Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tud valaki tanácsot adni?

cukorviraag
Létrehozva: 2015. december 14. 16:17

Szép napot mindekinek!


Anita vagyok. S nem szoktam fórmuozni, de a NLC-t gyakran böngészem.


Gondoltam indítok egy kis beszélgetést, hátha tudnátok nekem segíteni, Ti Kedves Nő-társaim.


Sajnos nagyon őrlődöm és nem tudok kihez fordulni, így bennetek bízom . 


 


A problémám a következő lenne:


A párom 30éves, jóképű férfi, aki nagyon kedves és közvetlen a hölgy ismerőseivel illetve jószívű és segítőkész is.
A kedvesem egy műhelyben dolgozik, tehát sok férfi kollégája van, de azért raktárban nők dolgoznak. Egyik kolleginája sem zavar, de van egy hölgyemény, aki 15-20évvel idősebb a páromnál, viszont fiatalos, laza, amolyan "rövidhajú-vagány nő" típus.
Tudni kell, hogy kedvelik egymást, sokat beszélgetnek (ha idejük engedi) és kb. 8éve lehetnek kollégák, illetve FONTOS, hogy a hölgy minden férfival egyformán ilyen közvetlen odabent ( a párom elmondása szerint)
Ezekkel nem is lenne problémám.


De az én Szép-Szőke hercegem esténként (munka után) elmeséli,hogy milyen volt a napja, és azt is elmondja ha ez a kollegina van a raktárban, sőt azt is megosztja velem hogy beszélgetnek, olykor KETTESBEN. Vagy beugrik hozzá a párom a raktárba és (ha van ideje) kb.30percet dumál a nővel, vagy -múltkor pl elmondása szerint-amíg várták a kollégájukat, beültek a műhelyben egy buszba és ott beszélgettek...szintén KETTEN.


EZEN  a direkt "kettesben" maradáson sokszor felhúztam magam, s nem egyszer csúnya vita kerekedett a féltékenységemből, és abból,hogy nem hiszek Neki és megvádolom azzal,hogy megcsal.


Ő azt állítja,hogy mivel évek óta kollégák a hölggyel, s mivel már a nő öccsével is anno együtt dolgoztak, így csak szimpla kolléga-barát kapcsolatban állnak egymással. néha már nem bírok magammal és kifaggatom hogy mégis miről folyik a társalgás köztük és miért vonulnak el? Erre elmeséli a párom szóról szóra hogy miről beszéltek, és elmondja hogy nem elvonulnak, csak nem tartozik másra az ő beszélgetésük. De minden férfi szokott így kettesben beszélgetni a kolleginával.


 


Ő már mondta,hogy -annak ellenére,hogy nincs rejtegetni valója-nem viseli el a számonkéréseimet, és ezeket a féltékenységi rohamokat, hiszen évek óta -már megszokottan- így szoktak beszélgetni, és sosem volt köztük semmi.


Illetve arra kér,hogy bízzak benne, és ne lássak rémeket,hiszen éppen azért mesél nekem el mindent,hogy ne az legyen,hogy titkolózik előttem.


Viszont múltkor történt egy furcsa eset, amit ezzel vonok össze: A párom férfi kollégái beállítottak hozzám a munkahelyemre (erről a párom sem tudott). AMikor ez kiderült bent a cégnél és otthon a párom nagyon feldúlt volt, és nekem is mondta hogy nem tetszik hogy a kollégái bejárkálnak hozzám, mialatt Ő már bent dolgozik. 


Nos én azonnal arra gondoltam,hogy lehet azért zavarta a srácok látogatása nálam, mert esetleg mégis viszonya van a kolleginával és félt,hogy valamelyik férfi elszólja magát nekem?? Így Ő sarokba szorítva érezte magát és megijedt, és ezért volt felháborodva?



 


Nos, nem tudom megindokolni miért vagyok őrült féltékeny, de nekem ez a "kettesben" beszélgetek szituáció kissé furcsa. Nehéz elhinnem,hogy kettesben vannak és nem történt vagy történik köztük semmi sem.


Illetve mostanában ha viszek valamit a páromnak a munkahelyére be sem hív (portás így magamtól nem mehetek be) régebben behívott...de már nem....


