Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolakezdés 2015

bucimanci
Létrehozva: 2015. július 30. 11:54
Tegnapelőtti híradóban panaszkodott arról egy nő, hogy már csak ötezer beiskolázási támogatást kapnak a melóhelyéről a korábbi 35 helyett, és abból ő nem tudja beiskolázni a gyerekét. Egyrészt menjen a fenébe , aki beiskolázási segélyből akarja beiskolázni a gyerekét, másrészt kurva anyját annak az államnak, aki ahelyett, hogy normális fizut adna (kórházi dolgozó volt), segélyekkel machinál. Fizut nem lehet csökkenteni ugyanazért a munkakörért, mindenféle szirszar segélyeket lehet. A gyerekvállalási kedvnek is jobbat tenne szerintem, ha kiszámíthatóak és egyformák lennének a fizetések, nem lenne gyerekes és gyereketlen fizuja között különbség, nem lenne adókedvezmény meg semmi ilyesmi, hiszen ugyanazt a munkát végzik, a munkájukra kapják a fizetést, nem arra, hogy hányat szültek. Ha normális fizu lenne, kiszámítható, akkor mindenki annyit szülne, amennyit el tud tartani és be tud iskolázni teszem azt... Igazságtalan és  dühítőek  az ilyen kategóriák, hogy ingyenes ebéd, ingyenes tankönyv meg beiskolázási támogatás..... 

Itt most nem szólok olyan esetekről, ahol a gyerekvállaláskor adottak voltak a lehetőségek, de jött egy váratlan élethelyzet ami miatt megváltoztak a család lehetőségei. Itt és most csak arról van szó, hogy miért gondolják sokan úgy, hogy az állam, a munkáltató kötelessége gondoskodni az ő gyerekeik iskoláztatásáról és mennyivel ér többet egy adott esetben magasabb jövedelmű, de több gyerekes családban nevelődő gyerek, mint egy, a szülők jövedelmi és egyéb viszonyai miatt esetleg egyedüli. Mert számtalan ilyen család is van, ahol minden jár alanyi jogon, mert a törvény így írja elő, holott csikkzsebből meg tudják oldani. Általában ők azok, akik azon az állásponton vannak, hogy "a családi pótlék még a napközit sem fedezné". Nem hát. Azt nem is arra adják. Igaz, az összege legalább 13 éve nem változott egy petákot sem. De ez egy kiegészítés, nem ebből kell eltartani a gyereket, mert az nem az állam feladata.

Hát ennyi lenne a gondolatébresztőm, ki-ki tegye hozzá a magáét.
  1. 2015. augusztus 1. 11:10151.

    "Az adókedvezményt éppen azért találták ki, hogy azokat segitsék, akik nem megélhetési gyerekgyártók!"


    Nem éppen: az adókedvezményt a magyar viszonyok közt nagyon jól kereső szülők számára találták ki. Az átlagszülő, aki pedig nem megélhetési gyerekgyártó, az nem tudja igénybe venni, vagy nem teljesen. Ez van..(((

    előzmény:
    Lillaréka (135)
    2015-07-31  22:04
  2. 2015. augusztus 1. 09:15150.

    Azt hiszem itt senkinek sem az ellen van kifogasa, aki becsulettel neveli a gyerekeit es esszel vallalta oket. Hanem azt, aki eleve a tamogatasok miatt vallalja be. Arrol, aki ugy neveli fel a gyereket, h sose latta egyik szulojet sem dolgozni.


    ( mas az idokozben lerokkant ember)


    en is arrol irtam, akik a szocpol es a foallasu anyasag es egyeb tamogatasok miatt szultek meg a 3. Vagy 4. gyerekuket, aztan mikor ez lejar vagy az allam nem tamogatja valami miatt (lsd bokros csomag) akkor keptelenek tovabb eltartani a gyerekuket. Ill reklamalnak, hogy bezzeg tavaly meg jart ez vagy az iden meg kevesebb jar. 


