Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A pszichiátria igazi arca

Torolt_felhasznalo_412193
Torolt_felhasznalo_412193
Létrehozva: 2015. november 17. 08:18

címmel nagyon mellbevágó amerikai filmet találtam a You Tube-on. A Pszichiátria Leghalálosabb Csalása címmel ugyancsak erről a témáról szól egy másik. Mind a két film a gyógyszergyárak sötét ténykedéseiről szól, melynek során a betegeket a gyógyszerek szedésével súlyos - olykor halálos - veszélynek teszi ki, és ebben az azok felírását végző orvosok is közreműködnek. Nem kevesebbről van szó, mint arról, hogy a "mentális betegségek" túlnyomó része merő kitaláció, a gyógyszeres kezelés pedig sokszor kábítószeres függőséget okoz, és olykor súlyosan megnöveli az öngyilkossági veszélyt. A film ugyan amerikai eseteket említ, a gondom csak az, hogy a felsorolt gyógyszerek egy része - pl. Xanax, Zoloft, stb. - magyar viszonyok között is kapható.


A filmek a pszichiátereket nem is nevezi igazi orvosoknak azért, mert ezeknek a "betegségeknek" a tényét semmiféle egzakt vizsgálat nem támasztja alá. Én úgy érzem, hogy a megállapításainak egy része az itthoni viszonyokra is igaz - persze ez csak az én véleményem.


Mielőtt elkezdődne a vita, kérem nézzétek meg a filmeket.   

  1. 2015. november 28. 07:58126.

     


    Ezt a pár sort orvosi lapból másoltam ki. Kicsit más megvilágításba helyezi topikindító írását . Lehet, hogy valóban még nem alakult ki a cukorbetegség nála, megfelelő étrenddel rendbe lehetett hozni a vércukorszintjét. No itt szerepel a beteg  megfelelő életmódjának szerepe .


    IR vagy cukorbetegség
    A cukorbetegség ma már nem ismeretlen igazán senki előtt sem, hiszen találkozhatunk vele lépten-nyomon. Ennek egyik oka, hogy a táplálkozásunk nem megfelelő, ráadásul a mozgásszegény életmód, és az örökletes és szerzett betegségek is hozzájárulhatnak a kialakulásához. Cukorbetegség esetén a hasnyálmirigy inzulintermelése szenved hibától. A betegség kialakulhat inzulin hiány, vagy rezisztencia miatt is. előbbi esetben nem termel elegendő – vagy semennyi – inzulint a hasnyálmirigy, míg utóbbi esetben egyes sejtek nem képesek megfelelő mennyiségű cukrot felvenni, mivel inzulinérzékenységük csökken.


    Az inzulinrezisztencia, mint betegség tulajdonképpen tekinthető a cukorbetegség előszobájának is, de még nem az. Ebben az esetben az inzulintermelés megvan, a hasnyálmirigy dolgozik, de a sejtek inzulin érzékenysége romlik, így nem jutnak elegendő cukorhoz, vagyis éheznek. Hogy a szervezet kompenzálja a problémát, a hasnyálmirigy inzulintermelése fokozódik, így ugyan a sejtek fel tudják venni a magfelelő mennyiségű cukrot, de hosszabb távon ez már gondokat okoz. Az idővel ugyanis a hasnyálmirigy kimerül, az inzulintermelés lelassul, így pedig az IR cukorbetegségbe fordul.

    előzmény:
    antironia (125)
    2015-11-27  11:30
  2. 2015. november 27. 11:30125.

    A 39-es hsz-ában ezt írta:


     




    tudós bagoly

    2015-11-17 22:2739.

     



    Kettes típusú cukorbetegségem volt néhány éve,

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (119)
    2015-11-26  07:47
  3. 2015. november 27. 11:27124.

    Aha... szóval egy évvel ezelőtt már leírta, hogy inzulin-rezisztenciája van tkp,  itt meg azzal proccol, hogy kigyógyította magát a II-es típusú cukorbetegségből.


