Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Patkanyfog dilemma

patkanyfog
Létrehozva: 2015. augusztus 3. 11:02

Sziasztok! 





Rég nem voltam itt. Legutoljára 3 éve voltam aktív. Próbáltam elválni a masszívan computerfüggő férjemtől.Sajnos ez anyagi okok miatt nem jött össze. Hajnalban már próbáltam a témával kapcsolatban topikot indítani.Nem jelent meg. Még mindig együtt vagyunk a férjemmel.Tendencia ugyanaz, mint régen. Sokkal többet keresek, dolgozom és 70%- ban én veszem ki a részem a háztartásból és a gyereknevelésből is. Most van időm írni, szabadságon vagyok. El tudom mostanra újra tartani magamat és a srácokat, ha úgy hozza a sors. Mégis...van értelme kilépni szerintetek? Jól tartom magam, 36 évesen 5 évet simán letagadhatok, vékony vagyok. A két fiam 3  és 5 évesek. A gyerekek szeretik az apjukat. Mert a kevés időben, amikor törődik velük, kedves hozzájuk. Ők nem látják a frusztráltságom és dühöm okát. Az apa, az az apa. Én viszont félek, hogy így be fogok csavarodni. Mostanra irtón gyűlölöm őt. És belépett a képbe egy harmadik, akivel egy évtized után újra boldog pillanatokat élek meg. Legalább ennyi örömöm van, ami csak rólam szól. Az esélyek nagyon rosszak, hogy ezzel a harmadikkal éljek később.Jó nekem, mint valami fájdalomcsillapító.Becsül és támogat.Elviselhetővé teszi a mindennapokat. Isten látja lelkem, mindent megtettem, hogy megmentsem a családom...de nem megy. Rámegyek. Tudom, mások tűrnek, nyelnek, elviselnek...nekem ez sok. Várom a véleményeket, pro és kontra válás. Az egyetlen, ami a válás ellen szól, a srácok....mert szeretik apát. Akármilyen is. De ez az érv nagyon nyomós.

  1. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. augusztus 3. 22:1126.

    nem, úgy néz ki, hogy a gyűlölt, számítógépbuzi lófaszjancsira kedves hites urára gondolt.

  2. 2015. augusztus 3. 21:0825.

    Érdekes család, a fazék rátalált a fedelére.


    Lehet szidni az apukát, lehet szidni a férfit mint férjet, de ezzel azt üzenitek a topic indítónak, hogy egy nagy kalap szart választott társául, ergo, ő sincs a helyzet magaslatán.

    előzmény:
    csutak51 (21)
    2015-08-03  14:25
  3. 2015. augusztus 3. 21:0624.

    Szerintem ne.


    Az a nő, aki évekig gondolkodik hogy mi legyen, az a nő aki topicot nyit ahelyett hogy lépne, az életképtelen. Felnőtt testben gyermeki értelem.


    Ha elválna, pár hónapig jól érezné magát, de az a "biztonság" amit megszokott, eltűnne az életéből. Az a nő, aki csupán a materia által adott biztonságra törekszik, aki az érzelmeket eladja az ördögnek anyagi megfontolásból, az maradjon a helyén.


    Aki életképes, az mer lépni, felnőttként gondolkodik, és nem mások véleményét kérdezi. Nem a gyerekeivel takaródzik, hiszen tudja, a gyerekek felnőnek. A gyerekek léte mindig jó ürügy arra, hogy bármit is önmaguktól cselekedjenek.


    Ha valaki akar dolgozni, az mindig talál munkát.


    Kisgyerekekkel is lehet társat találni. Egy normális férfi pontosan tudja, a gyerekek nem fognak örökké velük élni. Aki a nőt szereti, az általában, szinte minden esetben a nő gyerekét is szereti.


    Tehát, a lehető legrosszabb lenne ha lépne. Inkább tartson szeretőt, jobban jár. Túl gyenge.

    előzmény:
    sárkánycsont. (23)
    2015-08-03  19:18
  4. 2015. augusztus 3. 19:1823.

