Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megbántam a gyereket...

Hullám
Létrehozva: 2015. augusztus 10. 11:56

Megbántam a gyerekvállalást...ez van!


Mindjárt az elején leszögezem, hogy imádom a 2 éves kislányomat, és a legnagyobb szeretetben-odafigyelésben nevelem!!!


de sajnos megbántam, hogy megszültem, későn is 36 évesen véletlenül estem teherbe, gumi mellett!


Amúgy sem igazán akartam soha, mert jó volt úgy az életem a párommal, ahogy volt.Kényelmes-kötetlen, csak mi. Hogy önző lennék? ...lehet.


Elvetetni nem tudtam, mert a párom már rég akarta, hogy legyen babánk, ez a lehetőség mikor megtudtam szóba sem jöhetett volna.


Valahogy nekem ez nyűg,nincs magánéletem, csak róla szól az egész nap, nem tudok kikapcsolódni , nem tudom azt csinálni amit én akarok.(ugyan anyukám nyugdíjas,ő szokott rá vigyázni bármikor, mikor megkérem rá, de max 1-2 nap)


Hogy nem vagyok anyának való? Ilyen értelemben lehet nem, de viszont mint az elején is írtam, a kislányomat nagyon, de nagyon szeretem!


A párommal kiegyensúlyozott, normális kapcsolatban élünk immár 14 éve, ő neki ezt meg sem említem, hogy megbántam , hogy vállaltuk a gyermekünket, és nekem valahol nyűg, mert egy világ omolna össze benne, és rettentően megbántanám, de legbelül sír a lelkem. 


Most zúdíthatjátok rám amit akartok...tessék.

  1. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. augusztus 10. 15:0551.

    Hát figyelj, ez a helyzet már megvan, ezek az alapanyagok, ebből kell főzni. Egyébként ezért írtam, hogy ha az anya kifelé jól kommunikál. Egyáltalán nem biztos, hogy bármikor is a fejéhez fog bármit is vágni a lányának. Ez intelligencia kérdése. És mért ne lenne képes intelligensen viselkedni?

    előzmény:
    Lióra (49)
    2015-08-10  14:57
  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. augusztus 10. 15:0250.

    Pontosan!


    Itt a lényeg, amit írtál:


    Egy boldogtalan anyának nem lehet boldog gyereke.


     


     

    előzmény:
    Lióra (49)
    2015-08-10  14:57
  3. 2015. augusztus 10. 14:5749.

    Mese habbal.Tuti, hogy mindent nagyon is tud.Jók a gyerekek antennái.Elhiheted.


    Amúgy meg, az ilyen öntömjén/ öndícséret  büdi, ahogy a szólás mondja.

    idézet:
    Csendike+ (40)
    2015-08-10 14:43:35

    Pontosan


    Mi szerelemben, szeretettel vártuk a gyermeket, de sosem írnám le,amit TI. ,hogy mindent tökéletesen csinálok és ellátok, mert biza néha szalad a ház és néha---ritkán,de néha,  még főzni sem főzök, csak rendelünk valamit.


    De megengedem magamnak, hogy néha slendrián mama  legyek, mert tudom, hogy a legfontosabbat megkapja a gyerek: figyelem, szeretet,elfogadás.


    Azért, nyugi,tudok és szeretek főzni, de pl ebben a nagy melegben nem.


    TI-nál ez tökéletességmánia túlkompenzálásból eredhet


     


    Akinek boldogtalan lesz (lehet) az élete,  nem a gyerek lesz, hanem az anya, aki belekényszerült egy olyan élethelyzetbe, amit egyetlen porcikája sem kívánt. Aki szenvedni fog, az ő lesz, nem a gyerek.


     


    Egy boldogtalan anyának nem lehet boldog gyereke.


    És meddig lehet bírni színészkedést?Állandóan figyelni, hogy jaj, el ne áruld magad.


    És majd ha a 20 éves lánya fejéhez vágja, hogy " miattad ment tönkre az életem"? Az milyen érzés lesz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (40)
    2015-08-10  14:43
  4. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. augusztus 10. 14:5648.

    Javaslom hogy  beszéld meg ezt a dolgot a férjeddel.Éeht hogy ő már régen tudja is ezt, nem elképzelhetetlen.csak arra vár, mikor leszel őszinte vele.


    Nehéz ügy, de ha annyira macerál téged a téma hogy topikot nyitsz róla, ennyit ő is megérdemelne.


     

    előzmény:
    Hullám (1)
    2015-08-10  11:56
  5. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. augusztus 10. 14:5147.

    Azt el sem tudom képzelni, hogy másnak más az alapértéke és nem az ájuldozás miatt mondja amit mond?


     

    idézet:
    Csendike+ (38)
    2015-08-10 14:41:42

    Jaj!


