Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Napi problémák amiket..

Torolt_felhasznalo_707841
Torolt_felhasznalo_707841
Létrehozva: 2015. Április 22. 11:01

Ha van kedved, gyere!


Napi problémák, amiket meg kell oldani.


Közhasznú topiknak szánom ezt itt a fórumon.


Hátha van olyan módszer, eljárás, tipp, hogy mit hogy célszerű megoldani. Hová forduljanak ügyekkel az emberek.Illetve milyen fellépés vezetett az ügyed megoldásához.


Hozz ügyeket és megoldásokat - remélem kudarc nélküli a legtöbb.


Semmi konkrét adatod, nevet, címet, beazonosításra alkalmas tájékoztatást ne írj.


Csak beszélgessünk.

  1. 2015. Április 22. 13:4226.

    Semmi kivetnivalót nem találok a leveledben. Pofátlanok. Ennyi.

    előzmény:
    Eperke2222 (21)
    2015-04-22  13:34
  2. 2015. Április 22. 13:3925.

    Eredeti állapotról készült képek OK, de készüljön kép a kupiról is.

    előzmény:
    Eperke2222 (21)
    2015-04-22  13:34
  3. 2015. Április 22. 13:3824.

    Igen, mindenképp nagyon kellemetlen a helyzet, ezért írtam máris, hogy mindenképp cél lenne a normális kapcsolat megtartása.


    Számlákat gondolom érdemes havonta ellenőrizni. A kaució visszatartásával ezért (sem) fenyegetőznék, csak elszámoláskor tenném ki a költségeimet.

    előzmény:
    asztanaviszta (20)
    2015-04-22  13:33
  4. 2015. Április 22. 13:3623.

    Úgy teheti, hogy egy reggel jött a markolóval, és eltűnt a járda. Slusszpassz. Ilyen egyszerű volt.


    Férjem azonnal jelezte az önkormányzaton, hogy jó lenne ezt még időben abbahagyatni velük, erre jött a fazon ide csengetni meg fenyegetőzni - én voltam itthon egyedül (ügyintéző lehet a haver, mert azonnal kiadta a nevünket / címünket). Utána itt ült a faszi 2 órát a ház előtt az autóban. Akkor férjem újra felhívta őket, és szólt, hogy jó lenne a fazont hazaküldeni, különben rendőrt hívunk. Erre eltűnt. Úgy gondolom, érthető, ha egy egészen kicsit háborít az eset. :-)


    Patika: Természetesen lendületből beszereztem máshol + akkor dobom ki a lejárt injekciót, ha már megvan az új. Mivel végtelenül felháborítónak tartottam, így este szépen elolvastam a kormányrendeletet (ide vontakozó rész kb. 1 A4 oldal) és megírtam a megfelelő helyre a mailt. Ha a többi patikának sincs ínyére kiadni, akkor a 6 éves gyerek feldobja a talpát, ha nincs szerencséje?!?!

    előzmény:
    asztanaviszta (17)
    2015-04-22  13:26
  5. 2015. Április 22. 13:3522.

    Közjegyző előtti szerződésünk van, azonnal végrehajtják, rendőrnek odaadom hogy itt a felmondás és nem mennek ki, kiteszik őket.


     

    előzmény:
    asztanaviszta (20)
    2015-04-22  13:33
  6. 2015. Április 22. 13:3421.

    Természetesen velük egyeztetett időpontban vittem az eddigi két érdeklődőt, nekik nem volt jó a szombat nem voltak otthon, hát átrakattam vasárnapra. Kénytelen vagyok hozzájuk alkalmazkodni, nincs is ezzel gond.


    Az eredeti állapot van lefényképezve, megvan még a hirdetés amire ők jelentkeztek, az akkori fotókkal.


    Amúgy a látogatás után amit küldtem nekik e-mailt és egyikük sem méltatott válaszra:


    "Sziasztok! Amiről tegnap beszéltünk: a hirdetésből kiszedtem a házszámot, hátha nem lesznek kukkolók, de meglévő hirdetésnél már módosítani/törölni utcát nem tudok, így ha nagyon akarják, sajnos meg fogják találni a nézelődők a házat. Április lévén jó lenne rendbe tenni az udvart, a füvet gondolom már sikerült lenyírni, a keverőt újra próbálkozom elvitetni, hogy rendben legyen a kert ha jön érdeklődő. Még egy kérésem van: takarításkor a zuhanykabin falát vízkőtlenítsétek, mert a faluban baromi kemény a víz, egy idő után már egyáltalán nem fog lejönni és soha többet nem lesz átlátszó üveg. Köszönöm. K."


