Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idősgondozás Angliában

passenger
Létrehozva: 2015. július 21. 12:00

Kedves fórumozók!


 


Régóta tervezgetem, hogy bentlakásos idősgondozónak (live-in carer) szeretnék kimenni Angliába, azon belül is Londonba (ha lehet), de a legjobb az lenne, ha egy megbízható (magyar!) közvetítőn keresztül tudnék kimenni és munkát vállalni, nem pedig ott keresgélni a megfelelő állást/angol közvetítőt. Angolul alap- és középfok között beszélek, nem tudom ez mennyire lenne elég, mert sok - eltérő - véleményt olvastam már erről. Londonban már jártam előzőleg, igaz, csupán pár napra, - de nekem tetszett. 


Hallottam róla, hogy vannak, akik mindössze alapfokú nyelvtudással mentek ki és nekik is "bejött" a munka (a nyilvánvaló nehézségek ellenére is), de olyat is hallottam már, hogy a majdnem folyékony nyelvtudás is "kevés" volt. Vagy közvetítője (esetleg kliense) válogatja? 


Ha dolgozott már valaki ebben a munkakörben (legfőképp persze Angliában), milyen tapasztalatai vannak? Fizikailag/lelkileg lehet bírni? Milyen MEGBÍZHATÓ közvetítőn keresztül került ki? Milyen nyelvtudással, előzetes tapasztalattal rendelkezett? Kell, szükséges hozzá egészségügyi, ápolói végzettség? 


31 vagyok, semmilyen előzetes egészségügyi végzettségem/tapasztalatom nincs, és ezidáig idősgondozással sem foglalkoztam Mo.-n (kivéve rokon). Empatikusnak, türelmesnek tartom magam, ezzel nincs is gond. 


A helyzet az, hogy anyagilag nem állok túl jól, viszont mindenképpen szükségem lenne egy jobban fizető - hangsúlyozottan - bentlakásos állásra, hogy pénzt tudjak gyűjteni. Egyedül mennék Angliába, így is terveztem. Ismerőseim nem élnek kinn. Amúgy diplomás pedagógus vagyok, de ez Mo.-n semmit sem ér. 


Minden értékes, őszinte, lelkiismeretes hozzászólást megköszönnék, nagyon fontos lenne, ősz elejére tervezem a kiutazást. 

  1. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. július 22. 10:5651.

    én azt értem, hogy gondozónak mész és nem ápolónak, de egy félre nyelés nem válogat a dolgozói minőségek között :) meg egy lépcsőn leesés sem. hogy az ápoló odalátogat egyszer-egyszer az egy dolog. de ha éppen akkor történik bármi, amikor ő nincs ott.. érted. és ahhoz meg nagyon jól kell tudnod angolul, hogy ha telefonos segítséget kérsz, akkor mindent érts és mindent meg is tudj csinálni.


    én bentlakásos au-pair voltam annak idején, és a jelentkezéskor volt egy olyan kérdés, hogy milyen esetekben nem vállalnám a gyerekfelügyeletet. kapásból odaírtam, hogy beteg gyereket (bármilyen szempontból) nem vállalok, mert nem értek hozzá és nagyobb kárt nem akarok tenni, mint ami már van.


    egyébként én is elmentem a mentőkhöz egy tanfolyamra, hogy ha a gyerekkel valami történik, legalább a fuldoklást meg tudjam szüntetni vagy szabad légutakat biztosítani, vagy mérgezést, sérülést ellátni addig, míg a mentő ki nem ér.


    felelősségteljes, na.


    ha van tanfolyamod, az biztos előny. a gondozásban önmagában nincs semmi pláne, ez igaz. de akkor is bármi megtörténhet.

    sok sikert amúgy. (vendéglátásban tényleg jobban lehet keresni kint, mint idős gondozással, ezt csak úgy mellékesen jegyzem meg)

    előzmény:
    passenger (49)
    2015-07-22  10:29
  2. 2015. július 22. 10:4150.

