Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakásvásárlás előleg?

adry1992
Létrehozva: 2015. június 10. 18:08

Sziasztok! 


 


A véleményetek, hasonló tapasztalaitok érdekelnének.
Párommal új lakás/ház vásárlását tervezzük. A kinézett lakás 15 millió forintba kerülne a nyugati országhatár mellett, ez egy 45 m2-es, saját kerttel rendelkező lakás lenne. Több ilyen lakást is eladott az ingatlant építő cég, állítólag már az utolsó darabokra lenne csak esélyünk. Azon a részen, ahol a lakás épülne, állítólag pár hét alatt elkapkodják a lakásokat, befektetők hármasával veszik a hasonló lakásokat (Sopron környéke, az osztrák határ miatt rengeteg lakás épül mostanában ott). 
Viszont van az ingatlanos munkatárs által elmondott feltételekben, információkban néhány dolog, ami számomra furcsa és ehhez kérném a véleményeteket. Először is, 5-6 millió forintot még azelőtt le kellene tennünk előlegben, mielőtt a lakást elkezdik építeni (ez esetünkben a teljes önerőnket jelentené). Rákérdeztünk, hogy ilyen esetben, ha a cég csődbe megy vagy valamilyen oknál fogva visszalép az eladástól (el sem kezdik építeni a lakásokat), akkor mi lesz a mi befizetett pénzünkkel. Azt a választ kaptuk, hogy ezesetben megkapjuk a lakásra eső telekrészünket (ez olyan 100 m2 lenne), de véleményem és utánajárásom szerint ennek értéke meg sem közelíti az 5 millió forintot. Az ingatlanos elmondása szerint amikor félkész állapotba kerül a lakás, akkor átíratják a vevő nevére a lakást, onnantól pedig a mi esetünkben házépítésre vehetünk fel hitelt, így folytatják a munkálatokat. 
A kérdésem az lenne, hogy mi védi a vásárlót az ellen, hogy ha befizeti a sokmilliós előleget a cégnek, az nem lép vissza az eladástól, nem szünteti meg a céget és tűnik el a pénzzel? Mi a biztosíték, hogy megkapja a vevő a lakást vagy ha nincs lakás, visszakapja a befizetett pénzét? Mi védi a vevőt az efféle csalóktól? És hogy lehet kikerülni, hogy ilyesfajta csalás áldozatai legyünk? Bevallom, az ismerőseink több hasonló esetet meséltek (közvetítő eltűnt a pénzzel, majd börtönbe került, mégsem tudták behajtani rajta az ellopott pénzt...stb.), és nem merek így belevágni a lakásvásárlásba, félek, hogy elúszik az összes pénzem. Hogy lehet az ilyet kikerülni? Hozzáteszem, utánaérdeklődtem már más cégeknél is, a legtöbb újépítésű lakásnál ugyanezek a feltételek, 25-30%-ot előlegként letenni, még mielőtt nekiállnának az építkezésnek. Mi védi ilyenkor a vevőt?

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. június 11. 07:4826.

    Először is, 5-6 millió forintot még azelőtt le kellene tennünk előlegben, mielőtt a lakást elkezdik építeni


    HA nem magyarországról volna szó akkor ez oké is lehetne


    de ez magyarország, itt olyan eljátszhatja akinek sok a pénze és ha bukik nem döglik bele


    nyilván sok a gimmick a dologban


     


     


     


     

    előzmény:
    adry1992 (1)
    2015-06-10  18:08
  2. 2015. június 11. 01:5625.

    Még egy kis adalék a cégről:


     


    Ezt a házat árulják: http://mavi.ingatlan.com/20498460


    Az ablakból levő kilátás alapján ez az a ház, ami a google 2011-es térképe alapján a székhelyük...


     


    Ráadásul én szoktam járni a Táncsics utcán.... ezekhez ( http://mavi.ingatlan.com/21121734 ) hasonló házak ott nincsenek........ tehát a két és fél projektjükből egyik sincs még sehol....


     


    Ha jó szervezők, és mázlijuk van - meg persze találnak vevőt előre mindenre - akkor esetleg felépülhetnek a házak.... a minőség pedig csakis az ő lelkiismeretükön fog múlni......... de mivel referencia sehol sem látható, így ki tudja, mi lesz belőle....


