Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Életek és gondolatok

Torolt_felhasznalo_178203
Torolt_felhasznalo_178203
Létrehozva: 2015. június 26. 18:40

Negyven és ötven év közötti hölgy személyében olyan beszélgetőtársat keresek, aki intelligens, gondolkodó típus, akivel beszélgethetnék az életünkről, a gondolatainkról, akinek nincsenek elvárásai, akivel hasonló az érdeklődési körünk, akivel megtaláljuk a közös hangot.


Kizárólag beszélgetésről lenne szó. Nős vagyok, és nem partnert keresek! A csatorna címében a "más"-ra helyezem a hangsúlyt!


Ami még nagyon fontos: Az őszinteség, a bizalom, a megbízhatóság, a diszkréció és az inkognitó tisztelete! Szintén fontos a "szép magyar nyelv" szeretete, vagyis a szleng, a rövidítések és a hasonlóan divatos, de magyartalan szóhasználat kerülése.


Akit esetleg sért e felhívás attól elnézést kérek, de a lehető legpontosabban le akartam írni, mit szeretnék.


Nyilvánossá teszem a témát és remélem, sikerül valakivel megtalálnom a közös hangot. Később aztán "zárt ajtók mögött" folytatnánk...

  1. 2017. január 2. 15:422876.

    hat miota/amikor nem muk'szik a matosz , azota savanyu a szolo

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_980663 (2857)
    2016-10-12  08:19
  2. 2017. január 2. 15:372875.

    huha


    ... ilyen ferges ersekkel en nem dicsekednek....Az ilyen szoveget , emberek kizarasat/megiteleset Istene megbocsajtja neki ?


    Nem vettem eszre , hogy ennyire extremjobbon vagy... valami osztonos ellenszenvet mindig ereztem Veled szemben , mert mezes-mazos josagba pakoltad a nyomott sodert...


    Persze most, Trumppal , minden extrem szar megengedett lesz...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (2874)
    2017-01-02  15:24
  3. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. január 2. 15:242874.

    Köszönöm a jelzést, a másik link elvileg működik. Tisztelettel kérlek, hogy e témában elsősorban ott osszad meg gondolataidat! Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (2873)
    2017-01-02  15:18
  4. 2017. január 2. 15:182873.

    s furcsanak talalom igazsagtalan haboru es pusztitas/pusztulas elol menekulo tomeget visszakanyarintani arra , hogy "kereszteny" es "nem kereszteny" problema.... kinyirtuk a zsidokat s most masfel milliardnyi ujabb fekete baranyt=nem keresztenyt  talaltunk , ugye ?


    Mibol fajult ez a cucc oda , ahol ma tart a Vilag ?-->Egyszeru ingyenkell! olaj lopasabol "demokratikus arab tavaszt" csinaltunk, hereinket szorito amerikai segget nyalva....  szegyen!  Szegyen! Es fotelbol konnyu szeretetet ahitani es predikalni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (2872)
    2017-01-02  15:05
  5. 2017. január 2. 15:052872.

    ....................  a ketrecbe tett linked nem mukodik...

  6. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. október 20. 12:482871.

    Úgy gondolom, hogy a világ dolgaihoz való viszonyunk; úgymint a nézeteink, a gondolataink, a véleményünk tiszteletet követelnek, és mi is tisztelettel tartozunk mások iránt. Ez csak kölcsönösen működik, az alapja pedig a megértés, az elfogadás és a tolerancia. Természetellenesnek tarthatunk valamit, de el kell fogadnunk, ha mások ugyanarról másként vélekednek. A két nézet nincs hierarchikus viszonyban, de egyik sem lépheti át az emberi normák határait. A homoszexualitás messze van ezektől a határoktól és én hiszek az azonos neműek közötti szerelemben.


    Nem az előző gondolat folytatásaként írom, de elgondolkodtató, hogy a homoszexuális emberek mennyivel érzékenyebbek, sokuk mennyivel tehetségesebb, intelligensebb az átlagnál. (Férfiak esetében én ezt így látom.)

    előzmény:
    Nikita 666 (2870)
    2016-10-19  20:25
  7. 2016. október 19. 20:252870.

