Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ingatlanosok kíméljenek !

mármegintte
Létrehozva: 2015. december 3. 14:41

Miért nyomulnak ilyen gusztustalan módon az ingatlanosok ? - ez lett volna az eredeti cím, de sajnos limitált a karakterszám.


 


Pár napja meghirdettem a jó helyen lévő, szép kis budapesti lakásomat, annak rendje módja szerint, interneten. Előtte több hétig bújtam a fórumokat, minden jó tanácsot megfogadtam, részletes leírás, jó fényviszonyok közepette készített  minőségi lakásfotók, makulátlan rend és tisztaság.


Külön kiemelve nagy betűkkel beleírtam, "hogy ingatlanosok kíméljenek, tartsuk tiszteletben egymás idejét, úgysem tudnak meggyőzni, hogy szerződjek velük."


Életem során ez a második lakás amit el szeretnék adni, 5 év távlatából is pont ugyanazokkal a klisékkel operálnak.


Látják, hogy nem egy hevenyészve összedobott, helyesírási és fogalmazási hibáktól hemzsegő hirdetés, minőségi, csinos kis lakás...ezek után miért néznek hülyének, miért nyomulnak, miért próbálják az előnytelen szerződéseiket erőszakkal rám nyomni???


Azóta izzanak a telefonok, egyetlen magánszemély sem hív fel, csak  ingatlanosok hívnak tucatszámra, különböző trükkökkel. Én mindenkivel szépen, kedvesen közlöm, hogy nem, ingatlanossal NEM AKAROK szerződést kötni....ezt nagy része meg is értette, de volt aki iszonyatos bunkó hangnemben leordította a fejem, vagy fenyegetőzött.


 


Trükkjeik:


- "nem, nem ingatlanos vagyok, én az Otthon Centrum iroda tanácsadójaként telefonálok"


- én: csak magányszemélyek keressenek kérem. Ő: " De hát mi attól, hogy iroda vagyunk, magánszemélynek fogjuk eladni"


- "át tudna nekem küldeni pár fotót" (nem fogok, mert nem szerződtünk, ne akarja felhasználni)...nem akarok a hirdetési oldalakon fotók is vannak, nem is kevés


- nekik pont ilyen lakás miatt állnak sorba a vevők (de ha szerződtél velük, hirtelen fél évig sem hoznak senkit)


- a jutalékot nem önnek kell megfizetni, hanem a vevőnek (mintha nem annyival drágábban kellene eladnom, hogy abból kijöjjön az ők pénzük is)


- mézes-mázos személyeskedés: bemutatkozás után (elhallgatva az iroda nevét), "nem zavarom, milyen napja volt ma, hogyan szólíthatom, drágám, de tudja édesem..., tudom, hogy csak az én telefonomra várt..és most bemondja, hogy ő nem ingatlanos, ő ingatlan forgalmazó stb."


- miből gondolja, hogy maga ért az ingatlan piachoz, a mi segítségünk nélkül úgysem tudja eladni


A legutolsó már minősíthetetlen hangnemben fenyegetőzött, mert 5 perc győzködés után sem adtam meg a lakás címét...pedig állítólag egy nagy nevű ingatlanforgalmazó cég megbízásából telefonált...így kénytelen voltam kinyomni .


 


Hogy lehet ezeket a piócákat levakarni és az átlagembernek miért nem éri meg felütni az pl. ingatlan.com-ot, ahol közvetlen egymás alatt hirdeti ugyanazt a lakás a magánszemély és az ingatlanos is...akkor miért nem éri meg olcsóbban, a tulajdonostól közvetlen megvásárolni?


Nem mellesleg hol hirdet a magánszemély úgy általában, mert én állandóan csak ingatlanosok hirdetéseibe botlom.


 


Előre is köszönöm az építő jellegű válaszokat és a jó tanácsokat


 


 

  1. 2015. december 3. 22:1426.

    Ebben az egész ingatlanos-ügyvédes bizniszben a százalék a legnagyobb aljasság!


    Én nem tudom, hogy tűrhetik ezt a kormányok!


    Egy tízmilliós lakással és egy ötvenmillióssal ugyanannyi munka van, hogy lehet ezért ötször annyit fizettetni!


