Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szifilisz

Torolt_felhasznalo_387726
Torolt_felhasznalo_387726
Létrehozva: 2015. június 15. 22:01

Sziasztok!


A párommal 10 éve vagyunk együtt, a kapcsolatunk teljesen harmonikus, szerelmes, igazából tökéletes! 


Németországban élünk évek óta...


Kb. 2 hónapja vettem észre, hogy a párom hátán kiütések vannak.(Nem csúnyák, hanem sok kis kiütés a bőre alatt, nem viszketett neki.)


Kértünk is időpontot a bőrgyógyászhoz, el is mentünk, vett vért stb...


A vérvétel eredmény rá 1 hétre lett meg, ami mindkettőnket teljes mértékben felkavart...SZIFILISZ-2. stádium. Tudni illik ez egy nemi betegség, ami csakis szexuális úton kapható meg...És eléggé alattomos betegség, mert akár halálhoz is vezethet, szépen lassan tönkreteszi az idegrendszert, keringési rendszert... 


Mi mindketten tudjuk, hogy nem lépett félre, nincs rá oka, minden szuper köztünk...Nem értjük, hogy honnan, kitől kaphatta el...


Másnap természetesen én is mentem a háziorvoshoz vérvétel miatt, mert 100 szazalek, hogy elkaptam...hiszen csokolozunk, nemi eletet elunk...tablettát szedek, így a gumi nem védett volna meg...


De a teszt nekem negatív eredményt mutatott. Érthetetlen, mivel ez a stádium, és az első is rendkívül fertőző.


Nem mintha nagyon szifiliszes akarnék lenni, de akkor én hogyhogy nem kaptam el???


Visszatekertünk minden emlékünket, soha nem volt herpeszünk, csunya elvaltozas a nemi szervünk... vajon mikor kapta el?


Közben a családnak is elmondtuk, és kiderült, hogy a párom apjánál nemrég késői szifilszt diagnosztizáltak, neki a szemével már gondok vannak...leheséges, hogy örökölte? De anyukája tesztje is negatív...


A párom kollégája drogos, undorító srác, akiről tudni lehet, hogy több nővel kavart, általában köpködve beszél és hát csúnya herpeszes szok lenni a szája, meg még ki tudja, hogy milye... Ha pl közös pohárból ittak, elkaphatta nyál útján is? ( egy konyhán dolgoznak)


A kezelés nagy adag penicillin injekcioval történik, amit meg is kapott a párom egy hónapja. Most várjuk újra mindkettőnk vérvételének eredményét. Reméljük, hogy negatív lesz, és elfeledhetjük ezeket a szörnyű heteket, hónapokat, mert azért lelkileg, idegileg nagyon összetört minket... 


A háziorvosnak fogalma sincs erről a betegségről, gyorsan előkapta a lexikonját...pfff, mi meg ugye kiolvastuk az egész internetet. A bőrgyógyász szerint is csakis szexuális úton kapható el. (orális, anális, vaginális)


Kíváncsi vagyok bámilyen információra, véleményre, hogy kaphatta el, stb...


Köszönöm,


Üdv: Dóra


 

  1. 2015. június 17. 01:1951.

    de jó, hogy rád találtam! :D


    Lenne egy kérdésem, ami mindig foglalkoztat (kissé paranoid vagyok)


    Nálam az tök normális, hogy elmegyek teljes kivizsgálásra, mert minden élősködőtől írtózom... (időszakosan még giliszta hajtót is veszek...)


    Na, a lényeg:


    Egy STD teljes kivizsgáláson, amin ugye nőknek megcsinálják a festett kenetet és tenyésztést is, ott mindent kiszűrnek, ami mozog, vagy csak specifikusan keresnek mittudomén...streptococcust, e-colit, gardnerellát, chlamydiát, amik úgy nagy általában lehetnek egy nő "belsejében"?


    Tehát ha én teljes bakt.tenyésztést kérek, abban minden élő protozoon, egysejtű, baktérium, mindenféle élőlény kitenyészik?? Ergo MINDEN, ami a tejsav bacikon túl megtelepedhet?


    Vagyis, ha a leletem negatív, akkor nincs bennem semmi, de semmi más, csakis tejsav baci? 



    A dokik sosem elég egyértelműek! 


     

    előzmény:
    Lédienn (40)
    2015-06-16  15:27
  2. 2015. június 17. 01:0450.

    Basszus, Ti ennyire vagytok tájékozottak baktérium/vírus terén??


    A herpesz vírus, az influenza is vírus...AIDS...


    A szifilisz baktérium, e-coli, stb, ellenszere az antibiotikum.


     vírusra nem adnak antibiotikumot. 


