Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idegesítő a kölyköd!!!

szobalány
Létrehozva: 2015. augusztus 3. 10:23

Kedves anyuka, aki azt hiszed, hogy jaj de aranyos a kölyköd, és mennyire boldogok vagyunk mi, a többi nyaraló, hogy állandóan az üvöltözését, rohangálását és a hangos játékait hallgathatjuk.


Hát elmondanám: NEM ARANYOS, HANEM ROHADTUL IDEGESÍTŐ a gyereked, és legszívesebben felrúgnánk veled együtt, hogy megnézhessétek közelről a Göncölszekér alvázszámát.


Senkit nem érdekel, hogy te hogy buktál bele a gyereknevelésbe, és milyen idegesítő kis korcsot tartasz otthon. Mert tartod, de nem neveled, embertársaid bosszúságára.


Lehet vergődni, vernyogni, ajvékolni, attól még te maradsz a kretén, nem azok, akiket a kölykeid nonstop idegesítenek.


Csak hogy tudd. Ha nem nézel oda, talán kap vmit a kölyköd, amit tőled kellett volna megkapnia.

  1. 2015. augusztus 9. 14:14251.

    Szerencsére nem volt ilyen kirívóan óbégató csapat az említett kempingben. Volt egy alapzaj az animáció és az ennek megfelelő gyereksereg miatt, de az éjjel 1-es diszkózárás után valahogy mindenki tudta, hogy innentől reggel 9-ig kuss. Teljesen jó hangulatú kemping volt, pedig nem kis családias hely volt.

    előzmény:
    Dnanga (250)
    2015-08-09  13:48
  2. 2015. augusztus 9. 13:48250.

    Az olaszok mindig is lazábban kezelték a gyerekeket, de érdekes módon, akik üvöltöztek, randalíroztak a kempingben azok külföldiek gyerekei voltak. Jártunk olyan kempingben, ahol a mögöttünk sátorozó szlovákok gyerekei úgy kiakasztottak mindenkit, hogy az olaszok hívták ki a policiát. Ott volt három rendőr, a két recepciós lány, aztán körülöttük mindenki mondta  a magáét. El lehet képzelni mit csináltak, amikor már az olaszok akadtak ki. Olyan, hogy csendes pihenő? Nem nagyon érdekelte őket, holott táblán ki volt írva vagy húsz helyen, több nyelven. Mi csak elviseltük, hogy az elősátor körül üvöltöztek reggel héttől és este 11-ig. Akkor mentem már ki, amikor az egyik a lakókocsi oldalát rugdalta. Megígértem neki magyarul, hogy belefojtom a tengerbe ha nem nyugszik el. Lehet hogy értette mit mondok, mert elmentek onnan.
    Aztán még aznap összeszedelőzködtek és sértődötten elhagyták a kempinget.

    előzmény:
    évi* (249)
    2015-08-09  13:21
  3. 2015. augusztus 9. 13:21249.

    Ez a rászólás sem volt különösebben égő, mert olyan olasz kempingben voltunk, ahol éjjel 1-ig ment a diszkó, így nem volt különösebben vad dolog a 10-kor sétáló 4 gyerek - ilyenkor még a játszótér is dugig volt, még pelusosokkal is.

    előzmény:
    évi* (248)
    2015-08-09  12:02
  4. 2015. augusztus 9. 12:02248.

    Igen, szemem rajtuk.


    Kempingben szoktuk mostmár emberi időben szétereszteni őket csellengeni, de rendszeresen utánanézünk, mivel foglalják el magukat.


    1x szóltak rájuk (önként elmesélték), akkor megbeszéltük, hogy ez nem OK (mármint a viselkedés), és ha nem szeretnék, hogy egész nap vadászkutyaként a nyomukban legyünk, akkor maguktól kell úgy viselkedni, hogy mások is tudjanak pihenni. Ez egy olyan eset volt, hogy az amúgy nyüzsgő kemping csendesebb részére tévedtek, és megkérték őket, hogy ne ott kóvályogjanak.


     

    előzmény:
    ezanick* (245)
    2015-08-09  11:48
  5. 2015. augusztus 9. 11:50247.

    De most az a vagany, ha a tanart kiakasztjuk... 


    S lassan eljutunk oda, hogy a tanar sem nevelhet csak oktathat, mert a szulo rosszul veszi, ha edi-bedi odonkejere raszol, kozben goze nincs mit csinalt a gyerek. Csak azt tudja, hogy odonke panaszkodik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (243)
    2015-08-09  11:28
  6. 2015. augusztus 9. 11:49246.

    Ja, ilyenekért nem kell, mert ezt fogták, értik.


