Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idősen is dolgoznak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. szeptember 24. 12:58
Ahelyett, hogy egy átgürizett élet után a pihenést választanák, tovább folytatják a munkát: akár a korábbi szakmájukban, akár más területen. Megkérdeztük, miért tesznek így?

Nők Lapja Café: ,,Talán a ráncaimat számolgassam? Inkább dolgozom!"
  1. 2015. szeptember 25. 12:3151.

    Ez kedves a kollégáktól, de ennek nincs köze a munkahelyhez. Saját döntésük, kit fuvaroznak munka után.


    Ezek szerint a munkáltatónak megfelelt. Innentől kezdve senki nem várhatja el tőle, hogy a saját érdekeit háttérbe helyezve, igényeit leadva átadja egy töidegennek a helyét.


     

    előzmény:
    trebaci (47)
    2015-09-25  12:28
  2. Torolt_felhasznalo_592867
    Torolt_felhasznalo_592867
    2015. szeptember 25. 12:3050.

    Hosszú évek óta nem eszünk marhahúst, mert olyan drága!


    Szépen megnéztem a HírTV-ben is (még régebben) a műsort a vadhús fogyasztásról, hogy azt is lehetne enni... 6000 Ft/kiló, vagymi az ára?


    Most néztem tegnap, Kínába egyre több magyar élelmiszert exportálunk, hurrá! Kár, hogy mi meg már csak a nyugati selejtet tudjuk megvenni lassan, mert arra bezzeg van külön akció a boltokban!(jó, nem minden selejt, de azért van az is bőven, semmivel nem jobbak, mint a magyar áruk!)


    Én azt a magyar paprikát szeretem, azt a kis nyamvadtat, mert annak jó az íze.

    előzmény:
    fiona2 (42)
    2015-09-25  12:13
  3. 2015. szeptember 25. 12:2949.

    Ez azért csúnya így. Én egyszerűen a konkrét kolléganőre gondoltam.


     

    előzmény:
    évi* (44)
    2015-09-25  12:23
  4. 2015. szeptember 25. 12:2848.

    Na ez szó szerint igaz, csak nekem nem sikerült megfogalmaznom értelmesen. :-)


    Szóval nem egyes adott embereket, vagy csoportokat kéne b...tatni, hogy miért dolgozik, mert a hiba a rendszerben van.


    Én munkahelyemen van egy halom szabad állás. Lehet jönni pályázni. Multi, úgyhogy tuti, hogy nem fogják megkérdezni, hány éves, hány kölke van, és tervez-e teherbe esni...Esélyegyenlőség! Egyik is EMBER, másik is EMBER. Függetlenül attól, hol tart épp az élete.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140624 (45)
    2015-09-25  12:25
  5. 2015. szeptember 25. 12:2847.

    Csak a munkája alapján nehéz. Dolgozott, de értelemszerűen nem úgy, mint korábban, ill. a szükséges újításokat nem 100%-osan tudta kezelni. A kollégák meg a saját kocsijukkal a saját benzinjükből hordták haza munka után, hogy épségben hazaérjen.


    A munkahellyel nem hiszem, hogy baj lenne, hogy nem tették ki, mert 30-40 év munkaviszony után egy több tízezer főt foglalkoztató cégnél azért csak nem úgy megy...


     

    előzmény:
    évi* (43)
    2015-09-25  12:22
  6. 2015. szeptember 25. 12:2546.

    Ha pedig használható munkaerőként dolgozott ez a valaki, akkor pedig senkinek nem tiszte véleményezni, hogy mi az oka arra, hogy dolgozzon. Ha játékgépekre költi, akkor arra.

    előzmény:
    trebaci (40)
    2015-09-25  11:58
  7. Torolt_felhasznalo_592867
    Torolt_felhasznalo_592867
    2015. szeptember 25. 12:2545.

    Nézd, nyilvánvalóan nem az a gond, hogy idősek is dolgoznak, hanem az, hogy nincsen elég munkahely. Az a baj, hogy ha egy fiatal akarna dolgozni, akkor sem kap rendes állást, olyat, ami végzettségének megfelel, vagy legalább rendesen megfizetnék. Hát ez az igazi baj. Az összes többi csak a társadalmi csoportok egymás ellen fordítása.

    előzmény:
    évi* (41)
    2015-09-25  12:06
  8. 2015. szeptember 25. 12:2344.