    Áh, engem foglalkoztat a téma, miközben abszolúte hetero vagyok.


    Viszont nagyon is zavar, hogy a többség már nem tartja természetellenesnek. Sőt, azt mondják hogy az ember megélheti a teljes gyönyört, mivel mindkét nembélivel képes az aktusra. Az a földhözragadt, és kirekesztő szerintük, aki nem így gondolja. Hiába természetellenes, a szexuális élet utáni vágy annyira elborítja az emberek agyát, hogy teljesen elfogadóvá válnak. Kitalálták, hogy a homoszexuálisok azért azok, mert szerelmesek a társukba. na most ész megáll. ezt be lehet beszélni sok embernek, de nekem nem. Szex nélkül is lehet szerelmesnek lenni. És akkor még ott van az a csekélység, hogy a homoszexuálisok ugyanúgy váltogatják a párjaikat, mint a heterok.


    Tehát, a ferde szexuális vágy miatt akarnak jogokat, amiatt vonulgatnak, és amiatt nézik le a normális embereket. Akik pedig szimpatizálnak velük, azok azt vallják, a homoszexuális emberek is normálisak. Arra már nem gondolnak, hogy a természetellenesség, fajtalanság eleve nem normális.


    Az emberek félnek erről beszélni.


    Azt mondják, nem lehet mások ágyában vájkálni, senkinek semmi köze hogy ki kivel fekszik össze. És felháborodnak azon, ha a homoszexualitás szó hallatán mindenki a nemi életre gondol. Nos. Két ellenkező nemű ember esetében nincs felháborodás, ha a nemi életükre gondolnak, mert azt természetesnek veszik. A melegeké viszont tabu. Viszont, sajnálatos módon már az elnevezésükben is benne van a szexuális életre utaló jelzés.


    Nevezzük őket másképp. Melegek. Így viszont én jogosan várnám el, hogy ne heteroszexuálisnak, hanem forrónak tartsanak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (2866)
    2016-10-12  21:08
  8. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. október 13. 20:292869.

    Sajnálom, és hasonlókat kívánok neked!

    előzmény:
    kekelefant (2868)
    2016-10-12  22:45
  9. 2016. október 12. 22:452868.

    Koszonom,de nem valoszinu,sok boldogsagot es jo szerencset,fo


    leg egeszseget...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (2858)
    2016-10-12  15:45
  10. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. október 12. 21:212867.

    Ilyen szépen senki nem mondta el nekem azt, amiről az élet és egy kapcsolat szól. Nem tudom elégszer meghallgatni.


    Régi szeretők dala

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (2866)
    2016-10-12  21:08
  11. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. október 12. 21:082866.

    Azt hiszem ezt a kérdést kihagyom. :-) Azt hinnék valami bajom van, ha ilyent kérdeznék. :-)


    Miért tartják természetesnek? A többség szerintem természetellenesnek tartja. Engem különösebben nem foglalkoztat ez a téma. Úgy gondolom, ez mindenkinek magánügye. Maga a jelenség taszít (képtelen lennék rá), de a melegek nem taszítanak. Sok olyan művészünk van, aki homoszexuális, és nagyon szeretem. Két nagy kedvencem Kulka János és Varnus Xavér. Remélem Kulka mielőbb felépül, és újra élvezhetjük a művészetét.


    Ki férfi és ki nem

    előzmény:
    Nikita 666 (2865)
    2016-10-12  20:49
  12. 2016. október 12. 20:492865.

    Hát kérdezd meg tőle, életre szóló emléket szerzel vele.


    No igen, a párom sem tudta, anyukájához irányított. Még szerencse hogy anyuka mint hajdani bilifelelős, tudta a pontos választ. De nagyot nevetett ő is.


