Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ingatlanosok kíméljenek !

mármegintte
Létrehozva: 2015. december 3. 14:41

Miért nyomulnak ilyen gusztustalan módon az ingatlanosok ? - ez lett volna az eredeti cím, de sajnos limitált a karakterszám.


 


Pár napja meghirdettem a jó helyen lévő, szép kis budapesti lakásomat, annak rendje módja szerint, interneten. Előtte több hétig bújtam a fórumokat, minden jó tanácsot megfogadtam, részletes leírás, jó fényviszonyok közepette készített  minőségi lakásfotók, makulátlan rend és tisztaság.


Külön kiemelve nagy betűkkel beleírtam, "hogy ingatlanosok kíméljenek, tartsuk tiszteletben egymás idejét, úgysem tudnak meggyőzni, hogy szerződjek velük."


Életem során ez a második lakás amit el szeretnék adni, 5 év távlatából is pont ugyanazokkal a klisékkel operálnak.


Látják, hogy nem egy hevenyészve összedobott, helyesírási és fogalmazási hibáktól hemzsegő hirdetés, minőségi, csinos kis lakás...ezek után miért néznek hülyének, miért nyomulnak, miért próbálják az előnytelen szerződéseiket erőszakkal rám nyomni???


Azóta izzanak a telefonok, egyetlen magánszemély sem hív fel, csak  ingatlanosok hívnak tucatszámra, különböző trükkökkel. Én mindenkivel szépen, kedvesen közlöm, hogy nem, ingatlanossal NEM AKAROK szerződést kötni....ezt nagy része meg is értette, de volt aki iszonyatos bunkó hangnemben leordította a fejem, vagy fenyegetőzött.


 


Trükkjeik:


- "nem, nem ingatlanos vagyok, én az Otthon Centrum iroda tanácsadójaként telefonálok"


- én: csak magányszemélyek keressenek kérem. Ő: " De hát mi attól, hogy iroda vagyunk, magánszemélynek fogjuk eladni"


- "át tudna nekem küldeni pár fotót" (nem fogok, mert nem szerződtünk, ne akarja felhasználni)...nem akarok a hirdetési oldalakon fotók is vannak, nem is kevés


- nekik pont ilyen lakás miatt állnak sorba a vevők (de ha szerződtél velük, hirtelen fél évig sem hoznak senkit)


- a jutalékot nem önnek kell megfizetni, hanem a vevőnek (mintha nem annyival drágábban kellene eladnom, hogy abból kijöjjön az ők pénzük is)


- mézes-mázos személyeskedés: bemutatkozás után (elhallgatva az iroda nevét), "nem zavarom, milyen napja volt ma, hogyan szólíthatom, drágám, de tudja édesem..., tudom, hogy csak az én telefonomra várt..és most bemondja, hogy ő nem ingatlanos, ő ingatlan forgalmazó stb."


- miből gondolja, hogy maga ért az ingatlan piachoz, a mi segítségünk nélkül úgysem tudja eladni


A legutolsó már minősíthetetlen hangnemben fenyegetőzött, mert 5 perc győzködés után sem adtam meg a lakás címét...pedig állítólag egy nagy nevű ingatlanforgalmazó cég megbízásából telefonált...így kénytelen voltam kinyomni .


 


Hogy lehet ezeket a piócákat levakarni és az átlagembernek miért nem éri meg felütni az pl. ingatlan.com-ot, ahol közvetlen egymás alatt hirdeti ugyanazt a lakás a magánszemély és az ingatlanos is...akkor miért nem éri meg olcsóbban, a tulajdonostól közvetlen megvásárolni?


Nem mellesleg hol hirdet a magánszemély úgy általában, mert én állandóan csak ingatlanosok hirdetéseibe botlom.


 


Előre is köszönöm az építő jellegű válaszokat és a jó tanácsokat


 


 

  1. 2015. december 8. 16:1251.

    Én elhiszem, hogy van ilyen is.


    De sajnos a többség nem ilyen, tényleg manapság már mindenki lehet ingatlanos... és ha az eladó ingatlanosa ahonnan várja a jutalékot akkor ugyanúgy eladja a szart is neked mint vevőnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (50)
    2015-12-08  16:04
  2. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. december 8. 16:0450.