    Sajnos nekem is úgy tűnik, sokan úgy adnak "tanácsokat", hogy közben látom, olvasom, sohasem dolgoztak még ebben a munkakörben. Ha pedig valaki dolgozott már benne, miért ír sületlenségeket, valótlanságokat? Talán neki nem jött be, nem vált be ez a munkakör? Esetleg el akar rettenteni? Ez nem fog menni, mert eléggé eltökélt vagyok, anyagi okok miatt muszáj mennem. Azzal sem értek egyet, hogy ez egy "vacak munkakör", miért pont ezzel akarok foglalkozni? Épp azért, mert nem kellene a szállásért fizetnem, ami köztudottan az egyik legdrágább Angliában. Nyilván ezer más alternatívám lehetne, de még ezzel jönnék ki a legjobban. A vendéglátói, felszolgálói munkák meg nem nekem valóak, már Mo.-n is próbálkoztam velük, és utáltam. Külföldön miért lenne jobb? 


    Azt viszont én is csak megerősíteni tudom (sok helyütt olvastam), hogy súlyos esetekre tényleg van "emergency", biztosan nem nekem kellene újraélesztenem a klienset. 


    Te foglalkoztál már idősgondozással külföldön? Mert nagyon tapasztaltnak tűnsz, értékes tanácsokat adsz. 


    Légyszi, ha van még ötleted, priviben írd meg! Megköszönném! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (48)
    2015-07-22  10:14
  3. 2015. július 22. 10:2949.

    Nem, biztosan nem bíznám rá a szüleimet olyanra, aki nem tudja mi a stabil oldalfekvés. Sőt, én senkire sem bíznám rá őket, magam oldanám meg az ápolást. Ezt nyugaton nyilván nem mindenki tudja megoldani. Sok az egyedül élő idős, beteg ember, rokonok nélkül. Akárcsak Mo.-n. Amúgy én elvégeztem egy alapfokú elsősegély-nyújtó tanfolyamot, még a munkahelyemen, bár nem tudom, hogy ez ott kinn érne-e valamit. Úgy tűnik nekem, azzal senki sincs tisztában, hogy NEM ápolónőnek mennék ki - újra csak ismétlem önmagam -, hanem gondozónak, és AZ más. Egy gondozónak a kliensek mindennapi (akár szociális) életét kell jobbá, tartalmasabbá tenni, nem pedig minden másodpercben vigyázzba állni, hogy a beteg mikor nyel félre, vagy mikor kap epilepsziás rohamot. A tréningen egyébként erre is felkészítik az embert. A betegségek kezelésére ott vannak az ápolónők, akik rendszeresen LÁTOGATJÁK az időseket, klienseket. Szerintem itt a fórumon sokan nem tudják, mik is a gondozónők pontos feladatai. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556636 (47)
    2015-07-22  10:12
  4. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. július 22. 10:1448.

    Ezek rettenetes sületlenségek, hagyd a fenébe.


     


    Halálesetnél pontosan meg van adva, mit kell tenned. Ahogy más ügyeknél is és nagyon profi 24/7 telefonos céges szolgálat van BÁRMILYEN emergency esetre. Igen, nagyon nagy a felelősséged, ezt tudni kell, de van tréning, telefonszámok, teljeskörű szakmai segítség.


     


    Sissi, tényleg nem értem, ha Amerikában ezen a területen dolgozol, miért írsz ilyen ostobaságokat.


    TI, ha adsz valami más elérhetőséget, többet is tudok segíteni, de csakis akkor, ha angolul JÓL tudsz, különben értelmetlen.

    előzmény:
    passenger (46)
    2015-07-22  10:05
  5. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. július 22. 10:1247.

    én egyetértek vele. idős/beteg ember ápolása hatalmas felelősség és tényleg bármi történhet. persze nem feltétlenül fog is történni, de mindenre fel kell készülni. elég egy félre nyelt falat. tudja, hogy mit kell vele kezdeni? vagy leesik az ágyról/lépcsőről, akárhonnan az ápolt. itthon sem lehet bárki házi ápoló. te rábíznád idős/beteg szüleidet egy olyan vadidegenre, aki még azt sem tudja mi a stabil oldal fekvés?

    előzmény:
    passenger (46)
    2015-07-22  10:05
  6. 2015. július 22. 10:0546.

    "Ha valamelyik veletlen meghal, megkerdeznek, mit tettel,mit nem vele."


     "Es ha netalantan hazudnak?"


    "Vagy ha rajon egy roham egy epilepsziasra? Vagy egy masik fullad a kajatol?"