     



     


    És ezek után csodálkozna, ha hazugsággal vádolnánk....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (119)
    2015-11-26  07:47
  4. 2015. november 27. 06:11123.

    Igazad van . A sok félreértett és meg nem értett információ birtokában a betegek közül sokan azt hiszik, hogy már  többet tudnak az orvosuknál. A paleolit diéta csökkenheti a vércukrot, mert nem tartalmaz gyorsan felszívódó szénhidrátokat . Szerencsére, ha ezt a beteg közli, és nem jár többet háziorvosához, akkor övé a teljes felelősség.


    Milyen ideggyógyászt emleget itt a topikikdító? Nem téveszti össze a pszichiáterrel?


    Magam  már elértem, hogy aranydiplomát kaptam, 45 évig dolgoztam orvosként. Sok régi babonával kellett csendben , nyugodtan megküzdenem , de ez a mostani tudálékosság már meghaladná toleranciámat .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (118)
    2015-11-26  07:13
  5. 2015. november 27. 00:17122.

    Nem Travolta ,hanem a felesege Kelly Brooks,hagyta abba a gyogyszerezest,es egesz vilara szolo kapanyokat rendezett,hogy gyereknek nem szabad gyogyszert kapni.A fia ttobbek kozott epilepszias is volt,es roham kozben megfulladt a furdokadban.


    Az osszes szinesz csak azert csatlakozik,mert elkivanjak Hollywoodban,Tom gyereke mestergesesen  megtermekenyitas utjan lett keszitve,mert nem volt kepes  egy gyereket osszehozni magatol,mar az elso felesegevel[Nikole Kidmann]sem jott ossze.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (121)
    2015-11-26  08:11
  6. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 26. 08:11121.

    A szcientológiai egyház biztosan valami másra, ez magyarázhatja azt, hogy ők finanszírozták a filmeket /ily módon szeretnének fizető pácienst  szerezni./


     


    John Travolta 16 eves gyereke tudod, mi miatt halt meg ?
    Leallitotta apuka , a szcientologia egyik hüseges katonaja , az orvossagait, mert a szcientologia MEGTILTJA az orvossagok szedeset.

    Szoval hirtesztelni a szcientologiat, mint alternativ modszert gyogyulasra az bizony felelotlen dolog, sot: gyilkossag


    cikk1:KATTTTT ide


    L. Ron Hubbard ezt nyilatkozta: „Ha egy kis pénzt akarsz csinálni, írj könyvet! Ha egy csomó pénzt akarsz csinálni, alapíts vallást!”.


    cikk2:KATTTTT ide

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (108)
    2015-11-24  22:34
  7. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 26. 07:59120.

    Neha olvasok bulvart , itt az nlcafen  , es ha jol tudom, az a Tom kilepett a bulibol , a kislanya miatt....

    idézet:
    Mozdonj (132)
    2015-11-26 06:59:15

    Kulonben aki tobbet akar tudni Tomrol es a szcientologiarol , nagy botranyt kavar a megjelent- Magyarorszagon is!!- fil


    Itt lehet rola tobbet megtudni : KATTTTT

  8. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 26. 07:47119.

    Gondolom, ki fogja torolni a moderator, mert nem a beteg erdeke hajtja ot sem:
    Itt pl, Depressziooo  topik , sajnalatosan a NEM ORVOSDOKTOR!!!  Szendi marhasagait hirdeted , de erdekes/erdemes  elolvasni a topikindito szovegedet es altalaban a hozzaszolasaidat : beszedted Te a nyugtatot, problema nelkul , mashol leirva :negyven evig . Amig a CT el nem erhetove valt... Bizony ez a tudomany: lepesrol lepesre , hatalmas munka utan gyarapodik a tudas . Es egyszer majd a rak is gyogyithato lesz. Nem az alternativ csalasok/lopasok fognak eredmentyt elerni: az csak egyenek zsebet taplalja.

