Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakáskeresés S.O.S.

nescaff
Létrehozva: 2015. július 11. 21:27

Eladtam a lakásomat május végén, azóta keresgélek másikat. Arra gondoltam, biztos vannak mások is, akik lakást keresnek vagy eladnak, segítsük egymást infókkal , tapasztalatokkal.


Mivel nem ingatlanirodán keresztül adtam el ( legalább nem fizettem jutalékot) azt veszem észre, hogy az ingatlanirodák bőszen es kartellszerűen nyomják fel az árakat, és véleményem szerint óriási szerepük van abban is, hogy sok a vesthelyzetben lévő devizahiteles is. Sok-sok éve még ingatlanirodák nélkül adták-vették a lakásokat az emberek, mára pedig az egész lakáspiacot a kezükbe adták, és a vezető ingatlaniroda határozza meg az árakat, a kisebbek hozzájuk igazitanak...

  1. 2015. július 13. 13:2326.

    Miota keresel lakást? Ennyi pénzért szerintem jókat kaphatsz, pl.Zuglóban is. Milyen ingatlanos oldalakat nézel?


    Nekem is érdekes tapasztalataim vannak, eleinte ugy tünt, akár válogathatok is, többet megnéztem már, de egyikbe se szerettem bele. Lassan döntenem kell, 12-13 millia közt gondoltam a vételárat, és most mintha nyomtak volna az árakon, szóval azzal nem értek egyet, hogy érdemes sokat várni, mert könnyen bukhatsz sokat...előre nem lehet kiszámitani, mi lesz. Azon lepődtem meg, hogy 10 ev alatt alig változtak az árak, elötte pedig duplájáért lehetett eladni, mint amennyiért vetted. Ekkor voltak az őrűlt hitelfelvételek. 


    Ezt a belső piacos dolgot nem hallottam,ugyanakkor fura, hogy hol a sok eladósodott lakáshiteles, aki szabadulna a lakásától...

    előzmény:
    Lédienn (23)
    2015-07-13  10:18
  2. 2015. július 13. 13:0925.

    Én sem panelban gondolkodom! Nagyon nem,de azért megnézem a lehetőségeket,kínálatot. Amúgy vannak olyan panelok,városrészek amik nagyon jók,ahonnan éppen ezért ritkán költöznek,mert tuti a lakás,a környék,a,ház.


    Jobb pozícióban van az,akinek nem sürgős,van hol laknia és nem úgy költözik,hogy elad és abból vesz másikat,esetleg némi ráfizetéssel. Általában 90nap a kiköltözés ideje az eladástól számítva.


    Most,hogy abnormálisan felverik az árakat,sokkal nehezebb. Most hiába van pénzed,ráadásul hiénák is dolgoznak keményen a piacon,akikkel nem tudod és nem is akarod felvenni a harcot. Most szívás van azoknak az átlag polgároknak,akik tiszta üzletet akarnak kötni ráfaragás nélkül.


    No,meg a hely sem mindegy,hogy Bp. vagy vidék,házikó,vagy lakás,ahova költöznél,vagy eladsz.


    Ps: Ha még egyszer születnék,ingatlanos lennék. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (24)
    2015-07-13  12:03
  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. július 13. 12:0324.

    Ezek szerint mások a tapasztalataid mint nekem.


    Amúgy nem lakásban gondolkodok (pláne nem  panelben), hanem házban.


    Alku és megegyezés kérdése, ki mennyivel elégszik meg és ki mennyit szán az ingatlanra.Rengeteg ajánlat van.Olyan is van  aki visszajár hozzánk hetente, hogy nem gondoltuk e meg magunkat.


    Nekem nem sürgős, kivárom és kialkudom magamnak a lehető legjobb (legolcsóbb) ajánlatot.


    Az idő pénz - ebben a formában is.

    előzmény:
    Lédienn (23)
    2015-07-13  10:18
  4. 2015. július 13. 10:1823.

    Micsoda?? A hitelesek nem tudnak most jól eladni trágya kégliket??


