Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ingyenes OKJ

pisztrang
Létrehozva: 2015. október 19. 14:48

Sziasztok!


Állítólag 2 OKJ tanfolyam mindenki számára ingyenes. Legalábbis az új szabályozás szerint. Valaki tud erről többet? Bárhova megyek, bármelyik városban, bármelyik tanfolyamra, akkor az teljesen ingyen? Vagy csak maga a tanfolyam, és az oktatási anyagért már fizetni kell?


Köszi a hozzászólásokat. pisztrang

  1. Torolt_felhasznalo_447735
    Torolt_felhasznalo_447735
    2015. október 21. 10:4151.

    Igen,ez a cel - de majd nyugdijas korban es nem is M.o-n:) De nekem nem is a fizetessel van a baj,mert mondom 3-4k nem sok,ha rendes kepzest adnak. Arrol van szo,hogy en sk akarom basztatni a temat, nem fonokoskodni. Az megy:)
    Amugy is ,ha hozza nem erto "szakit" veszek fel (amibol sok van - rendes szagemberbol nincs a piacon, egy jobaratommal,aki ezt a munkat csinalja pont ezt beszeltuk, tole kaptam kedvet,hogy tanuljak. 3-embert is siman fel tudna venni,csak nincs ember (M.o-n).
    Szoval ha "szakit" veszek fel,akkor az draga mulatsag,mert az ugyfel karat is en fizetem,az meg en esetemben nem olcso muri mar csak az anyagarak miatt sem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888009 (48)
    2015-10-21  10:34
  2. Torolt_felhasznalo_888009
    Torolt_felhasznalo_888009
    2015. október 21. 10:4050.

    Miért, mit tanulsz? Nem hiszem, hogy műszaki dolgot tanulnék még valaha az életben hivatalos keretek között - nagyon megégettem magam vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (47)
    2015-10-21  10:33
  3. Torolt_felhasznalo_447735
    Torolt_felhasznalo_447735
    2015. október 21. 10:3549.

    Ne add fel,ha erdekel vmi. A masik,hogy tegnap megneztem,mert itt kerdezgettek,de pl nalunk mar kiirtak,hogy keresztkepzes is indulni fog,ha lesz eleg erdeklodo. Tehat felevkor elvileg inditanak megint csoportot. Lehet,hogy mas iskolakban is igy tesznek majd.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888009 (46)
    2015-10-21  10:25
  4. Torolt_felhasznalo_888009
    Torolt_felhasznalo_888009
    2015. október 21. 10:3448.

    Lehet, jobban jársz, ha indítasz egy céget a témában, és felveszel egy jó szakit (vagy brigádot), aki dolgozik, te meg beállsz mellé néhanap segédnek!(nemtommit tanulsz, csak valami ilyesmi is lehetséges) Közben meg elvégzel inkább egy fősulit, ami inkább a magasabb szellemi vezetést/szervezést teszi lehetővé a témában - az százszázalék, hogy töményebb lenne, bár azért kétségkívül fizetni kell.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (45)
    2015-10-21  10:11
  5. Torolt_felhasznalo_447735
    Torolt_felhasznalo_447735
    2015. október 21. 10:3347.

    Nekem kif mondta az igazgato,hogy nem erdemes gyakhelyet szereznem,mert naluk elvileg jo a gyakorlati oktatas - mig egy ezzel foglalkozo cegnel nem biztos,hogy minden szukseges eszkoz meg van,illetoleg nem mutogatjak vegig a dolgokat. Ezert "turok" meg,mert tenyleg sz@r idorablas igy.


    Egyebkent meg lehet jelentkezni,mint irtam nalunk 2 hete jott egy zongorista srac, koze nincs a muszaki dolgokhoz meg ehhez a szakmahoz - mint nekem sem. Oszt megis beiratkozott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888009 (46)
    2015-10-21  10:25
  6. Torolt_felhasznalo_888009
    Torolt_felhasznalo_888009
    2015. október 21. 10:2546.

    Az is baj, hogy a tanulók előzetes kompetenciái sincsenek meg sokszor, vagy hogy nagy az eltérés a kompetenciák között - van, aki tényleg nem látott még életében az evőkanálnál élesebb eszközt (kis túlzással).