    A 20-35 évesnél meg ezzel az erővel azon lehet aggódni, hogy mikor lesz terhes, mikor lesz beteg a gyereke és a többi...

    előzmény:
    trebaci (40)
    2015-09-25  11:58
  9. 2015. szeptember 25. 12:2243.

    Ítéljük meg az embert CSAK a munkája alapján.


    Ha az általad említett valaki csevegni jár csak be, akkor attól értelmes munkahely rövid úton megszabadul. Ezek szerint felesleges a "munkája", ha megteheti, hogy naphosszat cseveg, tehát ha elhúz, akkor az életerős fiatalt is felesleges felvenni helyette.


     

    előzmény:
    trebaci (40)
    2015-09-25  11:58
  10. 2015. szeptember 25. 12:1342.

    A körmöm rágtam hajdanán,


    mert a körömpörkölt volt a mániám


    már rájöttem,nem is volt ez mánia,


    csak olcsóbb,mint a marha legjava

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (25)
    2015-09-24  22:42
  11. 2015. szeptember 25. 12:0641.

    Teljesen lényegtelen, hogy máshol mennyit ér az a százas. Az a lényeg, hogy annak a bizonyos embernek az addig életmódjához, lehetőségeihez képest mennyit ér.


    Az, hogy valaki elér egy államilag meghatározott kort, nem azt jelenti, hogy szeretné, hogy az a saját és egyben egyetlen élete holnaptól megváltozzon. Ideális esetben az embernek még van kb. 20 éve nyugdíjkorhatártól, mire föl mondaná azt, hogy innentől elég a puszta megélhetés, ha addig máshogy élt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140624 (37)
    2015-09-25  11:24
  12. 2015. szeptember 25. 11:5840.

    Nem kimondottan erről van szó. Anyukám munkahelyén volt egy hetvenvalahány éves kolléganő, akinek esze ágában sem volt nyugdíjba menni. Nem a pénzért járt be, hanem azért, mert unta magát otthon. Se gyereke, se unokája, se senkije nem volt.


    És akkor emellett nézzük meg, hogy hány 20-35 éves életerős munkanélküli van, akinél nem kell aggódnod, hogy haza jut-e egyben és holnap is be tud-e jönni.


     

    előzmény:
    évi* (38)
    2015-09-25  11:32
  13. 2015. szeptember 25. 11:4339.

    Pontosan, ez nem a fiatalok hibája, hanem a cég hibája. Olcsóbb egy fiatal, de pont ezért figyelembe kell venni, hogy nem rendelkezik még 30-40 év tapasztalatával, gyakorlatával.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140624 (35)
    2015-09-25  11:21
  14. 2015. szeptember 25. 11:3238.

    Köszi a jókívánságot. :-)


    Én pedig úgy gondolom, hogy ha neki egy ledolgozott élet után nem elég a "puszta megélhetés", és úgy dönt, hogy ezért dolgozik, akkor hogy jövök én ahhoz, hogy megmondjam hogy neki mi az az összeg, ami elég, és mi az az  életmód, ami elvárható? Pont olyan ember, mint én. Az én életembe se szóljanak be, és az övébe sem.

    előzmény:
    ÁgicaT (29)
    2015-09-25  09:12
  15. Torolt_felhasznalo_592867
    Torolt_felhasznalo_592867
    2015. szeptember 25. 11:2437.

    Bizonyos megyékben ez a pénz kábé másfélszeresét érheti, Budapesttel összehasonlítva.


    De nem az  a baj, hogy a szakértő idősek dolgoznak, hanem az, amikor tényleg egy fiatal helyére állítanak időset - ez mondjuk szerintem a munkaadók hibája, és végsősoron a munkatörvénykönyvé.

    előzmény:
    évi* (34)
    2015-09-25  11:19
  16. 2015. szeptember 25. 11:2136.

    De azért az borzasztó, hogy egy ismerősöm lediplomázott közlekedésmérnökként és évekig nem kapott munkát. Nem senior manager fizetéskategóriával, hanem semmilyen szakmába vágó munkát. 2-3 év után elunta a srác és elment Ausztráliába. Ott van munka és minden oké, évek óta eszében sincs hazajönni (esetleg család látogatása).


    Na itt elgondolkodtató, hogy meddig dolgozzon még, aki nyugdíjas korú.


     

    előzmény:
    antironia (32)
    2015-09-25  10:53
  17. Torolt_felhasznalo_592867
    Torolt_felhasznalo_592867
    2015. szeptember 25. 11:2135.