    El sem tudod képzelni....................?


    Bocs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (38)
    2015-08-10  14:41
  6. 2015. augusztus 10. 14:4946.

    Nekem ez annyit jelent, hogy a baj onnan jon, hogy az elete CSAKIS a gyerek korul forog 24/24. Hianyzik neki a maganelet gyerek nelkul, a kikapcsolodas gyerek nelkul, az akaannak csinalasa, amit akar gyerek nelkul.


     


    Ja,persze, értem én, jó lenne egy házicseléd,aki mindent megcsinál, akár nagymama fedőnévvel.


    aztán majd amikor 14 lesz a gyerek, anyuka verheti a mellét, hogy az én gyerekem, én nevelésem.


    Egyébként tudod  mit?Aztán lehet síránkozni, hogy már milyen nagy.


     A kisgyerekkor valami iszonyatos gyorsan elmúlik, az enyém is most született és már 6 éves,iskolás lesz ,kis barátnőivel sutyorog és azt mondja, anya, csak otthon puszilj meg.


     

    előzmény:
    HataMari (39)
    2015-08-10  14:43
  7. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. augusztus 10. 14:4945.

    Egyébként szerintem ebben a történetben (és a hasonlókban) nem az a tragédia, hogy jaj, szegény gyerek majd egész életében érezni fogja, hogy nem kívánt gyerek volt. Ez egyáltalán nem biztos ugyanis. Ha az anya kifelé normálisan tudja kezelni a helyzetet, akkor semmivel nem lesz boldogtalanabb ez a gyerek, mint a többi. (Főleg, hogy ott az apja is, aki viszont egyértelműen örül a létezésének.)
    Akinek boldogtalan lesz (lehet) az élete,  nem a gyerek lesz, hanem az anya, aki belekényszerült egy olyan élethelyzetbe, amit egyetlen porcikája sem kívánt. Aki szenvedni fog, az ő lesz, nem a gyerek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (37)
    2015-08-10  14:36
  8. 2015. augusztus 10. 14:4944.

    Szerintem meg inkabb eleve felesleges szineszkedni, elhitetni, mast jatszani, mint ami az illeto. Miert is jobb az, hogy a tarsunknak hazudozunk?


    Neked sem attol van harmonikus kapcsolatod a ferjeddel; mert szineszkedsz, elhitetsz, hazudozol - es nem is tennel sosem ilyet a ferjeddel, mint ahogyan O sem veled...

    előzmény:
    Amarynda (22)
    2015-08-10  14:01
  9. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. augusztus 10. 14:4843.

    ..............lélektelen robotmunka, ha nem szívből jön.


    Ha ezzel van elfoglalva valaki - mármint  nem kívánta ezt a gyereket - akkor  nem hiszem el hogy du  rögtön több ezer %-os anyává  válik. Csak kiszolgálja, lélek és anyai érzés nélkül.


    Összeegyeztethetetlen - egészen egyszerűen.

    előzmény:
    Lióra (32)
    2015-08-10  14:23
  10. 2015. augusztus 10. 14:4642.

    azt hiszem nálad a pont.

    előzmény:
    Amarynda (22)
    2015-08-10  14:01
  11. 2015. augusztus 10. 14:4541.

    2 évnek már elegendő időnek kell arra lenni, hogy az ember megszeresse a kis jövevényt.


    Én nem tudom, miért nem hiszitek el, hogy vannak anyák-apák-nagyanyák,akik sosem fogják megszeretni a gyerekeiket.


    igen,van,hogy végül igen,de van, aki sosem.


    Volt egy barátnőm, ő úgy született, hogy az apját elcsábította az előző feleségtől az anyja.


    Megszületett a gyerek-barátnőm-  nagymma sosem fogadta el őt unokájának, egy utcában laktak pedig.


    20 év nem volt elég, hogy megszeresse a gyereket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (37)
    2015-08-10  14:36
  12. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. augusztus 10. 14:4340.

    Mese habbal.Tuti, hogy mindent nagyon is tud.Jók a gyerekek antennái.Elhiheted.


    Amúgy meg, az ilyen öntömjén/ öndícséret  büdi, ahogy a szólás mondja.

    előzmény:
    Hullám (19)
    2015-08-10  13:49
  13. 2015. augusztus 10. 14:4339.

    Topicinditobol idezve a baj, hogy:Valahogy nekem ez nyűg,nincs magánéletem, csak róla szól az egész nap, nem tudok kikapcsolódni , nem tudom azt csinálni amit én akarok.


    Nekem ez annyit jelent, hogy a baj onnan jon, hogy az elete CSAKIS a gyerek korul forog 24/24. Hianyzik neki a maganelet gyerek nelkul, a kikapcsolodas gyerek nelkul, az akaannak csinalasa, amit akar gyerek nelkul.


