Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakás zajok

Torolt_felhasznalo_773465
Torolt_felhasznalo_773465
Létrehozva: 2016. január 11. 17:08

Kedves Fórumozók! Lakásvásárlás előtt állunk, és tapasztalatokat szeretnék szerezni, a társasházakban észlelhető zaj áthallásokról. Kérlek Titeket, ha nem túl megerőltető, és éppen ráértek, akkor legyetek szívesek, töltsétek ki nekem ezt a kis kérdőívet. Köszönöm előre is, nagy segítség lesz majd nekem a döntésben. Légy szíves, azt is írd meg, hogy milyen jellegű házban élsz. T=tégla P=panel Ú=Új építésű lakás. Köszi!


Áthallható-e hozzád a szomszédodból az alábbi zajok közül valami?


1. Villanykapcsoló (billenő kapcsoló) billenése. (Tehát, ha a szomszédod felkapcsolja a villanyt. Jelenleg mi egy olyan társasházban lakunk /szenvedünk/, ahol rendkívül erős az áthallás, mi pl. azt is halljuk, ha a szomszéd fel- vagy lekapcsolja a villanyt. Ismerőseimet körbekérdezve, ez nem túl szokványos. Mi téglában lakunk most.)


2. Szomszéd köhög, tüsszög. (Sajnos, ezeket is halljuk mindig.)


3. Lépések zaja (Nem a rohangálásra, futkározásra, direkt dübörgésre gondolok, a normál lépést kérdezem, hogy lehallatszik-e a felső szomszédból hozzátok.)


4. Beszéd. (Nem a kiabálásra, veszekedésre, hangos beszédre kérdezek itt sem, a normál hangerővel folytatott beszédre értem a kérdést, hogy áthallatszik-e a szomszédból. Sajnos hozzánk szinte minden szó érthetően átjön fentről. Nagyon kínos, nekünk is, és a fentieknek sem lehet túl kellemes, gondolom én.)


5. Szomszédod engedi a vizet, pl. mosogatáshoz, kádba.


6. WC lehúzás (Ezt akkor, amikor NEM a vécében tartózkodsz, hallod-e.)


7. Széket emeli, vagy húzza, tolja. 


8. Szól a rádió, tévé (Itt szintén nem arra gondolok, hogy bömböl, üvölt a tévé, azt akarom kérdezni, hogy ha normál hangerővel hallgatja a szomszéd a tévét, akkor azt hallod-e. 


Mi fölöttünk nagyon kulturált, normális emberek laknak, ezért nem is akarok balhézni, veszekedni velük, de sajnos, a fent felsorolt zajok mind, egytől-egyig áthallatszanak. Hajnalban lelépnek az ágyról, onnantól fogva itt nálam sincs tovább alvás, pihenés. Mindent, az égvilágon mindent hallani tőlük. Nincs értelme vitázni, veszekedni velük, nem is akarok, mert nem csinálnak mást, mint élik az életüket. Jönnek, mennek, főznek, fürödnek, vécéznek, ágyaznak, beszélnek egymással... Sajnos, a ház rendkívül rossz építési technikája miatt költözésre kényszerülünk. Azért érdeklődtem a fenti témában, hogy tudjam, mire számítsunk, ha lakást váltunk. Nem egyszerű dolog, nem olcsó mulatság egy költözés. Jelenleg, Pest viszonylag drágának számító környékén élünk, tégla házban, Marina parthoz közel, Duna Pláza szomszédságában, 4 emeletes tégla ház 2. emeletén, parkos környezetben. Kintről szinte semmi zaj nem jön, a házon belül viszont minden áthallható. Azokat kérdezem főleg, akik panelben laknak, érdemes panelra váltani? Három családnál jártunk, barátainknál, akik panelban élnek, egyik család sem panaszkodik az áthallásra, és mi sem tapasztaltuk ezt az erős áthallást, ami nálunk, a tégla házban van. Ezek szerint, áthallás szempontjából a panel jobb lehet, mint a tégla? És most itt nagyon kérem, ne soroljuk el a panel ház hátrányait, mert csak és kizárólag a szomszédból érkező zajokra lennék kíváncsi. Köszönöm, ha megosztjátok velem a tapasztalataitokat. Sajnos, ez a második tégla ház, amiben ezeket a fent említett zajokat halljuk, és kezdek attól tartani, hogy a tégla nem szigeteli annyira a hangot, mint a panel. Egy igen nehéz, és költséges döntést szeretnék hozni a lakás problémámmal kapcsolatban, azért van szükségem a segítségetekre. Köszönöm szépen minden fórumozónak, aki normális hangnemben hozzászól a témához! K.