    Az ügyvédeknek és az ingatlanközvetítőknek is fix összegű jutalékot kellene kapniuk, vagy pedig az egész lakásüzletet vegye az állam a kezébe, és az ügynökök kapjanak végzettségüknek megfelelő havi fizetést.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888009 (25)
    2015-12-03  20:06
  2. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2015. december 3. 20:0625.

    Annó én valami 1-2 %-ot fizettem (még kb. tíz éve), mikor eladóként ingatlanossal szerződtem, de már amiatt is szívtam kissé a fogam. Hát a 6%, az baromi durva!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (23)
    2015-12-03  19:55
  3. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2015. december 3. 20:0424.

    1. Jogod van lecsapni a telefont.


    2. Aki fenyegetőzik, annak helyezd kilátásba, hogy feljelented zaklatásért! De én nem várnám meg, míg fenyegetőzni kezd, lecsapnám.


    3. Esetleg kérd az érdeklődést e-mailben, ott kérheted, hogy írjon is egy-két szót a vevő arról, hogy ki is ő pl. 40 éves férfi és családja, vagy 35 éves egyedülálló nő stb., nem is kell ennél több. E-mailben feltehetik a kérdéseiket is (ha van nekik), és csak akkor szervezed le velük a találkát, ha biztonságosnak tűnnek...


    Mellesleg az érdekes, hogy mondjuk egy ingatlanos ha kiszedte volna belőled a címet, mit kezd vele - mert nélküled akkor sem tudja eladni, nálad van  a kulcs, vagy odajár a nyakadra ténylegesen zaklatni?


    Ha véletlenül mégis ingatlanos tévedne a lakásodba, legyen kezed ügyében a sodrófa!

    előzmény:
    mármegintte (1)
    2015-12-03  14:41
  4. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. december 3. 19:5523.

    Én már elég régóta benne vagyok az ingatlan ügyletekben - mint laikus vevő vagy eladó - és nem történt durva visszaélés, vagy olyasmi, ami maffiózók tevékenységére utalt volna.


    Az óvatosság persze sokszorosan fontos a nagy pénzmozgással járó ügyleteknél - tulajdonképpen ez indokolná a közvetítők munkáját. A jó ingatlanos pontosan tisztában van az árakkal, az ingatlan értékével, nem vállal el kétes megbízást - pl. ha valaki hibás ingatlant szeretne normál áron adni-venni - tájékozott a közművekről, értékesítési ügyletekről. Persze senkinek nincs a homlokára írva, hogy "én rossz ingatlanos vagyok" - ezért általában ajánlás útján szabad csak ismeretlenben megbízni. 


    Abban igazad van, hogy még olyan kiválóan dolgozó szakember munkája sem biztos, hogy megéri a 3-6 százalékot - ennyiért vállalnak el megbízást általában - ha Te is jól fel tudod mérni a feltételeket, és nem félsz a rizikótól. A jelenlegi ingatlanomat ezelőtt 33 évvel ezelőtt vettem egy ismeretlentől, egy 3 példányos gépelt papírral. Se ügyvéd, se közvetítő nem volt - akkor még az ügyvédi közreműködés nem volt kötelező - azóta sokadszor adunk-vettünk, de ma már nem mernék bejegyzett ingatlaniroda nélkül vásárolni ismeretlenbe /Persze, ha helyben, faluban, vagy nem ismeretlen tájékon vásárolnék, az más./


    Annyit a végére, hogy ha valaki nagyon "nyomul", ha cselezik, és hátulról kezdi a szöveget, stb, ez igen-igen rossz jel. Ilyent én még véletlenül sem bíznék meg.

    előzmény:
    mármegintte (15)
    2015-12-03  16:21
  5. 2015. december 3. 18:4122.

    A "nagy ingatlanosok" dolgoznak a legmagasabb százalékkal.


     

    előzmény:
    Lédienn (19)
    2015-12-03  17:02
  6. 2015. december 3. 18:3721.

    A 27 % áfáról nem az ügyvédek és az ingatlanosok tehetnek.