    Lépj ki ebből a házasságból.

    előzmény:
    patkanyfog (1)
    2015-08-03  11:02
  5. 2015. augusztus 3. 14:2922.

    Bizony, ilyet nem lehet elfelejteni!


    S ezt a "példát" adná át a "szerető apa" a fiainak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_947313 (19)
    2015-08-03  14:11
  6. 2015. augusztus 3. 14:2521.

    Valószínűleg úgy "felejtette ott", hogy jóval később ment érte.


    A bölcsikben van nyitvatartási idő, amit törik, szakad, kisördögök potyognak az égből, de tiszteletben kell tartania egy szülőnek!


    Ha azt nem írom is, hogy a gyerek -mindegyik, akármekkora!- VÁRJA, hogy menjenek érte is végre! S észreveszi, ha már csak ő van egyedül a bölcsisnénikkel a bölcsiben!


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (10)
    2015-08-03  12:40
  7. 2015. augusztus 3. 14:2020.

    Gondolod, hogy egy ilyen "apa" mellett jó lesz felnőni a gyerekeknek?? Egészen biztosan NEM!


    Az nagyon, nagyon, nagyon kevés, hogy szóban/ha épp kedve van/ha nincs egyéb saját passzója "szereti" a gyerekeit!


    A gyereknek biztonság, nyugalom, nevelgetés és foglalkozás kell! Ez egy apa dolga! Ha erre képtelen, NEM apa!


    Neked pedig elmegy mellette az életed, örökös harcban, gyűlöletben, értelmetlenül.


    Lépj, ha egyedül is képes vagy felnevelni a gyerekeidet, hogy Nekik is, Neked is jobb életetek legyen!


    Ha lesz új társad, ha nem, lépj ki ebből a "házasság"-ból, legalább nyugalmatok lesz!


     

    előzmény:
    patkanyfog (7)
    2015-08-03  12:27
  8. Torolt_felhasznalo_947313
    Torolt_felhasznalo_947313
    2015. augusztus 3. 14:1119.

    És ezek után - mármint hogy simán lekurvázott a gyerek előtt (meg úgy egyáltalán) -  még kérdéseid vannak????


    Simán repülne, hogy nem kellene messzelátó a Göncöl rendszámához (most olvastam egy másik topikban ;) )


     

    előzmény:
    patkanyfog (7)
    2015-08-03  12:27
  9. 2015. augusztus 3. 14:0118.

    Én komolyan nem értem a nőket. Ha a kicsi bölcsibe jár akkor még kicsi. A másik topicban ami 2 évvel ezelőtti már tartós problémákról írsz a férjeddel kapcsolatban. Miért kell egy trógernak egy gyerek mellé még egyet szülni? Mi motivált mikor vállalkoztál a terhességre?

    előzmény:
    patkanyfog (7)
    2015-08-03  12:27
  10. 2015. augusztus 3. 13:4617.

    Olvasd el a 2013-as topic nyitóját, érdekes egy fazon az apa.

  11. 2015. augusztus 3. 13:4516.

    Ki a jó büdös francot érdekel, mi lesz vele? Ő foglalkozik azzal mi lesz veled, vagy a gyerekeivel?


    Komolyan. Annyira ismerem ezt a forgatókönyvet is, mert már túl vagyok rajta. Hihetetlen, hogy milyen egyforma stációkon mennek át emberek az életben... megvitathatod 600 hozzászóláson keresztül, hogy vajon mit csinálj, várhatsz még 3 évet is, ha nem lépsz, szerintem nagyon meg fogod később bánni, mert ő változni nem fog, ez biztos. Ne alázd meg magadat jobban.


    Tényleg jó indulatból mondom, mert jártam már ebben a cipőben (is).

    előzmény:
    patkanyfog (12)
    2015-08-03  12:45
  12. 2015. augusztus 3. 13:4115.

    ebben az esetben az a 2 év megéri...


    a közalkalmazotti bér harmada meg lópikula.

    előzmény:
    patkanyfog (7)
    2015-08-03  12:27
  13. 2015. augusztus 3. 13:3914.