     

    előzmény:
    Lillaréka (134)
    2015-07-31  21:57
  3. 2015. augusztus 1. 09:08149.

    Tudtommal szuleteskor itt is jar szabi apunak. A gyerekszabit valaszthatja apu vagy anyu, de jellemzoen anyu szokta.


    A hozzaszolasom, hogy van plusz szabi, arra vonatkozott, hogy Evi irta a munkaltatora nem ro plusz terhet a gyerek. 


     


    Hogy csak papiron van kiadva az evi rendes eleg nagy problema :( 

    előzmény:
    Lillaréka (131)
    2015-07-31  21:43
  4. 2015. augusztus 1. 08:52148.

    Egyetértek, ugye most erre nem tőlem várod a választ...


     

    előzmény:
    kekelefant (145)
    2015-07-31  23:27
  5. 2015. augusztus 1. 08:49147.

    Nézd, én a saját bőrömön tapasztaltakat írtam le, amire te írod, hogy nem úgy van, mert te x, y, z tapasztalataira hivatkozol.


    Lehet, hogy x, y, z - nek tényleg az a tapasztalata, nekem meg az a sajátom amit leírtam.


    Nem minősítettem a rendszert, nem akartam semmit senkinél jobban tudni, tényeket írtam le. Sajnálom, ha ez neked pont nem tetszik.


     

    előzmény:
    Lillaréka (143)
    2015-07-31  23:07
  6. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. augusztus 1. 08:41146.

    Azt igen, de a mesterség állítólag a legősibb! :D (egyébként azért írtam így, hogy 18 éven aluliak ne értsék... szerintem ők már nem is hallottak ebben a formában erről... )

    előzmény:
    kekelefant (144)
    2015-07-31  23:14
  7. 2015. július 31. 23:27145.

    Van!Minek menjen az anyuka dolgozni,es keljen hajnalban,ha tobb segitseget kap a gyerek-ek utan mint fizetest?Aludthat delig elcsavaroghatja a napot,idonkent elmegy 2 hetre dolgozni,mert muszaly,de aztam az edes semmiteves ujra,ha nincsenek megeskudve akkor duplan,hat mi osztonozne akkor anyucit?


    Es akkor mit szoljon az a no,akinek nincs gyerek,hajnaltol kesoig dolgozik, es persze az adomanyokat az o adojabol vonjak,ez igy kerek.

    előzmény:
    Walmart (132)
    2015-07-31  21:49
  8. 2015. július 31. 23:14144.

    A barcat mar regen betiltottak....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (101)
    2015-07-31  12:28
  9. 2015. július 31. 23:07143.

    Egyébként.. arra akartam kilyukadni, hogy családtámogatási rendszer a  világ  összes normális államában létezik és  sokszor sokkal különb mint a mienk.


    Ezt pedig nem cáfoltad meg.


     


    amugy.. pl az itthon lévő csp  ugyanúgy elmegy az iskolai étkezésre teljes egészében...akkor minek jössz azzal, hogy ausztriában is  elmegy rá?


     

    előzmény:
    Walmart (141)
    2015-07-31  22:43
  10. 2015. július 31. 22:50142.

    Mármint.. melyik itteni.. ?


    Az itteni vagy az ottani?


    És mitől volna  puccos- pereputty aki egész életében dolgozott és megdolgozott  mindenért.. 
    és mindig is sokkal-de sokkal jobban élt mint itt valaha  is   akárki ugyanolyan munkából.


    Lassan már alig akad olyan ismerősöm akinek a családjából   ne odaát dolgozna   valaki.


    A kisgyerekesek meg elhúztak..  odaát teremtettek  maguknak egzisztenciát.  és jól élnek..     pedig.. mondom.. szakmunkások.  Vendéglátás és épitőipar.