 


Tegnap ezért az esetért és a féltékenységemért már majdnem elköltözött, de végül maradt és elmondta hogy szeret és sosem hazudott nekem, de bízzak benne.


 


Én ezt mégsem tudom elfogadni, és annak ellenére hogy szerelmes vagyok Belé...azt érzem,hogy valami változott...minden nap ideges vagyok és feszengek,szorongok. Rettegek a megcsalástól. Már nem olyan hozzáérni...mindenféle kavarog a fejemben, és már nem tudom különválasztani a valóságot a képzelettől... Nem tudom...csak azt érzem hogy megcsalt vagy megcsal.... Bizonyítékom azonban nincsen. Megőrülök. Hogyan tovább?? Mit gondoltok erről? Nektek gyanús lenne?


Vagy itt igaz a mondás: hogy ha beszél róla akkor nincs takargatnivalója és nem kell félnem?

  1. 2015. december 18. 22:2751.

    Csak ne puskaval..

    előzmény:
    mazsola7 (50)
    2015-12-18  19:20
  2. 2015. december 18. 19:2050.

    Mondom, beszélj a nővel!!!


    Vagy kövesd a párodat,mint a filmeken.csak akkor nyugodsz meg, ha látod, nincs okod aggodalomra, ha meg mégis ,legalább azt is megtudod!


     

    előzmény:
    cukorviraag (49)
    2015-12-18  17:16
  3. 2015. december 18. 17:1649.

    Igen...es gondolom ebben is en latok remeket:


     


    Parom alapbol minden nap 14.00tol kezdi a munkat. De egesz heten felelott 11.00re kellett mennie. Mert allitolag hivta a fonoke hogy sok a melo es menjenek be hamarabb. Milyen erdekes hogy a parom jovoheten mar szabon lesz az unnepek miatt. Es a kollegina ezen a heten PONT 14.00IG dolgozik. Igy delelott meg tudnak talalkozni a munkahelyen. Mivel a jovohetibszabadsagolasok miatt kiesik nekik majd 1het nem talalka


    Persze ez is biztos csak paranoia.

    előzmény:
    cukorviraag (1)
    2015-12-14  16:17
  4. 2015. december 18. 05:2548.

    http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__megc salas__7415622-ha-elmeseli-akkor-artatlan-mast-nem-zavarna-e z


    http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__meg csalas__7379639-felnem-kellene-a-megcsaastol-csak-nekem-fura -ez-a-viszony


     


    Nem baj,ha megkérdezed többször, több helyen,csak akkor ne írd, hogy nem szoktál fórumozni...


    Mert én igen...:)


    De amúgy sajnállak, mert már a rögeszméd lett tényleg..

    előzmény:
    mazsola7 (47)
    2015-12-18  04:51
  5. 2015. december 18. 04:5147.

    Szia,annyira nem forumozol,csak a Gyakori kerdesek oldalon is mar vagy 3x kiirtad a kerdest...ez mar kicsit beteges...


    Eleinte valaszolgattam,de hiaba...


    Mast most se tudok,ill. Megis ..kerdezz ra az idosebb holgynel,van e koztuk valami,ha ez megnyugtat...


    Minimum kirohog..

    előzmény:
    cukorviraag (1)
    2015-12-14  16:17
  6. 2015. december 18. 02:2946.

    Melysegesen sajnallak, komolyan, te szannivalo kis szerencsetlen, akinek minden megadatott, de ket kezzel dobta el magatol. Mondjuk az se igaz, hogy az a no naponta 8+ pasival beszelget fel orakat. Akkor mikor dolgozik? Nem farad ki a szajuk meg az agyuk, naponta megbeszelni ugyanazt?

    előzmény:
    cukorviraag (1)
    2015-12-14  16:17
  7. 2015. december 18. 02:0345.

    Hu, en mar kezdtem komolyan remenykedni, hogy elorefele fejlodtel valamit, amikor mar rajtam gunyoskodtal. Kaptal majdnem 40 jo tanacsot itt, es nemhogy tanultal volna valamit, hanem meg visszafejlodtel. Nem ugyanazt hajtod, hanem "ugyanazabbat".


