Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Főnök-beosztott viszony

Torolt_felhasznalo_981482
Torolt_felhasznalo_981482
Létrehozva: 2015. május 14. 21:40

Nemrégiben kezdtem az új munkahelyemen, ahol szuperül érzem magam :) Egy családi étteremről van szó - anya főz, apa intézi az ügyeket, a lányuk pedig felszolgálóként dolgozik. A csapatban még van 2 külsős szakács és én, mint felszolgáló. A lány most töltötte a 21-et, és miután elvégezte a vendéglátós iskolát felszolgálóként dolgozik - mellé kerültem én is, lényegében a főnököm.


Az utóbbi pár hétbe észrevettem, hogy a nyájas mosoly mögött egyfajta beképzeltség húzódik - úgy érzem, minden szavában gúny és kioktatás rejtőzik. Mintha "lenézne", mert én "csak" egy alkalmazott vagyok, akinek nincs zsír új Audija és Chanel cipője. Amikor lehetősége van rá, "rámsózza" a számára nemszeretem feladatokat, és utasítgat. Nyilván a főnök-beosztott viszonyban természetes, tehát nem is ezzel van a problémám, hanem azzal, hogy egyszerűen olyan stílusban adja elő a mondandóját, mintha egy 10 éves gyerekkel beszélne (még úgy is, hogy kettőnk közül én vagyok az idősebbik). Tudom, hogy több nő egy helyen - főleg ha főnök-beosztott viszonyban állnak, sosem egyszerű, de a helyzet kezd kényelmetlen lenni számomra.


Nyilván ő a "főnököm", hiszen a tulajdonos család tagja, de a lekezelő és lenéző, már-már megalázó stílust nehezen viselem. Hogyan kéne viselkednem, hogy ne egy koldusként, hanem emberként, felnőtt nőként tekintsen rám?


A munkámmal nincs kifogásuk, folyton dícsérnek, meg én is igyekszem a maximumot nyújtani, ami egyrészt nagyon jó érzés, de mégis úgy érzem, hogy a leányzó szemében egy csóró kis senki vagyok. 


Hogyan kéne viselkednem?

  1. 2015. május 17. 16:29226.

    Mi a problémád a hangnemmel?
    Semmi rosszat nem irtam, csupán annyi lett volna a lényeg, amit sokan még elragoztak rajtam kivül, hogy semmi- de semmi értelme azzal foglalkozni, hogy a munkaadónak milye van és mennyije...
    De ha te kedves topikinditó!!-  sok nicken bizonygatod  azt, hogy mégis van, és ez jót tesz neked, akkor tedd.


    elvégre ez egy forum, és ha valaki nyit egy topikot, akkor egész nyugodtan megteheti,  hogy hozzászól még pár nicken és bizonygatja a saját igazát.


    Ez leginkább akkor szokott előfordulni, ha a nyitó hsz-szel a többség nem ért egyet, és nem sikerül  vadidegen emberekkel felhergeltetni magad, abban, hogy igazad van.


     


    Javaslom, hogy alaposan olvasd el amit Sissi irt a topikba és próbáld meg értelmezni  , valamint megfogadni a tanácsait. 


     

    előzmény:
    kleina80 (220)
    2015-05-17  16:21
  2. 2015. május 17. 16:28225.

    Majdnem igy van, csak kifelejtettel 1szot a mondatodbol, hogy altalanosan igaz legyen. A mondatod helyesen: "Mindenhol megnezik EGYES emberek, hogy a masiknak milyen haza, autoja ... van. "


    Aztan a tarsadalomtol fugg, hogy ezen egyes emberek vannak-e tobbsegben vagy eppen kisebbsegben. Vannak orszagok, ahol normalis dolog alberletezni es nem a legujabb kocsival jarkalngatni, es nem a hazzal-autoval krealni egy latszat-eletszinvonalat. Ezen orszagokban a tobbseg carik ra, a masiknak milyen autoja van, meg van-e haza vagy eppen alberletben lakik. Aztan vannak orszagok, ahol nagyon fontosnak tartja a tobbseg, hogy a szomszed lassa, milyen auto all a kurvadraga hitelre vett sajat haziko elott, a huto meg hal'istennek nem atlatszo. 

    előzmény:
    kleina80 (213)
    2015-05-17  16:04
  3. 2015. május 17. 16:28224.

    Annyira röhejes, mikkor jönnek a félreértelmezett régi mondással, hogy "minden ember egyenlő".


     


    Hát igen. A jog előtt - erre vonatkozik a mondás.


     


    Nem pedig arra, hogy az ingyenélő, lusta herének is ugyanaz jár, mint az igyekvő, szorgalmas, éjt nappalá téve dolgozó embernek.


