben hallani.


    3. Hallani, alulról és felülről is, kivéve ha nagyon könnyű léptű zoknis.


    4. Csak alulról hallani,teljes csöndben. Kivenni nem lehet a szavakat, csak ha kiabálnak.


    5. Hallani.


    6. Hallani. Éjjel, teljes csöndben bizony a pisilést is, a fürdővel szomszédos helyiségben.


    7. Naná, ez a leghangosabb és legzavaróbb.


    8. Csak akkor hallani,ha üvöltetik.


    +1 Porszívózás, húsklopfolás, labdázás stb. minden hallatszik.


    Laktam békási panelben, az picit jobb volt, de csak azért, mert ott a fürdőblokk elszigetelt végében volt a lakásoknak, ahol most lakunk, ott meg a közepén. Szóval, nem csak a lakóktól meg a szigeteléstől függ, hanem az alaprajztól is a zajosság. Tényleg meg kell hallgatni az életet ha költözöl, mert megjósolni lehetetlen. Az sem teljes megoldás, ha legfelülre mész, mert alulról nekünk pl. minden jobban hallatszik. :(


    Ja, oldalról nem hallunk semmit. Nincsenek ugyanis ott szomszédok. :)


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2016-01-11  17:08
  24. 2016. január 12. 12:5728.

    40 éves, 18 lakásos tégla társasházban lakom, szinte semmi nem hallatszik át a szomszédból. A felettem lakóknál kettő 14-16 éves körüli lány is lakik a szüleivel, ők olykor rendeznek bulit, halkan lehallatszik a zene és a beszélgetés, de nem zavaró, ha pedig nálunk pl. be van kapcsolva a tv., semmit nem hallunk belőle. Három éve költöztem ide, direkt jöttem régebbi építésűbe, mert millió ismerősöm van, aki mind az új építésű tégla lakások nagyon rossz szigetelésére, áthallására panaszkodott. Pedig ezek a tégla lakások rohadt drágák voltak, kívülről szuperül néznek ki, de belülről élhetetlenek. 


    Előtte hármas sorház szélső házában laktunk, ami ytongból épült és a válaszfalak is ytongból voltak.  10 évig laktunk ott, de az maga volt a pokol. Minden, szó szerint minden áthallatszott a szomszédból, még az is, ha a fogkeféjét beletette a fogmosó poharába. Két nagyon eleven fiuk volt, ahogy hazaértek a suliból, onnantól kezdve nálunk nem volt pihenés, sokszor még a nálunk hangosabbra vett tv-t is túlüvöltötték, nem hallottunk semmit a műsorból. Hányszor, de hányszor elmenekültünk este sétálni, vagy bárhová, csak ne legyünk otthon. 


    Meg kellett gondolnunk a nappaliban, vagy úgy az egész lakásban, hogy miről beszélgetünk és azt milyen hangerővel tesszük, mert tudtuk, hogy áthallatszik a szomszédba, ahogy mi is hallottunk mindent tőlük.  Méregdrága, 140 m2-es, kétszintes sorház volt a város peremén, de teljesen élhetetlen. Szinte az összes ősz hajszálam ott szedtem össze. 


    A mostani tégla lakás a béke szigete. Más okból gondolkodunk az eladáson, de nagyon félek, mert itt már teljesen megszoktam a csendet, nyugalmat. Végre nem nyerít a szomszédom mellettem.


    Kész röhej, hogy nézegettem az új építésű lakások hirdetéseit, jócskán felárral hirdetik azt, ahol úgy építik, hogy kevesebb az áthallás, odafigyelnek a hangszigetelésre. Nem ez lenne amúgy a normális? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2016-01-11  17:08
  25. 2016. január 12. 11:1127.

    Én sokáig azt hittem, hogy téglaépítésűben lakom, aztán egyszer egy házfelújításnál leszedték a külső burkolatot, szigetelést, mindent, és nyilvánvalóvá vált, hogy egyes részek panelből vannak. Szóval ez olyan fele-fele ház. Ez is 4 emeletes, mi a harmadikon vagyunk.


    Szinte az összes kérdésedre igennel tudnék válaszolni. Annyi, hogy a pisilést nem hallom a nagyszobából, viszont a lehúzást már igen. Talán azt sem, ha felkapcsolja a villanyt, de hajnali 4-kor, ha épp fenn vagyok, hallom, hogy reccsen az ágy, és felkel a felettem lakó. 


    A beszélgetést nem hallom normál hangszínen, csak a morajlás jön át, de ha a fűtőtest/csövek mellett ülök, akkor viszont teljesen ki lehet venni mit beszélnek, annyira vezeti a hangot. Viszont a köhögést, tüsszögést, tv-t simán hallom. Az alattunk lévő idős bácsi elég hangosra vette mindig a Barátok köztöt, szóval nem maradtam le róla akkor sem, amikor altattam a gyerekemet. A bácsi 1 éve meghalt, szerencsére a néni jóval halkabban él.


    Nálunk a fürdőszoba a legrosszabb. Ha mellettünk fürdenek, olyan, mintha nálunk tennék. Mindent hallok, ott még a beszédet is, ha elzárják a csapot.


    Egy szerencsénk van. Hogy mellettünk évekig nem laktak, most is ritkán jönnek abba a lakásba, a másik oldalon a lépcsőház van. Alattunk az idős néni, felettünk meg egy egyedülálló középkorú férfi lakik, aki egész nap nincs itthon, este 9-nél előbb sose ér haza, de utána sincs zaj, ő nem is fürdik mindennap, a mosógép is kb. 3 hetente megy nála. (Nem normális dolog, hogy ilyeneket lehet tudni egy idegen emberről.)


    Anyukám panelban lakik. Feleennyire rossz nála a helyzet. Ott a szellőzőn jön be neki a cigiszag az alatta lévő lakásból, de jóval csendesebb, nagyon csendben kell lenni, hogy hallani lehessen a WC lehúzásokat, a beszédet én egyáltalán nem hallom, pedig egy 3 gyerekes család lakik mellette. Azt mondja, hogy ha teljesen nekidől a falnak, akkor hallja éjjel, ha a szomszéd férfi horkol, de a szomszéd tényleg nagyon horkol, nyáron az erkélyre kifekszik és ott alszik, a többi lakó bánatára. Felette nincs senki, tehát ez már plusz pont. Az alatta lévő azóta panaszkodik ránk, amióta anyu felvette a szőnyegpadlót és laminált lett a szobában. Azóta többször szólt, hogy a gyerek sokat ugrál.


    Az én életemben a legcsendesebb lakás egy bérházban volt. Öreg, 100 éves bérház, vastag falak, kis utcazajjal, ami még nem zavaró. Mert most park mellett lakunk, és halotti a csönd.


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2016-01-11  17:08

Címlap

top