Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerekből milyen felnőtt?

Csirkemutáns
Létrehozva: 2015. május 22. 17:13

Sziasztok! 


A véleményeteket szeretném kérni egy témában... nemrégiben elkezdtem olvasgatni néhány fórumot, ahol sok esetben felmerültek ilyen és ehhez hasonló kérdések:


- Engednétek-e a 17 éves lányotoknak, hogy a barátjánál aludjon?


- Engednétek-e a 15 éves gyereketeknek, hogy a barátnője házibulijába menjen?


- Ihat-e alkoholt a tini gyereketek?


Stb.


A kérdésem az lenne, hogy evidens, hogy aki "korán kezdi" - a szexet, az együttalvást, az alkoholfogyasztást, dohányzást, bulizást, vagy korán veszíti el a szüzességét, vagy aki "lázad", abból evidens módon buta, ostoba, semmirekellő felnőtt lesz?

  1. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. május 22. 21:0576.

    Kib-ás a köbön, az én felfogásom szerint. 


    Szexuális zavaros, frigid, korai magömlő hogyan élhet meg a párkapcsolatában jó szexet? Az egyik legfontosabb összetartó erőtől fosztják meg a gyereküket ezek  a szülők. 


     

    előzmény:
    Csirkemutáns (69)
    2015-05-22  20:54
  2. 2015. május 22. 21:0575.

    A kedvenceim: Szerető vagyok, de szakított velem a szerelmem a családjáért, mit tegyek? Azt mondta, elválik értem!


    A másik kedvencem: Szakított velem, mert nem szeret már, hogy szerezzem vissza?

    előzmény:
    Lillaréka (72)
    2015-05-22  21:01
  3. 2015. május 22. 21:0474.

    Egyszer olvastam egy nagyon fontosat a témában.


    "...felállítsd a saját értékrendedet. Mi az, ami neked fontos? Mi az, ami hosszútávon szolgálja a te boldogulásodat és az igényeidet? Ha a szüleid arra biztatnak, tanulj tovább, azt azért teszik, mert azt akarják, hogy boldogulj az életben. De ezt mondják: "akkor leszel valaki, ha lediplomázol". Bontsd ki a tanácsokat - miről szólnak? Mi van mögöttük, mi a szándéka vele a szüleidnek? (az, hogy anyagi gondok nélkül élj) Neked fontos az a dolog? Ha igen, akkor így szépen felállíthatod a saját értékrededet, ami aztán megalapozza a döntéseidet és a tetteidet."

    előzmény:
    Lillaréka (70)
    2015-05-22  20:57
  4. 2015. május 22. 21:0373.

    előzmény:
    saschamora (71)
    2015-05-22  21:01
  5. 2015. május 22. 21:0172.

    Nagyon jó téma lenne...


    Én már  a kezdetek kezdete  óta forumozom itt...  régebben sokkal több  érdekes téma volt..


    Nem is egyszer felmerült olyan..   hogy jajazovislehúzta a bugyiját  a bokorban és megmutatta...  a társának..
    - vagy anyuka.. jajgat, hogy a kamaszt rajta kapta...
    anyuka  jajgat, hogy a kisfia.. a takaró alatt tartja a kezét...


    És ilyenkor elgondolkozom... tényleg a XXI.században élünk -e? és ha igen.. melyik idősikből kerültek ide az ezen sápitozók?


     

    előzmény:
    Csirkemutáns (69)
    2015-05-22  20:54
  6. 2015. május 22. 21:0171.

    a polgarpukkasztast rendes ember nem novi  ki soha!

    előzmény:
    Lillaréka (65)
    2015-05-22  20:33
  7. 2015. május 22. 20:5770.

    Azért ennek mélyebbek sokkal a gyökerei.. mert a párom volt az aki bármit tett sosem tudott megfelelni az apjának. Mai napig sem egyébként...
    Nem rossz ember ő, csak teljesen más az értékrendje.... gyereknevelés terén mint nekünk.
    Szerintem a párom is azért  lett olyan apa amilyen lett, mert olyan nem akart lenni mint az apja...