    A helyedben beírnám szépen sorban a  honlapjukon szereplő neveket a google-ba... kezdve mondjuk Kollár Leventével .... érdekes dolgokat köpne ki.... vagy folytatva Hauck Tamással (http://www.haucktamas.eoldal.hu/).... és így tovább...

    előzmény:
    kutyuka (22)
    2015-06-11  00:45
  3. 2015. június 11. 01:0224.

    Tudtam én, hogy láttam... Annyira egyedi házforma, hogy megragadt a vizuális memóriámban....


     


    http://mavi.ingatlan.com/21127192


     


    Tavaly, 2014 tavaszán-nyarán is ment ez a hirdetés... úgyhogy kamu a hanemveszitekmegholnapholnaputánranincs........

    előzmény:
    adry1992 (16)
    2015-06-10  23:48
  4. 2015. június 11. 00:5523.

    A hitelekről jó ha tudjátok:


    osztrák keresetigazolást nem minden bank fogad el... amelyik igen, az is elvárja a fél éves folyamatos munkaviszonyt ugyanott, határozatlan idejű szerződéssel....

    előzmény:
    adry1992 (21)
    2015-06-11  00:24
  5. 2015. június 11. 00:4522.

    Tudom mi az alaptőke :-)


     


    De azt, hogy mennyire komoly a  cég, tükrözi............ Akkoriban 3 millió ft-tal lehetett kft-t alapítani, hát ők beraktak 3.5-öt... és mivel kft., gyakorlatilag nincs semmi felelősségük.


    Nézted a Google-ban a székhelyük műholdas képét? Egy világvégi családi házba vannak bejelentve.. gondolom, a tulaj háza....


     


    Most olyat mondok, amin lehet, hogy meg fogsz sértődni --- de bizony minden soproni így tartja ----


    Amióta megnyílt az osztrák munkaerőpiac, tele a város jött-mentekkel, akik jó esetben "csak" annyit tesznek, hogy kint dolgoznak, ide nem adóznak, mégis használják a város infrastruktúráját és közintézményeit + felverik az ingatlanárakat.... legyen szó, akár vételről, akár bérlésről... 


    Rosszabb esetben idejönnek, és megpróbálják kihasználni a többi idetelepülőt, vagy a helyieket... én ezt a céget ilyennek érzem....


     


    Az 55 ezres város lakossága felment pár év alatt 75 ezerre.  Ennek a +20 ezernek a gyerekeit mi, igazi soproniak iskoláztatjuk.... mert gondolom, a 600 ezerből a magyar állam felé egy fillér adót sem fogsz fizetni? :-) de gondolom majd elvárod, hogy a város építsen az utcátokba közvilágítást + járdát? :-)


    .........a mi gyerekeink nem tudnak majd lakást venni azért, mert miattuk/miattatok mentek így fel az árak, a közbiztonság a betelepülő mindenféle kétes alak miatt soha nem látott mélységekbe süllyedt... A Belvárosban (!) nem lehet már kimenni az utcára este biztonsággal.. és soha nem soproni lakosok a tettesek, ha elkapják a verekedőket, rablókat, betörőket...


     


     


    TE kérdeztél, én válaszoltam.... Jó szívvel tanácsot adtam, Te leszóltad... Szerintem Te nem tanácsra vágytál, hanem megerősítésre, hogy jól döntöttetek. Meglepődtél az ellenvéleményen, és rögtön elkezdted védeni a saját álláspontodat....


     


    Az egyik nap olvastam egy cikket, amiben az egyik betelepülő írt arról, hogy az igazi soproniak nem állnak szóba vele... csupa hasonló betelepülővel tud csak barátkozni........ vajon miért?

    előzmény:
    adry1992 (21)
    2015-06-11  00:24
  6. 2015. június 11. 00:2421.

    Az alaptőkének semmi köze ahhoz, mennyi pénze van egy cégnek, ez nem azt jelenti, hogy csak 3 millióért lehet telket venni. Keresztapám cégének is csak 20-25 millió az alaptőkéje, mégis évente többmilliárdos forgalmat bonyolít. Az, hogy nemrég jöhettek ide Baranyából, az aggasztóbb.


    A hitelt pedig nem 20 évre akarjuk felvenni, csak pár évre, hogy minél előbb menjen le. Havi 5-600 ezres jövedelemmel csak megengedik, hogy ne havi 20 ezret törlesszek 40 éven át, hanem ennél kicsit feszesebb legyen a tempó. :) 

    előzmény:
    kutyuka (20)
    2015-06-11  00:16
  7. 2015. június 11. 00:1620.

