Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kapcsolati pénzügyek

EnVogue
Létrehozva: 2015. október 28. 14:07

Sziasztok,


számomra a kapcsolat komolyságát jelzi, hogyan kezeli férfi és nő a párkapcsolában a pénzt, illetve a a férfi mennyire nagyvonalú a nővel szemben (amivel egy normális nő nyilván nem él vissza). Ennek szellemében osztanám meg a történetem. A vőlegényemmel évek óta külön kasszán élünk, ennek oka, hogy mindketten saját egzisztenciával rendelkezünk, amikor összekerültünk. A fizetésem x, a páromé 2x. Három kasszánk van, egy közös, amibe mindketten a fizetésünk arányában teszünk be, ami fair, mert ez így mindkettőnknek hasonló megterhelést jelent. Ebből fizetjük a lakás és a háztartás költségeit. Minden mást mindenki a saját fizetéséből vesz meg, illetve ha közös utazás van, vagy közösen veszünk nagyobb értékű dolgot, akkor azt felezzük. Ez mostanában odáig fajult, hogy a párom egy mozi, ebéd vagy egy út a szülőkhöz esetén is benyújtja a számlát: ennyi volt a benzin, ennyi a mozijegy stb. Előfordul ugyan, hogy meghív, de ritkán, akkor is nehezére esik. Sokszor bánt ez az osztozkodás, kicsinyesnek tartom. Különösen a nyaralás megterhelő nekem, hiszen ő kétszer annyit keres, mégis elvárja hogy felesben fizessünk mindent, mintha haverok lennénk. Most megint utazást tervezünk, és mivel a párom mostanában nagyobb összeghez jutott, amikor elkérte volna tőlem az út felét, felvetettem, hogy legalább az autobérlést kifizethetné kettőnk helyett, elvégre ő a férfi, több a pénze is, mint nekem. Erre megsértődött, követelőzőnek nevezett, ami azóta is bánt. Hogyan tervezzünk így közös jövőt, ha ennyire hiányzik belőle a nagyvonalúság velem szemben? Nálatok hogy alakulnak a pénzügyek? Minden építő, jóindulatú hozzászólást köszönök. 


 

  1. 2015. november 2. 18:22176.

    Hát tudod, elčggé odatettem magam mint NŐ a kapcsolatban,ott.....is. Ha čn minden óhajába vágyaiban partnere vagyok egy ffinak, ami persze részemről is kölcsönösen jó, akkor tiszteljen már meg egy köztudott napon egy személyes tisztelettel nem?  hallod, nőnapon még a multikban is ingyen osztják a női vásárlóknak a virágot. Nem hinném hogy ezt a szerintem nem túl költséges alapgesztust egy vmit magára adó ffinak mčg utalgatni kellene szavakban egy kapcsolatban.


    De kinél mi a fukarság mčrcčje! 


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (175)
    2015-11-02  18:05
  2. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. november 2. 18:05175.

    én se vagyok egy nyáladzós fajta


    de ha valakivel jóban vagyok, min. felhívom gratulálni a szülnapjára, nőnapra nem, mert az nekem nagyon bolsis


    kivétel az évben a 3 hónap amikor nyaralok és mindekinek megy vagyok szünve létezni


    de én nem is kezdek szerelmes viszonyokba


    az a pasi, aki olyanokba belemegy a nőkkel, az bizony nyáladzon is a kedvükre


    soha nem voltam fösvény, de csak olyanokkal, akik szintén bőkezűek voltak még akkor is ha nőnek születtek


     

    előzmény:
    bluejam*8 (174)
    2015-11-02  17:21
  3. 2015. november 2. 17:21174.

    Nézd, ne bánts mert elvakultan beleszerettem egy ilyen őnző ffi-ba. Tanultam belôle!


    Velem meg az a baj,hogy nagyon kimutatom ha szerelmes vagyok,odaadóan,önzetlenül tudok ragaszkodni a másikhoz. Nyílvŕn ezt a szeretéhségemet érezte meg ez a ffi is,és ki is használta a maga javára!  Nem hinnčm hogy pl egy szüli és nőnapon egy szál vadvirág!-direkt nem rózsát írok mert már egy vadvirágnak is tudtam volna örülni,-De hogy ennyi alap gesztusra se legyen képes,ne haragudj....... Vannak fösvény ffiak,hallottam már hasonlókról,de sose gondoltam hogy ennyire önző is tud lenni egy ffi.    Nézd,ha nekem kell virág,bemegyek egy virágboltba és megveszem,kčsz. De azért milyen kiábrándîtóez a tudatos taktika csak azért hogy ezzel is elvadítson magától...nem?


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (172)
    2015-11-02  16:50
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. november 2. 16:57173.

