Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bika anya vizonto gyerek

Hanah
Létrehozva: 2015. május 28. 22:10

Van tapasztalat bika anya es vizonto gyerek parositassal? Tenyleg olyan rossz egy vizonto gyerek ahogy a neten irjak? A Bika anya gondoskodo, szereto, ragaszkodo, es a vizonto gyerek ezt tenyleg nem igenyli es nem turi? Nem alszik, nem eszik, makacs, ontorvenyu, fuggetlen... Ha megszuletik februarban a babank, csak rosszra szamithatok????   Allitolag a bika anya vizonto gyerek a leheto legrosszabb parositas   Kerlek cafoljatok meg, mert elegge el vagyok keseredve....

  1. 2015. május 30. 18:4026.

    Röviden:

    előzmény:
    Babyface83 (23)
    2015-05-30  17:28
  2. 2015. május 30. 18:1225.

    Hat, ezek a parosito dolgok eleg feluletesek szoktak lenni, ettol fuggetlenul nem talalkoztam meg olyannal, konnyed es komolyabb valtozatban sem, aminel mindenre legrosszabb parositas jonne ki;-) Szerintem a tobbi tuzes jeggyel egesz harmonikus lehet az Oroszlan.


    Az Oroszlanoktol rettegni kell? Hm, nekem ez uj:-) Inkabb ha altalanossagban beszelunk, akkor a figyelem kozeppontjaba vagyas, ugyanakkor a nagyvonalusag, termeszetes vezetesre termettseg, magabiztossag, ilyesmik jutnak eszembe, hogy csak nehanyat emlitsek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (22)
    2015-05-30  15:59
  3. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. május 30. 17:4324.

    Szerintem ez arra jó maximum, hogy önismeretet fejlesszen. Nem úgy, hogy elolvasom, hogy milyen az Oroszlán csillagjegyű ember, és akkor én holnaptól olyannak hiszem magam, hanem ha átgondolom, hogy esetleg ebből mi igaz rám és mi nem, mi az, amiben esetleg a körülményeim, a génjeim vagy éppen a vérmérsékletem nagyobbat alakítottak rajtam, mint ezek az általánosítások. Aki ennél komolyabban veszi, az már szerintem is veszélyes lehet. Sajnos sok a fanatikus ember, nemcsak ebben... a vallások sem tudták volna ennyi évezreden keresztül félelemben tartani az embereket, ha nem lennének hajlamosak a vakhitre... ez van sajnos. A középkorban pl. jól megfért egymás mellett az istenhit, a számmisztika, a csillagjóslás meg még százféle babona. De úgy tűnik, ez ma reneszánszát éli. És önmagában egyikkel sincs bajom, csak ha esetleg aznap azért nem megyek ki az utcára, vagy amit te is írsz: azért ítélem el előre a gyerekem, mert adok efféle babonákra. Ezek persze önbeteljesítő jóslatként is működhetnek a hiszékeny embereknek, és akkor jön az én megmondtam, szóval ördögi kör. Ha hinnék az ördögben, azt mondanám, hogy szó szerint ördögi. 

    előzmény:
    Babyface83 (23)
    2015-05-30  17:28
  4. 2015. május 30. 17:2823.

    Nem írtam semmi csúnyát, csak elég keményen ironikus voltam, ugyanis én nem csak hogy nem hiszek az ilyesmiben, hanem egyenesen károsnak tartom, amikor a buta, hiszékeny embereket esetleg befolyásolja a horoszkóp fontos döntésekben. Ha ez a topik kamu is, akkor is biztosan vannak olyan anyák, akik máshogy állnak a gyerekeikhez, mert nem kívánatos csillagjegyben született/születik, esetleg már születésük előtt neheztelnek rájuk. Vagy mondjuk hány babát vetettek el emiatt, mert biztos van ilyen is, belegondolni is szörnyű. De hogy ne legyek ilyen drámai, egy ismerősöm azért nem jött össze valakivel, aki egyébként nagyon is tetszett neki, mert nem illik össze a horoszkópjuk 


    Aki meg akar győzni engem arról, hogy ebben van valami, azoknak mindig csak egy kérdést teszek fel, eddig még senki nem tudott rá válaszolni. Mi van a programozott szülésekkel? Az én fiam például így született, más lenne a csillagjegye "gyárilag". Most ő tényleg teljesen más személyiség lenne, ha a dokim máshogy szervezi a munkaidejét, és néhány nappal később császároz meg? Nemá...

    előzmény:
    Nikita 666 (19)
    2015-05-30  13:12
  5. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. május 30. 15:5922.