    Nem is értem mire vársz. Egy idegroncs leszel így pár év múlva és akkor új életet is nehezebben fogsz kezdeni. Aláírom, kell a gyereknek az apa, de ha ebben nőnek fel, hogy ez a minta, amit a férjed produkál, ők is így fogják csinálni. Aztán majd mire felnőttek lesznek csak vered fejed a falba, hogy miért lettek olyanok mint a volt férjed. Hát azért, mert otthon ez volt a minta. 


    Te életed, te döntésed. Ő irul virul majd mert ki van kímélve, te meg tönkremész. 


    Nem értem komolyan, lépj, a saját érdekedben is, valami azt súgja még durvább helyzetek fognak jönni.

    előzmény:
    patkanyfog (12)
    2015-08-03  12:45
  14. 2015. augusztus 3. 13:2313.

    Nagyon durva, szerintem költözz el, erre a pasira miben számíthatsz?

    előzmény:
    patkanyfog (7)
    2015-08-03  12:27
  15. 2015. augusztus 3. 12:4512.

    el lehet menni. Mert pont a magánügyem tárgyalom...az ő oldalát meghallgatni? Pontosan tudja, milyen. Amióta van a hatmadik, mindent beismert. Fél, hogy mi lesz vele nélkülem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (10)
    2015-08-03  12:40
  16. 2015. augusztus 3. 12:4311.

    Nem baj mozdonj..az óvoda félötkor zárt. Félhatkor hívták fel, hogy még ott a gyerek. Én dolgoztam este félhétig....ezért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (10)
    2015-08-03  12:40
  17. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. augusztus 3. 12:4010.

    Nem erdekel.
    Maganugy.
    Nem tartozik ram.
    Nem ismerem a masik fel igazat. Igy elso blikkre a ferjed velemenyen vagyok...



    De : idezlek : ottfelejtette a kicsit a bölcsiben. Mert a nagy pont beteg volt...másnap tudtam meg a gondozóktól


    es csak masnap jottel ra arra , hogy a bolcsodes kisgyerek nincs a kisagyaban?


    előzmény:
    patkanyfog (7)
    2015-08-03  12:27
  18. 2015. augusztus 3. 12:369.

    akkor most ujra megkerdezem: milyen velemenyeket szeretnel olvasni?

    előzmény:
    patkanyfog (7)
    2015-08-03  12:27
  19. 2015. augusztus 3. 12:328.

    Igen. Nagyon jól leírtad. Szerencsére betonbiztos közalkalmazotti jogviszonyt sikerült megcsípnem, a nyár elején hosszabbították meg a szerződésem végérvényesen. Úgyhogy nem lehet egykönnyen kitenni, ha betegek a gyerekek...de a többitől félek....plusz igen. Beszéltünk a függőségről. De ő váltig állítgatja, hogy nem az...

    előzmény:
    FullMoon (4)
    2015-08-03  11:58
  20. 2015. augusztus 3. 12:277.

    Mozdonj....fogalmad sincs, min mentem át mellette az előző három évben. Egy ember, aki harmadannyit keres, mint én. Naponta két-három órát van jelen az életünkben. Egyébként alszik, vagy gépez, vagy pont turnén és mindent nekem kell csinálni. Három hónapja elmondtam, hogy válni akarok. Erre odavezette a nagyobbik fiamat hozzám és azt mondta. Nézd meg az anyád. Jegyezd meg, hogy egy nagy nulla, egy büdös kurva. Akkor összetört bennem valami...lefinanszíroztam a tanulmányait, mindig ott voltam, ha baj van. Mindent megoldottam.Hittem benne, talán sikerül munkát találni neki. Tehetséges. Öt éve nem jön össze neki, csak a hakni...rajtam keresztül betegbiztosított. Amióta együtt vagyunk, 12 év, volt neki 8 hónap rendezett munkaviszonya. Ja, és a viszonyom 6 hete tart összesen. Utánaszámoltam. És tud róla. Nem titkoltam el. Levettem a gyűrűt és lakást keresek.