     


    Neked meg az jott le az indito hsz-bol, hogy a gyerekebol van elege, pont. Nem ertelmezzuk ugyanugy a mondatokat, ezek szerint.

    előzmény:
    Lióra (23)
    2015-08-10  14:03
  14. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. augusztus 10. 14:4138.

    Azt el sem tudom képzelni, hogy másnak más az alapértéke és nem az ájuldozás miatt mondja amit mond?


     

    előzmény:
    Amarynda (22)
    2015-08-10  14:01
  15. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. augusztus 10. 14:3637.

    Azért én kicsit megközelíteném a másik oldalról is: attól, hogy valaki tudatosan esik teherbe (akarja a gyereket), egyáltalán nem biztos, hogy "jó" anya lesz. Mert ugye a gyereknevelés rendkívül összetett dolog, és egyáltalán nem biztos, hogy az "én meg a gyerekem" viszony olyan lesz, amit korábban elképzelt. Ilyen alapon egyáltalán nem biztos, hogy a topiknyitó rosszabb anya lesz. Bárcsak az lenne, hogy mindenki, aki tudatosan vállalt gyereket, jó anya! De elég csak körbenézni, hogy mennyire nincs így.

    előzmény:
    Lióra (32)
    2015-08-10  14:23
  16. 2015. augusztus 10. 14:3536.

    Jövök én is. Hála az egészségügynek, lett egy kívülrőlnemlátszikrajta-deamúgyolyanfogyatékosmintakurvaéle t gyerekem, meg egy teljesen tönkrevágott alfelem. Ha ezt tudom...

    Már most is szarul viselem a károsodott, hiperérzékeny idegrendszerének a "következményeit", de nem tudom, mi lesz akkor, ha majd vissza kell mennem dolgozni. Még szerencse, hogy a főzést és most már a komplett háztartást is van lehetőségem outsourcingolni, mert két szál szalmát nem tudok tőle keresztbe tenni. Ez később is módomban áll majd. De azt nem fogják tűrni, hogy beállítok az irodába hetek óta mosatlan, zsíros hajjal, büdösen, mocskosan, lepedékes fogakkal, éhségtől szédelegve, mert tőle ezeket sem lehet rendezni. Most még, hogy itthon vagyok, ez legalább csak az én közérzetemre és idegi állapotomra van hatással, de az is épp elég.

    Azt nem is mondom, hogy jólesne majd nem összepisilnem magam egy óvatlan pillanatban, esetleg még szexelni valamennyit ebben az életben...

    előzmény:
    Hullám (1)
    2015-08-10  11:56
  17. 2015. augusztus 10. 14:3435.

    Lattad hogy nemcsak ilyen szinten latja el a kicsit hanem foglalkozik vele minden teren.


    egyebkent pedig ha cask a szuloanya lenne kepes azokra a bizonyos erzelmekre akkor se egy orokbefogado szulo se sok neveloszulo nem lehetne jo anya.


    a t.I. jo anya gondos szereto, turelmes. az hogy amit csinal sokszor terhes a szamara kivulrol nem latszik. million dolgot csinalunk az eletben eveken at ugy hogy nem latszik hogy unjuk, utaljuk, kotelessegbol vagy szuksegbol csinaljuk.


    itt errol nincs szo a t. I szereti a kislanyt cask eppen ha tehetne visszacsinalna mert az eletforma terhes neki ami egy gyerekkel jar. a gyerekeket meg nem kell tul misztifikalni erzekenyek de nincsenek rendkivuli kepessegeik. nem hinnem ha egy  anya meset olvas a gyerekenek akkor a gyerek erzekeli a hofeherke kozepen hogy az anyja arra gondolt eppen hogy de jo lenne inkabb a baratnommel dumcsizni egyet a hulye meseolvasas helyett. mert ekozben az anya mosolyog , mesel es nem mutatja meg hogy mit gondola ekozben. ilyen szimpla ez nem kell tulbonyolitani mindent.


     

    előzmény:
    Lióra (32)
    2015-08-10  14:23
  18. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. augusztus 10. 14:3334.

    Azért a gonoszbanyákat nem kell összekeverni egy ilyen nővel, mint a TI, aki ráadásul leírta, mennyire szereti a lányát.


    Szerintem amúgy TI most sokalt be. A kétéves az egy tré időszak. Lehet, hogy a kicsaj minden piszlicsáré dolgon hisztizik, üvölt, dackorszakoskodik, "csajul". Na, ilyenkor legyen anya a talpán, aki nem vágna eret magán..


    De szereti az a gyereket, ez azért akárhogy is nézzük mindennél fontosabb...nemúgy mint a leszarombanyák, akik utálnak mindenkit, még a saját vérüket is.