    Múlt héten történt,hogy megnéztem Óbudán egy 11,5M-ért hírdetett 34nm panelt. Első emelet,toronyház,tömény húgyszag,szemét a kapu körül,a ház aljában kocsma,lepukkant rácsozott lépcsőház,roggyant lift. Sötét az egész lakás,ocsmányul beépített erkély,konyhán nincs ablak! 4milla hitel rajta! Azt sem tudtam,hogy jöjjek el onnan.


    Én voltam az első jelölt,majd megérkezett a következő,aki ráígért fél millát. Másnap szólt az ingatlanos,hogy valami barom 14M-ért megvette. Mondtam,hogy úgy kell neki,sok szerencsét hozzá!  És nem ez az egyetlen ilyen most!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (20)
    2015-07-13  07:27
  5. 2015. július 13. 10:0122.

    Én a nagy átlagról beszélek,akik 10-20milla körül keresnek lakást saját részre,tehát nem befektetők. A befektetők is ezeket keresik és fizetnek zsebre komoly összegeket az ingatlanosoknak azért,hogyha ilyen lakásokat akarnak eladni,akkor ők legyenek az első vevők.


    Amikor én adtam el,öt érdeklődőből 4(!) volt befektető és csak egy(!) magánszemély,aki saját részre keresett lakást. Az enyém jó környéken,igen jó állapotú,tégla amit eladtam. Nekem már nagy,kisebbet szeretnék,ezért.


    A befektetőket könnyen meg lehet ismerni annak ellenére,hogy keményen tagadja(!) ő is,meg az ingatlanos is. Ők csak lazán körülnéznek a lakásban,nem kérdezősködnek,hogy pl. milyen a szomszéd,mennyi a közös ktsg,műszaki állapot stb. Ezeket magánembereket mindig kérdezik,befektetők soha! Viszont keményen,erőszakosan próbálnak alkudni,mélyen ár alatt akarnak üzletet kötni és zsebre,azonnal kp-ben foglalózni akár egy millát is. Az ingatlanos meg kussol,mint .....,hiszen őt már előre lefizette a befektető és még az eladótól is megkapja a jutalékát,ha létre jön az üzlet. Szóval ingatlanos semmit nem veszít,nem érdekli,ha mélyen ár alatt veszik meg az ingatlant,nem az eladó érdekeit képviseli,hanem a sajátját.


    Azok a lakások nem kelnek el,amelyek nagyon lepukkantak és/vagy nagyon rossz környéken vannak,mert ez sem magánembert,sem befektetőt nem érdekli,mert ez neki sem éri meg. A panelekre sem hajtanak,mert a most piacon levő,10-14 milla körüliek eladók,ezek szinte mindegyike 4-8 millával terheltek! Ezeket 8-9 milla körül vásárolták eredetileg a tulajok hitelből,zéró önerővel,majd évek alatt lepukkantak,lakhatatlanok lettek annak ellenére is,hogy panelprogramosak,esetleg újak a nyílászárók is.


    A panelprogram miatt is plusz terheltek néhány millával,a tulajok most szabadulni akarnak ezektől,DE tévedés,most NEM adják OLCSÓBAN!!!


    Ezen kívül a legtöbb ingatlanos és magánhírdetők sem frissítik a honlapot,nem szedik le az eladott lakások,vagy már nem aktuális hírdetéseit hónapok múlva sem! Emiatt is gyakran pofára lehet esni.


    Igen,folyamatosan emelkednek most az árak,mert nagyobb most a kereslet,mint a kínálat,emiatt írreálisan magasan felverték az árakat. Ár-érték arányról beszélek.


    Kb. 40-50nm körüli lakást keresek kb. 14-15M körül Budapesten. De 4,5,6,7,8,9,15. Kerületek kizárva!


