Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szerelem Törökorszà

vargaancsa850818
Létrehozva: 2015. július 2. 08:09

Azért ezt a címet adtam a topikomnak mert most jöttem haza Törökországból és ott megismerkedtem egy sráccal. Török. Szerelem volt első látásra. Mindkettőnk részéről. Nekem van itthon egy kialakulóban lévő kapcsolatom de ez érzelmileg nulla. Volt már valaki ilyen helyzetben h nyaraláson megismerkedett egy ottanival és fen tudtak tartani a kapcsolatot. Kesőbb esetleg valahol közös eletet kezdtek. Azert irom a valaholt. Mert nekem nem akadaly akarhova is sodor az elet. Kivancsi lennek tapasztalatokra ha valakinel volt mar hasonlo helyzete. ?

  1. 2015. július 3. 16:4426.

    Ezek egynyári többnyire "egyheti" kalandok a görög-török-olasz stb pasik részéről. Turistacsoportonként változik a szerelmük hölgye. HAHÓ a XXI. században élünk,tekintsd ezt te is egy kalandnak 

    előzmény:
    vargaancsa850818 (1)
    2015-07-02  08:09
  2. 2015. július 3. 13:0025.

    Nyugodtan próbáljátok meg együtt ezzel a törökkel,de azért vele kapcsolatban csodára továbbra se számíts.


    Törököknél még mindig olcsó pl. az arany és a drágakövek is jól megfizethetők. Eljegyzésre vagy csak úgy pl. kaphatsz valamilyen baromira mutatós drágaköves aranygyűrűt is,de többnyire az ott szokásos 14 karátos aranyba (tombitaréz) foglalva. Jegygyűrűt is,amelyek szintén nagyon mutatósak és drágának,értékesnek látszanak inkább 14karátost vesznek,mert ott ez a szokás. Vásárláskor keményen alkudoznak az amúgy sem drága ékszerekre.


    Ezektől a mutatós és értékesnek látszó ajándékoktól a legtöbb fehér nő beájul,mert nagyon gáláns és drága ajándéknak tűnnek. Ráadásul kevés európai pasi halmozza el a nőket ilyen ajándékokkal. Tudom,senkinek nem ez a fontos egy pasitól.


    Az előzőekben említett ismerősömtől tudom azt is,hogy körülmetélt farkukkal folyamatosan és bármikor kefélnek,mint a nyulak. Ilyen mennyiségre,sorozatra kevés fehér pasi képes,mint általában a déliek.Tudom,ez sem annyira fontos egy nőnek. 


    Házasságkötés után a nőket kicsit a tulajdonuknak tekintik,de nem olyan mértékben,mint más muzulmánok. Viszont keményen elvárják a nőktől a férfiak feltétel nélküli tiszteletét!


    Ha gond van,igen nehéz tőlük megszabadulni. Ha van közös gyerek szinte lehetetlen elszakadni,elválni tőlük főleg ha fiú a közös gyerek.

    előzmény:
    vargaancsa850818 (23)
    2015-07-03  09:18
  3. 2015. július 3. 10:1724.

    És pont ez az egy a kivétel ???... Akkor miért kérsz véleményt ha nem hiszed el ?  Bele estél a pasiba és azt hiszed ő a görög Adonis Törökországba !!! Pedig okosabb lennél ha gyorsan más pasi után néznél és ne lennél egy a sok közül akit be hálózót és ne legyél egy szép fiú megmentője . Majd tarthatnád az egész rokonságát . Addig keress ami kereshetsz .

    előzmény:
    vargaancsa850818 (23)
    2015-07-03  09:18
  4. 2015. július 3. 09:1823.

    Igen tapasztaltuk mi is h milyenek. Minden 2. Megkeri a kezedet. Es igy tovabb. De ettol sztem meg nem kell az osszeset leirni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (22)
    2015-07-03  06:43
  5. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. július 3. 06:4322.

    Azonkívül amiket itt leírtak mások,  ez a turistafogó attrakció egész "iparággá" nőtte ki magát ezekben az országokban a   szerencsét próbálni akaró ifjabb férfinemzedékeknek.


    Ha nem jön be neki(nekik), még mindig leléphet a  gyerekkel, vissza a semmibe..........


     

    előzmény:
    vargaancsa850818 (1)
    2015-07-02  08:09
  6. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. július 2. 18:2321.

    turista övezet volt? mit árult? mert ott mindenkinek szerelmet vallanak a honpolgárok. vagy csak megvennének 50-100 tevéért.


    komolyra fordítva: szerintem ne fűzz hozzá sok reményt.

    előzmény:
    vargaancsa850818 (1)
    2015-07-02  08:09
  7. 2015. július 2. 17:5420.

    Nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy az iszlám nem pusztán egy vallás. Hanem egy kőkemény eszmerendszer. Az élet minden területét áthatja, messze nem a napi 5x-i imából meg korán-olvasgatásból áll.


     


     


     


     

    előzmény:
    Lédienn (19)
    2015-07-02  15:15
  8. 2015. július 2. 15:1519.

    Jól ismerek egy házaspárt,ahol a lány magyar,a fiú ankarai török és a Sorbonne-on végzett,szóval tehetős családból való,több nyelven beszél,tanult srác. Évtizedekig Európában élt. Most is egy harmadik országban élnek és ez a fiú és a családja sem vallásos.


    Amikor a lány Budapest nevezetességeit mutatta a fiúnak,egyebek mellett a budapesti villághírű(!) zsinagógát is ártatlanul meg akarta neki mutatni,a fiú vérig sértődött és őrjöngve kikérte magának,hogy ő oda belépjen. Azt inkább nem írom le,miket mondott,hogy miért nem.  Csak azért ugye,mert ők nem vallásosak. Á,nem! Azért mert nem tartja a vallását,attól még muzulmán országban szocializálódott.


    Szóval ilyen szituációkra is érdemes azért felkészülni!

    előzmény:
    vargaancsa850818 (10)
    2015-07-02  14:15
  9. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2015. július 2. 14:5918.

    Gondolom nem pár hétig voltál kint hanem pár napot ... ez szerintem még nem ismeretség... Mind turista mindig a rozsaszin oldalát látja az ember ...pláné ha turista iroda szervezi és nem te mind magán ember mentél ki ... Szerintem te többet képzeltél a dologba mind ami ... egy nyári kaland volt ami  meg színesíttette az életed és te az övét . Fogd fel ennek ami volt és ennyi , keress egy olyan kapcsolatot ahol nem választ el egy világ sem földrajzilag sem kulturálisan , ne akarj ugró deszka lenni.

    előzmény:
    vargaancsa850818 (15)
    2015-07-02  14:48
  10. 2015. július 2. 14:5817.

    Majd kiderül hogy alakul

    előzmény:
    Lédienn (16)
    2015-07-02  14:52
  11. 2015. július 2. 14:5216.

    Ok,te tudod! Akkor harmadik országban élnétek.


    Ne feledd,sehol nem igazán kedvelik már a török bevándorlókat akkor sem,ha tanultak!


    Egy biztos,ott akik egy kicsit is tanultak,van valamilyen egzisztenciájuk,kizárólag más országbeli 'fehér' nőt akarnak maguknak. Ahogy írtam,nekik már nem felelnek meg a török lányok,mert el akarnak onnan jönni a fiúk. Ennek pedig szinte egyetlen módja van számukra,ha beházasodnak egy európai családba és emellett mindegyikük nagyon kitartóan hajt a kettős állampolgárságra is. Nem akarnak tartósan a saját hazájukban élni.


    A törökök nehezen kapnak vízumot a legtöbb fejlett országba. Hozzánk már az utóbbi időben könnyebben jöhetnek. Viszont nekünk nem kell már hozzájuk vízum.


    A kultúrális különbségeket soha ne feledd! Ők mindig nagyon igyekeznek európainak mutatkozni,de mindig kiütközik,hogy másképp szocializálódtak. Az ilyen vegyes kapcsolatokban született gyerekek rendszerint sokat szívnak.


     


     

    előzmény:
    vargaancsa850818 (12)
    2015-07-02  14:23
  12. 2015. július 2. 14:4815.

    Igen tudom, mert dolgoztam már töröknél. Nem feltétlenül kell. Az utazási irodától akikkel voltunk 3 ból 2-en beszéltek törökül. De persze ezek olyan dolgok ami abszolút nem is aktuális. Nem is mennék ki pár hét ismeretség után. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772882 (14)
    2015-07-02  14:36
  13. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2015. július 2. 14:3614.

    Ha nyugaton dolgozol akkor az egy plusz amiért szeretné esetleg a kapcsolatot mert általad ki mehet oda ahova más képen nem...