    Azért erről a munkakörről nem feltétlenül a börtön, a hazudozások és a horror jut eszembe. Azért ez egy kicsit túlzás. Több százan mennek ki minden évben idősgondozónak nyugatra. Ha ilyen borzalmas lenne, már senki sem indult volna el. Persze nincs kétségem afelől, hogy van némi igazság abban, amit írsz, biztos előfordulnak kellemetlen, nehéz esetek is, na de hogy mind az legyen? Nem hinném.  


     

    előzmény:
    Sissi52 (28)
    2015-07-21  23:19
  7. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. július 22. 09:5145.

    a pénzt a saját érdekében szabja meg mindenki. nem árt, ha minél több van belőle, mert ha teszem azt orvosi ellátásra szorul az illető, mindenre fel kell készülni. Angliában 7 éve csak az volt 120 font a fogorvosnál, hogy belenéztek az ember szájába, a kezelés ennek sokszorosa volt. valamint ha vészhelyzet van, mindig legyen az embernél annyi pénz, hogy haza tudjon menni.

    előzmény:
    passenger (41)
    2015-07-22  09:27
  8. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. július 22. 09:4744.

    de van. már legalább kettőt felsoroltak.

    előzmény:
    passenger (38)
    2015-07-22  08:59
  9. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. július 22. 09:4643.

    Pénz: nem elvárás az említett összeg, hanem a saját biztonságodat szolgálja. Angliában nagyon drága az utazás pl. Ha bármi történik a pácienseddel, pl meghal vagy kórházba kerül, magadnak kell állnod a költségeidet átmenetileg. 200 e ft kb 500 font, az itt egyenlő a nullával. Keresni is lehet, de az élet is drágább.


    Nyelv: a jó nyelvtudás minimum stabil, gyakorlatban használható középfok. A tréning angolul van, vizsgázni kell, ügyet kell intézni, orvossal beszélni, napi életben probléma nélkül elboldogulni. Alap, alap, alap!


    Vesztened akkor nincs mit, ha legalább pár hetet ledolgoztál. Rengeteg előnye is van a melónak (pl te osztod be az idődet)  de kutyakemény.

    előzmény:
    passenger (41)
    2015-07-22  09:27
  10. 2015. július 22. 09:4342.

    Angliában (meg úgy általában a nyugati országokban) hatalmas igény van idősgondozókra. Ha valaki tökéletesen el tudja magát látni, még annak is. Nyilván, ha valaki hetvenen túl is makkegészséges, akkor nem fog idősgondozót felvenni maga mellé, de valljuk be egy bizonyos kor után már szükség van rájuk. Ezek tényleg 24 órás melók, de minden másra ott az ápoló, egészségügyi személyzet. Egy gondozónak a mindennapi életben kell segíteni, főzni, takarítani, bevásárolni. Igen, egész nap. De vannak live-out carer-ek is, azokra valóban az jellemző, amiket írtál: nem élnek együtt a pácienssel, csak néha meglátogatják, gyógyszert adnak neki, stb.


    Ahogy olvastam, egyetlen idősgondozótól SEM várják el, hogy ha egy páciens elesik, vagy fullad, vagy akármi, akkor kezelje. Csak hívni kell hozzá az orvost vagy a mentőket. 


    De nekem egyre inkább úgy tűnik, magamat akarom (kell) meggyőzni, mert senki sem ad biztató tanácsokat. Dolgozott már valaki egyáltalán bentlakásos gondozónőként külföldön? 

    előzmény:
    Sissi52 (31)
    2015-07-22  00:04
  11. 2015. július 22. 09:2741.

    Á, köszi, ezt még nem láttam. De ez egy angol cég, nem? Lehet, hogy baromi jó angoltudást várnak el. Az meg nekem ijesztő. 


    Persze az teljesen korrekt, hogy JÓ angoltudást várnak el, a kérdés az, hogy mit jelent a "jó". 


    A fél millió körüli indulótőkét egy bentlakásos állásnál azért kicsit soknak tartom, főleg, hogy a legtöbb helyen kb. 200 e Ft-ot várnak el induláskor. Ha nem bentlakásos állásra jelentkeznék, akkor korrektnek tartanám az összeget (pl. szállásra), na de így? Mégis mire kellene költenem ennyi pénzt?? 


