Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idősgondozás Angliában

passenger
Létrehozva: 2015. július 21. 12:00

Kedves fórumozók!


 


Régóta tervezgetem, hogy bentlakásos idősgondozónak (live-in carer) szeretnék kimenni Angliába, azon belül is Londonba (ha lehet), de a legjobb az lenne, ha egy megbízható (magyar!) közvetítőn keresztül tudnék kimenni és munkát vállalni, nem pedig ott keresgélni a megfelelő állást/angol közvetítőt. Angolul alap- és középfok között beszélek, nem tudom ez mennyire lenne elég, mert sok - eltérő - véleményt olvastam már erről. Londonban már jártam előzőleg, igaz, csupán pár napra, - de nekem tetszett. 


Hallottam róla, hogy vannak, akik mindössze alapfokú nyelvtudással mentek ki és nekik is "bejött" a munka (a nyilvánvaló nehézségek ellenére is), de olyat is hallottam már, hogy a majdnem folyékony nyelvtudás is "kevés" volt. Vagy közvetítője (esetleg kliense) válogatja? 


Ha dolgozott már valaki ebben a munkakörben (legfőképp persze Angliában), milyen tapasztalatai vannak? Fizikailag/lelkileg lehet bírni? Milyen MEGBÍZHATÓ közvetítőn keresztül került ki? Milyen nyelvtudással, előzetes tapasztalattal rendelkezett? Kell, szükséges hozzá egészségügyi, ápolói végzettség? 


31 vagyok, semmilyen előzetes egészségügyi végzettségem/tapasztalatom nincs, és ezidáig idősgondozással sem foglalkoztam Mo.-n (kivéve rokon). Empatikusnak, türelmesnek tartom magam, ezzel nincs is gond. 


A helyzet az, hogy anyagilag nem állok túl jól, viszont mindenképpen szükségem lenne egy jobban fizető - hangsúlyozottan - bentlakásos állásra, hogy pénzt tudjak gyűjteni. Egyedül mennék Angliába, így is terveztem. Ismerőseim nem élnek kinn. Amúgy diplomás pedagógus vagyok, de ez Mo.-n semmit sem ér. 


Minden értékes, őszinte, lelkiismeretes hozzászólást megköszönnék, nagyon fontos lenne, ősz elejére tervezem a kiutazást. 

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 23. 06:2976.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (68)
    2015-07-22  13:43
  2. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. július 22. 17:4075.

    ezt most így mér?

    előzmény:
    Lédienn (71)
    2015-07-22  15:17
  3. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. július 22. 16:2574.

    No problem, darling. :)

    előzmény:
    Lédienn (73)
    2015-07-22  15:59
  4. 2015. július 22. 15:5973.

    Tényleg tökmindegy,hogy te és a hozzád hasonló 'tapasztalt magyar' mesélők miket írnak Angliáról és a kinti életről,fizetésekről. Sokan tudják és akár itt is visszaolvasva rájönnek,hogy az messze van a valóságtól. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (72)
    2015-07-22  15:29
  5. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. július 22. 15:2972.

    Nézd, teljesen mindegy, mit írok én. Google, Live-in Care Agencies, aztán lehet nézelődni a cégek honlapjain. Minden info ott van. 


    Én évekig csináltam, te meg olvastál róla a neten. Ezek is tények. Nem célom, hogy a Lédienn nick elhiggye, ami egyébként neten is fellelhető, publikus info.  Én nem szoktam arcosokodni, nekem az out of character. Ha te így értékeled, hog leírom a tényeket, no problem, nem az én dolgom ezen változtatni.


     


    Mit kéne megcáfolnom?

    előzmény:
    Lédienn (71)
    2015-07-22  15:17
  6. 2015. július 22. 15:1771.

    Mindegy,hogy órabérben,vagy heti bérben fizetnek,semmivel nem több a végeredmény,mint az ottani minimálbér! Ha havonta 800-1000-1200 fontot össze is szed valaki,annak már örülhet,csak az ott semmire nem elég,emberi módon élni semmiképp. Mert hiába live-in,igenis vannak kiadások mindenkinek! De sok magyar olyan dolgokat is bevállal ebben a kategóriában,amelyeket csak kevesen. Ha éhes,vehet sérült,lejárathoz közeli babkonzervet is néhány pennyért. Aztán itthon meg mesél nagyokat,mint te és baromi büszke magára.


