Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit kezdjek az anyósommal?

Torolt_felhasznalo_833560
Torolt_felhasznalo_833560
Létrehozva: 2015. augusztus 29. 16:38

Sziasztok!


 


Férjemmel - akit anyósom egyedül nevelt fel- 12 éve vagyunk együtt. Anyósom a nagyobbik fiával és annak feleségével példás kapcsolatban van, egy utcában laknak. Anyósom negyven éve özvegy. A férjem- mióta a kisebb gyerekeink is megszülettek- a nagyobb gyerekünkkel alszik egy szobában és minden este küld az anyósomnak "jóéjszakát" üzenetet. Aztán elalszik. Úgy tudom, hogy az anyósom erre nem nagyon szokott reagálni, csak a ragaszkodást szerettem volna egy kicsit érzékeltetni.


Az anyósommal már majdnem a kezdetek óta borzalmas volt a kapcsolatom. Én egy igen közvetlen, nyitott ember vagyok, rengeteg barátom van, szinte mindenkivel jó kapcsolatot ápolok kivéve az anyósomat - és már lassan a férjemet is. A kapcsolatunk elején csak annyit láttam, hogy amikor beszéltem például a munkámról a tanulmányaimról, vagy a családomról, akkor az anyósom - míg hallgatta- rosszallóan rázta a fejét. Rosszul esett, de még volt családom, éltek a szüleim, megfelelő ellenpólus és szerető háttér volt mögöttem.


Amikor megszületett a nagyobbik fiam, a férjem még külföldön tanult, így 4 hónapot az anyósomnál laktam. Ekkor már kezdődtek a feszültségek. Az anyósom lustának tartott, mert nem azonnal ugrottam a gyerek éjszakai sírására, miután megszoptattam, megböfiztettem és visszatettem aludni.


Egy alkalommal "agyhalottnak" nevezett, mert éjszaka hangot hallottam a szobánkban és lementem az alsó szobába a kisgyerekkel, ott ágyaztam meg. Reggelre láttam, hogy a pelenkázón egy döglött lódarázs volt, ez adta a hangokat. Az anyósom nem kért bocsánatot, én hallgattam. Édesanyám beteg lett és - amikor a nagyobbik gyermekünk három éves lett - meghalt. Amíg élt, gyakran eljött hozzánk 250 km-t utazva az uszkárunkkkal. Egyszer "lebuktunk", ott volt az uszkár és a gyerek is, egy fedél alatt, amikor az anyósom, aki szintén több, mint 200 km-re lakik- betoppant. Két hónapig nem szólt hozzánk. Nálunk az a szokás, hogy az Szentestét!!! mindenki az anyósomnál tölti, sógoromék viszont este mennek haza 10 házszámmal arrébb, mi ott maradunk az anyósnál. Amikor anyukám meghalt, magamhoz vettem az öcsémet, hogy ne karácsonyozzon egyedül és Budapesten szentestéztünk. Anyósom másnap, amikor elmentünk hozzá ordított, sírt, hogy "elbasztam" a karácsonyukat. Most nem sorolom a többi sérelmet, mert még nagyon sok van, amit eddig tűrtem. A férjem nem szólt bele ezekbe a vitákba soha. Most viszont baj van. A nagyobbik gyerekem 9 éves és már mindent ért. Imádja a nagymamáját, megjegyzem anyósom nagyon jó nagymama! Idén együtt nyaraltunk a Balatonon. Reggel lementünk a strandra, de a kisebbik gyerekek már álmosak voltak így a férjem felvitte őket a nyaralóba. Mivel a nagyfiúnak és az unokatestvérének meg volt engedve, hogy otthon maradjanak a mamával és "kockuljanak" ezért kértem a férjemet, hogy küldje le őket  a strandra, végre kicsit kimozduljanak. A férjem nem küldte le őket. A fiam mesélte, hogy nagymama azt a megjegyzést tette, hogy "anya lent maradt pasizni a strandon". És azóta is voltak rossz megjegyzései, amit a fiam visszamond, de közben a kis lelke megsebződik. Mit csináljak???


