Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A pszichiátria igazi arca

Torolt_felhasznalo_412193
Torolt_felhasznalo_412193
Létrehozva: 2015. november 17. 08:18

címmel nagyon mellbevágó amerikai filmet találtam a You Tube-on. A Pszichiátria Leghalálosabb Csalása címmel ugyancsak erről a témáról szól egy másik. Mind a két film a gyógyszergyárak sötét ténykedéseiről szól, melynek során a betegeket a gyógyszerek szedésével súlyos - olykor halálos - veszélynek teszi ki, és ebben az azok felírását végző orvosok is közreműködnek. Nem kevesebbről van szó, mint arról, hogy a "mentális betegségek" túlnyomó része merő kitaláció, a gyógyszeres kezelés pedig sokszor kábítószeres függőséget okoz, és olykor súlyosan megnöveli az öngyilkossági veszélyt. A film ugyan amerikai eseteket említ, a gondom csak az, hogy a felsorolt gyógyszerek egy része - pl. Xanax, Zoloft, stb. - magyar viszonyok között is kapható.


A filmek a pszichiátereket nem is nevezi igazi orvosoknak azért, mert ezeknek a "betegségeknek" a tényét semmiféle egzakt vizsgálat nem támasztja alá. Én úgy érzem, hogy a megállapításainak egy része az itthoni viszonyokra is igaz - persze ez csak az én véleményem.


Mielőtt elkezdődne a vita, kérem nézzétek meg a filmeket.   

  1. 2015. november 24. 00:22101.

    Ezert nem kell mindent valogatas nelkul nezni meg beszedni, foleg nem olyan dolgokat, amikhez makunk sincs. A neten szaladgal annyi de annyi ostobasag, hulyeseg. Azt hittem, hogy leulok, amikor pl Szaniszlot lattam, amikor teljes meggyozodessel allitott boduletes marhasagokat, hogy nahat, ha o mondja, akkor azok mar igazak.


    Nezd, ha valaki tudomanyos kutatomunkat vegez valahol, es kipofaz dolgokat, amik ott folynak, akarmilyen kivalosag is, ugy feneken penderitik onnan. Vagy ezt sem tudtad?


    Nem merulok bele bovebben a temaba, de ha valaki lat 2 azaz ketto darab hulyeseget a neten, nehogy vilagga kurtolje mar az o nagy szent igaz felfedezeset a tudatlanoknak. Ezert kellene muvelodni, tanulni, hogy ostobasagokat ne szedjunk be keszpenzkent.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (95)
    2015-11-23  21:53
  2. 2015. november 24. 00:12100.

    E fraszt az orvos felelossege a gyogyszrezes. Te vagy beszeded, vagy nem, ugy szeded be, ahogy az orvos tanacsolta vagy nem. O felelossege, hogy pl a magas vernyomasodra megfelelo gyogyszert ir fel, de ennyi. Nem szeded? Te felelosseged. Nem hasznal, te szolsz neki, hogy irjon fel mast.


    Gyagyas Todi volt baratnom ugye o mindenen sporol, pedig a volt ferjetol orokolt 3 hazat, szoval mivel o sporol, a sajat sz -t megenne, az orvos altal felirt gyogyszert kivaltotta, es felbevagta, hogy ketszer annyi ideig tartson. Mondtam neki, tan te vagy az orvos es te irod fel a dozist? Ugyanis a gyogyszer semmit nem hasznal, ha nem a megfelelo dozisban kapjak.


    Az mar csak off, hogy ugyano a legolcsobb hajfesteket vette, megfelezte, a a felevel befestette a hajat,a masik felet betette a hutobe a kovetkezo honapra.

    előzmény:
    Viola* (97)
    2015-11-23  22:21
  3. 2015. november 23. 22:5399.

    Beszédes az is, hogy pont a pszichiátriai betegséget vitatják.


    Vajon miért nem a szív-és koszorúér betegségeket degradálják le.

    előzmény:
    Melanna (98)
    2015-11-23  22:49
  4. 2015. november 23. 22:4998.

    Azért ennek nagyon is van jelentősége.


    Majd' mindegy, hogy amerikai vagy miféle náció készíti a filmet , de nagyon nem mindegy mi céllal készül a film. Persze, lehet bármiféle szándék.


    De, azért a készítőböl már lehet következtetni. Sok mindent elárul már az, hogy kétségbe vonja, hogy egyáltalán létezik.


    Már pedig ha lúdtalpam nő, nem a jehova tanuihoz fogok fordulni.


    Azt mondod a gyógyítás felelősség, ők pont  ezt utasítják el.


    Akkor hol itt a felelősség vállalás?


