Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Zéró teljesítmény

pompidouenne
Létrehozva: 2015. július 29. 21:14

Sziasztok!


 


Amióta második gyerkőcömmel visszamentem dolgozni, de már előtte is kezdődött, úgy látom teljesen meggajdult a világ.


Azt én értem, hogy nem lehet élet- és versenyképes az a cég, vagy gazdaság, ami úgy működik, mint régen: azaz irodások bementek dolgozni, és a sok kávé és cigiszünet és traccsparti közé beiktattak egy kis munkát...


Manapság viszont úgy látom ennek a brutál ellenkezőjét éljük. Minden normázva, s nem csak a tárgyakkal való foglalatosság, hanem az emberekkel való is, ami nem túl életszerű.


Mostanában, kiindulva a saját munkámból és az ottani elvárásokból, már bárhol járok azon gondolkodom, hogy vajon az ott dolgozók is normában vannak-e? Vajon már a pénztárost is "mérik", hogy hány vevőt szolgált ki, netán hány árut húzott át a kasszaszalagon?! És büntetik, ha alulteljesít? Vagy a hentesáru eladó teljesítményét is értékelik aszerint milyen gyorsan szeletel vagy vágja fel a húst?!


 


Tudtok példákat valós helyzetekre, amik be vannak normázva, s aminek a teljesítési kényszere állandó nyomás alatt tartja  a dolgozókat?!


 


És tudtok olyan foglalkozásokat, ahol nem halsz éhen, van egy tisztes kereseted, de nem suttognak 8 órán át a füledbe, hogy még, még gyorsabban?!


 

  1. 2015. július 31. 02:5276.

    Nem a normával van baj, azt szükséges kiszámolni ahhoz, hogy egy adott üzlet (legyen az ruhaüzlet vagy biztosítótársaság) milyen termelés mellett veszteséges, milyen mellett működőképes, és milyen mellett termel nyereséget. A gond ott van, amikor ezt nem az határozza meg, hogy milyen teljesítmény reális és az alapján dől el, hogy az adott üzletet érdemes-e vinni vagy sem, hanem visszafele, befektetők, részvényesek stb. követelik a kis profitjukat, amit valahogy elő kell teremteni, és megy a normaszámok emelése...


    Szóval ez szerintem nem foglalkozásfüggő, hanem hogy milyen társasági formában működik a cég, ahol vagy. Egy befektetői körös cég kihajtja a beled, ahogy nagy valószínűséggel egy részvénytársaság is. Marad a kisvállalkozás - aki viszont tudja hogy adott teljesítménnyel milyen érték állítható elő és levonva az adóterheket milyen bért tud neked adni. Az meg nem lesz annyi mint a "hajcsáros" helyen, de valamit valamiért. Vagy ez, vagy az... a kettő nem megy, sajnos.

    előzmény:
    pompidouenne (1)
    2015-07-29  21:14
  2. Torolt_felhasznalo_604077
    Torolt_felhasznalo_604077
    2015. július 30. 23:5775.

    HA  nem tetszik Neked,  hogy  hogyan  bannak  Veled  egy  uzletben,  akkor  nyisd  ki  a  szad,  es  HANGOSAN  pnaszkodjal   !!!!


    Kiabalj,  es  ne  hagy  magad  a  hatterbe  nyomni.

    előzmény:
    Lillaréka (68)
    2015-07-30  18:30
  3. Torolt_felhasznalo_604077
    Torolt_felhasznalo_604077
    2015. július 30. 23:5474.

    Minden jolmeno  ceg  eloszor  is  VERSENYKEPES, K E L L ,  hogy  legyen.


    Manapsag  mar  nem  lehet  "lazsalni"


     


    A  komcsik  alatt az  is  jo  volt,   de  ma  mar  nem.

    előzmény:
    pompidouenne (1)
    2015-07-29  21:14
  4. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. július 30. 19:4873.

    Persze, ez így van. Kölcsönös érdekek játszanak, ezért a kölcsönös megértés és figyelem dukálna. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (72)
    2015-07-30  19:26
  5. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. július 30. 19:2672.

    Nem vagyok boltos, de úgy gondolom, hogy a kereslet-kinálat törvénye alapján a kölcsönös tisztelet és udvariasság lenne a legcélravezetőbb, mert az igaz, hogy a bolt a vevőből él, de én mint vevő is megnézhetném magam, ha nem lenne bolt, tehát nem gondolom úgy, hogy kegyet gyakorolok, ha megveszek valamit. Azért veszem meg, mert szükségem van rá.


    A "pénzemért" megkapom az árut, de ezen felül valószinüleg a boltosnak is jólesik, ha embernek nézik, esetleg még egy mosolyt is kap, a kiszolgálásért cserébe.