    Hm, nekem mindig mindenhol azt írja, hogy én mindenkivel a legrosszabb párosítás vagyok. Egészen elkeserednék, ha egy pillanatig is tovább foglalkoztatna a téma, mint ahogy néha elolvasok-becsukok ilyesmit, ha a kezembe akad. Egyébként a férjemmel se illünk össze horoszkóp szerint, mégis kibírjuk egymást már lassan vagy húsz éve, a gyerekemmel se különösebben, mégis imádom még akkor is, ha éppen kamaszodás első jeleit mutatja, de ettől függetlenül HHHHHH-s Oroszlán vagyok, akitől minden csillagjegy "retteghet". Legalábbis az általánosító leírások alapján. 

    előzmény:
    Caithleen (21)
    2015-05-30  13:25
  6. 2015. május 30. 13:2521.

    En is "Vizonto gyerek" vagyok, es teny, hogy a Bika tesommal nemigazan jovunk ki, de tobb van emogott, mint pusztan a napjegyunk. 


    Visoznt... A ferjem Skorpio, es a Skorpio-Vizonto parositast pl az egyik legrosszabbnak hozzak ki kapcsolati teren. Ehhez kepest tobb mint 25 eve egyutt vagyunk joban-rosszban:-) Lelki es szellemi tarskent is.


     


    Nos, talan ez kicsit arnyalja a kepet, ha cafolatra van szukseged:-) 


    Annak idejen egyebkent, mikor kiderult, hogy Ikrek babam lesz, bennem is merultek fol kerdojelek..., aztan most meg, 14 ev multan tudom, a leheto legnagyobb ajandekot kaptam:-))


    A gyerekemnel egyebkent csak egy aspektus a Gemini, mivel egy markans stelliuma van a X. hazban, ami a Bak haza, igazabol sokkal inkabb Bakkent jon at, ami spec jelenthetne utkozest kettonk kozott, de mivel -ugy tunik- magasabb rezgeseiben eli ezt, es egyebkent is mind Bakkent, mind Ikrekkent egy kiegyensulyozott, "happy bunny", nincsen semmilyen gond. 


    Ha erdekel is valakit az asztrologia, nagyon fontos tudni, hogy nincsen rossz vagy jo napjegy, predesztinalni meg legfokeppen nem szabad.

    előzmény:
    Hanah (1)
    2015-05-28  22:10
  7. 2015. május 30. 13:2320.

    Szerintem a gyereknek kellene aggódni majd, és nem neked.


    A bika anya valóban gondoskodó, ragaszkodó, de jajj a gyereknek ha ellent mer bármiben is mondani, esetleg nem kér a gondoskodásból. És ez már most kiütközik rajtad, félsz hogy mi lesz, ha a gyerek nem kér abból amit te "önzetlenül" nyújtasz. Csakhogy, a bikáknál ez nem önzetlenség, hanem nagyfokú érzelmi zsarolással párosult önfeláldozás, mártírkodás.


    Mielőtt fejem veszi bárki, tisztelet a kivételeknek.


    Egyébként, mind a 12 csillagjegyre igaz az, amit általánosságban írnak. Sőt, ha valaki azt mondja nekem hogy ő nem olyan mint a leírt jellemzések, és felsorolja hogy ő milyen is valójában, ráadásul én is eléggé ismerem, akkor meg tudom tippelni az aszcendensét. És ha illető nem tudja az aszcendensét, később csak utánanéz, és meglepődik hogy igazam volt. Ettől függetlenül nem kell hinni benne. Nem számít. Aki hisz benne és kicsit is konyít hozzá, az viszont már képes manipulálni az emberek többségét. Ja igen horoszkóp. Nem tévesztendő össze a jövendőmondás az emberi természet jellemzésével...

    előzmény:
    Hanah (1)
    2015-05-28  22:10
  8. 2015. május 30. 13:1219.


    Na, te vagy az egyetlen, akiből nem néznék ki törlendő választ.

    előzmény:
    Babyface83 (16)
    2015-05-29  18:03
  9. 2015. május 29. 18:4518.

    Most én is megnéztem, 2003-ban már fórumozott. Minimum tehát 12 éve....AKKOR talán még lehetett "kiscsaj", de azóta csak felnőtt!??


    A hsz-ei alapján nem tűnik butának, ez igaz.


    Ha meg nem gondolja komolyan, amit a topikindítóban írt, ez itt egy kamutopik.


    Ha meg az, valóban, minek törölni bármit, nem mindegy, miket irkálunk bele?


    Ész megáll, ha átverős topikot indít, és ezek után még ő sértődik meg a válaszokon! (fejcsóválós szmájli)


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (11)
    2015-05-29  12:28
  10. 2015. május 29. 18:0417.

    Ha törölték is, megismétlem, a sötétség igenis, félelmetes!


    Tenni kell ellene, és nem táplálni csillagjósokkal, meg hasonló badarságok közlésével, mert lám, itt az "eredmény"!


     


     

  11. 2015. május 29. 18:0316.