    És mindig a lustáknak jár a szájuk, hogy nekik miért nem jár ez vagy az... Hát jár! A szájuk. :-DDD


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (218)
    2015-05-17  16:15
  4. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2015. május 17. 16:25223.

    "Szerintem nem tipikus magyar mentalitas megnezni, hogy a munkaadonak milye van. Mindenütt megnezik azt. Vannak cegek ahol ezt ki is hasznaljak es elöirjak, hogy a fönökök milyen markaju, szinü autot vezethetnek."


    Ebből én nem ezt értettem. A céges autó fogalma azért világos :)

    előzmény:
    Lillaréka (221)
    2015-05-17  16:23
  5. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2015. május 17. 16:23222.

    Szerintem senki nem cáfolta az irigység létét. Csak sokan értelmét nem látjuk. 

    előzmény:
    kleina80 (220)
    2015-05-17  16:21
  6. 2015. május 17. 16:23221.

    Nekem ez ugrott be... hogy adott cég, csak bizonyos márkájú autót  ad cégesnek  és azt úgy matricázza, hogy képviselje vele a céget.  És igen, ebben az esetben meghatározzák mit vezessen az alkalmazott.
    A kihasználás ettől még előfordulhat...nem ezen múlik. Összefüggés sincs közötte.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (219)
    2015-05-17  16:15
  7. 2015. május 17. 16:21220.

    Az irigykedes egy emberi tulajdonsag akkor is az ha "megmergezi" a lelket. Es akkor is jelen van a hetköznapi eletben ha egyesek nem akarjak vagy nem kepesek ezt elismerni.


    Es engem az is erdekelne, hogy a te lelkednek eppen milyen a statusza amikor olyan hangnemben irsz mint a 206 os hozaszolasod. A te lelked nincs olyankor megmergezve?


     

    előzmény:
    Lillaréka (212)
    2015-05-17  13:59
  8. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2015. május 17. 16:15219.

    Igen, de te most a céges autókról beszélsz, az persze, az egyik multi, akinél dolgoztam otthon, 3 márkára szűkítette a kört, hogy miből lehet választani, azzal a 3 márkával volt szerződés.


    Ő azt írta, azt szabják meg, hogy mit vezessen és hogy ezt kihasználják a cégek. Ha meg a cég ad egy autót, azt annyira nem nevezném kihasználásnak :D

    előzmény:
    Lillaréka (216)
    2015-05-17  16:10
  9. 2015. május 17. 16:15218.

    szia..--
    hihi.. nekem is pont a- kommunizmus - ugrott be... a hszből...


     

    előzmény:
    antironia (215)
    2015-05-17  16:10
  10. 2015. május 17. 16:11217.

    akkor nézegesd és irigykedj.


    ha neked jól esik ezzel mérgezni a mindennapokat...


     


    egyébként.. nem vagyok a plafonon,.. leirtam a véleményem.


     

    előzmény:
    kleina80 (213)
    2015-05-17  16:04
  11. 2015. május 17. 16:10216.

    országtól függetlenül... a céges autó képviselheti a céget.. márkában - szinben- felmatricázásban.


    biztosan láttál már ilyet... :-)


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (214)
    2015-05-17  16:06
  12. 2015. május 17. 16:10215.

    Vegül is nem igazsagos, hogy vannak emberek akik a joletbe beleszületnek vagy öröklik es masok meg ehen halnak akkor is ha dolgoznak. Es az, hogy a szülök dolgoztak az nem a lanyuk erdeme.


     


     


    1) Hol van szerinted igazságosság a Földön (a te mércéddel mérve) ...??????


    Volt ilyen egyenlősdi próbálkozás (kommunizmus), de csúfosan megbukott.


    Az emberek többségének alaptulajdonsága a többre - jobbra törekvés. És te elvitatnád tőlük, ha ezzel többre is jutnak...????


    Általában pont azok szokták "köpködni" az igyekvőket, akik nem tartoznak  a "többre-jobbra törekvők" közé - a törekvés munka gyümölcsét viszont nagyon is szeretnék magukénak tudni. Hát ilyen nincs, és nem is lesz! Szerencsére. :)


     


    2) Mondta valaha is a lány, hogy az ő érdeme az, amit a szüleitől megkapott...?? Szerintem NEM

    előzmény:
    kleina80 (209)
    2015-05-17  12:45
  13. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2015. május 17. 16:06214.

    Azt elég nehezen tudom elképzelni, hogy egy munkahely megszabja, hogy milyen márkájú, színű autót vegyen bárki is az alkalmazottak közül. Tudnál rá példát mondani? Nem kötekedésből, csak tényleg érdekel, hogy ezt vajon melyik országban teszik lehetővé a törvények. 

    előzmény:
    kleina80 (209)
    2015-05-17  12:45
  14. 2015. május 17. 16:04213.

    te sem vagy szimpatikus, hogy azonnal a plafonon vagy.