    Mi ingatlanközvetítőn keresztül vettünk anno lakást, és azóta is áldjuk a nevét. Tényleg minden terhet levett a vállunkról, intézte a lakáskeresést, az ügyvédet, a hitelt, mindent. Nekünk akkor kevés időnk és még kevesebb kedvünk volt lakás után loholni, rengeteg gondunk volt, és kocsi nélkül nagyvárosban lakást keresni... Meg aztán nem is értünk hozzá, fogalmunk nincs, mi a reális érték pont azért a lakásért, nem is voltunk rutinos lakásvásárlók, simán elhittük, amit az eladó állított, míg az ingatlanos egy-két keresztkérdéssel mindig kiderítette, mi is a valóság :) Szóval a közvetítő intézett mindent, és csak áldani tudom érte. Nagyon úri dolgunk volt, mindig értünk jött, saját kocsiján vitt a lakásokhoz, és nagyon hamar meg is találta a jó lakást.


    Utólag is azt mondom, nagyon jó volt mellénk a szakember, mert az volt a tapasztalat, hogy a legtöbb eladó baromi nagy kamugép, olyanokat a szemedbe hazudik, hogy épp csak az ég nem szakad rá... Mivel pedig mi még sosem vettünk előtte lakást, nem tudtuk, mi mindenen lehet elhasalni (nagyon sok mindenen). Hogy a közvetítő pénzért dolgozik? Persze hogy pénzért dolgozik, ki dolgozik ingyen? Valamit valamiért. Nyilván van rossz közvetítő (mint ahogy rossz pék vagy rossz fogorvos is van), de ha kifogsz egy jót, akkor csodás dolgod van. Nekünk az volt. (Nem Bp, ezt hozzá kell tenni. Vidéken még az ingatlanközvetítés is emberibb...)

    előzmény:
    mesekeksz (48)
    2015-12-08  15:35
  3. 2015. december 8. 15:5849.


    És azt még nem is mondtam,hogy rendre olyanokat ajánlottak megvételre,amelyek pont ellenkező paraméterekkel rendelkeztek,mint amiket kértem. Pl. nem lehet déli fekvésű,nem lehet földszint,vagy legfelső emelet,konyha nem lehet ablak nélküli stb. Ezeknek pont az ellenkezőjére akartak rábeszélni és nem értették,miért vagyok olyan "nehézkes" ügyfél.  


    Én is saját magam találtam meg sok kínlódás után a tuti-t.  Ingatlanos meg megdicsért,hogy "Nahát,maga milyen ügyes"! 

    előzmény:
    mesekeksz (48)
    2015-12-08  15:35
  4. 2015. december 8. 15:3548.

    Ugyanezek az én tapasztalataim is szóról szóra.


    Hívogatnak mit keresek ( mint vevő jelölt) majd átküldi azokat amit már én is megnéztem...


    Tényleg csak azoknak jó ez, akik lusták keresni és azt hiszik mekkora dolog hogy helyettük más csinálja és még fizet is érte.


    És igen, sok olyan oldal is van, ahol ezer éves hirdetések is fent vannak, már rég eladták és egyszerűen nem szedik le.


    Mi magunk adtuk el a lakást ( nem tartott hosszabb ideig) és magunktól is találtuk meg.


     

    előzmény:
    Lédienn (47)
    2015-12-08  15:19
  5. 2015. december 8. 15:1947.

    Óriási tévedés,egyetlen ingatlanos sem "előválogat"! Ez csak duma,ügyfelek meg simán benyalják! Aki érdeklődik az eladandó iránt,azt fogja kivinni,bárki is az illető! Egyáltalán miféle előválogatásról beszélünk?


    Ha megbízol egy ingatlanost,akár piti,akár neves irodát,a saját honlapjuk mellet mindegyikük ugyan azokra az oldalakra is kirakja a hirdetést,amelyekre te,mint magánhirdető is ingyen ki tudod rakni! Emiatt u. azok az eladandók az összes honlapon is rendszerint kint vannak!


    Mint vevő manapság simán rákeresel a neten az igényeidnek,elképzeléseidnek megfelelő hirdetésekre. Az ott megadott telefonszámok 99%-a is sajnos csak ingatlanosoké! 


    Most vevőként is leírom a tapasztalataimat.


    Ha irodán keresztül adtál el és venni is akarsz,tutira megígérik,hogy ebben is segítenek. "Tele van az adatbázisunk!" Megadod a paramétereket,hogy hol,mit szeretnél ééés hetekig nem történik semmi. 


    Tapasztalat,hogy ők is az általad is használható honlapokról fognak ajánlani,ha... De sokkal inkább a fülük botját sem mozdítják ez ügyben és magadra maradsz a kereséssel is. Max. annyit mondanak,hogy keressen maga is,aztán ha talált,akkor szóljon. Ez szintén tapasztalat!


