Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szifilisz

Torolt_felhasznalo_387726
Torolt_felhasznalo_387726
Létrehozva: 2015. június 15. 22:01

Sziasztok!


A párommal 10 éve vagyunk együtt, a kapcsolatunk teljesen harmonikus, szerelmes, igazából tökéletes! 


Németországban élünk évek óta...


Kb. 2 hónapja vettem észre, hogy a párom hátán kiütések vannak.(Nem csúnyák, hanem sok kis kiütés a bőre alatt, nem viszketett neki.)


Kértünk is időpontot a bőrgyógyászhoz, el is mentünk, vett vért stb...


A vérvétel eredmény rá 1 hétre lett meg, ami mindkettőnket teljes mértékben felkavart...SZIFILISZ-2. stádium. Tudni illik ez egy nemi betegség, ami csakis szexuális úton kapható meg...És eléggé alattomos betegség, mert akár halálhoz is vezethet, szépen lassan tönkreteszi az idegrendszert, keringési rendszert... 


Mi mindketten tudjuk, hogy nem lépett félre, nincs rá oka, minden szuper köztünk...Nem értjük, hogy honnan, kitől kaphatta el...


Másnap természetesen én is mentem a háziorvoshoz vérvétel miatt, mert 100 szazalek, hogy elkaptam...hiszen csokolozunk, nemi eletet elunk...tablettát szedek, így a gumi nem védett volna meg...


De a teszt nekem negatív eredményt mutatott. Érthetetlen, mivel ez a stádium, és az első is rendkívül fertőző.


Nem mintha nagyon szifiliszes akarnék lenni, de akkor én hogyhogy nem kaptam el???


Visszatekertünk minden emlékünket, soha nem volt herpeszünk, csunya elvaltozas a nemi szervünk... vajon mikor kapta el?


Közben a családnak is elmondtuk, és kiderült, hogy a párom apjánál nemrég késői szifilszt diagnosztizáltak, neki a szemével már gondok vannak...leheséges, hogy örökölte? De anyukája tesztje is negatív...


A párom kollégája drogos, undorító srác, akiről tudni lehet, hogy több nővel kavart, általában köpködve beszél és hát csúnya herpeszes szok lenni a szája, meg még ki tudja, hogy milye... Ha pl közös pohárból ittak, elkaphatta nyál útján is? ( egy konyhán dolgoznak)


A kezelés nagy adag penicillin injekcioval történik, amit meg is kapott a párom egy hónapja. Most várjuk újra mindkettőnk vérvételének eredményét. Reméljük, hogy negatív lesz, és elfeledhetjük ezeket a szörnyű heteket, hónapokat, mert azért lelkileg, idegileg nagyon összetört minket... 


A háziorvosnak fogalma sincs erről a betegségről, gyorsan előkapta a lexikonját...pfff, mi meg ugye kiolvastuk az egész internetet. A bőrgyógyász szerint is csakis szexuális úton kapható el. (orális, anális, vaginális)


Kíváncsi vagyok bámilyen információra, véleményre, hogy kaphatta el, stb...


Köszönöm,


Üdv: Dóra


 

  1. 2015. június 30. 03:24127.

    Szervusz, most olvastam el, pár napig nem jöttem erre..


    Én válaszoltam, csak azt mondja, nem fogadsz üzenetet.


    Nyugodtan írhatod ide, nincs benne tabu...legalább mások is tanulnak belőle.


    A kérdés, ami még elég tisztázatlan, az STD szűréssel kapcsolatban:


    hogy az aerob, anareob, kék/lila festett és a maradék külön fizetendők közül (neisseria, garderella stb stb) ha ezt mindet megvizsgálják, akkor bármilyen baktérium kimutatható? Tehát nincs az az Isten, hogy bizonyos bacik megússzák, mert egyszerűen nem szűrnek rá?


    Vagyis a külön fizetendőeken kívül a többi baci átvizsgálható a "szokásos" kéken, vagy lilán festődő, aerob, anareob bacik közé? 



     

    előzmény:
    Lédienn (117)
    2015-06-28  16:45

Címlap

top