    Egyébként jól kigyűjtögette magát mellettem, szó szerint még egy közös programra se áldozott bele tudatosan, mert félt hogy pénzbe kerülök neki.


    te fizettél mindent?


    ha nem nagy a jövedelme, akkor nagyon tartalékot se tudott felhalmozni


     

    előzmény:
    bluejam*8 (171)
    2015-11-02  16:35
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. november 2. 16:50172.

    csak ennyi pénzügyi problámád volt a pasival? semmi más?


    nézd ha neked olyan ember kedves tud lenni, aki annyira tahó, hogy sms küld, fel se hív, nem áll elég.. boldog szülnap mondani


    akkor veled is elég nagy a baj


    mert nincs eszed egy ember szart nem szeretni


     


     

    előzmény:
    bluejam*8 (171)
    2015-11-02  16:35
  6. 2015. november 2. 16:35171.

    Több a jövedelmem mint övé!


    saját lakásom van,amíg neki nincs.


    Ne állíts be ismeretlenül egy pénzéhes nőnek! De bocsássa meg a világ hogy szülinapomon és nőnapon többet vártam mint  szigorúan csak egy haveri szintű SMS-T, amiben egy "boldog ilyen-olyan napot" kívánt és szevasz!


    Nem tudom.....luxus igčny lenne ha egy kapcsolatban 3év után ettől többet várok?!?!


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (169)
    2015-11-02  14:52
  7. 2015. november 2. 16:28170.

    Ok,tudom!


    majd egyszer halványul minden fájdalom...


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (168)
    2015-11-02  14:36
  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. november 2. 14:52169.

    vannak a női mondások


    nem a pénzéért szeretem, nem a pénze érdekel satöbbi, amikor magukat az erkölcsösség netovábjának akarják mutatni


    de mindig kibujik a szög a zsákból, ha a pasi nem bocsátja a rendelkezésére a jövedelmét, vagy ha a nő azt kevésnek találja


     


     


     

    előzmény:
    bluejam*8 (167)
    2015-11-02  14:19
  9. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. november 2. 14:36168.

    Nyilván nem vagyunk egyformák, de egy felnőtt ember x év kapcsolat után ne hagyatkozzon már a szeleremre, mert neeemááá!Ki a szart érdekel a hüleszerelem, ha maga a kapcsolat vacak?!?!

    előzmény:
    bluejam*8 (167)
    2015-11-02  14:19
  10. 2015. november 2. 14:19167.

    Nem ragozom! Nem nyavajgok!


    így jártam puff!


    De örülj neki ha Te még sosem csalódtál vkiben évek múlva,v ha mégis,akkor ha egy ilyen dolgon pikk pakk túl tudsz lendülni!  Nem vagyunk egyformák,tartsuk ezt tiszteletben!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (165)
    2015-11-02  11:10
  11. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. november 2. 13:47166.

    Szexet,jobb! szexet azert rendszerint lehet mas nonel is talalni,mint az allando par. Nem szexert adjak a fiuk a penzbeli hozzajarulast, meg nem is a nonek. A hulyek adjak a nonek. A kozosert,a kapcsolatert adnak bele tobbet azok akiknek jobban tellik. Nem csak szexbol all egy no tarsasaga hanem idonkent vannak ertelmes gondolataik is :) Amelyiknek meg nincsen (milyen meglepo olyan is van:-D) annak a tarsasaga tud szorakoztato lenni.

    idézet:
    johnny23 (122)
    2015-10-30 15:07:39

    jonny


    a sok nő, azután várja el amiről beszéltünk (másnap) amikor mecsináltad


    van egy tipikus példám


    társasággal járkáltunk hétvégenként ide-oda


    egyenlően elosztva a költség


    gizike is egyik volt a társaságban, sokadik út alkalmával összefeküdt george-al


    utána azt képzelte a következő útnál, hogy majd george fogja az ő részét is bedobni a kalapba


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (122)
    2015-10-30  15:07
  12. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. november 2. 11:10165.

    Figyu! Ne ragozd már ezt a dolgot! Vége!


    Nyelj egy nagyot és menj ki a levegóre,


    Ez már a nyavalygás kategória!Beszélsz a nagy semmiről!!!!!!!!!!!


    V É G E !!!!!!!!!


    Ha te iylen vagy, évekig ezen fogsz lelkizni, de nagy baromság.

    előzmény:
    bluejam*8 (163)
    2015-11-02  06:14
  13. Torolt_felhasznalo_811345
    Torolt_felhasznalo_811345
    2015. november 2. 09:50164.