    Tehát venni akarok és megnézem a neten az ezzel foglalkozó honlapokat,irodák honlapjait is. Szar meló,de saját érdekedben kénytelen vagy csinálni,mert az ingatlanos csak ígér.


    Ha jó a honlap,van rajta használható szűrő (ár,kerület,település,panel,tégla,régi,új stb.) szerint pillanatok alatt kidobja a találatokat. Ha jól karban tartják,akkor egy csomó aktuális,valós találatot kapsz és már csak telefonálnod kell. 


    És itt az első lesre futás,ugyanis a megadott telefonokat szinte sosem veszik fel és nem is hívnak vissza,pedig ingatlanosoké,akiket ugye az eladó megbízott a jutalékért!  "Pedig mennyi telefonszámlát is kell fizetnünk,mennyit melózunk,futkározunk a sok hülye ügyféllel,ezért van a magas jutalék". Ugye ismerős az ingatlanos sirám?


    Ha mégis felveszik és érdeklődsz a kinézett eladandóról,az esetek 90%-ban az a válasz:" Óóóó,az már nem aktuális,pont most vették meg,már hetekkel ezelőtt elkelt stb". (Vagy "már nem én foglalkozom vele,hanem a kollégám" és ad egy másik telefont,ahol szintén senki nem veszi fel.)  Ekkor rákérdezel,hogy akkor mégis miért szerepel még a honlapjukon az eladandók között? Mire a válasz:"Csak,mert ritkán frissül az adatbázisunk". Nos,ugye ez magától nem megy,valakinek karban kellene tartani.


    De adott hirdetést u. azokkal a képekkel,árral sok más honlapon is megtalálod hetekkel,hónapokkal később is,hiszen oda is felrakták,ahonnan szintén nem törli senki,ha már nem aktuális.


    Ha végül mégis sikerül,megtaláltad amit akartál,ingatlanos felvette a telefont,tudtál időpontot egyeztetni és nem spekulánsok által lefizetett ingatlanossal akadtál össze,az szerencse.


    Ez azt jelenti,hogy mire vele(!) előre egyeztetett időpontra kivinne megnézni,már előtted ráígért a spekuláns neki zsebre,akkor te buktad a kinézett ingatlant és szól,hogy "bocsi,tévedtem,már valaki más közben lerakta a foglalót".  


    Szóval,ha nem ez van,akkor hurrá,bingó! Már "csak" az ügyvédnek kell kifizetni vevőként az 1% + 27% áfát. 


    Tényleg kellenek a semmiért sápot húzó,link ingatlanosok?


    Miért nem hiszik el az emberek,hogy saját maguk sokkal jobban tudják az érdekeiket képviselni,mint a jó pénzért csak ígérgető idegen?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244793 (45)
    2015-12-07  19:24
  6. 2015. december 7. 21:3246.

    Gondolom a vevők azért fordulnak az ingatlanközvetítőhöz, mert ott egyben látják az aktuális kínálatot.


    Meg azért, mert azt hiszik, az ingatlanos ért hozzá. Ismeri az épület műszaki állapotát, tudja, milyen a környék stb.


    Közben egy frászt! A legtöbb ingatlanos egy kókler, nem ért semmihez, csak a pénzt akarja bekaszálni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244793 (45)
    2015-12-07  19:24
  7. Torolt_felhasznalo_244793
    Torolt_felhasznalo_244793
    2015. december 7. 19:2445.

    Sok igazság van abban, amit leírtál. Gondolom, Budapesten gyakran előfordulnak hasonló szituációk, amikről írsz.


    Én egy agglomerációs településen élek, ahol tapasztalataim szerint a jó ingatlanokat korrekt áron könnyű eladni. Ellenben ingatlanközvetítő nélkül nem nagyon megy. Mi is hirdettünk magunk, volt is néhány érdeklődő, de valahogy nem voltak komolyak. Az ingatlanközvetítők pedig olyanokat hoztak, akik közül többen is ajánlatot tettek, s eyikük végül vásárolt. Megvallom, nekem sem kellemes kifizetni a jutalékukat, de - magam sem tudom, inkább csak sejtem az okát - nehézkesebb nélkülük eladni. Szerintem a vevőknek praktikusabb, ha egy ingatlanos "előválogat", időpontot egyeztet nekik, elkíséri őket, stb.