  1. 2016. január 12. 11:0326.

    Csúsztatott zsalu.

    előzmény:
    eda-1952 (25)
    2016-01-12  10:09
  2. 2016. január 12. 10:0925.

    Valóban nem lehet, főleg hogy a panelen meg a téglán kívül van egy harmadik is, amit általában szintén panelnek hívnak az egyszerűség kedvéért, meg azért, mert nem tudják: ez valami házgyári előregyártott, nem emlékszem pontosan a névre, de nem ez a panel, ezt szigorúan meg kellett különböztetni népszámláláskor. Mi ilyenben lakunk(ebben a városban nincs is panel, a tízemeletesek se azok.) Laktam 4 emeletes téglában is. Mindkettőnél azt kell mondjam, hogy nagyon sok függ a szomszédoktól. A felettünk lévő eredeti lakó gyönyörűen felújíttatta a lakását, parkettázott---és a család nőtagjai tűsarkút hordtak. Mondjuk ha este 10 után értek haza, valami (rém)álom volt, amikor cipőcsere nélkül végigtrappoltak a lakáson. Új lakóknak nincs tűsarkújuk, micsoda boldogság...s a konyhai taposón se huzigálják felemelés nélkül a nehéz fa székeket. A téglánál meg nem emlékszem zajra. Abban a lakásban most is vagyok néha és régi szomszéd néni panaszkodik, hogy a falszomszéd (másik lépcsőház pedig!) fiatalember állandóan dörömböl neki, hogy halkítsa le a tévéjét, mert nem tud aludni. Mindkettőt sajnálom, mert a néni szegény már süket, mint a nagyágyú(90 elmúlt), a tévé az egyetlen szórakozása, a szomszéd srác meg 3 műszakban dolgozik és fáradt. Érdekes módon a zaj csak falszomszédot érint, a néni feletti lakásban nem halljuk, pedig tapasztalataim szerint tényleg ordít a tévéje. Viszont a 2 emelettel feljebb lévőben újabban egy fiatal hölgy lakik, aki elég zajos életet él, hmmm...főleg éjszakánként. Ezeknek az eltéréseknek talán az a magyarázata, hogy tégla, gázfűtésesben nincsenek csövek, mint a központi fűtésesekben. De mint a mellékelt ábra mutatja, ott is a szomszédok a legfontosabb tényezők.


    Én is azt mondom, amit már írt valaki, hogy nem érdemes elmenekülni, mert honnan tudod előre, hogy a csendes új lakásod valamelyik szomszédja mikor cserélődik egy zajosra..? Előbb próbáljátok ki a belső szigetelést körbe. Ronda munka, de valószínűleg megéri.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (20)
    2016-01-12  06:15
  3. 2016. január 12. 09:1924.

    Tenyleg, a szagok...


    Laktam mar tobb panelban es teglaban is, ilyen szinten nem lehetett hallani semmit, max a wc-ben a wc zajokat, de elég volt az is 


    Viszont laktam egy téglában, a lakást kettévalasztották anno, gondolom a falvastagsagon nem izgatták magukat tulsagosan, mert azt a szomszedot totálban hallottam. Undorito volt. Foleg mert nalam csend volt, egyedul laktam, nem surun tv-ztem es az ő tv-juket hallottam, egyszer szoltam, mert pluszban hangosan is hallgatták, akkor kicsit jobb lett.


    En elkoltoznék, de az uj lakast megneznem, meghallgatnam este 6 korul is, mikor mar mas lakok otthon vannak.

    előzmény:
    asztanaviszta (22)
    2016-01-12  07:42
  4. 2016. január 12. 09:1223.

    Valószínűleg kimaradt valami szigetelés a padlóból. Szerintem egyrészt tényleg szigeteld le a plafont, álmennyezettel, hangvédő réteggel, vagy mindkettővel, másrészt nem árt ugyanerről tájékoztatni a kedves feletted lakót (oldalról nem hallatszik át semmi??), hogy az életét egy az egyben hallod... nézzenek már a padló alá, van-e alatta bárakármi... egy szigetelést ők is berakhatnak a padló alá, az sokat fog segíteni.