    MA-VI Építő Kft.


     


    Amikor azt írtad, hogy 2003-ban alakult cég, azt hittem, hogy hülyülök... nem értettem, hogy miért nem hallottam róluk...


     


    Most már értem....


    Pécsi cég, 3.5 millió Ft alaptőkével.......


     


    Háááát, ennyi tőkével nem nagyon lehet a leendő vevők pénze nélkül még egy negyed telket sem megvenni Sopronban... a telkek indulnak ugyanis 10 millió fölött.......


    Én így, látatlanban azt mondanám, hogy szerencselovagok, akik idejöttek a haldokló Baranyából semmi pénzzel, nulla helyi kapcsolatokkal..... beszedik a leendő vevőtől a pénzt, összetrombitálnak pár romániai segédmunkást, és felhuzatnak velük valami házszerűséget....


     


    És lehet, hogy már írtam - mert éjfélkor viszont tényleg hülyülök  - hogy a hitel úgy meg fog kötni titeket, hogy nagyobba elköltözni, ha Mo-n szeretnétek maradni, nagyon nehéz lesz.


    Éveken át gyakorlatilag csak a kamatot fizetitek... 20-25 éves futamidőnél 5-8 évig szinte semmit nem csökken a tőke...tehát ez is ugyanolyan kidobott pénz, mint az albérlet.

    előzmény:
    adry1992 (15)
    2015-06-10  23:44
  8. 2015. június 11. 00:1519.

    A 45 m2-ről tudjuk, hogy nagyon-nagyon kicsi, de nincs többre pénzünk, albérlet szempontjából sem. Olyan magasak az albérlet árak Sopronban és Ausztriában is, hogy ha ennél nagyobbat ki tudnánk fizetni albérletben, abba mennénk, de nem tudunk. 

  9. 2015. június 11. 00:0618.

    Mint írtam, pár év után vagy kiadnánk vagy eladnánk a lakást. És mivel jól keresünk, kevesebb mint 10 évre vennénk fel hitelt. A felújítás pedig épp csak annyira problémás, mint más lakásoknál a szomszédok miatt.


    A testvéredék esetleg eljutottak odáig, hogy megnézzék valamelyik ilyen lakást? Van valami tapasztalatuk a céggel kapcsolatban?

    előzmény:
    kutyuka (17)
    2015-06-10  23:59
  10. 2015. június 10. 23:5917.

    Értem.... akkor emlékszem is erre a hirdetésre....a tesómék akartak tavaly házat venni, már akkor hirdettek egy ilyet.... én a 45nm-t nagyon megfontolnám a helyetekben.... az nagyon-nagyon kicsi. A hitel pedig évtizedekre a házhoz köt majd titeket.


    Az alattatok lakóval meg nem hinném, hogy túl könnyű lesz.... nagyon egymás "fején" lesztek..... és később karbantartani, kívül felújítani, akármit csinálni, csak együtt lehet..... 

    előzmény:
    adry1992 (16)
    2015-06-10  23:48
  11. 2015. június 10. 23:4816.

    A mi esetünkben kicsit másabb megoldásról lenne szó. :) Úgy lenne, hogy egy családi ház szerű épületben lesz 2 lakás, a felső és az alsó szint 2 külön tulajé lesz, 2 külön lakás külön bejárattal. A telek, amin a ház áll is ketté lesz osztva, az egyik fele az egyik lakáshoz tartozik, a másik a másikhoz. Így lesz fejenként állítólag 80-90m2-es az udvar. 


    A kertkapcsolatos társasházi lakásokkal kapcsolatban már nekem is vannak tapasztalataim, de itt másról lenne szó.

    előzmény:
    kutyuka (14)
    2015-06-10  23:42
  12. 2015. június 10. 23:4415.

    Magam is ugyanezeket tapasztaltam. Ott a környéken képtelenség normális lakást szerezni. Bevallom, nekünk az a tervünk ezzel az egésszel, hogy a párom ott fog egyetemre járni (ismét :)), átmegyünk oda dolgozni és ha pár éven belül talál külföldön jobb munkát, tovább állunk. A lakást ekkor vagy kiadjuk vagy eladjuk, de legalább addig sem egy havi 150-180 ezres albérletbe tömjük a pénzt, pár év alatt már többmilllió forintot, ahol egy szeget nem lehet a falba ütni... Szóval a házat nem 10 meg 20 évekre terveztük megvenni, csak ideiglenes megoldás lenne.