     


    Más téma. Érdekel, hogy az emberek miért tartják természetesnek a homoszexualitást? Néha elmerengek azon, hogy csak mennek a tömeg, divat után, vagy ők is?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (2864)
    2016-10-12  20:25
  13. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. október 12. 20:252864.

    Egyik dolgot sem kérdeztem meg, és Ő sem tett fel ilyen kérdést. El nem tudom képzelni, hogy ez érdekel valakit. (Mellesleg fogalmam sincs, hogy az enyém milyen volt.) :-)

    előzmény:
    Nikita 666 (2863)
    2016-10-12  19:06
  14. 2016. október 12. 19:062863.

    Igen.


    Még nagyon régen mondtam a páromnak, nem vagyunk egyformák. Azt válaszolta hogy hááálaistennek!


    Kérdezek tőled valamit. Tőled megkérdezte már a nejed, vagy te megkérdezted tőle hogy milyen színű volt a bilije, és milyen volt a hangja gyerekkorában? A párom teljesen kibukott, azt mondta hogy a második kérdést még csak-csak megérti, és mások is felteszik a párjaiknak, na de hogy milyen színű bilibe produkált, szerinte a világon nincs még egy olyan nő akit ez érdekelne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (2862)
    2016-10-12  18:48
  15. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. október 12. 18:482862.

    Nem vagyunk egyformák, de ettől szép a világ. Idáig már sokszor eljutottunk. :-)

    előzmény:
    Nikita 666 (2860)
    2016-10-12  18:11
  16. 2016. október 12. 18:132861.

    Megvan benne az ősi férfierő. De én nem mint színészre gondoltam. Egy nagyon kedves ember.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (2855)
    2016-10-11  19:31
  17. 2016. október 12. 18:112860.

    Nem arra gondoltam hogy nem élvezed, hanem arra, hogy másképp élvezed. Testi szinten. Nincs ebben semmi rossz, nálam is ez ment, amíg a társammal át nem éltem azt, ami már más, több mint a testi.


    De. Igen. Van olyan pár, akik között nincs rés, hidd el. Csak hát kevesen vannak. Na, most jutott eszembe, pár órája történt. A drágám kapott egy ajándékot nagyon régen, amelyet közösen használtunk volna fel. (nem wellnes, aztat mi nem szeretjük) Az ajándék itt van a TV-nk felett, naponta látjuk, de hát idő kellett volna a felhasználására. Azt az időt totálisan, egymásra figyelve tölthettük volna. Ezzel szemben mi állandóan halogatjuk, elfelejtjük, mert annyit vagyunk együtt csak mi, hogy szükségtelenné vált. A drágám ma felvetette, hogy mit szólnék hozzá, ha tovább adnánk ajándékba? Első pillanatban megbántottnak éreztem magam, el is mondtam neki. Azt is, hogy miért nem javaslom az ajándék épp annak az illetőnek való átadását. Majd átgondoltam (nálam ez pillanatok alatt megy), és rájöttem hogy mi nem veszítünk semmit, hiszen az az illető sajnálatra méltó, akinek adni szeretné. Tehát mondtam a páromnak hogy rendben, nekünk úgyis lényegtelen, ennél közelebb úgysem kerülhetünk egymáshoz. A párom mondta hogy még elfilózik rajta, de előbb engem akart megkérdezni, hogy mi a véleményem. Nos, ez más pároknál már komoly konfliktust váltott volna ki, hiszen ott az a kis rés ami belülről okoz problémát, ami miatt nem értik meg a másik gondolatainak mozgatórugóit.


    Rés.


    Vita mindenhol akad, a vita által ismerik meg a párok a másik véleményét, álláspontját. A rés már mást jelent, meg nem értést, kizárólag a saját igényeink figyelembe vételét. De ha a társaddal úgy élsz együtt mint ha az ikertestvéred lenne fiúban, a legjobb barátod, minden titkod őrzője, akkor nincs rés. Akkor csak támogatás van mindkét féltől. És az az érzés, hogy nem vagy egyedül a világban. A féltékenységek zöme is ebből a résből adódik. A féltékeny fél önbizalomhiányos, és ez a hiány a rés. Félteni pedig azt szoktuk, ami elvehető. Félthetjük az életünket, mert az elvehető, de nem félthetjük a tudásunkat mert az a miénk.