    A "játékszabályokat" betartják, de a nagy játékban (nekik) észrevételnül emelkedik a hangerő, erre azért figyelmeztetni kell őket.


    Folyamatos rászólás ugyabban a témában és látszatnevelés: Én is úgy gondolom, hogy a gyerek nem gyengeelméjű, tehát a korának megfelelé kérést érti és képes betartani. Ha századszor kell megkérni, hogy pl. ne szórja meg a pajtikat homokkal a játszón, akkor itt nem a belátás hiányáról van szó, hanem arról, hogy bal fülén be, jobbon ki, és kár is a kérést tovább mantrázni.


    Úgy godolom, hogy ilyen esetben pakolom a gyereket és húzás onnan, ha nem tudja a szabályokat betartani, mert éppen határokat feszegetni támadt kedve. 


    Nekem azért a 3 gyerekből 2 főleg régebben, de kipróbálták, hogy hol a határ, és azt is hogy komolyan gondolom-e - igen, komolyan. A középsőnek mindig is elég volt magyarázat + kérés.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (241)
    2015-08-09  11:09
  7. 2015. augusztus 9. 11:48245.

    De nem is hagyod csellengeni oket olyankor, gondolom, hogy mas agyara menjenek, hanem te szolsz, tehat addigra leallitod, mire az idegen megszolalna. Mert sztem egy darabig mindig tur az idegen mielott kinyitja a szajat. Legalabbis  en altalaban varok mielott raszolnek, ha nem balesetelharitas, mert akkor nem varok, hogy anyuka, apuka eszrevegye vegre, hogy zavaro.


    Ugye itt arrol volt szo, hogy idegen mennyire nevelheti ( szolhat ra) mas gyereket vagy sem. Sokan itt a topikban azt mondjak ne merjen raszolni, hogy kepzeli stb, sztem meg vannak olyan helyzetek, amikor igen is egy idegennek is ra kell/ene szolni a gyerekre, ha olyat csinal, de ugye az anyatigrisek miatt egyre kevesebben szolnak ra, inkabb turnek vagy elmennek onnan stb. 


    S mondjuk az is igaz, hogy sokan azt hiszik milyen jol nevelt a csemete, aztan amikor anyu, apu nem latja, akkor kis ordogok... S ha szolsz nem hiszik el...

    előzmény:
    évi* (244)
    2015-08-09  11:37
  8. 2015. augusztus 9. 11:37244.

    Úgy gondolom, hogy a gyerekeim alapvetően jól neveltek, de azért elég távol van az a nap, amikor nem kell semmiért rájuk szólnom.


    Egyesével nem kell, de a 3 együtt a játék hevében...

    előzmény:
    ezanick* (240)
    2015-08-09  10:52
  9. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. augusztus 9. 11:28243.

    vagy ez a buszon szemetelés is... a gyerekem hamarabb vitte el a kukáig a szemetét az utcán, mint ahogy mondatokban beszélni tudott volna. És megrökönyödve nézte a nénit, aki nem vitte el a szemetét a kukához, hanem eldobta ott, ahol kiesett a kezéből. Nem is értette, hogy fordulhat ez elő.


    De tanítani is teljesen más az olyan gyerekeket, akik képesek az önfegyelemre, mint akik a folyamatos tanári trenírozásra tartanak igényt. Vannak, aki szó szerint ki is mondják, hogy ők csak akkor hajlandóak viselkedni, ha kívülről fegyelmezik őket, maguktól nem. és felfogják, belátják, hogy nekik az lenne a dolguk, hogy figyeljenek az órán, vagy ha azt nem is, mert a csp-ért járnak suliba a tankötelezettség miatt, akkor legalább a figyelni akaró társaikat hagyják tanulni, de ha arra vannak rászoktatva pici koruktól fogva, hogy csakis akkor viselkednek normálisan, ha fenyítve vannak érte, akkor ez iszonyatosan nehéz... mert nem hajlandók az önfegyelemre, mindig másoktól várják a szankciókat. "Ha észreveszi, megkapom a magamét, ha nem, akkor büntetlenül zavartam az órát" - alapon. Borzasztó az ilyen, de tényleg. Nem hiszem, hogy minden gyereket minden érdekel, engem se érdekelt minden diákként: de mi még képesek voltunk legalább valami csöndes, másokat nem zavaró unaloműzőt találni magunknak egy számunkra nyűglődős órán, nem a tanárt szórakoztattuk azzal, hogy "neveljél cseszd meg, ha nem akarod, hogy rosszalkodjak..."

    előzmény:
    ezanick* (240)
    2015-08-09  10:52
  10. 2015. augusztus 9. 11:25242.

