Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hogyan legyek barnább?

minaret
Létrehozva: 2015. június 14. 14:47

Kedves Mindenki,
Van valami épkézláb ötletetek arra, hogy hogyan lehetne barnább a bőröm? Hullafehér vagyok, világítok a sötétben Nagyon zavar komolyan. 
Szép vékony vagyok, már bocs a szerénytelenségért, de a fehér bőröm miatt nem öltözködhetek úgy, ahogy szeretnék. 
A szolizás tűnik a legkézenfekvőbbnek, de vannak kétségeim... Egy időben jártam, barna nem lettem, inkább kevésbé fehér, normál. Más annyi idő alatt már csokoládészínű lett, mire lejárt egy bérletet. Azt vettem észre, hogy ráncosodik tőle a bőröm, és ez elijesztett. Nem használtam semmilyen szolizós krémet. 
Önbarnítót már próbáltam, de nekem foltos lett tőle a bőröm, ahogy kopott, nagyon ciki volt 
Vitaminokat már próbáltam szedni, de nem értek semmit. 
A napozás nálam értelmetlen, mert csak aszalódok órákig a napon, vagy leégek, vagy alig látszik valami, szerintem annál még a szoli is jobb. 
Van valami más megoldás? Vagy marad a szolárium?

Légyszi a "fogadd el magad olyannak, amilyen vagy" szöveget most mellőzzük... Nem szeretek ilyen fehér lenni nyáron és kész. 

Köszi minden értelmes hozzászólást előre is

  1. Torolt_felhasznalo_973899
    Torolt_felhasznalo_973899
    2015. június 15. 08:4526.

    Szerintem használj alapozót. Mondjuk nem tudom, hogy azok, akik használnak, hogy oldják meg a nyakuknál (azt is bekenik vele?). 


    Rossz lehet, ha valaki nem tudja a hajszínét elfogadni. Persze ha őszül, az más. 

    előzmény:
    minaret (25)
    2015-06-15  08:31
  2. 2015. június 15. 08:3125.

    Köszi mindenkinek a kedves és kevésbé kedves hozzászólásokat 


    Igen, valóban a hajam színét sem tudom elfogadni, ugyanis festetem, mint gondolom a hozzászólók közül sokan  Nagyon durva! 


    Az önbarnítós dolog elég macerásan hangzik így leírva, és ezt hetente... Hmm, persze igen, jobb, mint a tönkretett bőr. 
    Viszont az egy dolog, hogy felvitelkor foltos lesz-e, de amikor KOPIK? Nekem akkor volt foltos inkább, és az volt, khmm nagyon furcsa látvány 

  3. Torolt_felhasznalo_973899
    Torolt_felhasznalo_973899
    2015. június 15. 08:2224.

    Ja, csak a naptejjel az a baj, hogy kétféle van: a kémiai és a fizikai. A kémiai TELIS TELI VAN mindenféle borzalommal. A fizikai meg olyan (legalábbis az én bőrömön), mintha leöntöttek volna egy adag fehér (esetleg sárga) olajfestékkel. Lemosni is alig bírom. 


    Marad a kalap, a hosszú ujjú fehér blúz, az árnyékban üldögélés. 


     

    előzmény:
    Lillaréka (22)
    2015-06-15  06:27
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. június 15. 06:3123.

    pl. Nicole Kidman is porcelánbabás és sztem nagyon szép.

    idézet:
    szekine (17)
    2015-06-14 20:02:54

    gusztustalan is rendesen


     

    előzmény:
    szekine (14)
    2015-06-14  20:02
  5. 2015. június 15. 06:2722.

    Az 50es naptej, szinte  tökéletes védelmet nyújt a leégés- barnulás ellen. Leginkább azoknak  javasolják, akik nem barnulnak, csak leégnek.


    Valóban nagyon király ötlet kockáztatni nyaralás alatt egy jó kis napszúrást, a tűző napra kifeküdve.


    A bőrgyógyászok évtizedek óta kongatják a vészharangot, hogy a  leégés a túlzásba vitt napozás  bőrrákoz okoz.
    És tényleg csodás egy napon- és szoliban agyonaszalt bőr.