    és igen, igazad van abban, hogy a gyerekek nemcsak a szülőktől kapják a példát, hanem gyakorlatilag  mindenkitől akivel közvetlen kapcsolatuk  van.

    előzmény:
    Csirkemutáns (66)
    2015-05-22  20:48
  8. 2015. május 22. 20:5469.

    Később viszont szexuális zavarokhoz, szégyenkezéshez vezethet. Én sose értettem, a szülő mégis milyen alapon b*szik ki a gyerekével - már bocs. Ez nagyjából olyan mint amikor Hugyo vezetéknévre Zoltán keresztnevet választanak. Minek kell leszólni a gyerek testi örömeit? Semmi köze hozzá a szülőnek.


    Megérné erről a témáról is írni egy bejegyzést a blogomba, fel is veszem a "megírandó cikkek" listájára. :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (68)
    2015-05-22  20:50
  9. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. május 22. 20:5068.

    Bűntudatkeltéssel nem tudják elnyomni a szexuális késztetést, legfeljebb kóros irányba terelik.

    előzmény:
    Csirkemutáns (64)
    2015-05-22  20:32
  10. 2015. május 22. 20:4867.

    Amúgy a gyerekeid rohadt kreatívak :D Most komolyan :)

    előzmény:
    Lillaréka (65)
    2015-05-22  20:33
  11. 2015. május 22. 20:4866.

    Hát igen, a legtöbb családban ha megnézzük, ideális esetben van a 2 szülő, 4 nagyszülő, a keresztszülők... mekkora az esélye, hogy mindannyian ugyanazt az értékrended vallják? Szinte nullával egyenlő.


    Persze, hogy lesznek, akik ellene vannak a nevelési módszereknek - vagy a gyerekek szabadon engedését annak tudják be, hogy a szülők rosszul nevelik (ami ugye relatív).

    előzmény:
    Lillaréka (65)
    2015-05-22  20:33
  12. 2015. május 22. 20:3365.

    Eszembe jutott a lázadásra egy jó kis példa...


    Mindegyik gyerekemnek volt   rocker korszaka... Ne képzelj el semmi durvát.A fiam megelégedett a kapucnis  -.Tankcsapdás- Depressziós-  Alvinos pulcsikkal és a bozonthajjal
    A nagylány  kissé látványosabban nyomta a dolgot.. ő már aggatott magára -béke jelet- meg tele volt a keze bőrkarkötővel meg maga fonta bigyulákkal.. mellé  néha elég egyedien öltözött fel
    Minket egyik sem izgatott  különösebben... tudtam, hogy kinövik úgyis.
    Tetkó - acélbetkó bigyula a  fülbe-orrba-- eszükbe sem jutott.
    Viszont csak roczkenét hallgattak... családi utakra a párom  direkt  ilyet  töltött fel mp3-ra...  hogy kedvükre tegyen... Egyszer még Tankcsapda koncerten is voltunk velük a Szigeten.
    Nem volt miért lázadni. Itthon nem..


    Na.. de após!!  ő rühellte a rockzenét..  folyton kritizálta.. nanááá, ha  hozzájuk mentünk ebédre, akkor teleaggatták magukat minden fellelhető  jelképpel... és a legkapucnisabb polót vették fel... és képes volt a nagylány  széles karimájú fekete kalapban ülni náluk...mert tudta kiakasztja a nagyapját.
    Én csak annyit mondtam, hogy ugye tudjátok, hogy kiveritek a biztositékot...   mondták, hogy tudjuk-.. ezért  tesszük.
    bár.. tény...  hogy kicsi koruktól tudták.. após kedvére nem lehet tenni. bármi van neki semmi sem jó, mindig mindenbe  beleköt.... stb...kamaszként meg direkt élezték a helyzetet.
    Nem mondom, hogy mára jobb a helyzet...csak most már  nem érdekli őket mibe köt bele a nagyapjuk .


     

    előzmény:
    Csirkemutáns (1)
    2015-05-22  17:13
  13. 2015. május 22. 20:3264.

    Megdöbbentő a statisztika, hogy hány nőnek vannak szexuális frusztrációik attól, hogy a szülők megszidták őket az önkielégítésért, vagy tiltották... bűntudatkeltés felsőfokon!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (63)
    2015-05-22  20:27
  14. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. május 22. 20:2763.