    Teszem hozzá, tavaly ősszel már körbejártuk a várost albérlet ügyben, 150 ezer alatt nem találtunk még egy lyukat sem. Az eladó lakások is borzasztóan drágák, de az egyetem odaköt.


    De ha soproni vagy, szükségem lenne infokra a Ma-Vi Építő Kft-ről, hallottál már esetleg róluk? 


    A bankoknál pedig terveztük, hogy utánakérdezünk, bár amíg magunk ennyire bizonytalanok vagyunk a dologban, nem tudom, mi legyen... nagyon nem tetszik a mindenhol megkövetelt 5-6 milliós előleg.


    Keresgéltem még, beteszek nektek pár példát, mindenhol előleget kérnek (egy oldalról valók, de ezeket a lakásokat több helyen is hirdetik általában):


    http://sopronilakasok.hu/ingatlan?id=18511


    http://sopronilakasok.hu/ingatlan?id=18980


    http://sopronilakasok.hu/ingatlan?id=18566


    http://sopronilakasok.hu/ingatlan?id=16275


    http://sopronilakasok.hu/ingatlan?id=18443


     


    Mindegyiknél (és még sok másnál) 2015 végi - 2016-os átadás van írva, ezeknek még neki sem álltak építeni, mégis "leköthetők". Igen, ez a lekötés az általam megnevezett előleg.

    előzmény:
    kutyuka (13)
    2015-06-10  23:26
  13. 2015. június 10. 23:4214.

    Az "újépítésű, kertkapcsolatos, társasházi lakás" a következőt jelenti szeretett városunkban:


    A földszinti lakás egyik ablaka előtt van egy 3*2 m-es fűdarab, amit bekerítenek, és az az ő kertje.... a méretével abszolúte nem túloztam, mert szoba szélességű, és pár méter mély... ja, és van felette 4 emelet, ahonnan rábámulnak... és ha csinos a feleséged, akkor az ő bikinis popsiját nézik, ha meg a gyereked fürdik kint a kismedencében, akkor a fölső szomszéd gyereke is jönne le medencézni, mert neki jó esetben csak erkélye van, rosszabban az sincs...


     


    Amire Te gondoltál, az már a sorház.. ott van mindenkinek saját zsebkendőnyi telke, pici, kb 80m2-es házzal (ami nem egy szinten 80 nm, hanem 2-3 szintből jön össze ez).. és az már 30 milliónál indul.....de inkább 40 ez is....


    Ha hihetetlenül hangzik, írd be a keresőbe, hogy "ingatlan, Sopron"....

    előzmény:
    adry1992 (12)
    2015-06-10  23:11
  14. 2015. június 10. 23:2613.

    Sziasztok!


     


    Akkor most felfedem hatalmas titkomat, és elárulom, hogy az előbb is azért írtam, mert soproni vagyok 


     


    Azoknak, akik nincsenek képben a környék ingatlanáraival:


    Itt évtizedek óta kb. Bp.-Zugló szintű árak vannak.


    Per pillanat használt családi házat nem lehet kapni 40 millió alatt...és azok még az egyszerűbb kategóriába tartoznak.


    Használt társasházi lakások - pont az újak "színvonala" miatt - drágábbak, mint az újépítésűek. 5 millió saját tőkével elérhetetlen.....


    Kisebb lakótelepit, főleg 3-4. emeleten, lehet kapni 10 millió alatt.


    Meg van néhány dohos lyuk, régi, közösudvaros házban, nemmondommilyen állapotban 10 millió körül.... Meg egypár falusi, 80-100 éves, vizes, ablaktalan ház, tizenmillióért...


    5 millió önerővel nagyon alaposan utána kell járni a banknál, hogy mire és hogyan ad hitelt.... nehogy ússzon minden!


     


    Ja, és az ingatlanügynökök simán képesek 6-8% jutalékért dolgozni.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244793 (11)
    2015-06-10  22:56
  15. 2015. június 10. 23:1112.

    A telekkel az a helyzet, hogy mivel mindenkinek elkülönített udvara lesz, a telekrész is gondolom egyértelmű és egy tulajdonossal rendelkezik.