    Ha kint szarul élsz.. miért is nem jössz haza... itthon tuti jobb.. Vagy eszed ágában sincs.. természetesen neked sem.
    Ahogy  sokan másoknak sem akik  meg tudták ott vetni a lábukat


     

    előzmény:
    Walmart (141)
    2015-07-31  22:43
  11. 2015. július 31. 22:43141.

    húú.. hát respect a családnak...


    én csóró csak a saját tapasztalataimat tudom mondani, bocsi


    egyszerű macskajancsi vagyok puccos pereputty nélkül, akinek az inge is kilóg a gatyából, akinek mindent maga kell előteremtsen ... az a te világod, ez az enyém... 


    egyébként pont nem a magyarokról írtam, de mindegy, ebből azt látom, fogalmad sincs az itteni valódi mostani helyzetről


    nem oszt nem szoroz


     

    előzmény:
    Lillaréka (139)
    2015-07-31  22:26
  12. 2015. július 31. 22:33140.

    Leginkább kiszámitható adózási  és jogi feltételek kellenek.


    és befektetői tőke..
    ami nekünk nincs.. tehát  ide kell csalogatni.


    ez pedig esze ágában sincs a jelenlegi kormánynak.


    Ha munkaadók jönnek többen akkor az máris felfelé kezdi vinni a béreket, mert  a jól képzett munkaerőre szükség van.
    már akinek.


    a közmunka az nem fogja gazdaságot felpörgetni  ahogy a segély sem.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (138)
    2015-07-31  22:22
  13. 2015. július 31. 22:26139.

    Aha.. egy rakás családot ismerek.. akik  odaköltöztek..  közel van, munka van..vitték a családot is. Eszük ágában sincs  visszajönni. 
    és nem agysebészek.. szakmunkások... pl sokan.. vendéglátó is épitőipar jelentős számban.  De van  pedagógus is.. óvónő.. pl.. és óvónőként is dolgozik.
    A barátnőm 22 éves lánya fogtechnikus... odaát.   bocs.. hogy igy irom.. hülyére  keresi magát. 


    Arányaiban nem kerül többe a megélhetés..


    Nekem amugy egy csomó anyai ági rokonom van Ausztriában..  de ők svábok.. tehát mindig is ott éltek...   nekem már a 70-80as évekből van összehasonlitási alapom.   mivel van köztük autószerelőtől  az épitészmérnökig mindenféle  sőt...   unokahúgom egy osztrák gazdához ment férjhez...
    Kb huszszor élnek jobban..

    Németországban is vannak rokonaim... nagyapám  húgának a  leszármazottjai..  

    előzmény:
    Walmart (132)
    2015-07-31  21:49
  14. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. július 31. 22:22138.

    na, ebben viszont egyetértünk. Egy csomó minden más gazdasági feltételnek kéne ahhoz helyreállnia, hogy normálisak lehessenek a fizetések itt is. A minimálbér fogalmával amúgy az állam beleszól a fizetésekbe most is, de természetesen sokkal több mindennek kéne stabil lábakon állni, hogy az valóban növekedhessen, és hogy a minimálbért kifizető vállalkozók se rokkanjanak bele és húzhassák le a rolót (további munkanélkülieket ontva az utcára). A vállalkozók terhei kiszámíthatatlanok és irreálisan nagyok. Persze, hogy lassan már nincs is magyar termék... :(

    előzmény:
    Lillaréka (137)
    2015-07-31  22:16
  15. 2015. július 31. 22:16137.

    Egyébként.. kapitalizmusban nem az  állam garantál holmi béreket..
    (Max az állami szférában, de arra meg kéne lennie a  gazdasági fedezetnek ami viszont nincs meg.)


    Hanem az elvileg működő gazdaság.. ami itt nem működik..
    és  ne felejtsük el, hogy  némi autógyárak pl..  (szándékosan irtam autógyárat... a te városodban is van ilyen)  Azért jöttek ide, mert a német miunkásbér töredékéért dolgoztathat itt. 