    Na erre nem méltattak válaszra. Este írtam egy másikat hogy ha erre se, akkor felhívom őket és beszéljük át gondolom megsértődtek, erre aztán ma felhívott a srác és elkezdett személyeskedni meg elkezdte fikázni a házat:


    "Sziasztok! Tegnapi e-mailemre sajnos még nem érkezett tőletek valasz Minden esetre szeretnem kérni hogy mivel azota sem hagy nyugodni a dolog nyugtassatok meg, hogy a zuhanyzoban vissza lehet es vissza tudtatok állítani az eredeti állapotot hogy lejött a vizkő Kérem szepen azt is hogy ha viszek érdeklődőt es kint főleg hátul ilyen állapotok vannak szóljatok mert ez igy nem lesz jo Nekem sem de a pár eleg furán vette hogy a terasz mellett térdig er a gaz es ott a fűben a karácsonyfa Ha visszajönnek nagyon meg fogok lepődni Ha nem alkalmas ilyesmi miatt a dolog akkor legkozelebb lemegyek inkabb két órával elobb es letolom a füvet mert igy valoszinuleg teljesen feleslegesen autozok  le es tolom el mindannyiunk vasarnapjat Koszonom az egyuttmukodeseteket"


    Erre hívtak fel ma reggel hogy mi ez az adok-kapok részemről


    ??


    Nem hiszem hogy borzasztót kértem vagy udvariatlan lettem volna.




     


     

    előzmény:
    évi* (19)
    2015-04-22  13:27
  7. 2015. Április 22. 13:3320.

    Ez annyiban sántít, hogy nem mehet oda kénye-kedve szerint, csak akkor, ha a bérlő hozzájárul.


    A kaucióból meg nem nagyon fog tudni bármit visszatartani, mert, ha tovább durvul a helyzet, előfordulhat, hogy a bérlő elfelejt egy-két számlát befizetni, késve fog kiköltözni, stb.


    Jelenleg nálunk (sajnos) a jog a bérlőt védi messzemenőleg a tulajdonossal szemben.

    előzmény:
    évi* (19)
    2015-04-22  13:27
  8. 2015. Április 22. 13:2719.

    Úgy gondolom, hogy higgadtan és kedvesen megkérném őket mailben (szeretem, ha nyoma van), hogy a szerződésnek megfelelően legyenek kedvesek lenyírni / kitakarítani / mittudomén, és így jelezném a reménybeli vevő érkezését is.


    Folyamatosan vezetném, hogy nekem milyen költségem keletkezett, amiért mehettem többször 40 km-re füvet nyírni, stb. és amikor eljön az elszámolás ideje, akkor visszatartanám a kaucióból, és mehetnek dolgukra.


    Vagyok annyira genya (vagy csak már tapasztalt) hogy fényképeket is készítenék az adott állapotról...

    előzmény:
    Eperke2222 (13)
    2015-04-22  13:16
  9. 2015. Április 22. 13:2618.

    Az a baj, hogy ennek az árából bérlek 40km-rel odébb. Vissza nem megyek, napi 80km-t autózni kisgyerekkel. 3 évig csináltam, az ősszel azt mondtam elég. Nem vagyok hajlandó. Iszonyúan elfáradtam reggel fél 7-kor már a kocsiban voltunk és este 7-fél 8 mire hazaértünk munka, ovi, gyereknek edzés miegymás. Alig éltem.


     

    előzmény:
    asztanaviszta (15)
    2015-04-22  13:21
  10. 2015. Április 22. 13:2617.

    Az utolsó eset tényleg gáz, ezt nem is értem, hogy teheti, illetve, ha megtette, akkor a minimum, hgoy valamivel körbekeríti.


    Gyógyszernél én inkább elmentem volna egy másik patikába, nem levelezgettem volna, az a fontos, hogy mielőbb hozzájussak az életmentő gyógyszerhez.

    előzmény:
    évi* (14)
    2015-04-22  13:20
  11. 2015. Április 22. 13:2316.

    Hát igen, van olyan hely, ahonnan az ember vevőként seggel jön ki...Nem is a fű a gond, hanem meglátok egy elhanyagolt házat, akkor az jut eszembe, hogy na ez biztos, hogy alapvetően nincs karbantartva.

    előzmény:
    Eperke2222 (8)
    2015-04-22  12:33
  12. 2015. Április 22. 13:2115.

    Sajnos az ingatlan kiadással együtt jár, hogy a rend, tisztaság nem az, mintha saját magad laknád. Jobban amortizálódnak a dolgok.


    Ha komolyan az eladás mellett döntesz, akkor érdemes megfontolni, hogy a kiadást szünetelteted.

    előzmény:
    Eperke2222 (13)
    2015-04-22  13:16
  13. 2015. Április 22. 13:2014.

    Csak akkor szólok írok, ha tuti, hogy igazam van.


    1. 2012-ben bepereltük a Best Reisent. Első és másodfokon is megnyertük. Most fizetett. Ugyan csak 33%-ot csődegyezség keretében.