     

    előzmény:
    nescaff (13)
    2015-07-12  21:59
  6. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 13. 07:3021.

    az árat nem az ingatlanos, hanem a az eladó határozza meg


     


    teljesen normálisan eladták amiket arra szántam, NEM vesződtem 100 degenerált vevővel


    helyettem dolgoztam korrekt módon


     


    másiknak adtam megbízást venni valót keresni MEGHATÁROZOTT környéken ami t ismerek mint a tenyerem


    azért akarok ott venni


    DE NEKEM nincs kedvem sillabizálni az eladó listát


    megmondtam milyen kell


    hetente küldik a választékot


     

    előzmény:
    nescaff (17)
    2015-07-13  07:17
  7. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. július 13. 07:2720.

    Dehogyis.Nem értem hogy ezt honnan veszed.


    Amúgy ha így van, akkor a te lakásod eladása is nagyon sikeresnek mondható, nem?Túlzottan fel van spanolva.....


    Van egy fokozottabb érdeklődés, de szó sincs ilyen anomáliákról amikről írsz. Tudom miről beszélek, január óta én is benne vagyok és látok egy enyhe áremelkedést.


    Viszont  őszre ez a felfokozott mizéria véget ér.Ugyanis a  hitelesek korántsem tudtak olyan jó elszámolásokat kivívni maguknak, a  kötvényes és befektetési botrányok  miatti sáskajárás is lecseng.


    A piac törvénye az, amit fontos felismerni................. 


    Ha nem felel meg egy lakás, jön a következő ajánlat.


     


     

    előzmény:
    nescaff (11)
    2015-07-12  21:50
  8. 2015. július 13. 07:2219.

    Melyik nem igaz?  ismerőseim közvetitőn keresztül adták el, szívás is volt nekik, a devizahiteles dolgot le sem lehet tagadni, sokan belebuktak az irreálisan drága lakásbizniszbe. Ne mondja nekem senki, hogy az ingatlanirodák nem hibásak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (16)
    2015-07-13  07:12
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 13. 07:2118.

    Igen.Igazad van!!!Mi is feladtunk egy eladó ház hirdetést.Mikor megkeresett egy OTP ingatlanos hogy árulná a házunkat,nemet mondtam,utána lekerült a hirdetések közül a mi magán hirdetésünk.Csupa céges hirdetés van fent.!!!(Jófógás!l  )Hiába írtam az ügyfélszolgálatra .

    idézet:
    icuska55 (5)
    2015-07-12 05:55:06

    http://docs.jofogas.hu/szabalyzat/


     

    előzmény:
    icuska55 (5)
    2015-07-12  05:55
  10. 2015. július 13. 07:1717.

    Elvile igy van, de a valóság az, hogy maguk az ingatlanközvetítők is blöffölnek pörgő piacról, és makacsul tartják az árakat, hogy minel több jutalék üthesse a markukat.


    különben idegesitő, hogy sok esetben szándékosan lehagynak információkat, pl.a lakás a legfelsőbb szinten van, vagy éppen kocsma van alatta...nem adják meg az utca nevet, és olyan helyre visznek, mint a volt  Dzsumbuj. Elvisznek olyan romos házba, ahol leszakadtak az erkélyek is, a tető szét van rohadva. Es persze, hogy a vevő tökig lejárja a lábát a 10.teljesen felesleges kör után is, majd te leszel a válogatós, hezitáló, kellemetlen ügyfél, aki talán listŕzva is van a rendszerükben es nem vesznek komolyan. Van,hogy nem is válaszolnak egy megkeresésre, szerintem mert van külön nyilvántartásuk az ügyfelekről 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (15)
    2015-07-13  06:37
  11. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 13. 07:1216.

    A jutalékot a vevővel fizettetik meg, és az eladó is szívja a fogát, mikor átadja -konkrétan számla nélkül,feketén - a pénzt. A válság elött sokat lehetett kaszálni az ingatlanpiacon és mesterségesen is gerjesztették az árakat.


    Rengetegen belebuktak és buknak, hogy milliókkal ténylegesen ár felett mentek neki a vásárlásoknak mert a hisztéria is nagy volt. Szinte hetente-havonta nyomtak az árakon. 

    idézet:
    nescaff (11)
    2015-07-12 21:50:21

    Mivel nem ingatlanirodán keresztül adtam el ( legalább nem fizettem jutalékot)


    nem akarod eldönteni, hogy melyiket állítod?