    Bocs, nem neked szólt, csak már sokadszorra jön velem szembe, hogy a bolt a vevőből él és most bukott ki belőlem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556636 (69)
    2015-07-30  18:44
  6. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. július 30. 18:4671.

    Én is így gondolom.

    előzmény:
    Lillaréka (65)
    2015-07-30  17:41
  7. 2015. július 30. 18:4470.

    Egyébként.. szinte mindenhol norma van..


    megadják, X idő alatt mennyit kell teljesiteni... legyen az  valami  lim-lom gyár, vagy  a limlom- ellenőrzése... vagy   számlakiállitás.. vagy értékesités.. vagy  üzletkötő-- biztositó-   ügyfélszolgálat...


    mindenhol úgy hajtják a kevés számú embert mint a hajcsár a rabszolgákat.


    Szerintem már az állami  melóhelyeken is.


    Gondoljunk a kórházra.. ahol a kevés számú nővérnek sokkal több beteget kell ellátni, mint amire valójában ideje van.

    ami meg a kormányhivatalokat illeti.. ott is csak a csókos- semmihezsemértő vizfejek lógatnak lábat... Akik a munkát végzik, ott ,azok konkrétan agyontúlórázzák magukat, és még örülhetnek ha mindezt nem közmunkás- bérért teszik- miután kirúgták őket majd visszavették közmunkásnak.


     

    előzmény:
    pompidouenne (1)
    2015-07-29  21:14
  8. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. július 30. 18:4469.

    Álljon már meg a harci menet! (Boltosnak szól.) Egyelőre a bót a vevőből él. Érdekes, én egy rengeteget dolgozó ember vagyok, általában fáradt is emiatt, de még egyszer sem akadtam ki azon hs vki "totojázik" a pénztárnál az aprójával vagy akármivel. Mondjuk az h vmi még eszébe jut, egyéni szoc. probléma, vagy nem vesz vagy megy még egy kört, de sort tényleg ne tartson fel. Tudom, nem így működik, visszamennek, de nekem mondjuk ez se zavaró. Na de hogy a norma miatt a féllábú kisnyugdíjas is viselkedjen puskalábúként, hát NEM! Az ilyen boltos zárjon be, mert alkalmatlan.


     

    előzmény:
    Lillaréka (63)
    2015-07-30  17:28
  9. 2015. július 30. 18:3068.

    Ez.. pl mai történet..  kicsike bolt.. amolyan reggelit- megvevő.. a melóhely közelében.
    Szokásos kiflimért  megyek minden nap.. Ma.. 8án álltunk sorban.. bejött 3 úriembernek nehezen nevezhető  lény és  szó nélkül beálltak a sor elejére.
    Itt az eladó egyedül van.. ő  adja a szalámit és ő kasszázik.
    A péksütit viszont én veszem el, a pult elé rakott  ládából. 
    Már amikor  bementem láttam, hogy az üres láda ott hányódik..  amiből kifogyott a kiflit. Senkinek eszébe sem jutott, hogy  amikor sorra kerül, átnyújtsa az eladónak.  ill mégis.. az elöttem álló korombeli nőnek..  megelőzött.  Mert egyébként  én szoktam odaadni neki.. meg ez  nő.
    Itt mindenki melóba jött, tehát valszeg mindekinek egyaránt sietős volt. Igy  hatalmas tahóság  beslisszolni a sor elejére..


     


    Ebben a helyi CBA-ban elég nehezen elképzelhető, hogy   bárki kezéből bármit kikapjanak. Szűk a hely. Viszont  engem irritál, hogy az előttem totojázó cuccára rászórják az enyémet.. még sosem tettem szóvá.. de csak egyetlen dolog miatt nem szólok.  Mert tudom, milyen a boltvezető... és sajnálom a lányokat.
    Viszont volt már rá példa, hogy a totoja elpakolt a cuccomból  valamit,   mivel én miatta nem tudtam elkezdeni pakolni.  Ráadásul itt simán  kiviheted a kosarat -nincs belőle probléma.. az üzlet előterében  van olyan  pakolóhely, mint ami a régi boltokban szokott lenni.  Csak annyi  kellene, hogy a kedves vevő.. vegye el a kosarat és abba rámoljon.. majd amikor kirakodik tegye  át  a kassza túlfelére és akkor a a kasszás  abba pakolja a cuccát.. totoja meg szépen elrámolhat az előtérben,


    A Lidlben pl azt utálom, hogy  már rögtön rámolj el, mert  nincs  ahova  áthúzzák az árut.. viszont ha nem kocsival mentél, akkor a kosarat kint kell hagynod a  kassza bepakolós oldalán...  na.. ott aztán őrült módon kell rámolni, mert  leszórják a földre... egyébként meg is jegyzem.. - hogy-- bocs-- de én nem vagyok ilyen gyors.

    előzmény:
    ladybird65 (67)
    2015-07-30  18:10
  10. 2015. július 30. 18:1067.

