Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Időt, de mennyit?

lindia
Létrehozva: 2015. december 26. 19:12

Adott a párom, és én akivel 10 hónapja együtt vagyunk. Neki van egy nyolc éves kisfia. Amikor megismerkedtünk már két éve külön élt a volt párjától és a gyerekétől, azaz a gyereknek 5 éves kora óta nem részese a mindennapjainak!


6 hónapja közösen bérelünk egy lakást, de a gyerekkel két hete "találkozhattam" először, mert szerinte nem volt rá felkészülve addig...


A kisfiú két hetente van nála, olyankor én haza jövök anyukámhoz, és ez így történt az ünnepek alatt is! 23-24.-én délutánig nála volt a gyerek (ketten öltöztették a karácsonyfát a közös lakásunkban), csak este jött hozzám az ünnepi vacsorára (nálunk is van karácsonyfa amit én öltöztettem egyedül)...


Ma déltől újra együtt vannak holnap estig, és lehetőséget kaptam arra, hogy a nagyszülőknél "véletlenül" összefussunk és odaadjam az ajándékot!


Teljesen felemészt ez a helyzet, és soha nem kérném hogy válasszon kettőnk közül, de egyre nehezebb elfogadni, hogy nem lehetek teljes mértékben az élete része, és nem osztozhatok vele azokban az örömökben, melyek az életének meghatározó pillanatai... nem láthatom őket együtt játszani, együtt nevetni...


Nekem nincsen gyerekem, így nem tudom átérezni az Ő helyzetét, de úgy érzem ez a helyzet senkihez sem méltó,de nem tudom tudok e többet tenni azért hogy valami változzon...


 


 


 

  1. 2016. január 1. 18:55151.

    Lindia,


    Milyen volt a szilveszteretek?


    Van valami terv (hármasban) a szünidő hátralévő részére? Te jutottál valamire a saját érzéseid tisztázásában?

    előzmény:
    lindia (1)
    2015-12-26  19:12
  2. 2016. január 1. 18:53150.

    A "tökéletes" egy idea, nem létezik a való életben. Senki és semmi nem tökéletes. 


    Hogy ki szerint mi a tökéletes..? - ez egyénenként más és más.. ezért pláne nem fog senki soha az életben megfelelni Az Univerzálisan Tökéletes képnek, mert ilyen, általánosan, mindenki szerint tökéletes nincsen.
    És épp ezért tökéletes párkapcsolat sincs, mert azt az ember nem saját magával alkotja (HÁLAÉGNEK!! :) ), hanem egy másik emberrel, aki, lehet tökéletesen kiegészíti, lehet tökéletesen megfelel neki... DE mégis más. És ha más, akkor a másik fél számára a tökéletes is mást jelent, mint nekem. Lehet, hogy csak 1 pontban fog eltérni a felsorolt 1000 dologból, de el fog térni. Minél több, a tökéletes párkapcsolatot leíró dolog van a közös preferenciák halmazában, annál harmónikusabban működik, annál stabilabb a kapcsolat. De mindig lesznek a közös halmazból kilógó elemek. Már csak azért is, mert az emberek preferenciái változnak az évek során. És bármennyire egy irányba, együtt fejlődjenek/változzanak a pár tagjai, nem megoldható, hogy azonos impulzusok, azonos érzéseket, gondolatokat váltsanak ki belőlük minden pillanatban, tehát bármennyire párhuzamosan, de mégis eltérően fognak változni. És így, ahogy a kapcsolat előre halad az idő vonalán, egyre eltérőbb lesz az, ahogy leírnák a tökéletes kapcsolatot (egyre több elem lóg ki a közös halmazból, miközben lehet, a közös halmaz is egyre nagyobb..!). Attól függően, hogy ezek aránya (a közös halmazban lévő és a halmazon kívüli elemek aránya) hogy változik, a kapcsolat vagy egyre inkább a tökéletest közelíti, vagy egyre távolabb kerül tőle. És bármilyen furcsa, lehet ez eltérő a pár két tagja esetében... lehet az egyik számára már tényleg a tökéletest súrolja, miközben a másik fél számára  egyre távolabb kerül ettől...

    előzmény:
    Nikita 666 (134)
    2015-12-31  19:11
  3. 2016. január 1. 18:44149.