    Persze, mar hallani sem akar o teged errol a temarol. Te mar teljesen rogeszmes lettel. Bele vagy betegedve ebbe a temaba. Annyira hiszed, hogy" kedvesed"??? egy kotoszot veletlen kifelejt, akkor te mar szornyen meg vagy csalva, a kollegano allatira jol meg lett kefelve a raktarban. Remes, a kapcsolatod mar hullik darabokra, de te csak egyre meg meg annal jobban fujod a magadet. Nincs neked senki masra szukseged, aki teged tonkre tegyen, megteszed azt te magad is kivaloan. Ahogy itt tanacsoltak, surgosen allati jo szakemberre van szukseged, es amig meggyogyulsz, remelem sikerul, adj szabadsagot ennek a szerencsetlennek, akit parodnak nevezel. Kulonben nem josolok jovot nektek. Ha ez a rovidhaju raktaros nem lesz, kesobb lesz valaki mas, akire talalsz okot a feltekenykedesre. Parod akora nagy kefegep, aki a munkahelyen is uzi az ipart???? Egyaltalan ha ilyet feltetelezel rola, mar nem vagy szazas.


    Vagy faggasd ki a pasidat minden utolso apro reszletig, hogyan olelte at, hogy simogatta, stb.. es irj rola egy 3 kotetes regenyt, meg hasznod is lesz az askalodasodbol.


    Nem veszed eszre, hogy asod az arkot magad es a pasid koze es hogy epited magatok koze az elvalaszthatatlan falat? Nem, nem furcsa, ha rajon az ideggorcs, ha a novel piszkalod. Csodalom a turelmet, hogy nem vagott meg teged ki, mint macskat....


     

    előzmény:
    cukorviraag (42)
    2015-12-17  09:21
  8. hus
    hus
    2015. december 17. 18:4444.

    Te nem dolgozol?  De igen, az inditod szerint.


    Vagy soha nem dolgoztal ferfiakkal? 


    De meg egy  baratnod sincs, akivel ezt megbeszeld? 


    Szuleid ?  Testvered ?


     


    Masik, ami jo kis "kikapcsolodas" kettotok kozott, hogy a fiu reszletesen szamoljon be minden nap neked, mert te azzal toltod az idodet, hogy meghallgatod ot, hogy mit csinalt a kisasszonnyal.


    Mit élvezel abba, hogy addig kerdezgeted a parodat az esemenyekrol, amig elmergesedik kettotok kozott a helyzet? 


    Minden esetre az a munkahely, ahol 2 embernek van ideje fel orat is beszelgetni egymassal a munkaidejukben, ezert fizetest is kapnak, na akkor megnezheti magat aki fizet. Mert egy munkafolyamat kozben, amig egyutt dolgoznak, abban nincs semmi kivetnivalo.


    De beulni a buszba fel orat, esetleg a masik dolgozo meg dolgozzon helyettuk, az sem semmi.


     

    előzmény:
    cukorviraag (42)
    2015-12-17  09:21
  9. 2015. december 17. 11:1643.

    Szerintem be kene onmagadnak vallanod, hogy beteg vagy, es zsakemberhez fordulnod. Es tarsas kapcsolatot legkozelebb akkor letesiteni, mikor kigyogyultal tulzott onbizalomhianyodbol es beteges feltekenysegedbol. Tarsad a legjobbat akkor lepne, ha abban tamogatna, hogy elmenj orvoshoz, de nagyon meg tudnamerteni, ha inkabb lelepne, mert pokolla teszed mindkettotok eletet!

    előzmény:
    cukorviraag (42)
    2015-12-17  09:21
  10. 2015. december 17. 09:2142.

    De nekem ugy megiscsak jobb.ha beszel rola


    Mert ha nem mond semmit akkor ugyerzdm homalyban marad egy.egy reszlet es az jobban zavar.mert ugyerzem van titkolnivaloja es ezert nem mesel. Aztan megint kombinalok


    Csak az a fura hogy mostanaban annyira merges ha szoba kerul a no es annyira harap a temata hogy kihuzni is alig lehet belole valamit

    előzmény:
    hus (41)
    2015-12-17  03:22
  11. hus
    hus
    2015. december 17. 03:2241.

