Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Felfàzàs

Mümüke
Létrehozva: 2015. május 10. 19:08

Sziasztok!


Most már kb 5. Hete szenvedek avval,hogy folyamatosan pisilnem kell.


Itthon semmi bajom, nagyon jól elvagyok.


Viszont ha elmegyek bevásárolni vagy munkahelyen vagyok,folyamatosan ingerel.


Jó az hozzá tartozik a dologhoz hogy egy húsüzemben dolgozom ahol elég hideg van.


Volt már másnak is ehhez hasonló panasza?


Én elmentem otthon orvoshoz azt mondta fel vagyok fázva és kész.kaptam antibiotikumot de semmit nem használt.


 


 

  1. 2015. május 11. 14:4326.

    Jó, OK egy fogsor rendbe hozása lehet épp tervezhető, de el nem tudom képzelni ,hogy tud valaki hónapokig aszalni egy hólyaghurutot. Attól meg lehet veszni, annyira kellemetlen...


    Nekem tavaly nyaralás alatt jött ki, Olaszországban simán kiadták patikában a Monurilt, még recept sem kellett, mint itthon. (Érthető okból a tenyésztés ilyen esetben nem játszik.)

    előzmény:
    Sushi (25)
    2015-05-11  14:36
  2. 2015. május 11. 14:3625.

    Na latod erre mondom: nem vagyunk egyformak.


    (Arrol nem is beszelve, hogy Nemetorszagban pl tb-re (nem igy hivjak) megy a nögyogyasz, a fogorvos, minden. Es több biztositobol lehet valasztani. Meg a termeszetgyogyaszatot, vagy a homeopatiat is van olyan eü.Bizt. ami tamogatja.)

    előzmény:
    évi* (24)
    2015-05-11  14:23
  3. 2015. május 11. 14:2324.

    Én Mo-n élek, de úgy gondolom, hogy ha külföldre költözöm, akkor megyek kocsistul-lovastul. Onnantól az a hazám. Ott megyek orvoshoz, ott jár a gyerek iskolába, ott vágják a hajamat, tömik a fogamat és a többi...


    Sőt, ha bajom van, akkor még a nyaralás során is simán beugrok a helyi turist ambulantara / poliklinikre, vagy ahogy épp ott helyben hívják...

    előzmény:
    Sushi (23)
    2015-05-11  13:40
  4. 2015. május 11. 13:4023.

    Ha te tudnad hogy en miket hallottam...


    En is külföldön elek, eszembe nem jutna azert repjegyet venni, hogy otthon menjek nögyogyaszhoz pl. Ha egyszer itt elek. Es ha vissza kell menni, mert megsem hasznal, allergias vagyok a gyogyszerre - akkor mar beszelek azon a nyelven? 


    raadasul azonnalra a repjegy többe kerül mintha kp fizetnem ki az alapellatast.

    előzmény:
    évi* (21)
    2015-05-11  13:00
  5. 2015. május 11. 13:0322.

    10-ből 9x jó a Monural. Maradék megy tenyésztésre és kap célzottan.


    Másnapra szűnnek a tünetek, ha jó a Monural, és ilyenkor a percek is számítanak, annyira tudja az embert kínozni, tehát azt nem bánom, hogy nem várunk eredményre.


    Abban pedig teljesen igazad van, hogy az AB bevétele előtt lehetne venni vizeletet tenyésztésre.

    előzmény:
    HataMari (20)
    2015-05-11  11:48
  6. 2015. május 11. 13:0021.

    Cystytis acuta - ennyit kell leírni egy cédulára + az eddig bevett gyógyszer nevét. Aki erre nem képes, azt olyan nehezen tudom elképzelni, hogy amúgy pedig elbodogul külföldön, netán még egy munkahelyen is megállja a helyét...


