Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért jó a túlszaporodás?

badacsony
Létrehozva: 2015. március 20. 02:59

      Egy olyan témáról szeretnék beszélni, ami TILOSNAK SZÁMÍT,bár én nem értem h. miért.   Ezt a témát mindig teljesen helytelenül összekeverik a rasszizmussal, pedig semmi köze hozzá. ÉN SEM VAGYOK RASSZISTA!  Semmilyen népcsoportot nem bántok, minden emberfajtát egyenlőnek tartok.De úgy gondolom mégiscsak létezik egy probléma, amely jelenleg mégis bizonyos népfajtákhoz kötődik a világban.Ez pedig: A TÚLSZAPORODÁS.              


     Miért olyan szalonképtelen téma ez?  Miért nem lehet róla sokkal többet hallani?Miért nem lehet megkérdezni azt az egyszerű dolgot,hogy:HA A FÖLD TERÜLETE VÉGES, HA AZ IVÓVÍZBÁZIS VÉGES, AKKOR MIÉRT HAGYNAK BIZONYOS NÉPEKET A VÉGTELENSÉGIG SZAPORODNI? Hiszen ez senkinek sem jó, az érintett népeknek maguknak sem.


Járványok, éhínség, háború jár együtt azzal,amikor túl sok ember él együtt egy helyen! Ezek ellen aztán fellépnek a nemzetközi szervezetek mély együttérzéssel! A TÚLSZAPORODÁSRÓL VISZONT MÉG CSAK BESZÉLNI SEM LEHET!Hol van pl. az ENSZ ebben az ügyben? Legalább a megszólalás szintjén?


Ha Kína tudta  vállalni azt,h. állami szintről  visszafogja a szaporaságát, akkor más országokkal kapcsolatban miért nem lehet még csak óvatosan megemlíteni sem ezt a lehetőséget?


     Pedig a Napnál is világosabb:EZ EGY KÁROS FOLYAMAT, és a mai globalizált világban egyáltalán nem belügye egy-egy egzotikus országnak! AZ EGÉSZ FÖLDET ÉRINTI!    Jó lenne pl. beszélni a túlszaporodásról a környezetvédelemmel összefüggésben! Kimondani, h. nemcsak az a baj hogy a fehér ember TÚL SOKAT FOGYASZT, hanem az is, hogy  az egzotikus országok lakói SZINTÉN rohamosan élik fel a Föld erőforrásait, pl. a termőföldeket, erdőterületeket. --INDIA pl. már nem is olyan szegény, egyre magasabb életszínvonalon élnek növekvő környezetszennyezéssel, viszont a szaporaságot mégsem adták fel.MEDDIG LEHET EZT FOLYTATNI?


  Ha már nincsenek azon a szellemi szinten,hogy a születésszabályozást megvalósítsák,akkor legalább NEM KÉNE ŐKET ANYAGIAKKAL,ORVOSOKKAL TÁMOGATNI,nem?


  Mert ha ők nem tesznek semmit állami szinten a túlszaporodás visszafogására, akkor BIZONY EZ AZ EGYETLEN MÓDJA AZ EGYENSÚLY MEGTEREMTÉSÉNEK,a mi részünkről. A természet(sors) részéről pedig EBOLA, CUNAMI,HÁBORÚK,stb!!!


 Várom a hozzászólásokat lehetőleg a gyakorlati problémára koncentrálva! Nem emberbaráti szólamokra, hanem racionális gondolkodásra lenne szükség. Hiszen már a tigris is veszélyeztetett faj!

  1. 2015. Április 3. 22:24151.

    Nézd én nem tudok egyetérteni azzal, hogy bárki eldönthesse egy másik emberről, hogy sterilizálják vagy megöljék. Számomra ez bűn, ráadásul a történelem megmutatta, hogy hova vezet egy ilyen bűn, ha nagyüzemi méretekben kezdik művelni.


    Másrészről viszont a hozzászólásod elejével sajnos egyet kell értsek, tudom, hogy milyen a helyzet. Nem írtál újat. Az egészben két nagy probléma van:


    Ahogy írtad rengetegen rengeteget próbáltak értük tenni és nem mentek semmire. Szóval a dolognak egyenlőre nincs megoldása. (Amit te javasolsz az számomra nem elfogadható megoldás.)