    A jutalékot a vevővel fizettetik meg, és az eladó is szívja a fogát, mikor átadja -konkrétan számla nélkül,feketén - a pénzt.


     


    az eladás után jár jutalék


     


     

    előzmény:
    nescaff (11)
    2015-07-12  21:50
  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. július 13. 06:3715.

    teljesen mindegy ki nyomja fel az árakat


    HA A VEVŐK nem vásárolnak mint a bolondok, akkor az ár lefelé megy


    eladókén a magas árban voltál érdekelt


     


     

    előzmény:
    nescaff (1)
    2015-07-11  21:27
  13. 2015. július 12. 23:0614.

    Próbáltad többször feltenni a hirdetést? Lehet hogy csak technikai hiba

    előzmény:
    icuska55 (5)
    2015-07-12  05:55
  14. 2015. július 12. 21:5913.

    Érdekes és elgondolkodtató, amiket írtŕl! Ettől én is félhetek, mert en sem találtam meg még az igazit! Félek, hogy sokkal drágábban jutok másik lakáshoz, mert mintha az utóbbi napokban is nyomtak volna fel az árakon. Hivatkozva a CSOK-ra. 


    Ugyanakkor fura, hogy sok lakás nem kel el, hetekig látom a neten ugyanazokat. Es azt sem értem, hol vannak azok, akik a devizahitelük miatt adnŕk el a lakásaikat, pedig sokan vannak akik szabadulnának, épp ezért olcsóbban is adnák el.


    Félek, hogy igazad van! De azért a gazdag vevő se lehet sok, tanultak a más kárából és nem akarnak erejükön felül vállalni, főleg hogy biztos munkahely/jövedelem sincs!


    Milyen lakást keresel? Hátha tudok segíteni 

    előzmény:
    Lédienn (9)
    2015-07-12  12:36
  15. 2015. július 12. 21:5112.

    kihagytam,hogy konkrétan a hitelekbe buktak bele. 

    előzmény:
    nescaff (11)
    2015-07-12  21:50
  16. 2015. július 12. 21:5011.

    A jutalékot a vevővel fizettetik meg, és az eladó is szívja a fogát, mikor átadja -konkrétan számla nélkül,feketén - a pénzt. A válság elött sokat lehetett kaszálni az ingatlanpiacon és mesterségesen is gerjesztették az árakat.


    Rengetegen belebuktak és buknak, hogy milliókkal ténylegesen ár felett mentek neki a vásárlásoknak mert a hisztéria is nagy volt. Szinte hetente-havonta nyomtak az árakon. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (7)
    2015-07-12  09:50
  17. 2015. július 12. 21:4510.

    Képzeld, nem tudtam irni, nem engedett a rendszer, csak lenyomtam egy-két figurát 


    nem ismerem a lakóparkot, tökismeretlen helyre nem pályáznék, de azért köszi!

    előzmény:
    kacagó11 (8)
    2015-07-12  11:18
  18. 2015. július 12. 12:369.

    Az utóbbi néhány hónapban nagyon meglódult az ingatlanpiac. Évek óta nem lehetett lakást eladni,ezért írreálisan nyomottak voltak az árak. Nagyobb volt a kínálat,mint a kereslet!


    Most ennek pont a fordítottja van! Nagyobb a kereslet,mint a kínálat!


     


    Aki teheti,most ingatlanba fekteti a pénzét. Az összes eddig nyomott áras,gyakorlatilag lakhatatlan,vagy hitelekkel megterhelt,/ilyenek pl. a panel lakótelepiek/ ingatlant is(!) felvásárolták. 


    Főleg befektetők vásároltak fel szinte minden ingatlant,majd némi felújítás után horror áron fogják később értékesíteni.


    Jelenleg is sok ingatlanügynöknek fizetnek zsebre (ez persze törvénytelen és tagadják is,) a pénzes befektetők,hogy a bejövő kínálatból ők vásárolhassanak először anélkül,hogy a kínálatot nyílvánosan meghírdetnék az irodák. Szóval ki sem kerül pl. az eladandó ingatlan a nyílvános oldalra,vagy kirakják ugyan az irodák,de ha meg akarod venni,akkor már nem tudod,mert el van adva!