    éppen az alattunk lévő lakásban müködik egy szolárium.. látom  szinte nap mint nap milyen nők járnak ide...   a parasztasszony öreganyámnak aki kénytelen volt  az egész életét napon tölteni,  különbül nézett ki a bőre  70-80 évesen mint ezeknek a 30-40 közötti nőknek.  Ja.. öreganyámnak volt annyi esze, hogy  a dögmeleg ellenére is védte a bőrét. Ezek a szolis csajok meg  aszalós ráncokkal rendelkeznek, és nemcsak az arcukon, hanem a karjuk a lábuk a dekoltázsuk mint az aszalt szilva, úgy néz ki.
    Teljesen felesleges a mimikai ráncokat  összehasonlitani a napon aszalt bőrrel.


    De végül is  mindenki a saját bőrét viszi a vásárra.. és itt most szó szerinti a történet.
    Csak az a baj, hogy mire észbekap, már késő lesz, mert visszafordithatatlan a folyamat.  Amit egyszer szétaszaltunk már nem  lesz  soha normális.
    Ezért kéne rá vigyázni.. mindenkinek.


     

    előzmény:
    mickamacka (21)
    2015-06-15  01:30
  6. 2015. június 15. 01:3021.

    de jó Neked! Ezer évig ránctalan leszel!  


    Sztem van annál jobb is, mint árnyékban dekkolni a tengerparton... például jól bekened magad 50es naptejjel és kimégy egyet szundítani a homokba, egy törölközőn... mikor felébredsz, délután 4kor, mehetsz csobbanni! 


    Ha nem lennék hiú és nem akarnék napbarna lenni, én is 50es tejjel kenegetném magam... 


    Egyébként én lánykoromban kismilliószor leégtem (az nekem sosem jelentett kihívást), de sztem a ráncok közel sem a nyári igénybevétel miatt jönnek vagy nem jönnek elő. Anyukám génjeit örökölvén én sem ráncosodom, de kit érdekel, ha ráncokkal vagy anélkül is kapok puszit :) 


    Azért a mosolyráncok az őszinte mosoly és boldogság jelei... azok azért csak akadnak...vagy azok sem? 

    előzmény:
    Babyface83 (19)
    2015-06-15  00:18
  7. 2015. június 15. 01:2120.

    Én is túl vagyok néhány (néhánynál jóval több) kísérleten... eredmény: ritka alkalmakkor, mikor sikerül nem leégnem, lebarnulok, ami pár nap múlva kifehéredik és egyébként a szeplőim az első sugarakkor előjönnek és még a szemhéjam, de még az alkarom alsófele is pöttyös lesz...


    Ami naptej igen hatékony (a lehetőségeimhez képest) az a Carroten.


    Csudajó és tele van répakivonattal.


    Nem pirosodok, csak barnulok..no és szeplődödök, de az normális 


    Próbáld ki. Sztem ennyi a max, amit megtehetsz ez ügyben. 

    előzmény:
    minaret (1)
    2015-06-14  14:47
  8. 2015. június 15. 00:1819.

    Igen, szerintem is gyönyörű tud lenni egy porcelánbőrű nő, és pont az ilyen típusú nők lesznek nagyon csúnyák, ha magukra próbálják erőszakolni a barnaságot. Én is ilyen vagyok: hófehér bőr+kékes-zöld szem, barnulni nem tudok, max leégni. De már nem is próbálok, így tetszem magamnak, szóval ki nem megyek a napra du. 4-5 előtt :) Nincs is egy darab ráncom sem (még... persze majd biztos lesz, de talán később, mintha agyon szoliztam/napoztam volna a bőröm).

    előzmény:
    szekine (14)
    2015-06-14  20:02
  9. 2015. június 14. 22:0618.

    Nem tudom hogy hülye vagyok-e. Én is rendszeres iszom évek óta  tavasszal sárgarépa levet, de mégsem vagyok sárga. Sehol. Sem a szemem, sem a bőröm, sem a fogam. Nem azt mondtam, hogy napi húsz litert igyon. Két hetente három deci, de segít, hogy ne égjen le a bőre olyan könnyen. A fehér bőrű fiamnak segített. De biztos hülyeséget beszélek. A béta karotin ártalmas bőrnek biztos.

  10. 2015. június 14. 20:3817.

    Szerintem már tudja.

    előzmény:
    Lillaréka (16)
    2015-06-14  20:30
  11. 2015. június 14. 20:3016.

