Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babavárás előre főzés

kószáló
Létrehozva: 2015. július 20. 15:09

Kedves tapasztalt anyukák! 


augusztus közepére várom az első babámat. Most az utolsó hetek semmittevése öö izé készülődése közben arra gondoltam, hogy esetleg főznék ezt-azt arra a bizonyos első egy-két hétre a mélyhűtőbe, mert sajnos ilyen jellegű segítségünk nem lesz. 


Bonyolítja a helyzetet, hogy a párom 13 éves fia is nálunk lesz egy hetet, ha akkor születik a baba, akkor a férjemnek kell megoldani az étkeztetést, ami - ha nem akarom, hogy végig étkezdékből oldják meg - csakis olyasmi lehet, amit előre elkészítettem. 


A férjem tud tésztát főzni meg fritőzt kezelni, de azt ilyen melegben pl. nem fog, tehát csak olyasmi jöhet szóba, 1.) amit egy átlag 13 éves hajlandó megenni és2.) nem drámaian bonyolult az elkészítése3.) nem édesség, mert az önmagában a párom szerint nem étel


Tudom, hogy sokmindent (krumplit, zöldséget) nehezen lehet fagyasztani, amit szívesen fogadnék, az konkrét menü-ötletek!


 


Ami nekem eszembe jutott: 


Nagy adag pörkölt kiporciózva (mellé tudnak krumplit vagy tésztát főzni)bolognai szósz (szintén tészta főzhető mellé)húsos palacsinta betöltve fagyasztva


Éééééés itt be is fejeződik az én listám :)


 


Szeletben készült húsokat például lehet valahogy elkészítve lefagyasztani? 


 


Köszönöm az együtt gondolkodást, 


Kószáló


Címlap

top