     


     

    előzmény:
    Zsánna (23)
    2015-06-16  11:17
  3. 2015. június 17. 00:5549.

    hát, ezek a dolgok meglehetősen gusztustalanok...


    Figyi, Dóra!


    vírusról írsz, de EZ baktérium!! A baktériumra adnak antibiotikumot!


    A vírus ennél kissé bonyolultabb, de ez baktérium! Ez a mák.


    Nem vicc, tipli van! 


    Apuka meg az egész család irdatlan gusztustalan!


    Inkább költözz haza, de egy ilyen családhoz ne legyen közöd, ahol mama nem küldi el papát kivizsgálásra, ha az egész testéd fekélyek borítják!!


    Ha ez tényleg bizonyítottan szifilisz, akkor nincs okod maradásra...


    Vizsgáltasd ki magad, de most már nem csak szifiliszre, hanem MINDENRE és ne érintkezz ezzel a szutyok családdal! (bocs, na de hát, nah)


    Ja, és az éttermekkel itt befejeztem :O 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (16)
    2015-06-16  10:48
  4. 2015. június 16. 23:0648.

    Herpesz vagy szifilisz abszolute nem mindegy.


    A kollegajarol meg nem tudtok semmit. Lattatok az orvosi diagnozisat? neked az, hogy suttognak valamit a ferjed kollegajanak a hata mogott, nagyobb garancia, mint az, hogy a ferjed nemibeteg?


    A szifilisz az nemibetegseg. Ha kollega meg mellesleg drogos lenne, nem dolgozhatna, mert azonnal kirugnak a munkahelyrol. En erre sem vagyok vevo.


    Szoval a ferjed ferfi kollegatol kapta a nemibetegseget? Aha.


    Meg az apja is.


    Dolgoztam en egy nyari szunteben etteremben, ott olyan tisztak voltak az emberek, ha elvettek egy poharat inni, elotte megmostak.


    Felteves, lehetseges, hogy a ferjed kert egy kortyot a nyilvanvalaoan??? valahai nemibeteg kollega poharabol. Ja. Innen jon a szifilisz.


    Hogy teged nem csalt meg, arra semmi garancia, sot inkabb a nagy gyanu van meg az ellenkezojere. Vagy es en mar ezt is mondtam,meg teelotted szerezte be. Meg az apja is. Csaladi hagyomany.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (43)
    2015-06-16  16:39
  5. 2015. június 16. 21:2747.

    Nekem az jutott eszembe, hogy mi van ha jóval korábbról származik ez a szifilisz, amikor még nem is voltál vele. Akkor lehet, hogy voltak tünetei, csak nem foglalkozott vele, aztán lappangott évekig, akár 10 évig a szervezetben, és csak most jött ki, mert most gyengült le az immunrendszere és szépen fellángolt.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (1)
    2015-06-15  22:01
  6. 2015. június 16. 21:2446.

    Nem vagyok orvos, de azt gondolom, hogy valamennyi időnek el kell telnie a kezelések megkezdése után, amikor már nem fertőz egy ilyen betegség. Hiszen egy tisztázatlan bőrkiütéssel sem engedik pl. Magyarországon dolgozni azt, aki olyan helyen dolgozik, mint pl. a konyha, vagy ahol több embert is megfertőzhet, vagy ha kisgyerekekkel dolgozik.


     


     

    előzmény:
    Lédienn (45)
    2015-06-16  16:52
  7. 2015. június 16. 16:5245.

    Igen,ha a párodat kezelik,akkor dolgozhat,mert akkor már nem fertőzhet. A kezelés a legfontosabb. Penicillin és származékai még mindig a leghatásosabb gyógymód. Többször kell majd kontroll vérvétel is.


    Majdnem mindegy,miképp kaptatok fertőzést,de azért érdemes lenne ám kideríteni. Hidd el,nincsenek csodák a fertőződést illetően.  


    Ha a párod immungyengítő gyógyszereket szed,(jól értettem?) akkor különösen fogékony mindenféle fertőzésre,ezért nagyon kellene figyelni,óvatosnak lenni és vigyázni mindenre.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (42)
    2015-06-16  16:31
  8. 2015. június 16. 16:4644.

    "..de az biztos, h a párom 10 éve velem van, nem lépett félre, se csok, se semmi...'


    Ez nem bizalom, ez elvakultság inkább.


    Nem voltál vele minden percben, ezt max. saját magadról jelenthetnéd ilyen kategorikusan ki, de azt is csak akkor, ha nem iszol, sem drogozol, tehát mindig jelen voltál friss elmével a perceidben.


    Nem kétséget akarok ébreszteni benned, bár aki ilyen kategorikusan "hisz", az sokszor dacból nem néz szembe a tényekkel, amik attól még a realitás.