    Másrészről meg kisemmiztek egy egész népet, elvették tőlük az életformájukat, és most azt várják, hogy szépen belesimuljanak a hódítók társadalmába és felvegyék az ő életformájukat. Ők meg erre nemet mondanak. Hát ez pont ugyanolyan, mint amikor az újgazdagok kiköltöztek Telkibe, és bántotta őket a disznószag. Mentek az Önkormányzathoz, hogy tiltsa be a disznótartást azoknak, akiknek már a nagyanyja is ott lakott és 100 éve is disznót tartottak...

    előzmény:
    Amarynda (74)
    2015-03-30  09:47
  2. 2015. Április 3. 22:14150.

    En mar belefaradtam a magyarazkodasba,hogy senki sem akar senkit kiirtani,csak a szive hasad meg,mikor latja ,hogy a picik a 2-ik evuket sem elik meg,es megis tovabb szulnek,met errol volt a cikk.

    előzmény:
    Amarynda (144)
    2015-04-03  05:39
  3. 2015. Április 3. 22:12149.

    Kicsit félreértetted azt amit írtam. Nem akarok én semmit sem tanítani bárkinek, nem gondolom, hogy a nyugattól kéne tanulni bármelyik elmaradott országnak. Pusztán leírtam azt a tényt, hogy azokban az országokban, ahol sikerült visszaszorítani a gyermekhalandóságot, a nők szabadabbak és iskolázottabbak lettek, ott mindenütt csökkent az egy nőre jutó gyermekszülések száma. Nem azt írtam, hogy ez a nyugati modell jobb, mint bármelyik másik, pusztán leírtam egy statisztikai tényt. Nem írtam azt sem, hogy bárkit is fel kell szabadítani.  Csupán leírtam, hogy ha egy nő saját maga eldöntheti, hogy szed-e fogamzásgátlót vagy sem, akkor csökkeni fog a születésszám. És nem kell végletekben gondolkodni. Nem azt írtam, hogy hirtelen legyen minden nő diplomás a fejlődő országokban, már az is nagy haladás lenne, ha mondjuk 8 évig iskolába járhatnának.


    Egyébként meg a kérdéseidre válaszolva: nem a nyugati nők nem egyenjogúak a férfiakkal, de mégiscsak egyenlőbbek, mint azok a nők, akiknek még a fogamzásgátló szedését is megtiltják.


    Az meg, hogy te ismersz olyat, ahol jön a harmadik gyereke baromira nem mérvadó. A statisztikai adatok (átlagok) a mérvadóak, miszerint csökken az átlagos (!) születésszám. Ettől még mindig lesznek nők akik ötöt vagy tizet szülnek.

    előzmény:
    mickamacka (73)
    2015-03-30  02:45
  4. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 3. 09:53148.

    Idezet a topikindito szovegbol:Hol van pl. az ENSZ ebben az ügyben? Legalább a megszólalás szintjén?


     


    Ott van mindenki a fronton , csak nem tudod, csak nem olvasod : vadaskodsz , alap nelkul . Fejeddel a homokban, s ausztral strucc modra , harmadik es Negyedik vilag elleni propagandara hasznalod a tudatlansagodat


    Az ENSZ-jelentés egyúttal rávilágított a gazdasági jólét gyermekvállalásra gyakorolt hosszú távú kedvezőtlen hatására is. A dokumentum készítői példaként említették Dél-Koreát, Tajvant, Szingapúrt és Hongkongot, ahol a GDP-növekedéssel párhuzamosan hirtelen visszaesett a születési arányszám. A jobb életkörülmények és mindenekelőtt a jobb egészségügyi ellátás kedvezően hat viszont a születéskor várható élettartamra, amely a világszervezet prognózisa szerint a jelenlegi 70 évről a századfordulóig 82 évre emelkedik majd. Mindeközben a társadalom folyamatos elöregedésére is számítani kell a fejlett és fejlődő világban egyaránt: előbbiben a mostani 23 százalékról 34-re fog emelkedni a 60 év felettiek aránya, míg utóbbiban a jelenlegi érték háromszorosára, 27 százalékra.