    En azt irtam, hogy nem tipikus MAGYAR szokas  megnezni, hogy kinek milye van. Mindenhol megnezik az emberek, hogy a masiknak milyen haza, autoja ... van. 


     


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (212)
    2015-05-17  13:59
  15. 2015. május 17. 13:59212.

    Te tudod egyáltalán, hogy mi a - munkaadó -  ??
    Ki ir elő és mit??
    Totális zagyvaság amit összehordtál.
    A munkaadó  az a a tulajdonos.  Neki  nem ir elő senki semmit.
    Jelen esetben egy kis családi  vállalkozásról van szó.


    az alkalmazott meg alkalmazott, még akkor is ha éppen  főnök a státusza...


     


    Az irigykedés meg a másik  vagyoni helyzetének  vizslatása  csak megmérgezi a lelket. 
    De ha ez valakinek  kellemes, hogy igy élje az életét, ám tegye... de ne lepödjön meg, ha  nem annyira lesz szimpatikus a környezete számára  és azt  kapja amit a topikinditó.

    előzmény:
    kleina80 (209)
    2015-05-17  12:45
  16. 2015. május 17. 13:28211.

    Nanana, sosem voltam irigy. Sosem erdekelt, masnak mije van. Mert ha tobb, engem ugysem tesz boldogga. Orultem, amim nekem van, volt. A vilag persze, hogy nem igazsagos, nem jo, sosem volt az es sosem lesz. Most ebbe bele is lehet zavarodni, vagy mind ennek ellenere boldogan is lehet elni. Mindenki talalja meg a sajat utjat, masokat meg hagyjon beken, foleg ha segiteni nem tud, csupan artani lenne kepes.

    előzmény:
    kleina80 (209)
    2015-05-17  12:45
  17. 2015. május 17. 13:23210.

    Valszeg egyebkent sem tud sokat a tulaj lanyarol, de nem is kell, mint ahogy a tulaj lanya sem tud rola, pl azt sem, hogy pasija van, vagy egyetemre jar. Jobb munkahelyeken azert mi ilyeneket tudunk, es orulunk, mondom tiszta szivbol, ha a masiknak gyereke szuletik, vagy szepen halad az iskolaban, vagy okos, szep acgyereke, jo a ferje, stb...Nem szabad vetelkedni, magunkat soha nem szabad masokkal hasonlitgatni, mert az jora sosem vezet. Ez a vilag ilyen. A vilagot nem, de magunkat meg tudjunk valtoztatni, hogy nekunk jobb legyen. Na meg masokon is segithetunk. De ami nem megy, azt nem szabad eroltetni. Vannak emberek, akik alapbol nem szimpatikusak. Azokkal legyunk udvariasak, foleg munkahelyen ez kotelezo (lenne!), de ha nem igy van, magunknak kell merlegelnunk, nekunk mi eri meg. Volt egy unokahugom is, aki allandoan a munkatarsairol beszelt. Nem is volt elete, mert munkaban, munkan kivul is allandoan azon ragodott, melyik mikor mit mondott. Kezdo koromban allati egy szemet fonokom volt, akkor helyileg oda voltam kotve, akkor megedzottem, hogyan kell elviselni az ilyeneket, ha muszaj es nincs valasztas. Kemeny idoszak volt. Kitartassal mindig en gyoztem. Es tudom, munkahelyen a munkavegzes szamit. Abban ne legyen hiba, a tobbi felejtos.

    előzmény:
    kleina80 (209)
    2015-05-17  12:45
  18. 2015. május 17. 12:45209.

    Szerintem nem tipikus magyar mentalitas megnezni, hogy a munkaadonak milye van. Mindenütt megnezik azt. Vannak cegek ahol ezt ki is hasznaljak es elöirjak, hogy a fönökök milyen markaju, szinü autot vezethetnek.


    Es ha Levendulamag irigy az is erthetö. Vegül is nem igazsagos, hogy vannak emberek akik a joletbe beleszületnek vagy öröklik es masok meg ehen halnak akkor is ha dolgoznak. Es az, hogy a szülök dolgoztak az nem a lanyuk erdeme.


    Levendulamag, szerintem kövesd Sissi tanacsait. Vegezd el a munkadat es a többivel ne törödj. Es a szakacs megjegyzeseit is hagyd figyelmen kivül.

    előzmény:
    Lillaréka (206)
    2015-05-17  07:50
  19. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. május 17. 08:10208.

    tartom     tartok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (207)
    2015-05-17  08:07
  20. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. május 17. 08:07207.