    Biztosítás nélkül pedig egyetlen napra sem teszem ki a lábamat az országból.

    előzmény:
    Sushi (19)
    2015-05-11  11:13
  7. 2015. május 11. 11:4820.

    tapasztalataim szerint hugyuti fertozes eseten:


    Magyarorszagon elmesz orvoshoz, egybol antibiotikumot ir fel vizelet laborvizsgalata nelkul.


    Ahol elek, eloszor kitenyesztik a vizeletbol a bacit, hogy celzottan gyogyszerezzek.


    igy szerintem:talan meg meg is gyogyitananakteged is a Te kulfoldi helyeden, ha elmennel orvoshoz.....

    előzmény:
    Mümüke (1)
    2015-05-10  19:08
  8. 2015. május 11. 11:1319.

    Az sem biztos, hogy jo a 4 par zokni, mert akkor a keringes nem megfelelö - barmennyire nem szoritanak, azert csak elszoritjak a keringest.


    Azert orvoshoz elmenni meg nem kell anyanyelvi szinten beszelni. Van rengeteg mas nemzetisegü minden orszagban, velük is kommunikalnak az orvosok.


    Off


    egyebkent ettöl tudnek a falnak rohanni, mikor külföldön dolgozok nem mennek ott orvoshoz ahol elnek es adott esetben ott van az orvos a szomszedban, de majd ha hazamegyek, majd ott elmegyek orvoshoz. Meg majd otthon jarok terhesgondozasra.


    Bocs. Nem a TI-nek szantam direkt.


    On

    előzmény:
    Mümüke (8)
    2015-05-10  21:35
  9. 2015. május 11. 10:0118.

    Én beszedtem a 3 hónapos kúrát 22.000 Ft-ért, egy hónap múlva újra ott volt a rohadék baci. Inkább elittam volna, az legalább meglátszik. :-)


    Végigbeszéltem az urológussal, hogy ez mennyiben lehet az én hibám, de azt mondta, hogy én mindent megtettem, nem volt szerencsém. Ennyi.


    Igen, ilyenkor a nagyon sok víz valóban enyhíti a panaszokat, de tényleg vedelni kell hozzá, de ettől még ORVOS, mert ez sem gyógyít.

    előzmény:
    Szezso (16)
    2015-05-11  09:40
  10. 2015. május 11. 09:5817.

    Azt mondta az urológus a tőzegáfonyára, hogy ha épp nincs fertőzés, akkor a nyálkahártyát kicsit ellenállóbbá teszi a kórkozókkal szemben. Tehát max. megelőz (de nem küszöböli ki a következő kórságot teljesen), de semmiképp nem gyógyít. És az is csak nagyobb koncentrációban (pl. walurinal max), de a hiperben kapható tőzegáfonya üdítő erre teljesen alkalmatlan.

    előzmény:
    antironia (15)
    2015-05-11  08:35
  11. 2015. május 11. 09:4016.

    Szia! Én ugyanígy voltam idén január-februárban. Otthon semmi bajom nem volt, aztán amint kimentem a hidegbe, jött a szenvedés. Plusz az egész napos ülőmunka sem segített.


    Szóval először is, a többieknek igaza van, orvoshoz kellene menned: legalább vizeletvizsgálat (van-e genny, vér a vizeletedben – nem biztos, hogy van, enélkül is lehetnek felfázásos tüneteid). Hasi ultrahang sem ártana, ami tisztázná, van-e valami gond a hólyaggal, van-e esetleg veseköved, cisztád.


    Amit orvos nélkül is megtehetsz, és javíthat az állapotodon (saját tapasztalat...): napi 2-3 liter folyadék, lehetőleg víz vagy gyógytea (kamilla, cickafark, medveszőlő). Sokszor kimenni pisilni, még azelőtt, hogy éreznéd az ingert. Tőzegáfonya kapszula/tabletta rendszeres szedése. Fehérnemű: csak normál vagy boxer alsó (ezekből is csak a nem túl szűk fazonok), tanga NEM! Színből lehetőleg fehér, vagy világos. Mosószerből antiallergén (én mosódiót használok). Szoros nadrág kerülése. Sajnos ki kellett iktatnom a ruhatáramból a szűkebb farmernadrágokat, mert amint felveszem, jönnek a tünetek: égő, csípő érzés, állandó pisilési inger. Leggingsben, szoknyában és kicsit bővebb vagy farmernél sokkal puhább anyagú nadrágban viszont nincs bajom.