    Elöször is BUEK, ha meg van itt valaki.


    En most arra lennek kivancsi, hogy a TI eseteben törtent-e valami elörelepes, hiszen ez a topik vegülis arrool szol, hogy mi legyen velük, mi a gyerekkel.


    sok minden elhangzott, kritika err, kritika arra, de erdemben van valaki, aki hozza tud szolni a temahoz? Volt köztetek valaki, aki hasonlo cipöben jart, jar?


    Mellekesen arra is kivancsi lennek, hogy annak a pasi mi a hibaja, akinek 44 evesen nincs meg elöelete? Se volt feleseg, se gyerek elözö kapcsolatbol. Hol lehet ilyeneket talalni? 


    Es miert bün az, ha valaki elvalik? Azokat utana dobjuk le a Tajgetoszrol, nehogy masnak köze lehessen hozzajuk? Jobb az ha benne maradnak egy olyan kapcsolatban, ami minden resztvevö szamara csak kin? Ott a gyerek nem szenved? Csak ha valamelyik szülö,uj kapcsolataba kerül bele? Lehet hogy ugy meg jobb is, söt akkor mondjuk apukatol azt latja, hogy hohyan lehet tisztelettel beszelni egy növel? Mondjuk, mert apuka rajtakapta a feleseget, a gyerek anyjat egy masik pasival az agyban, azzal a növel hogyan tudna tisztelettel beszelni?

  4. 2016. január 1. 17:59148.
  5. 2016. január 1. 17:56147.

    Pontosan tudom hogy a hozzászólásaim erősen megosztóak, épp ez a lényeg. Két ember már kétféleképpen gondolkodik, de ezt ki lehet fejezni kulturáltan is. Vannak itt néhányan, akikkel nem egyezik a véleményünk, de ebből még soha nem volt probléma. Nem kakaskodunk, főleg nem állítunk valótlanságokat a másikról a vita hevében. Sőt, őket kedvelem igazán.


    Némelyek viszont a fórumon kőbaltával kezelik a billentyűzetet.


    És ha veszed a fáradságot és visszaolvasod a topicot (ezt mondjuk kétlem), akkor kitűnik, hogy én írok valamit, ami nem rólam szól, viszont a hölgyek jönnek utánam személyeskedni, kötekedni. Ezen a ponton szűnik meg az értelmes társalgás. Persze hogy onnantól már csak rólam szól az adott topic. De kérdem én, köteles vagyok vadidegen emberektől megvédeni önmagam? Szerintem nem. Az, hogy az én (és van még itt néhány nick) életem eltérő a nagy átlagtól, nem hinném hogy feltétlenül támadásra ad okot. Van egy séma amitől nem mernek eltérni az emberek, ha valaki másként nyilatkozik mert többet, mást is tapasztalt, az ezen a fórumon már agressziót kelt. Vagyunk néhányan akik segítenénk a többieknek, de így nem lehet.

    előzmény:
    Lédienn (144)
    2016-01-01  15:38
  6. 2016. január 1. 17:36146.

    Semmi olyasmire nem emlékszem, hogy neked írtam volna akár egy betűt is. A jövőben próbáld meg ezt az apróságot figyelembe venni.

    előzmény:
    kekelefant (140)
    2015-12-31  23:45
  7. 2016. január 1. 17:31145.

    Az, hogy valamit néha nagyon jónak, néha pedig rossznak érzünk, az a hangulatunktól függ. Nem biztos hogy az adott pillanatban a másik változott, lehet hogy épp valami miatt rossz kedvünk van. Ettől viszont még lehet tökéletes a kapcsolat. A tökéletes nem a vita és kellemetlen szituációk nélkülözését jelenti. A rossz érzés például állandóan jelen van. Mások a hűtlenségtől, goromba bánásmódtól tartanak, a tökéletes párkapcsolatban élő emberek attól, hogy örökre elveszítik a társukat. Ezt nem csak én mondom, mindegyik ugyanígy nyilatkozik. Mi mástól félünk, de a félelem ugyanúgy bennünk van.


