Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Újra pelenka?

durmola
Létrehozva: 2015. június 25. 12:38

Sziasztok!


Mindig olyan jó tanácsokat írtok, most nagy dilemmában vagyok.


Gyerkőcöm 1 éve stabilan szobatiszta napközben. Alváshoz még kellett neki a pelenka, de egy jó hónapja azt is elhagytuk. Kibírja az éjszakákat, csak nagyon kell figyelnem a folyadék bevitelére, mert egyszerűen nem ébred fel, ha ki kell mennie. Viszont az elmúlt 6 napban 3x pisilt be éjszaka. Ma éjjel épp átjött a mi ágyunkba és hajnali 3-kor arra riadtunk fel, hogy "úszunk".Ő persze békésen aludt tovább.


Viszont nem ivott többet, nem is hagyom, hogy 1 órával alvás előtt, hogy igyon. Mitől lehet mégis? És ma éjjel már úgy jött át hozzánk, hogy már bepisilt, nem is volt rajta bugyi. (ez a hasonló eset történt meg múlt héten is)


Hallottam egy bizonyos hormonról, ami ha nem működik jól vagy hiányos, akkor az okozhat ilyen baleseteket. Tényleg létezik ilyen?


Mi tegyek? Újra húzzak fel rá éjszakánként pelenkát? Félek, hogy ez visszaveti majd.


Köszönöm, ha írtok!

  1. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. június 26. 17:2576.

    Ezt csak most látom, de erre is tudok egy tanulságos történetet. Kicsi fiúnak (szintén hároméves kor körül) született kishúga. Előtte már szobatiszta volt, akkoriban újra elkezdett bepisilni. Mindenki, még a legagaggódósabbak is arra gondoltak, hogy ahogy a gyerekpszich. nagykönyvekben meg van írva, regresszió, törődésre vágyás, testvérféltékenység, szülők figyelmének felhívása, hogy őt is újra pelenkázni kelljen, ne csak a picit. Anyuka is tudta ezt, de! Mivel értelmes, normális, felelősségteljes anya volt, a lelki okok előtt egyértelmű volt számára, hogy a testi okok kizárásával kezdi. Elvitte a fiát kivizsgálásra, és kiderült: testi oka van a dolognak! A pontos okra már nem emlékszem, régen volt már, de azt tudom, hogy gyógyítható, kezelhető volt a dolog, viszont orvosi segítség nélkül még akár hónapokig is lelki okokat kerestek volna a háttérben, és az állapota azalatt romlott volna a gyereknek.


    Egy hónapos szobatisztaság után valóban simán lehet valami átmeneti lelki oka a visszaesésnek, de fenntartom: egy szülőnek először ki KELL zárnia a testi okokat. És a lelkieket se ártana szakemberrel, pláne, ha más bajok is vannak, ahogy itt.

    előzmény:
    évi* (73)
    2015-06-26  13:47
  2. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. június 26. 16:2275.

    Most már tényleg lefejelem a monitort. Képtelen vagyok elhinni, hogy egyesek nem értik a különbséget véleménytémák (mondja el, ki mit gondol, rossz válasz nincs, csak különböző nézőpontok) és egészségügyi kérdések között,  ahol szakember felkeresése lenne az első, nem fórumon topikolás.


    Már a másik topikodnál http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=18&topicid=323426


    is átugrottad a legelső hozzászólásokat, amik orvoshoz irányítottak: nézze meg, hogy szorongás, pszichés betegség áll-e a gyereked tüneteinek hátterében, és ha NEM, akkor jöhetnek a tanácsok vajákosoktól, topikolóktól, nagyszülőktől, mindentjobbantudóktól. Pedig kutya kötelességed lenne anyaként minden kóros tünet esetén először a betegséget kizárni, és csak utána nevelési trükkökkel próbálkozni.


    Most is, még írod is saját magad: lehet neki testi oka, hogy újra bepisil. Igen, lehet. Kitöröltem az ide beírt káromkodást,ami feltört belőlem, mert nem akarom túl hamar kimoderáltatni a hsz-emet, de nehéz higgadtan fogalmazni ekkora szülői felelőtlenség láttán: vidd el az orvoshoz a gyerekedet, zárd ki a szervi okokat, gyulladást, betegséget, utána (már az elsővel kapcsolatban is) a pszichés oldalát is nézesd meg SZAKEMBERREL a gyereked viselkedésének, és ha egyöntetűen azt mondják, a gyereked makkegészséges, akkor kérjed a különböző mentalitású topikolók tanácsait.


