Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hőszigetelés költsége

November5
Létrehozva: 2015. március 20. 21:44

Sziasztok!


Azoktól kérdeznék, akik az elmúlt egy évben szigeteltették a házukat. 1 m2 fal szigetelése hány Ft-ra jött ki? Tudom! ttól is függ, hogy mit használnak fel szigetelőanyagként stb. De bármelyik változat ára érdekelne.


Társasházban lakom és annyira jól megalkották a támogatásos rendszert, hogy, ha a házunk bele gebed, akkor sem felelünk meg, hogy elnyerjük az állami támogatást. Pl: 1 éves a tetőnk szigetelése és a legújabb módszerekkel csinálták, de 2 cm-el vékonyabb, mint a támogatáshoz előírt. Vagy: Mindenki cseréltetett ablakot, aki több éve, annak csak 5 légkamrás, de a 7 légkamra a minimum feltétel. Attól még az ablaka jól zár, de ez nem érdekel senkit, mert 7-es kell és kész. Így nem is küzdünk tovább a támogatás elnyerésére.


Bár, ezt sem értem, mert a másik lakótelepen szigeteltek és ott bizony látszik, hogy 1-2 lakásnál maradt a régi fa ablak. Gondolom nem volt a lakóknak pénze a cserére, de a szigetelés ment valamilyen pályázaton nyert pénzből.


Marad az önerős szigetelés, ebbe minden lakó benne is lenne. Kaptunk pár árajánlatot, lakásokra lebontva, hogy mindenki fizeti a saját falfelületét. 17.000 Ft/m2-es áron kaptunk ajánlatot.


46 m2 számoltak ki nekem, 782607 Ft lenne a szigetelése, színezéssel együtt.


Én értem, hogy van anyagköltség, munkadíj, állványozási díj + ÁFA. Viszont nem érzem azt, hogy spórolok. Ugyanis: a leghidegebb hónapban a gázszámlám 23 Ft volt, ebből, ha levonom a meleg víz fogyasztás, akkor 20 ezer forint a fűtési költségem havonta. Ez évente 4 hónapban van, de számoljunk 5 hónap hideggel, amikor 20 ezer a számlám (nov, dec,jan,febr,márc). Októberben mondjuk csak 10 ezer a fűtés.


Olyat még senkitől nem hallottam, hogy a fele lenne a fűtésszámla egy ilyen szigetelés után, tehát legyen csak 5 ezer a csökkenés téli hónapokban, így évente 5X5 ezer a csökkenés és mondjuk még van gázár emelkedés és a fél hónapok. Szezononként durván 50 ezer a spórolás. 


15 év alatt hozza be az árát. Ha... Kitart egyáltalán addig a szigetelés.


Persze az is csavar a dologban, hogy ekkora összeget (az én lakásom falfelülete a legkisebb, van olyan lakás, aminek 110m2 a fala) senki nem tud kitenni zsebből hirtelen. Ha hitelre menne a dolog, akkor 110 ezer a kamat a 782607 Ft-ra, amit 10 évig fizetnék. a többiek arányosan többet, szintén 10 évig.


Bevallom, hogy én többre saccoltam a falfelületem és kevesebbre a bekerülési költséget.


Kérem írjon az, aki részt vett már ilyenben megrendelőként vagy kivitelezőként.


Most ott tart a dolog, hogy még mindig szeretnénk, illetve jó lenne, de mindenki erősen elgondolkodott az árajánlaton. Van a háznak felújítási alapja, minden lakó rendesen fizet. Van bank, aki meghitelezné a költséget LTP mellett, tehát nem kell behajtani a pénzt lakásonként, biztos fizetők vagyunk.


Nem kis munka, 2 lépcsőház, 16 lakás érintett a dologban.


Kérem írjon az, aki megrendelőként vagy szolgáltatóként érintett szigetelésben és tud segíteni. Minden információt köszönök! Lakógyűlés van, lesz. Ötletekre nyitottak vagyunk! :)


Nov


 


 


 


 


 

Címlap

top