    Emiatt most gyakorlatilag azok,akik saját részre akarnak bárhol lakást venni,tehát az egyszerű polgár,aki csak lakni akar valahol,nem befektetésre keres lakást,azok most szívnak,de nagyon.  Én is. 


    Ősztől pedig még rosszabb lesz a helyzet. Mert most a magánhírdetők is kivárnak,akik eddig el akarták adni a lakásukat,de nem tudták,ősztől horror áron fogják árulni.


     

  19. 2015. július 12. 11:188.

    Nescaff,ez mit jelent pontosan? 

    előzmény:
    nescaff (4)
    2015-07-12  05:16
  20. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. július 12. 09:507.

    Ahogy írod: sok sok éve volt így.


    Most meg más van, más helyzet.


    És  ha nem veszed őket igénybe, akkor is el tudsz adni  lakást és tudsz venni is.


    Rengeteg eladó lakás van.Lehet úgy is megszűrni a kínálatot, hogy "tulajdonostól" veszel - direktben.


    De, függetlenül mindentől, miután nem te fizetsz jutalékot nekik mint vásárló, és ha komoly a vásárlási szándékot, az irodáknak is érdekük, hogy ne engedjék el a  pénzes ügyfeleket, így biztosan  segíteni is fognak.


    ( Bár, én magam soha nem fanyalodnék irodára sem eladásnál, sem vételnél)

    előzmény:
    nescaff (1)
    2015-07-11  21:27
  21. 2015. július 12. 08:206.

    Ha magasan vannak az ingatlan árak, akkor te is magas áron adtad el, sőt még bőven jól jártál, mert megmaradt a jutalék részed is. És magas áron is fogsz venni. Ha alacsonyan lennének az ingatlan árak akkor alacsony áron adod el és alacsony áron is veszel.


    Az árat a kereslet határozza meg, hiába hirdeti meg az ingatlanos 50 millióért egy adott lakást, ha a fizetőképes kereslet csak 40 milliót fog érte adni. Akkor vagy van üzlet 40 millióért vagy nincs üzlet.


    Azért fordulnak ez emberek ingatlan irodához, mert kényelmesebb, nem minden eladó tudja napközben lebonyolítani a leendő vevőkkel az egyeztetéseket, ház mutogatást, mert dolgoznak + nem mindenki jó üzletember és lehet ha maga árulná lényegesen kevesebb sikere lenne, és olcsóbban tudná csak eladni + van egy olyan réteg aki nem is kíván ilyen dolgokkal foglalkozni. Szóval, ha nem lenne az embereknek igénye arra, hogy ingatlaniroda bonyolítsa a lakás/ház eladásukat, akkor egyszerűen nem léteznének. De mivel van igény rá, így működnek.

    előzmény:
    nescaff (1)
    2015-07-11  21:27
  22. 2015. július 12. 05:555.

    Igen.Igazad van!!!Mi is feladtunk egy eladó ház hirdetést.Mikor megkeresett egy OTP ingatlanos hogy árulná a házunkat,nemet mondtam,utána lekerült a hirdetések közül a mi magán hirdetésünk.Csupa céges hirdetés van fent.!!!(Jófógás!l  )Hiába írtam az ügyfélszolgálatra .

    előzmény:
    nescaff (1)
    2015-07-11  21:27
  23. 2015. július 12. 05:164.

    Ë

    előzmény:
    kacagó11 (3)
    2015-07-11  23:49
  24. 2015. július 11. 23:493.

    Taraliget lakópark nem érdekel esetleg? :)

    előzmény:
    nescaff (2)
    2015-07-11  21:31
  25. 2015. július 11. 21:312.

    javitás: vesthelyzet helyett vészhelyzet


    Ha tudna valaki a kőbányai Harmat,-,Ónodi köz környékén eladó lakást, szóljon.

    előzmény:
    nescaff (1)
    2015-07-11  21:27

Címlap

top