    Most miért kellett törölni, amit írtam? Tényleg februári gyerekem van, istenbizony, hát csak leírtam a tapasztalataimat az ördögi gyermekről, válaszolva a topicindító kérdésére, mi ezzel a gond?


    De most tényleg, ha komolyan vesszük a topicot, akkor miért nem vesszük komolyan a hasonló kaliberű hsz-okat? Ha meg nem, akor miért ne röhöghetnénk egy jót a tovább gondolásokon?

  12. 2015. május 29. 13:2215.

    olyant


    bocs

    előzmény:
    krisztina914 (14)
    2015-05-29  13:22
  13. 2015. május 29. 13:2214.

    Lesz egy kisbabád próbáld meg nem a csillagjegye alapján már előre elkönyvelni ilyennek vagy olyannak.


    Két lányom van egyik sem vizöntő de a kicsi hisztis,akaratos,lány létére verekszik,harap :-)


    pedig rák. mondjuk nem tudom milyennek kéne lennie :-))))


    olyat leírni,hogy ha megszületik csak rosszra számíthatsz?? ne hülyéskedj már


     


     

    előzmény:
    Hanah (1)
    2015-05-28  22:10
  14. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. május 29. 12:5313.

    És mi van, ha esetleg koraszülött lesz a gyerek, aztán a csillagzata már megint a kerülendő együttállásba esik? jajjaj.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (12)
    2015-05-29  12:30
  15. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. május 29. 12:3012.

    Azt valaki tanacsolta a kismamanak , hogy legkozelebb akkor dugjon vedekezes nelkul , amikor a dugas+9 honap megfelel neki hiedelmeivel egyeztetve ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (11)
    2015-05-29  12:28
  16. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. május 29. 12:2811.

    Ez egy igazi kiscsaj : aki regota tag itt , utananeztem.


    Tehat sajnos nem kamu a topik : igazan gondolja es igazandibol fél....tegyuk fel... mert lehet, hogy csak egy kis hiszti a terhesseg felfedezese miatt....
    E miatt , a kisbaba erdekeben , valoban objektivan el kell neki meselni , fikazas es lemarhazas helyett , hogy igen, mas is jart mar ilyen cipoben , es nem , a gyereket nem kell a kukaba tenni a nem stimmelo csillagkep miatt....

  17. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. május 29. 12:2110.

    Baaaaaaah


    Kezem-labam itt van : kivetelesen nem engem kapott el a radirpok


    peldakep  lettem


    cupp BB 

  18. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. május 29. 11:489.

    Nagyon élvezetes volt az előző hozzászólásod.


    Igaz, ezzel is egyetértek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (7)
    2015-05-29  11:36
  19. 2015. május 29. 11:458.


     


    Minden szavaddal egyetértek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (7)
    2015-05-29  11:36
  20. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. május 29. 11:367.

    Kedves Modik! Nem a hozzászólásokat kellene törölni, azok csak arra reagálnak, amit alapul kaptunk, jelesül ezt az idétlen, ostoba topikot. Minden betűje kamu: ha februárra várható a kisbabája, akkor kb. kettő perce tudta meg, hogy terhes. Ilyenkor még azon szoktak aggódni, megtapad-e rendesen a petezsák, lesz-e szívhang, egészséges lesz-e a magzat, nem pedig azon, hogy mi lesz majd a horoszkópja. Továbbá képtelen vagyok elhinni, hogy normális ember komolyan gondolja azt, hogy egy kisbaba nem igényli majd a gondoskodást, csak mert egy bizonyos csillagjegyben született. Ekkora provokatív sületlenségre mégis mi más válaszokat írhattunk volna, mint amit én is írtam, hogy hintse be szentőtt vízzel a háza négy sarkát, aztán hátha kiegyenlítődnek itt a vízöntések? Meg hogy szoríjja... Hülyeségre csak hülyeséggel lehet reagálni.


    Szerintem a topikot kéne törölni, nem a hsz-eket. Bár éntőlem elfér, az is igaz.

  21. 2015. május 29. 10:326.

    Juj, ez borzasztó! Mármint hogy ilyen ostobaság miatt valaki elkeseredik...((( Legalább olvasd el,amit Mozdonj bemásolt ...

    előzmény:
    Hanah (1)
    2015-05-28  22:10
  22. 2015. május 29. 08:555.

    Bika vagyok, gyerekem vizonto. Mindig nagyon jo kapcsolatban voltunk. Teljesen problemamented gyerek volt mindig fiu letere. Ne legy elkeseredve. Jobb fiu gyereket nem is kivanhattam volna :) 

    előzmény:
    Hanah (1)
    2015-05-28  22:10
  23. Torolt_felhasznalo_140624
    Torolt_felhasznalo_140624
    2015. május 29. 08:054.