    Mondjuk nálunk elég korrekt és többnyire felkészült ingatlanosok dolgoznak, de mint említettem, ez egy kisváros.

    előzmény:
    Lédienn (44)
    2015-12-07  17:17
  8. 2015. december 7. 17:1744.

    Nagyon nagy baj,hogy egyszerűen nem lehet az ingatlanosokat kikerülni és a pofátlan,trükközőket,erőszakos nyomulókat lerázni is komoly idegmunka. Hidd el,ezek a kollégáid vannak többen!


    Mint ingatlanost kérdeznélek!


    Miért vadásznak a magánhirdetők eladandóira és próbálkoznak ilyen erőszakosan,rafináltan,pofátlanul a kollégáid többsége? Nincs elég megbízás és /vagy csak az adatbázisukat akarják növelni? 


    Miért gondolják úgy a rámenős ingatlanosok,hogyha egy hirdető nyomatékosan leírja,hogy "ingatlanosok kíméljenek",hogy a hirdető talán nem tudja mit akar,esetleg viccel és ezért mégis bepróbálkoznak?


    Sokan közülük rákérdezéskor letagadják,hogy ők ingatlanosok lennének és pillanatok alatt olyan profi módon kikérdezik az eleinte gyanútlan eladót,olyan dolgokra kérdeznek rá,amelyekre laikus érdeklődő soha. Aztán amikor úgy érzi,hogy megéri neki foglalkozni az ingatlannal,mert jó,jó helyen van,és/vagy sokan olyanokat keresnek megvételre,akkor jön a duma,hogy no,akkor szerződjünk!  Mi van?????  


    És nyomja a dumát: "Pillanatok alatt találok önnek vevőt,sőt,van is már olyan akit érdekelne. Mi csak az eladási ár 4-6%-ért dolgozunk és ezért mindent megcsinálunk ön helyett". Mi van????  


    "Más irodák ennél sokkal többért dolgoznak .....Lehet kevesebb is,de akkor kizárólagos a megbízás. Ez esetben még ön sem adhatja el nélkülünk. Ha mégis megteszi akkor is ki kell ám fizetnie a jutalékunkat!"


    Ha továbbra is kitartasz az eredeti elhatározásod mellett,hogy nem kéred a szolgáltatást,nem akarsz kizárólagos szerződést sem és még eddig nem küldted a franca,akkor jön,hogy "Ön mióta is hirdet?"


    Ha több,mint két hónapot mondasz,akkor jön,hogy "Na ugye! Ha ennyi idő alatt nem sikerült eladnia,akkor már nem is fogja sic!..... maga ennyiért úgy sem tudja,különben is telített a piac,túl magas az ár,ha ennyi idő alatt nem sikerült, meg különben is azon a környéken,ugyan már!" 


    És akkor még nem is látta,hogy miről mond véleményt! Erre az a válasza,hogy ő nagyon jól ismeri ezeket az ingatlanokat,tudja miről beszél. Sic!


    Ha mégis megbízol egy irodát,huszonéves lánykák,fiúk jönnek,alig találnak oda,pedig ismert főútvonal,késnek,de hatalmas öntudattal és "okos telefonnal villogva profi(?) fotókat" csinálnak. A parketta helyett padlót mondanak,az új járólap helyett konyhakövet mondanak,fogalmuk sincs mi a különbség,fogalmuk nincs az alap műszaki dolgokhoz,pedig állítólag ezek érdeklik a vevőket.


    Mindent megígérnek és soha többet nem jelentkeznek. Ha hívod őket,már nem is emlékeznek,aztán mégis "bevillan" nekik az eladandó és kapásból mondják,hogy "ja,senki nem érdeklődött,le kellene vinni az árat...."  És a neves irodák is így működnek!  


     


    Ez a tapasztalat!


    Persze,ha gyakorlott eladó vagy,akkor pillanatok alatt kiszúrod és kidobod őket,lerakod a telefont. De eddig el kell jutni és néhányszor kibírni azt,amit fent leírtam.


     

    előzmény:
    rockcica (40)
    2015-12-07  11:28
  9. 2015. december 7. 11:4643.