    Közben megnéztem a honlapjukat, tényleg nagyon profinak, megbízhatónak tűnnek. 


    A tréningről én is hallottam, ez ott valamiféle gyorstalpaló. Nekem persze úgy tűnik, a legtöbben inkább lebeszélnének erről az állásról. Bár én azt mondom, mindenki más, mindenkinek más a személyisége, valaki szereti ezt csinálni, valaki meg nem. Én még nem tudhatom, hogy ez mennyire válna be nekem. "Az ember sok mindenre képes, de nem mindenre alkalmas." - na, ez nagyon is így van. Igaz, én csak a gyakorlatban fogom ezt megtudni. Bár, ha nem válik be, akkor majd hazajövök. Nincs mit vesztenem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (32)
    2015-07-22  00:08
  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 22. 09:1040.

    pestről elég nehéz volna másik országban melót közvetíteni


    te dolgod a kis pénzed rizikóztatod vagy nem


    a tutit senki nem fogja tudni itt a kezedbe adni


    new yorkban a bentlakásban dolgozók belét kihajtották kis pénzért heti 250-450 90% a 250nél nem kapott többet


    a dolgozni járók napi 100-150 körül kerestek, négyen öten laktak 1 kéróban havi 250ért és meló után volt még életük a bentlakóknak meg 1 szabadnap


     

    előzmény:
    passenger (38)
    2015-07-22  08:59
  13. 2015. július 22. 09:0039.

    Sajnos egyetértek. Egyre inkább ezt érzem én is. Kezdem azt hinni, az NLCafe nem a megfelelő a "témák megvitatására". 

    előzmény:
    Dnanga (34)
    2015-07-22  08:05
  14. 2015. július 22. 08:5938.

    Mint említettem, a magyaroktól én is félek, nem bízom bennük, csak a pénzt gombolják le az emberről. De nem létezik, hogy ne lenne legalább egyetlen megbízható közvetítő ebben az országban. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (35)
    2015-07-22  08:26
  15. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 22. 08:5137.

    ez mivel szolgálja a topicindito érdekeit, hogy te itt irányítgatni akarsz embereket és erre születnek témába nem illő beírások?


     

    előzmény:
    Dnanga (36)
    2015-07-22  08:32
  16. 2015. július 22. 08:3236.

    Akkor javaslom, nyiss erről egy oldalt és vitassátok meg ott. De ennek nincs értelme, hogy minden topik veszekedésbe torkollik.

    előzmény:
    Dnanga (34)
    2015-07-22  08:05
  17. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 22. 08:2635.

    a kérdező szerencséjére hasznos (írást 32.)nem tünteti el a marhaság


    az már csak tőle függ, hogy mit fogad meg


    én annyit tudtam hozzátenni amit amcsiban hallottam 25 év alatt, NE magyarral akarjon fogodzkodni (és ezt magyarok mondják magyarokról)


    ő dolga elhiszi vagy nem, azt nem mondtam csoda folytán nem találhat 1 rendes magyar közvetítőt, de én olyanról még nem hallottam


     

    előzmény:
    Dnanga (34)
    2015-07-22  08:05
  18. 2015. július 22. 08:0534.

    Hogy ennek mi értelme van!
    Indul egy oldal, valaki csinálni akar valamit, szeretné megvitatni. Közben a fele topik azzal megy el, hogy mindig akad egy két önérzetes megmondó ember, akinek összeakad a bajsza és nem tudják szétválasztani. Megy a marakodás közben a többiek próbálják fenntartani az eredeti témát. Aki meg kíváncsi lenne rá, az a huszadik "te vagy a hülye nem én mert én jobban tudom" tartalmú hsz után feladja.
    Tényleg egyre kevesebb ingere van az embernek van az NLC-n lenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (33)
    2015-07-22  06:38
  19. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 22. 06:3833.

    lehet ezért ütöd egyik állításod egy másikkal mint egy ídióta aki nem tudja mit jelent amit mondott


     

    előzmény:
    Sissi52 (30)
    2015-07-21  23:36
  20. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. július 22. 00:0832.

    Szia!