    Meg kell erteni, hogy Szendi a paleobol el , ez az uzlete. Ebbol vesz kocsit/hazat/nyaralot es iskolaztatja a gyerekeit es nercbundazza a feleseget , tehat termeszetesen a paleo fele fordul a szent keze es a szovegelese....
    Annak a korzeti orvosnak,aki naponta 70 beteget vizsgal,  s akinek allitolag erdeke a Te legyogyszerezesed, mert "fizetik" erte, nincs nercbundas felesege es a magyar allam anyagi szenaja sem mutatja a milliokat/milliardokat, ami  a magyar alternativ bizneszre jellemzo /antalvali, Dr Ladi , Dr Papp , Kovacs Magyar ....stb/ 


    IDEZET: Dr Szendy Gábor pszichológusnak van egy jó megállapitása: ami korszerű, hatásos, azt a mai egészségügy nem támogatja. Célszerü az ellenkezőjét tenni. Nos, ha ezzel nem is mindig lehet egyetérteni, többségében valóban igy  van./Szendy Gábor volt az az orvos, ki felemelte szavát a cukorbetegségnél tapasztalható pazarlásos és célszerütlen "gyógyitási módok" ellen. Jogi meghurcolásban is volt állitólag része, kutatói állásából elbocsátották. A "paleolit" diéta hirdetője. Nevére kattintva rá lehet keresni tevékenységére. Az ő nevéhez füződik a mondat: a 2-es tipusu cukorbetegség gyógyitható!/
    A masik, amit anno mashogy magyaraztal: IDEZET
    Egy darabig én is szedtem a Merckformint, azután vettem gyorsan egy házi vércukorszintmérőt /5.000 ft-ba került/ Meglepetésre elég jó értékeket mutatott /5-6 milimól/litert/ Azután ezeken az oldalakon kiderült, hogy egy ugyanolyan összetételű METFORMIN is létezik, csak az TB támogatott, igy kb. feleannyiba kerül! Utána kiderült, hogy inzulinrezisztenciám van, ami nem azonos a cukorbetegséggel.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2015-11-17  08:18
  9. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 26. 07:13118.

    A cukorbetegségemnél is ez volt a helyzet. Kinyomoztam - a Szendy- féle paleolit diétát, alkalmaztam, és bizony a cukorszint szép lassan  mérséklődött. Mikor azután ezt közöltem a háziorvossal, óriási botrányt csapott. Minden voltam, csak szépfiú nem. Ennek már négy éve, és maradt alacsonyan a cukorszint.
    Az ideggyógyszereknél hasonló volt a helyzet. Bizony telefonon közöltem az idegorvossal, hogy én bizony megszüntetem a kezelést, és a gyógyszerezést. A helyzet ugyanaz volt.


    Ez ellentmond az eddigi , itteni , evekkel ezelotti hozzaszolasaiddal.


    Leirod, hogy 40 evig kaptal gyogyszert, hogy beszedted, mert orvossag nelkul ciki volt az eleted es lealltal a gyogyszerezessel, amikor a CT elerhetove valt es az orvos azt mondta, hogy karosult az agyad... valami olyat is meseltel, hogy terhesseg, haboru , bombazas... stb
    A "cukorbetegseged" sem volt cukorbetegseg , magad mondod, hogy orvos allapitotta meg.

    Szoval felremeselsz. Most megkeresem azt , amit mondtal. De csak azert, mert a meseiddel valodi betegeknek a hitet rendited meg a gyogyitasban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (93)
    2015-11-23  19:51
  10. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 26. 07:06117.

    Többféle módszer létezik. A kínaiak a tűszúrásra esküsznek. Az indiaiak esetleg a jógára. A szcientológiai egyház biztosan valami másra, ez magyarázhatja azt, hogy ők finanszírozták a filmeket /ily módon szeretnének fizető pácienst  szerezni./


     


    Ja. Masra alapit: azt mondja , hogy az elozo eletedben csinaltal baromsagokat es azokat fizeted.Kulonben be volt mar linkelve. Nem olvasod csak magadat? A dianetika: nezz mar utana.