    A 15 milliós lakás esetében egyébként a 10%-os foglaló is 1,5 millió forint, én ennyit sem tennék le csak úgy a semmire. A 20% előleggel pedig már ki is jön a 30%-os 5 millió.


    Már kezdem azt érezni, hogy ez a mindenki által hajtogatott "legyen saját házad, mert az albérletnél csak az ablakon szórod ki a pénzt és soha nem lesz a tiéd" egy óriási ostobaság. Nincs is nagyobb ráfizetés, mint elbukni egy ilyen csődbement cég miatt 5 milliót vagy esetleg kifogni egy rosszul elkészített házat, amit pár év múlva meg kell csináltatni (mint írták, rossz csempézés, akármi). A használt lakás meg eleve bukta, olvastam már furcsa történeteket arról is, ráadásul többen megjárták már a környezetemben ezekkel is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244793 (11)
    2015-06-10  22:56
  16. Torolt_felhasznalo_244793
    Torolt_felhasznalo_244793
    2015. június 10. 22:5611.

    Szia!


    Nem vagyok soproni, de "képben" vagyok a témában. Az alábbiak miatt nem javasolom, hogy előleget/foglalót adj:


    - Elég csekély garancia, ha a vállalkozó esetleges csődje esetén megkapod a telek rád jutó hányadát. Nincs jelentősége, hogy annak mennyi az értéke - mit kezdenél egy osztatlan közös tulajdon...../..... tulajdoni hányadával?


    - Ha valaki értékesít, természetesen azt mondja, hogy nagy a kereslet, viszik, mint a cukrot - így könnyebb azt az érzetet kelteni a vevőjelölben, hogy lépjen mielőbb, nehogy lemaradjon és elvigye előle más. Nem biztos, hogy ilyen feltételekkel (tegyél le a semmire 5-6 milliót) valóban olyan nagy az érdeklődés.


    - Ha az építkezés közben tulajdonba lépnétek, úgy - jogilag - egy osztatlan közös telektulajdonban lennétek ..../.... arányban tulajdonosok. Alaposan járjatok utána, hogy ez esetben valóban adna-e bármely bank nektek hitelt. Nekem vannak kétségeim.


    Új lakás esetén egy korrekt kivitelező az alábbiak szerint dolgozik:


    - első ütemben a vevő foglalót tesz le (általános mérték 10 %),


    - szoktak kérni a kivitelezés előre haladása során kisebb-nagyobb előleget (de ilyenkor már fizikailag is halad az építkezés). Bár egy komoly cég szerintem 20 %-nál nagyobb előleget nem kér....,


    - a teljes vételárat akkor kell kiegyenlíteni, ha az épület elkészült és jogilag is minden feltétel teljesült (jogerős használatba vételi, önálló albetét a tulajdoni lapon, stb.).


    - a bankok az utolsó részlet kiegyenlítéséhez tapasztalataim szerint ez utóbbi feltételek megléte esetén adnak minden gond nélkül hitelt.


    A Te leírásodból nekem az furcsa, hogy  a cég nem rendelkezik akkora tőkével sem, hogy legalább szerkezetkész állapotba hozza az épületet. Én egészen biztosan nem szállnék be egy ilyen konstrukcióba. A 3. hozzászóló véleményével egyébként teljesen egyetértek. Én is megpróbálnék inkább "használt" lakást venni. Nem feltétlen panelt, hanem ahhoz hasonló, de pár éve már megépült házban pl. Egy Sopron méretű városban forog azért kellő számú ingatlan - mindig vannak élethelyzetek (pl. valaki kinőtte a lakóparki pár éves lakását).  

    előzmény:
    adry1992 (1)
    2015-06-10  18:08
  17. 2015. június 10. 22:4410.

    Köszönöm a válaszokat. Nos, erre csak annyit tudok írni,hogy akkor a soproni új lakás eladások 90%-a "légvár", mert mindenhol elkérik a többmilliós előleget. Még mindig nem értem, milyen jogcímen és miért, de több céggel beszéltem már és sehol sem jobbak a feltételek. 