    A hozzáállásod számomra legalább akkora "gáz", mint maga a storyd.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (42)
    2015-06-16  16:31
  9. Torolt_felhasznalo_387726
    Torolt_felhasznalo_387726
    2015. június 16. 16:3943.

    Herpesz vagy fekély, nekem tök mindegy, nálunk soha nem volt semmi ilyen felismerhető elváltozás semelyik testrészünkön sem, ahol látható lett volna...


    A kollegajarol azt tudjuk, hogy neki voltak nemi betegségei, és hogy drogos-ezáltal szarik a világra...mert miert ne? 

  10. Torolt_felhasznalo_387726
    Torolt_felhasznalo_387726
    2015. június 16. 16:3142.

    Köszönöm a hozzászólást.


    A napokban meglesz az újabb vérvétel eredmény. meg fogjuk kérdezni, hogy pontosan melyik vervizsgalatokat neztek.


    A páromnál egy hónapja 3féle tesztet csinalt a borgyogyasz, ezek azok, amiket írtál, és mind3 pozitiv lett.


    Itt is úgy tudjuk Németországban, hogy névtelenül, de adatokkal( monogram,születési datum,stb) kiertesitik a munkahelyet. De ezt nem közölték senkivel, kollégákkal sem, semmi. A háziorvos szerint nyugodtan dolgozhat tovább.


    Jelentkezni fogok még, de az biztos, h a párom 10 éve velem van, nem lépett félre, se csok, se semmi...


     

    előzmény:
    Lédienn (40)
    2015-06-16  15:27
  11. Torolt_felhasznalo_947313
    Torolt_felhasznalo_947313
    2015. június 16. 15:4541.

    Nem értem, hogy dolgozhat konyhán egy nyilvánvalóan beteg ember. Milyen higiénia uralkodik ott? 


    Azt sem értem, hogy miért kell a más poharából inni. 


    Egyébként itt szerintem senki nem tudja megmondani, ki hogyan kaphatott el egy betegséget. Ennek kiderítése az orvos és az illető dolga. Minden más csak feltételezés, ami nem segít.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (1)
    2015-06-15  22:01
  12. 2015. június 16. 15:2740.

    Kedves Dorka!


    Nem itt kellene erről beszélned,hanem orvoshoz menni és sürgősen!


    Az sajnos semmit nem jelent,ha neked negatív az eredményed,a párodé meg pozitív. Ha az un. specifikus vérvizsgálatot végezték és nem a régi Wasserman-t vagy VDRL-t,akkor nagyon nagy biztonsággal korrekt a diagnózis.


    A specifikus vérvizsgálat nemzetközileg használt angol rövidítései a TPHA és az FTA-Abs,ezeket végezzük mi is itthon a szifilisz kimutatására,mert a régi aspecifikus álpozitív eredményt adhat. (Azt most nem sorolom,hogy milyen esetekben).


    A szifilisz nagyon jól diagnosztizálható és kíválóan kezelhető még Németországban is! Nálunk a fertőzött egyén teljes környezetét vizsgáljuk,minden kontaktot Kötelezően megkeresnek(ez akár többszáz ember is lehet!) és sz.e. kezeljük. Hazánkban a szifilisz kezelése még mindig ingyenes mindenkinek!


    A fertőzéshez elegendő lehet egy gyors és régen elfeledett oralszex egy szifiliszessel és garantált a fertőzés. Fogászati kezeléssel,orvosi beavatkozással ennek a fertőzésnek igen kicsi a valószínűsége főleg Európában.


    Amúgy a pasik az ilyen súlyos nemibetegségnél mindig tagadják(!) a család előtt,hogy félrepolkáztak. Bármit kitalálnak és halálig titkolják,tagadják az igazságot ilyen esetben,mert ezt annyira szégyellik. (STD ambulancián dolgoztam,innen a tapasztalat).


     

  13. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. június 16. 15:1939.

    Azt hiszem, az igazságot soha nem fogjuk megtudni. Mindenesetre, ha a kolléga is szifiliszes, akkor a fiatalember körül relative sok szifiliszes van. Lehet, hogy mindenki ugyanazt a poharat használja..

    előzmény:
    Sissi52 (34)
    2015-06-16  13:47
  14. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. június 16. 14:4138.

    Ha már benne van a szervezetében a szifilisz, akkor a vére, nyála, ondója is fertőz. Tehát, ha közös pohár használatánál maradunk, akkor elvileg! megfertőződhetett az elvileg! szifiliszes kollégától, főleg, ha azidőtájt volt fogorvosnál. ráadásul mindenféle gyógyszeres kezelés alatt áll, tehát lehet, hogy nála rövidebb idő alatt jelentkeztek a 2. stádiumú tünetek.