    Tehat : jobb korulmények a negyedik-vilagban , a harmadik vilagban = a szaporodas csokken
    Europaban a szaporodas szarnyattort


    Fejlett es fejlodo orszagban egyarant a TARSADALOM eloregedik


    Most akkor ezt egy picit magyarazom : ahogy fogyasztani tud a szegeny: kevesebbet szul...tehat az emlitett tulszaporodas lelassul
    Viszont : ahogy jobb korulmenyek kozott el egy ember, jobb az egeszsege : tovabb el...
    Europa nem csinal gyereket : fogyaszt es eloregedik

    Es akkor felteszem a kerdest : 60-65-70 eves korban nyugdijba vonul a nep mindenutt a Vilagon... es el meg 30 evig... Az igenyeit ki elegiti ki egy inaktiv oregnek , fogyasztasat ki csinalja , ki fizeti ? Ki fogja tolni a toloszeket ? Hova dobjak a pelekajat ? Ki tisztitja ki az ivovizbazisba befolyo orvossagot, kenocsot ? Hova tunik es ki tunteti el a tapszeren etetett kutyajanak/macskajanak E112-tol pirosas kakaja ? Ki fogja epiteni a aggbarat papihazakat ?...... ha ma a rasszistak euthanasiaval, sterilizalassal, eu-megvonassal , taplalekmegvonassal leallitjak a szaporodast ott, ahol meg van ?
    Persze , takarekoskodott a nagyi ... de halala es a kincsesbatyuja/terulj terulj asztalkajanak  kimerulese utan mi lesz, ha batyujat feltve  kiirtott , humanusan, egy generacio "fiatalt" es senki sem termelt elvernivalo erteket/penzt ?



    Az ilyen rasszista felhivasok , mint ez a topik , jobb, ha nem valnak valova...mert ha a hazug , buta fulekre talalt , allitasok  gyumolcsot hoznak, akkor ket-harom generacio alatt vege a Kanaannak .. az ilyen topik a sajat , Fogyasztoi es Foldrombolo,  feneke alatt vagja a gallyat..
    A fogyasztas tette tonkre a vilagot es az szennyezi , aki fogyaszt.
    Aki nem fogyaszt , az nem csinal lukat az ozonban...az nem vag fat Kazsivo kombi konyhabutorhoz , nem csinal koolajbol Barby-babat , nem ol le telelo medvet omega3-ert es nem teriti le a  tigrisbört a nyilt kandalloja ele a mahagoni padlora....es meg leirtam nehany hajatmereszto egyenlotlenseget a hozzaszolasaim elejen


     

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  5. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 3. 08:09147.

    A topikindito szovegbol: "....ÉN SEM VAGYOK RASSZISTA!..."


    Lehet tulszaporodasrol vitatkozni. Az sosem volt tabu.
    De abban a pillanatban, hogy szegregacio van , jelen esetben ujjal mutatva  kozos jellemzovel egy neptomeget : az egzotikus orszagokat , rasszista vagy.
    Kivettel a nepszaporodasbol egy reteget , elhelyezted Oket egy skatulyaban , aminek cimkejere odairtad , hogy ezek a Karosak , hogy ezeknek segiteni nem kell, jatsszon a termeszetes szelekcio a lagerben elkulonites , a megsemmisites , a sterilizalas.


    Es megvizsgalva azt, amit nekik tulajdonitanak : minden hamis vad.
    Ezek a fogyasztasi tarsadalom rasszista retegei  altal euthanasiara itelt  exotikus nepek ugyanis nem esznek, nem isznak , csontsovanyak , nem mozdulnak ki a taborbol, ott , a taborban  haldoklanak : ehseg , szomjusag, jarvany a mindennapos eletuk. Nincs kocsijuk, nincs medencejuk, nincs nyaralojuk, nem dobaljak a colas uveget , es a McDonald nylon staniclit es nem anyaznak , hogy a legujabb okosteli G4 fedese nem tokeletes es nem lathatjak az autobuszmegalloban a meteorologiai jelentest csak ugy, ha atkapcsolnak ingyen wifire...


     


     

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  6. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 3. 07:32146.

    Kicsit messzire elszaladtal a dolgokkal nem?


    en a macskam eledelere tobbet koltok 1 honap alatt mint egy mozambiki munkas egy eves keresete.


    akkor most ha nem tartok macskat akkor Mozambikban tobbet fog a munkas keresni?


    ebben a vilagon semi logika nincs.


