Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fotós vállalkozás?

Bernadett111
Létrehozva: 2015. június 8. 15:27

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék a gyed alatti vállalkozás indításáról. Ha jól tudom a gyermek másfél éves kora után van rá lehetőség, és csak a megszerzett jövedelem után kell adózni. Legalábbis ezt olvastam. A másik kérdés, hogy itt magyarországon tényleg csak akkor van lehetőség fotós vállalkozás elindítására, ha elvégzi az ember a két éves okj-s tanfolyamot?

  1. 2015. július 21. 07:3130.

    Ilyen alapon lehetne bárki, bármilyen vállalkozó, ráfogjuk, hogy művész .


    Egy fotós az szolgáltat díjazásért, melyet a fogyasztó igénybe vesz és fizet érte. Gondold már el, ha bárki csinálhatna bármit minden képzettség nélkül, ki szavatolná a minőséget?


    A fiam sem tanulta ezt a szakmát hivatalosan, de nyert már nagyon komoly országos elismerést, de ez nem azt jelenti, hogy akkor már lehet fotós vállalkozó.

    előzmény:
    decentral (27)
    2015-07-20  22:21
  2. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. július 21. 07:1829.

    de, bizonyítványhoz van kötve. kötelező a papírok megléte.


     

    előzmény:
    decentral (27)
    2015-07-20  22:21
  3. 2015. július 20. 22:2228.

    Máté Bencére akartam utalni.

    előzmény:
    decentral (27)
    2015-07-20  22:21
  4. 2015. július 20. 22:2127.

    Arról fogalmam sincs, hogy Vállalkozóként milyen papírok megléte kötelező, de szerintem nincs ez a dolog bizonyítványhoz kötve. Nem hinném, hogy egy autodidakta festő ne lehetne jogi értelemben Vállalkozó, akárcsak egy táncos, egy zenész, stb. A művészeti ágakban szinte biztos, hogy nem kötelező papírok megléte. Kivételt jelent az építész szakma, ahol kamarai tahság nélkül nem kaphat az ember jogosultságot arra, hogy házakat tervezhessen. De ez logikus is. Egy rosszul komponált fotó maximum akkor eshet a fejedre, ha szöget rosszul ütötted be a falba :)


    Magyarország 8egyik) leghíresebb természetfotósa szerintem például autodidakta, de ez nem hiszem, hogy bármiben is akadályozná. Aki egyszer már letett az asztalra valamit, van egy jó gyűjteménye a munkáiból, attól általában nem kérdezik meg, hogy milyen papírja van. Kivétel az oktatás, oda kell a pedagógiai végzettséget igazoló okirat.


    A fotózás meg egyébként olyan dolog, hogy akinek van affinitása a dologhoz, az autodidakta módon is elsajátíthatja a szakmát, akinek meg nincs, azon az akármilyen tanfolyam sem segít. Természetesen egy jó mestertől mindig sokkal egyszerűbb megtanulni valamit, mint egyedül megszerezni a tudást.

Címlap

top