    A külön töltött idő vágya természetes szükséglet. Kell is, muszáj annyi teret és időt hagyni a másiknak, amennyi csak neki szükséges. Erre rá lehet érezni. Eltaláltad, bárkiből elegünk lehet, akár a szüleinkből, akár a gyerekeinkből, akár a barátainkból, ha túl sok időt töltünk velük, nincs időnk feltöltődni. De azok az emberek mondjuk, akik nem bíznak eléggé önmagukban, nem képesek elengedni a másikat egy kis időre sem. Ez akár egy elfuserált anyai érzés is lehet. Az ilyen nők rátelepednek a gyerekeikre merő jóindulatból, féltésből.


    Az imádat a mi felfogásunkban azt jelenti, hogy figyelünk egymásra, megbízunk egymásban és önmagunkban, nem undorodunk a másiktól, nem tartjuk tehernek az egymásnak való segítséget, nincsenek titkaink, egymásra vagyunk hangolva teljesen, nem érezzük lelki gyötrelemnek a másik kiszolgálását, képesek vagyunk kedvesen és érzelmesen beszélni egymással... a felsorolás nem teljes, és nem sorrendben történt. Viták vannak, minden ember vitázik. De a vitáknál ha nem értünk egyet, akkor túllépünk az emberi  lényünkön, és egy magasabb szinten a két lélek már összehangolódik. Ez általában a szemeken keresztül történik, amikor mindkettőnk érzi, hogy nincs olyan vitatéma ami megérné a haragot. Nincs szükségünk elvesztegetett percekre a közös életünkből.


    Ez több mint a szülő-gyerek, esetleg baráti kapcsolat. Azokban szeretet van, de imádat nincs, a kapcsolatok jellegéből adódóan valami mindig hiányzik.


    Itt is volt tüzijáték, nem néztük. Bulizni sem voltunk. Nem ittunk alkoholt. Éjfélkor sem koccintottunk. Hm, ki gondolná hogy létezik ilyen?


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (137)
    2015-12-31  20:01
  8. 2016. január 1. 15:38144.

    Ez nem semmi! 


     


    Nos,sokakkal együtt nekem sem tetszenek nikita kommentjei,de bunkóságban,primitivitásban,önfényezésben még mindig te viszed itt a prímet. Ezért viszont még odaát sem adnak diplomát.


    Tudod,a diplomás,pozicionált,intelligens emberek soha,semmilyen körülmények között nem dicsekednek,nem okoskodnak,nem írnak primitív,rendszerint alapvető lexikális és egyéb tudáshiányból eredő,helyesírási hibáktól is hemzsegő posztokat sem. Diplomának,pozíciónak a közelébe sem jutottál.


    Miért gondolod,hogy itt bárkit átverhetsz? 


    A stílusod mindig azokra az unintelligens,tanulatlan emberekre jellemzőek,akik kaparnak keményen,de végül sehova nem jutnak. Diploma,pozíció,pénz csak álomkategória marad,ezért többnek igyekeznek mutatni magukat,mint amik valójában. Sajnálatra méltó,nevetséges emberek. Gondolom,ezt senki nem mondta meg neked.


     És most szokásod szerint jön majd -én majd jól megmondom,kiosztom,majd én megmutatom,dühödt kirohanásod - sok-sok hangulatjellel telerakott szöveged.  


    Ne tedd! Inkább maradj csöndben és gondolkodj!

    előzmény:
    Sissi52 (142)
    2016-01-01  11:17
  9. 2016. január 1. 13:24143.

    Hat nyikitanak is nozik a pasija, de o nem banja. Meg noket is olelget ovele szemben ulve. Neki ez a tokeletes. Aztan o meg hazaszalad,  kioltozik, kikeni feni magat, leul az uraval szemben,es pasikkal csipkelodik. O maga mondta. Neki a lenyeg, hogy az ura mindig hazatalal. Ja es naluk egyenjogusag van de egyanrangusag az nincs. Mint a muszlimoknal, vagyis o szolgalja az urat,es mindent szabad neki, amit az ura megenged.