     


    E.coli fertőzések megelőzésére ajánlják még az Uro-waxom kúrát, igaz, kicsit húzós a 3 havi kúra ára és receptköteles is. Neten elég vegyes vélemények vannak róla, van, aki esküszik rá, van, akinek nem segített. 

    előzmény:
    Mümüke (1)
    2015-05-10  19:08
  12. 2015. május 11. 08:3515.

    A tőzegáfonya max. placebonak jó.....  Kb. annak használ, akinek képzelt felfázása van...


     


    CSak alátámasztani tudom: vizeletvizsgálat, kitenyésztés, és célzott antibiotikum!!!


     


     

    előzmény:
    évi* (12)
    2015-05-10  22:33
  13. 2015. május 10. 22:5814.

    Végtelenül odafigyelek ilyenre (érzékeny a hólyagom, meg amúgy is), és akkor is benyaltam. Urológus azt mondta, hogy hiába minden elővigyázatosság, ha nincs szerencsénk, bárki megkaphatja. Nekünk nőknek túl közel van egymáshoz a két luk. Ennyi.


    Ha neked (még) nem volt, akkor szerencsés vagy. Még lehet. (Nem kívánom, csak kicsit "sértő" a feltételezés, hogy az ember nem tudja, hogy kell törölni, meg amúgy is retkes bugyiban jár...)

  14. 2015. május 10. 22:3713.

    Van egy rohadék E.Coli törzs, ami nem elég, hogy polirezisztens, de még termel egy bizonyos enzimet, ami semlegesíti azokat az AB-okat is, amik magára kórokozóra jók lennének. Na itt jön a Gentamícin injekció...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (11)
    2015-05-10  22:00
  15. 2015. május 10. 22:3312.

    Mindenképp vizelet-tenyésztés és célzott antibiotikum!!! Nonszensz, hogy ezt augusztusig akarod húzni. Nézd meg a szótárban, mit kell mondani, és írd le egy papírra. Ennyire nem lehet bonyolult akármelyik nyelv is az!!!


    Nekem volt egy ilyen makacs fertőzésem. Kaptam rá Monuralt (egy AB komplex húgyúti fertőzésre), nem múlt el. Tenyésztés. Egy olyan polirezisztens törzs tenyészett ki, amit csak gentamycin injekcióval lehetett kikezelni. Egy hétig naponta kaptam. Na attól elmúlt.


    Szóval ehettem volna tőzegáfonyát, meg öltözhettem volna melegen, ez aztán tuti nem múlt volna el...


     

    előzmény:
    Mümüke (1)
    2015-05-10  19:08
  16. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2015. május 10. 22:0011.

    Ha van ott biztosításod, akkor miért ne mennél? Hidd el, nem olyan ritkaság ez, hogy a nyelvi nehézségek miatt gondok legyenek, rengeteg nőnél előfordul. Antibiotikumok közül sem mind jó erre teljesen, nekem is volt olyan, hogy nem múlt el teljesen, amikor nem a "megszokottat" kaptam. Lehet, hogy nálad is meg fogja oldani az egészet egy másik antibiotikum. De tényleg menj el orvoshoz!

    előzmény:
    Mümüke (8)
    2015-05-10  21:35
  17. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. május 10. 21:4710.

    Nincs ott senki, aki a nyelvi nehézségeken  átsegítene téged ?


     

    előzmény:
    Mümüke (8)
    2015-05-10  21:35
  18. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2015. május 10. 21:399.