    Kedden szerdán csütörtökön neki kellett menni a gyerekekért, mert sokáig dolgozom. Volt, hogy ottfelejtette a kicsit a bölcsiben. Mert a nagy pont beteg volt...másnap tudtam meg a gondozóktól. Volt, hogy dolgoznom kellett menni és ő egyszerűen nem kelt föl a beteg gyerekhez. Mert nem bírt....ebédszünetben hazarohantam, a fiam térdig szarosan, pizsamában játszott a gyerekszobában... erről ennyit...

  21. Torolt_felhasznalo_974317
    Torolt_felhasznalo_974317
    2015. augusztus 3. 12:056.

    A belépő harmadikat meg fogd fel úgy, hogy azért kell, hogy erőt adjon a kilépéshez, aztán meg meglátod, hogyan alakul, lehet, hogy te fogsz legjobban meglepődni, ezt nem tudhatjuk előre! ;)

    előzmény:
    patkanyfog (1)
    2015-08-03  11:02
  22. Torolt_felhasznalo_974317
    Torolt_felhasznalo_974317
    2015. augusztus 3. 12:045.

    Szia, én emlékszem rád valamennyire! :)


    Szerintem válj el, csak jobb lehet! Ha tényleg az van, amit mondasz, hogy a srácokkal rövid időre még jól elvan és kedves is tud lenni hozzájuk, akkor legyen az a rövid idő a láthatás ideje, amikor majd nyilván igyekszik mindent megadni nekik! Szerintem, ha kultúráltan el tudtok válni, nem mérgesedik el a helyzet, akkor a gyerekek is csak profitálnak belőle a későbbiekben - nem azt tanulják meg, hogy hogyan kell egy rossz kapcsolatban élni!

    előzmény:
    patkanyfog (1)
    2015-08-03  11:02
  23. 2015. augusztus 3. 11:584.

    Pro (válás mellett):


    - felszabadultabb leszel attól, hogy nem élsz együtt valakivel, akit gyűlölsz.


    - nem idegesít, hogy valaki ott van melletted és segíthetne, de mégsem teszi.


    - van esélyed találni valakit, aki jobb nála.


    Contra (válás ellen):


    - ha most 70%-ot viszel a gyereknevelésből és háztartásból, ez változni fog 100%-ra.


    - esély sincs,hogy valaki segít neked, hacsak nem fizeted meg.


    - van esélyed találni valakit, aki jobb nála, de ez az esély minimális két kisgyerekkel.


    - ha a gyerekek szeretik az apjukat és nem rossz apjuk, sokat veszíthetnek, mert bennevan a pakliban, hogy a most jó apa, válás után szarapává válik. A válás meg fogja őket viselni, egy 2 évre számíts, amíg helyrejönnek (ezalatt lehetnek komoly magatartási problémáik, ágybavizelés, székelési problémák, lehetnek gyakrabban betegek, ami egyedülálló szülőként nem olyan poén...)


    - ha valamiért elveszíted átmenetileg az állásod, nagy kakiban lesztek.


     


    Nem vagyok mindenáron házasság megtartó párti, de ezeket érdemes végiggondolni.


     


    A férjed tudja, hogy neked mekkora gond az ő gépfüggősége? Próbált ezen változtatni?

    előzmény:
    patkanyfog (1)
    2015-08-03  11:02
  24. 2015. augusztus 3. 11:413.

    irod: gyulolod. magad is tudod hogy ramesz. az nem ok az egyuttmaradasra, hogy a gyerekek szeretik apat, hiszen nem a szeretetet szunteted meg, hanem az egyuttelest. tenyleg nem ertem, hogy milyen velemenyeket varsz... hogyan lehet lehet akar jozan ervekkel is meggyozni valakit hogy maradjon egy olyan ember mellett (a szentcsalad oltaran aldozza fel magat cimu musor kereteben), akit gyulol...

    előzmény:
    patkanyfog (1)
    2015-08-03  11:02
  25. 2015. augusztus 3. 11:262.

    Szeretik apát, az jó. És milyen hatással van a személyiségfejlődésükre egy ilyen magatartású apa?

    előzmény:
    patkanyfog (1)
    2015-08-03  11:02

Címlap

top