    A másik baj meg az, hogy a sulik azért hajlamosak tényleg csak a pénzre menni - nyilván megéri nekik állami pénzből a szakma light-os alapjait felvillantani, aztán ha használható tudást akarsz, akkor menj el a következő tanfolyamukra, ami már fizetős lesz! De szerintem már a törvényhozók is direkt úgy csinálták meg a rendszert, hogy ezt a cselezést lehetővé tegyék... a gyakorlati helyekről nem is beszélve, mert nagyon sok helyen azt magadnak kell intézned!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (44)
    2015-10-21  10:05
  7. Torolt_felhasznalo_447735
    Torolt_felhasznalo_447735
    2015. október 21. 10:1145.

    Igen,az ilyen pl cegen beluli kepzesek nagyon jok is tudnak lenni, es nem adnak okjt. Most kb azt erzem,hogy minden alkalommal (nap) 1  vagy 2 olyan mondat van,ami egyebkent hasznos lehet kesobb. Hat meg adok kis eselyt a dolognak,de fogy a turelmem,mert a semmire nagyon sok ido ez.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888009 (43)
    2015-10-21  08:31
  8. Torolt_felhasznalo_447735
    Torolt_felhasznalo_447735
    2015. október 21. 10:0544.

    Nem lenne gond a heti 3 alkalom,ha egyebkent annyira tomeny lenne,mint mondjuk egy nyelvtanfolyam. De nem az. Ezt a mennyisegu "adatot" kb 1 napban le lehetne adni.


    Gyakorlatok (amelyek fontosak lennenek,mert valojaban akkor mutogatjak meg,hogy mi hogyan) meg egyelore olyan alapokrol szolnak,mint mondjuk a haz koruli munkakhoz ilyen meg olyan szerszam valo 
    Nyilvan ez kesobb valtozik,de ez kb a hulyeknek szolo kategoria - amit amugy megertek,hogy le kell adni,hiszen azert vannak nagyon eke fiucskak ott. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888009 (42)
    2015-10-21  08:15
  9. Torolt_felhasznalo_888009
    Torolt_felhasznalo_888009
    2015. október 21. 08:3143.

    Sőt, azt kell mondjam, hogy hobbiból is csak ilyen max. tízezer forintos(de inkább olcsóbb) online tanfolyamokat végeztem mostanában - és egyáltalán nem voltam elégedetlen a színvonallal úgy általánosságban, vannak helyek, ahol sokszor ennyiért nem tanítanak ennyit! Persze ezek nem államilag elismert képzések, de ettől még vannak olyan hasznosak, ha nem hasznosabbak - hogy 


    úgy mondjam, az életben lettek kipróbálva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888009 (42)
    2015-10-21  08:15
  10. Torolt_felhasznalo_888009
    Torolt_felhasznalo_888009
    2015. október 21. 08:1542.

    Egy felnőtt embernek heti három alkalom szerintem piszok sok - úgy értem, rohadtul nem hatékony, mert ahhoz háromszor kell utazni! És ahogy néztem  a tanfolyamokat, nagyon sok esetben (pl. egészségügyi képzések, fodrász stb.) csak a gyakorló szintet érik el két év alatt, tehát akkor még egy tanfolyamot el kell majd végezni, hogy egy rendes papírjuk legyen róla. Az egyik barátnőm fizetős helyen fél év alatt megcsinálta a gyakorló szintet fodrászolásból - kemény volt neki, de igazából szerintem nem szabad erre többet szánni,mert a hajakat csak ezután kezdték vágni, a gyakorló fodrász vizsga letétele után (addig csak a festést tanulták meg kábé, meg a manikűrözést)!


    Nekem sem ártott volna belekezdeni valamibe, de nem tudtam, hogy van ez a lehetőség, de igazából két év rémesen sok, egy munkáltatónak sem mondhatod, hogy de képzelje, két év múlva már meg is szerzed azt a végzettséget!(és akkor már csak egy kicsi ráképzés kell! :D) Ilyen nincs. Fél év, tíz hónap, az még úgy okés. Hangsúlyozom, ez felnőtt emberre vonatkozik, mert a fiataloknak még végtelen idejük van, de harminc fölött már pörög a taxaméter! Szóval felnőtt ilyen lassú víz dolgot tényleg csak hobbiból csinál...

    előzmény:
    csutak51 (41)
    2015-10-20  22:35
  11. 2015. október 20. 22:3541.

    Segítőkész vagyok, mert azzal IS segítek, ha "beszólogatok". Olyanokat "szólogatok be", ami -reményeim szerint- ráébreszt valamire!


    Ha 2 éves esti képzésre jársz, és mellette nappal dolgozol is, rendben! Látom, a könnyengyorsannal félreértettelek, azt hittem, a "sima" valami párhónapos/párhetes gyorstalpalót jelent, és panaszként írod, hogy 2 évig heti 3 este az iskolapadban kell üldögélned.