    A herpeszt én sem értem, hogy keveredett ide.

    előzmény:
    Sissi52 (34)
    2015-06-16  13:47
  15. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. június 16. 14:4037.

    Amúgy nem vírus az okozó hanem baci.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (35)
    2015-06-16  14:11
  16. Torolt_felhasznalo_139320
    Torolt_felhasznalo_139320
    2015. június 16. 14:2036.

    Occam borotvája mond valamit?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (1)
    2015-06-15  22:01
  17. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. június 16. 14:1135.

    Ha ő nem, és soha és soha de véglépp nem csalt meg, akkor már csak te maradtál.Mint beszerző asszonyság.


    Sajnálom, de csak ez lehet.


    Amúgy meg,  hogy soha nem csalt meg és mégis itt a vész, nem valós.


    Vagy ő vagy te.Vagy vérátömlesztés.


    De! Könyörgöm, valamit csak észrevett magán, nem?


     


    Egyébként: undorító és rohadtul veszélyes is, hogy ilyen fröcskölős meg vérbajos konyhán dolgozhat.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (9)
    2015-06-16  09:29
  18. 2015. június 16. 13:4734.

    Kapasbol. A szajherpeszt virus okozza, a szifiliszt meg bacterium. De ha lehet kotelezni egy valakit, akinek a megfazas vagy influenza virust csalt az ajkaira, szoval, hogy szifilisz vizsgalatot vegeztessen, hat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (28)
    2015-06-16  12:25
  19. Torolt_felhasznalo_973899
    Torolt_felhasznalo_973899
    2015. június 16. 13:4533.

    Nagyjából elolvastam azért (egyébként terhesség alatt szűrik a nőket még a mai napig is). 


    Topikindító: hát azt tudom elképzelni, hogy valahogy elkapta a párod (vajon hogy, hát nem tudjuk) és te valami extrém szerencsével nem kaptad el. 


    Nyilván a párod meg fog gyógyulni, hiszen kap kezelést. 


    (A herpesz meg fogalmam sincs, hogy hogy került ebbe a topikba.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_973899 (29)
    2015-06-16  12:48
  20. 2015. június 16. 13:3032.

    Par honapja a fogorvosnal, nem lenne 2. stadiumban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (19)
    2015-06-16  10:57
  21. 2015. június 16. 13:2731.

    Szoval beleiszol a munkatarsad poharaba? Nem egy bolygon elunk. Aztan a herpeszestol mindjart szifiliszt kapsz. Nem herpeszt?


    Ja, bizony, asszonyka elott is lehetett szexkapcsolata apunak. Vagy felrekufircolt.


    Van ilyen, hogy valaki elkapja, valaki meg megussza.


    Arrol nincsenek kutatasaim, hogy szifiliszes apuka tovabborokitheti a kisbabanak. Valszeg, mert a vereben van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (24)
    2015-06-16  11:26
  22. 2015. június 16. 12:5530.

    Megütötte a fülemet, hogy konyhán dolgozik a párod és a köpködős kollégája.


    A fiam és a menyem vendéglátósok, a fiam szakács, csak akkor dolgozhatnak, ha az egészségügyileg alkalmasak, megvan a kiskönyvük. Ami azt jelenti, hogy bőrgyógyászhoz is járniuk kell. A fiam egy mosogatószertől kiütést kapott a kezén, és addig nem dolgozhatott, míg az helyre nem jött, vagyis több mint két hétig.


    Nem értem, hogy a köpködős, kiütéses kollégát hogy engedik dolgozni, mennyire bátor a tulaj, hogy nem fél attól, hogyha valaki megbetegszik a konyhán fogyasztott ételtől, akkor őt és a konyhát meg fogják hurcolni.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (10)
    2015-06-16  09:39
  23. Torolt_felhasznalo_973899
    Torolt_felhasznalo_973899
    2015. június 16. 12:4829.

    Elnézést, nem szeretném elolvasni az összes szifiliszes szakirodalmat, de áruljátok már el, hogy hogy jön ide a herpesz!

  24. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. június 16. 12:2528.

    Ha a párod visszamegy az orvoshoz és megadja a kolléga nevét, mint lehetséges fertőzési forrást, akkor őt az egészségügyi hatóságok nem kötelezhetik a teszt elvégzésére? Ráadásul közétkeztetésben dolgozik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (25)
    2015-06-16  11:31
  25. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. június 16. 12:1627.

    Eddig én is úgy tudtam, hogy szinte kizárólag nemi úton terjed. 


    Azt olvastam, hogy a kórokozó behatolási helyén alakul ki az elsődleges fekély - tehát, ha esetleg a fogorvosi beavatkozásnál, akkora szájüregben.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (19)
    2015-06-16  10:57

Címlap

top