    Ezt SEMMIKÉPP ne hagyd augusztusig húzódni, komoly problémáid is lehetnek belőle. 


    Én egy időben nagyon sokszor fáztam fel, volt, hogy 2 óra alatt lett olyan a végeredmény, hogy megvádolt az orvos azzal, hogy már napok óta küszködök vele. Nem akarta elhinni, hogy előtte 2 órával még vidáman vacsoráztunk. De amióta nagyon odafigyelek arra, hogy elegendő vizet igyak (3 liter naponta) és azonnal elmenjek pisilni, ha érzem, hogy kell, hála égnek nem jött elő. Mindkettő nagyon fontos a megelőzésben és a kezelésében is.


    Mielőbb menj orvoshoz, de addig is igyál nagyon-nagyon sok vizet. 

    előzmény:
    Mümüke (4)
    2015-05-10  21:00
  19. 2015. május 10. 21:358.

    Persze van itt is biztositŕsom.Csak azčrt mŕsabb itt elmenni orvoshoz mint otthon.Azčrt az ember nem anyanyelvi szinten beszčli a nyelvet.


    De mindenfčlekčppen elmegyek orvoshoz itt is :) 


    Tőzegŕfonya kapszulŕt pont ma szereztem be.


     Melóba pedig mŕr ennčl több ruhŕt nem tudok felvenni mint amit szoktam :) 


    37es lŕbam van de mŕr 39es cipőt kčrtem hogy feltudjsk venni 4 pŕr zoknit.


    Bŕr igazŕbol a legnagyobb baj az,hogy egy helyben ŕllok egčsz nap a szŕmitogčp előtt a  hidegben.

  20. Torolt_felhasznalo_140624
    Torolt_felhasznalo_140624
    2015. május 10. 21:227.

    Tőzegáfonya tabletta, sok folyadék, lehetőleg egy hét otthon. Csúnya dolgok összejöhetnek, ha nem kezelődsz ki!

    előzmény:
    Mümüke (1)
    2015-05-10  19:08
  21. 2015. május 10. 21:216.

    El ne húzd augusztusig! Nagy bajt csinálhatsz magadnak! Én is remélem, hogy van biztosításod, ha eu-n belül vagy, akkor valami alap van mindenképp, nem? Akkor most szépen meséld el, hogy mi van rajtad, amikor dolgozol, mert elég valószínű, hogy ott fázol fel folyamatosan.

    előzmény:
    Mümüke (4)
    2015-05-10  21:00
  22. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. május 10. 21:045.

    Köszi.


    Nagyon stünci falat vagy te is.


    De, ott nem tudsz dokihoz menni? Csak van valamiféle biztosításod.

    előzmény:
    Mümüke (4)
    2015-05-10  21:00
  23. 2015. május 10. 21:004.

    Köszi a tippeket! :) Aranyosak vagytok.


    Egy a bibi, hogy ugye én külföldön dolgozom.Legközelebb meg sajnos csak augusztusban megyek haza.


    De akkor mindenféleképpen megyek dokihoz. De ha nem javulok akkor sajnos itt is muszály lesz elmennem. Bármennyire is tartok a dologtól.


     

  24. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. május 10. 20:533.

    Akkor menj vissza a dokihoz, ne hagyd magad lerázni.


    Ez nem normális állapot.Leginkább ne találgassunk mi lehet, hanem irány az orvoshoz vissza.Vagy egy másikhoz vagy egy harmadikhoz...........


     


    Addig is, tundrabugyi és halina csizma - ha lehet.

    előzmény:
    Mümüke (1)
    2015-05-10  19:08
  25. 2015. május 10. 19:332.

    Menj el urológushoz. A munkahelyeden meg úgy öltözz fel, hogy zokni, zárt cipő ( ha nem ez a kötelező, akkor is), szóval melegebben, a nadrág is legyen melegebb, mint egy másik munkahelyen.

    előzmény:
    Mümüke (1)
    2015-05-10  19:08

Címlap

top