    A lakhatás sem annyi jelenleg Londonban,melyekről te írtál! 


    Továbbra sem tudtad megcáfolni azokat a tényeket,amelyeket leírtam. 


    Az meg elég gáz,ha folyamatosan az ügynökséghez kell valakinek rohangálnia panaszkodni,segítségért. Nem,ez egyáltalán nem normális! Ez is alátámasztja azokat a tényeket,gondokat,amelyeket szintén leírtam.


    De ha már itt arcoskodsz,érdemes lenne valós,naprakész dolgokat írnod,ha tudnál. Mert az lenne fair! De nem tudsz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (70)
    2015-07-22  14:42
  7. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. július 22. 14:4270.

    Teljesen tévesek az információid. A live-in-t eleve nem órában fizetik, hanem napban vagy hétben, belekalkulálva azt, hogy nincsenek kiadások. Éjszakai felkelés szintén külön fizetési kategória. Tényleg fogalmad nincs a témáról, csak szedett-vedett információid. Hogy elhiszed vagy nem, irreleváns, mivel a neten megtalálhatók az információk.


     


    NEM való mindenkinek a munkakör, ez tiszta sor. Probléma esetén pedig véleményem szerint nem nyivákolni és netre kell írni az önsajnálatot, hanem LÉPNI. Céget felhívni, jelenteni, leírni, azonnali helyettesítést kérni. Rengeteg lehetőség van a problémamegoldásra. Ki kell használni. Én is ezt tettem, MINDEN esetben kaptam segítséget. Ha pedig meghaladta a tűrőképességemet, akkor távoztam a szerződésben foglaltak szerint. Soha nem hittem a negatív nyávogásnak, mert az valaki másnak a tapasztalata, nem az enyém.


     


    Hogy mekkora "buli', az nem annak függvénye, hogy az itteni fórumozók mit mondanak, hanem azé, hogy az illető életében mekkora előrelépést hoz tapasztalatban, pénzben, egyéni fejlődésban. Eszerint pedig lehet előre-de visszalépés is.

    előzmény:
    Lédienn (69)
    2015-07-22  14:20
  8. 2015. július 22. 14:2069.

    Az a gond,hogy nem tudod semmivel megcáfolni azokat a naprakész,valós tényeket,amelyeket előzőleg leírtam. Egyetlen mondatomba próbáltál belekötni,ami nekem szintén valós tapasztalat,annak ellenére,hogy nem a saját bőrömön kellett megtapasztalnom. 


    Aki nem hiszi,nézegessen a neten kinti magyarok által megírt tapasztalatokat. Érdemesebb,mint homokba dugni a fejet és elintézni annyival,hogy vannak hülye,panaszkodó emberek,akikkel nem érdemes törődni. Ezekkel szemben te,ugye.....? 


    Akik live-in melóznak,max. a kinti minimálbért kapják csak,főleg a kezdők. Az pedig meghalni sok,emberi módon ott élni kevés,főleg úgy,hogyha valaki még spórolni is akar. Azok sem kapnak sokkal többet ebben a kategóriában,aki nem live-in dolgoznak!


    Szóval  ha valaki tényleg komolyan meggondolja,rá kell jönnie,nem olyan nagy buli,mint ahogy ezt előzöleg itthon sokan gondolják.


    Te sem kaphatsz sokkal többet,talán csak néhány penny-vel,mint a mindenkori minimálbér,amit ott kötelező megadni. És lehet  néhány fontért mutatós,de silány minőségű cuccokat is vásárolni pl. a Primark-ban,ami a legtöbb magyarnak és más bevándorlóknak is a kedvenc helye. Meg lehet kicsit jobb cuccokra is vadászni,ha sale van.


    De hát kinek,mi tetszik,mit tart jónak,mi,miért éri meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (68)
    2015-07-22  13:43
  9. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. július 22. 13:4368.