    4.hozzaszolas: el kell olvasni, hogy mi a dianetika , ki alapitotta az egyhazat es talalta ki a "szcientologiat"
    A dianetika = A mentális egészség modern tudománya

    Azt kell tudni, hogy a szcientologiai egyhaz tagjai , akik a dianetikaban hisznek ,  MINDENT az alapito, Ron Hubbard , szci-fi ponyvairo , altal Allitolag MEGELT cuccokra epitenek...KOTELEZOEN! Megprobalta eladni az alternativ elmeturkalasat de elutasitottak minden elmegyogyintezetben, ahol be akarta vezettetni...Innet ered a pszichiatria elleni gyulolete es kereszteshadjarata....

    Tehat csak az ervenyes a szciantologuséknal, amit Ron Hubbard Megelt .  De hogyan megelt ? : testen kivuli erzekelessel...!kilepett, belepett, utazott, elozo eletekbol okoskodott...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (108)
    2015-11-24  22:34
  11. 2015. november 25. 23:09116.

    Oreg az mar,meg talan ha fiu lennel,lenne eselyed....

    előzmény:
    Melanna (115)
    2015-11-25  18:49
  12. 2015. november 25. 18:49115.

    És akkor a én tesztemet nem az a cuki Tom Cruise fogja kiértékelni?


    Akkor már nem is akarok okosodni

    előzmény:
    antironia (114)
    2015-11-25  09:12
  13. 2015. november 25. 09:12114.

    Néhány komment innen....


     


     


    Na, megnéztem. Amint a címet olvastam, már tudtam, hogy a Szcientológiai Egyház tesztjéről van szó! Ááááááá! Velem anno állásinterjún töltettek ki ilyet. Nem mentem el a második fordulóra...
    Ne foglalkozz vele, nyomd ki a telefont, "menekülj"! Ezek képesek a végletekig elmenni, csak hogy behálózzanak. Elárulom, hogy az ilyen tesztek arra "valók", hogy segítségével "megállapítsák",, hogy mit kell a személyiségeden "fejleszteni". Kamu az egész, szektatagokat akarnak íly módon verbuválni.
    Mindenki jegyezze meg, hogy Oxfordi tesztet soha, semmilyen körülmények között nem töltünk ki, ám ha mégis, akkor nem adunk meg hozzá semmilyen adatot; max. röhögünk a teszt kitöltése közben. Persze aki szimpatizál a Xenu-fanokkal, azokra ez nem vonatkozik. Sokat olvastam a témáról, tudom, miről beszélek.


     


    Ez a szcientológiai egyház tesztje. Neten és személyesen is elkapják az embereket, persze úgy, hogy valami hasznos dolognak álcázzák magukat.. pl stressz-szint mérés meg hasonlók. Aztán kihozzák, hogy neked micsoda lelki bajaid vannak, és mennyire jót tenne, ha megvennéd az önsegítő könyveiket vagy eljárnál előadásokra. A behálózás így kezdődik.. Azért nem küldenek semmit e-mailben, mert akkor nem tudnának személyesen győzködni arról, hogy szükséged van rájuk. Undorító pénzsóvár népbutító szekta.. Ne kerülj velük kapcsolatba!


     


     


     


     

    előzmény:
    antironia (112)
    2015-11-25  09:07
  14. 2015. november 25. 09:07113.

    utánanéztél, hogy azok is szcientológusok volta,k......????


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (109)
    2015-11-24  22:41
  15. 2015. november 25. 09:07112.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (109)
    2015-11-24  22:41
  16. 2015. november 24. 23:49111.

    Milyen gyogyszerek mondanak csodot lovoldozos esetekben????


    Agyloveses esetekre gondolsz???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (108)
    2015-11-24  22:34
  17. 2015. november 24. 23:40110.

    Az oxfordi teszttel nagyon is egyetertek. Csak nem olyasmi bajok vannak veled, amik a tesztkerdesekben voltak.