    2. Egy patika nem volt hajlandó berendelni a 6 éves fiam életmentő adrenalin injekcióját (súlyos mogyoróallergia), mondván nem éri meg nekik. Itt kormányrendelet egyértelműen szabályozza, hogy a beszerezhető gyógyszert kutyakötelessége berendelni és kiadni. Őket az ÁNTSZ Gyógyszerfelügyeleti Főosztályán panaszoltam be - pozitív választ kaptam.


    3. Bank: Apukám halála kapcsán, hagyatéki végzéssel a kezemben kértem őket, hogy számoljanak el velem. Közel 2 hónapig hitegettek, hogy a jogászuk épp felülvizsgálja. Hétfőn reggel dobtam egy mailt, hogy ha a héten nem kapok választ, akkor megy a levél az MNB-nek. Érdekes módon már sikerült is válaszolniuk. :-)


    4. Egy fazon pár házzal arrébb felbontotta a járdát és mélygarázs lejáratot csinált helyette. Úgy értsd, hogy sétálsz a járdán, és hirtelen egy másfél méter mély gödörbe lépsz, ha épp nem a lábad elé nézel...Velük folyamatban az úgy, mert csókosuk van az önkormányzaton.


    Van még egy pár...

    előzmény:
    asztanaviszta (5)
    2015-04-22  12:27
  14. 2015. Április 22. 13:1613.

    Természetesen van szerződés mely szerint ő rendben tartja takarítja, füvet is nyírja. Tudom ő maradna én meg eladnám, már így költöztek be az ősszel, még a szerződésbe is beleírtam hogy tavasztól újra hirdetem és érdeklődőkkel fogok jönni. Én értem hogy neki nem érdeke, nekem igen.


    Midnenképp szeretném megőrizni a jó viszonyt de ha valamit szóvá teszek akkor halálba sértődnek, e-mailre nem válaszolnak, utána meg jön a személyeskedés. Ezért mondtam OK ha nem fért bele az idén még a fűnyírás - bár férjen bele mert hozzá tartozik a rendben tartáshoz, ne hetente de 2-3 hetente igenis férjen - akkor lenyírom én, különben tök feleslegesen autóztam 2x40km-t és csesztem el a vasárnap délutánomat de az övékét is, ha kupiba viszem az érdeklődőket.


    Fenyegetőzni nem akarok. Remélem sikerül együttműködnünk és nem kell megválak tőlük. Másnap ki tudnám adni újra, ősszel mikor hirdettem is égtek a vonalak, annyian hívtak rögtön, három család másnap el is jött, mind kivette volna, őket választottam. Mindenkivel van konfliktus tudom, még szerencsém van velük de azért így is előfordul ez-az.

    előzmény:
    évi* (11)
    2015-04-22  13:12
  15. 2015. Április 22. 13:1312.

    Köszönöm fiatalka, aranyos vagy, nem is gondoltam hogy figyelemmel kísérik itt a sorsomat:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_707841 (10)
    2015-04-22  12:52
  16. 2015. Április 22. 13:1211.

    Úgy gondolom a szituációból, hogy nekik nem sürgős, hogy Te eladd - ez szívás...


    Van nektek szerződésetek? Vagy csak szóbeli megállapodás?


    Logikus lépés, amit írsz, de nem tudom, mennyire kivitelezhető, mert érdemes lenne egy normális viszonyt megőrizni, mert mindkét félnek előny ez a bérlet (neki van hol laknia, neked pénzt hoz). Ha neked annyira nem fontos a bérlő, akkor be lehet ígérni, hogy kirakod, ha nem működik együtt.

    előzmény:
    Eperke2222 (3)
    2015-04-22  12:11
  17. Torolt_felhasznalo_707841
    Torolt_felhasznalo_707841
    2015. Április 22. 12:5210.

    Eperke, régen olvaslak.Remélem lesz segítség, ötlet, mit hogyan.

    előzmény:
    Eperke2222 (3)
    2015-04-22  12:11
  18. Torolt_felhasznalo_707841
    Torolt_felhasznalo_707841
    2015. Április 22. 12:519.

    Szia!


    Számtalan megoldandó gond lép fel, nap mint nap.


    Az ezek megoldását segítő tanácsok mindig jól jönnek.Szerintem mindenkinek. Vannak akik  sokkal tapasztaltabbak bizonyos kérdésekben, talán jobban átlátnak dolgokat és már gyakorlatuk van sok mindenben.


    A topik célja ez,  közreadni a gondok megoldását segítő ötleteket, bajt és a megoldást együtt keresni.


