Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvőszervező vagy sem?

Meske84
Létrehozva: 2015. augusztus 11. 12:20

Sziasztok!


 


Jövőre tervezzük az esküvőnket és érdekelne, hogy mit gondoltok az esküvőszervezőkről? Ti igénybe vennétek-e a segítségüket, vagy esetleg már igénybe is vettétek? Vagy maradtok inkább a saját szervezésnél? 


 


Kíváncsian várom a negatív és pozitív véleményeteket egyaránt!


 


Előre is köszönöm az aktív részvételt 

  1. 2015. augusztus 12. 09:3626.

    Fix összegért vállalták volna a szervezést? A te elképzelésed alapján kellene szerveznie, besegítenie, hogy ne a te idődet, energiádat vegye el a szervezés. De persze nem egekbe szökő összegekért :) Olvastam Rátkai Tímea oldalán, hogy 250-ért szervez. Azért ez durva.


    Én voltam már sajnos olyan saját szervezésű lagziban is, ahol nem volt elég étel, 6 fő részére 4 fős tálakat raktak ki. Mire visszaértem a mosdóból, már csak az üres tányér virított előttem. A rántott sajt hideg volt! A zenészek nem zenéltek, bár lehet azért, mert egy pohár vízzel sem kínálták meg őket. A párom és a barátja vették őket gondjaikba :)


    Ti hol tartottátok a lagzit?

    előzmény:
    mickamacka (19)
    2015-08-11  18:50
  2. 2015. augusztus 12. 08:1225.

    Valóban több adag étellel-itallal készülök, ha vendégeket hívok, de nem számítok több emberre, mint amennyit meghívtam.


     Egy esküvő esetében hónapokkal előre értesíted a vendégeket... Nem szerdán szólsz, hogy szombaton buli van. 


     


    Meske84 - elhangzott a tuti, keressetek egy olyan esküvőszervezőt, aki nem fix áron dolgozik, elmentek egy előzetes egyeztetésre, majd kitaláljátok kell-e a szolgáltatása.

    előzmény:
    KN18 (23)
    2015-08-11  21:20
  3. 2015. augusztus 12. 04:3624.

    Hát akkor neked ezeket az íratlan szabályokat fura figura írta.


    Nem. Annyira készülök, amennyit várok.


    Ha nagy a lagzi, nyilván lesz pár ember, aki ellinkeskedi, de a mienk pl barátok és szűk család volt. Mindenki számított. Senki nem volt töltőanyag, csupán a létszám, facebook és a fotók kedvéért.


    Annyi emberre készültünk, ahány fixen eljött, de előtte ezt tisztáztuk.... persze volt olyan, aki nagy csalódás volt, de az tényleg durva eset volt. Egy darab ilyen mintafamília volt. Nem részletezném, durva pofátlanság volt, de ez a lagzi napjára már nem számított...fillért nem ért a nagy barátság és így is lett kezelve.


    Szerintem ALAP, hogy jelez, aki nem megy. Végül is, "csak egy lagzi", semmi más Persze ma már semmi sem szent és az emberek kénye-kedve határozza meg az etikettet.


     


     

    előzmény:
    KN18 (23)
    2015-08-11  21:20
  4. 2015. augusztus 11. 21:2023.

    Miért ilyen égetően fontos a visszajelzés? Ha vendégül látsz, akkor több emberre készülsz, mint amennyit vársz, ez íratlan szabály.

    előzmény:
    13reg26 (17)
    2015-08-11  16:51
  5. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. augusztus 11. 21:0922.

    Nálunk szerencsére ilyen nem volt, de mi kevesen voltunk, 35en.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (21)
    2015-08-11  21:09
  6. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. augusztus 11. 21:0921.

    Nálunk szerencsére ilyen nme volt, de mi kevesen voltunk, en

    előzmény:
    13reg26 (17)
    2015-08-11  16:51
  7. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. augusztus 11. 21:0820.

    Én magam szerveztem az esküvőt 5 éve (ill a zuram is besegített) de épp előtte egy pár hónappal végeztem el egy esküvőszervező tanfolyamot.Ott sokmindent halottam.