    Persze a latszat, szinpadi nevelesnek nincs ertelme, ha aztan akkor amikor nem latjak a gyerek ugyis azt csinal, amit akar. Ez senkinek nem jo. 


    En meg mindig azt mondom vannak olyan helyzetek, amikor bizony ra kell szolni mas gyerekere.


    pelda: gyerekemet egy eleg agressziv gyerek fejbedobta kovel az iskolaban. Bementem rogton a napkozibe es helyre tettem a gyereket. Elmagyaraztam neki, hogy egy ilyen esetben a gyerek akar orok eletere lerokkanhat, meghalhat stb. S megegyszer ne merjen egy kisujjal sem hozzanyulni a gyerekemhez. Erdekes mod ezutan a beszelgetes utan csokit hozott a fiamnak bekuleskepp es nem volt vele tobb nagyobb konfliktus. Hogy a tobbi gyereknek volt vagy sem ( azaz ez neveleskepp hatott-e ra, vagy csak tolem tartott) ezt nem tudom. De nekem a lenyeg megvolt. Az enyemmel szemben tobbet nem volt agressziv.


    abban lehet valami, amit mondasz, hogy ez csak eseti megoldas, abban a pillanatban hat, aztan lepereg, de nekem akkor az a pillanat a fontos, nem az o jovoje, lehet az eletben nem latom tobbet, vagy nem az amikor anyaval, akarkivel van, hanem amikor velem vagy gyerekemmel vagy mas vedtelennel szemben tanusit olyan magatartast, ami kifogasolhato, veszelyes stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (241)
    2015-08-09  11:09
  11. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. augusztus 9. 11:09241.

    Igen, ez teljesen igaz, csak valahogy én a legtöbb esetben ezt falra hányt borsónak látom. Még ha a szülőjével is van, aki igazából csak a külvilág előtt, látszatból nevel, számomra már az is érthetetlen. Elmondom, mire gondolok pl. Anyuka és négyéves kisfia egy rendezvényen. Az egész szitu olyan, mintha a gyerek kizárólag azért lenne ott, hogy minden lehetséges pillanatban kijátssza az anyját és rosszalkodjon, az anyja meg azért, hogy folyamatosan "nevelje", rászóljon, cseszegesse, gyakorlatilag viselkedjen a gyereke helyett. És folyamatosan csak azt hallod: Ödönke, ne csináld ezt! Gyere le onnan! Ne szaladj már el! Ne húzogasd a kislány haját! Ne öntsd már ki direkt a csipszedet a földre! Akkor most már szedd össze! Na jó, összeszedem helyetted most utoljára, de nem kapsz újat. Ödönke, ne már, a másodikat is kiöntötted, ráadásul a néni szoknyájára? ....... Magyarul: folyamatosan cseszegeti magzatát, akinek gyakorlatilag az a játék egy ilyen helyen, hogy ő rosszalkodik ahogy csak tud, az anyja meg nevelgeti látványosan. Holott: egy négyéves gyerek már bőven felfogná a saját szintjén, hogyan kellene viselkednie egy adott helyen. (persze ez az adott hely időben is és ingerekben is neki való kell, hogy legyen, mert több óra után nem várható el tőle sem a fegyelmezettség) Szóval fel nem fogom, miért nem egyszerűbb egy szülőnek beláttatni a gyerekével, hogy miért fegyelmezze saját  magát egy adott helyen, ahelyett, hogy folyamatos cseszegetéssel tenné tönkre a saját és mindenki más idegeit a környezetében. Talán eszébe sem jut, talán őt is így nevelték... talán hülyének nézi a kisgyerekét. Pedig nem hülye, ha a rosszalkodásban van annyi esze, hogyan cselezze ki a szülőt, a normális viselkedésre is képes lenne. Szóval sokszor nem is a nemnevelés a baj, hanem a tűzoltási, tüneti módszerek a gyerek emberszámba vétele helyett. Komolyan mondom, az idejét sem tudom már, mikor kellett a gyerekemet trenírozgatni valahol, hogy ne csináld ezt vagy azt. Egyszer kellett vele beláttatni, hogy hol mit szabad és nem szabad, és utána már felfogta ő is.