    Így olvasva a soraidat, valahogy az jön át, hogy valakitől azt tanultad életed folyamán, hogy egy nőnek az a dolga, hogy mindenáron megtartsa a párkapcsolatot, még ha az egészségtelen áldozatokkal jár is... és most magadat vádolod, amiért nem viselkedtél jó kislány módjára? Ki "tanította" ezt neked? Ki mutatott neked ilyen mintát?


    Tiéd a felelősség, hogy vége lett? Persze, hogy a tiéd, de mi ezzel a baj? Ez tök jó, hiszen ez a saját életed, neked kell róla felelősen dönteni! De mi köze ehhez az exednek? Ha megszólalni mer, húzd le a vécén! Ilyet mondana nekem egy ex, kiröhögném magamban! Neki meg válaszolnék valami udvariasat, amitől nem merne többet hozzám szólni. A lényeg, hogy egyértelmű legyen részedről az elutasítás!


    Én sem vagyok olyan, hogy rögtön másvalakivel vigasztalódom, de hát nem csak pasik léteznek a világon, vannak az életben egyéb örömök is: sport, utazás, kézimunka, barátnőzés, vállalkozás stb. stb. Vagy szerezz be valami kisállatot, rögtön lesz mivel foglalkoznod!

    előzmény:
    bluejam*8 (163)
    2015-11-02  06:14
  14. 2015. november 2. 06:14163.

    Szia Évi!


    Persze h nincs szükségem erre a meddő harcra!


    Csak az bosszant hogy még ő állítja be úgy a dolgokat hogy nehogy rosszul jöjjön ki belőle.  Rám próbálja húzni a felelősséget amičrt vége lett.  Tudom hogy nem kellene már ezen rágódnom!! De nehéz feldolgozni!Nem vagyok az a fajta aki tudatosan több ffit tart "zsebben" čs majd "jöhetakövetkező"alapon vigasztalódok egy másikkal!


    Nyílván így könnyebb lenne felejteni is,de nem vagyok ilyen beállítottságú.


     

    előzmény:
    évi* (162)
    2015-11-01  21:26
  15. 2015. november 1. 21:26162.

    "Mondd, szerinted túl sokat kértem hogy csak mondja meg ha már nem érez irántam vagy ilyesmi?"


    Erre meg mi szükséged van??? Ha úgy érzed, hogy nem szeret, akkor nem szeret, ilyen egyszerű. Pont elég ok arra, hogy elhúzz tőle. Ha emellé még gyáva / sunyi ezt elárulni, az még plusz ok.

    előzmény:
    bluejam*8 (158)
    2015-11-01  07:18
  16. 2015. november 1. 16:55161.

    Nem tudom, ki mit szolt ezidaig, de ha megegyeztetek, hogy minden feles, most meg megsertodsz, hogy o miert nem gavaller? Persze, kidekazni a fillereket is olcsosagra utal. Hogy o joval gazdagabb, te meg szegenyebben elsz mellette, ez piszkalja az orrodat. Hat eleg marhasag, ha ezt o hagyja. De mivel kepes vagy kifizetni a nyaralast, nincs belole semmi anyagi problemad, ezert sertodsz, o meg sertodik, mert kersz egy kis penzt. En ugy latom, mielott papiroznatok, en meggondolnam a dolgot. Mert nem penzen mulik, hanem kettotokon, hogy keptelenek vagytok kezelni a helyzetet, mar ma.


    Van egy kolleganom, akiknel relmekul mukodik a kulon kassza, nagyon jo a hazassaguk, van ket szep gyermekuk.

    előzmény:
    EnVogue (1)
    2015-10-28  14:07
  17. 2015. november 1. 11:46160.

    Hát jól tönkretett mind lelkileg mind fizikálisan is annyi szent.


    Óhhh neki nem kellett ahhoz új pipinek jönnie hogy hanyagolt...   Ő eleve az összes exbarátnőivel puszi spanok a mai napig, Ő nagyon hisz a NŐ-FFI barátságokban, szerinte ez így természetes. Az egyik exe egy dologban segítette, a másik meg egy másik dologban.  Nem hallottam mást csakhogy őt mennyire szereti mindenki, minden nő odáig van érte, és csak velem vannak vitái...   Szuper! én meg eleve nem tudnék úgy egy kapcsolatot csinálni hogy közben meg párhúzamosan minden exeimmel találkozgatok, flörtölök, és ők fontosabbak lennének mint pont a párom?


    Mert velem ezt csinálta, de besokkaltam a végére. Ennyire alázni egy nőt, komolyan megdöbbentő és egyben full kiábrándító.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811345 (159)
    2015-11-01  10:14
  18. Torolt_felhasznalo_811345
    Torolt_felhasznalo_811345
    2015. november 1. 10:14159.