    Hát én sem fogom előre elővenni a pénztárcámat, az tuti. Vannak ugyanis nagyon ügyes, nagyon fürge tolvajok, akik kikapják a kezedből. Nem tudom, lehet, hogy én a türelmesebb fajtából való vagyok. De el tudom fogadni, hogy valaki esetleg nemcsak öreg lehet, hanem egyszerűen csak lassúbb alkat, de lehet, hogy csak fáradt, mert éjjel nem aludt, hosszú, nehéz napja volt, beteg, bármi lehet. Nem hiányzik neki, hogy még én is belerúgjak....  Nekem is jól esik, mikor nem sürgetnek, nem morognak, nincs szemmel verés.


    Egyébként meg azt figyeltem meg, hogy a leginkább törtetők, vesébe könyökölők csak addig sietnek, míg a pénztárnál nem fizettek, utána már némelyik pont a bolt bejárata előtt áll meg trécselni kimenet. Akkor már nem olyan sietős. Orvosi rendelőben ugyanez. Aki beslisszol előtted, mert neki marha sürgős (mintha te kávézni mennél oda), kijövet  már nem siet annyira, még vissza is ül Mari nénihez beszélgetni.

    előzmény:
    Lillaréka (63)
    2015-07-30  17:28
  11. 2015. július 30. 17:5066.

    Jaaa, vagy úgy. Ha egy pénztár van, akkor valóban nincs jelentősége a gyorspénztár elnevezésnek.

    előzmény:
    WASP (64)
    2015-07-30  17:33
  12. 2015. július 30. 17:4165.

    Hát.. nagyon sok kezelésre szoruló ember  van..


    hazajövet melóból csak ide a szembeni CBA-ba ugrok be... nem túl szeretem... igy tényleg csak egy két dologért.. ahogy sokan mások is.
    3-4-- max 5 embert kell kivárni, a kasszánál..
    előfordul, tényleg ritkán, hogy  valamit rosszul hoz a kassza... 
    és heti szinten  csap valaki hisztériát, hogy ő nem tud ennyit várni.....  - és ordenáré módon káromkodik..és szidja a lányokat. 
    Na.. most.. kiváncsi lennék, hogy  mégis hova rohan ennyire?
    lekési a sorozatát??
    biztosan nem  buszra vagy ilyesmire  rohan... csak amolyan délutáni bevásárló mint én.. vagy  bárki más aki beugrik ide.


    türelmetlenek az emberek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556636 (49)
    2015-07-30  14:43
  13. 2015. július 30. 17:3364.

    De, sajna igen.


    Általában ha elég 1 pénztár, akkor egy működik. Ha nem, akkor beül egy másik, gyorsan lehajtja a sort, utána megy vissza árut rendezni.


    2 pénztár max, akkor működik, ha szükség van rá.


    Így nem kell felvenni árufeltöltőt, elintézik azt a pénztárosok.

    előzmény:
    évi* (62)
    2015-07-30  17:25
  14. 2015. július 30. 17:2863.

    és?  én is  utálom, hogy össze van hajigálva amit  vettem.


    viszont   attól mindenki hülyét kapna, ha    vagy   tizen totojáznának elötte.


    egyébként azt is utálom, amikor elöttem  totojáznak... amikor akkor kezdi előkotoroni a tárcáját, amikor a kasszás  már  bemondta az összeget,, és még a  tárcában is kotorászik.
    Aztán nagy álmosan és ásitozva  előlszed valami szatyrot.. vagy eszébe jut valami, amit nem vett meg... és még vsszamegy..  és úgy pakol, mint egy nyögdijas féllábú és félkarú csiga,


    és ezért már viszont a kasszás fogja  megkapni a nap végén a lebacarintást.. mert ő nem tudta a totojázó  miatt   teljesiteni a normát.

    előzmény:
    cabron (7)
    2015-07-30  08:07
  15. 2015. július 30. 17:2562.

    A gyorspénztár nem azt jelenti, hogy ott dolgozik Villám-Marcsa, hanem azt, hogy oda akkor mész, ha max. 4 féle árucikket vettél. (A 4-es szám nem tuti, lehet, hogy 5.)

    előzmény:
    WASP (59)
    2015-07-30  17:17
  16. 2015. július 30. 17:2461.