    Aztán ha majd 10 év múlva mennek együtt  a fodrászhoz megváltozik a "fejében a világ"

    előzmény:
    Lióra (33)
    2015-08-10  14:27
  19. 2015. augusztus 10. 14:2733.

    Lehet változik, de lehet nem.


    Anyósom is kb ilyen, megszült két gyereket, de hideg mint a jégcsap.


    Na,majd azt hitte a férjem, hogy unokájával más lesz.


    A férjem a mai napig felemlegeti: anyám megszült,  nagyanyám felnevelt, mondja.


    Megszületik a kisbabánk--ugyanolyan -távolságtartó,hideg, nem baj, mondják mások,majd ha nagyobb lesz, akkor biztos tud kezdeni valamit a gyerekkel.


    Már nagyobb- 6 éves, most sem.


    68 éves, mikor fog megváltozni?


    Erre  mondta a nagyanyám:  "majd ha megszíjja a sárga főd".

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (31)
    2015-08-10  14:21
  20. 2015. augusztus 10. 14:2332.

    A gyereknevelés nem csak annyit, hogy tiszta ruhát adok neki,3 fogásos ebédet és márkás ruhát.


    Kell valami plusz,amit nem lehet leírni és ha ez nincs meg valakiben,akkor lehetetlen pótolni.


    Egyébként elég sok, topikindítóhoz hasonló esetet ismerek, úgyhogy én nem lepődöm meg.


    A gyerekek sokkal érzékenyebbek, sokkal érzékenyebbek a kis szenzoraik, mint a felnőtt pasiknak, akiknek ha -ahogy nagyanyám mondta- ott  kész picsa, meleg málé, akkor minden rendben van.

    előzmény:
    Amarynda (27)
    2015-08-10  14:11
  21. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. augusztus 10. 14:2131.

    Nem gondolod, hogy pár év múlva változik ez az érzésed?


    Csak mert azért egy nagyobb kislány, aki értelmes, jól nevelt, azzal nem lenne nyűg az élet.


    Férjed mennyire veszi ki a részét a gyereknevelésből? el tudsz járni erre-arra, csak úgy barátnőzni, shoppingolni, mindegymitcsinálni, csak egyedül lenni kicsit?

    előzmény:
    Hullám (19)
    2015-08-10  13:49
  22. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. augusztus 10. 14:2130.

    Elvileg munkaidő van. Könnyen lehet, hogy dolgoznak :)

    előzmény:
    Viola* (29)
    2015-08-10  14:15
  23. 2015. augusztus 10. 14:1529.

    Vajon ilyenkor hova tűnnek azok a hozzászólók, akik szerint a gyermek nélkül maradás önző dolog és nagy elánnal tukmálják a témát. :)

  24. 2015. augusztus 10. 14:1328.

    nalad a pont. es szerintem ezert kiemelkedoen jo anya a topicindito.


     

    előzmény:
    saschamora (25)
    2015-08-10  14:10
  25. 2015. augusztus 10. 14:1127.

    Tokeletesen ellatja az anyai feladatait,tehat a gyerek semmiben nem szenved hianyt. szereti, es ezt erzekelteti is a gyerekkel.


    tudod ez olyan mint egy kapcsolatban ha tegyuk fel az asszony "teljesiti a hazastarsi kotelesseget" es tokeletesen jatsza az orgazmust es a gyonyor mindenfele formajat evtizedeken at. es a ferj soha a budos eletben nem fogja megtudni ha a no eleg jo szinesz hogy a gyonyor cask megjatszott volt.


    erre van egy jopofa tortenet:


    Standhalt0l megkerdezte egyszer  valaki hogy "baratom hogy tudta veled elhitetni XY (szineszno aki a baratnoje volt evekig) hogy imad teged es te vagy a mindene  az agyban is.


    az iro ezt valaszolta : Nezd, ha ez az asszony esterol estere el tudja hitetni 300 emberre a nezoteren hogy o Maria Terezia akkor velem miert ne tudta volna ugyanugy elhitetni hogy en vagyok a mindene? raadasul mi az eloadasokat altalaban felhomalyban vagy sotetben jatszottuk.


    na igy van ez hidd el minden massal is. azon hogy ki mit tud elhitetni a felesegevel, ferjevel, anyjaval vagy a gyerekevel  kizarolag a szineszi kepessegein es az onuralman mulik.


    a valodi pozitiv erzelmekhez ui. nincs szukseg "teljesitmenyekre".


    cask azokhoz van szukseg ahol az erzelem nincs vagy minimalis, ott viszont komoly es meggyozo ereju kell hogy legyen a "mutatvany".

    előzmény:
    Lióra (23)
    2015-08-10  14:03

Címlap

top