    Mint érdekességet leírom. Egyszer régen azt olvastam, hogy a legerősebb ragasztó a világon a sperma, mert két embert köt össze. Részben igaz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (2854)
    2016-10-11  19:24
  18. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. október 12. 15:482859.

    Mit mióta? Mióta alacsony a libidóm? Sosem volt magas.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_980663 (2857)
    2016-10-12  08:19
  19. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. október 12. 15:452858.

    Azért ha ráérsz, és mégis kedved támad nézzél be hozzám!

    előzmény:
    kekelefant (2856)
    2016-10-11  23:30
  20. 2016. október 12. 08:192857.

    Miért nem engedem a nejemet közel? Nincs ebben megfejteni való. Ilyen embertípus vagyok. Egy részem megközelíthetetlen, és talán ez is oka annak, hogy a szex soha nem foglalt el jelentős szerepet az életemben. Akár egy évig is elvagyok nélküle, bár ha sor kerül rá, ugyanúgy élvezem, mint bárki más.


    Szerintem nincs olyan pár a világon, amelyik között ne lehetne rést találni. A kérdés az, hogy a távolság mekkora, de a szűk rés egyáltalán nem jelent garanciát a kapcsolat tartósságára. Talán azért vagyunk meg egymással, mert halálunkig fennmarad valami ismeretlen, valami rejtély, valami megfejteni való.


    A hibáinkról, és a tökéletességről leírtakkal egyetértek. :-)

    idézet:
    Adagio (2854)
    2016-10-11 19:24:47

    "....a szex soha nem foglalt el jelentős szerepet az életemben. Akár egy évig is elvagyok nélküle, bár ha sor kerül rá, ugyanúgy élvezem, mint bárki más...."


    50 évesen akár egy évig elvagy nélküle? S mióta?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (2854)
    2016-10-11  19:24
  21. 2016. október 11. 23:302856.

    Csak bucsuzni jottem,sajna _a jo fejek-kozul mar senki nem jon vissza...  a tobbit meg nem erdemrd olvasni    sok szerencset!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (2855)
    2016-10-11  19:31
  22. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. október 11. 19:312855.

    Vikidál, mint nőideál? Háááát... fene tudja. Nem tudok férfiakat női szemmel nézni, de Koppány szerepére szerintem is tökéletes volt. Alacsony, zömök, erős testalkatú, mint az ősmagyarok voltak. 

    előzmény:
    Nikita 666 (2852)
    2016-10-08  16:54
  23. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. október 11. 19:242854.

    Miért nem engedem a nejemet közel? Nincs ebben megfejteni való. Ilyen embertípus vagyok. Egy részem megközelíthetetlen, és talán ez is oka annak, hogy a szex soha nem foglalt el jelentős szerepet az életemben. Akár egy évig is elvagyok nélküle, bár ha sor kerül rá, ugyanúgy élvezem, mint bárki más.


    Szerintem nincs olyan pár a világon, amelyik között ne lehetne rést találni. A kérdés az, hogy a távolság mekkora, de a szűk rés egyáltalán nem jelent garanciát a kapcsolat tartósságára. Talán azért vagyunk meg egymással, mert halálunkig fennmarad valami ismeretlen, valami rejtély, valami megfejteni való.


    A hibáinkról, és a tökéletességről leírtakkal egyetértek. :-)

    előzmény:
    Nikita 666 (2853)
    2016-10-08  17:22
  24. 2016. október 8. 17:222853.

    Persze, itt ne add ki magad. De ne csak itt ne, másutt se.