    Hát akkor nem nagyon lenne ingatlanos, főleg ha olyan pitiáner fizuért kéne dolgozni mint egy átlagos kb 100 ezres kereset.Ha már fix pénz lenne, akkor fix munkaidő is, viszont akkor az ingatlanosnak nyolc órában kellene kutyagolnia, telefonálnia, mert ha nem tartaná az elvárt szintet,repülne. Van egy cég, ahol fizetés van, de ha nem hozod az általuk elvárt normát,repülsz(és nem annyi az a pénz, hogy az ember elviselje a néha piszok mód arrogáns ügyfelet.)Nagyon sok,szerintem rendkívül sok pénzért dolgozó szakma van, de mégis él, létezik, mert van akinek szüksége van rá.(pl.lakberendező,(mindenki be tudja rendezni a lakását akinek van szépérzéke, akinek nincs azt meg nem is érdekli hogy lila falhoz hupikék ágyat vesz..) hr-munkatárs,(mért ő választja ki ki dolgozzon a cégnél, miért nem a főnök?)esküvőszervező(simán meg lehet szervezni, úgyis az ember saját maga tudja neki mi a jó)


    + még azt se felejtsük el, hogy a rendes szakmákban is van pofátlan kereset(pl amikor kijön egy gázszerelő, csak ránéz a cirkóra, (hozzá sem nyúl elmondja hogy szerinte a termosztát rossz, és elkér három percér ötezer forintot???? ez nem inkorrekt?


     vagy némelyik fodrász nyolc-tizenkét-ezret kér egy hajfestésért...hagyjuk már...


     


     

    előzmény:
    demise (26)
    2015-12-03  22:14
  10. 2015. december 7. 11:3742.

    Nem kell olyanokkal szerződni, akinek ilyen horribilis a jutaléka, ennyi, valamint mindig meg kell nézni mit ír alá az ügyfél..

    előzmény:
    Lédienn (29)
    2015-12-04  13:09
  11. 2015. december 7. 11:3541.

    Már leírtam a topikindítónak a véleményem, de ehhez a hsz-re még annyit reagálnék, hogy azért az ügyvédek szerintem nagyon durva árakon dolgoznak és úgy, hogy egy adásvételi szerződés cakk- pakk mindennel együtt két óra alatt megvan, és azért minimum ötven- százezret zsebre tesznek...(és ezt egy tízmilliós lakásra értem) akkor mondjuk a közvetítőnek az a két és fél három százalékot sem lehet sajnálni, főleg hogy nem egy két órát dolgozik vele...a négy-öt-hat százalék már pofátlan, de a három még pont belefér szerintem..Áfát mindig bele kell kalkulálni, de az esetek 90 százalékában az ügyfelek nem akarják sem az ingatlanostól, sem az ügyvédtől az áfás számlát..(mondjuk nem is mindegy nekik)

    előzmény:
    Lédienn (33)
    2015-12-04  14:08
  12. 2015. december 7. 11:2840.

    Ezt az első kérdést felteszem én is, úgy hogy én is ingatlanos vagyok... Amikor egy hirdetésben látom, hogy bele van írva, hogy "ingatlanosok kíméljenek"eszembe sem jut felhívni a számot.(sajnos sok"kollegám tényleg pofátlanul megteszi, evvel rontja a korrekt ingatlanos renoméját...


    És igen, a trükközés is undorító, nem hátulról kell jönni, hanem elmondani az elején, hogy ingatlanos az illető...


    De ne általánosíts, nem mindegyik ilyen, ahogyan én sem, bár az a baj hogy aki meg normális azzal meg az eladók szúrnak ki.(pl.benne van hogy hirdessem a lakását, ő mondja magától hogy nem akar mást megbízni, izgul hogy minél hamarabb elkeljen a lakása, és amire vinném az érdeklődőt, sőt konkrét vevőre is volt példa,. milyen érdekes hogy pont akkor gondolja meg magát(magyarul vérszemet kap, volt olyan hogy kivittem az érdeklődőt két óra múlva ajánlatot tett(max árra, nem leszorítottra, mert sajnos nagy cégek próbálják minél alacsonyabb áron hirdetni)és akkor döntötte el hogy még két milliót rádob...(amit ugye a nagy cégek szerződéseiben nem tehet meg...nálam igen, de mondjuk nem sokáig, mert igenis megdolgozik az ember a pénzéért, nem kevés telefonszámla, útiköltség ,idő kell ahhoz hogy egy lakás elkeljen, ezt azért fizessék már meg ha szerződik egyszer...

    előzmény:
    mármegintte (1)
    2015-12-03  14:41
  13. Torolt_felhasznalo_770115
    Torolt_felhasznalo_770115
    2015. december 7. 05:2439.

    .........."Én nem tudom, hogy tűrhetik ezt a kormányok!"....