    Ja es ne vard se tolem se mastol hogy lelkifurdalasunk legyen mert eppen kilottyintettunk egy pohar felesleges vizet vagy a macskanak megvettem az ennivalot ugyanakkor tudom hogy Mozambikban most ehen halt egy gyerek vagy nincs viz 50 embernek. az az o dolga a macska meg az enyem.

    idézet:
    Amarynda (145)
    2015-04-03 05:44:57

    Pontosan errol van szo.
    Es ezt kellene megertened : Ha van macskad , ha van kilottyitendo pohar vized  es a masik harmadik-vilagbeli , akit megolesre , sterilizalasra  itelsz ,  a macskad eletebe es a pohar kilottyintett vizedbe  nem tud belezavarni , akkor az a torekves es militalas , hogy a harmadikvilagbelit sterilizald, megöld , mert miatta a macskad eletveszelyben van , hamis vadakon alapszik.
    Ez a macska-kitero szalmabab erveles : veges ivovizbazisrol szo van a topikinditoban, tehat a vitanak resze . Az emlitett VIZ helyett Macskazva eltorzitod a vitat: nem azt pufolod, amirol szo van.


    En a topiknyitoban szereplo kerdesre valaszolok : ".....HA AZ IVÓVÍZBÁZIS VÉGES, AKKOR MIÉRT HAGYNAK BIZONYOS NÉPEKET A VÉGTELENSÉGIG SZAPORODNI?....."
    Es a valaszom az : a "bizonyos nepek" nem artanak a véges ivovizbazisnak = nem a tulszaporodas miatt van ivovizvalsag.
    Megismetlem:
    Kis kukucs a napi vizszuksegletre a vilagban--------->
    Hany szomjanhalo ember ihatna a lista elso orszaganak a napi fogyasztasabol ?


    ...es meg is lehet forditani a gondolkodast :


    57 kinyirt mozambikai egy amerikainak enged meg egy napi vizhasznalatot...
    Most azt kellene osszeszorozni, hogy hany ember van Mozambikban es hany ember van az Egyesult allamokban...
    USA :          318 697 314 fő
    Mozambik  :  23 700 715 fő
    Beszorozva :         Usa   573 * 318 697 314 liter NAPONTA
                       Mozambik    10*    23 700 715 liter NAPONTA


    Eredmenyhirdetes :
    USA naponta         182 613 560 922 litert fogyaszt az ivovizbazisbol
    Mozambik naponta       230 700 715 litert fogyaszt az ivovizbazisbol

    Az a ciki , hogy ha ezeket a tulszaporakat kiirtja a humanus harmad-vilag utáló  , akkor meg mindig meg kell valahol talalnia a napi 182 400 000 000 liter napi mosdo/mosogato/kocsimoso/utcamoso/uszoda/szokokut  stb vizet az amerikai tisztaknak...

    előzmény:
    Amarynda (145)
    2015-04-03  05:44
  7. 2015. Április 3. 05:44145.

    Kicsit messzire elszaladtal a dolgokkal nem?


    en a macskam eledelere tobbet koltok 1 honap alatt mint egy mozambiki munkas egy eves keresete.


    akkor most ha nem tartok macskat akkor Mozambikban tobbet fog a munkas keresni?


    ebben a vilagon semi logika nincs.


    Ja es ne vard se tolem se mastol hogy lelkifurdalasunk legyen mert eppen kilottyintettunk egy pohar felesleges vizet vagy a macskanak megvettem az ennivalot ugyanakkor tudom hogy Mozambikban most ehen halt egy gyerek vagy nincs viz 50 embernek. az az o dolga a macska meg az enyem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (130)
    2015-04-02  16:09
  8. 2015. Április 3. 05:39144.

    Vannak emberek akikkel lehet normalisan vitazni es van akikkel nem, ez mar cask igy van.


    veled lehet es meg masokkal is lehet, de van aki nem erti meg hogy 12 afrikai gyerekbol 11 meghal ha cask 2 szuletne akkor talan nmegmaradna mind a ketto.


    ja es tobb ivoviz is jutna nekik.

    előzmény:
    kekelefant (139)
    2015-04-02  23:06
  9. 2015. Április 3. 00:05143.

    Mint  a nyomozo  Colombo mondta:csak meg egy dolog.


    Ha mar valakit szidni kell a pazarlas miatt miert nem a Saudiakat  emlegetik,milliardokkal dobaloznak de meg nem hallottam ,hogy valahol is segitettek volna?Egy aranybol keszult luxus autoval kevesebb,sokat javitani sok orszag erdekeben,megsem hibaztatja oket senki?Miert?