    (Konkrét példa erre is: még mászós korában az orvosi váróban is felmászkált a babákat öltöztető helyre. Először én is rászóltam, hogy ne tegye, persze ment volna fel másodszor is. Utána elmagyaráztam neki a saját kis kb. hároméves szintjén, hogy a kisbabáknak bacimentes hely kell, és a felmászkálásával ő koszt hord oda, ahol a piciket öltöztetik majd, ill. neki sem tesz jót, ha a kis kezére a beteg babák baciját szedi össze. Azt is elmondtam, hogy a baci egy láthatatlanul pici dolog, ami betegíthet. És utána már nem azért nem mászott fel, mert én rászóltam két percenként (nem szóltam rá), hanem mert felfogta. Ja, és mert utána a játszótéren felmászhatott oda, ahova akart.)

    előzmény:
    ezanick* (240)
    2015-08-09  10:52
  12. 2015. augusztus 9. 10:52240.

    A jol nevelt gyerekek nem is csinalnak olyat, ami annyira zavaro lenne, hogy meg kene jegyezni. Viszont a rosszul nevelt gyereknel idonkent elkelne, ha legalabb a kulvilag nevelne valamennyire, ha mar a szulok nem kepesek.


    Hogy a buszsofor csak egy kiragadott pelda azt jol tudjuk, de pl a gyerek szemetel a buszon, legyen mar joga a sofornek szolni, hogy ezt nem kene csinalni vagy at kene adnia a helyet az idos neninek, vagy esetleg nem kellene rugdosniuk egymast a hazavezeto uton pl. ha mar otthon nem ezt latta.


    Soha nem a gondoskodo szulok ertelmes csemetejevel van a gond. Hanem az olyan csemetekkel, akik vilagra jottek, aztan nonek, mint a gaz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (239)
    2015-08-09  10:28
  13. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. augusztus 9. 10:28239.

    Én régen se mondtam azt, hogy mindenkinek rá kéne szólni a gyerekekre, pláne nem pl. buszsofőröknek, akik (általánosítani fogok, de sajnos van alapja) maguk sem általában angol lordok a mások iránti tisztelet és viselkedés terén (tisztelet a kivételeknek). Ha ugyanis másoknak kell rászólni a gyerekre, az már régen rossz. Az már csak egy tünet, egy elrontott személyiség tünete. Igazából még a szülőnek se kell folyton rászólni a gyerekre, mert az már szintén csak tűzoltás, tüneti kezelés, és a legtöbb esetben már a gyerekről is cseszegetésként pereg le hatástalanul. Ha alapból jó példát mutatok a gyerekemnek, ha kezdettől hozzászoktatom a viselkedési normákhoz, akkor se nekem, se másoknak nem szükséges rászólogatni, mert hogy legkésőbb tízéves korára illedelmesebben viselkedik, mint sok felnőtt.


    Ha felnőttként szólna "rám" valaki, már nem rászólásnak, hanem beszólásnak venném. Értelmesebb gyerek esetén már ugyanez a helyzet. Az én tízévesem tud viselkedni étteremben, színházban, buszon, vonaton, orvosi váróban stb. Se nekem, se másnak nem kell rászólni, mert nem szellemi fogyatékos, bőven megtanulta már ennyi év alatt, hogy hol hogyan kell viselkedni. A buszsofőrök zöménél meg már hatévesen is eredményesebben tudott kommunikálni, lényeglátóbb volt és konfliktuskerülőbb. És nem, nem szupergyerek, csak van a túléléshez elegendő esze, és nem cseszegetéssel lett nevelve, hanem a dolgok logikus felismertetésével.

    előzmény:
    ezanick* (237)
    2015-08-09  10:06
  14. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. augusztus 9. 10:16238.

    És ezért beregisztráltál ma hajnalban a sokadik neveden, hogy ideokádhasd ezt a magvas megjegyzést? Hát, gratulálok.

  15. 2015. augusztus 9. 10:06237.

    Szerintem nem bun. En is siman raszolnek, ha ram dobalna a homokot pl. Nem keresgetnem ki is az anyja. Ha nem figyel az anyja es nem reagal, akkor azt jelenti nincs a kozelben vagy rohadtul nem erdekli. 


    Erdekes ez a ne szolj mas gyerekere. Emlekszem sok topikban meg eppen errol volt szo, hogy azert neveletlen a legtobbje, mert soha senki nem szol ra, mert tartanak az anyatigris orditasatol pl. Pedig regebben meg mindenki igyekezett a gyereket nevelni, ha olyat csinalt, ami nem helyes. Buszsofor, boltos neni stb.. Most hova tuntek azok, akik abban a topikban ezt jonak tartottak?  Szoval akkor most mi is van? 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (140)
    2015-08-06  13:39
  16. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. augusztus 9. 08:13236.

    ;)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (224)
    2015-08-08  12:49
  17. 2015. augusztus 9. 00:49235.