    .........a kormányhoz képest az ingatlanközvetitők kispályások!!! ............

    előzmény:
    demise (26)
    2015-12-03  22:14
  14. Torolt_felhasznalo_770115
    Torolt_felhasznalo_770115
    2015. december 7. 04:0138.

    Van tapasztalatunk................!!!!!


    Sajnos elég nehéz ezeket a hiénákat kikerülni magánemberként. Mi többször megjártuk, de hiába a tapasztalatunk mégsem tudtuk kikerülni ezeket a hiénákat, rámenősek, sumákok, szemtelenek, hiénák. /Tisztelet a kivételnek ami nagyon kevés, elenyésző %/


    Mi is jó félévvel ezelőtt meghirdettük lakásunkat, ugyanigy kihangsulyoztuk hogy ingatlanosok kiméljenek, természetesen dőltek a dumás telefonok ilyen-olyan ingatlanosoktól, ilyen olyan kedvezőnek tünő ajánlatokkal, cseles visszajelentkezésekkel....tudnék mesélni....


    Nagy türelem kitartás kell hogy elhajtsa magánhirdető ezeket a hiénákat, mivel az ingatlanközvetitősdi nagy biznic az ingatlanközvetitőknek, itt is felhigult a "szakma" sok a magánközvetitő is, és egyre több van belőlük gyors meggazdagodás reményében 4-5 %-os közvetitői dijakat kérnek, és sok közvetitő nem csinál mást mint felmarkolja a közv.dijat, mert az ügyfél intéz minden jóformán....


    mi is igy jártunk.........sajnos...........


     


     

    előzmény:
    mármegintte (1)
    2015-12-03  14:41
  15. 2015. december 5. 23:2037.

    Pontosan én is így látom ahogy te. Én már az ingatlanosnak -ha próbál győzködni, hogy ők gyorsabban eladják- azt szoktam mondani: **Nekem nem sürgős. Ráér, nem a pénz kell, csak azért adom el, mert üresen áll és nem akarom fenntartani. Ami rezsi van vele azt kifizetem, aztán majdcsak eladom valamikor.**


    Volt olyan ingatlanos is, aki azt mondta, hogy a testvérem kifizeti a 2.5 % jutalékot, amiért eladják az ingatlant, de az általam megítélt összegért nem tudja eladni.


    Mondtam neki, hogy mondja meg a testvéremnek, hogy ha ő kifizeti az ingatlanost, az engem nem érdekel, de én nem írok alá semmit csak az adás-vételi szerződést. Fizetni senkinek nem fogok. Azóta is hallgatnak. A testvérem is és az ingatlanos is.

    előzmény:
    Lédienn (28)
    2015-12-04  12:58
  16. 2015. december 5. 14:3836.

    Már 1999.-ben csak ügyvéddel ellenjegyzetten lehetett adás-vételi szerződést készíteni.


    Törvény írja elő, hogy csak az ilyen szerződés érvényes. A földhivatal is csak ilyen adásvételit fogad el és jegyzi be. Mivel sok volt az ingatlan spekuláció és elszaporodtak az ingatlanmaffiák.


    Egyébként én is hasonló cipőben járok. Szüleim kis családi házát tettem fel eladásra és már másnap annyi ingatlanos megkörnyékezett, hogy a telefonom is lemerült 3-4 óra alatt, mert állandóan csörgött.


    Volt olyan ingatlanos, aki kijelentette, ennyiért nem tudja eladni. Mondtam neki, nekem nem sürgős, tőlem még 10 évig is itt állhat a ház, mert nem a pénz kell, hanem azért adom el, mert üresen áll és nincs rá szükség. Nevetséges amit manapság kérnek az ingatlanosok sikerdíjként. Némelyik már 4%-ot is elkér. Ez egy 20 millás ház esetében, 800.000.-Ft.... és még fizessék az ügyvédi költséget, ami egy szerződés esetében minimum 30.000.-Ft.


    Én már ott tartok, ha ingatlanos hív, próbál győzködni, de sikertelenül. Megmondom, nem akarok ingatlanossal semmilyen szerződést kötni!

    előzmény:
    demise (34)
    2015-12-04  22:16
  17. 2015. december 5. 00:2635.

    Nem tudom,de törvény írja elő szerencsére,hogy minden ingatlan adás-vételt ügyvédnek kell ellenjegyeznie. Nekik kell jelenteni a NAV felé minden ilyen adás-vétel-t.