    Egyes esetekből nem lehet általánosítani, hogy nekem elmúlt a fejfájásom mert pókhálót tettem a fejemtetejére, akkor vessük a kazánba az összes fájdalomcsillapítót.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (95)
    2015-11-23  21:53
  5. 2015. november 23. 22:2197.

    Ha megszunteted onhatalmulag, onnantol kinek a felelossege? Ilynekor, ha valami baj tortenik, nem lenne korrekt az orvos nyakaba varrni.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (93)
    2015-11-23  19:51
  6. 2015. november 23. 22:1796.

    Hát, akkor engem ezek szerint nagyon kedvelhetett az orvos vagy kivetelezett velem..ugyanis mikor pszichoterapiara jartam hozza, nem nagyon volt szandekaban gyogyszert  eroltetni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (93)
    2015-11-23  19:51
  7. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. november 23. 21:5395.

    Tudod, ezt a hangot hiányoltam az egész hozzászólás alatt. Köszönöm!


    Nem az a baj, hogy valakinek más a véleménye, hanem az, hogy az embertársunk - jelen esetben az én - becsületemet tiporja sárba az, aki lehülyéz /Mert ugye, ez történt.../


    Itt egyébként én csak egy amerikai filmre hívtam fel a figyelmet, ami ott igaz is lehet /persze lehet, hogy egy szó sem igaz az egészből...az, hogy ezt az ilyen v. olyan egyház készítette, nincs jelentősége. Kérdés, hogy mi benne az igazság./


    A következő, hogy mennyire lehet ennek nálunk valóságalapja. Mert ugye, a magyarokat a saját egészségük érdekli elsősorban, az amerikaiakat pedig a sajátjuk. 


    A baj ott van, hogy a saját tapasztalataim részben alátámasztják a leírtakat. Dr Szendi Gábor hírleveleiben hasonló jelenségekről számol be. Őt kirugták a kutatói állásából azért, mert hangot mert adni egyes visszásságoknak, amik a gyógyszerlobby érdekeit sértette.


    Természetesen arról szó nincs, hogy bárki a saját szakállára minden megfontolás nélkül csak úgy, elhagyjon bármilyen gyógyszert, mert a gyógyítás felelősség! Ha ezt megteszi, bizony saját magával tol ki elsősorban./Addíg, amíg az orvos kezel bennünket, az ő felelőssége a gyógyszerezés.!/ Elég baj, hogy vannak esetek, amikor ez nem mindíg megfelelő.

    előzmény:
    Melanna (94)
    2015-11-23  20:03
  8. 2015. november 23. 20:0394.

    Figyelj Bagoly, nincs ezzel semmi baj, én hiszek neked. De, ha úgy érzed, hogy rajtad ez a módszer segít, akkor hajrá, alkalmazd.


    De! Ettől még ne próbáld meg tagadni a betegségeket és a sárba taposni az orvosokat.


    Mert most en bloc, ezt teszed, ráadásul mint már mondtam, pont azt réteget riogatod, akit a legnehezebb kezelni, orvoshoz vinni.


    Az emberek háborodnának fel a legjobban, ha holnaptól nem kapnának gyógyszert ha nem azt mondaná a doki a dagadtnak, hogy fogyjon le és majd nem fáj a dereka, vagy a sápadtnak, hogy holnaptól sétáljon a levegőn.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (93)
    2015-11-23  19:51
  9. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. november 23. 19:5193.

    Az orvos vagy jutalékot kap a felírt gyógyszer után, vagy "költségtérítést" egyes "továbbképző tanfolyam" elvégzése után.


    Persze ezeket nem tudom bizonyítani, nem is cél, csak az, hogy az, amit a film állít, mennyire igaz. 


    Tény viszont, hogy nálunk is minden szire-szóra gyógyszert írnak fel. Persze, ha a beteg tisztában van a mellékhatásokkal és a következményekkel, és ezt az orvosának meg is mondja, másik gyógyszert kap - vagy eláll a gyógyszerezéstől az orvos.


    A cukorbetegségemnél is ez volt a helyzet. Kinyomoztam - a Szendy- féle paleolit diétát, alkalmaztam, és bizony a cukorszint szép lassan  mérséklődött. Mikor azután ezt közöltem a háziorvossal, óriási botrányt csapott. Minden voltam, csak szépfiú nem. Ennek már négy éve, és maradt alacsonyan a cukorszint. 


    Az ideggyógyszereknél hasonló volt a helyzet. Bizony telefonon közöltem az idegorvossal, hogy én bizony megszüntetem a kezelést, és a gyógyszerezést. A helyzet ugyanaz volt.


    Ennek hat éve. 


    Persze ez nem jelenti azt, hogy minden előkészület - és előképzettség - nélkül szabad ilyet csinálni felelőtlenül. De a puding próbája az evés közmondás alapján a gyakorlat bebizonyította az igazamat. Mind a két orvos kénytelen volt a helyzetbe beletörődni.

    előzmény:
    Viola* (83)
    2015-11-20  21:10
  10. 2015. november 23. 08:3692.