    Az elirasokert bocsi,nem volt rajtam szemuveg.

    előzmény:
    kekelefant (142)
    2015-04-02  23:39
  10. 2015. Április 2. 23:39142.

    Ha en nem mosakszom,hagyom a hazam es az edenyeimet elkoszolodni,es elvisz mindent a dogvesz,az jobb?Amikor az Ebola virus kitort  Sierra leoneben es kornyeken,fehet doktorok mmentek le segiteni ,el is kaptak,szerencsere vissza kerultek es meggyogyultak[pedig abbol nem szoktak]millio szamra kuldtek a palackozott vizet es gyogyszereket,sot az egyik meggyogyult doktor rengeteg vert is adott,mi mast csinalhatunk?


    Na ez most mar a szemelyeskedes hataran van ,en kiszalltam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (130)
    2015-04-02  16:09
  11. 2015. Április 2. 23:28141.

    Mozdonj  narancsrol,es almarol beszelsz,Amarinda azt irta,hogy szivfacsaro latni egy 2-es picit aki nem is igen eri meg ezt a kort,de mar keszul a masik,es az sem lesz idosebb,es kellene elmagyarazni,hogy a kevesebb tobb lenne.


    Ahol tobb a folyo  a es a to ott a viz is tobb,ez egy teljesen logikatlan adatbazis,es aztan le is mentek Kenyaba egy ev mulva megnezni es kepeket csinalni,hogy milyen volt az adakozott vizmegoldo helyiseg?Mert erdekelne.Egy kis orszag vizhasznalatat nem lehet osszezavarni egy kontinensel.Nalunk viz szabalyozas van,heti egy locsolas,mas megoldasok.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (120)
    2015-04-02  14:22
  12. 2015. Április 2. 23:14140.

    Ezt eddig nem mertem leirni,igy is le leszek bunkozva,de tenyleg nem egy attraktiv nep,es talan a tanulasban is nehezebb nekik ,mint masoknak.Ehhez tanult antropologus kellene ,hogy meg lehetne erteni,es nem lenne rossz egy  ilyen  topik.

    előzmény:
    Amarynda (115)
    2015-04-02  11:03
  13. 2015. Április 2. 23:06139.

    A problema ott kezdodik, amikor azok akik sose jartak arra,fogalmuk sincs semmirol magasroptu vitaba kezdenek,adakazni meg egyiket sem hallottam.Van egy mondas :adj egy nap egy halat  es kenyeret  a nepnek es nem fognak fejlodni,vagy tanisd meg oket halaszni  es foldmuvelni ,akkor tobbre viszik.De amikor munkarol van szo,az mar nem az igazi,egyszerubb sorba allni a keszert.


    Sajna kar az idot vesztegetni ,ez az en velemenyem.Aki ugy gondolkodik,hogy valamit kellene valtoztatni,az menjen oda vigye a vagyonat es probalja meg.Aztan jojjon vissza,erdeklodve varom a tapasztalatot.


    Amirol irsz az nem rasszizmus,kozel sincs hozza,egyszeruen lehet ,hogy rossz dolgok tortentek 150-200 evvel ezelott ,de azota elhetne mindenki a lehetoseggel amit kapnak.

    előzmény:
    Amarynda (110)
    2015-04-02  10:19
  14. 2015. Április 2. 22:47138.

    Akkor mi egymas mellett beszeltunk,sajnalom ,ha felre ertettelek,de a zsido kiirtas kifejezetten anyagi okokbol volt ,tanult es okos nep,naluk voltak a bankok,es igy a jolet,es emiatt kellet eltuntetni oket.Avval csak egyet ertesz,hogy mennyit haracsoltak ossze,es a naciknak ebbol a penzbol volt az -Ogyessza -akik kisegitettek a nacikat argetiniaba,es egyeb helyekre ahol nem volt kiadatas?


    En nem emlitenem Mickamacka ti-rot egy lapon veled,mert te erted amirol beszelsz,o pedig csak egy papagaj,akinek fogalma sincs semmirol azert nem is valaszol rendszerint.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (108)
    2015-04-02  07:52
  15. hus
    hus
    2015. Április 2. 22:44137.

    Ha az egyik hozzaszolo olyan elesen tamadja a masikat, akkor annak alapja lehet. Maskepp, hogy lehet  hitelt adni az ilyen hozzaszolasnak?


    Erre lettem volna kivancsi, ezert neztem bele az eddigi hozzaszolasaiban. Ezt talaltam.