    És aki komoly szervező akar lenni, az nemhogy pénz nem kér az első megbeszélésen, hanem még ő is fizeti a végén az üdítőt/kávét a párnak is.

    előzmény:
    Meske84 (16)
    2015-08-11  16:48
  8. 2015. augusztus 11. 18:5019.

    Nekünk nem volt és azért nem, mert egyrészről soknak tartottam, hogy kipengessünk ezért cca 100 ezret, másfelől hallottam olyanokat, hogy többet zabált ő és az esküvőre elvitt "asszisztense" (aki mellesleg semmit nem csinált, csak szintén zabált), mint a násznép...volt is vagy 150 kiló. A tortából is elvitt egy negyedet.


    Az esküvőnk fenomenális volt! (hozzáteszem, mindent magam szerveztem, egyedül fotóst kértem, aki idegen az esküvőn de még a díszítések, ruha, csokor is saját horgolt volt...ennyire SK volt az egész )


    4 esküvő volt aznap az étteremben és mindenhol uncsi volt...üldögéltek, szállingóztak, 100an tíz felé, hiába az élőzene, ceremóniamester stb stb, profi dolgok, nem garancia a hangulatra.


     Szerintem a saját szervezés és spontán jókedv teszi hangulatossá és egyedivé, személyessé a lagzit!


    Én most így utólag sem kérnék mást, hogy helyettem megszervezze a lagzinkat!


     

    előzmény:
    Meske84 (1)
    2015-08-11  12:20
  9. 2015. augusztus 11. 16:5618.

    Számomra az ajánlatbekérés volt a legkevesebb. Kiküldtem pár ajánlatkérést a szimpatikus helyeknek, szolgáltatóknak, akik nem jeleztek vissza pár napon belül, azokkal nem foglalkoztunk. A többi árajánlatot pedig összehasonlítottuk és választottunk, na ez már kicsit melósabb volt.


    Az ötletekből így is túl sokat kaptam (szülők, barátok, munkatársak, mindenkinek volt pár jó tanácsa), de mi nem akartunk semmi extrát, se virágkaput, se galambröptetést, se emlékkönyvet. Az már sok lett volna :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (14)
    2015-08-11  16:44
  10. 2015. augusztus 11. 16:5117.

    A végén a vendégek nagy részét nekem kellett végighívni, és akkor derült ki, hogy ja, bocs nem tudunk menni. Vagy hogy hááát a gyerekek nem jönnének... vagy a párom nem fog ráérni egyedül megyek. Bár legalább olyan nem volt, aki nem szólt és nem jött, két lebetegedés volt, de az már nem is tudott felbosszantani :)


    A visszajelzés nem az emberek erőssége... hiába írtuk bele a meghívóba, valahogy elsiklottak felette. 

    előzmény:
    Meske84 (15)
    2015-08-11  16:46
  11. 2015. augusztus 11. 16:4816.

    Szerinted csak nyerhet a menyasszony az esküvőszervezővel? Te túl vagy már rajta? :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (14)
    2015-08-11  16:44
  12. 2015. augusztus 11. 16:4615.

    Én is olvastam sok helyen, hogy a konzultációért is kérnek pénzt. Nem igazán értem, hogy miért, hiszen nem biztos, szimpatikus lesz, tehát inkább nem kérem a fizetős megbeszélést. 


    Hogy lettetek 100-ból 75-en? Nem jeleztek vissza időben?

    előzmény:
    13reg26 (12)
    2015-08-11  16:30
  13. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. augusztus 11. 16:4414.

    Az oroszlánrészét vállalja.


    Te megálmodod, ő pedig megmutat több lehetőséget abban a kategóriában.


    Mutat neked zenekart -ha azt szeretnél- még referenciát is vagy elvisz a zenészhez.


    Kikeresi helyetted azokat a helyszíneket, ami a legjobban passzol az elképzeléseidhez.


    Ruhaszalont is tud ajánlani.


    Bemutat dekorosnak.


    Ill van sok olyan ötlete, amitől sokkal meghittebb/szebb/elegánsabb/érdekesebb lehet az esküvő, mi pedig még esetleg nem is hallottunk hasonlóról.

    előzmény:
    13reg26 (10)
    2015-08-11  15:27
  14. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. augusztus 11. 16:4013.

    Az esküvőszervező külön tőled nem kér pénzt.