    Mit kell az alatt érteni, hogy "más, mint a valóság"? Neked is volt egy valóságod Angliában és nekem is van.


    és miért hááát...a több munka, több helyen? Ez egy ilyen munkakör. Egy cégen belül, több helyre küldtek, mert ezt az opciót választottam. Akkor miért látod problémának?

    előzmény:
    Lédienn (66)
    2015-07-22  13:35
  10. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. július 22. 13:3967.

    Minden tapasztalat attól függ, hogy az egyén hogyan viszonyul hozzá. Szerintem nincs jó meg rossz tapasztalat, hanem az a kérdés, én mit tudok belőle tanulni vagy kihozni.


     


    Igen, a live-in care intravénás élettapasztalat. Olyan szeletét lehet meglátni az életnek, amit egyébként nem. Rengeteg türelem, talpraesettség, nagyon jó kommunikációs készség meg még egy csomó minden kell hozzá. Én soha nem hittem a károgóknak. Megtanultam magamról, mi fér bele és mi nem. Önismeretnek sem utolsó.... Kutyakemény, embert próbáló munkakör, de lehet vele keresni, rugalmas az időbeosztás. Nem való mindenkinek, ez tiszta sor, de ez más munkakörökre is elmondható.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556636 (64)
    2015-07-22  13:32
  11. 2015. július 22. 13:3566.

    Semmiképp nem akarom  "tudásodat,kinti tapasztalatodat" megcáfolni. Annyit mondanék csak,hogy néhány éve jöttem onnan haza több,mint 10 év ottartózkodás után. (A gyerekem jelenleg is ott él. Ott járt egyetemre,ott kezdett dolgozni is ). Nem a levegőbe beszélek és senkit nem beszélnék le arról,hogy kipróbálja magát Angliában.


    Nem,nem live-in és hasonló munkát végeztem,de éppen a munkám miatt rengeteg kint dolgozó magyarral találkoztam. 


    Az,hogy neked többszáz(!) munkahelyed volt ott,háát... Ez is jellemző életformája ott néhány magyarnak. A saját kategóriádban biztosan igazat írsz,csak kicsit másképp,mint a valóság. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (61)
    2015-07-22  13:12
  12. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. július 22. 13:3365.

    (hogy stílusos legyek :D )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (62)
    2015-07-22  13:19
  13. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. július 22. 13:3264.

    én is több olyannal találkoztam/beszéltem akiknek rossz tapasztalatai voltak, mint ahánynak jó. nem tudom miért van ez. de az igaz, hogy onnan, ahol kutyába se vesznek, lépni kell (és szólni az ügynökségnek). már csak ezért is jó, ha az embernél van elég tartalék, mert amíg nincs másik hely, addig élnie kell valamiből valahogyan.


    nekem akkor óriási szerencsém volt a családdal ahol éltem/dolgoztam, az első pillanattól kezdve családtagként kezeltek.


    családban egy másik ember 18 évesen a királyi család egyik barátjánál volt au-pair. pokol volt az élete hetekig, aztán keresett másik helyet.


    talpra esettnek kell lenni. Anglia légtávolságban közel van, de ha baj van, akkor tud az messze is lenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (61)
    2015-07-22  13:12
  14. 2015. július 22. 13:2763.

    En igen, probaltam ezt is, mielott megszereztem volna a diplomamat. A ceg engem minden nap mashova kuldott. az egyik bacsival egyedul ki sem tudtam volna menni a vecere, szerencsere ott volt a fia,meg a csaladja. Nekem viszont a fulem mellett volt a babymonitor, ha ejszaka barmi erne a bacsit. Ugy aludjal,amennyit tudtam.


    Masik helyen konyorogtek, hogy en maradjak ott egy bacsival, engem valasztanak,de akkor mar jottek a cegtol, es nem engedtek,mert nem volt biztonsagos, ha en jarkalok vele, mert eleshet, es nehez sulya volt a bacsinak. A harmadik helyen egy idos hazasparral kellett csak maradnom, hogy valaki ott legyen, ott lift vitte fel oket az emeletre. A fiok is ott volt, o meg is fozott, meg a bacsinak segitett, en csupan a neninek, aki meg jol tudott jarni.  ott cask bebicsosz kellett. Csak hogy ne legyenek egyedul.