    Igazan Kina probalt tenni az ugy erdekeben, de meg ezt a szigoru rendszert is probaltak "kijatszani", inkabb elbujtattak a gyerekeket videken, nem anyakonyveztek, vallaltak a buntetest barmi is volt az ara.


    Rajottek, hogy sulyos dermografiai problemaval kell majd szembenezniuk, ha folytatjak.


    Egyebkent a tema nagyon jo es erdekes.


     

    előzmény:
    Amarynda (117)
    2015-04-02  11:17
  16. hus
    hus
    2015. Április 2. 22:11136.

    Valoszinu olvasod a topikot, ha mar nyitottad es meg csak egy hozzaszolasod volt, a topiknyito.


    A tema erdekes, megoldas kellene ra valamilyen modon, de idaig meg nem talaltak ugy nez ki a helyzete.


    Hagy idezzelek, hol tevedtel:


    " Semmilyen népcsoportot nem bántok, minden emberfajtát egyenlőnek tartok.De úgy gondolom mégiscsak létezik egy probléma, amely jelenleg mégis bizonyos népfajtákhoz kötődik a világban.Ez pedig: A TÚLSZAPORODÁS.  "


    "Hol van pl. az ENSZ ebben az ügyben? Legalább a megszólalás szintjén?"


    Hallottal az UNICEF-rol?  Ugy erzem nagyon sokat tesz a gyerekekert.


    Miert kevered ide az ENSZ-t? Hiaba probalnak megtenni mindent ami toluk telik, nincsenek annyian, hogy mindenki agyanal ott alljanak es a kello pillnatban megalljt parancsoljanak. Ha pedig nem vetted meg eszre az ENSZ-t emberek erdekeben dolgozni, az sajnalatos. Mit csinalnak a tagok?


    Osztonoknek hogyan lehet parancsolni? 


    Nem csak az ENSZ, hanem kulonbozo  orszagok is, akik megtehetik segiteni probalnak es elkerulni a katasztrofat, ami a nepszaporulatot csokkente.


    Legyen igazad az elso mondatban es csinald, hogy nem bantasz senki, minden nepcsoportot egyenlonek tartasz. Nagyon ertekelem benned.


    Amikor itt Eszak-Amerikaban aramszunet volt nem is olyan reg, (2003) akkor valamilyen oknal fogva 9 honap mulva  megemelkedtek az ujszulottek szama.


    Mit gondolsz, ha tobbszor lenne aramszunet, tobb gyerek  szuletne? Nem egy olyan elmaradott helye ez a vilagnak.


     


     

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  17. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 2. 20:25135.

    "Es a valaszom az : a "bizonyos nepek" nem artanak a véges ivovizbazisnak = nem a tulszaporodas miatt van ivovizvalsag.'


     


    nem-e? mármint nekik?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (132)
    2015-04-02  18:37
  18. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 2. 18:48134.

    véges a vizivobazis! = VÉGES  AZ IVÓVÍZBÁZIS !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (133)
    2015-04-02  18:45
  19. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 2. 18:45133.

    Ha én egy pohárral kevesebbet iszom naponta, attól jobb lesz a mozambiqu-i vízellátása? na ugye?


     


    Ebben a mondatodban benne van a topik egesz problematikaja: ha az a tulszaporodott iszik egy poharral naponta , akkor attol neked kevesebb lesz? Na ugye hogy nem..


    De akkor miert akarjak véges a vizivobazis! felkialtassal  sterilizalni es megolni ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (131)
    2015-04-02  18:04
  20. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 2. 18:37132.

    Nem , en nem rombolok topikot .


    En a topiknyitoban szereplo kerdesre valaszolok : ".....HA AZ IVÓVÍZBÁZIS VÉGES, AKKOR MIÉRT HAGYNAK BIZONYOS NÉPEKET A VÉGTELENSÉGIG SZAPORODNI?....."


    Es a valaszom az : a "bizonyos nepek" nem artanak a véges ivovizbazisnak = nem a tulszaporodas miatt van ivovizvalsag.


    Megismetlem:
    Kis kukucs a napi vizszuksegletre a vilagban---->
    Hany szomjanhalo ember ihatna a lista elso orszaganak a napi fogyasztasabol ?


    oupsssssss ....es meg is lehet forditani a gondolkodast :
    57 kinyirt mozambikai egy amerikainak enged meg egy napi vizhasznalatot...