    Persze, a döntés egyéni, de lehet hogy tudunk segíteni.

    előzmény:
    évi* (2)
    2015-04-22  11:57
  19. 2015. Április 22. 12:338.

    persze nem a gazt vagy frissen nyírott füvet veszi meg. De azért riasztó ha el van hanyagolva, mert idén még nem volt nyírva és bizonyos helyeken térdig ér a gaz. HOgy oda van dobva a lehulott fenyő a kerítés mellé, majd felvágjuk ha szalonnát sütünk alapon. És van a neten egy fotó pl a fürdőszobáról. Odajön és ahhoz képest igencsak mást lát. Egyáltalán nem mindegy az első benyomás, sőt.


     

    előzmény:
    asztanaviszta (6)
    2015-04-22  12:29
  20. 2015. Április 22. 12:327.

    Nem csak úgy, egyébként is egyeztetek, hanem mikor jönne a következő érdeklődő, mondjuk ismét 4-re, korábban odamegyek ha esetleg megint füvet kell nyírni...


    A szerződésben benne van hogy takarít és rendben tartja a kertet, füvet nyír. A fél centi vastag vízkő a zuhanykabinon a takarítás hiánya és nem biztos, hogy helyre lehet már hozni. Füvet nem mondhatom meg milyen gyakran nyírjon, de itt az idén még nem volt nyírva és ez látszott is. Mondtam is a srácnak, nem az a gond hogy nem friss vagy egyhetes volt a fű hanem hogy ősz óta nőtt, még tavaly én nyírtam utoljára októberben. Mondd azt hogy el vagy foglalva tedd ki nekem a fűnyírót az udvarra és letolom.

    előzmény:
    asztanaviszta (4)
    2015-04-22  12:24
  21. 2015. Április 22. 12:296.

    Azért abban biztos lehetsz, ha valakinek tetszik a ház, azt a gaz, és a vízköves zuhanykabin nem fogja elriasztani.

    előzmény:
    Eperke2222 (3)
    2015-04-22  12:11
  22. 2015. Április 22. 12:275.

    Ez azért elgondolkodtató..


    Mert, ha mindig van valamilyen ügyed hatósággal, szolgáltatóval, stb, akkor lehet, hogy ott más gond is van.


    Lehet, hogy csak annyi, hogy nem olvasod el figyelmesen a feltételeket (igaz, sokszor nehézkes azok értelmezése)

    előzmény:
    évi* (2)
    2015-04-22  11:57
  23. 2015. Április 22. 12:244.

    ha bérbe van adva az ingatlan, nem mehetsz oda csak úgy, ha előtte egyeztettél velük.


    Azt sem szabhatod meg, hogy mikor takarítsanak, nyírjanak füvet, stb.


    Akkor jogos a felháborodásod, ha emiatt az ingatlan állagában változás következik be. Pl. leesett cserép, emiatt beázás, stb.

    előzmény:
    Eperke2222 (3)
    2015-04-22  12:11
  24. 2015. Április 22. 12:113.

    A legjobbkor!!!


    Véleményetek érdekelne: szituáció a következő: családi házam nagy kerttel családnak bérbe adva. Fizetnek mindent rendesen, rend is van, mellette én árulom is a házat (ők sajnos nem akarják megvenni) - odaviszem hétvégén az érdeklődő párt: udvaron tökig érő gaz, láthatóan még idén nem nyírtak füvet. Mondja is srác most fogom lenyírni! Örvendek, egyeztettük az időpontot ők mondták mikor jó nekik, de jó lett volna előtte lenyírnod bakker... (Utólag azt mondta ő nem kapcsolta össze a háznézőket a fűnyírással - hát mondom ez a baj mert én de de ők is...). Másrészt a zuhanykabinban, ami átlátszó (kéne legyen) fél centis vízkő, nem lehet belátni rajta. Megemlítem, megsértődnek, e-mailemet válaszra se, telefonban személyeskedés meg a nemtommi miért nincs a házon olyan a nappali mint az akvárium stb...


    Szóval: szerintetek ha jön megint érdeklődő nagyon pofátlan leszek-e (mert így fogok tenni) ha néhány órával előbb lemegyek, körbejárom a lakást és az udvart és sk nekiállok megcsinálni ami nekem nem tetszik?? Nem a holmijukhoz szeretnék nyúlkálni természetesen és nem felülbírálni a takarításukat de ez most nagyon gázosan nézett ki - így feleslegesen viszek bárkit ha a látvány köszönőviszonyban sincs az általam feltett fotókkal.


    Mit gondoltok a helyzetről??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_707841 (1)
    2015-04-22  11:01
  25. 2015. Április 22. 11:572.

    Szia,


    Ez nekem való. :-) Valahogy mindig van valami ügyem hatósággal / szolgáltatóval / hivatallal... :-) Mondjuk nem csoda, nem bírom befogni a pofám, ha valami nem tetszik...


    Neeem, nem a hőbörgő fajta vagyok, hanem az először szépen-kedvesen kérő, majd a megfelelő levelet megíró. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_707841 (1)
    2015-04-22  11:01

Címlap

top