Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

4 hetes terhesség.

Ainó
Létrehozva: 2015. december 20. 15:02

Sziasztok. Szeretnem a segitsegeteket kerni. A haziorvosom beutalt egy hasi ultrangra mivel a verkep szerint a vese funkcio nem volt jo.  Elotte 2 nappal csinaltam egy terhessegi tesztet ami pozitiv lett! Aminek termeszetesen nagyon orultem! A hasi ultrangon a doktorno egy 30mm ovari cysta-t latott semmi mast. Elvileg 4 hetes terhes vagyok. A nogyogyaszomat hivtam is egybol aki majd csak januarba tud fogadni mivel szabadsagon van. Azota teljesen el vagyok bizonytalanodva hogy a cysta miatt lephetett fel hormon zavar ami miatt pozitiv a teszt...? Vagy lehet mehen kivul terhes vagyok es azert nem lattak a hasi ultrang vizsgalatnal petezsakot?  Tegnapi terhessegi teszt is pozitiv. A mellemen ereztem hogy nol es feszul es kis gorcsoket is erzek napkozben tovabba nagyon faradekony ak erzem magam.Ezek a tunetek kezdenek elmulni ma mar nem faj ugy a mellem es nem is gorcsol a hasam.


 


Kerem aki hasonlo helyzetben volt irja le a tapasztalatait.

  1. 2016. január 3. 19:1076.

    Ha nem a tabletta után vagy rosszul, akkor nem az okozza. Ha igen, várj egy kicsit többet étkezés után, hátha az segít, ne az utolsó falattal vedd be :)


    Mire már nem akartam titkolni, elmúlt... ;)

    előzmény:
    Ainó (73)
    2016-01-02  20:22
  2. 2016. január 3. 19:0775.

    Az émelygést persze ki lehet bírni, én konkrétan sugárban rokaztam a tabletta bevételét követő 2. percben, nem hogy nem szívódott fel belőle semmi de fél délelőtt hánykolódtam, és így más formában sem jutottam vitaminokhoz....fogytam 4 kilót :p Ha nincs tőle róka persze nem kell abbahagyni. 


    Aki készül a terhességre, mint TI is, nem valószínű, hogy vitaminhiányos, tényleg nem az az 1-2 hét oszt vagy szoroz. 

    előzmény:
    Babyface83 (74)
    2016-01-02  23:56
  3. 2016. január 2. 23:5674.

    Bocs, tényleg nem kötözködésből, de nem biztos, hogy jó ötlet olyanokat tanácsolni, hogy álljon le a vitaminnal pont az 5. hét környékén, amikor a velőcsőzáródás van.


    Mondjuk nekem ez a vitamin dolog a vesszőparipám, mert egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy ha ilyen egyszerűen megelőzhetünk például egy nyitott gerincet, hogy csak bekapunk naponta egy vény nélkül kapható ártalmatlan bogyót, akkor miért kockáztatunk azzal, hogy ezt elsumákoljuk...


    Még ha ez is okozza az émelygést (ami nem valószínű), azt hiszem ki lehet bírni a baba érdekében még néhány hétig. Lesz majd még ennél nagyobb baja is :)

    előzmény:
    FullMoon (72)
    2016-01-02  19:59
  4. 2016. január 2. 20:2273.

    Szia


    Igen szedek vitamint. A Pharmaton Matruelle-t etkezes utan este. Azt irta a tajekoztato hogy aki hanyingerrel vagy emelygessel ,,szendved" annak tanacsos este bevenni.


    Neked hanyadik hettol enyhult a rokaval valo talalkozas?

    előzmény:
    FullMoon (72)
    2016-01-02  19:59
  5. 2016. január 2. 19:5972.

    Nem tudom szedsz-e vitamint...? Ha igen, átmenetileg, 1-2 hétre hagyd abba, és utána is nagyon figyelj rá, hogy soha ne vedd be étkezés előtt. Nekem ez volt a garancia a rókával való találkozásra, ha ezt a szabályt elfelejtettem... :p És rendszeres, kis adagokban történő étkezés, az sem baj, ha ott a keksz az ágyad mellett... 


    Ja, és gratulálok! :)

    előzmény:
    Ainó (71)
    2016-01-02  18:59
  6. 2016. január 2. 18:5971.

    Szia!


    Koszonom szepen kerdesedet de eleg rosszul... emelyges hanyiger szedules egesz nap... persze orulok neki de eleg nehezen viselem. Olvastam a neten hogy mivel lehet enyhiteni gyomber tea keksz sokszor keveset enni homeopatias bogyok stb... eddig semmi sem valt be.


    Hetfon mar munka addig pihenek es probalok felkeszulni a dolgos hetkoznapokra.


    Otletek a rosszulet enyhitesere?

    előzmény:
    judesz (70)
    2016-01-02  16:51
  7. 2016. január 2. 16:5170.

    Hahooo!


    van valami fejlemény?


    Hogy vagy?

  8. 2015. december 28. 19:5569.