    Az azonban még orvosi végzettség nélkül is belátható, hogy nem az a megoldás az éjjeli bepisilésre, ha nem adsz neki elalvás előtt vizet. Én felnőtt létemre se tudnék elaludni úgy, ha előtte nem nedvesítettem meg a szám egy kis vízzel. Közvetlenül elalvás előtt. Utána vagy nyolc órán át nem iszol... nehogy már szomjan feküdjél le... pláne egy gyerek esetén, akinek a kis teste még hamarabb kiszárad... Totál kész vagyok. Még egy autóvezetéshez is kell jogsi, bakker. Gyereket meg minden ostoba nevelhet.

    előzmény:
    durmola (1)
    2015-06-25  12:38
  3. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. június 26. 14:2774.

    Én simán visszaraknám a pelust átmenetileg és nem csinálnék belőle semmilyen problémát. Ha a gyerek szorong, hogy kinevetik, azt mondanám, dehogyis neveti ki bárki is, annyi baj legyen hogy pár hétre visszakerül az a pelenka! Ennyi, túltárgyalva. Százszor inkább pelusvissza+ nyugi, mint szorongáshegyek, idegbaj az ágytisztítás miatt, nemalvás. Anyukám mindig azt mondta, hogy gyerek úgy még nem nőtt fel, hogy mindig minden tökéletes körülötte. Igaza volt.


    (a gyökér hozzászókkal ne foglalkozz, tök fölösleges. Hülyék ellen nincs orvosság.)

    előzmény:
    durmola (1)
    2015-06-25  12:38
  4. 2015. június 26. 13:4773.

    Éjszakára egyetlen hónapja szobatiszta!!!

    előzmény:
    Nikita 666 (12)
    2015-06-25  19:07
  5. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. június 26. 13:2072.

    akkor ne fejtegesd hosszú és unalmas oldalakon keresztül, mert a kutyát sem érdekled. és ne offolj itt, mert bármennyire is fáj, ez a topik sem rólad szól. nyiss magadnak egy nikifényezős topikot azt' hajrá.

    előzmény:
    Nikita 666 (69)
    2015-06-26  12:47
  6. 2015. június 26. 13:1071.

    Most az elmúlt hetekben, nem történt semmi rendkívüli, ebben biztos vagyok. Oviban ugye már nincs pelenkázás, pár hónapja volt, hogy hívatott a vezető, hogy több alkalommal történt pisi-baleset és ez így elég rossz mindenkinek, nekik is, mert már nem tudnak szivacsot pótolni. Végül vittem be vízálló lepedőt, eltelt egy hét és a probléma szinte egyik napról a másikra meg is szűnt. És itt is az volt a gond, hogy mélyen alszik.

    előzmény:
    vadmacs (68)
    2015-06-26  12:33
  7. 2015. június 26. 12:5470.

    Ha felnőtt létemre ilyesmi gyakran megesne velem, akkor orvoshoz fordulnék vele. De basszus, most egy 3 évesről van szó, nem klinikai eset, és pláne nem kíván olyan drasztikus megoldást, hogy nem kap inni este. Nem kell túl lihegni, adj rá pelust alváshoz, mert még szükség van rá, ennyi.


    A másik dologhoz: az, hogy másokkal is szeret lenni, nem jelenti azt, hogy nem hiányolja a veletek töltött időt. Én azt tapasztalom az enyémen, hogy akkor harcol a figyelemért (pl alvás előtti idő húzással) ha tényleg nem kapott belőle eleget aznap tőlünk. Mert mondjuk a nagyiéknál töltötte a napot, ahol amúgy imád lenni, de akkor is kell neki a napi betevő anya-apa program :)

    előzmény:
    durmola (64)
    2015-06-26  11:51
  8. 2015. június 26. 12:4769.