    Be ne tedd ! Be ne tedd !


    Mielott ezt meg nem nezed , mert bizony komoly megmetettetese van a dolgoknak am. http://www.srmhp.org/about.html 


    About The Scientific Review of Mental Health Practice

    http://www.srmhp.org/about.html


    http://www.csmmh.org/defaultsite


    http://www.csmmh.org/defaultsite


     

    előzmény:
    Sissi52 (90)
    2015-11-23  04:38
  11. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 23. 05:5091.

    Már ne is haragudj, de ha neked valóban cukorbetegséged volt, akkor az egy szimpla diétával NEM gyógyítható!


     


    Gondolod, hogy nem terjedne el a hír azonnal, ha ez valóban ilyen könnyen menne...?? TÖMEGEK szenvednek ettől!


     


     

    idézet:
    antironia (50)
    2015-11-18 10:02:16

    Sissi!


    Nem ertem a hozzaszolasodat. Bety-sarkanycsont erre valaszolt.


     

    előzmény:
    antironia (50)
    2015-11-18  10:02
  12. 2015. november 23. 04:3890.

    Hat en be nem teszem a labam a pszichologushoz, a pszichiatriara. Meg megallapitjak, hogy orult vagyok, igy meg, ha be se megyek, sose tudom meg.

    előzmény:
    sárkánycsont. (89)
    2015-11-21  23:58
  13. 2015. november 21. 23:5889.

    Kezdeti stádiumba nem gyógyszereznek ... szénhidrát bevitel módosítással stagnál.

    előzmény:
    antironia (50)
    2015-11-18  10:02
  14. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. november 21. 21:0388.

    Két orvos beszélget a pszichiátrián:
    - Van egy betegem, akinek az a kényszerképzete, hogy két majom és egy sámli van a fejében, és folyamatosan veszekednek a sámlin. Már minden terápiát kipróbáltam, de nem használt.
    - Na, és ezek után mit csinálsz? - kérdi a másik.
    - Megoperálom, és vagy kiveszek egy majmot, vagy beteszek még egy sámlit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (1)
    2015-11-17  08:18
  15. 2015. november 21. 20:4487.

    Csak hogy tudd, nem kell minden okorseget beszedni az USA-rol. Szoval nem szed minden masodik ember dilipottyot, sot. !!!

  16. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. november 21. 20:1786.

    Az a baj, h az ilyen hugyagyuakkal, mint te/ti nem lehet beszelgetni.


    Kiemelem, h most már megértsd:


    Nem itelem el az orvoslást! Semmilyen szinten sem!


    Capisce?

  17. 2015. november 21. 16:2385.

     Nem tom az en famlily dokimnak mi az erdeke. Mivel hosszu evek ota vagyok a paciense, evi ketszer behiv, hogy nagyjabol megnezze, hogy nagyjabol rendben vagyok. Gondolom, nekik ez eloiras, hogy legalabb evi ketszer lassa a pacienset. Engem lat persze menetkozben is, ha van valami bajom. A ket gyogyszert meg, amit muszaj szednem a sajat erdekemben, menetkozben ki tudom valtani, a gyogyszertaram csak ratelefonal, hogy irja ki megint, mert elfogyott. Ha ugy nez ki, hogy nem jol hasznal a gyogyszer, ad masikat, de szol, hogy miert, megkerdezi, hogy ugye, ok.

  18. 2015. november 20. 22:5284.

    Talan megis a legnagyobb baj a tudatlan idiotakkal van. En speci megmondom a dokimnak, hogy ne irja fel azt a gyogyszert, mert ugysem szedem be. Ha meg felirja, inkabb ki se valtom. Azt valtom ki, ami normalis esszel felfogva szukseges. Mai vilagban mar konnyebb tudomanyokhoz jutni, sokan megis inkabb visszafordulnak a samandobhoz, raolvasashoz, szerelmi koteshez. Azt azert nem ajanlom, hogy valaki ondiagnosztizalja magat. Erdekes vilag ez a mai. Egyreszt mar keszen vannak a fejaltultetes tervevel, masreszt egyesek meg poros pokhalo ratetelevel gyogyitanak.


    Masreszt, akinek meg nem volt semmi baja, annak meg boven lehet. Van, akiknek mar tegnap volt, van, akiknek meg holnap lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (80)
    2015-11-20  12:18
  19. 2015. november 20. 21:1083.

    Már milyen orvosnak érdeke? Így egy az egyben kijelenteni, hogy az orvosnak ez vagy az az érdeke...szerintem nem tény.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (73)
    2015-11-20  02:29
  20. 2015. november 20. 19:3782.