    Amit en irok, hogy minden eshetosegre fel kell keszulni, a sajat legjobb megfontolt erdekunkben, nem azert, hogy valakik halalra ijedjenek ettol, hanem ha ilyesmi megesik, kezelni tudjak a helyzetet. Egy fuldoklonak, felrenyelonek nem eleg, ha megvarjuk, mig kijon a mento,sem epilepsziasnak. Egyszeru pedig az alap elsosegelynyujtasi ismereteket elsajatitani, vagy hogy oltoztessen egy agyverzesest, vagy hogy kezeljen egy csipoprotezises mutottet,meg hogy nem. En regota csinalom, 5 eve mar csak resze a munkamnak. Mellesleg igen bajban van az, aki nem tud kommunikalni. Eleg jo nyelvtudas az, ha valaki jol meg tudja magat ertetni ugy altalaban minden temaban.

    előzmény:
    passenger (42)
    2015-07-22  09:43
  15. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. július 22. 13:1962.

    Rendben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556636 (60)
    2015-07-22  13:10
  16. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. július 22. 13:1261.

    Utolsó bekezdésedre: ezek rémtörténetek. Ha valakivel ilyesmi történik, akkor fel kell hívnia a céget és át kell kérnie magát máshová. Ha nem teszi, az a saját hülyesége. Butaságra nincs orvosság. Velem nem történt ilyen, pedig voltam úgy 100 helyszínen live-in job-on. Én is talákoztam buta, negatív hozzáállású magyarokkal, teljesen értelmetlen velük tölteni az időt, amikor normális emberekkel is lehet. Aki meg vevő a rémsztorikra és szeret szörnyülködni másodkézbeli információkon, nyugodtan tegye. Én inkább a problémemegoldó gondolkodás híve vagyok önsajnálat helyett, azt pedig itt Angliában nagyon jó lehet gyakorolni. Mármint a konstruktív problémamegoldást. Csak kell tudni beszélni és gondolkodni.

    előzmény:
    Lédienn (59)
    2015-07-22  13:04
  17. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. július 22. 13:1060.

    nem vagy egyedül a tapasztalatokkal. ki lehet azokat úgy is cserélni, hogy az ember nem lát bele kötekedést.


    amúgy én már rég abbahagytam volna, láthatod, többször is írtam, hogy tökmindegy igazából, mert úgysem fog venéglátózni. szóval én tényleg befejeztem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (58)
    2015-07-22  12:56
  18. 2015. július 22. 13:0459.

    .... És ezek az árak London kevéssé biztonságos,töbnyire nagyon lepukkant, - a citytől legalább 40-50 perc vagy még messzebb tömegközlekedéssel,ami szintén baromi drága - környékre értendők csak! Ez csak a szoba ára,ami max. egy olyan kis odu,ahova csak egy ágy és egy szekrény fér be. És szerencse,ha nincs szobatárs! Minden más helység közös a többi ottlakóval,még a hűtő is. Ezen felül kell fizetni még a rezsit is (villany,gáz,esetleg internet).


     Londonban normálisabb,biztonságos környéken,élhető körülmények között lakni,házban pici odut bérelni ennél már sokkal drágább. Igaz,magyarok embertelen helyeken és körülmények között is képesek lakni,csak mert olcsó. Tapasztalat!


    Ha már angliai meló,sokkal jobb választás a vidék,ill. kisváros. Élhetőbb,olcsóbb és vidéken még élnek "bennszülött" angolok. Londonban Chelseat,Belgraviát leszámítva már csak "bevándorlók"élnek,az angolok többsége már elmenekült Londonból.