    Az új lakások minőségéről nem tudok nyilatkozni, még nem volt ilyennel tapasztalatom, de nekünk nincs időnk arra munka és tanulás mellett, hogy házat újítgassunk. Sopron tőlünk vagy 150 km-re van, nem tudunk feljárni oda újítgatni, plusz hitelt fizetni (mert akkorra már megvettük) meg még dolgozni is. Túl sok idő, energia. Egyszer pár hónapja jártam egyébként egy ilyen új lakásban, nekem nem tűnt rossz minőségűnek a járólap, csempe, de ez persze idő kérdése. Nálunk azt mondták, kb. 3000 Ft/m2 lesz a járólap értéke, ha nem tetszik, választhatunk mást, max. kifizetjük a többletköltségeit. A kérdés mondjuk itt is a munkájuk minőségén van.

    előzmény:
    WASP (8)
    2015-06-10  21:38
  18. 2015. június 10. 22:159.

    Ügyvéd véleményét kell kikérni, aki jártas az aktuális jogszabályokban.


     

    előzmény:
    adry1992 (1)
    2015-06-10  18:08
  19. 2015. június 10. 21:388.

    Az oké, de most egy vadidegennek adnál egy vagyont csak úgy puszira.


    Azért elég rizikós dolog ez. Nagyon sok helyen elcsúszhat, szívni (már bocs) pedig te fogsz.


    Sokan bedőltek már ennek, mert laikusan fogalmuk sincs mennyi buktatója lehet a dolognak. Volt vállalkozó , aki elkezdte- nem tudta/akarta befejezni, volt aki felépítette ugyan , de nem megfelelően, nem kaptak lakhatási engedélyt, ami azért több szempontból nem árt ha van.


     


    Bocsi, de a tesódék egyszerűen bambák voltak. Miért nem néztek meg alapvető dolgokat, kis odafigyeléssel az árából is letudtak volna faragni egy kicsit.


    Amúgy meg nem tartom ördögtől valónek megbízni egy szakértőt, akinek pont az a dolga, hogy megállapítsa, hogy mekkora romhalmaz a kínált kecó.


    Egy ilyen ház mégis biztosabb, mert akár apránként is megtudjátok csinálni a saját izlésetek alapján.


    De, amibe készültök beleugrani.....ne haragudj, de ez légvár.

    előzmény:
    adry1992 (4)
    2015-06-10  21:04
  20. 2015. június 10. 21:257.

    A vállalkozók által leburkolt lakásokról tudok véleményt alkotni. A kulcsrakész ennél a 15 millás lakásnál a max 2500 Ft/m2 áras burkolatot jelenti. Ha szépet, ízléseset és minőségit akarsz, akkor ráfizetsz még legalább 2500 Ft-ot m2-enként.


    Ha nem, akkor kapsz olyan csempét, padlólapot, amit már kiárulnak és nincs pótlás belőle, a csempézés minősége is hagy kívánni valót.


    Jártál már egy ilyen referencia lakásban? Kérdezted azokat, akik már ott élnek benne, hogy milyen?


    Minden ismerősöm így járt a kulcsrakész új lakással. Használatba vették és pár hónap alatt padlólap lötyögött, csempe hullott, ajtó mozgott stb. Inkább akkor egy lepukkant lakás felújítása minőségi anyagokkal és rendes mesterrel.


    Vagy... A szerkezetkész lakást kifizetni, kitessékelni belőle a céget és sajátként befejezni. Ha nincs gyerek, akinek muszáj a készbe menni és van is rá időtök, energiátok, akkor ez éri még meg.

    előzmény:
    adry1992 (4)
    2015-06-10  21:04
  21. 2015. június 10. 21:156.

    Szia!


    Ebbe hogy fog tudni bekapcsolódni a bank? Mint írtad, az önerőt elvinné az előleg. Ebből megveszik a telket és elkezdik az építést. Valamilyen szerződés születik, hogy megveszed azt, ami már a sajátod - saját pénzből telek + szerkezetkész lakás. , Kérsz 10 millát a banktól, aki megkérdezi mennyi az önerőd. Már semmi, mert a lakásban van, ami már áll és megvetted vagy mi...


    Majd kijön a banki értékbecslő és lehet, hogy a 45 m2-t nem találja 15 millásnak és nem adja meg a hitelt.


    Az előttem szólónak igaza volt. Ha 15 millát szántok a lakásra, akkor az ne 45 m2 legyen már, amit két embernek is kevés néha.  Szerintem...


     

    előzmény:
    adry1992 (1)
    2015-06-10  18:08
  22. 2015. június 10. 21:065.

    Ha már itt tartunk, vannak itt soproniak? Ismeri esetleg valaki a MA-VI Építő Kft.-t? 2003 óta működnek, annak utánanéztünk, de semmi mást nem tudunk róluk.

    előzmény:
    adry1992 (4)
    2015-06-10  21:04
  23. 2015. június 10. 21:044.