     


    Egyszerűen nem értem, hogy itt egyesek miért bagatellizálják a szci... egyház kártételeit... Nem véletlen, hogy több országban be vannak tiltva!!!


     


     

    előzmény:
    eda-1952 (77)
    2015-11-20  10:43
  21. 2015. november 20. 13:5481.

    "Nem vészmadárkodunk, csak a bazinagy kapitalizmusban odajutott a világ, hogy maga az ember le van szarva, a lényeg a nyereség. Mindegy milyen áron. És a topikindítóból -nem szcientológiai szemszögből- ki is derül, hogy épp a pszichésen labilisokkal kezdik a sort."


    Erről szól a kapitalizmus...csak sokan ezt nem hitték el..(((


    Amúgy nem a pszichésen labilisokkal kezdik a sort.


     


    Fentiektől eltekintve értsd meg, hogy elterelted  a témát, mert  a topikindító filmjei valóban azok,amiket mozdony írt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (80)
    2015-11-20  12:18
  22. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. november 20. 12:1880.

    Nem hiszem el, hogy nem fogod, amit írok..


    Nem az orvostudomány, nem az orvosok, nem a homeopátia...NEM,NEM,NEM!!


    Ki a jó franc beszélt neked arról, hogy ne menjünk orvoshoz? Ki a jó büdös franc beszélt neked arról, hogy ne vegyél be egy fájdalom csillapítót?


    Nooooormális????


    Nem vészmadárkodunk, csak a bazinagy kapitalizmusban odajutott a világ, hogy maga az ember le van szarva, a lényeg a nyereség. Mindegy milyen áron. És a topikindítóból -nem szcientológiai szemszögből- ki is derül, hogy épp a pszichésen labilisokkal kezdik a sort. Azokat könnyű kinyírniúgysem tudják mit csinálnak.


    Úgyhogy mielőtt kiforgatnád a szavaimat, olvass, értelmezz!! Én nem ítélem el az orvostudományt egy percig sem. Én a gyógyszeripart ítélem el, kurvamód. Mert semmi nem szent számukra.


     


    Amúgy megjegyzem, életemben nem volt bajom, évi 2 megfázáson túl. Max a konyhában darabolom fel magam de az már az én ügyetlenkedésem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (79)
    2015-11-20  11:40
  23. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 20. 11:4079.

    Ebben tokeletesen igazat adok Neked.
    Még az Egyesult Allamok is meghuzta a vészféket iden tavasszal  , latvan, hogy az amerikaiak evi 3 milliard dollart koltenek homeopatias szartsemérö tejcukorra....


    Kulonben az orvossagokkal/orvostudomannyal/gyogyitassal   kapcsolatban gondolkozz el azon, hogy ezelott 50 evvel "gazdag" orszagban 45 ev volt a szuleteskor varhato élettartam, ma pedig dédi es nagyanyo/apo  80-90 evesen simogathatja a kisunoka/dedunoka szoszi fejet...
    Szoval az igazi orvossag , az igazi orvostudomany elért am valamit .... egy kicsit az agyadat kellene pallerozni es utananezni.


    Persze jajveszekelni, marhasagot elhinni es terjeszteni, szarnyat csapdosni az konnyebb , mint tanulni, tanulni, tanulni...


    Meg kellene tiltani, hogy az ilyen veszmadarak, mint a bagoly es Tenmagad , a valodi orvoslashoz folyamodjon.
    Mert nagyon sokat artotok valodi s egy kicsit hiszekeny, nem tajekozodott betegnek, aki leall az orvoshoz jarassal ilyen marha szovegek olvasasa utan...
    Jajj , es ugyanakkor utanaolvasva azt latom, hogy az eletetek  fele arra ment , hogy  orvosi rendelo szekjen koptattatok  a valagatokat...


    pfuuuuuuuu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (78)
    2015-11-20  11:00
  24. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. november 20. 11:0078.

    Rendben.


    Mindezek ellenére, nem kell agytrösztnek lenni ahhoz, hogy tudjuk:


    A gyogyszeripar a legnagyobb üzletek egyike, ergo nem a gyogyulásra hajtanak, hanem a tünetek enyhitésére, mégtöbb gyogyszerrel.


    Es ahogy már hangsulyoztam en nem vagyok semmifele vallási faszkodásnak sem tagja.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (75)
    2015-11-20  09:14
  25. 2015. november 20. 10:4377.

    De bizony arról szól! Az ő filmjük bizonygat minden gyógyszerekről, amik ölnek. Tessék, egy másik film ha nem is nézed meg (bár azt nem figyeltem hol lehet megnézni), de talán rájössz, miért írjuk neked (is) folyton, hogy deee, arról szól.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (74)
    2015-11-20  08:30

Címlap

top