    Minden benne van a  hozzászólásodban.Már csak meg kellene értenie.Ám attól tartom ez reménytelen.


     

    előzmény:
    Lillaréka (206)
    2015-05-17  07:50
  21. 2015. május 17. 07:50206.

    Dehogynem érdekel!
    Nagyon is érdekel..  a baromi nagy irigység, az beszél belőled!
    Máskülönben meg sem emlitetted volna az Audit és a lovét.
    És nem ragyogtatnád magad, hogy te -mit tettél le az asztalra- a lány meg csak megkapta...... - hányszor is irtad le?
    Gondolom a csaj  érzi , hogy irigy vagy rá.


    Lehet, hogy valóban fennhéjázó és pökhendi a csaj... de mi a fenéből gondolod, hogy  TE majd megnevelheted??
    és Honnan veszed, hogy neki is ugyanannyit kéne dolgoznia, mint amennyit neked?? -
    Ha valakinek van egy étterme,  gyára, üzlete, varrodája, kocsmája.. tökmindegy.. akármije....  NEM  kell  neki ugyanazt a melót elvégeznie  mint amit az alkalmazottnak.  AZ alkalmazott pedig nem azért van ott, hogy azt ragozza mije van a  munkaadójának és, hogy az mennyit is dolgozik,- vagy mennyit nem - a magánéletéhez sincs semmi közöd.

    Tipikusan magyar mentalitás azt lesni,  hogy a munkaadónak - milye van és mennyi...  AZT már nem lesed,  hogy a szülők mit tettek azért, hogy ez meglegyen?   A kiscsajra meg irigy vagy, hogy  beleszületett, egy jó anyagi helyzetű családba, amibe te nem születtél bele.
    Te tényleg azt képzeled, hogy kevesebb nálad a kiscsaj, mert    a családja a munkaadód??
    - Ilyen hozzáállással mégis mit gondolsz, mit vársz el?
    A szülők valszeg azért  nem vágtak még ki onnan, mert nagyvonalúak, és nem foglalkoznak az alkalmazott hisztériájával.... amig az aránylag rendesen melózik.
    Ezért irtam, hogy totál felesleges a hisztidet a szülők felé közvetitened, mert úgysem lesz igazad,  max kivágnak mint macskát carni, és akkor jöhetsz sirni a forumra... hogy a munkaadód a lányának adott igazat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981482 (199)
    2015-05-16  22:21
  22. Torolt_felhasznalo_261629
    Torolt_felhasznalo_261629
    2015. május 17. 00:44205.

    a  kis  SENKI  es  a  nagy  SENKI  acsarkodnak......


     


    erre  szoktak  mondani:  "tempest in a  teapot"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981482 (1)
    2015-05-14  21:40
  23. 2015. május 16. 22:54204.

    A nagy company-nk nem emeli a fizunkat. Hat o persze, hogy elismeri a munkamat. O mondta a nagyfonoknek, hogy en vagyok a legjobb,meg hogy o nagyon kedvel engem. O mondta szemembe. El kellett hinnem. O partol engem, hogy ott legyek. Hat akkor? En meg szeretek ott lenni, egyebkent minden nap egesz allo nap hulyeskedunk, nevetgelunk, meg persze, dolgozunk. Szerintem allatira elvezik a bemondasaimat. Nekem a legjobb, ha nem szolok, siman meguszom. Mert rengetegszer probaltam,de mindig ellenem forditjak. Nem eri meg. Inkabb hazamegyek, nevetek, mit szamit? Mar meg csak nem is kivanok neki semmi rosszat. O ilyen, sosem valtozik.  Van munkam, jol megelek, csak igy maradjon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981482 (202)
    2015-05-16  22:35
  24. 2015. május 16. 22:44203.

    Probalj meg lazitani. Lazan felfogni. Hogy nem szamit. Te cask tedd akotelessgdet. Semmi sem tart orokke, es amiert en irom az en dolgaimat, hulyet mindenutt talalsz. Amit nem tudsz megvaltoztatni, kar erolkodni.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981482 (199)
    2015-05-16  22:21
  25. Torolt_felhasznalo_981482
    Torolt_felhasznalo_981482
    2015. május 16. 22:35202.

    Le a kalappal, hogy így tudsz nyelni. Én azért szeretem azt, amikor elismerik a munkám. Ahogy azt sem szeretem, amikor én vagyok lecseszve a másik hibájáért, ekkor általában nem szólok semmit... Pedig pipa vagyok :D


    Igen, a lényeg, hogy megkapd a fizud de ha jól teljesítesz talán ez emelkedhet is, annak nyoma kell legyen.

    előzmény:
    Sissi52 (200)
    2015-05-16  22:31

Címlap

top