    Nézd a pozitív oldalát, ingyenes, és az "áldozat" ezért nem is olyan sok, ha "csak" az órák 60%-ában kell jelen lenned.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (33)
    2015-10-20  12:46
  12. 2015. október 20. 15:1040.

    Szia!


    Igen, mint írtam én most kezdtem az iskolát (női szabó, esti, 2 éves). A felnőttképzés 2013.évi LXXVII. törvény és az azokkal össze függő tárgyú törvények módosításáról szóló 2015.évi LXVI. törvény. Magyar Közlönyben felelhető a net-en is. Úgynevezett képzési centrumokat hoztak létre megyénként.Képzési Centrumok itt kikereshetők az elérhetőségek.


    Én a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum kötelékébe tartozó Modell Divatiskola képzésére járok. 

    előzmény:
    Hnora (19)
    2015-10-20  09:06
  13. Torolt_felhasznalo_447735
    Torolt_felhasznalo_447735
    2015. október 20. 13:5539.

    Nalunk egy db nalam nem sokkal fiatalabb ,diplomas "srac" van ,aki abbol el,hogy kiadott lakasai vannak. Sztem o is csak azert tanulja ezt,mert erdekli,vagy valamifele hobbi,de nem ebbol akar megelni. 


    A tobbiek viszont altalaban videki, fiatal fiuk, akiknek egyebkent nem sok eselyuk van a munkapiacon. Gondolhatod,hogy ezek a sracok bevonatoznak videkrol aztan este meg haza...


    Egy-kettonek kozuluk az apja is ezt a szakmat csinalja videki varosban. Ok mondtak,hogy Bpnel joval olcsobban dolgoznak,viszont az a jo,hogy a kornyeken nincs mas ilyen szerelo, es mindig oket hivjak. Nekik emiatt eri meg ezt kitanulni,mert mar meglevo klienturat orokolnek majd.
    A tobbiek meg vagy jonnek fel pestre dolgozni,vagy mar eleve a nemet/angol elhelyezkedeseket,minimalbereket nezegetik.


    Tehat egy hianyszakmaban,viszonylag fiatalon erdemes ilyen hosszu idot raforditani,mert biztos a megelhetes. Vagy akit csak siman erdekel a dolog,az meg ugye passzio.

    előzmény:
    ~gabi~ (35)
    2015-10-20  13:08
  14. Torolt_felhasznalo_447735
    Torolt_felhasznalo_447735
    2015. október 20. 13:2938.

    Persze

    előzmény:
    Viola* (36)
    2015-10-20  13:17
  15. 2015. október 20. 13:2437.

    vagy opcionális?


    Mert most mindegy a képzési forma, azért valami bizonyítékot szeretne róla az ember, hogy ebben és ebben jártas. 

    előzmény:
    Viola* (36)
    2015-10-20  13:17
  16. 2015. október 20. 13:1736.

    De a végén azért kapsz OKJ-s papírt is, ugye? (Ha jól értem..)


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (33)
    2015-10-20  12:46
  17. 2015. október 20. 13:0835.

    Uh ennek az ingyenességnek azért meg van az "ára".


    Kevés felnőtt ember tudná ezt az életébe- munka, család mellett- így belepasszintani. Persze valamit valamiért.


    De azért durvának érzem az időtartamot, a 60 százalékos megjelenést.


    Gondolom épp ezért nem is volt nagy  túljelentkezés.  Pedig az ötlet és lehetőség  ( szegény vidék már megint ) tényleg jó!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (25)
    2015-10-20  11:19
  18. 2015. október 20. 12:4934.

    Engem speciel nem érdekel, így nem néztem utána.


    Betettél egy linket azt néztem meg.


    Azzal meg az a tapasztalatunk amit írtam.


    Jaj ne viccelj már, hetente kétszer hívták,hogy na mi van mit döntött? Jelentkezik már? Ő köszönte szépen, nem. Nyomatékosította hogy az ingyen képzés érdekli. Még hetekig zaklatták, de nem vette fel.


    Utána már csak havonta 3-4 szer hívták.


    Kérte hogy töröljék ki az adatbázisból, mert ha fizetősre lenne pénze akkor már megcsinálta volna.


    De nem törölték ki, hanem folyamatosan hívogatták.


    Majd amikor megemelte a hangját egy oktávval akkor szálltak le róla.


    Később koránál fogva összefutott fiatalokkal  sulikban, tanfolyamokon akiket szintén ez az oldal palizott be. Jókat röhögtek a sztorijaikon.