 

  1. hus
    hus
    2015. augusztus 29. 23:0326.

    Bizony, igazad van,  a gyereknek mar 9 eves koraban meg kell magyarazni, hogy azert, mert az anyucit  (vagy barki mast az elete soran) a nagymami  "megszolja, leszolja  finoman" , az nem jelenti azt, hogy az is. 


    Nem tartom valoszinunek, hogy anyuci es apuci azert alszanak kulon, mert az anyuci olyanos.  Lehet, hogy apuci horkolos es nem lehet tole aludni, a gyereket meg nem zavarja. Mondjuk lehetne egy haloszobaval is tobbjuk, de ha nincs, akkor nincs.


    A ferj meg ott es akkor mond joejszakat az anyukajanak, amikor akar.  Meg a felesegenek sincs semmi koze hozza, ha az egyebkent egy megszokott, egeszseges kapcsolat kettojuk kozott.

  2. 2015. augusztus 29. 22:5825.

    Anyósod élete arról szólt, hogy mindig ő döntött, mindenben, és ő volt az, akiért rajongtak a fiai.


    Bár nem írsz arról, milyen személyiség a sógornő, akivel felhőtlen a kapcsolata, de valószínűsítem, hogy nagyon alkalmazkodó.


    Egy ilyen élettel a háta mögött bizony sok továbbra sem ereszti el a kormányrudat, és aki nem respektálja kellően, annak annyi.


    Te a felszabadult, egészséges talpraesettségeddel irritálod.


    Irritálni is fogod, olyan vagy, aki rivális, azt pedig nem szeretik.


    Mit tudnál tenni? - saját egészséged rovására nem érné meg.


    Teljesen be kellene hódolni, bár szerintem már az sem lenne elég.


    Egy kerek, egészséges családképpel azt birtokolsz, ami neki nem volt.


    Egy sanszod lehet: nőnek a gyermekeid, és az ő szeretetük talán nagyobb lesz, mint a nagymamai befolyás, és helyreteszik a nagyit, amikor ellened kampányol.


    Ne menj le a szintjére, a gyermekek igazságérzete majd a védelmedre ébred.


    Türelem, ami már gondolom, kezd nem lenni, nem is csodálom!


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833560 (1)
    2015-08-29  16:38
  3. 2015. augusztus 29. 21:4824.

    Kedves Kommentelők!


     


    Ha már megtisztelnek azzal, hogy a nyár utolsó gyönyörű szombatját net előtt az én problémám megoldására szentelik gyerekekkel, unokákkal, hitvessel, barátokkal való időtöltés helyett, akkor kérem, ne az én minősítésemmel legyenek elfoglalva, hanem építő jellegű javaslatokat tegyenek, amit előre is köszönök.


     


     

  4. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. augusztus 29. 21:0823.

    a gyereket használják fel a saját igazuk és a kicsinyességük oltárán


    Eddig a kicsinyesseg oltararol annyit tudunk, hogy az anya bosegesen felviragozza... az anyosrol/nagymamarol pedig csak azt , amit a menye raken a hatara...
    Itt a tortenetben  rossz az anyucizo , hitvesi szobabol gyerekhez bekoltozott   ferj , rossz az anyos es az anya egy nagy szent ...hmmmm.

    előzmény:
    Walmart (22)
    2015-08-29  20:32
  5. 2015. augusztus 29. 20:3222.

    "De egy unokanak nagyon fontos, hogy a szerettei ne legyenek befeketitve."


     


    Erre azt mondom, egy gyereknek meg fontos, hogy az anyja ne legyen neki befeketítve... Szóval ez amit írtál a nagymamára is kéne vonatkozzon.


    Csak úgy lehet megoldani, ha mindenkinek van annyi józan esze a családban, hogy nem a gyereket használják fel a saját igazuk és a kicsinyességük oltárán az egymás elleni furkálódásban.


    De ebben minden felnőttnek  partnernek kell lenni, ha csak az egyik az, az nem megy. 