    Az attól függ. Pl. Apukámat is kitették még nyugdíj előtt a munkahelyéről, hiába volt harmincakárhány év tapasztalata, és a helyébe jöttek a fiatal mérnökök, akik aztán kiderült, hogy annyira mégsem tudnak angolul, meg mérnökül, szóval kénytelenek voltak Apukámnak kiadni a munkát (megbízással, nem állás keretén belül), amikor amerikai ipari szabványokat kellett fordítani. Hát ahhoz képest, hogy Apukámnak még egy alapfokú angol nyelvvizsgája sem volt...


    Persze, tudjuk merről fújt a szél, de ez azért minden határon túl ciki volt a vállalatnak szerintem.


    Tehát minden csak akarat kérdése. A mai vállalatok meg mindent akarnak, csak a dolgozóik továbbképzésére pénzt fordítani nem. Meg lehetőleg a bérükre se kelljen pénzt "pazarolni" - erről van szó!


    Persze ne csodálkozzunk, ha így később sem idős, sem fiatal hozzáértő szakemberek nem lesznek, mert ugye akik ma fiatalok, azok egyszercsak idősek lesznek (persze, ha megérik, és nem halnak éhen addig, vagy mennek el külföldre), és hát meg kellett volna valahol szerezniük azt a tapasztalatot (a tapasztalt idősek védőszárnyai mellett, természetesen!), de munka híján nem szerezhették meg.


    De ne keseregjünk, pár év múlva igazából szinte mindent robotok csinálnak majd, szóval se idősekre, se fiatalokra nem lesz szükség!

    előzmény:
    antironia (32)
    2015-09-25  10:53
  18. 2015. szeptember 25. 11:1934.

    A 100 ezres nyugdíj már maga kánaán, hogy ELVÁRHATJUK tőle, hogy ne dolgozzon?

    előzmény:
    mazsola7 (28)
    2015-09-25  07:01
  19. 2015. szeptember 25. 11:1733.

    Egy pályakezdő és egy nyugdíjas más. Szerintem egyik sem rosszabb a másiknál.


     


    A nyugdíjas:


    - tapasztalt


    - van gyakorlata


    - "az évek és a rutin" már benne van


    - sok tudást összegyűjtött, amit ideális esetben átad a fiatalabb generációknak


     


    A pályakezdő:


    - friss, aktuális tudást hoz


    - jól bírja a munkát


    - ideális esetben hajlítható, idomul


    - tanulékony, nyitott a tapasztaltabb kollégák felé és tanul tőlük

    előzmény:
    antironia (32)
    2015-09-25  10:53
  20. 2015. szeptember 25. 10:5332.

    Biztos, hogy a munkanélküliek képzettsége, tudása, egyéb tulajdonsága megegyezik a "kapzsi" nyugdíjasokéval...?????


     


     


    NEm szeretem, mikor előjönnek ezek a "bezzeg" demagóg példák.


     


    Egy pályakezdő mérnököt nem lehet beállítani egy 40-50 év tervezői tapasztalattal rendelkező, nagy átlátóképességű nyugdíjas helyére...


     


     

    előzmény:
    mazsola7 (28)
    2015-09-25  07:01
  21. 2015. szeptember 25. 10:5031.

    Apósom 82 éves, és még mindig csinál műszaki tervezést.


    Nem a megélhetés miatt, hanem neki ez már kvázi szórakozás, ill. agykarbantartás. :) Van rá igénye, hogy ne csak keresztrejtvényt fejtsen. És szerencsére a szakértelmére is van igény. :)


     


     

    előzmény:
    évi* (11)
    2015-09-24  21:13
  22. 2015. szeptember 25. 09:1730.

    És te mire alapozod, hogy én nem szoktam önkéntes munkát végezni? Hm?


    Kb. 5 éve vagyok önkéntes koordinátor abban az intézményben, ahol dolgozom. És ezt a munkát minden külön juttatás nélkül, szabadidőmben végzem. Fogadom, adminisztrálom, mentorálom a nálunk segítő önkénteseket. 


    Mert szerencsére nem mindenki ingyen munkaként aposztrofálja azt, hogy egy héten egyszer 2 órára bejön, és felolvas 20 oldalt egy vak embernek. Csak úgy. Szeretetből. Mert őt is feltölti a tudat, az érzés, hogy egy tőle nyomorultabb emberen segített.

    előzmény:
    Sissi52 (27)
    2015-09-24  22:47
  23. 2015. szeptember 25. 09:1229.