    Ezeket a mondatokat egy másik topicban intézted hozzám. Nos, ilyen egy intelligens, kulturált nő hozzászólása:


     "a, bammeg, ne csinálj már folyton segget a szádból, mert büdös. egy sort sem olvastam el az irományodból, mert hússzor belekiabáltad a szélbe, hogy nem szólsz hozzám többet, erre ideböfizel egy háború és békét. segítek: ez azért van, mert nagyon bántja a csőröd, hogy mit gondolnak rólad."


    Nos. Az, hogy egy ilyen ember mit gondol rólam, hidd el, nem érdekel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556636 (67)
    2015-06-26  12:17
  9. 2015. június 26. 12:3368.

    Képes vagy magyarázkodni? Hagyd már, inkább tényleg gondold végig mi változott? Nem fázik éjjel? Lehet tényleg annyira fáradt, olyan mélyen alszik, hogy nem kel fel. Oviban nem történt valami? Számtalan oka lehet. Ha kéri vissza a pelust add vissza neki, de ha nem akkor beszélgess vele, bántja-e valami. Lefekvés előtt pedig pisiljen:-)

    előzmény:
    durmola (64)
    2015-06-26  11:51
  10. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. június 26. 12:1767.

    te mindenkit kioktatsz? kva fárasztó vagy.

    előzmény:
    Nikita 666 (63)
    2015-06-26  11:42
  11. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. június 26. 12:1566.

    *ásít*


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110799 (60)
    2015-06-26  11:30
  12. 2015. június 26. 12:1365.

    Megnéztem a csillagjegyedet, első körben ezt találtam:


    március 21 - április 19 


    Uralkodója : Mars, Elem : Tűz



     


    A tettek embere. Férfias, aktív, energikus, kezdeményező, cselekvő, határozott, lendületes, vállalkozó kedvű.


    Nyílt, őszinte, gyakran kissé naiv. Harcias, agresszivitása azonban ritkán fakad rosszindulatból.


    Gyorsan dönt, határoz, de nem elég kitartó, hamar kifullad a lendülete. Vezetésre törő, magához akarja ragadni a kezdeményezést, az első helyet. Nemritkán meggondolatlan, forrófejű, elhamarkodott. Család és emberszerető, de nem igazán gondoskodó.


    A szerelemben is tüzes, a nők gyakran férfias tulajdonságokat mutatnak. Rossz esetben önző, nyers, durva, erőszakos, kapkodó, türelmetlen, összeférhetetlen, akaratos, zsarnoki, sérülékeny.


     


    Nem is néztem tovább, azt lehet érezni hogy szereted a kis családod, de azt is hogy várod, majd megoldódnak a dolgok maguktól. Az is benne van amit itt már említettek, hogy ellentmondó cselekedeteid vannak (lehetnek). Esetleg próbálj meg egy határozott rendszert vinni az életetekbe, és csak kirívó esetben térj le róla.

    előzmény:
    durmola (64)
    2015-06-26  11:51
  13. 2015. június 26. 11:5164.

    Akkor most fordítva kérdezem: ha tisztában vagy azzal, hogy nem ébredsz fel, ha ki kell menned a wc-re, akkor is tartanál magad mellett vizespalackot?


    9 órát van közösségben, én nagyon jól tudom, hogy ez nem kevés. És épp a minap beszélgettünk férjemmel erről. Mert szerinte sokat ugrálunk a gyereknek, erre mondtam, hogy persze, mert vágyik ránk.


    Viszont ő pedig azt mondta, hogy legyen csak másokkal is, mert akkor kicsit feltöltődik, épp úgy, hogy az ember mikor kilép a taposómalomból és például munka után nem hazamegy és teszi a dolgát, hanem be megy egy masszázsra.


    Szóval adódik olyan is, hogy a nagyszülei mennek érte délután és elmennek ide-oda vagy épp a nénjéékkel tölt pár órát hétköznap. Viszont a tapasztalatunk szerint ez őt egyáltalán nem veti vissza, boldog attól is ha a tágabb családdal lehet.


    Mindemellett, sokat vagyunk vele, a délutánokat próbáljuk értelmesen tölteni, nem siettetem, ha épp egyik kisbarátjával együtt jön ki az oviból, akkor sem rángatom el, inkább szépen lassan haladunk vagy épp ott az ovi előtt még picit játszanak. Apa is egész korán otthon van délután, szóval még ők is szoktak közös programot csinálni együtt, legyen az egy biciklizés vagy épp barkácsáruházban vásárlás (mint az igazi pasik

    előzmény:
    Babyface83 (62)
    2015-06-26  11:37
  14. 2015. június 26. 11:4263.