    Te is le tudnad a dolgot egyszerusiteni, amikor elkezd beszelni rola, akkor  szolj neki, hogy teged nem erdekel, nem akarsz hallani az esemenyrol.


    Mind a ketten hibasak vagytok abban, hogy egymast örlitek.

    előzmény:
    cukorviraag (39)
    2015-12-15  18:18
  12. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. december 15. 20:2740.

     



     


     


     


    Ah, ha a számlámra utalna  mindenki  1 fillért, aki úgyanúgy lefekszik  valakivel - holott nem bízik benne -  már százmilliárdos lennék.

    előzmény:
    Nikita 666 (38)
    2015-12-15  18:14
  13. 2015. december 15. 18:1839.

    Akkor meg nem lenne egyszerübb ha alapvol nem is veszélne rola???


    Mert szerintem ennyire nem agyafurtak a férfiak. Vagyis az enyém lusta lenne ilyesféle eszmefuttatáshoz amit leirtál

    előzmény:
    rdniki (37)
    2015-12-15  18:13
  14. 2015. december 15. 18:1438.

    Tudni kell még,hogy sokszor elhagyhatott volna már, mert amikor veszekszem akkor az valóban csúnya..de mindig maradt eddig.


    Viszont nem tudom elengedni magam. Mindig stresszelek emiatt a téma miatt. Ha nem a kollegina van a raktárban kicsit jobban érzem magam...de ha tudom hogy  a nő lesz..akkor teljesen kész vagyok idegileg egész héten. Sőt ilyenkor, a párom furcsa mód ritkábban is keres.  Már annyira mérges voltam tegnap,hogy azt mondtam felhívom a nőt és megkérdezem mi az igazság. Mire kivette a telefont  akezemből és azt mondta legyek már észnél, és egy másij családot (mert a nő házas) ne tegyek tönkre a beteges téveszméim miatt.


    Amugy semmi más furcsa dolog nincsen. Igaz kicsit ingerültebb velem (de ez lehet a vitáim miatt) de a telefonját, laptopját nem rejtegeti, illetve  a szex is jó köztünk.

    idézet:
    cukorviraag (2)
    2015-12-14 16:27:02

    A bevezetőben azt írod, már nem olyan hozzáérni...


    Itt pedig azt, hogy a szex jó közöttetek.


    Hm. Mit gondolsz, van kedve egy férfinek egy féltékeny nővel nemi életet élni? És azt az apróságot áruld már el, hogyan vagy képes úgy szeretkezni valakivel, hogy közben nem bízol meg benne?

    előzmény:
    cukorviraag (2)
    2015-12-14  16:27
  15. 2015. december 15. 18:1337.

    szia! FIgyelj szerintem valami van, mert ha mindig beszél a nőről de tudja hogy zavar téged akkor igy tusolja el hogy ne kezdj gyanakodni. Hát sok sikert és kivánom hogy ne igy legyen! :) 

    előzmény:
    cukorviraag (1)
    2015-12-14  16:17
  16. hus
    hus
    2015. december 15. 16:3836.

    Azt hiszem eltevesztetted a gombot es rossz nickre kattintottal. 

    előzmény:
    kiskacsa (35)
    2015-12-15  16:13
  17. 2015. december 15. 16:1335.

    Nehogy azt érd el a féltékenykedéseddel, hogy valóban félrelép, ha már egyszer úgyis állandóan gyanúsítgatod, legalább legyen alapja. Én évekig dolgoztam együtt férfi kollégával kettesben egész nap, de még a gyanúja sem vetődött fel sem az ő felesége, sem az én férjem részéről, hogy egész nap kettesben vagyunk. 

    előzmény:
    hus (34)
    2015-12-15  16:05
  18. hus
    hus
    2015. december 15. 16:0534.

    A baratodnak lehetne annyi esze, ha o igazan es baratsagbol beszel a munkatarsaval es tudja, hogy teged ez zavar, akkor  ne meselje el reszletesen a tortenteket  azok utan, hogy te hogy reagalsz, mert te kepes vagy belole kikeriteni barmit.