    Most azt kellene osszeszorozni, hogy hany ember van Mozambikban es hany ember van az Egyesult allamokban...


    böcsületes es civilizalt USA :  318 697 314 fő
    es a Mozambik saskak :  23 700 715 fő


    Beszorozva :         Usa   573 * 318 697 314 liter NAPONTA
                       Mozambik    10*    23 700 715 liter NAPONTA


    Eredmenyhirdetes :
    USA naponta         182 613 560 922 litert fogyaszt az ivovizbazisbol
    Mozambik naponta       230 700 715 litert fogyaszt az ivovizbazisbol
    Az a ciki , hogy ha ezeket a tulszaporakat kiirtja a humanus harmad-vilag utáló  , akkor meg mindig meg kell valahol talalnia a napi 182 400 000 000 liter napi mosdo/mosogato/kocsimoso/utcamoso/uszoda/szokokut  stb vizet az amerikai tisztaknak...


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (131)
    2015-04-02  18:04
  21. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 2. 18:04131.

    Basszus, rombolod a topikot.


    Ez nem arról szól, hogy ki mennyit iszik.


    Ha én egy pohárral kevesebbet iszom naponta, attól jobb lesz a mozambiqu-i vízellátása? na ugye?


    Itt a túlszaporodásról van szó.


    Ha nem 15 gyereket szül az afrikai, csak kettőt, talán víz is több jut neki. nem gondolod?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (130)
    2015-04-02  16:09
  22. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 2. 16:09130.

    Kulonben semmi baj : szerencsere az ilyen rasszista alakok ritkak es ilyen nezetek nem lakoznak minden emberben : itt pl pécsi magyarok adomanyoztak 8 wc-t es nyolc zuhanyozot  30 000 szomjazo/ehezo embernek... szivetmelegito, hogy a segitseg letezik ...


    Ezek most elisszak a vizet , vagy mi ?
    Kis kukucs a napi vizszuksegletre a vilagban---->


    Hany szomjanhalo ember ihatna a lista elso orszaganak a napi fogyasztasabol ?

    idézet:
    Mozdonj (122)
    2015-04-02 14:42:40

    oupsssssss ....es meg is lehet forditani a gondolkodast :


    57 kinyirt mozambikai egy amerikainak enged meg egy napi vizhasznalatot...


    Most azt kellene osszeszorozni, hogy hany ember van Mozambikban es hany ember van az Egyesult allamokban...


    böcsületes es civilizalt USA :  318 697 314 fő


     es a Mozambik saskak :  23 700 715 fő


    Beszorozva :         Usa   573 * 318 697 314 liter NAPONTA
                       Mozambik    10*    23 700 715 liter NAPONTA


     


    Eredmenyhirdetes :
    USA naponta         182 613 560 922 litert fogyaszt az ivovizbazisbol
    Mozambik naponta       230 700 715 litert fogyaszt az ivovizbazisbol


    Az a ciki , hogy ha ezeket kiirtja a humanus harmad-vilag utalo  , akkor meg mindig meg kell valahol talalnia a napi 182 400 000 000 liter napi mosdo/mosogato/kocsimoso/utcamoso/uszoda/szokokut  stb vizet az amerikai tisztaknak...


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (122)
    2015-04-02  14:42
  23. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 2. 16:00129.

    semmit nem akarok tőled....beszélgetünk....te leírod a te véleményed, én a sajátomat...


    Az illető hölgy is leírta a maga véleményét, ha valahol termékeny talajra hullt, hát annyi....


    nem hiszem, hogy Hitler miatta épített halálgyárakat, szerintem Hitler őrült volt csak úgy magától is....na de ha talált egy idióológiai eszmetársat, akkor mi van? nem igazán hiszem, hogy képes lett volna  arra, amit véghezvitt, csak azért, mert elolvasott valamikor egy könyvet. Sokkal több ember aktív és passzív közreműködésére volt szüksége ahhoz, hogy felépítse Auschwitz-ot, és működtesse azt... ajjaj....mennyi emberére....


    de még mindig nem értem mi köze a Holocaustnak a topikindító kérdéséhez. A zsidók nem voltak életképtelenek soha...inkább az volt a bajuk, hogy ugyancsak életképesek voltak....minden körülmények között....


     


    Mint mondtam, baromira nem érdekel Margaret akárki munkássága.....