    Live-in melónál nagy szerencse,ha normális családot talál valaki. Találkoztam kint sok olyan live-in dolgozó magyarral,akik hülyére melózták magukat és ha nem akart éhen halni,(szó,szerint!) akkor folyamatosan saját pénzéből kellet kaját is vennie magának. A szobájában pedig télen 18fokban fagyoskodott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (55)
    2015-07-22  12:28
  19. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. július 22. 12:5658.

    A vendéglátós akkor keres jól, ha mondjuk chef, tapasztalata és végzettsége is van. Egyébként minimálbéres, ami jelenleg 6,70/óra.


    Bentlakásos gondozó, ha bevált és jól csinálja, akkor annyit dolgozik, amennyit csak bír. Természetesen pihenni kell, de ha 3 hónapot le akar húzni egyvégtében, azt is lehet. Tényleg mindent lehet, csak bírni kell. Többéves tapasztalatom van a témában, tanulom is, csináltam-csinálom, ha gondolod, kérdezzél. Ha csak belekötni akarsz, akkor itt be is fejezhetjük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556636 (57)
    2015-07-22  12:43
  20. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. július 22. 12:4357.

    a gondozó heti 4-600 fontot keres, a vendéglátós ennek többszörösét. a havi 300 font ennek fényében nem tétel.


    amúgy a gondozói munkakör nem folyamatos, hanem kéthetes vagy havi váltásban történik. a kieső időkben mit csinál? elmegy másik helyre gondozni? esetleg úgy lehet.. vagy hazajön. ezzel szemben a vendéglátózás folyamatos.


    a gondozónak napi 1-2 óra szabadideje van, a vendéglátósnak ennél jóval több.


    a gondozótól a kiváló angol nyelvtudást mindenhol elvárják. vendéglátósnak elég a konyhanyelv úgymond.


    igazából lényegtelen, mert nem fog felszolgálni.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (55)
    2015-07-22  12:28
  21. 2015. július 22. 12:3956.

    idiota szavad teged minosit


    Nagyon raizgultal a temara, mint szakerto, mint  a parkapcsolati meg gyereknevelesi temakban is. En szintemen csak annyit, hogy te meg ezek a temak mint mako meg Jeruzsalem.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (33)
    2015-07-22  06:38
  22. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. július 22. 12:2855.

    London, ma, legeslegolcsóbb szobaárak: harmadmagaddal bérelsz egy szobát, a házban még minimum 5-6 fő, tehát osztozol a konyhán, fürdőszobán, személyes tered nulla: min. 300 font/hó.


    double room: 500 font/hó.


    single room: 700 font/hó.


    Ennél csak drágábbak vannak. +közlekedés, ami szintén nagyon húzós időben és pénzben is. 


     


     


    Live-in: NULLA szállásköltség, NULLA kajaköltség, utazás változó. Természetesen ezek a számok tök függetlenek attól, milyen munkakörben dolgozol. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556636 (54)
    2015-07-22  12:11
  23. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. július 22. 12:1154.

    ha többed magaddal bérelsz pecót, nem húzós. kaja az egységben megoldott, utazás egál.


    de mindegy is, nem vendéglátózni megy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (52)
    2015-07-22  11:16
  24. 2015. július 22. 11:3553.

    "Vendéglátásban sokkal rosszabbul lehet keresni, mert fizetned kell a szállást és a közlekedést, épp a két leghúzósabb tételt." 


    Ezzel én is egyetértek. Szerintem sem lehet kiemelkedően keresni ott, másrészt hiába keres jól valaki, ha a fizetése 80%-a elmegy lakhatásra meg közlekedésre. 


    "A teljes fizetést félreteheted gyakorlatilag."


    Igen, ez lenne a célom. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (52)
    2015-07-22  11:16
  25. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. július 22. 11:1652.

    Vendéglátásban sokkal rosszabbul lehet keresni, mert fizetned kell a szállást és a közekedést, épp a két leghúzósabb tételt. Bentlakásos munkánál a szállás, kaja jár, a közlekedést neked kell megoldanod, de mivel minimum egy hetet töltesz a kliensnél (de legtöbbször több hetet), ez sem napi szintű kiadás. A teljes fizetést félreteheted gyakorlatilag.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556636 (51)
    2015-07-22  10:56

Címlap

top