     


     

    előzmény:
    hus (21)
    2015-08-29  20:20
  6. hus
    hus
    2015. augusztus 29. 20:2021.

    Nezd, szerintem   ennek a temanak egy megoldasa lenne, ami fontos mindnyajatok szamara.  A tobbi  aprobb-cseprobb problema.  Tudod miert, mert az anyosod szereti a gyerekeidet.


    Ezt meg is irtam .  Meg egyszer ide teszem neked, ha elkerulte a figyelmedet. 


    "Hat, ha tudod, hogy a fiad olyan ertelmes, hogy felfog felnottesebb dolgokat is, akkor magyarazd meg neki szepen, hogy a nagymami szereti a fiat , az o apukajat, es nem akarja, hogy eseteleg a mami, te, az anyukaja,  lecserelje ot barmikor is.  "


     Ha ez nem hozzaszolasa a temanak, akkor mi ez? Oktondisag? 


     


    Vedd tudomasul, hogy anyosod olyan, amilyen es meg te sem tudod a szokasait megvaltoztatni.


    De egy unokanak nagyon fontos, hogy a szerettei ne legyenek befeketitve. 


    Érted? 

    előzmény:
    oktondi (16)
    2015-08-29  19:42
  7. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. augusztus 29. 20:1920.

    Feltekeny vagy ra ?
    Hagyjad beken a ferjedet es kuldje nyugodtan a joejtpuszit az Edesanyjanak.
    Te fogsz veszteni , Picim , ha uszitasz ellene : Anya csak egy van...Miert van ra szuksege az anyukajara es a joejtpuszi kuldesere ?- ezen mar gondolkoztal ?


    / volt egy lekvaros vicc is errol : "Anyaaa! Csak egy van !.../

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833560 (1)
    2015-08-29  16:38
  8. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. augusztus 29. 19:5319.

    Hát, ez tényleg jó - már ha tényleg így van.


    Nos, ha egy évben  1 x vagy 2x megy csak, akkor viszont nincs is nagy probléma, nem?


    Hívd meg, és kedvesen  említsd meg hogy " MIci néni vagy Gizike néni vagy Édesmama jőjjön el és hozza a szokásos szendvicseit, mert ilyet csak maga tud készíteni".


    És , kérem, hozzon nekem is belőle.


     


    Szóból ért az ember.

    idézet:
    Csendike+ (24)
    2015-08-29 19:46:55

    És humor nélkül is borzasztóan nyögvenyelősen lehet szitukat megoldani.


    Gyakorolj, lásd meg egy pillanatra egy pillanat alatt a dolgok fonákját is.


    Sokat fog segíteni, ha rátapintasz a rákfenére és van merszed  hozzá hogy kibillentsd az embereket a szokványos posványból. A magadéra is, persze........Néha egy jól megválasztott és persze kimondott szó csodát tehet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (17)
    2015-08-29  19:46
  9. 2015. augusztus 29. 19:5118.

    Aranyos vagy, Csendike+, mi szoktunk menni többször is, átlagosan havonta, de ha szülinap, vagy más ünnep van, akkor többször is.  Én viszont megtisztelem az anyósomat azzal, hogy eszem a főztjéből. Akármi is történik az alatt, amíg ott vagyunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (17)
    2015-08-29  19:46
  10. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. augusztus 29. 19:4617.

    Hát, ez tényleg jó - már ha tényleg így van.


    Nos, ha egy évben  1 x vagy 2x megy csak, akkor viszont nincs is nagy probléma, nem?


    Hívd meg, és kedvesen  említsd meg hogy " MIci néni vagy Gizike néni vagy Édesmama jőjjön el és hozza a szokásos szendvicseit, mert ilyet csak maga tud készíteni".


    És , kérem, hozzon nekem is belőle.


     


    Szóból ért az ember.

    előzmény:
    oktondi (16)
    2015-08-29  19:42
  11. 2015. augusztus 29. 19:4216.