    Nem hülyeség,régebben rengeteg volt a visszaélés az ügyvéd nélkül firkált szabálytalan "szerződések" miatt.


    Most ha gondod adódik utólag,mert mondjuk átvertek,az ügyvéd által készített és ellenjegyzett szabályos adásvételi szerződés birtokában mehetsz a bíróságra is és csak ilyen szerződést fogad el a bíróság bizonyítékként. 

    előzmény:
    demise (34)
    2015-12-04  22:16
  18. 2015. december 4. 22:1634.

    Mióta kell ügyvéd az ingatlan adásvételhez? Most ezen gondolkozom.


    '90-ben még egész biztosan nem kellett, akkor adtuk el a balatoni telkünket. Meghirdettük (mi!), jött egy vevő, megvette, írtunk egy adásvételi szerződést (erre volt szabvány mintaszöveg).


    Eladó, vevő, 2 tanú aláírta és jónapot. Minek ehhez ügyvéd?

    előzmény:
    Lédienn (33)
    2015-12-04  14:08
  19. 2015. december 4. 14:0833.

    Ezzel is tisztában vagyok! Ügyvédtől nem sajnálom a pénzt,főleg ha jó végzi a munkáját.


     


    Az nem korrekt,hogy a legtöbb ingatlanosnál úgy fut a dolog,hogy az ügyvédi költség már csak 1% költség!! Plusz áfáról szót sem ejtenek,így naná,hogy az a hülye aki erre nem kérdez rá,ill. van olyan naiv,hogy azt hiszi,pontos a tájékoztatás a "csak 1% nálunk az ügyvédi költség",nem gondolja azonnal hozzá,hogy 1% +27% Áfa. Arra sem gondol ugye a hülyéje kapásból,hogy ügyvéd zsebre dolgozik,"mert jót akar az ügyfélnek". 


    Nekem és szerintem sokaknak megéri,hogy minden szabályosan történjen és ne bukjunk,minden tiszta,törvényes legyen. Ehhez pedig ügyvéd ért.  Egy ingatlan adás-vétel sokszor egy életre szóló sokmilliós döntés,ügylet.

    előzmény:
    asztanaviszta (31)
    2015-12-04  13:32
  20. 2015. december 4. 13:5332.

    "Egy tízmilliós lakással és egy ötvenmillióssal ugyanannyi munka van, hogy lehet ezért ötször annyit fizettetni!"l 


     


    PONTOSAN! Ugyanis az ügyvédek már nagyon régóta előre megszerkesztett szerződés - sémákkal dolgoznak.


    Minden új ügyfélnél csak az adatok változnak. Nyáron találkoztunk olyan ingatlanossal(,irodával),ahol ezeket a szerződéseket maga az ingatlanos tölti ki(!)  a számítógépen,ő nyomtatja,majd adja oda az ügyfeleknek,mielőtt az ügyvéd látta volna és ellenjegyezné. Ez így eleve szabálytalan!


    Ez az ingatlanos pl.  annyira hülye,dilettáns volt,hogy nemcsak elírta a neveket, az eladó és a vevő neve helyére u. azt a nevet írta,felcserélte a címeket,rosszul írta be a vételárat, stb. Amikor ezt szóvá tettük,még neki állt feljebb és úgy aposztrofálta később az ügyvéd felé a dolgokat,hogy "vigyázzon,mert nehézkes,nagyon kötekedő" az ügyfél. 


    Amikor az ügyvédnek megmutattuk,hogy mit akartak velünk előre aláíratni az ő nevében(!) és mi volt a gondunk,milyen szerződést kellett volna ellenjegyeznie az 1%+ áfáért(!) nagyokat nézett. Szóval némelyik ügyvéd is nagyon lazára veszi a figurát.


     

    előzmény:
    demise (26)
    2015-12-03  22:14
  21. 2015. december 4. 13:3231.

    Persze, hogy rászámolja az áfát hisz azt be kell fizetnie. A legtöbb esetben az ügyfelek azok, akik zsebbe akarnak fizetni, mert így anyagilag jobban járnak. nem mindegy, hogy 100 ezer forintot, vagy 127 ezer forintot fizet.


    Az ügyvédnek, ingatlanosnak ezt tovább kell utalnia, neki csak az eredeti 100 ezer marad. (az összeg természetesen példa)


    Az ügyvédi költséget a vevő fizeti, az eladónak az ingatlanos felé van fizetési kötelezettsége, ha szerződött vele. Itt is ugyanaz a helyzet, mint az ügyvédnél, de a magasabb százalék miatt a fizetendő áfa is több, ezért a többség a számla nélküli megoldás felé hajlik.


