Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ez most gáz, vagy nem?

Ria_86
Létrehozva: 2015. május 20. 15:12

Sziasztok!



Arra lennék kíváncsi, kívülállók hogyan látják a kapcsolatomat.

29 éves vagyok, a párom 55. Nem is ez igazából a lényeg.


A probléma az, hogy úgy érzem, őt nem érdekli semmi. Nem érdekli az egész kapcsolatunk jövője, az, hogy előrelépjünk, csak él bele a nagy világba. Tudni kell, hogy mindketten 100-120 között keresünk, az ő lakásában lakunk. Sosincs pénze, mert állandóan elszórja, lemegy a kocsmába hetente egyszer és akkor 20 000 Ft-ot eliszik és elszerencsejátékozik. Ilyen kereset mellett ez elég nagy kiadás, a hó végére sosincs pénze és mindig én állok minden költséget a kaját meg a többit. Nekem is van egy lakásom, arra jelzáloghitelt vettünk fel, mert az autóját végrehajtók el akarták vinni. A kölcsön felét nekiadtam, úgy terveztük, hogy együtt fizetjük a törlesztőt, de ezt a pénzt is ahelyett hogy lakáscsinosításra stb. költötte volna elszórta hülyeségekre. Már többször kértem ne játsszon el ennyi pénzt, de újra és újra megteszi, mert azt hiszi nyer. 

De az érem másik oldala. Végre találtam valakit, aki tényleg szeret, nem csal meg, nem ver át, tisztel és próbál azért a kedvemre tenni. Nem korlátozza a személyes szabadságomat, nem számoltat el, sok a közös program, ami nagyon jól telik. És persze szeretem én is, nagyon működik köztünk a kémia.


De úgy érzem lehúz. Képtelen vagyok mellette előre lépni, gyakran rajta idegeskedem, hogy miket csinál. Egy helyben toporgunk. De sajnos úgy érzem nem tudnék nélküle élni, miközben az eszemmel tudom, hogy nélküle nem vettem volna fel hitelt a lakásomra, és már előbbre tartanék anyagilag is, a karrieremben is.
Viszont nagyon sokáig egyedül voltam, sokan becsaptak, játszottak velem, és ezeket nehezen hevertem ki. Ő igazán szeret és engem akar, csak ilyen ..nem is tudom.. lusta.
Nem tudom mit tegyek. Lehet, hogy csak én túlzom el és vagyok túl érzékeny?
Köszönöm előre is a véleményeket.
  1. 2015. május 21. 13:11101.

    Hat ugy latom ez az uj trend ma Magyarorszagon. Egy nonek KELL egy pasas, MUSZAJ egy himet felmutatnia, meg akkor is, ha csupan egy huvelykmatyi. Ki kell, el kell a pasast tartania a nonek, meg akkor is, ha a no ebbe belerokkan.  Oly melyre sullyed a no, hogy a valahai labtorlobe lemenes mar Himalaja.

    előzmény:
    Ria_86 (1)
    2015-05-20  15:12
  2. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. május 21. 12:41100.

    A nők úgy általában véve hülyepicsák.


    Mindig ez a hülye SZERELEM..na, erre alapozni egy életet..imádom az efféle naivitást. 


    "csak mert szeret" na, ez aztán perspektíva..az életedet meg megeszi..fasza..

    előzmény:
    évi* (98)
    2015-05-21  12:27
  3. 2015. május 21. 12:2999.

    LEhet szeretni egy alkoholista-szerencsejátékos-lúzer seggfejet??? Szerintem inkább azt a férfit szereti, akit ebbe BELEKÉPZEL.

    előzmény:
    Csirkemutáns (60)
    2015-05-20  20:29
  4. 2015. május 21. 12:2798.

    Mé'? De nincs igazam???


    Mennyire hülyék tudnak lenni a nők: majd én megmentem / megváltoztatom...Szeret - a maga módján...Aha, ahogy azt Móricka elképzeli...


    Kéne a francnak. Szánalmas lúzer az ilyen. Heti 2-3x a csehóban, a pénzemet meg szerencsejátékra tapsolja el úgy, hogy ott a saját kölköm, akitől elveszi...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (95)
    2015-05-21  12:20
  5. 2015. május 21. 12:2497.

    Ezzel az a gond, hogy TE szereted, és problémád NEKED van.