    Csak úgy filozofálgass el azon, hogy honnan származik az a kifejezés, hogy -naptól cserzett arcú-


    és miután ez sikerült, gondold át, hogy tuti  le akarsz -e égni állandó jelleggel??


    tényleg nem tudod, hogy csak annyit barnulhatsz amennyi pigmented van?


     

    előzmény:
    minaret (1)
    2015-06-14  14:47
  12. 2015. június 14. 20:1115.

    Igy igaz..


     


    Mindenkinek van egy bizonyos mennyiségű pigmentje... az északi népeknek kevesebb , a délieknek jóval több- mivel igy védekeznek a nap káros sugarai ellen. 


    Meg lehet nézni egy rendszeresen szolizó nőt.. nem 50, hanem már 30 körül is ráncosak nem kicsit.


    Persze valamennyi  napsugárzás jót tesz mindenkinek, de inkább a szűrt fény.


     


    Én a topikinditónak a cipőkrémet  javaslom, mivel lebarnulni sosem fog.


     

  13. 2015. június 14. 20:0214.

    pl. Nicole Kidman is porcelánbabás és sztem nagyon szép.

    előzmény:
    Babyface83 (7)
    2015-06-14  17:15
  14. 2015. június 14. 18:2913.

    Olvastam olyan speciális kesztyűről is, amivel könnyebb felvinni az önbarnítót.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (6)
    2015-06-14  17:00
  15. 2015. június 14. 18:2812.

    vádli

    előzmény:
    Viola* (11)
    2015-06-14  18:27
  16. 2015. június 14. 18:2711.

    Nekem is jobban tetszik egy lebarnultabb, barnás vidli, de, de...ami csúnya, az a dalmataszerű, full pigmentfoltos, rácosodó, öregedő bőr, nem a fehér.

  17. 2015. június 14. 17:4310.

    Hagyd a szolit, jön a nyár, megoldódik természetesen, csak óvatosan!

  18. Torolt_felhasznalo_973899
    Torolt_felhasznalo_973899
    2015. június 14. 17:419.

    Elhiszem, hogy neked nem tetszik, hogy hullafehér vagy, de hidd el, vannak férfiak, akiknek bejön. Mindenkinek más a szép. 


    Én azt próbálnám meg, hogy ÁRNYÉKBAN üldögélnék napi x időt (neked kell megtudnod, hogy mennyit), ti ott is barnul-pirul az ember és kell a d vitamin az egészséges élethez. 


    Én már réges-rég elfogadtam, hogy nyáron paradicsompiros az arcom (meg foltos, szóval gyönyörű).  Ki nem kakilja le??? 


    Gyerekkoromban más volt a nap, szép barna lettem, aztán most már évek óta az van, hogy az arcom piros, a karom sárgásbarna, a többi testrészem meg fehér. 


    Meg sem próbálok napozni (szolárium szóba se jön!!!), mert állítólag ha csak egyszer is volt napkiütésed, akkor nem szabad napozni, márpedig nekem volt. 


    TÉNYLEG el kell fogadni ezeket a dolgokat és hidd el, nem csúnya a fehér bőr. 

    előzmény:
    minaret (1)
    2015-06-14  14:47
  19. 2015. június 14. 17:168.

    Ebben sajnos nincs mérték, csak védelem. Mint említettem, az a szép barna bőr, de még a legenyhébb mesterséges barnaság is már káros, mert a bőr védekezését jelenti. Ami látványra szép barna, az a bőrnek kábé olyan, mintha enyhe sósavas vízzel törölgetné az ember. Nem csak az arc. Olyan dekoltázsokat, és ráncos combokat, karokat láttam fiatal 40-50 éves nőkön, mintha a saját öreganyjuk bőrét húzták volna magukra. Szép barna volt az tény, de látványra csúf.


    Minden bizonnyal szebb egy barna láb. De egy férfi a fehérség látványától a szűziességre gondol. Az okosabb pénzért kapható nők ezért vesznek fel hófehér alsóneműt, és nem pirosat. A piros és a barna szín szexi, a fehértől viszont olyan érzete lesz a férfinek hogy ő az első.


    Ha topic nyitó szeretné önmagát, akkor nem roncsolná a testét.


    MÉG nem vagy ráncos. Alattomosan, sok-sok év múlva jön elő. És az aszalódott kiszáradt bőrre semmilyen csodakence nincs.


    Bocsánat a durva kifejezésekért, de mindig kiakaszt amikor értelmes nők az állítólagos szépség miatt teszik tönkre önmagukat.

    előzmény:
    SSszonja (5)
    2015-06-14  16:51
  20. 2015. június 14. 17:157.