    Az ingatlanos igénybe vétele szabad döntés, az ügyvédé nem. Ügyvédi ellenjegyzés nélkül nem jegyzik be az ingatlan tulajdonjogát.

    előzmény:
    Lédienn (28)
    2015-12-04  12:58
  22. 2015. december 4. 13:1030.

     Nagyon egyetértek!!

    előzmény:
    demise (26)
    2015-12-03  22:14
  23. 2015. december 4. 13:0929.

    Ez is csak féligazság,mert lehet,hogy ők kérik a legnagyobb százalékot,de náluk lényegesen kisebb az esélye annak,hogy hiénák által lefizetett ingatlanosaik lennének.  Ergo sokkal kisebb annak is az esélye,hogy ne fizessenek ki,hogy nem lakásmaffiás szerződést iratnak veled alá,kisebb az esélye,hogy elússzon el az ingatlan,hogy utcára kerülj. 


    Amúgy no name pitiáner ügynökségek sem szívbajosak,mert ők is simán elkérik u.azt a 4-6%-ot,amit a "nagyok",mondván ők miért dolgozzanak kevesebbért?

    előzmény:
    asztanaviszta (22)
    2015-12-03  18:41
  24. 2015. december 4. 12:5828.
    Nem a 27%-os áfával van elsősorban a gondom pl. az ügyvédekkel,mert az áfát nem ők határozzák meg,hanem törvény írja elő.

    Azzal is tisztában vagyok és írtam is,hogy KELL az ügyvéd!


    A gond azzal van,hogy a vételár,eladási ár 1%-ért dolgoznak ingatlanszerződéseknél hivatalosan(!),de ez csak akkor igaz,ha zsebre fizeted nekik,ha nem kérsz számlát tőlük! Ellenkező esetben +27% áfát is rászámolnak. Ha valaki nem érzi ennek a fonákságát,(ügyvéd,a jog képviselője zsebre dolgozik(!) ennek anyagi vonzatát,az furcsa. 


    Lehet számolni!


    Ha pl. valaki elad egy 30 millás ingatlant,kifizeti az ár után az ügynökségnek a 4-6%-os jutalékot,mert "ugye senki nem dolgozik(?) ingyen".


    Ezen felül természetesen még kifizetjük az ügyvédi díjat,ami "csak" az ár 1%-a,de csak akkor,ha zsebre adod neki,de ha számlára,akkor +27% áfát is fizetsz!


    No,akkor ki és mennyit keres egy 30 millás ingatlan értékesítésén és ebből mi marad az eladónak??


    (És ugye itthon az emberek érzik magukat olyan gáláns úrnak,hogy "nem akarnak a saját érdekükben önállóan eljárni,"nem akarnak saját ingatlanuk értékesítésével foglalkozni, "hülye emberekkel tárgyalni)."


    A gond meg akkor van,amikor ki kell pengetni legtöbbször a semmiért a jutalékot az ügynökségnek.


    No,ezt a lustaságot használják ki az ingatlanosok,akiknek többsége sajnos dilettáns,annyit sem ért a dologhoz,mint amennyit maga a tulaj. És őket nem is érdekli a dolog,csak a jutalék és az,hogy minél rövidebb idő alatt,minél többet forgalmazzon. Ezért mindig igyekeznek irreálisan lenyomni az eladási árakat is és hülyének titulálni a tulajt,akinek ez nem tetszik.


    De mint írtam,kinek mi,miért,mennyit ér meg. Itthon az emberek kényelmesek és kishitűek,mert nem hiszik el,hogy képesek a saját érdekükben eljárni,ingatlant eladni. Csak az ügyvédet kellene fizetni.

    előzmény:
    asztanaviszta (21)
    2015-12-03  18:37
  25. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. december 4. 07:2727.

    az állam ne kobozza el véletlenül a tulajdonokat, mint anno?


    egy drága lakásra sokkal kevesebb az érdeklődő, ÍGY sokkal több munka eladni, mint az olcsó lyukakat


    a fix fizetésű ember baszik rendesen dolgozni, mert nem érdekelt a zsebe


    aki szotyi az maga is árulhatja a kéróját, de annak a sok kellemetlen ember elviselése az ára


    és lehet kevesebbet kap a végén, mint ha jutalékot kapó ingatlanos adná el


     

    előzmény:
    demise (26)
    2015-12-03  22:14

Címlap

top