    ...és a gyerekek most is kötik a karkötőt. 2 fiam volt sátortáborban, és a nagylányoktól tanulták, és szívsen kötözgetik is (na azért nem órák hosszat...) :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (222)
    2015-08-07  23:43
  18. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. augusztus 8. 19:17234.

    Majdnem? Nemár! 


    Ha ilyeneket mond a tanárnő, akkor nemhogy -t nem viszek, de még -t sem. 


    Fél disznó szóba jöhet , de hp nincs, helyette van.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (233)
    2015-08-08  18:22
  19. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. augusztus 8. 18:22233.

    Négyes alá. :D (de csak a majdnem őszintének látszó személyes vallomásod miatt, hogy mi ragadta meg zombiságod lényegét. :D A szóismétléseket viszont kerüld legközelebb, kislányom! És ne írásban nyalizzál, inkább hozzál nekem is ilyen -t vagy egy fél disznót házi pálinkával. Na. :D )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (231)
    2015-08-08  17:55
  20. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. augusztus 8. 18:02232.

    Hasonlat törölve. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (231)
    2015-08-08  17:55
  21. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. augusztus 8. 17:55231.

    Jaj, lebuktam. 


    Szóval, az emlitett verset nem azért választottam, hogy a költő pazar természeti képes hasonlataival tűzdelt tántorithatatlan és végleges közeledési szándékát domborítsam ki a kiszemelt kislány felé, bár a vers üzenete ez.


    Ami zombiságomat megragadta, az a vers cimében fellelhető utalás a természet szakadatlan körforgására: "Fa leszek...", ami jelenlegi humusz állapotomban az újjászületés reményét  hordozza magában, hogy egyszer majd talán valamilyen nemes fa magja megfogan humusz testemben, hogy sudár  teremtményeként a Földnek árnyat és lakhelyet nyújtson az Ég szárnyas és szárnyatlan teremtményeinek..


     


    Választhattam volna a "Búcsút int az ősz a nyárnak" kezdetű magyar nótát is, de az olyan borongós hangulatú, nehogy már itt a temetőben is búslakodni kelljen...


    Az én -t hibernáltam, úgyhogy nincs vele gond. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (230)
    2015-08-08  17:00
  22. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. augusztus 8. 17:00230.

    B+ (most azonnal vétettem a eti kódi ellen), te jársz az óráimra? Melyik vagy? Fogadjunk, az a kis kaján Borsódombi Zombi. Hmm. Holnapra írjál egy elemzést az említett versről, ami amúgy nagyon szép. Még élő korú genis tanajtványom közül mesélte az egyik, hogy mikor elküldte sms-ben egy lánynak, bevált neki csajozós dumának. :D Tudott valamit ez a kis Petőfi Sanyi gyerek a negyvennyolcadik parcellában, bár még csak most temették újra sámánruhás nők égnek emelt hoffmannal (miketbeszélek) rózsával. 


    Iopnak meg kéne privit küldeni az ajijáról, nem? Vagy olvassa eztet a topigot? mert a végén még felhalmozódik, és nagy a meleg, még tán elolvad. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (229)
    2015-08-08  16:46
  23. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. augusztus 8. 16:46229.

    Igen, olvastam


    Próbálom elképzelni...


    "Kovács úr, ne szellemeskedjen! Feküdjön vissza és ne zavarja a tanitást a huhogásával! Mindenki fekszik, és meg se moccan.


    Most pedig közösen elénekeljük a "Fa leszek, ha fának vagy virága" kezdetű dalt."


     


     


    iop-nak én is küldök masnisat , tarcsiba.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (227)
    2015-08-08  16:07
  24. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. augusztus 8. 16:11228.

    A horoszkópos? De ma az Oroszlán kapuja van, azt is itt olvastam meg-el-szét-össze-vissza, nlc-n. :D Szóval csak pozitívan, drágáim, csak pozitívan! (annál is inkább, mert én is oroszlán vagyok, tehát ez az én kapum, bár kerítést még nem építettem. De ki tudja, ez trendi manapság, úgy látom.) 

    előzmény:
    ladybird65 (225)
    2015-08-08  15:14
  25. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. augusztus 8. 16:07227.

     Hát igen, ilyen haladó személyiség vagyok, nem is kell már nekem semmiféle pedagógus-kódex. Poszt humusz képzés. Juvenész dum szúmusz. Múltkor kaptam ezt az újító 5letet nlc-n, hogy temcsibe kéne járnom múlt genijét oktatni, mert azok teljesen tisztelettudók lehetnek. Meg csöndesek. És tényleg! Kivágott felső se zavarja őket. 


    Ezt meg iopnak küldöm.   Béke veletek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (226)
    2015-08-08  15:16

Címlap

top