    Ha holmi állam  a két autógyárt felszólitaná  arra, hogy a magyar munkás is kapja meg a németmunkás bért..  Akkor a két autógyár szedné a sátorfáját és olyan gyorsan pakolna át egy- két határral arrébb, hogy a kondenzcsikot sem látnánk utána.
    Az Audi.. kb 15ezer embernek ad munkát a térségben.. közvetve vagy közvetlenül.. és nem annyira húdefizuért amit sokan hisznek róluk.  El tudod képzelni, ha azt mondaná az állam,  hogy ezentúl az Audi minden munkásnak  400ezer bruttot adjon.. ??   15 ezer ember  kerülne az utcára.. sok esetben  egész családokat érintene.
    Azért ennyi munkahely nincs.. Az Ipari Parkban hatalmas üzemcsarnok állnak üresen.. akik már elmentek - csak úgy ott hagyták.. kiadó és a kutyának sem kell.
    Pedig ennek nem holmi  -- államgarantál- volt  oka.. csak az a szuper módon kiszámithatatlan adótörvények és jogi rendelkezések garmadája ami az orbán rezsim alatt megszületett.


     


    Szóval.. nagyon nem kéne holmi államgarantállal elzavarni aki még itt van..


     


    tudomásul kéne venni.. magyarország nem tud megállni a saját lábán...  (szerintem lába sincs)  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (133)
    2015-07-31  21:56
  16. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. július 31. 22:08136.

    TE is tudod, hogy nem Rólatok vagy Éviékről beszéltünk. Nem azokról, akik dolgoznak és abból tartják el a gyereküket. A "bolond lennék bennhagyni" hozzáállás meg... hát igen, mondhatnánk, hogy ezért is tart itt ez az ország. Amúgy én is bolond lennék bennhagyni, de akkor is tök igazságtalan az egész rendszer ebben a formában. főleg azért, mert csomóan rá vannak kényszerítve a "bolond lennék bennhagyni" (bolond lennék számlát adni, bolond lennék nem minimálbérre bejelenteni alkalmazottat etc.) hozzáállásra. Miért? Mert a vállalkozókat irreális mértékű járulékok sújtják (Európában tán a legmagasabbak), nem tudják kitermelni becsületesen a befizetendőket. Az alkalmazottak meg valóban embertelenül szar bérekért és feltételek mellett kénytelenek dolgozni, mert különben van a helyükre száz, akiknek még úgy is jó. És persze, hogy már örül a szaros kis iskolakezdési támogatásoknak meg hasonló megalázó alamizsnáknak, pedig ő is ugyanazt a munkát végzi, mint a gyerektelen kollégája. Még mindig nem érzed, hogy mi háborít fel ebben? Hogy miért lenne jobb egy normális fizetés, és nem a könyöradomány, ami csak a gyerekekre jár?


    Ha én gyereket választok, mint "luxust", finanszírozzam én. Aki meg szingli akar maradni, és mondjuk az autóvásárlás a luxusa, akkor ő meg költhesse arra a NORMÁLIS FIZETÉSÉT. Mert hogy ugyanúgy megdolgozik érte, tehát ugyanannyi járjon neki is a MUNKÁJÁÉRT.

    előzmény:
    Lillaréka (134)
    2015-07-31  21:57
  17. 2015. július 31. 22:04135.

    A 2-3 as pontodat hasonlitsd össze


    Az adókedvezményt éppen azért találták ki, hogy azokat segitsék, akik nem megélhetési gyerekgyártók!