    Azt próbálom megfejteni, hogy a nejedet miért nem engeded magadhoz teljesen közel. Ne érts félre, igen sok házasság működik úgy mint a tiétek. Működik, de nem teljes. Nem értem, hiszen együtt álljátok a bajokat, örömöket, sőt, a szeretkezés, orgazmus pillanata a legőszintébb és legteljesebb kitárulkozás egymás felé. Ha az a sok emberpár nem engedi közel önmagához a társát, akkor már a szexualitás sem teljes. Ez az, amiről már beszéltem, nem csak a test a testtel érintkezik, hanem lélek a lélekkel is. Márpedig amikor két lélek egybeforr, akkor igen nehéz lenne azt mondani a másiknak, hogy van egy része az életemnek, amelyhez semmi közöd.


    Szóval engem ebből a szempontból érdekel, hogy miért élnek emberek egymás mellett, de egymás között hézagot hagyva? Most csak filózok... szerinted létezhet hogy ezen a résen keresztül kezdhető ki egy párkapcsolat, akár kívülről, akár belülről?


     


    A határozottságom és a magabiztosságom az önismeretemből fakad. Nekem is vannak gyengeségeim, de mivel ismerem őket teljesen, így nem álcáznom kell, hanem kompenzálnom. Nem vagyok kitartó, nem vagyok hűséges, érzéketlen vagyok mások problémáira, teljesen spontán élek. Ez csak néhány dolog, de vannak emberek akiknek már ez a pár dolog is elég, hogy összeroppanjanak ha rájönnek hogy milyenek. Ráadásul mind olyan, amelyeken csak hatalmas akarattal lehet változtatni. Nincs ember hiba nélkül, de a hibákat nem szabad figyelmen kívül hagyni, velük együtt élünk. Emlékszel arra, amikor a tökéletesről írtunk? Minden ember tökéletes a maga nemében, ha tudja kezelni a hibáit, nem szégyelli őket. Gondolj bele, mennyivel tökéletesebb számodra az, akitől kérsz valamit, és vért izzadva próbálja megtenni, csak hogy ügyesnek, okosnak tűnjön azzal szemben, aki egyből megmondja hogy alkalmatlan rá, de ha szeretnéd, megtesz minden tőle telhetőt a legjobb tudása szerint. És ha mélyen elfilozofálsz a tökéletességen, akkor talán rájössz, minden ember tökéletes, mint ember. Nincs előírva sehol, hogy szem nélkül, végtagok, hallás nélkül, lepkebőr nélkül már nem vagyunk jók. Ugyanúgy emberek vagyunk akkor is. Azt hiszem ez az a tisztelet az emberek felé, amelyről egyszer beszélgettünk. Értettem én hogy mit mondasz, naná hogy értettem. Tehát a provokációm valós, kíváncsi vagyok, hogy melyik embernek hol a tűrőképessége, mennyi érvet képes felsorakoztatni az igazáért.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (2850)
    2016-10-07  19:01
  25. 2016. október 8. 16:542852.

    Ó, Ghandit én is láttam, de még gyerekként, és nem igazán tudtam értékelni. Howking munkásságát szoktam olvasgatni, őt imádom. Láttam a róla készült filmet is, eléggé szomorú.


    Márait még olvasni sem szoktam, de ezt már említettem régebben, nekem ő túl sok. Nem igazán tud lekötni, lepörgi az agyam.


    Valóban, a filmek nem képesek ugyanazt az élményt nyújtani, mint egy könyv. Én ezt a képzeletnek tulajdonítom. Az elképzelt kép amikor olvasunk, sokkal izgalmasabb, mint bármelyik technikai kivitelezés, művészi előadás.


    Jut eszembe, István a király. Nálam Vikidál volt a nyerő. Senki nem képes Koppányt úgy eljátszani, mint ő. Talán mert férfiasan férfi? Talán mert olyan személyiség, amelyre titokban a nők vágynak? Erős kéz, erős akarat, mégis gyengéd a nőkkel. Nálam még az is mellette szól, hogy a társam veszettül hasonlít rá. Kapott is tőlem "csücskös" szőrmés fejfedőt, hű hogy fordultak utána a nők!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (2851)
    2016-10-07  19:20

Címlap

top