    Hat mondjuk ha valamelyik Uristen is tokeletes volna,akkor nem ilyen vilagot teremtene, de legalabis nem hagyna, hogy a satan mindig alategyen. Mellesleg meg az Uristen is belefaradt 6 nap alatt a vilag teremtesebe. Ilyenre, ennyire volt kepes. Ha a vilag tokeletes lenne, nem lennenek ilyen emberek, mint nyikita.


    Meg pihenek, nemsokara jonnek ertem.


    nyikitanak kar elore orulni,mert a vera multkor is par nap alatt felszivodott a szememben. A ciszta nyom, kipukkaszt egy hajszaleret.


    Szoljatok ti is. Kellemes napot. 

    előzmény:
    kekelefant (141)
    2015-12-31  23:53
  10. 2016. január 1. 11:17142.

    Nyikita, csak egyetlen peldat emlitek: USA-ban is azert elek, mert egy ferfi hozatott ide ki. Tudom, tudom, teged szivi teve meg kecskeorszagbol szoktetett meg ket hazassagon kivuli gyerkocoddel, vagy utolag mar 3-al.


    En szinvonalamhoz te lennel keptelen lennel felemelkedni. Ugyanis mikor az itteni diplomamat is megkaptam ,az amerikai Elit bevalasztott a tagjai koze. Meg a Professional Women kozosseg is. Ennek a ferfinak odaadom neked az E-mail cimet, irjal neki es kerdezd meg, tenyleg igaz, hogy velem akar randizni? Ja, es kosd fel a tokeletes gatyadat, mert angolul kell vele beszelned, de neked ez nem problema, hiszen tokeletes leven ugye a vilag osszes nyelvet beszeled.


    Kerdesedre, hogy en annyira jo vagyok, szamodra sajnossal kell valaszolnom, sajnos, tenyleg annyira jo vagyok, ahogy kerdezed.


    Na bujja' szivivel a takaro ala oszt ott piszkaljatok egymast, kozben meg ragjatok a szaraz sutidet a tokeletes fogsoraitokkal.

    előzmény:
    Nikita 666 (136)
    2015-12-31  19:37
  11. 2015. december 31. 23:53141.

    Hat pont beletalatal,mert igy van,akit nem idegesit   neha  az [amugy nagyon jo partene]az hazudik,ilyen a kapcsolat ,he oszinte!!!kosz ,hogy leirtad.


    Joop,Zeusz,nem volt tokeletes,mert szerette a halando noket,azert volt olyan sok felisten,Hera banta,de el kellett ,hogy fogadja...


    BUEK!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (124)
    2015-12-30  17:37
  12. 2015. december 31. 23:45140.

    Te meg kimelj miket toled!!!!Nyilik egy egeszen jo topik,aztan jossz es szet ugrassztod,ennyire unatkozol,amig a parod koszal nelkuled,mert ha boldog kapcsopaltban lennel irnod se lenne idod.


    Valmikor gyerekkomban a tanar azt mondta,akkor felelj ,ha kerdeznek....miutan itt senki sem kerdezett,menj inkabb sutiket sutni..


    Es a szemelyeskedesed mar utalni valo...van erre szukseg?

    előzmény:
    Nikita 666 (136)
    2015-12-31  19:37
  13. 2015. december 31. 23:03139.

    Hagyd ra, mindenutt ugyanazt fujja, mint a pereces, hirdeti magarol, hogy o  tokeletes. Mar meg az ondicserete is buzlik, meg ha igaz volna is. Ha a tokeletes meber ilyen volna, nagyon silany lenne az emberiseg.


    Azert jo neki, hogy fel sem fogja, mekkora hulyesegeket hord ossze. De csak mondja, mondja mint akit felhuztak. Fene se kerdezte.  Hagyd ra.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (137)
    2015-12-31  20:01
  14. 2015. december 31. 22:52138.