    Na pont erről a hozzáállásról szoktam említést tenni, mikor az önkéntesség helyzetét elemzik Magyarországon.


    ...hogy tőlünk nyugatabbra milyen jól működik, itt meg mindenki azzal jön, hogy őt ingyen ne dolgoztassák


     


    Nem leírtam a nyugdíjasokat (hahaha... idősotthonban dolgozom ), hanem azt gondolom, hogy ha nem a mindennapi megélhetéshez kell a plusz jövedelem, akkor ne vegye el a lehetőséget azok elől az aktív korúak elől, akik meg 47ezerért közmunkáznak, mert nincs más.


    Nyilván előfordul akár családon belül is, hogy míg az aktív korú apa/anya nem tud elhelyezkedni, addig a nagyit szívesen megtartják nyugdíj után is a munkahelyén, így tud segíteni esetleg a fiatalabbaknak. De szerintem ez a kevesebb és a kivétel.


    Az én anyám meg 55 éves, és tegnap, mielőtt dolgozni indult, megkért, hogy segítsek neki felöltözni, mert nem bírja emelni a vállát. De 1,5 állásban dolgozik az eü-ben. Még a 40 évhez is van hátra neki 3-4 éve. És....? ez még egy általános kép kialakításához erről a korosztályról igencsak kevés. Szóval az tök nagy öröm, hogy a te anyukád jó egészségnek örvend (Isten éltesse még sokáig így! ), de ő "csak" egy a 65-ösök között. 
    Ahogy az idősotthonunk legfittebb lakója a 91 éves Kati néni, aki bevásárol, mos, főz, takarít a maga kis apartmanjában - de ezért még nem fogom azt mondani, hogy minden 91 éves induljon Föld körüli utazásra, mert akiket az idén eltemettünk az intézmény lakói közül, azok 75-80 közöttiek voltak. Na bumm.

    előzmény:
    évi* (11)
    2015-09-24  21:13
  24. 2015. szeptember 25. 07:0128.

    Nem érdekel,ha megköveznek érte,de leírom a véleményem.Mi Borsodban élünk,ahol igen kevés a munka.Mégis ,érdekes módon, az öregségi nyugdíjasok is tudnak dolgozni,ÉS nincsenek rászorulva,(pl bányász nyugdíj,hasonló 100 feletti nyd..)ezzel az a bajom, hogy a többi fiatalabb ember pedig nem tud elhelyezkedni...


    Saját példa,férjem elvesztette a m.helyét,és addig amíg nem talál másukat,több műszakot szeretett volna vállalni egy helyen, ahol két másik nyugdíjassal felváltva dolgozott.Ők nem engedték...


    No nem azért, mert enélkül éhen haltak volna, hanem kapzsiságból...saját elmondásuk alapján,nem szeretnek otthon lenni(házsártos feleség),ezért inkább ott ülnek...


     


    Aki akarja megérti, aki meg akarja, védje őket...


    Na meg a másik.Egy m.helyről meg azért küldték el,mert a helyére rokkantnyugdíjast vesznek fel, ez éri meg a cégnek.


    De könyörgöm :rokkant-nyugdíjas, és dolgozik???Ilyen is nem egy van,még a tágabb családban is...


    Én hálistennek dolgozom, már majd 20 éve egy helyen.De ha megélem a nyugdíjat,(és lesz),örülök majd a megérdemelt pihenésnek,és nem veszem el a fiatalok elől a helyet...

  25. 2015. szeptember 24. 22:4727.

    Ahogy te ajanlgatod masnak a fiztes nelkuli munkat, annyi erovel te is benyomathatod a hetvegebol az egyik napodat ingyen munkara. Vagy esteidet. Ne te oszd be senki mas idejet meg penzet. Akkor mas is megmondhatja neked, hogy te mit csinalj. Ne te mondd mar meg, hany eves korban kotelezo ingyen dolgozni es hany eves korban nem szabad. Aki akar ingyen dolgozni,az fog. Aki meg nem,az nem. Jol elkepzelted,az idosebb,mert nem idos, mi akaraz lenni, hogy idos??? Oreg??? Szoval a toled kicsit idosebbek dolgozzanak ingyen, de te nem. Mire alapozod ezt a bolcseletet?

    előzmény:
    ÁgicaT (9)
    2015-09-24  18:59

Címlap

top