Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Közgazd-ként mit dolgozol?

Junókaa
Létrehozva: 2015. Április 8. 11:58

Közgazdászként végeztem sok évvel ezelőtt, előtte is csupa ebbe a sorba tartozó képzésen vettem részt, középiskolától kedve, ehhez kapcsolódó területen dolgoztam/dolgozom,


DE... egyre inkább azt érzem, hogy nem ezt szeretném csinálni. A közgazdász végzettség egy jolie-joker vmilyen szinten, de nem tudom, mihez is kellene kezdenem, amiből azért meg is lehet élni.


Informálódás miatt indítom ezt a topikot, hogy ilyen végzettséggel ki mivel foglalkozik, mi a munkája, hátha jó ötletet kaphatok.


Remélem sok hozzászólás lesz, eszmét cserélhetünk! Köszi!

  1. 2015. Április 12. 16:2353.

    A téma engem is foglalkoztat, szintén közgáz háttér HR-re nyergelve, non-profit, SSC, multi.. és mostanra kb. minden mást szívesebben csinálnék, mint ezt, csak azokból éhen lehet halni. Nem lehet, hogy nálad is ez a helyzet , egyszerűen lenyom az "iroda"..?  Ha anyagilag megengedheted magadnak, hogy kevesebbet keress, akkor sok mindent lehet csinálni, akár némi átképzéssel vagy egyszerűen kitanulni egy szakmát - egyébként viszont nehézkes. Talán hallottál a solymári cukrász "csajokról" vagy a közgazdász hátterű pék "fiúk"-ról... vannak jó váltások, de ezek időbe és pénzbe kerültek (no meg rengeteg energia).  Az is lehet, hogy beválna ugyanilyen jellegű munka, de teljesen más profilú cégnél, ahol legalább szellemileg inspirálóbb környezetben lennél ? 

    előzmény:
    Junókaa (1)
    2015-04-08  11:58
  2. 2015. Április 11. 10:1652.

    3 gyereke van lehet hogy nem nagyon er ra netezni.


    egyebkent is cask kevesszer  szokott hozzaszolni a topicokhoz, cask akkor nem kellene elinditania sem.

    előzmény:
    KN18 (51)
    2015-04-11  08:00

Címlap

top