    Mindenkinek nagyon szepen koszonom a valaszat megegyszer! Most mar tenyleg kezdek megnyugodni az elozo hethez kepest

    előzmény:
    Ainó (1)
    2015-12-20  15:02
  9. 2015. december 28. 11:2568.

    Sok doki cisztának nevezi a sárgatestet. A sárgatest a petefészekben alakul ki, a tüszőből, peteérés után. Ha megtermékenyül a petesejt, akkor sárgatestet (progeszteront) termel, ami nem engedi lelökődni a méhnyálkahártyát, ezáltal a "helyén tartja" a babát.


    Ha a baba kisebb, mint a kora szerint kellene, az azt is jelentheti, hogy később volt a peteérésed, mint ahogy a nagykönyvben meg van írva, tehát a számítottnál kisebb.

    előzmény:
    Ainó (66)
    2015-12-28  09:45
  10. 2015. december 28. 11:1367.


    Nagyon jó,hogy elmentél többször is a dokihoz. Nyugi továbbra is! 


    Amikor én terhes voltam,a doki azt mondta,hogy nem lesz nagy babó, max. 3 kiló alatti súllyal fog születni.


    Ehhez képest 3200 grammal született ,58 centi hosszal, 32cm fejkörfogattal.  


    Ezek tankönyv szerint is tökéletes fejlettségű újszülött,nagyon kiváló paraméterekkel! 


    Csak azért írom,mert tévednek ám a dokik,hiába a technika.

    előzmény:
    Ainó (66)
    2015-12-28  09:45
  11. 2015. december 28. 09:4566.

    Sziasztok!


    Most vegeztem a dokinal. Megvizsgalt huvelyi UH-val. Azt mondta hogy a cisztak tartjak eletben a terhesseget (ami eleg erdekes nem is ertettem) meg hogy mar latszik a petezsak es a szikholyag. Viszont az utolso menstraciotol szamitva 6 hetes terhessegnek kellene lennie viszont az ertekek az 5 hetes terhessegnek felelnek meg. En kerdeztem hogy mennyire jelent ezt nagy bajt. Es azt mondta hogy aggodalomra adhat okot hogy nem ugy novekszik elvileg ahogy kellene. De amugy mindent rendbent talat. 1 het mulva kontrol.


    lassan azert mar kezdek orulni.... Vagy megnyugodni hogy jo helyen van nem mehen kivuli stb...


    volt mar valaki hasonlo helyzetben hogy nem a nagykonyv szerint novekedett az elejen a babo?

    előzmény:
    Ainó (1)
    2015-12-20  15:02
  12. 2015. december 27. 00:0365.

    Nekem a nagyfiam konkrétan fogazmásgátló mellett fogant, és mivel menstruáltam is, így 10 hetes koráig ki sem derült a létezése, így kapta tovább a bogyót. A dokim annyit mondott, amikor kiderült, hogy "Azért mostmár ne a tablettával etesse!". :-)


    9 éves a gyerek és teljesen jól sikerült.

    előzmény:
    Ainó (63)
    2015-12-26  17:14
  13. 2015. december 26. 18:4664.

    Nem sajnos. Volt egy kis zurzavar. Talan most ereztem volna ugy helyreall de most megzavart ez 3 nap ami most volt, megijesztett ez a barnafolyas.. :( 

    előzmény:
    Ainó (63)
    2015-12-26  17:14
  14. 2015. december 26. 17:1463.

    Eleg sokat olvastam arrol hogy aki babat szeretne a fogamzasgatlot mikor kell vagy abbahagyni...mivel a velemenyek megoszlanak errol....


    Illetve megkerdeztem a nogyogyaszomat aki mar kozel 10 eve az orvosom es teljesen megvagyok vele elegedve. O azt mondta hogy nyilvan attol fugg milyen gyogyszert szed az ember de osszesegeben semmilyen karos hatassal nem lenne a picire ha nem hagynek szunetet hanem a gyogyszer abbahagyasa utan egybol probalkozunk. Igy is tettem. Illetve a noverem se hagyott szunetet es egybol teherbeesett az unokahugommal es minden rendben volt egeszseges es mar 17 eves 


     


    A gyogyszer abbahagyasa utan a ciklusaid rendesen bealltak?


    Nekem igen. Ezert is tudtam hasznalni a telefonomon levo alkalmazast ami segitett megmutatni a termkeny napokat.

    előzmény:
    Nikolaj (62)
    2015-12-26  11:49
  15. 2015. december 26. 11:4962.

    Köszönöm a válaszaitokat! Azt hiszem veszek ma egy tesztet holnap reggel pedig megpróbaljuk újra :)


    Még "csak" 2 hónapja, előtte tisztultam a fogamzásgátló miatt egy évig, biztos ami biztos. 


    Igen van naptáram, mindent bejegyzek, ha megyek dokihoz minden meglegyen pontosan :)

    előzmény:
    Ainó (60)
    2015-12-26  10:27
  16. 2015. december 26. 10:3161.