     


    4es.. feltétel? AHA.. itt jön a képbe.. hogy most megvan.. és mondjuk 10 év múlva már nincs meg  az a fedezet.. mert... tetszés szerint   behelyettesithetsz ide  bármit.. munkahely elvesztéstől a tönkrement  házasságon át- betegségig bármit.   sőt.. 10 év sem kell hozzá. Elég 3-4 hónap is akár, hogy minden odavesszen. éppe elég ha egy jól menő vállalkozót.. nem fizetnek ki a partnerei  hónapokon át.


    ja.. tudom.. ne vállaljon gyereket..  inkább egyet sem..  mert mi van ha...


    Csakhogy igy nem lehet élni.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (133)
    2015-07-31  21:56
  18. 2015. július 31. 21:57134.

    Te tényleg nem ismersz  normálisan élő nagycsaládot, mert nem olyan körökben mozogsz


    De  itt van Évi és pl akár én is..
    3-3 gyerek.. 
    mi már nagyjából felneveltük őket...  soha egy fillér cafetériát nem kaptunk...  iskoláztatásra egyáltalán nem... segélyről azt sem tudom hol kell kérni. Kettő egyetemre ment, a harmadik  készül.  Jó. külföldre  tényleg nem jutottunk el minden évben... tavaly igen, az idén nem jön össze többféle okokból. Lehet szerinted ez már nem normális?? 
    Vagy Évit hova sorolod?  ők nagyon szépen nevelik a  3 gyereküket.  De azért gondolom nem hagyják az államnál a cspt és az adókedvezményt.. bolondok lennének.  Fizetnek ők éppen elég adót...


    és nekem van egy rakás nagycsaládos ismerősőm...  tényleg sok. A gyerekeik kb az enyémekkel egykorúak ..  egyetemre  járnak.. vagy oda készülnek. A szülők dolgoznak... még akkor is ha anyuka késöbb tért vissza a munka világába.. mert  otthon volt akármeddig... az aktuális kicsi akárhány éves koráig. Ha meg pont nem dolgozik, akkor apuka  bejelenti a  vállalkozásába és fizet  utána épp eleget.

    jah.. hogy vannak segélyesek?


    A világ összes fejlett  államában vannak.  kapaszkodj meg.. több segélyt kapnak , mint amennyi egy átlagfizu idehaza.
    jah.. persze- van olyan állam ahol nincs segély.. ott nyomortanyákon élnek a szegények és  bűnöznek  vagy kéregetnek.   Ilyet szeretnénk  itt is? 


     


    Tudomásul kéne venni,  hogy  nincs olyan, hogy  mindenkinek van munkája és meg is fizetik azt, úgy ahogy kell.


    Beszéltek itt a régi szoc rendszer ellen- de közben a  másik mondattal meg ugyanazt akarjátok vissza.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (101)
    2015-07-31  12:28
  19. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. július 31. 21:56133.

    1. Bucimanci is kivette a körből azokat, akik elveszítették munkájukat vagy munkaképességűeket, másrészt a többi hozzászóló is (én is) mindig hozzátettük, hogy most dolgozó emberekről beszélünk. Én is leírtam többször is, hogy ha valaki elveszíti a munkáját vagy munkaképességét, akkor természetesen tartsa fenn őt is és a gyerekeit is egy szociális háló, ezért élünk társadalomban.


    2. Nem érzek semmilyen ellentmondást aközött, hogy az állam garantáljon európai szintű (vagy legalább ahhoz közelítő) fizetéseket, és ne akarjon egyelőre (amíg a seggünk kilóg a gatyából) plusz támogatásokat adni a gyerekek miatt. Egyelőre bőven elég lenne, ha abból tudnék kalkulálni, amit munkabérnek hívnak, és igenis igazságtalannak tartom, hogy a sokgyerekes kollégámtól már gyakorlatilag nem is vonnak adót.


    3. Mindez nem irigység, hanem ésszerűség. Szerintem elősegítené, hogy ne a megélhetési gyerekgyártók szaporodjanak, hanem azok, akik munkából akarják eltartani a gyereküket, vagyis hogy valóban adófizetőket adjanak az országnak, és ne harmadik-negyedik generációs segélyre apelálló gyerekgyárosokat. (bármily ócskán hangzik is ez így kimondva, de igaz)  (és ismétlem: a rokkantakat, betegeket, önhibájukon kívül munkájukat elvesztőket kiveszem ebből a körből).