    Tény, hogy ez is inkább a "fekete gazdaság" irányába hat. Ingatlan adás-vételt nem lehet ügyvédi ellenjegyzés nélkül lebonyolítani.

    előzmény:
    Lédienn (13)
    2015-12-03  16:03
  7. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. december 3. 17:3420.

    ez írtad már párszor


    Tapasztalatom szerint


    akkor sorold, hány kéród volt magyarban amit eladtál az utóbbi 10 évben


    mennyit vettél?


    lássa a köz a tapasztalatod


     

    előzmény:
    Lédienn (19)
    2015-12-03  17:02
  8. 2015. december 3. 17:0219.

    Ha mindenképpen ingatlanossal akarja valaki értékesíteni az ingatlanát,akkor lehetőleg csak nagy irodákkal szerződjön! 


    Akkor kicsit kisebb a rizikó,hogy zsebre fizetett ingatlanosaik vannak,akiket lefizetnek a spekulánsok. Tapasztalatom szerint a piti, no name irodák dolgozói könnyebben lefizethetők és ezt tudják a spekulánsok is,oda mennek főleg.


    Nagyon figyelmesen el kell olvasni a megbízási szerződést,a kisbetűket is,ha vannak! Ha kérdésre nem kapsz értelmes magyarázatot,vagy bizonytalan vagy,nem szabad semmit aláírni. 


    Soha ne írjunk alá kizárólagos szerződést és figyeljük meg,milyen feltételekkel és mikor bonthatunk szerződést. Van olyan iroda is,akik meghatározzák ezeket és többmilliós "fájdalomdíjat" fizettetnek a visszalépővel akkor is,ha még nem fizetett a vevő előleget,vagy foglalót. Gyakorlatilag nem engednek visszalépni az eladástól és mehetsz az utcára,ha nincs más lehetőséged.


    Magyarországon sajnos semmire sincs garancia. Lutri és hatalmas szerencse kell manapság ahhoz,hogy valaki ne bukjon milliókat a vételen,eladáson és nem kerüljön hiénák kezébe,vagy az utcára!


    Ahogy írtam,ügyvédek is vastagon benne vannak a dologban,mert ez hatalmas buli. Bukni nagyokat mindig csak az ügyfelek szoktak,irodák,ügyvédek soha.


    Ha lakásra visznek az ingatlanosok érdeklődőt,soha ne legyünk egyedül és könnyen felismerhetők a spekulánsok is!


    Ők rendszerint csak végigfutnak a lakáson,nem sokat kérdeznek,nem nézegetnek,nem érdekli őket az pl. hogy kik a szomszédok,milyen a kégli műszaki állapota stb. Viszont azonnal és pofátlanul alkudnak,azonnal és zsebre akarnak kp-t fizetni 1-2 százalékot előre,nyomulnak és aláíratni olyan papírt,hogy ezért senki másnak nem adod el a lakást. Ő majd később jelentkezik a többivel. Ügyvédről hallani sem akar. Ezalatt az ingatlanos kussol,mint az a bizonyos a fűben. No,az ilyeneket azonnal ki kell dobni és megfenyegetni és azonnal szerződést bontani. 

    előzmény:
    mármegintte (15)
    2015-12-03  16:21
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. december 3. 17:0018.

    akinek meg vételre adtam megbízást


    szépen havonta küldi mi van


    ÉN semmit nem kell, hogy csinálja


    11én hazamegyek, átfutom és ami izgat azt megnézem


    2 órát el vesz az életemből


     


    megy ez normálisan is mind 2 irányba


     

    előzmény:
    mesekeksz (12)
    2015-12-03  15:51
  10. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. december 3. 16:4317.

    tényleg jól összefoglaltad, sajnos ilyen piócák


     


    tud valaki valamit arról, hogy mitől kell óvakodni, nehogy az ingatlan maffia kezei közé fussunk?

    idézet:
    mármegintte (15)
    2015-12-03 16:21:41

    NE KÉRJ KÖLCSÖN!


    NE KÉRJ KÖLCSÖN!


    NE KÉRJ KÖLCSÖN!


    NE KÉRJ KÖLCSÖN!


    akkor nuku maffia


     

    előzmény:
    mármegintte (15)
    2015-12-03  16:21
  11. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. december 3. 16:2516.