    Köszönöm az eddigi válaszokat. Én is olyasmitől tartok, hogy mondjuk becsődöl a cég, aztán üthetem a pénzem nyomát. Vagy hogy csak úgy simán nem csinálnak semmit (nem akarják megépíteni a házat) és nem tudok mit kezdeni velük, a pénzem meg náluk van.


    Azt elhiszem, hogy ennyiért kaphatok használt panelt is, azonban 2 autóval + háziállattal egyértelműen jobb választás a kertes, ahova beállhatok a kocsikkal és ahol kiengedhetem az állataim (mivel kintiek). Ilyesmik miatt is ódzkodunk az albérlettől. A használtról pedig annyit, hogy a testvéremék nemrég vettek régi házat, jó állapotúnak tűnt, aztán csak később derült ki, hogy sokmilliót rá kell költeni a házra, mire lakható lesz, mert az előző lakók miatt elfagytak bizonyos csövek, gond volt a közművekkel és sorolhatnám. Plusz sokszor új járólap, csempe, konyhabútor, fürdőszoba - aztán ottvagyok, mint az újjal. Én úgy vettem észre, nem sokkal olcsóbbak a használt lakások Sopronban, mint az újak. Csak utóbbiaknak megvan ez a kockázatos hátránya.


     

    előzmény:
    kutyuka (3)
    2015-06-10  20:12
  24. 2015. június 10. 20:123.

    Szia!


     


    Sopronban valóban sok lakás épül. Az építési vállalkozók között van ilyen is + olyan is. Volt már olyan -  előtte egy fél lakóparkot felépítő cég - a városban, aki a végére csődbe ment.... és akik az utolsó lakásokat vették meg, megjárták....nem kaptak semmit. Meg persze vannak vállalkozók, akik korrektek.


    Én az előttem szólóhoz társulnék:


    Idegenként egy ismeretlen városban, úgy, hogy nem ismersz szinte senkit, nem tudod, hogy ki kicsoda (meg hogy ki volt azelőtt), ne vágj bele ilyen építkezésbe!


    Keress egy olyan projektet, ahol már nagyjából áll az épület! Igen, a mostani vállalkozód azt mondja, hogy mindent elvisznek előre, de ez nem így van....


    És igen, veszik hármasával is a lakásokat... sokszor osztrákok, vagy más tőkével rendelkező, de az üzlethez nem értő emberek befektetési szándékkal. De attól még nem megy el minden lakás a tervasztalról!


    Ügyesek legyetek, és sok sikert! :-)


     


    És az én privát véleményem:



    Az új lakások rettentő drágák! 15 millióért kapsz egy lyukat, amerikai konyhával, és egy (!) hálószobával.... ahol ketten a pároddal kényelmesen elfértek, de egy gyerekkel majd a horror lesz. Ráadásul nincs járda, nincs úttest, nincsenek parkolók... fél év múlva süllyed a ház, mállik a vakolat, ócska a konyhabútor.... nincs játszótér, bolt... a legközelebbi fűcsomó 1000 méterre van....nincs tömegközlekedés, nincs óvoda... és a körzetesbe se veszik majd fel a gyereket, mert a környéken sok a gyerek, te meg jött-mentként [bocs] nem rendelkezel protekcióval... viheted szegényt a város túlvégére....És ez nem egy lázálom, hanem általános tapasztalat...
    Ennyi pénzből már egy 3 szép nagy szobával rendelkező, nagykonyhás "fertődi építésű", vagy panel (mindkettő lakótelep sok-sok zölddel, iskolával, óvodával, boltokkal........ és itt nem olyan a lakótelep, mint az Avason, hogy a betonjárda széléből nőnek ki a tízemeletesek, hanem egymástól távol álló házak, az utcán fasorral, virágágyásokkal....) lakást vehetsz... ami ott van 30 éve, és tutira ott lesz még 30 évig.... a panelprogramban hőszigetelték, ablakot cseréltek, fűtést korszerűsítettek...

    előzmény:
    adry1992 (1)
    2015-06-10  18:08
  25. 2015. június 10. 18:152.

    Végig sem olvastam, de már tudom, hogy előre nem adnék két egyforma forintot sem.

    előzmény:
    adry1992 (1)
    2015-06-10  18:08

Címlap

top