    4. szerintem a sok gyerek vállalása ma Magyarországon igenis luxus, ugyanúgy mint mondjuk az utazgatás, palota, luxuskocsi stb. Az engedhesse meg magának, aki előteremti magának rá a feltételeket, ne az, aki az államtól (= adófizető honfitársaitól) várja, hogy eltartsák, iskoláztassák a gyerekeit őhelyette.

    előzmény:
    Lillaréka (128)
    2015-07-31  21:38
  20. 2015. július 31. 21:49132.

    Ha már Ausztria szóba került... 


    - A fizuk magasabbak (mint a Mo-i) ez így van


    -A csp magasabb (mint a Mo-i) ez is így van


    Nem igaz, hogy a megélhetés nem kerül többe, mint Mo-on. Persze ha hajléktalan  vagy és az utcán élsz, akkor biztosan nem.


    A megéhetése egy családnak többe kerül mint Mo-on.


    A tankönyvet a gyerekek ált isk.-ban is és gimiben is ingyen kapják és nem kell vissza adni év végén. 


    Viszont az étkezés és napközi ára majdnem egy az egyben viszi a csp-t.


    A sok sok sok  gyerek után kapott szociális juttatásokból igen jól eléldegélnek egyesek munka nélkül is. Ilyen a rendszer. És ezt ki is használják, de nem az agysebészek.


    Van még kérdés?


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (128)
    2015-07-31  21:38
  21. 2015. július 31. 21:43131.

    hm...  Tudod, hogy vannak országok, ahol a gyerekszületéskor apu is kap + szabit- sőt.. van olyan is ahol apunak is el kell mennie gyereknevelési szabira a gyerek  kisded korában?


    Bizonyára ott is terhet ró az adott munkáltatóra... de ez  ott természetes. 


    Megnézném itt mi lenne belőle.. hiszen  idehaza még az évi rendes szabit is csak papiron adják ki.  

    előzmény:
    ezanick* (97)
    2015-07-31  11:11
  22. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. július 31. 21:41130.

    Igen, de gondolom, egyetlen gyereket vagy kettőből egyet is lehet utálni, szóval ez nem feltétlenül nagycsaládos sajátosság, ezt belátom. Nagyon sok olyan kétgyerekes családról is hallottam már (barátnők elbeszélései, de akár még itt a fórumon is), hogy az egyik gyereket isteníti a szülő, a másik meg akármit is teper, sose lehet elég jó. Vagy csak ők érzik így, de hát ha már valaki így érzi, csak van a mélyén valami. Én tényleg nagyon szeretem a gyerekem, és a mostani eszemmel azt mondom, akkor is szeretném, ha elviselhetetlen természetű lenne, de nyilván ilyet meg nem mondhatok mégse, hiszen nem az. Szóval nem tudom, mi lenne, ha egy kis borzadályt kéne nevelnem, bár azt hiszem, akkor elsősorban magamba néznék, hogy 1. mit rontottam el 2. mit tudnék változtatni még de nagyon sürgősen - elsősorban a gyerekem érdekében. De szerencsére ez csak egy eszmefuttatás, nagyon kellemes természetű kölköcskével áldott meg az élet. :) Meg talán én is tettem érte, hogy ilyenné váljon. :)

    előzmény:
    Walmart (127)
    2015-07-31  21:07
  23. 2015. július 31. 21:38129.