    Viszont a szolgáltatóival százalékra van megállapodva. Tehát maga a szolgáltató ad olyan árat, amiben már benne van az esküvőszervezőnek szánt összeg.


    Tukmálni egy jó esküvőszervező nem fog. Először leültök, elmondjátok neki mik a terveitek, majd pár nap múlva ő eléd tesz x számú lehetőséget, ami az elképzeléseidet is tükrözik.


    Aztán te választasz. Ennyi.

    előzmény:
    Meske84 (9)
    2015-08-11  14:12
  15. 2015. augusztus 11. 16:3012.

    Jó kérdés mi alapján volt az árképzése... és jól látod: ugyanannyit kért volna a hónapokig tartó szervezésért-tervezésért, mint amennyit az esküvő napján a jelenlétéért (megértem, hogy ott kellett volna lennie szinte egy teljes napot, de a feladata nagyjából az elején említett 5*1,5 perces megbeszélés lett volna)


    Mi eredetileg kb 100 fővel számoltunk a végére talán 75-en lettünk. Mindez természetesen az utolsó hetekben derült ki, amikor már megrendeltünk mindent, és pl a süti/torta rendelést nem tudtuk módosítani (és az italokat is megvettük jó előre, bár az legalább nem romlik meg), az éttermi adagokon és a szálláson szerencsére még igen. Szóval nálunk a vendégek okozták a legtöbb galibát.

    előzmény:
    Meske84 (11)
    2015-08-11  16:18
  16. 2015. augusztus 11. 16:1811.

    Hogy lehettek fix ára, amikor nem biztos, hogy Te ugyanazt szeretnéd mint én?:) Nem is értem, az lenne a dolga, hogy az előkészületekben és a napján is koordináljon. Oké, hogy ezért kér egy összeget, hiszen tizenpár órát dolgozik, de hogy plusz pénzt kérjen a segítségért........ 


    Igen, a vendégekkel kapcsolatos teendők egyértelmű, de ha csak ennyi lenne a feladat, nem lenne rossz :) 


    Milyen létszámú esküvőtök volt?

    előzmény:
    13reg26 (10)
    2015-08-11  15:27
  17. 2015. augusztus 11. 15:2710.

    Mivel csak illendőségből hallgattuk meg a hölgyet, így sok mindent nem tudok róla mondani. Ő fix árakkal dolgozott volna, ha csak a nagy napon koordinál akkor X összeg, ha az előkészületekbe is be kell segítenie akkor 2X (hozzátenném, nálunk akkor már a szervezés jó része megvolt: helyszín, ruha, zene, fotós...)


    Nézelődj a neten az árak tekintetében, elég kevesen térnek ki erre. Valamint még sehol nem írta le egyik sem, miben is áll az ő munkája, csak hogy leveszi a terhet a pár válláról. De valljuk be, dönteni Nektek kell majd mindenben, a vendégek "kiválasztása", az ülésrend is a Ti feladatok, hisz Ti ismeritek a vendégeiteket. Szóval, ha egy esküvőszervező olvassa a fórumot leírhatná nekem, mi az amit Ő át tud vállalni.

    előzmény:
    Meske84 (9)
    2015-08-11  14:12
  18. 2015. augusztus 11. 14:129.

    Nem túl pozitívak a vélemények az esküvőszervezőkről :)


    Azt nem értem, hogy elvileg nem kellene plusz pénzbe kerülniük, hiszen így hirdetik magukat. Vagy nem így van? Hol tapasztaltátok az árbeli különbséget? Beépítették a szolgáltatásokba és ez nem volt szimpatikus vagy szervezési díjat számoltak fel?


    Igen, azt én sem szeretem amikor olyat akarnak rám tukmálni amit nem akarok. Főleg az esküvőm előtt, amikor az az én napom és nem az övé. 


     

    előzmény:
    13reg26 (8)
    2015-08-11  13:33
  19. 2015. augusztus 11. 13:338.

    Mi az időjáráson aggódtunk a leginkább... volt vészforgatókönyv, de az ember már csak ilyen... izgul, aggódik.