    Én laktam téglaházban, bár az a 30-as években épült, nem volt semmi ilyen. Egyedül lépcsőházi zajokat lehetett hallani. Laktam több helyen panelban is: nem javaslom. A zaj az egy dolog, van ahol durva, van ahol nem annyira, de amit én nem bírok, az a "panelszag", főleg a vizes helyiségekben. A rohadt kakaóéhoz tudom hasonlítani, tökmindegy mivel illatosítasz, szétsikálod, újraburkolod, a szag megmarad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (5)
    2016-01-11  17:38
  5. 2016. január 12. 07:4222.

    Lakik panelban ismerősünk.


    A hangokon kívül számára, és amikor ott voltunk számunkra is sokkal zavaróbb volt, hogy a szellőzőberendezésen keresztül szinte minden szagot érzel. Tudod ki mit főz melletted, alattad, fölötted.


    Ha a feletted vagy alattad lakó a lakás legkisebb helyiségében dohányzik szinte olyan, mintha a te lakásodban tenné.


    Az viszont tény, hogy panel és panel között, még egy adott lakótelepen is nagy az eltérés, tehát az itteni véleményekből nem fogsz tudni messzemenő következtetést levonni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (20)
    2016-01-12  06:15
  6. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. január 12. 07:1921.

    nincs a közeledben valami férfi, aki műszakilag nem analfabéta?


    és releváns tanácsokkal tudna ellátni


    mert valami hatalmas tévedésben vagy az látszik


    a vasbeton panel eleve semmi szigeteléssel épült


    a régi házak a vastagságuk miatt jobbak, de azokat se tervezték szigetelőre


    a mostanában építetteket már csinálhatták szigeteltre


    DE azt meg kell nézni, mert azokból is simán kispórolhatták


    sok tudatlan vevő mindent megvett


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (20)
    2016-01-12  06:15
  7. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2016. január 12. 06:1520.

     


    Értem, köszi. Ezek szerint tényleg nem lehet sablont ráhúzni a panelra sem. 

    előzmény:
    Babyface83 (19)
    2016-01-12  00:18
  8. 2016. január 12. 00:1819.

    Tégla társasházban lakunk (kisvárosban). 


    A kérdésekben szereplő zajok közül semmit nem hallunk, csak például a fürdőszobában lehet hallani, ha vizet engednek a kádba. A víz folyatást a hálóból is lehet hallani, ha amúgy síri csend van és nagyon figyelek. Ezen kívül semmit.


    Egyedül ami kicsit zavaró szokott lenni időnként, az a lépcsőházból beszűrődő zajok, például ha valaki magassarkúban trappol, vagy mondjuk ha a kutyáját viszi le éppen és az hangosan ugat. De ez is kibírható és szerencsére nem csörtetnek egész nap a lépcsőházban, nem vagyunk olyan sokan (3 emeletes, emeletenként 4 lakás, legfelül csak 1).


    Férjem rokonainál, pesti panelben aludtam néhányszor. Vagyis nem aludtam, mert mindent, de tényleg mindent hallani lehetett, még azt is, ha a szomszéd szellentett (nem viccelek). Számomra őrjítő, nem értem hogy tudnak ott emberek élni.


    Szóval szerintem nem olyan egyszerű ez a kérdés, hogy panel, vagy tégla, mert panel és panel meg tégla és tégla közt is van különbség.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2016-01-11  17:08
  9. 2016. január 11. 23:1418.

    Részemről PANEL!!! De annak is szigorúan a legfelsőbb szintje - ott max. a jóisten cseszegethet:-(


    Bárhol kifoghatsz egy járólapon/parkettán faklumpában rohangáló álmatlan öttagú családot - kivéve, ha CSAK a tető van a fejed fölött;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2016-01-11  17:08
  10. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2016. január 11. 22:5617.

      Pont ezzel alszom én is, sokat kipróbáltam, eddig ez vált be leginkább.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (11)
    2016-01-11  18:24
  11. 2016. január 11. 21:5816.