    Igazságosság sosem lesz. A 70 -es IQ-s fel nem fogja, hogy a gyerekkel felelősség is jár, viszont azt látja, hogy a gyerekért pénzt kap, hát miért ne szülne. Afgán család, 9 gyerekkel, a lekisebb 10 éves, annyi csp-t és támogatást kap, plusz lakás és rezsi fizetve, hogy a kettőnk fizetése nem tesz ki annyit. Anya erősen 50 körül, apa is kb 55 éves, 9 éve élnek itt, nehogy azt hidd, hogy dolgoznak, és azért nem, mert nem tanultak meg németül, "nem bírtak" megtanulni, ahogy a kicsi fogalmaz. (Fiam volt iskolai barátja). De azt megtanulták, hogy nekik itt "jár". Volt nekik 10. is de az anya már nem bírta kihordani. Ez lesz a világban a tendencia. Sajnos. Pláne, hogy egy rakat gyerek után egy rakat pénz "jár". A "szépen tartás"-nak meg nyoma sincs. 


    Előre is elnézést kérek, de ezt is saját szemmel látom és tapasztalom: Az osztráknak van 1, jó eseben 2 gyereke, minden más sötétebb nációnak 3 és annál több vagy annál sokkal több. 


     


     

    előzmény:
    eda-1952 (126)
    2015-07-31  16:48
  24. 2015. július 31. 21:38128.

    Úgy tünik pár dolgot sokan elfelejtenek.


    A világ fejlett  országaiban is van  családtámogatási rendszer.. pl a szomszédos  Ausztriában  sokkal magasabb a családi pótlék mint nálunk.
    holott az ő fizujuk jóval magasabb- a megélhetés nem kerül többe mint idehaza.
    Kb az összes normális országban   adókedvezmény a gyerekeseknek... - és ti azt mondjátok .. itt nehogylegyenmááár!mertmilyenmár.. hogy a gyerekes többet visz haza....    EZT pl nem is tudom hova tegyem.. irigység?  Milyen érdekes, hogy az irigyelt nyugaton meg müködik... és senki sem háborog miatta.


    és bárki..  ismétlem bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy segélyre szoruljon....  Túúúúdooom.. az nlcsek közül senki de  tényleg senki nem megélhetési gyerekszülő... ilyesféléket  csak ismernek......
    Az itt tényleg senkinek eszébe sem jut,  hogy seperc alatt lehet már munkát elvesziteni és akkor belőle is  segélyes lehet- bármikor.
    Még akkor is, ha most azt hiszi, hogy nála az teljesen kizárt.


     


    Azt mondjátok  nem az állam feladata a gyerekes családok támogatása?? Akkor mégis ki a jó fenéé??
    De melléteszitek.. az állam oldja meg, hogy mindenki normális fizetést kapjon. Tényleg senki sem érzi  ebben az ellentmondást??


    Nézzük az iskolakezdést..
    Szintén.. a normális országokban... a gyerekek ingyen kapják a tankönyvet... és  évvégén visszaviszik a suli könyvtárába.. De ház ezek gazdag országok és senki sem akar százmilliókat nyerni a tankönyvbizniszen.  .


     


    én nagyjából levontam a tanulságot.  inkább nekem se legyen, de nehogymár másnak egy minimálisan is könnyebb.

    előzmény:
    bucimanci (1)
    2015-07-30  11:54
  25. 2015. július 31. 21:07127.

    Anya által utált gyereknek lenni nagyon nehéz kereszt... (sajnos van tapasztalatom) oké, van ilyen, nem mindenki szereti a gyerekét, mert mondjuk nem azt kapta, amit elgondolt, nem olyan, amilyennek várta... van ilyen.


    Ellátja, mert kötelessége... oké.


    De, ha ezt nyíltan hangoztatja, úgy, hogy ezt mindenki másnak is nyílvánvaló lesz, na az az igazi gáz. Egy gyerek kiszolgáltatott érzelmileg is, meg mindenhogy, és akkor az anyja nyiltan utálja... Ez szörnyű. Sosem értettem egy anya hogy utálhatja a saját gyerekét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (120)
    2015-07-31  14:20

Címlap

top