     


    www.christiescare.com


     


    Őket keresd meg, nagyon profik. Az elvárásaid is teljesen reálisak, vedd fel velük a kapcsolatot és menni fog. Valaki írta, hogy fél millió körül van az indulási költség, ez kb reális ( 1200 font körül) az első fizetésig (hetente van). Nem baj, ha nincs tapasztalatod, van tréning. Angolul JÓL tudni alap. Live-in carerekre hatalmas az igény Angliában.


    Jó böngészést és sok sikert!

    előzmény:
    passenger (1)
    2015-07-21  12:00
  21. 2015. július 22. 00:0431.

    Hat nem tom, betegapolas, meg idosgondozas. Amelyik idosebb ember meg tokeletesen el tudja magat latni, annak minek gondozas? Ha csupan megfozni meg kitakaritani kell nala, ahhoz meg nem kell 24 orai munka. Ha teljesen keptelen ellatni magat, vagy olyan sulyos betegsege van, akkor kellhet a 24 orai felugyelet. 24 orai munka az meg 24 orai munka valoban. Nem is az agyban forgatas, mosdatas, pelenkazas a legnehezebb, hanem ha ki kell emelni az agybol es beletenni a szekbe. Ha magatol mar nem tud allni sem.

    előzmény:
    passenger (1)
    2015-07-21  12:00
  22. 2015. július 21. 23:3630.

    Nekem te nyilvan nem parancsolsz mit tegyek, mit nem. Mar mondtam. Magyar tanulmanyaim meg mar nincsenek. Mar csak angol, se orosz, se nemet. Nem baj?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (18)
    2015-07-21  14:04
  23. 2015. július 21. 23:2729.

    Nekem nem parancsolsz, mit csinaljak,  mit nem, azt hiszem,ezt mar mondtam neked.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (18)
    2015-07-21  14:04
  24. 2015. július 21. 23:1928.

    Hat nem tom. En mondjuk asajat megfontolt erdekemben sem allitanek be sehova, hogy en vagyok a betagapolo, ha lila gozom sem lenne, hogy mit csinaljak. Mindenkeppen elvegeznek legalabb egy gyorstalpalo tanfolyamot. Az angolt meg tanulnam ezerrel, nem csupan azert, hogy az illeto orszag nyelve az angol, de raadasul hogy komunikalnek a paciensemmel, mit ker, mit akar, mit szeretne, raadasul egy lapattal az akcentus meg az illeto taji, helyi neylvhasznalat.


    Ez azonkivul is egy oriasi lutri. En is azt hittem, az oregek ejszaka alszanak, az is elofordul, de kulonben egy fraszt. Ha kifogsz egy verekedos, eljarkalos Alzheimerest, maszkalhatsz utana egesz ejszaka. Enaz alapveto betegsegekkel is tajekoztatnam magam, mit tegyek, mit ne tegyek. Pl mit csinalsz egy frissen mutott teljes hip replacement-es pacienssel? Vagy ha rajon egy roham egy epilepsziasra? Vagy egy masik fullad a kajatol? Vagy rendszerint ezeknek nem cask testi, de szellemi, agyi bajuk is van, es ahogy testi diagnozisbol is osszeszednek vagy 18-at, ugy mental illnessbol is egy csokrot.


    En nem hallomasbol akarnam ezeket a dolgokat megismerni, hanem komolyan felkeszulnek ra. Nem konnyu? Egy paciens meg gyerekmese. Szoval en egyaltalan nem eltantoritani szeretnelek, aki nem ker papir, attol neked meg kellene, hogy legyenek ismereteid, hogy mire vallakozol. Persze, nekem nem kell hinni, majd ugyis rajossz, mit meselek. Ha valamelyik veletlen meghal, megkerdeznek, mit tettel,mit nem vele. Nem jatek, hanem oriasi felelosseg. Es igen, az oregeknek igenis van eszuk. Amelyiknek nem ment meg el teljesen, persze, soknak el sem megy. Es ha netalantan hazudnak?

    előzmény:
    passenger (15)
    2015-07-21  13:54
  25. 2015. július 21. 20:3227.

    A nyelvtudás biztos, hogy nem lesz elég.


    Kezdő költségnek kb. 500.000 Ft-ra számíts.

    előzmény:
    passenger (1)
    2015-07-21  12:00

Címlap

top