    Az oldal : Ingyen képzést is ígér. Utána bocsika már betelt a hely. No nem baj. Lesz ez még ne keseredj el. Add meg az elérhetőségedet és keresünk ha lesz. Te megadod, és pár napon belül elkezdenek zaklatni hogy van fizetős és jelentkezzél. Azt a szót, hogy NEM Köszönöm, az nem érdekel- no ezt nem ismerik.


    Aztán vagy elmented a teloba a számot, a "ne vedd fel "címke alá vagy végig hallgatod csóri ügyintéző könyörgését hogy na na léccci lééccci jelentkezz, fizess már 200 +80 ezer forintot egy évért ez tök olcsó, na na na...


    Szerintem az oldal adathalász. Ennyi.


    Ha korrektek lennének első nem szóból értenének.


    Másrészt szerintem azért felesleges ilyen oldalakat keresni, mert nem találsz mert egyszerűen nincs ...pont azért amit Johnynak írtál...ingyen??? ugyan már Magyarországon?? :O


     

    előzmény:
    csutak51 (32)
    2015-10-20  12:35
  19. Torolt_felhasznalo_447735
    Torolt_felhasznalo_447735
    2015. október 20. 12:4633.

    Meg,hogy segitokesz vagy,latom a beszolas az jol megy.


     


    A sima okj-s kepzes = ami eddig is volt, eddgi is ment,lehetett rajuk jelentkezni. A tanfolyamot az ev barmely idoszakaban el lehet inditani, tavasszal,nyar elejen is siman inditanak csoportot. Tandijas vagy mas neven koltsegteriteses ,azallam pedig bizonyos csoportoknak adott kedvezmenyt a tandijbol (pl munkanelkuliek okj-s kepzese)...
    Ez a "sima".


    Amirol viszont en beszelek, az nem okj kepzes, hanem szakmat ado iskolarendszeru kepzes. (aminek a vege egy okj-s jegyzekben fellelheto szakma lesz). Ez ingyenes ,mert olyan mintha visszaultem volna egy szakkozepiskola padjaba (vagy szakmunkasba) tanulni.


     


    "Most akkor egy újabb szakmát szeretnél megtanulni, "
    Nyilvan. Mostantol (nyartol) a rendelet kovetkezteben egy masodik szakma is ingyenes! (nem szamit,hogy van-e szakkozepes szakmaja vagy diplomaja az embernek)


    Nem,egyaltalan nem "konnyengyorsan",mert 2 ev es rengeteg ido. Ha csak oraberben szamolom ki, akkor ez nekem az egy csomo penzkieses (meg ugy is,ha sokat logok). Most a munkaltatom velemenyerol mar nem is beszelve...


    Gondolom az meg nem ujdonsag,hogy az egyebkent fiatalabb osztalytarsaim kb 60! %-a mar most a nemet meg az angol munkapiacrol beszel (a fiatalabbak a kezdofizetesekrol,az oda jaro egyebkent diplomas vallalkozo meg a piacrol), pedig meg el sem vegeztek az isit. 
    Ez is ugyanolyan,mint az orvosok kepzese: rengeteget fizet ki oktatasra az allam,de ha csak a toredeke megmarad a szakmaban es Magyarorszagon,akkor jobban jar vele,mint egy egyebkent kepzetlen fiatallal.


     

    előzmény:
    csutak51 (29)
    2015-10-20  12:14
  20. 2015. október 20. 12:3532.

    Ha "az az oldal" (melyik is?) nem jó, hát keresgélj addig, amíg a JÓT találod meg!


    De ezt írtam.


    Meg azt is, több helyen érdeklődjön, aki akar valamit!


    Ha egyszer évente/kétévente indítanak tanfolyamot, és fél éve töltötte ki a jelentkezési lapot az unokatesód, nem várhat értesítést, csak HA indul majd a következő ingyenes tanfolyam, ugye? Ez logikus!


    Addig meg próbálkoznak, hátha a fizetős tanfolyam is érdekli a jelentkezőt. Hiszen a tanfolyamot tartóknak is élniük kell két "állam áltan finanszírozott" tanfolyam között IS!


    Ebben semmi rossz nincs, felhívják, a jelenező köszöni, nem érdekli, vár az ingyenesre. Ennyi.

    előzmény:
    ~gabi~ (30)
    2015-10-20  12:25
  21. 2015. október 20. 12:2531.

    Te Johnny.


    Hallottad már azt valaha, hogy "Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen!" vagy hogy "Valamiért valamit!"???


    Ha kapsz valamit ingyen, de feltételekkel, az vagy kell Neked, vagy sem.