    Kedves "Hus". A témában kérném inkább a véleményedet, nem a névválasztás itt a kérdés. Az anyósomat szívesen elhívnám karácsonyra, de nem jönne el. Ha évente egyszer-kétszer eljön hozzánk, akkor hozza magával a szendvicseit, az én főztömből nem eszik. Ez is bánt, ha már itt tartunk.

    előzmény:
    hus (15)
    2015-08-29  19:36
  12. hus
    hus
    2015. augusztus 29. 19:3615.

     


    "Az említett karácsony 6 éve volt, azóta is mindig az anyósomnál karácsonyozunk. Az öcsémnek azóta családja is van. Megnyugtattalak?"   


    Nagyon.   Mit ossze izgulom magam miattatok. 


    Meg a 6 eve tortent karacsonyi esemenyen is, meg azon, hogy vajon el fogod-e hivni te egyszer is anyosodat karacsonyra.


    De pont ilyen nevet valasztottal magadnak masodszorra?  Miééééééé? 

    előzmény:
    oktondi (13)
    2015-08-29  19:10
  13. 2015. augusztus 29. 19:1414.

    Sok-sok év óta fennálló kellemetlenségről van szó, tényleg nem azonnal szaladtam kisírni ezt a dolgot, csak most lett elegem ebből az egészből

  14. 2015. augusztus 29. 19:1013.

    Az említett karácsony 6 éve volt, azóta is mindig az anyósomnál karácsonyozunk. Az öcsémnek azóta családja is van. Megnyugtattalak?

    előzmény:
    hus (11)
    2015-08-29  18:47
  15. 2015. augusztus 29. 19:0712.

    Ha élnének a szüleim, velük beszélném meg. A barátaim elég szubjektívek ebben és tudnám őket manipulálni is. Nézd, megpróbáltam objektíven leírni a problémámat, sőt, jó dolgokat is feltüntettem az anyósomról. Az a célom, hogy olyan emberek mondják el a véleményüket a helyzetről, akik nem ismernek. Jó ez így?

  16. hus
    hus
    2015. augusztus 29. 18:4711.

     Ezek az anyosok, ezekkel ma csak a baj van. 


    Ezt irod:


    "A fiam mesélte, hogy nagymama azt a megjegyzést tette, hogy "anya lent maradt pasizni a strandon". És azóta is voltak rossz megjegyzései, amit a fiam visszamond, de közben a kis lelke megsebződik. Mit csináljak??? "


    Hat, ha tudod, hogy a fiad olyan ertelmes, hogy felfog felnottesebb dolgokat is, akkor magyarazd meg neki szepen, hogy a nagymami szereti a fiat es nem akarja, hogy eseteleg a mami lecserelje ot barmikor is. 


    Mi a problema azzal, hogy megvedd mindharmotokat? Anyosodat, ferjedet es magad a gyerekek finom lelkivilaga elott? 


    Jovore meg menj karacsonyozni, legfeljebb beszeld meg anyosoddal, hogy fogod vinni a testveredet is, mert neked nem karacsony a karacsony a testvered nelkul. Ha azt mondja, hogy nincs hely a szamara, akkor nyugodt szivvel otthon tudtok maradni es raszokni arra, hogy idonkenete anyosodekat is vendegul latod te is karacsonykor. A vege tobb mint valoszinu, ugy is az lesz, anyosod nem fogja birni kesobbiekben a karacsonyokat egyedul rendezni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833560 (1)
    2015-08-29  16:38
  17. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. augusztus 29. 18:3810.

    És miért nem lehetett megbeszélni a dolgokat, idáig is?


    Miért nem lehet egyeztetni, hogy ki mit hol és mikor szeretné?


    Tudom, most már rázósabb lesz, de amíg nem öntötök tiszta vizet a nyílt kártyákba,  ez a pokol lesz fenntartva.


     


    El tudom  azt is képzelni, hogy "megbeszélitek" az anyóssal, hogy idén nem úgy és akkor karácsonyoztok ahogy idáig volt.Hanem egészen másképpen lesz.Még időben vagy.........