    Amúgy Törökországban azért bajosan dolgoznál szerintem török nyelv ismeret nélkül...szerintem... És azt is kétlem hogy ő azt szeretné hogy te menj oda és nem a fordítottját... Ne haragudj de én több tapasztalattal nem hiszem hogy részéről nem az érdek az ami hajtja... Ők nagyon családszerető emberek ha egynek sikerül nyugatra mennie (én is ismertem ilyent Németországba ) akkor segíti az otthon maradt családot . És ebbe bele kell érteni az utolsó unoka testvért is nem csak a szűk családot ... De amúgy ha nyugaton dolgozol jobban kell tudnod ezt mert mindenűt vannak törökök is ...

    előzmény:
    vargaancsa850818 (12)
    2015-07-02  14:23
  14. 2015. július 2. 14:2513.

    Igen tudom, h nem ugyanaz. Bocs rosszul írtam. 

    előzmény:
    Sushi (11)
    2015-07-02  14:23
  15. 2015. július 2. 14:2312.

    Nem ismerem a Törököket, nem tudom, hogy mik a különbségek az ország egyes részei között. Ő Alanya mellett dolgozik, de Adana a hely ahonnan származik. 


    Én beszélek németül és angolul. Ő szintén mindkét nyelven, így a nyelv nem probléma. eddig is kommunikáltunk :-D


    Én a munkától nem félek. Jelenleg is külföldön dolgozom. Idegenforgalmat végeztem. Vendéglátásban is dolgoztam már. Hotel van bőven. Tehát ettől egyáltalán nem tartok. 


    Ha ő jönne. Ő is tudna itt dolgozni. Ő is vendéglátós. Vagyis nem Magyarországról beszélek, mert itt én sem dolgoznék.

    előzmény:
    Lédienn (9)
    2015-07-02  14:15
  16. 2015. július 2. 14:2311.

    Bocs valami megütötte a szememet: a kultura es a vallas azert nem ugyanaz. En csak Nemetorszagba jöttem, ugyanaz az Europa megis masok a szokasok, masok a gyökerek, pedig a ferjem sem vallasos. Nalunk annyi volt a különbseg, hogy ö nyugati en pedig a komunista blokk orszagaban nöttem fel. MAr ez is oriasi különbseg, nemhogy az evszazados kereszteny-kontra-iszlam vilag eseteben.

    előzmény:
    vargaancsa850818 (10)
    2015-07-02  14:15
  17. 2015. július 2. 14:1510.

    Teljesen igazatok van abban amit a török pasikról írtatok. Mi is rájöttünk, hogy szeretnek udvarolni, ha valakit elutasítasz rögtön megsértődik. Itt most egy italról beszélek, nem másról. Mert ezt is tapasztaltam. Alapjában bízom az emberekben így őt sem írom le. Persze lehet igazatok van és jön a következő lány és ennyi. De lehet, hogy nem. Ami a kultúrát illeti, az ő családjuk nem vallásos. Persze ez sem jelent semmit. A srác intelligens 4 nyelven beszél. Majd meglátjuk. Kiváncsi voltam kinek mi a véleménye vagy esetleg tapasztalata. Ilyen téren

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772882 (8)
    2015-07-02  14:04
  18. 2015. július 2. 14:159.

    Mielőtt nagyon beleéled magad ebbe a "szerelembe",kapcsolatba(?), gondold végig,mit fogsz csinálni,ha valóban összejön ezzel a török fiúval valami komolyabb. 


    Törökország hatalmas. Melyik részéről való a srác? Ez ugyanis nagyon nem mindegy!


    Milyen nyelven tudtok majd jól komunikálni egymással a mindennapokban,akkor is,ha már elmúlt a lila köd?


    Képes lennél-e ott élni,az ő szokásaikat,a miénktől nagyon eltérő kultúrájukat elfogadni? Ha te mennél oda,mit csinálnál,tudnál-e ott dolgozni ha akarsz,vagy "csak" eltartott háziasszony lennél egy idegen országban,melynek a nyelvét megtanulni sem egyszerű.


    Mit csinálnál egy török fiúval itt Magyarországon és ő mit tudna itt csinálni? Mi a foglalkozása? Tanult srác? Csóró?  Tudna-e itt mást is csinálni,mint gyrost árulni,ha ő jönne ide?


    Ha gyerekeitek lennének,miképp nevelnétek? 


    Szóval gondolkodj!


     

    előzmény:
    vargaancsa850818 (1)
    2015-07-02  08:09
  19. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2015. július 2. 14:048.