    Én is szeretnék egy gyöngyszemet leírni:


    Öt évvel ezelőtt vettünk egy ingatlant közvetítőtől. Szöveg: "kedvesem, ezért a pénzért /27 m ft/ ez az ingatlan ingyen van. Szép környezet, jó tájolás, pince..."


    Na, megvettük 23-ért /közöltük, hogy ennyi van - tényleg annyi volt/


    Utólag kiderült, /vigyázat! két hónap a határidő a rejtett hibára!/ hogy a tető gerendázatát cserélni kell, a gázfűtést felújítani, stb.


    Mostanában meghirdettük eladásra.Ugyanattól az ingatlanostól a szöveg:


    "Kedvesem, csak nem gondolja, hogy ezt a lestrapált ingatlant 24-ért el lehet adni!"


    Ennyit erről.

    előzmény:
    mármegintte (1)
    2015-12-03  14:41
  12. 2015. december 3. 16:2115.

    tényleg jól összefoglaltad, sajnos ilyen piócák


     


    tud valaki valamit arról, hogy mitől kell óvakodni, nehogy az ingatlan maffia kezei közé fussunk?

    előzmény:
    Lédienn (11)
    2015-12-03  15:42
  13. 2015. december 3. 16:1614.

    Lehetne ezt nagyon tisztességesen,professzionálisan is csinálni,mindenki megelégedésére,úgy mint külföldön.


    De akkor itthon is nagyon jól képzett ingatlanosok kellenének /műszaki!,építészeti!,helyismereti!/ és kb. fele annyi is elég lenne,mint amennyien ma ingatlanokkal foglalkoznak. Csak akkor lényegesen többet és jobban és felelősséggel is kellene melózni a pénzért.

    előzmény:
    mesekeksz (12)
    2015-12-03  15:51
  14. 2015. december 3. 16:0313.

    .....És ebben a buliban vastagon benne vannak az ügyvédek is! Ők hivatalosan a vételár,eladási ár 1%-áért dolgoznak,ami szintén nem kevés,de ügyvéd kell és törvény is előírja.


    DE ezt az 1%-ot általában zsebre fizeted az ügyvédnek! Viszont,ha ekkor számlát kér valaki az ügyvédtől,akkor még + 27% áfát is felszámolnak. 


     Lehet számolni! 

    előzmény:
    Lédienn (11)
    2015-12-03  15:42
  15. 2015. december 3. 15:5112.

    Szépen megfogalmaztad.

    előzmény:
    Lédienn (11)
    2015-12-03  15:42
  16. 2015. december 3. 15:4211.


    Tapasztalatom szerint lehetséges válaszok:


    A fő szempontjuk,hogy a jutalékra hajtanak,amely manapság a vételár 4-6%-a! 


    Ha tényleg jó az ingatlan,akkor pillanatok alatt elkel,így gyakorlatilag zéró munkával jó pénzt szakítanak. Ezt a legtöbb tulajdonos,eladó is megtehetné,de erre csak akkor jönnek rá,amikor a százezres jutalékot kell kipengetni.


    Gyakran összejátszanak az ingatlanosok a maffiózókkal,befektetőkkel,spekulánsokkal,akik százalékot fizetnek nekik előre,zsebre(!),ha elsőként és azelőtt kapják meg az eladandó ingatlan paramétereit,mielőtt nyilvános oldalakra kiraknák. Ez a leggyakoribb az utóbbi időben! Ezért mire megjelenik az ingatlan a hirdetésben,rendszerint már nem is aktuális a hirdetés. Ezután persze még az eladó + jutalékot is fizet az irodáknak,az ingatlanosoknak.


    Az ingatlanosok többsége dilettáns,jó esetben egyhetes gyorstalpaló után már bárki lehet ingatlanreferens hazánkban,ha nagy dumás,pofátlan,rámenős valaki és kellően tud hazudni,embereket átverni. Tapasztalatom szerint nincs helyismeretük és általában fogalmuk sincs az általuk hirdetett ingatlanról,műszaki dolgokról. Zavart dumába fognak,ha az ember konkrétumokat kérdez,ill. megpróbálják a saját tudatlanságukat a másik fél hülyének titulálásával palástolni.