    Panelban lakom, mellettem egy zenetanár, aki tanítványokat fogad. Valami vékony kis cincogások kívül nem hallok semmit. Felettem egy Jehovás vagy milyen házaspár lakik, az egész lakás járólapos. Még azt is hallottam, ha leejtett egy gombostűt. Pár éve leszigeteltük a plafont, ragasztottunk fel álmennyezetet. A zaj azóta lényegesen csökkent, azóta csak akkor hallom őket, amikor nyerítenek. (összejönnek egy csomóan, és a fene tudja mit csinálnak, de a nők úgy nyerítenek, mint a sörös lovak) Én nem bántam meg, mert a hőt is lényegesen megfogja. Szerintem érdemes lenne elgondolkodni a plusz szigetelésen. Kicsit emberbarátibb megoldás, mint eladni, megvenni költözni stb... Egy ismerősom a falakat is ezzel szigetelte le, azóta csend van náluk. Az is új építésű lakás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2016-01-11  17:08
  12. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2016. január 11. 21:3315.

    Panelban lakom, a felsoroltak közül csak a butor toligálás hallatszik, de ez meg nem zavaro, mert kb 2 naponta hallom es pár mp zaj az egész. 


    Durva, h ennyire rossz hangszigetelésű a lakásotok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2016-01-11  17:08
  13. 2016. január 11. 20:5814.

    Az Indexen egy jó hosszú topik foglalkozik a témával...


     


    ÁTHALLÁS új építésű lakásokban


     


    http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9105128&la=129550742


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2016-01-11  17:08
  14. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. január 11. 20:2213.

    (Mondjuk ez a pontlexarom-kategoria nekem, hogy mit vartal es az teljesult-e, de azert ugyes lany vagy, niki. :)


     


    Temahoz esetleg hatha sikerul hozzaszolni! Marmint erdemben.

    előzmény:
    Nikita 666 (12)
    2016-01-11  20:02
  15. 2016. január 11. 20:0212.

    Meg sem lepődök rajtad, valami hasonlót vártam tőled.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (10)
    2016-01-11  18:19
  16. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. január 11. 18:2411.

    most?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (10)
    2016-01-11  18:19
  17. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. január 11. 18:1910.

    Nem megoldhato a mostani lakasotok hangszigetelese?


    Teljesen megertem, en is nagyon nehezen viselem el a szomszed zajait, hat ha meg tapintatlansaggal ia parosul....mondjuk egy jo kis maximumra tekert Jimmy, na az klassz tud lenni. 


    Az olyan zajok ellen, mint a szomszed ebresztooraja, ejszakai pisiles (tehat az ejjeli, tavoli zajok ellen) nagyon jo szolgalatot tesz a fuldugo. En manias fuldugoval alvo vagyok, eletem nagy felfedezese:) Lehet szemelyre szabottat is csinaltatni szilikonbol, iletve nekem bevalt a kepen lathato.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2016-01-11  17:08
  18. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. január 11. 18:109.

    Ezek szerint, áthallás szempontjából a panel jobb lehet, mint a tégla?


    ugye nem akarsz fizikaórára beülni kémikusként?


     


    embere válogatja mennyire zajos


    egy barátom nagy állat cselgáncsozó volt


    ő a saját háza emeletén úgy járkál, hogy lent nem hallani


    az 50 kilós felesége meg mint a fuvarosló


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2016-01-11  17:08
  19. 2016. január 11. 17:548.

    Ú :


    2. nyáron,nyitott ablaknál hallani.


    4. szintén nyáron,nyitott ablaknál


    5. Fürdőszobai zajokat hallani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2016-01-11  17:08
  20. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. január 11. 17:517.

    Persze, nyilván. A bútoroktól is függ (pl. ha a két szomszéd közül mindketten a közös falra rakják a szekrénysort, az már elég erős hangfogó), és persze a szomszédoktól is, mennyien vannak, mennyire hangos életmódot folytatnak. Én eddig 2 panelban laktam, utána jött a téglaház, és mindkét panel sokkal rosszabbul szigetelt, mint a tégla.


    Viszont ilyen pisilési gonddal még a panelekben sem találkoztam, ez egészen megdöbbentő!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (6)
    2016-01-11  17:41
  21. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2016. január 11. 17:416.

     


    Én megkértem barátnőmet, had aludjak nála néhányszor (panelban lakik). Soha, semmilyen zajt nem hallottam át egyik szomszédjából sem, pedig barátnőm is 10 emeletes ház közepén lakik. Nekem meg extra érzékeny fülem van. Sem nappal, sem éjjel nem volt semmi zaj, semmi nesz. Azt se érzékeltem, hogy társasházban vagyok. Azt kell, hogy mondjam, lassan már csak ott nála alszom ki magam. Ezek szerint, panel és panel között is lehet különbség, nem is kicsi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (4)
    2016-01-11  17:37
  22. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2016. január 11. 17:385.