    Az elején beszéltem egy esküvőszervezővel, irreális áron dolgozott volna, és már a bemutatkozásnál olyan ötleteket sorolt fel (próbált meggyőzni, hogy miért van rá szükségünk), amiket én is olvastam a neten, és csuklóból elutasítottam, mert nekem az rongyrázás és giccs lett volna.

  20. 2015. augusztus 11. 13:247.

    Ha lenne rá pénzem, tuti, hogy fogadnék.


    Csak hát drágán dolgoznak, de tény, hogy sok gondot levesz a válladról. Meg olyan helyszíneket, éttermeket, üzleteket ismer - akár jutányosabb áron is - amit én nem, vagy csak több órás internetböngészés után találnék rá, de neki már véleménye/tapasztalat is van róla.


    Az idő pénz, örök igazság.


     


     

    előzmény:
    Meske84 (1)
    2015-08-11  12:20
  21. 2015. augusztus 11. 13:246.

    Magát a szervezést kb 3 hónap alatt letudtuk. Az utolsó napokra/hetekre inkább a vendégek okoztak fejfájást, de ez egy esküvőszervezővel is megeshetett volna.


    Az esküvő napján pedig nekem már semmi dolgom nem volt, a párom vitt egy fuvarnyi virágot a helyszínre és nézett rá a dolgokra.


    De hozzá kell tennem, mi nem pörögtük túl a témát. Nem voltak extra igényeink, illetve profi szolgáltatókat fogtunk ki, akiket nem kellett irányítgatni, ha valami kérdés felmerült azt velünk beszélték meg, összesen talán 5*1,5 percet vett igénybe az egész délután/este folyamán. 

    előzmény:
    Meske84 (3)
    2015-08-11  12:46
  22. 2015. augusztus 11. 13:225.

    Bőven van időtök körbe járni mindent, és tanulni mások hibájából. Ha van tapasztalatod akkor pláne menne. Össze kell írni mi kell az esküvőhöz, fontossági sorrend és lehet indulni. Mi kb 2 hét alatt elintéztük a dolgokat. Stresszelni meg mindenki annyira fog amennyire más helyzetben is szokott 😉 Ui: van esküvős 2016 topik itt azon belül pedig megtalálod a facés oldalt, gyere várunk 😊

    előzmény:
    Meske84 (3)
    2015-08-11  12:46
  23. 2015. augusztus 11. 13:154.

    Szia! Mi is esküvőt szervezünk jövő júniusra. A dolgot nehezíti,h külföldről. Ennek ellenére eszünkbe se jutott,h esküvőszervezőt keressünk. Emailben leírtuk az elképzeléseinket,majd a szabadság alatt személyesen is találkoztunk a kiválasztott személyekkel. Körbe kell kérdezni az ismerősöket, videókat nézni ha jó szolgáltatókat találtok akkor a Nagy Nap az tényleg a tietek lesz. Igen, előtte sokat kell utazni, tervezni, beszélni, de nekünk megéri és nem sajnáljuk az időt tá. Illetve pl. virágot intézni, helyszínt nézni nektek is el kell menni... Hajrá, hajrá 

    előzmény:
    Meske84 (1)
    2015-08-11  12:20
  24. 2015. augusztus 11. 12:463.

    Nem a kihívás jelenti a gondot, hanem a vele járó stressz. Egy barátnőmnek szombaton lesz az esküvője és legalábbis azt mondta, hogy most már inkább fogadna, mert olyan sok mindenre kell odafigyelni, hogy minden rendben menjen. A rendezvényszervezésben egyébként van tapasztalatom és olyankor mást sem csinálok csak jövök-megyek intézkedek. Esküvőt még nem szerveztem, de ez sem megy másképp. Csupán emiatt érdeklődöm. Te hogy érezted magad az esküvődön? A menyasszony voltál vagy inkább a szervező?

    előzmény:
    13reg26 (2)
    2015-08-11  12:39
  25. 2015. augusztus 11. 12:392.

    Több, mint egy fél éved van rá, így simán meg tudod szervezni önerőből is, feltéve, hogy van hozzá kedved (kedvetek). 


    De ha úgy érzed túl nagy kihívás fogadj esküvőszervezőt. Nekem furcsa lett volna egy idegennel közösen szervezkedni.

    előzmény:
    Meske84 (1)
    2015-08-11  12:20

Címlap

top