     


    Mellékesen, az anyósod felnevelt neked egy férfit - arra jó volt?


    Igen, lehet hogy belezöldült a sok melóba és aggódásba, de ő is szóból ért.Ülj le vele és tisztázzatok mindent.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833560 (1)
    2015-08-29  16:38
  18. 2015. augusztus 29. 18:019.

    Hoogymiiiiiiiiiiiiiiiiiiii????


    előzmény:
    oktondi (7)
    2015-08-29  17:49
  19. 2015. augusztus 29. 18:008.

    Én is éppen ezt akartam kérdezni..
    azt sem nagyon szoktam érteni, ha valaki egy kicsi gyerekkel alszik  egy szobában---- de hogy egy 9 évessel....................

    előzmény:
    KN18 (6)
    2015-08-29  17:42
  20. 2015. augusztus 29. 17:497.

    Nem tudom, mi történt a Barlen profilommal, amíg visszaállítják, regisztráltam egy másikat.


    Azért alszik a gyerekkel, hogy kipihenje magát. Sokat dolgozik.

    előzmény:
    KN18 (6)
    2015-08-29  17:42
  21. 2015. augusztus 29. 17:426.

    Miért alszik a férjed a gyerekkel?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833560 (1)
    2015-08-29  16:38
  22. 2015. augusztus 29. 17:385.

    Mit csináljak???


     


    Hivj ossze egy baratsagos felnottekbol allo


    csaladi megbeszelest ahol mindenki mondja e velt vagy valos serelmeit es brainstorming modszerrel keressetek ra elfogadhato meoldasokat


    Maks a sok otletbol valasszatok ki azt amit kozosen be is tudtok tartani.


    Ennek hangulata lehet vidam es humoros is , de ha nem ugyeltek ujabb harag forrasa is . Nagyon fontos a szabaly letetel hogy fogalmazhatom /fogalmazhatod meg auz ami bant 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833560 (1)
    2015-08-29  16:38
  23. 2015. augusztus 29. 17:094.

    Ja...anyós vagyok, és szeretnek és szeretek. Empátia? Jó ég....majd gyakorold akkor ha téged is agyhalottnak titulálnak.

  24. 2015. augusztus 29. 17:073.

    Ami nem jogosítja fel őket arra, hogy apró vagy éppen nem apró, hosszú évekig tartó piszkálódással tönkretegyék valaki lelkét, életét. Látszik messze elkerült téged a hasonló élet, szerencsés vagy. És én is, mert 10 éve nem beszélek már anyósommal, aki bár nem egyedül, de egy alkoholista férjjel nevelte fel a férjemet és nővérét, de nála gonoszabb lélekkel nem sűrűn találkoztam még. És igen, miatta pszichiáterhez is jártam, hogy helyretegye a sértettségemet, ahogy te ezt a helyzetet jellemzed.

  25. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2015. augusztus 29. 16:592.

    Bocsajts meg nincs jogom minositeni azt amit irsz , de ezek nekem olyan kisstilu, olyan vandeminek foglakozzak vele temak, hogy elmondani sem tudom.


    Kiveve ezt .


    "Nálunk az a szokás, hogy az Szentestét!!! mindenki az anyósomnál tölti, sógoromék viszont este mennek haza 10 házszámmal arrébb, mi ott maradunk az anyósnál. Amikor anyukám meghalt, magamhoz vettem az öcsémet, hogy ne karácsonyozzon egyedül és Budapesten szentestéztünk. Anyósom másnap, amikor elmentünk hozzá ordított, sírt, hogy "elbasztam" a karácsonyukat."


    ha valaki tudja hogy mi a csalad szokasrendszere es  a tavolmaradasat idoben nem jelzi az nagy ottrombasagot kovet el a masikkal szemben aki varta/aki keszult. Arrol mar nem is beszelve hogy ez az anyos evtizedek ota egyedul all helyt a gyerekei /unokai mellett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833560 (1)
    2015-08-29  16:38

Címlap

top