    Ami itt még nagyon brutál, és nem akarja senki elhinni, csak ha eljön, és a saját fülével hallja, akkor hiszi el, az a következő dolog: A felettem lakó pisil a vécéjében, tehát csurog a vizelete a vécé kagylóba, és úgy hallani nálunk, mintha itt pisilne az orrom előtt. És mindezt úgy halljuk, hozzáteszem, hogy mi NEM a vécénkben tartózkodunk. Mert sokan mondják, hogy a vécében ott a szellőző, és így meg úgy vezeti a hangot. 


    Múltkor vendégem volt, a konyhámban főztünk. Mondom a vendégemnek, figyeld, mindjárt lehúzza a vécét a felettem lakó, mert most csurgat. Azt mondta, ez hihetetlen, de ő is hallja. Ahogy kimondta a vendégem, már öblített is a felettem lakó.


    Egy másik ismerősöm azt mondta, ez egyenesen undorító, hogy nálunk így lehet hallani a felettünk lakók vizelet csurgását. Ha férfi pisil, azt is, ha nő pisil, azt is hallani. Nem mondom, miket hallunk, ha esetleg hasmenésük van. Egy házaspár lakik felettünk. Mi lenne, ha mondjuk 3 gyerek is lenne náluk? Még tegyem össze a kezemet, hogy csak két ember él a felettünk lévő lakásban, mondják sokan. És mondom, ezt a pisilési zajt úgy is hallani, ha mi nem a vécénkben, hanem mondjuk a konyhában, vagy a folyosón, vagy a nappaliban vagyunk. Fincsi dolog mondjuk reggelizés közben. :-(

    előzmény:
    asztanaviszta (2)
    2016-01-11  17:18
  23. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. január 11. 17:374.

    Régi építésű téglaház, és a felsoroltakból semmi nem hallatszik át. Mondjuk azt tudni kell, hogy mi lakunk legfelül, tehát csak alulról és oldalról hallhatnánk dolgokat. Az alattunk lakó néha leejt súlyos tárgyakat (vagy eldőlnek dolgok), az fel szokott hallatszani, de ez nem gyakori. Ha tök csönd van a lakásunkban, és alattunk porszívóznak, az fel szokott hallatszani, de ha mi is teszünk-veszünk, akkor már nem észrevehető.


    Előtte panelban laktunk, utáltam, épphogy csak a lélegzetvételük nem hallatszott át...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2016-01-11  17:08
  24. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2016. január 11. 17:293.

     


    Értem, köszi a választ. 


    Tudod, azt furcsállom, hogy ez előtt ahol szintén téglában laktam (Buda, 12. kerület, Városmajor utca), ott szintén hallottam ezeket a zajokat én is, a párom is, és mindenki hallotta, aki nálunk járt, tehát nem én vagyok dilis, és nem én hallucinálok, ezt csak azért írom. Az se egy lepukkant olcsó környék volt, a Városmajor utca, és tényleg normális lakók laktak a házban is, de mégis mindent lehetett hallani ott is, amiket fentebb írtam. Ráadásul ott még az is tetézte a helyzetet, hogy a hálószobánk mellett volt a szomszédom fürdőszobája. Ott még a zuhanyrózsa ahogy spriccelte a vizet a kád oldalára, azt is hallani lehetett. Ja, és emlékszem, csörgött az ébresztőóra a szomszéd néninél, felriadtam rá. Mentem gyorsan a közös képviselőhöz, hogy most ez akkor így lesz minden reggel, erre mondta, hogy ja. Ő is hallja minden reggel a néni óráját. Onnan eljöttem, és most itt, ebben a tégla házban, ha lehet ezt mondani, még erősebb az áthallás, mint a Városmajor utcai lakásban volt. Pedig nem két fillér volt a költözés. Lehet, hogy én fogtam ki Budapest két legvékonyabb falú, és ezáltal legzajosabb tégla lakását??? Ennél rosszabb nem lehet a panel, azt kizártnak tartom. 

    előzmény:
    asztanaviszta (2)
    2016-01-11  17:18
  25. 2016. január 11. 17:182.

    Téglaházban lakunk (kevés lakásos kb. 20 éves társasház), az általad említett zajokból semmi nem hallható.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2016-01-11  17:08

Címlap

top