    Ez ilyen eccccerű!


    "ahhoz,hogy korhatar nelkuli legyen muszaj az iskola rendszeren belul esti kepzesnek lennie."


    Világos.


    Vagy fizetsz súlyos pénzeket egy hétvégi intenzív pár hónapos képzésért, vagy ingyen jársz ugyanolyan képzésre, "feláldozva" heti 3 estédet ("igy meg heti 3 este "szorakoztatnak"), 2 évig.


    VAN választási lehetőséged, nem?


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (27)
    2015-10-20  12:07
  22. 2015. október 20. 12:2530.

    Szia,


    sok mindenben igazad van!


    Viszont az az oldal egy ótvar szar kamu oldal.


    Az én unokatesom kitöltötte a jelentkezést kb fél éve, hogy ha a jövőben indítanak akkor értesítik.


    Azóta is zaklatják folyamatosan telefonon, természetesen fizetős verzió van csak. Ingyen szerintem nem is volt. Csak az adatbázisukhoz kellenek naiv hülyék akik telefonszámot, mail címet megadnak. Kötelező ugyanis.


    Aki hívogatja baromi nagy háttér zajjal dolgozó ügyfélszolgálatosok. Csóri szerencsétleneket én sajnálni tudom, mert semmi pénzért dolgoznak és feladatuk, hogy meggyőzzék az embereket akik ingyen oktatásra jelentkeztek, hogy jelentkezzenek a fizetős , több százezer forintos képzésre. Valamelyik tök bunkó és arrogáns, mert mindenki lepattintja őket, mert hát nem ez volt ígérve.


     


     

    előzmény:
    csutak51 (26)
    2015-10-20  11:53
  23. 2015. október 20. 12:1429.

    "En sima okj-s kepzest kerestem, mert gondoltam, mar nem sokaig akarok M.o-n maradni."


    Milyen az a "sima" OKJ-képzés???


    El nem tudom képzelni!


    "Ekkor kezdtem olyat keresni,ahol ingyenes szakkepzes rendszeru (esti) kepzes is van.
    De mondtom ez a sima okjhez kepest kicsit szivas, mert egyreszt 2 eves normal rendszeru iskola, masreszt az okj csak hetvegi program lett volna, igy meg heti 3 este "szorakoztatnak"."


    S azt írod: "nekem mar van egy szakkozepes szakmam,meg diplomaim is,es emiatt korabban muszaj lett volna fizetos okj-re  mennem,ha ezt a hobbit ki akarom tanulni)."


    Most akkor egy újabb szakmát szeretnél megtanulni, mert talán a már meglévővel,+diplomával nincs állásod?


    Avagy egy hobbit szeretnél villámban, "könnyengyorsanerőfeszítésnélkül", ingyen (az állam pénzén), azért, mert "mar nem sokaig akarok M.o-n maradni."?


    Érdekes!


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (25)
    2015-10-20  11:19
  24. Torolt_felhasznalo_447735
    Torolt_felhasznalo_447735
    2015. október 20. 12:1228.

    "Azt hogy már lecsengett a jelentkezési határidő meg senkit nem zavar. :))))))))))))))))))"


     


    Van akit igen,van akit nem:)


    En szeptember vegen jelentkeztem - pontosan 30-an :D , az utolso napon. Nem volt gond ,de az egesz honapot beirtak hianyzasnak! -es ott kell lenni az orak minimum 60%-aban!


    Viszont volt,aki 1 hete jott, ot is felvettek :D ,gondolom visszadatumoztak a jelentkezest - es a masfel honapot meg beirtak hianyzasnak. :)

    előzmény:
    Hnora (24)
    2015-10-20  11:13
  25. Torolt_felhasznalo_447735
    Torolt_felhasznalo_447735
    2015. október 20. 12:0727.

     


    Akkor roviditve:


    ahhoz,hogy ingyenes legyen - muszaj iskola rendszerunek lennie (nem pedig sima okj-s kepzesnek!).


    ahhoz,hogy korhatar nelkuli legyen muszaj az iskola rendszeren belul esti kepzesnek lennie.


     


    Ebbol meg sajnos nem sok van, raadasul ugy altalanossagban veve nem olyan jo szakok vannak, mintha sima fizetos okj-re menne az ember (mert szept30-an lejart az iskolakba jelentekezesi hatarido es lezartak az osztaly naplokat - es nem azt jelenti,hogy egyes helyeken ne lenne erdemes beprobalkozni,hatha felvesznek!)

    előzmény:
    csutak51 (26)
    2015-10-20  11:53

Címlap

top