    Akkor is szexelni fog, legfeljebb máshol.


    A nagy nyitogatással pedig megnyitják az utat a korai magömlés és a frigiditás előtt,  ami ugye a jó párkapcsolat alapja, mint tudjuk...


     

    előzmény:
    Csirkemutáns (60)
    2015-05-22  20:23
  15. 2015. május 22. 20:2762.

    ez visszafele is igaz.. a gyerekek  nem vesznek tudomást arról, hogy a szülők is emberek.


    ha nem akar valaki tökéletesebbnek látszani szülőként ami, akkor szerintem nem lesz ilyen, jajj a pici babám... amikor közben már fenét... és visszafele se fog kiakadni a gyerek, ha kétnapos távolétből arra megy haza, hogy a szülei rötyörésznek mindenen.


    emberek vagyunk.


    felvilágosítani meg kamaszkorban már rég késő. azt már sokkal hamarabb kell úgyis.

    előzmény:
    Csirkemutáns (60)
    2015-05-22  20:23
  16. 2015. május 22. 20:2461.

    apámmal jó, de ő nem élt velünk napi szinten. csak jött. mindig, akár éjjel is ha baj volt. később sajnos, olyan 16-17 éves korom után alkesz lett, már nem él. de mivel nem egyből, azért felnőttem.


    anyámmal pocsék. nagymamának kb  ok. ilyen nagyink van, ezt szeretjük. igazából az anyamintám nem is ő, hanem az anyai nagymamám. azt hiszem ez mindannyiunk mázlija, az enyém is meg a gyerkeimé is :)


    de azért anyámnak is voltak jobb pillamatai. egy barátom pl mesélte, hogy kvázi nálunk világosodott fel, mert nem voltak olyan nem beszélünk róla tabuk. mondjuk az a nagycsaládban se volt sose, csak anyu is igazodott hozzá.


    amúgy hamar önálló voltam. ebben nagy volt az egyetértés , hogy a gyereket önállóságra neveljük. Így mindig előrébb jártam egy lépéssel mint pl az oszttársak vagy a haverok. persze felnőttkorra már kiegyenlítődött.

    előzmény:
    Csirkemutáns (57)
    2015-05-22  20:04
  17. 2015. május 22. 20:2360.

    Amit nem értek... A szülők egy része ellenzi (vagy nem vesz tudomást) a gyereke szexuális életéről. Azzal mi van, amikor pár generációval ezelőtt az volt a normális, hogy 18 évesen volt két gyereked? Azt a gólya hozta? De ma mindenképpen nyiss rá a felnőtt (szexuálisan felnőtt) gyerekedre, nehogy eszébe jusson a szerelmével szexelni vagy önkielégíteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (58)
    2015-05-22  20:14
  18. 2015. május 22. 20:1759.

    mondjuk ez a kérdés rajtakapta maszturbál.... mintha  tolvajt fogott volna... itt azért aki ilyet így kérdez alapvetően nincs tisztában a határokkal...


    ez kb olyan, hogy nem nyitunk be egymáshoz. ennyi. ha ennyit betartunk, nem adódik pl ilyen helyzet..


    ha a szülő nem tulajdonnak tekinti a gyereket nem is nagyon lesz ilyen..

    előzmény:
    Csirkemutáns (50)
    2015-05-22  19:49
  19. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. május 22. 20:1458.

    Hát persze, nyisson csak be az idiótája. De aztán ne csodálkozzon, ha mondjuk hozzávágnak egy papucsot. 


    Amúgy, ha a gyerek már külön lakásban élne, akkor is rátörne hivatlanul?


    Általában, ha az ember megy valakihez, csönget vagy kopog. Ez alól a saját családtagja miért kivétel?

    előzmény:
    Csirkemutáns (44)
    2015-05-22  19:39
  20. 2015. május 22. 20:0457.

    Milyen volt a viszonyod a szüleiddel?


    Amúgy én 11 évesen aludtam először a barátnőmnél, persze a szülők otthon voltak, vacsorát adtak nekünk és este lefektettek minket - persze így is ment a viháncolás éjfélig. :D

    előzmény:
    Capuccino (56)
    2015-05-22  20:01
  21. 2015. május 22. 20:0156.