    Megnéztem ebben a topicban, hátha adtál topic indítónak valamilyen használható ötletet.


    De nem. Idáig az összes hozzászólásod kötekedő, mint ahogyan a többi topicban is. Ha a topic témájával kapcsolatban semmilyen értelmes gondolatot nem tudsz írni, akkor légy oly szíves, legalább ezt a kötekedő stílust mellőzd.


    Nincs semmi baj azzal, ha valakinek az értelme csak az ilyesmire korlátozódik, de nem kellene folyamatosan belekötnöd nickekbe. Még az is érthető, hogy egyeseknél már rituálévá vált hogy egy nicket több másikkal "azonosítsanak be", de az ilyen baklövéseket is el kellene kerülni.


    Vannak itt olyanok, akikkel vitáztunk, mert ők normális vitapartnerek, öröm velük beszélgetni. Te nem tartozol ebbe a kategóriába, vedd már észre magad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556636 (54)
    2015-06-26  11:17
  15. 2015. június 26. 11:3762.

    Engedékeny?! Jaaaa, ultraliberális nemtörődöm szülő vagyok, képes vagyok neki inni adni, ha szomjas, szégyen... Biztos sorozatgyilkos lesz belőle, mert neki mindent szabad... 


    De képzeld, magamat is kényeztetem, az ágyam mellett tartok egy ásványvizes üveget, és képes vagyok bármikor (még az éjszaka közepén is, igen!) inni belőle, ha olyanom van.


    Most ellentmondok önmagamnak, és mégis csak elemzek és tanácsot adok: ha a gyereked ilyen trükkökkel próbálja húzni az időt lefekvéskor (és erre utal az is, amit te azt hiszem ugráltatásnak hívtál, amiből a reggeli hiszti is volt, meg a korábbi topikjaid is), hogy a gyereked egész egyszerűen figyelemre vágyik, nem kap belőle eleget, és mindent megtesz annak érdekében, hogy foglalkozz vele picit többet. Ha jól tudom ovis, igaz? Mennyi ideig van az oviban, egész napra? Utána már vele töltitek a nap hátralévő részét? A hétvégéket vele töltitek, teljes egészében? Szoktátok ilyenkor leadni nagymamának például, és inkább kettesben lenni? Egyszer próbáld ki, tényleg csak a próba kedvéért, hogy több időt töltötök vele, és úgy, hogy tényleg vele foglalkoztok, szerintem ha elég figyelmet kap, akkor nem fog trükközni még több rá fordított időért.

    előzmény:
    durmola (59)
    2015-06-26  11:30
  16. Torolt_felhasznalo_110799
    Torolt_felhasznalo_110799
    2015. június 26. 11:3161.

    De, szadista vagy.

    előzmény:
    durmola (59)
    2015-06-26  11:30
  17. Torolt_felhasznalo_110799
    Torolt_felhasznalo_110799
    2015. június 26. 11:3060.

    Ne olyanon aggódj ahol nincs baj.Miután neked nincs gyereked te aztán nagyon tudod hogy mit kell tenni.


     


    De, itt sajnos a többi férfinak az a véleménye hogy HP-k vagytok, és ez rossz. Viszont sajnos egyre inkább osztom a  nézetüket, mert sok van benne amit mondanak.


    Nem én vagy mi hoztuk elő a témát.A TI nem alkalmas anyának.Nem alkalmas semmire, mert el van ájulva magától.


    A gyerekénél össze vissza kapkod.Bármit javasoltok neki kipróbálja.még az olyan őrültségeket is amiket te javasolsz neki.


    Ez a baj.Nem kér szakszerű segítséget, ez izgatja itt a irodaműhelyben az embereket, férfiakat.


    Általános nézet miattatok, a HP jelző.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556636 (53)
    2015-06-26  11:14
  18. 2015. június 26. 11:3059.

    Tudom, hogy te engedékeny vagy mindenben, elhiszem. De én ennyire szabadelvű nem vagyok. Nem megkínzom a gyereket -leírom sokadszorra- hanem, tudom mikor rafináltkodik. Az ágyban "kérek szépen vizet" kijelentés, sokszor csak annyit jelent lefordítva, hogy "anyaa, még ne aludjunk!"