    Én valószínűleg kedvesen megkérném, hogy ne másszon a nyakamba. :-)

    előzmény:
    ladybird65 (58)
    2015-07-30  16:41
  17. 2015. július 30. 17:2260.

    Én mondjuk nem gyűjteném össze ilyen mennyiségben, de ez az én "bajom". :-)


    Nincs gond azzal, hogy összegyűjti, csak én sikítva menekülök mögüle. :-)


    Én nem vagyok az anyázós fajta...

    előzmény:
    ladybird65 (57)
    2015-07-30  16:38
  18. 2015. július 30. 17:1759.

    Persze, mert a baromarcú tulajok, kitalálták, hogy 1 perc alatt X-számú árút kell beszkennelni.


    Ha, nézed egyszer figyeld meg az Aldi úgy hírdeti, hogy " gyors pénztár", na most ez azt jelenti, hogy az a szerencsétlen pénztáros úgy kapkod, mint akinek elment az esze.


    Mert minél többet sikerül kihozni egy emberből, annál kevesebb alkalmazottat kell alkalmazni.

    előzmény:
    cabron (44)
    2015-07-30  13:03
  19. 2015. július 30. 16:4158.

    Akkor nem csak én érzem így. Már azt hittem, egyedül vagyok az univerzumban. Az a legrosszabb, mikor a mögötted álló már nemcsak puffog, anyázik, hanem szó szerint tol előre, könyököl bele a vesémbe. Engem aztán könnyen arrébb raknak a nagypehelysúlyom miatt.

    előzmény:
    cabron (48)
    2015-07-30  13:48
  20. 2015. július 30. 16:3857.

    De mit csináljon? Joga van levásárolni. Te is azt csinálnád. Én igen örülnék ilyen utalványnak, de nekem semmi ilyen nem jár sajnos. Talán az segítene egy kicsit, ha megpróbálnánk toleránsabbak lenni egymással. Semmi nem múlik azon a néhány másodpercen.

    előzmény:
    évi* (43)
    2015-07-30  12:52
  21. 2015. július 30. 15:5956.

    Igen, benne van, és ezt ő maga is tudja, ezért nem szól be, csak a levegőben van a türelmetlenség - élveznie már csak ne kelljen a helyzetet. :-)

    előzmény:
    cabron (55)
    2015-07-30  15:51
  22. 2015. július 30. 15:5155.

    Értem én, de basszus, egy bevásárlásnál ez benne van a pakliban.

    előzmény:
    évi* (53)
    2015-07-30  15:38
  23. 2015. július 30. 15:4954.

    De látod, volt itt azért hozzászóló még a topik elején, aki szerint ne a pénztárnál akarjak rendezgetni, mert lopom a mögöttem álló idejét.


    Pedig nem rendezgetni akarok, hanem normálisan elpakolni.


    Azért szombat délelőtt egy Tescoban elég idegbajos tud lenni a hangulat, még ha nincs is konkrét anyázás. Bár szerencsére szökőévente egyszer vagyok ilyenre rákényszerítve.


    Az Aldi, Lidl nálunk is barátságos, annak ellenére, hogy szar a pénztárak kialakítása és tényleg eléggé kapkodni kell. A pénztárosokat általában nemigen szokta érdekelni, hogy már folyik le az áru arról a zsebkendőnyi területről, ahova kihúzza a dolgokat.


    A lényeg, hogy alapvetően gyorsabban kell pakolni, mint, ahogy az viszonylag kényelmes lenne, pedig nem vagyok egy tedd ki, hadd hűljön típus.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556636 (52)
    2015-07-30  15:35
  24. 2015. július 30. 15:3853.

    Lehet, hogy nem konkrétan neked szól a türelmetlenség, csak aznapra már pont tele a bakancsa és sietne haza.

    előzmény:
    cabron (51)
    2015-07-30  15:14
  25. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. július 30. 15:3552.

    Hja kérem, hát lehet ott nemet mondani is. :) Tököm az frusztrálja magát hülyék miatt. Nálunk mondjuk egész családias a Lidl. Tényleg csak olyanokat tapasztalok, ha mondjuk csak ppár falat kaja van nálam, eddig 10ből 10szer maguk elé engedtek. Én is így szoktam. Az is látszik, h a boltvezető jóban van a dolgozókkal. Még azért sem szólt soha senki, mert pénztáros csaj diskurál. Van h kollégával, van h vevővel. Olyan is volt, h csaj vmit bazsalygott vevő fickóval, a sor meg dőlt a röhögéstől. :) De a Teszkóban sem tapasztaltam semmi extrát még soha.

    előzmény:
    cabron (51)
    2015-07-30  15:14

Címlap

top