    én azt látom nem is csak a szűk családon, hanem a konkrét példaképeken múlik végül. sokan nem a szüleikhez igazodnak mintában.


    szóval az együtt töltött idő, a követhető példa a meghatározó. És ez felülírja végül a lázadást. Ha valakinek nincs ilyen mintája, akkor van gáz, és fifty-fifty...


    amúgy én pl már 13 évesen is voltam ottalvós buliban. ilyet sose kértek, hogy egyedül menjek haza valahonnan. sőt tiltva volt!! csak társasággal, akiket ismerünk, egymásra vigyázva. Mondjuk ha már nappal egyedül mászkáltam  du 3 kor is láttam nem akkora buli ez.. jobb ha többen vagyunk.


    de mondjuk részeg sose voltam, annak ellenére hogy nyomtam rendesen a reggelig házibulikat, és nem voltam eltiltva az ivástól. sose dohányoztam. sose drogoztam, pedig lazán hozzájuthattam volna kamaszként. de még egy füvescigim se volt. És igen ez az én döntésem volt.


    hogy sikerült e az életem? hát mostmár sok év meló után mondhatom, számomra is meglepő de igen :) lett családom, amire sok esélyt nem adtam anno, megismernek a 25 évvel ezelőtti ismerősök is, sőt vannak ilyen régi barátságaim.


    gazdag az nem lettem ez tény. de amikor a nagyobb keresetet kellett választani, mindig a megvagyok, de 100% ban maradhassak egyedül a melóban verziót választottam. És ma is így tennék. 8 évesen is ezt akartam, és még mindig ezt gondolom hoszútávon járhatónak. szóval megy ez.


    pedig aztán jósoltak mindennek a konzervatívok kamaszkoromban...


     


     

    előzmény:
    Csirkemutáns (1)
    2015-05-22  17:13
  22. 2015. május 22. 19:5855.

    Mindenki a saját kárán tanul. A dolog lényege talán ott van, hogy - bocsi, csak példaként említem, nehogy megijedj - tegyük fel kipróbálja a drogot. Nem tetszik, tanul belőle, aztán eszébe jut az értékrend, hogy te mit tanítottál neki és helyesen fog dönteni!


    Vagy tökrészegre issza magát, másnapos, mint a kutya, aztán rájön - ez nem szolgálja az érdekeit, nem ezt a mintát látta otthon és ezért nem fog beleilleni a rendszeres lerészegedés az értékrendjébe sem.

    előzmény:
    Lillaréka (53)
    2015-05-22  19:54
  23. 2015. május 22. 19:5554.

    Tudtommal nem.
    amig itthon voltak nem dohányoztak... 
    A férjem egyébként  4 éve hagyta abba.... előtte   sajnos dohányzott kb 10 éven át.

    előzmény:
    dunakanyar (51)
    2015-05-22  19:50
  24. 2015. május 22. 19:5453.

    :-D-- 
    igen... 
    aztán 2év múlva össze is házasodtunk..


    De egyébként.. tényleg a saját példánkból tanultuk meg azt,  amiről itt eddig beszéltünk. hogy milyenek Ne- legyünk.


    Nem vagyok naiv.. biztos az én gyerekeim is elkövetik a saját maguk stiklijeit..   bulizni járnak.. meg ki tudja mit művelnek...  hiszen a két nagyobb  pesten tanul- dolgozik....
    Most már csak abban bizom, hogy nem bactam el nagyon.. ha még mindig elmondják  hova mennek mit csinálnak... milyen  volt a legutobbi koncert.. vagy buli..
    tudok szerelmekről- és  szakitásról ( az miatt pont nagyon szomorú vagyok)....

    nem akarok az örökös aggódásommal az idegeikre menni-- nem mindig sikerül .

    előzmény:
    Csirkemutáns (49)
    2015-05-22  19:48
  25. 2015. május 22. 19:5352.

    Szerintem ez a dohányzás dolog kicsit olyan, hogy szeretem a spenótot, vagy sem (NEM!). :D Vagy hogy szívesen nézek-e vígjátékokat, vagy sem.


    A szüleim sose dohányoztak - én dohányzom.

    előzmény:
    dunakanyar (51)
    2015-05-22  19:50

Címlap

top