    Persze hogy lehet tudni. 30 eves vagyok  


    es igen mar nagyon varom a keddet es orulok a cici erzekenysegnek!

    előzmény:
    judesz (59)
    2015-12-26  10:24
  17. 2015. december 26. 10:2760.

    Szia!


    Az egyik baratnomnek 10 napot kesett es csak utana csinalt tesztet amikor pozitiv lett... Elotte is csinalt mert erezte hogy valami nem stimmel valahogy maskepp erzi magat. De akkor sajnos meg negativ lett. Azt hiszem 12 napra csinalt tesztet mire kimutatta neki a pozitiv eredmenyt!


    miert nem csinlasz egy tesztet? Mar ki kellene mutatnia ha osszejott a babo...


    Ahogy olvastad a topikot en nagyon meg voltam ijedve hogy a melleim nem fajtak es ami volt tunet az el is mult stb... De most nem feszul csak erzekeny amit probalok poztitv jelkent venni. Persze mindemmellett probalom meg nem beleelni magam.


    ha csinaltal tesztet mindenkepp jelentkezz.


    Miota probalkoztok? Hasznalsz olyan naptart (alkalmazast) ami kimutatja a teherbeeses legkedvezobb napjait?

    előzmény:
    Nikolaj (56)
    2015-12-25  23:18
  18. 2015. december 26. 10:2459.

    Sziaaaaaaa!:-)


    örülök, hogy megvagy és örülök a jó hírnek!


    kedden irj, hogy mi volt..kiváncsi vagyok!


    azt lehet tudni hány éves vagy?

    előzmény:
    Ainó (57)
    2015-12-26  10:18
  19. 2015. december 26. 10:2158.

    Szia!:-)


    szerintem csinálj még egy tesztet, hátha!

    előzmény:
    Nikolaj (56)
    2015-12-25  23:18
  20. 2015. december 26. 10:1857.

    Mindenkitol elnezest hogy igy eltuntem nem voltam sokat az unnepek miatt nagyon net kozelben.


    utolag is mindenkinek Kellemes Unnepeket kivanok!



     


    Jó hír: a mellem ugyan nem ugy feszul viszont a melleim megint kezdenek erzekenyek lenni es amikor este megyek furdeni ha a melltartot leveszem rendesen fajnak mivel ugye nem tartja semmi....


    nagyon bizakodo vagyok! Kedden megyek vissza az orvoshoz addig turelmesen varok es nem stersszelek foleg hogy a melleimen erzek valamilyen szintu valtozast....

    előzmény:
    Ainó (1)
    2015-12-20  15:02
  21. 2015. december 25. 23:1856.

    Sziasztok!


    Én most először vagyok itt a fórumon és fordulok másokhoz. Párommal nagyon régóta tervezzük a babát, de sajnos még nem sikerült. De most valami mégis fura számomra... Egy hete megkellett volna jönnie, a héten kedden volt egy kis sotet verzes, utana barnas es tegnap este el is mult. Nagyon sokat gorcsol a hasam es iszonyu faradt is vagyok pedig nem alszok keveset. :) a homlokomon is jelentek meg apro pattanasok amikrol olvastam azok is lehetnek. Viszont amit nagyon sokan irnak a mellfeszules amit en magamnal nem tapasztalok. Kb masfel hete csinaltam egy tesztet de negativ volt remeltem azert mert koran csinaltam. Szerintetek ezek az apro jelek utalhatnak terhessegre? Koszonom elore is a valaszokat! Nagyon sokat segitene :) 

  22. 2015. december 25. 19:3655.

    Boldog karácsonyt kívánok!


    :-)

    előzmény:
    Ainó (1)
    2015-12-20  15:02
  23. 2015. december 24. 00:1654.

    Én is szeretnék, de itt most nem fogunk. Ez van. :-)

    előzmény:
    judesz (53)
    2015-12-23  16:57
  24. 2015. december 23. 16:5753.

    jóóó legyen! :-)


    ne mérjen!:-)


    Csak úgy szeretnék segiteni, de tudom, hogy várni kell...


     

    előzmény:
    évi* (52)
    2015-12-23  16:51
  25. 2015. december 23. 16:5152.

    NEEEE! :-)


    Ez így önmagában nem pálya. Ha hónapok óta méri, és azt látja, hogy mens idején nem esett le a hőgörbe, hanem magasabb szinten maradt, akkor igen, de egyetlen időpontban mért hő semmit nem mond, mivel itt 1-1 tized fokról van szó. Ennyi különség pedig alapvetően van az emberek között. Tehát abszolút nem mérvadó, hogy ő ma 37 fokos, vagy 36,9, vagy 36,8.


    Szerintem simán fogadjuk el, hogy itt most az van, hogy várakozni kell, és ki fog derülni időben. És ez így pont jó is, mert tennivaló úgysincs. Akkor sem, ha növekvő terhesség, akkor sem, ha elhalt terhesség.


    Értem én emberileg, hogy ez a várakozás nehéz, de ez van. El kell fogadni.


     

    előzmény:
    judesz (51)
    2015-12-23  11:36

Címlap

top