    " Illetve arra kér,hogy bízzak benne, és ne lássak rémeket,hiszen éppen azért mesél nekem el mindent,hogy ne az legyen,hogy titkolózik előttem."


    Beteges egy kapcsolat alakulhat ki belole, midkettotok egymas iranti orome megfertozodik  igy.


     


    "Sajnos nagyon őrlődöm és nem tudok kihez fordulni, így bennetek bízom .  "


     


    Magadba bizz! Tanuld meg! 

    előzmény:
    cukorviraag (1)
    2015-12-14  16:17
  19. 2015. december 15. 12:0333.

    Így nem lehet élni. Saját magadat is mérgezed egész nap, majd este a párodat is. Szerinted ennek mi lesz a vége?


    Sajnos teljesen belekavarodtál az ügybe, és betegessé vált ez a féltékenykedés nálad. Hiszen a férfi minden tette körül bizalmatlanságot szimatolsz. Végigolvastad a topikodat?


    1.Nem engedett be a munkahelyére - következtetés: megcsal


    2. Nem örült, hogy meglátogattak a munkatársai - következtetés: megcsal


    3. kekszet hozott, túl kedves - következtetés: megcsal


    Tessék keresni új válaszokat, a legkézenfekvőbbeket, nem kell folyton megcsalásos elméleteket gyártani. A férfiak sokkal egyszerűbben gondolkodnak, nem ilyen nyakatekertek. Én pontosan emiatt szeretem őket munkatársnak/barátnak, és én is sokat beszélgettem férfi kollégákkal kettesben az ebédlőben, volt amelyiket néha haza is fuvaroztam, csupán kedvességből.


    Élvezd azt amid van, ne gyárts összeesküvéselméleteket, inkább azon agyalj, hogyan tehetnéd még szebbé, bensőségesebbé a karácsonyi ünnepeket, mert eddig pont az ellenkezőjén munkálkodtál.


     

    előzmény:
    cukorviraag (1)
    2015-12-14  16:17
  20. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. december 15. 11:5332.

    Döngethetnének 8 éve, amikor te még sehol sem voltál képben. Ha addig nem tették meg, ezután maximum miattad tennék meg, körülbelül ennyit érnél el a folyamatos nyaggatással.  Amúgy ha egy 45-50 év körüli kolléganőre féltékeny vagy, akkor kire nem leszel még??? 

    előzmény:
    cukorviraag (1)
    2015-12-14  16:17
  21. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. december 15. 11:4131.

    Agylöttyöt kapnék az ilyen szófosó palitól.


    Minden  áldott és áldatlan percre  kitérve elmeséli mit  smacizott a bigével!Te jó ég!


    Másik oldalról meg ott van a  hisztis   nő, aki azt gondolja hogy az előadott mese még igaz is.


    Mit mondjak: zsák a foltját..............


    De, hogy a tyúk vagy a tojás volt elöbb  azt neked kell tudnod........

    előzmény:
    cukorviraag (1)
    2015-12-14  16:17
  22. 2015. december 15. 11:3530.

    Hú, viszont ez is igaz, esküszöm rosszabbak mint a fiatalabbak..Nekem egy is ismerős "haver"csaj 47 éves, és szemrebbenés nélkül ráhajt a nős pasikra is( a munkahelyén(vendéglátós)fél sörörő megqrta)

  23. 2015. december 15. 11:3129.

    Szerintem pont az a jó ha elmondja miről van a téma, én is jobban megnyugodnék, mintha nem mondaná el..A többi mondatot helyes, tuti hogy ez így van..

    előzmény:
    Dnanga (10)
    2015-12-14  19:39
  24. 2015. december 15. 11:2928.

    Ugyanabban a cipőben jársz, mint én(előző rossz kapcsolat=bizalomvesztés) de ezt nem szabad az "újra" vetíteni

    előzmény:
    cukorviraag (4)
    2015-12-14  16:54
  25. 2015. december 15. 11:2827.

    Nem olvastam végig a privim előtt, most nézem hogy házas,akkor annyira nem gáz a helyzet...

    előzmény:
    cukorviraag (2)
    2015-12-14  16:27

Címlap

top