    Ennyire azért ismerem a saját gyerekem, tudom, mikor van szüksége bizonyos dolgokra, és mikor kamuzik. Ha vacsorára eszik valamit ami jobban kívánja a vizet, akkor nyilvánvaló, hogy nem mondok neki nemet. Mert ez természetes.


    És hidd el, nem fog kiszáradni sem, mert amint írtam, többet is iszik, mint az átlag. 

    előzmény:
    Babyface83 (56)
    2015-06-26  11:23
  19. 2015. június 26. 11:2658.

    De pont azt magyarázom, hogy ne mindig másoktól várd a megoldást, ne mindig másoktól kérj tanácsot (tudom, ez is egy tanács...). Van neked józan eszed, ráadásul te ismered a legjobban a gyereket, hát próbálj rá hangolódni, rá figyelni, és a neki való legjobb megoldást megtalálni.

    előzmény:
    durmola (55)
    2015-06-26  11:22
  20. 2015. június 26. 11:2557.

    Értsd meg kérlek, nem kínzom a gyereket!!! Hidd el mindent megkap ami a szükségleteihez kell. Nem vagyok teljesen bolond!!


    Annyira ki tudod forgatni a hozzászólásokat, hogy félek már bármit leírni, mert olyanná formálod azt, pillanatok alatt, hogy azért holnap börtönbe is zárnak.

    előzmény:
    Babyface83 (51)
    2015-06-26  11:08
  21. 2015. június 26. 11:2356.

    Akkor szerinted ezek a mondatok mit jelentenek?


    " nem is hagyom, hogy 1 órával alvás előtt, hogy igyon"


    "De, igen, védőnő is javasolta, hogy az utolsó 2 órában már ne nagyon igyanak a pöttömök."


    "De az gyban -épp lefekvés pillanatában- már nem vittem neki vizet."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556636 (54)
    2015-06-26  11:17
  22. 2015. június 26. 11:2255.

    Ha egyedül vagyunk apával, hogy megoldjuk a dolgokat, akkor sajnos próbálkoznunk kell. A környezetünkben nincs sok kisgyerekes. Nincs kitől tapasztalatot kérni. Nagyszülők természetesen ismerik a gyereket -de ahogy az lenni szokott- más környezetben, másképp viselkedik. Így sokszor az otthoni dolgokat a nagyiék nem is tapasztalják.

    előzmény:
    Babyface83 (51)
    2015-06-26  11:08
  23. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. június 26. 11:1754.

    miért lovagolsz olyanon amiről nincs szó? nem vonta meg tőle a vizet.

    előzmény:
    Babyface83 (51)
    2015-06-26  11:08
  24. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. június 26. 11:1453.

    ezt talán otthon, az asszonnyal kellene lerendezned. ha ilyen frusztrált vagy, az kihat a vevőid felé is. ne rontsd a saját üzleted ezzel. nyugodj meg, a te gyereked a tiéd is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_110799 (49)
    2015-06-26  10:51
  25. 2015. június 26. 11:0952.

    Volt egy ismerös csalad ket lannyal. Mindket lany sokkal nagyobb volt mint a te fiad, es meg elöfordult hogy bepisiltek ejszaka. Mert nem ebredtek fel idöben. Lehet hogy olyan melyen alszik, hogy kesö lesz. Söt ennel a csaladnal a nagyobbil mar talan iskolas is volt. Pelust nem kapott, anyuka rendszeresen felkelt ejjel, felalomban kivonszolta a gyereket a wc-re, aztan vissza. Ez sem sokkal jobb.


    A masik, hogy en magam is elrontottam sajat magam, amikor szinte percre pontosan mentem napközben wc-re, aztan ugy beallt a szervezetem ra, hogy hosszu idöbe telt, amig visszaallitottam magam az igeny szerinti es nem ora szerinti pisilesre.


    Szerintem add vissza a gyerekre ejszakara a pelenkat, otthon van, rajtatok kivül senki nem fogja megtudni. ö is nyugodtabban alszik, adhatsz neki nyugaodtan inni ha szomjas, es akkor ha szomjas.

    előzmény:
    durmola (47)
    2015-06-26  10:40

Címlap

top