    Ő pedig magasról tesz arra, hogy neked mi a problémád, amiből feltételezheted, hogy nem szeret, csak kényelmes neki, hogy van, aki fizet, gatyát mos.

    előzmény:
    Ria_86 (53)
    2015-05-20  20:10
  6. 2015. május 21. 12:2296.

    Én akkor is kirúgnám az ilyet, ha szeretem. Aztán megsiratom és továbblépek. Tartom magam többre, mint egy lábtörlő.

    előzmény:
    Csirkemutáns (41)
    2015-05-20  19:58
  7. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. május 21. 12:2095.

    Nagyon kemény szavak ezek!

    előzmény:
    évi* (94)
    2015-05-21  12:16
  8. 2015. május 21. 12:1694.

    Te hiszel a meskében??? Mi az, hogy mentse meg, rángassa el dokihoz? Ez egy 55 éves felnőtt ember. Ha a faszi úgy döntött, hogy piázik, akkor piázik. Max. azt kell eldönteni, hogy akarok-e egy részegessel élni.

    előzmény:
    Csirkemutáns (33)
    2015-05-20  19:47
  9. 2015. május 21. 12:1293.

    szia !


     


    Szerintem gáz.


    Nem olvastam végig a többi hozzászólást. 


    Azt írod nem akar semmit, nem tervezi a közös jövőt.  55 évesen szerintem már nem akar semmit, gyereket biztos nem (bocs ha másként látom), egy nyugalmas, kényelmes életet akar, amit napról napra élhet egy nő oldalán. De te 29 éves vagy ! Természetes hogy te másra vágysz. 


     


    Anyagi dolgokra fordítva a szót. Vidéken éltek vagy Pesten? Nem mindegy a  kereset megítélése szempontjából, mert Pesten jóval drágább az élet. Itt vidéken gyerek nélkül el lehet ennyiből éldegélni, de ha már gyerek is lesz , az húzós lesz. Főleg ha el is issza a fizetés egy részét. Én biztos ragaszkodnék a külön kasszához, és elkérném tőle az összes költség felét. A többivel csinál amit akar (már ha marad neki). 

    előzmény:
    Ria_86 (1)
    2015-05-20  15:12
  10. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. május 21. 12:0392.

    és úgy tartod, hogy ez az ember méltó apakép, biztos érzelmi és anyagi háttér a gyerekednek?


    mert az egy dolog, hogy te saját magad melyik polcra helyezed (jó alacsonyra), de a gyerekednek is ez a maximum amit te a fickón keresztül nyújthatsz neki? őt is ennyire tartod, hogy össz-vissz ez jár neki?

    előzmény:
    Ria_86 (30)
    2015-05-20  19:42
  11. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. május 21. 11:1991.

    Ugyan már.Ezt csak első felindulásból mondod.


    Majd ha belegondolsz a szituba, akkor mélyebben is át tudod érezni a sztori nagyszerűségét.

    előzmény:
    évi* (89)
    2015-05-21  10:40
  12. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. május 21. 11:1390.

    A világ legjobb dolga: eltartatni magát, kaja,ruha, mosás, ágyikó, zseton, családi élet.


    Cserébe meg esetleg egy barackot nyomni a kihasznált fejére.De csak akkor ha nem balhézik mindenért.Vili.


    Aztán  majd a kezelést/ alkolol és szenvedélymentesítést  is csak kinyögi valahogy az a szerencsétlen barom. Hiszen ez a dolga! Hiszen a párja nem vonhat meg tőle semmit!


    És milyen igaza van.


    Kedves Tnyitó!


    Ne kekeckedj ezzel az emberrel.Ő szeret téged.Nem számít semmi és senki.


    Apropó senki, ugye ezt  majd a gyerekednek is megtanítod.Ha fiú, akkor álljon a sarlókára és a végletekig szolgáltassa  ki magát..És ha lánykád van, akkor  remélem már most letörted az önbizalmát és csak nyugodtan bíztasd arra hogy neki egyéb dolga az életben nincs, mint   ura és parancsolója kénye kedve szerint szolgálja őt.Vagyis, a te példád irányadó a gyereked számára.


    Szóval, önző és nyomorult lélek az, aki  erről a stünci emberről rosszat mond!


     

  13. 2015. május 21. 10:4089.

    Igen, nagyon-nagyon GÁZ!!!!


    Menekülj ellentétes irányba, ahogy csak bírsz!