    Mindezt megtehetik azért,mert az emberek jó része kifejezetten lusta és inkább megéri nekik megbízást  adni,százezreket,milliókat jutalékként fizetni egy ingatlanosnak,ahelyett,hogy mindenki a saját érdekeit képviselné. Sokan időhiányra hivatkoznak,meg hogy nem akarnak hülye emberekkel foglalkozni. Ezt használják ki az ingatlanosok.


    Ugye,kinek mi a fontos.

    előzmény:
    mármegintte (1)
    2015-12-03  14:41
  17. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. december 3. 15:3110.

    kekszi


    EGY előnye van csak az ingatlanosnak, DE csak ha nem hülye link szar


    ő mászkál 100x a link vevők őt szívatják


    én tuti nem mászkálnék a kéróhoz, hogy jö-e vagy nem a vevő és mennyit késik....


     

    előzmény:
    mesekeksz (8)
    2015-12-03  15:24
  18. 2015. december 3. 15:269.

    Mi pár éve vevőként futottunk bele érdekes esetekbe.


    Az már szinte természetes, hogy ugyanazt a lakást százféle áron hirdetik, de azon jobban kiakadtam, hogy ugyanannak a lakásnak más-más ingatlanosnál más-más volt az alapterülete.


     

    előzmény:
    mesekeksz (7)
    2015-12-03  15:23
  19. 2015. december 3. 15:248.

    Az már az ő dolga, gondolom előadja, hogy Nem éri el a tulajt.. és reménykedik, hogy közben meggyőzi az eladót, hogy mégis szerződjön le vele...


     

    előzmény:
    asztanaviszta (6)
    2015-12-03  15:23
  20. 2015. december 3. 15:237.

    Utána blöffölt, hogy tud vevőt.


    Illetve egy ingatlanossal szerződtünk és utána vagy három feltette még...


    Le is mondtuk gyorsan, és nélkülük is simán el lehet adni a lakást.


    Hisz ugyanoda pakolják fel a lakásokat mint mindenki más. Aki egy kis időt szán rá, megtalálja a magánhirdetést is.

    előzmény:
    asztanaviszta (3)
    2015-12-03  15:10
  21. 2015. december 3. 15:236.

    Ez ok., de ha én vevő vagyok és meg szeretném nézni a lakást, amit képen mutat, akkor hová visz, hisz nem tudja a pontos címet?

    előzmény:
    mármegintte (4)
    2015-12-03  15:15
  22. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. december 3. 15:195.

     


    Neked fontos a kenyered??
    Kell penz? Fizetes? Jutalek?
    LOVE?

    NA latod azoknak is!
    Ok is es a gyerekeik is szeretnenek enni!


    előzmény:
    mármegintte (1)
    2015-12-03  14:41
  23. 2015. december 3. 15:154.

    gondolom engedély nélkül felvették az adatbázisukba a fotókat és megmutatták  a katalógusokban az esetleges lakás keresőknek...vagy csak simán blöfföltek

    előzmény:
    asztanaviszta (3)
    2015-12-03  15:10
  24. 2015. december 3. 15:103.

    Nem értem, ha felrakták a ti képeiteket, akkor sem tudták a pontos nevet és címet, ha valaki érdeklődött is az ingatlanosnál, az hogyan tudta volna bemutatni a lakást.

    előzmény:
    mesekeksz (2)
    2015-12-03  14:58
  25. 2015. december 3. 14:582.

    - nekik pont ilyen lakás miatt állnak sorba a vevők (de ha szerződtél velük, hirtelen fél évig sem hoznak senkit)


     


    Mi is nemrég adtuk el a lakást ( ingatlanos nélkül) de mi sem úsztuk meg őket és ez volt a " kedvencem" nekem is, hogy : pont ilyet keresnek, higgyem el azonnal hozza a vevőt....


    Undorító sokszor ahogy viselkednek. Volt , hogy leszedték a fotót és mégis feltették, már úgy hívtuk fel őket hogy most azonnal szedjék le, volt , hogy lejjebb vitték az árat úgy láttuk viszont a hirdetésünket, kisbetűvel jelezve, hogy a garázs ára egy millió forint amit kötelező megvenni... Nagyon nehéz őket lerázni!! Szerintem sokunknak van sztorijuk velük kapcsolatosan.


     

    előzmény:
    mármegintte (1)
    2015-12-03  14:41

Címlap

top