    Tovabbi megjegyzesedhez en fuznek valaszt. Valszeg 70 evvel ezelott sem tartottad fontosnak a tudomanyok muveleset, ahogy 70 eved betoltese utan sem. Nos, aki 78 eve betoltese utan meg mindig erdekesnek talalja, hogy tanuljon, annak csak gratulalni tudok es minden tiszteletem az ove.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (109)
    2015-11-24  22:41
  18. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. november 24. 22:41109.

    Most, hogy írod, eszembe jutott, hogy én is végeztem egy "oxfordi tesztet", ki is hozták, hogy eszméletlen sok bajom van. Volt ott baj a figyelem összpontosítással, a lelki békével stb. Egy - mindössze 15 e ft-ba kerülő tanfolyam elvégzését ajánlották. Mikor felvetettem, hogy bizony betöltöttem a hetvenet - és nem tartom valószínűnek, hogy erre a hátralévő kis időre egy tanfolyamnak hasznát vehetem, a válasz: 


    "Ó, semmi baj. Van egy tanítványunk, most végzi a harmadik tanfolyamot. 78 éves."


    Nem fűznék ehhez hozzá semmit sem. 

    előzmény:
    stoptábla (107)
    2015-11-24  16:28
  19. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. november 24. 22:34108.

    Azzal kell kezdenem, hogy az állapotom egyik esetben sem romlott, hanem jól érzékelhetően javult. 


    A depresszió eltűnt, a cukorszint mérő - aminek a működését nem tudom befolyásolni - kisebb értéket mutatott. Ennek már - mint írtam - sok éve.


    Az kétségtelen, hogy a beteg embert gyógyítani kell. A kérdés csak az, hogy hogyan?


    Többféle módszer létezik. A kínaiak a tűszúrásra esküsznek. Az indiaiak esetleg a jógára. A szcientológiai egyház biztosan valami másra, ez magyarázhatja azt, hogy ők finanszírozták a filmeket /ily módon szeretnének fizető pácienst  szerezni./


    Ha a módszerük beválik - bármilyen társaságé is az - egészségünkre.


    A baj akkor van, ha a gyógyszerek csődöt mondanak. /Ez lehet a helyzet a lövöldözős esetekben, vagy akkor, ha valamelyik gyógyszer nem váltja be a hozzáfűzött reményeket. A vércukor esetében a kezelés elkezdése után rájöttem Dr. Szendi útmutatására - hogy szükségtelen - sőt káros!- gyógyszert szedni./


    A depressziónál az antidepresszáns segít átmenetileg - egyezően a filmben látottakkal - de hosszabb távon súlyosan károsíthat.


    Ne haragudj, hol "pécézek ki" én bárkit is? Ha valaki - mint írod - a legkevésbé tud magáról gondoskodni, és nincs odafigyelő hozzátartozó, aki helyette gondolkodjon - vagy úgy látják, hogy a gyógyszer megfelelő - természetesen szedjék. Itt befolyásolásról, kipécézésről szó nincs. Mindössze figyelem felkeltésről, amit a saját tapasztalatommal egészítek ki néhány területen.

    előzmény:
    Melanna (106)
    2015-11-24  10:58
  20. 2015. november 24. 16:28107.

    Tudod miért támadják a pszichiátriát? Mert konkurrencia nekik.


    A szcientológusok is tudnak gyógymódot a pszichés betegségekre, el kell kezdeni náluk valamilyen drága tanfolyamot. Sok embert pont úgy fűznek be, hogy kitöltetik velük az oxford tesztet, aztán a kiértékelésnél kihozzák, hogy ilyen-olyan lelki bajaik vannak, amire az egyetlen megoldás, ha szcis tanfolyamokat végeznek el. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2015-11-17  08:18
  21. 2015. november 24. 10:58106.

    Azért ezt nem teljesen tudom elhinni.


    A gyógyítás illetve a gyógyulás nem csak az orvos felelőssége, ha nem nagyobb részt a betegé.


    Mindenki látott már vagy hallott,  dohányzó tüdőrákosról pl. ott mit tehet az orvos azonkívül, hogy követi a kórházi protokollt és megpróbál a beteg szépeszére hatni?