    Ez a faszi akkor sem kéne, ha ő lenne a világon az egyetlen, és rajtunk múlna az emberiség fennmaradása. Ez egy igazi f...fej.

    előzmény:
    Ria_86 (1)
    2015-05-20  15:12
  14. 2015. május 21. 10:3888.

    Ezt komolyan kérdezed? Oltári gáz a dolog, nem akarsz családod, gyereket?


    120.00-t keres és még abból is eliszik? Menekülj, még ha nehéz is, mert egy alkoholista mellett sosem lesz normális, sőt semmilyen életed.


    Kérje segítséget a valós életedben is.

    előzmény:
    Ria_86 (1)
    2015-05-20  15:12
  15. 2015. május 21. 10:2287.

    "Ő igazán szeret és engem akar" Hatalmas tévedés. Azt a biztonságot szereti, amit adsz.

    előzmény:
    Ria_86 (1)
    2015-05-20  15:12
  16. 2015. május 21. 10:1386.

    Olvass utána, hogy milyenek a szenvedélybeteg emberek. Tökéletesen ráillik a párodra.


    Igaza van Csirkemutánsnak abban, hogy orvosi kezelésre szorul. Azonban addig, míg ő saját maga nem látja be, hogy beteg, esélytelen minden hozzátartozói próbálkozás. Belegebedhetsz, cipelheted akárhány orvoshoz, amíg nem látja be, hogy baj van vele, eredménytelen lesz minden.


    Az lehet számodra a legcélravezetőbb megoldás, ha nem adsz többet neki pénzt. Kérdés, hogy meg tudod-e állni, mert iszonyat hatásosan ki tudják zsarolni az emberből a pénzt. ("ha nekem lenne, én adnék neked" ez csak egy aprócska példa erre).


    Az alacsony önértékelésed miatt kerültél bele a csapdájába. Ha nem lennének ilyen emberek, mint te, szegény szenvedélybetegek igencsak húznák a rövidet...


    Akkor teszel jót vele (és magaddal is), ha nem adsz neki pénzt. A továbbiakban meg eldől, hogy ő erre hogy lép: keres magának másik pénzeszsákot, vagy szeret téged annyira, hogy veled marad és kezelteti magát....


     

    előzmény:
    Ria_86 (1)
    2015-05-20  15:12
  17. 2015. május 21. 09:2585.

    Ettől függetlenül tartom magam ahhoz, hogy semmi közünk ahhoz, miért él egy nálánál sokkal idősebb férfival, mert nem a mi dolgunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (83)
    2015-05-21  09:18
  18. 2015. május 21. 09:2484.

    Nézd, kedves.


    Először is nem személyeskedtem, ha jól emlékszem.


    Másodsorban egy magánvéleményt kérlek ne minősíts le "szemét kötekedő" válaszként, hogy téged idézzelek.


    Ha jól emlékszem, teljesen normális stílusban mondtam el a véleményemet az adott témáról, tehát ebbe kétlem, hogy lenne mit belekötni. Elfogadom a véleményedet, tiszteletben tartom, de ettől függetlenül az enyémet sem fogom megváltoztatni.


    Mellesleg én nem "kinyomom" a "kötekedő" és "szemét" válaszomat, csak igyekszem a kérdező segítségére lenni. Ennyi az egész.


    Remélem ezzel nincs gondod, ha van, az a te dolgod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (83)
    2015-05-21  09:18
  19. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. május 21. 09:1883.

    Ne haragudj mar , de nezzed meg ezt a szemet kotekvo valaszt , amit itt hirtelenjeben kinyomtal...


    KERDEZI, MIT GONDOLUNK ROLA. BENNE VAN A KOR IS A KERDESBEN.


    Engedd meg, hogy , ahogy tettem, nagyon udvariasan , es jelzozes nelkul , valaszoljak a topikinditonak , ugy , ahogy en erzem. OK?


     

    előzmény:
    Csirkemutáns (82)
    2015-05-21  09:13
  20. 2015. május 21. 09:1382.

    Nem értem ebben a fórumban miért alap két dolog.


    1. A kérdésre való válasz helyett a kérdezőt minősítik, alaptalanul, úgy, hogy csupán annyit tudnak az életéről, amit ideírt, az ő szemszögéből.


    2. A topik egyértelműen kamu, ha valakire nem lehet ráhúzni egy skatulyát.


    És még valami. Mi közünk van ahhoz, hány évesek? Miért nem áll jogában eldönteni mindenkinek, kivel, mekkora korkülönbséggel akar élni?