    Nem akartam ezt így kifejteni a szerelmes leányzónak . Voltam Törők országba , szőke vagyok  és bár nem vagyok fiatal csak úgy ragadtak volna a pasik ha én naiv lettem volna hogy be vegyem amit mondanak ... ha az ember lánya vevő nem csak egy szerelmes pasi akad azonnal hanem tucatjával ... De hát van aki hasra esik a bóktól és el is hiszi hogy ez így van ...

    előzmény:
    Lédienn (7)
    2015-07-02  13:35
  20. 2015. július 2. 13:357.

    Törökország évek óta teper az EU tagságért,de valahogy eddig nem sikerült nekik bejutni. Amúgy hatalmas ország,gyönyörű helyek vannak ott. Rengeteg olyan része van,amelyeket nem ismernek a turisták,nem felkapott,híres,de fantasztikus.


    Az átlag törökök igen szegények és csak a nagyobb városokban élők tudnak jobb oktatásban részesülni,idegen nyelvet is megtanulni. Többségük egyszerű,naívan tisztességes,de azért meglehetősen rafináltak is.


    Külföldre csak kevesen jutnak el,ők az európai kultúrát is szeretnék elsajátítani,de igen nehezen megy nekik. Vendégmunkásként rengetegen dolgoznak külföldön,de a nyelvet évek alatt sem képesek elsajátítani.Többségük muzulmán és tarják a vallásukat,szokásaikat.


    A tanultabb török fiúknak már rendszerint nem felelnek meg az egyébként igen szép török lányok.


    Egyre több török fiú keres magának európai nőt tartós kapcsolatra,akár feleségnek is,mert csak így tudnak hazájukból eljönni a jobb élet reményében. Különösen a szőkéktől őrülnek meg,azokra baromira hajtanak akkor is,ha csak festett szőke. Szinte bármit képesek megtenni,megígérni egy fehér nőért. Erőszakos ,gyakran lerázhatatlan macsók ,baromira tudnak hízelegni,amitől sok európai nő sajnos beájul. Nagyon tudnak udvarolni,amíg érdekük fűződik hozzá.

  21. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2015. július 2. 13:166.

    A déli népeknél egy férfinak "kötelező " szépeket mondaniuk egy nőnek ezt tévesztik össze azzal a nagy szerelemmel... és meg is kapják amit akarnak ... Lányaink nem nézik azt hogy a kultúránk annyira más ...Egy európai lány jó szórakozni vagy esetleg arra ha ide akarna jönni de nem hosszú távon ...pláné ha meg is kapta a lányt ... Szerintem is már meg találta a következő örök szerelmet és az is annyit fog jelenteni neki mind TI.

    előzmény:
    évi* (5)
    2015-07-02  12:26
  22. 2015. július 2. 12:265.

    Jó eséllyel azóta már a következő turistacsoportból esett örök szerelembe első látásra...


    (Bocs, nem szemétkedni szeretnék, de leginkább erre van esély.)

    előzmény:
    vargaancsa850818 (1)
    2015-07-02  08:09
  23. 2015. július 2. 11:424.

    Nagyon jo hogy jol erezted amgad a nyaralas alatt. Szep orszag. Valakivel eltölteni az idöt is szep. de legyen csak annyi.


    Mennyi ideig voltal kint? Mennyi idöt töltöttel el ezzel a "sraccal"? Azt ugye tudod, hogy mondani sok mindent lehet. 


    "Szerelem volt első látásra. Mindkettőnk részéről." 


    Az hogy a te reszedröl mi (volt), csak te tudod, de honnan tudod, hogy ö hogy, mit erez? Mert mondta? t5alan azert mondta, mert ezt akartad hallani?


    Gondolkozz egy kicsit. Ha az itthoni dolog nem megy, azt sem kell eröltetni, de ne ez a nyari flört legyen az oka.


    A kulturak között oriasi a különbseg, megt ket europai kereszteny gyökerü orszag között is. Tudom, miröl beszelek. Törökorszag es Magyarorszag között meg nagyobb a különbseg. ne akard.


     

    előzmény:
    vargaancsa850818 (1)
    2015-07-02  08:09
  24. 2015. július 2. 11:273.

    A világnak azt a felét szerintem most inkább hanyagold. Nem bántásból, tényleg jó szándékból írom. De Te tudod. Nem vagy már gyerek, ha az a szám a születési dátumod.

  25. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2015. július 2. 10:102.

    Egynyári szerelem ! Szerintem ne remélj túl sokat... A törökök szeretnek udvarolni és szeretnek más kultúrájú nőkel szórakozni de hosszú távra ne számíts...

    előzmény:
    vargaancsa850818 (1)
    2015-07-02  08:09

Címlap

top