    De, fordítsuk meg a dolgot. Te sutba vágod a gyógyszert, nem szeded, az állapotod romlik. Szerinted ki a felelős?


    Mert azért lássuk be kétesélyes a dolog.


    Azért tartom gusztustalannak pont a pszichiátriai betegeket kipécézni, mert pont a legkiszolgáltatottabb  a magáról legkevésbé gondoskodni tudó betegről van szó. Igaz őket a legkönnyebb befolyásolni, kihasználni.


    Mindannyian hallottunk arról a betegről, aki a villamos alá lökte a nénit. Mi volt a közvélemény első hangja? Miért engedték ki?


    Most akkor mit tegyenek, kezeljék a rendelkezésre álló módszerekkel vagy hagyják magára, csináljon amit tud vagy amit akar.


    Azon lehet vitatkozni, hogy a rendelkezésre álló módszerek elegek-e, hatékonyak -e , de, hogy ezek az emberek kezelésre szorulnak, az biztos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (95)
    2015-11-23  21:53
  22. 2015. november 24. 08:31105.
    előzmény:
    Sissi52 (101)
    2015-11-24  00:22
  23. 2015. november 24. 08:27104.

    Pontosan erről beszélek én is. :)


     


     

    előzmény:
    Viola* (97)
    2015-11-23  22:21
  24. 2015. november 24. 08:27103.

    Mikor azután ezt közöltem a háziorvossal, óriási botrányt csapott. Minden voltam, csak szépfiú nem. Ennek már négy éve, és maradt alacsonyan a cukorszint. 


    Az ideggyógyszereknél hasonló volt a helyzet. Bizony telefonon közöltem az idegorvossal, hogy én bizony megszüntetem a kezelést, és a gyógyszerezést. A helyzet ugyanaz volt.


     


     


     


    És vajon miért éreztél ellenállhatatlan késztetést arra, hogy mindezt közöld az orvossal....??? Nem merted saját szakálladra bevállalni, kvázi át akartad hárítani a felelősséget...???


     


    Ha annyira tudod a tutit, akkor legyintesz, és nem szeded be... Kész. Nem kell erről senkinek tudnia.


     


    De te valamiért nekirontottál az orvosoknak...


     


    Ez már önmagában pszichiátriai eset....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (93)
    2015-11-23  19:51
  25. 2015. november 24. 06:56102.

    Szia, lattam hasonlo temaju filmeket en is, es nemcsak amerikait, hanem pl ausztralt is. Esetleg be tudnad linkelni azt amelyiket te lattad? En nem gondolom, hogy a mentalis betegsegek "kitalaciok" lennenek, nagyon is valosagos, fizikai sikon is megnyilvanulo problemakrol van szo, viszont sztem a pszichiatria nagyon gyerekcipoben jar, es gyakorlatilag nem igazan kepes gyogyitani ezeket. A gyogyszerek sajnos van mikor tobb kart okoznak, mint hasznot, ugyhogy merlegelni kell. Igen okozhatnak fuggoseget, es a betegtajekoztatokban eleg sulyos  mellekhatasok is listazva vannak, koztuk pl az ongyilkossag, halal. A gyogyszeripar nyilvan nem karitativ, hanem haszonalapon mukodik, a nyereseg, az eladhatosag az elsodleges cel. Az orvos egyre inkabb egyfajta szolgaltatova valik, a beteg pedig a vasarlo, a kuncsaft. Ennek fuggvenyeben az orvos inkabb javasol a kezelesek es gyogyszerkeszlet palettajarol, a beteg pedig dont, hogy el-e a szolgaltatassal, es mifele kezeles mellett dont. Az orvosok is sokfelek, nemegyszer talalkoztam total ellentetes velemennyel, es van aki sokkal jobban erolteti a gyogyszereket mint masok. Mo-on egyre inkabb ugyanazok a gyogyszerek vannak forgalomban, mint mashol nyugaton, ugyanazon gyogyszermonopoliumok termekei, csak meg kell nezni a gyartot. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2015-11-17  08:18

Címlap

top