    Most kövezzetek meg, de pont az ilyen és ehhez hasonló társadalmi elvárások miatt van annyi önbizalomhiányos ember, mert szégyellni kell magukat azért, mert nem lehet őket beskatulyázni. Aki más, az mindjár sz*r ember is? Mit változtatna, ha a nő idősebb, vagy a pasi fiatalabb lenne?


    A gond a játékszenvedély és a lehúzás, sajnos ez minden korosztályban előfordulhat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (80)
    2015-05-21  09:07
  21. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. május 21. 09:1181.

    A problema ott kezdodik, hogy 29 es 55 az jovo nelkuli. Ez a masodik mondat.
    Innettol kezdve hamis az egesz cucc es nem erdemes fejet torni rajta : kitalacio , kamu a tortenet. Vagy igazi Zola es nyomor...


    Persze nyugodtan gondolkozz rajta : en azt irtam, amit errol gondolok es nincs tobb mondanivalom a temaval kapcsolatban.

    előzmény:
    Csirkemutáns (79)
    2015-05-21  09:04
  22. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. május 21. 09:0780.

    Kezdjed ujra : Te 54 eves vagy es az alkoholista hazipapucsos urad 55. Nem latod, mi a jovotok , mert most mar beeri a mindennapi fincsi borsolevessel, amit csinalsz es felszolgalsz neki ...Kulonben jo faszi, nem ver , es mentek halaszlekostolora es kolbaszkiallitasra , meg lecsoversenyen is resztvesztek...



    Igy majd kapsz igazi valaszt a problemadra

    előzmény:
    Ria_86 (1)
    2015-05-20  15:12
  23. 2015. május 21. 09:0479.

    A probléma nem a pasi korára vonatkozott, hanem a szenvedélyére. 


    Szerintem a kérdező nem akarja őt elhagyni, a gond ott van, hogy semmilyen egyéb lépést nem tesz az ügy érdekében, bár az, hogy ideírt, az már a változásra való törekvés, ami jó jel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (78)
    2015-05-21  09:01
  24. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. május 21. 09:0178.

    Divat? ....egy fecske nem hoz tavaszt...  Es ha ezt szokta meg ? : alma es a fa sosincs messze egymastol.. ezt latta otthon , a csaladjaban az alkoholizmus normalis dolog...



    Nekem az nem stimmel a temafelvetesben , hogy jovojerol igen , de gyerekrol nem beszel... ebbol gondolom, hogy egy idosebb forumtars fogalmazvanya az egesz egy kibeszelgeteshez , falusi kispadi perlekedeshez... csak ugy..mert unatkozik es van Net.

    29 eves korban inkabb feszket rak surgosen es osztonosen  egy  fiatal no . Ehhez keres idealis helyet es helyzetet , nem a nemsokara kialvo gyertyaju apjakorabeli alkoholistat eteti...
    Ez egy  kitalalt hulye tortenet .
    Kivancsi lennek azokra a kozos programokra .........


     

    előzmény:
    KN18 (76)
    2015-05-21  07:46
  25. 2015. május 21. 08:4077.

    Igazad van, ez a pasi beteg és ha nem kezelik sürgősen a problémát, akkor sajnos csak rosszabb lesz.


    Ha a TI nem akarja elhagyni, akkor a megoldás az, ha orvoshoz viszi. Ha rákos lenne akkor is elvinnéd orvoshoz, nem? Most miért nem teszed?


    Én úgy vagyok vele, hogy a szeretteimet igyekszem megmenteni, mert lehet, hogy utána nekem jó lesz, de neki csak egyre rosszabb, és ha pl. az anyukám betegedne meg, őt sem adnám egy otthonba, aztán élném a boldog ki életemet. Persze ha már a gyerek sínyli meg, akkor más a helyzet.


    Én két dolgot nem értek, az egyik, amit már említettem, miért nem vitte még a kérdező orvoshoz a pasit, a másik, hogy miért ad neki pénzt? Ő rendelkezik a saját pénzével, joga van úgy dönteni, hogy nem ad neki, mégis megteszi, a férfi ezt pedig kihasználja.


    Érdemes lenne megnézni, hogyan reagál a férfi, ha nem kap pénzt. Innen nehézkesen lehet megítélni, de ha igazatok van, és lelép, akkor ott a megoldás és az ok is, amiért még TI-vel van.

    előzmény:
    Lillaréka (74)
    2015-05-21  06:10

Címlap

top