    Ne agyalj fololegesen. Ilyen suket dumat, meg idiota kitalalgatasokat tegyel a fustre, aztan kezdj uj evet valami emberibb hozzaallassal. Nev es tel. szammal be tudom neked mutatni a pasikat, akiket en hagytam ott, de egy se engem. Mellesleg mindegy volna, ki hagyja ott a masikat, ha egy kapcsolatnak vege. Ill ki mondja ki eloszor, hogy vege.


    Hogy hozzad en nem erek fel? Ettol nagyobb marhasagokat is mondtal mar. Nem tudom midhez nem erek fel, mert az igaz, egyik idiota kijelenteseddel sem lennek kepes versenyezni. Na ennyit aranyom. Most akkor dontsd mar el, ket vagy 3 gyereked van. Ja, es P. teged is udvozol, akivel vasarnap randizok. Beszeltem neki rolad, a vilag eszerol. Boldogabb uj evet nyikitita. !!!

    előzmény:
    Nikita 666 (136)
    2015-12-31  19:37
  15. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. december 31. 20:01137.

    Hogy te miben vagy biztos, az teljesen irrelevans objektive. Amirol tobben irtunk egymastol fuggetlenul az az, hogy amit te  allitasz, miszerint van tokeletes kapcsolat, ellentmond az emberi kapcsolatok termeszetenek. Azok lenyege ugyanis az allando valtozas.  Neha tehat nagyon jo, maskor kevesbe. Ettol szividet meg erezheted tokelynek szubjektive. 


    A szeretet erzese sem allando imadat. Faraszto is lenne. Boven belefer, hogy idonkent agyamra megy, kevesbe tudom toleralni, idot szeretnek kicsit kulon, csupa olyasmi, amitol az alaperzelem nem valtozik. Leegyszerusitve. Imadom a gyerekemet, a tarsamat, a szuleimet, de idonkent mindegyik kapcsolat lapos szurke, unalmas, pont elegem van belole esigytovabb. Pusztan mert ember vagyok, emberi erzelmekkel. Elnyomhatom, tagadhatom, de attol meg igy van. MINDEN emberi kapcsolat ilyen, mert emberi.


    Allitasodon, miszerint szivivel folyamatosan minden az isteni szferaban van es ti egyfolytaban imadjatok egymast egy kezdetektol makulatlan kapcsolatban, max mosolyogni tudok...


    Na buek, Londonban hamarosan tuzijatek, megnezzuk

    előzmény:
    Nikita 666 (135)
    2015-12-31  19:32
  16. 2015. december 31. 19:37136.

    Kímélj meg a hülyeségeidtől. Te nem csak jó, de semmilyen férfit nem tudtál találni. Hm, lehet hogy a férfiaknak nem kellesz, annyira...jó vagy?


    Másrészt, őszintén remélem hogy te nem érsz fel hozzám. Ha ez így lenne, akkor igen alacsony lenne a színvonalam minden téren.

    előzmény:
    Sissi52 (129)
    2015-12-30  23:28
  17. 2015. december 31. 19:32135.

    Ha valakit szerelemmel szeretsz, akkor nem a nőt-férfit, nem az embert látod meg benne, hanem jóval többet.


    Amiket az első bekezdésedben felsorolsz, azok vágyaknak az összessége jelenti az érett embert. Szóval szerinted nem létezhet, hogy némely emberben minden megvan együttesen?


    Nem vagyok biztos benne hogy tudod, mit jelent valakit imádni. Nincs hőfok mérés. Ezer fokon elég minden érzés, kiég a kapcsolat.


    Olyasmit cáfoltok, amit még nem éltetek át, nem tapasztaltatok. Hm, Istenben bezzeg hisztek. Láttátok? Nem. És mégis hisztek benne. Az már más lapra tartozik, hogy igen rossz helyen keresitek. Illeszd rá a hitedet az igaz szertelemben való hitre. A lelked mélyén pontosan tudod hogy igazam van, de nem fogod bevallani, nem is kell. Nézzük a te verziódat.


    Ha igaz az, hogy nincs valós, örökké tartó szerelem, akkor nálunk is lehet rés a falon. Ez viszont egy nap alatt megmutatta volna magát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (124)
    2015-12-30  17:37
  18. 2015. december 31. 19:11134.