    A fogadd el magad szöveget majd akkor kell mondanod magadnak, amikor pár év múlva öregasszony kinézeted lesz a sok napozástól, szolitól. Eszem megáll, hogy ebben az országban valamiért nem akar kimenni a répasárgára sült, ráncossá aszalódott bőr divatja, na meg ugyanez a helyzet a műkörömmel. Bocs a kirohanásért, tudom, hogy csak nem akarsz kilógni a sorból, csak tényleg nem értem ezt a dolgot, máshol már pont ez számít cikinek, mindenki porcelánbőrt akar...

    előzmény:
    minaret (1)
    2015-06-14  14:47
  21. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2015. június 14. 17:006.

    A szoláriumozás NAGYON-NAGYON káros a bőrnek, nem véletlenül vetted észre te is, hogy ráncosodott tőle a bőröd. Visszafordíthatatlan károsodást okoz a bőrben, főleg, ha fehérebb a bőr és egyébként is hajlamos leégni rövid idő alatt. Ez a károsodás elsősorban nem rövid távon jelentkezik, hanem hosszú távon (pigmentfoltok, stb.), tehát ezt semmiképp nem javasolnám, ha szeretnél szép bőrt a későbbiekben is. 


    Vannak egyébként nagyon jó önbarnítók (Paula's Choice, St. Tropez), illetve annak is megvan a technikája, hogy hogyan ne legyen foltos a végeredmény (radírozás, vastagabb bőrrel megáldott területekene előhidratálás, stb.). Keress rá a youtube-on, ezer videót találsz ebben a témában. Én még soha nem lettem foltos.

  22. 2015. június 14. 16:515.

    A kulcsszo: mértékkel. Arcra én sosem napozok,szolizok. A bőröm pedig nem ráncos, mert nem szolizom/napozom agyon magamat. Nekem se tetszik ha valaki túl barna. De egy barna láb akkor is szebb mint egy hofehér akárki akármit mond:) Topicnyito pedig szerintem szereti magát mindössze szeretne egy kis színt ennyi. 

  23. 2015. június 14. 16:464.

    Én akkor is a szolit ajánlanám, mégpedig úgy hogy keress csokiszolit és abba kezdj járni heti háromszor alkalmanként 4-5 percet. Lényeg hogy meg ne égj. Aztán 3 hét múlva emelheted a percszámot és lehet mondjuk heti 2. Kizárt hogy ne látszodjon semmi.Aztán arra az alapra már lehet napozni, én is így szoktam van egy nagyon enyhe alapszínem és arra könnyű rábarnulni. Mondjuk nagyon barna én se tudok lenni soha, de azért egy kellemes árnyalatom van.Ja és soha nem égek le így már igaz kerülöm a nagyon erős napot .

    előzmény:
    minaret (3)
    2015-06-14  15:40
  24. 2015. június 14. 15:403.

    Köszi a válaszodat!
    Igen, azt már próbáltam - a béta-karotin tablettát, direkt odafigyelve, hogy magasabb hatóanyagút válasszak - sajnos nem lettem barnább tőle, nem változott a bőröm tónusa. Kevésbé égtem le valamivel, de barnább, az nem lettem, akkor sem, ha napoztam 


    Lehet, hogy a sárgarépalé többet ér, mint a tabletta 

    előzmény:
    Dnanga (2)
    2015-06-14  15:31
  25. 2015. június 14. 15:312.

    A nagyobbik fiam, vagyis az idősebbik, mert a kisebbik a nagyobbik,  éppen olyan fehér bőrű mint te. Volt olyan esetünk, hogy annyira leégett  egy félórás focizás alatt, hogy az arcán kiforrtak a pattanások. Harmadnap megint hófehér volt. Nála az segített, hogy tavasszal elkezdett sárgarépa levet inni. Nem mondom, hogy csoki barna lett, de nem égett le olyan könnyen és valamennyire meg tudja fogni a nap. Most már évek óta tavasszal sárgarépa kúrán van. Nem négerbarna csak olyan normál színe van nyáron. Ha jól tudom, már kapható béta- karotin tabletta is a Herbáriákban. Érdemes lenne megpróbálnod. 

    előzmény:
    minaret (1)
    2015-06-14  14:47

Címlap

top