    Az tény, hogy ez a két csillagjegy elég távol áll egymástól szellemiségben, de amit Mozdonj is belinkelt, az teljesen jó válasz! A horoszkóp sokkal bonyolultabb dolog, nem pusztán a Napjegyből áll!


    Nekem Skorpió a gyerekem, én Mérleg vagyok, én is megijedtem, amikor tudatosult bennem, hogy mi készül... de imádjuk egymást, és nagyon jól elvagyunk! Most felsorolhatnám, hogy mi az, ami passzol a horoszkópunkban, de valószínűleg nem sokat értenél belőle, szóval inkább csak annyit mondok, hogy elég, ha szereted a gyerekedet, és megteszel minden tőled telhetőt - nem véletlenül választott téged anyukának!

    előzmény:
    Hanah (1)
    2015-05-28  22:10
  24. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. május 29. 07:453.

    a belinkelt cikkbol:


    Dr. Janák Lajos irodájában üldögélek, ő Magyarország legrégebbi asztrológusiskolájának, a Baktay Ervin Asztrológiai Intézetnek az igazgatója, és az egyik legnagyobb horoszkópkészítő szaktekintély az országban.
    A miértekre próbálok választ keresni; arra hogy miért befolyásolná akárki jellemét vagy sorsát az, hogy a Mars a Mérleg csillagképben jár éppen, vagy máshol.

    A tanár úr érezhetően nem először találkozik ilyen kétségekkel, és rögtön azzal kezdi, hogy az újságokban olvasható horoszkópok a 12 csillagjeggyel komolytalanok.
    Egyrészt azért, mert Magyarországon ezeket sokszor asztrológus helyett unatkozó gyakornokokkal íratják meg a szerkesztőségek, másrészt mert nyilván nem lenne épeszű dolog feltételezni, hogy mondjuk jövő héten minden Vízöntő utazni fog, és minden Bika beteg lesz.


    Egyáltalán a csillagjegyek messze nem olyan fontosak az asztrológiában, mint az ember gondolná.
    Az ember életére valójában a Naprendszer bolygói (plusz a Nap meg a Hold, meg a Plútó, amit az asztrológusok bolygónak tartanak, a csillagászok még vitatkoznak róla, hogy az-e) vannak hatással, tudom meg, az állatövi jegyek csak segítenek meghatározni, hogy az egyes bolygók egymáshoz képest éppen hogy helyezkednek el - mert ezen áll vagy bukik minden.

    Oké, ha a 12 csillagjegy, és a hozzájuk tartozó 12 féle jóslat nem elég, akkor hogy is megy ez?
    A személyre szabott horoszkópot a percre pontos születési idő és hely határozza meg, magyarázza a tanár úr.
    Az aszcendens (az a csillagjegy, ahol a születés pillanatában éppen a felkelő Nap tartózkodik) ugyanis a születési helytől függ, és négypercenként változik, ezért nem ugyanolyan az azonos csillagjegyű emberek horoszkópja.
    Ebből aztán érdekes dolgok következnek..........

    ..........ott van még a szabad akarat.
    A horoszkópunk csak egy alap, amire építkezhetünk: olyan, mint a génállományunk, amiből aztán megpróbálhatunk minél többet kihozni.
    Attól, hogy Darnyi Tamás génjeivel születünk, még nem lesz belőlünk automatikusan olimpiai bajnok húsz év múlva, csak ha abból 15-öt edzéssel töltünk - valahogy így működik ez a horoszkópunkkal is, meghatározza a jellemünk és sorsunk alapvető vonásait, aztán azt hozunk ki belőle, amit sikerül.

    előzmény:
    Hanah (1)
    2015-05-28  22:10
  25. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. május 29. 07:352.

    Ez olyan buta hozzaallas az anyasaghoz, hogy viszolygok valaszolni...



    A vilagon a legszebb dolog tortenik veled es az a pici baba olyan lesz , amilyenre neveled.
    Nincs nagyobb dolog , nemesebb es szebb a vilagon, mint eletet adni es felnevelni egy kisbabat.
    Nagyon irigyellek



    Kepzeld mar el , hany es hany gyerek szuletik  februarban... Mar regen kivagtak volna a szemetbe a februariakat, ha ok lennenek az "ordog"....



    Hanyszor olvasol olyan horoszkopot , hogy "ezen a heten " a bika eltori a labat , a szuz anyagi gondok ele nez.... ha ez igaz lenne , azen a heten az utca teli lenne mankos emberkekkel...


    Itt van egy erdekes cikk : leemeli - erthetoen- a leplet egy rakas ellentmondasrol.
    Az a konkluzio , hogy a legelesleghiresebb magyar asztrologus marhasagiban talalo ellentmondasok mutatjak, hogy az , aki igazabol hisz a horoszkopban , az az , aki csinalja.... kulonben nem keveredne buta ellentmondasokba...

    előzmény:
    Hanah (1)
    2015-05-28  22:10

Címlap

top