    Szerintem: dehogy kértél sokat, csakhogy nála ez az egész kapcsolat, legalábbis a végén már csak ilyen egós dolog volt... birtokolt téged, és a birtoklás érzését nem akarta elengedni, ezért is nem mondta ki ő a szakítást. Ha jött volna egy pipi, aki felkínálkozik neki önként, akkor lehet, dobott volna téged, de pipi nem jött, így maradt a biztos jóban. Gerinctelen alak!


    Előfordul, hogy az ember pazarolja az éveit erre-arra, de hát végülis valamit tanulunk belőle. Pl. a határaidat, hogy milyen sokat bírsz beletenni egy kapcsolatba (függetlenül a kimenetelétől) - ez téged dicsér! Csak most már egy olyanba rakd bele az energiát, ami meg is térül! :) Saját magadat pedig szeressed, mert az önvádnak semmi értelme, az is elpazarolt idő lenne! Inkább örülj, hogy ilyen szép az ősz, menjél ide-oda, vagy ami jólesik! Élvezd, hogy végre van időd magadra!

    előzmény:
    bluejam*8 (158)
    2015-11-01  07:18
  19. 2015. november 1. 07:18158.

    Mondd, szerinted túl sokat kértem hogy csak mondja meg ha már nem érez irántam vagy ilyesmi? Már csak ennek az utalgatásával is vágtam volna a mondanivalóját, és akkor egyikőnk jobbra, a másikónk balra, kész.


    De nem kéremszépen! Ő dehogyis akart velem szakítani, hát ezt meg honnan veszem? Szerinte mindig csak tévhitben éltem vele ezzel kapcsolatban amiért mindig ezt éreztem.


    Na igen, persze...még azt is lejátszotta hogy a sexet sem kívánja az utóbbi időben mert annyira lefoglalja magát más dolgokkal.


    Jahh, de persze mindig monbdta hogy amúgy sokszor gopndol rám, és kíván!


     


    Na itt ennél a pontnál tudtam hogy ihatok erre az egészre hideg vizet!


    Mekkora egy suttyó kamu kifogás csak azért hogy magamtól mondjam ki hogy vége!


    Még mindig ezen rágódok, mert még sohasem találkoztam ilyen sunyi ffival aki éveken át így képes megvezetni a barátnőjét.   Egyébként jól kigyűjtögette magát mellettem, szó szerint még egy közös programra se áldozott bele tudatosan, mert félt hogy pénzbe kerülök neki.  Mostmár így utólag a fejem verem a falba bánatomba amiért egy ilyen ffire pazaroltam x éveimet.


    Saját magamtól tudnék hányni haragomban...


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811345 (155)
    2015-10-31  19:55
  20. 2015. október 31. 22:19157.

    Ááá, persze, nőből is van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811345 (155)
    2015-10-31  19:55
  21. Torolt_felhasznalo_811345
    Torolt_felhasznalo_811345
    2015. október 31. 20:00156.

    Mert ugye ő az erős férfi, és nem képes elfogadni, hogy ő is csak egy ember, aki néha lehet esendő is, nem pedig a világ ura - itt akad ki a műszer nyelve szerintem, néha egészen konkrétan, mert impotenciát is okoz egyeseknél!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811345 (155)
    2015-10-31  19:55
  22. Torolt_felhasznalo_811345
    Torolt_felhasznalo_811345
    2015. október 31. 19:55155.

    Ismerős ez a típus. Azt én sem igazán értem, hogy miért van az, hogy a nők talpraállnak egy szakításból, a férfiak egy része meg soha nem lesz a régi. (vagy van ilyen nőben is, ki tudja?) És persze hiába is mondanád neki, hogy nála van a hiba...

    előzmény:
    bluejam*8 (150)
    2015-10-31  17:52
  23. Torolt_felhasznalo_811345
    Torolt_felhasznalo_811345
    2015. október 31. 18:36154.

    Uhh, most már látom őket megint... marhajó!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811345 (151)
    2015-10-31  18:29
  24. 2015. október 31. 18:36153.

    "...én aki a lelkem is kitettem érte..." Ezt a hozzáállást nagyon gyorsan felejtsd el. Egyenrangú kapcsolatban, ahol szeretitek egymást, ilyenre nincs szükség. Ahol meg van, ott felesleges, nem vezet sehova.

    előzmény:
    bluejam*8 (150)
    2015-10-31  17:52
  25. 2015. október 31. 18:32152.

    Szerintem máris jó lépés, hogy felismerted. :-)


    Hát, elég sok hülyétől kellett szabadulnom, mire megtaláltam. (Azok akkor sem kellettek volna, ha ők az egyetlen férfi a világon, és rajtunk múlik az emberiség fennmaradása. :-))

    előzmény:
    bluejam*8 (144)
    2015-10-31  11:36

Címlap

top