    Érdekes meglátás.


    Te és a társad mondjuk miben nem vagytok tökéletesek?


    Hol van az a könyv, hol van az az írás, ahol le MERI írni valaki, hogy egy embernek milyennek kell lennie, hogy tökéletes legyen? Mi számít egyáltalán? A külcsín, vagy a belső? Vagy a társadalom által meghatározott átlag?


    Ha ezeket veszi valaki figyelembe, akkor is van valamilyen összehasonlítási alapja, hogy milyennek kell lennie a tökéletesnek.

    előzmény:
    FullMoon (126)
    2015-12-30  18:33
  19. 2015. december 31. 19:01133.

    Nem létezik külön az istenek számára fenntartott szféra. Isten mindenkiben benne lakozik.


    Tehát ha azt vallod hogy Isten tökéletes, úgy az emberre mondod ugyanezt.


    Törekedni a harmóniára... valaki egyszer azt írta nekem, csak akkor nyilatkozhatom azt, hogy boldog párkapcsolatban élek, amikor már eltöltöttünk együtt legalább 20 évet. Nos, nem az számít, hogy ki hány éves kapcsolatban lézeng, hanem hogy az adott napja szeretetben telt-e, ugyanúgy szerelemmel és tisztelettel tud-e a társára nézni, mint a legelső nap.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (125)
    2015-12-30  18:23
  20. 2015. december 31. 18:14132.

    Ez az katica! Manapság már kihal a nőkből az önbecsülés. Nem csoda, ha a férfiak mamlasszá válnak.

    előzmény:
    ladybird65 (131)
    2015-12-31  16:21
  21. 2015. december 31. 16:21131.

    Én is kb. egy hónapig bírtam. Pedig az sokkal lájtosabb szitu volt, mert külön éltünk, nekem saját lakás, gyereket meg nem is láttam. De pont elég volt a teljesen egyedül töltött karácsony. Szilveszter együtt volt, de az sem kárpótolt. Nem nekem való volt a szitu. Én sem arra születtem, hogy sorszámot húzzak egy pasinál és kivárjam a sorom. Kösz, inkább nem.

    előzmény:
    Róza555 (22)
    2015-12-27  11:55
  22. 2015. december 31. 11:44130.

    Boldog uj evet kivanok nektek, osszes bugacinak. Erre is igyunk egyet a bugaci kocsmaban. Hikk


     

    előzmény:
    lindia (1)
    2015-12-26  19:12
  23. 2015. december 30. 23:28129.

    Hat ha neki egy pasi tokeletesen tokeletes,de nekem mar abszolut nem, akkor a pasi ugye korantsem tokeletes? Met mi is volna a tokeletesseg fokmeroje, ha volna olyan? De meg csak merce sincs, mert tokeletes ember nincs. Nem tokeletesnek, hanem jonak kellene lenni. Az ember lanya egy jo emberre vagyik,ez a maximum.


    Masreszt a pszichopata gondolkodik ugy, hogy o a tokeletes,a tobbi ember hulye, fel nem er ohozza.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (125)
    2015-12-30  18:23
  24. 2015. december 30. 23:03128.

    Es kepzeld ezek nem hisznek a telapoban,meg a husveti nyusziban sem...micsoda egy elet lehet?

    előzmény:
    Nikita 666 (123)
    2015-12-30  16:58
  25. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. december 30. 19:06127.

    Nem teljesen vag ide, de ideasszocialom. Szerintem nagyon igaz. Buddhista tortenetbol valo.


     


    Minden emberi kapcsolatból szenvedés fakad.


    Buddha látta ezt a szenvedést. Felismerte és megértette. Habár tudta legyen bármilyen örömteli is bármely emberi kapcsolat, egyszer eljön az-az idő amikor majd szenvedést okoz. A vágyak, vagy csak az önző érdekek, vonzások és taszítások, ragaszkodások vagy éppen az elutasítások, féltések, óvások, vagy maga az elkerülhetetlen elmúlás, vagy éppen a szeretet. Mind mind csak okozatok a szenvedéshez.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (125)
    2015-12-30  18:23

Címlap

top