    Ugyanakkor még mindig az a véleményem, hogy egy társadalomnak el kell tartania önmagát. Ha nem képes rá, kihalásra van ítélve. Ez van. Én sem fogom a szomszéd Juliska 6 gyerekét etetni, pedig nekem -ugye - telik medencére is az udvaromon. Csakhogy én megdolgozom érte, Juliska a szomszédból meg nem, ő csak szüli a gyerekeket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (128)
    2015-04-02  15:21
  24. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 2. 15:21128.

    nem ismerem az illető hölgy munkásságát...


    Akkor mit akarsz tolem ?
    Nem tudok tobbet csinalni, mint amit eddig tettem : leirtam, erthetoen a holgy munkassagat: neger nepet irtott  es hogy miatta irta Hitler a Mein Kampfot...


    Ha nem olvasod el , akkor kerlek szepen ne intezz hozzam kerdest , mert komolyan az az erzesem, hogy szorakozol velem...


    Megegyszer:


    Margaret Sanger ideológiája az eugenikán alapult, azon, hogy bizonyos embercsoportokat etnikai hovatartozásuk alapján ki kell irtani. Sanger úgy vélte, a sterilizáció a legjobb módja annak, hogy egyes csoportok eltűnjenek, míg más, jó kvalitásokkal rendelkező emberből minél több szülessen. Ő a megoldást abban látta, ha minden kisebbséget, fogyatékost és gyengét eleve kiirtanának, még mielőtt megszülethetne.
    1922-ben ez a csaj irt egy tanulmanyt : The Pivot of Civilizatio


    Ez volt alapkove a Mein Kampf-nak… Adolf Hitlert ihlette . A tudomanyos rasszizmus es az eugenika . A nepirtasnak neve van : tudomanyos rasszizmus . Ez alapjan dolgozta ki Hitler ,  erre a kis , feherfityulas apolonenike szakkonyvere alapitotta ,  a vegso megoldast , a Holokauszt…


    Het idezet ettol a holgytol,  aki "negerektol" es "kisebbsegtol"  tisztogatta a "feher" Amerikat   , mert azok is "tulszaporodtak" ….


    Persze a haboru es a Holokauszt utan mentegetodzott : O nem ugy gondolta… de amit vetett , az kicsirazott az arra fogekony agyakban. Ezert tabu es ezert "szamit Tilos"-nak nepirtasra buzditani a nepet…
    Margaret Sanger  , amerika legnagyobb abortuszhalozatanak megalmodoja es kidolgozoja , angyalhentesnek is nevezik , Holokauszt utani "mentgetodzese" ellenere nyilatkozgatott  pl 1947-ben : "…. a harmadik világ-béli nőket teljesen meg kellene fosztani a szaporodás lehetőségétől" , s azt is hozzátette: ezt a gondolatot intelligensnek, praktikusnak és humánusnak tartja.


    Margaret Sanger egesz eletet vegigkisero motivacioja , az az obszesszio volt , hogy .............." dulni fog  a bidonvarosokban, szegénysegben elo embereknel a  "termeszetes szelekcio" , es akkor "ezek" , a szelekciot tulelo legerosebbek  ,  elkezdenek szaporodni, mint a nyulak , kitornek a bodejuk , hazajuk hatarain, es az alacsonyabbrendu geneikkel, betegsegeikkel megfertozik a tarsadalmat ..."
    ........." a legkegyesebb aktus , amit egy soktago csalad a legfiatalabb kisgyerekevel csinalhat , az azt megolni /1920/"
    ....." szulootthonok letesitese bidonvarosokban elo szegenyek reszere  kartekony a Tarsadalomnak es a fajnak . Az adakozas csak meghosszabbitja a keptelenek nyomorat /1922/"
    ......." Egy nonek  es egy ferfinek  sem lehetne joga arra , hogy szulo legyen , szuloi engedely nelkul /1934/"
    A pirosas link a forras -
    1932-ben a halaltaborok fellege a Szuleteskontroll c. revujeben :  A cim : Terv a békéért
    "....szigoruan es komolyan alkalmazni a tarsadalom azon  retegeinek a sterilizaciojat es a szegregaciojat ... aminek "orokseg" olyasfele , hogy kétes jegyeiket atorokithetik leszarmazottjaikra
    Mezogazdasagi teruleteket kesziteni es epuleteket a kivont emberek reszere , ahol megtanitanak nekik dolgozni , kompetens felugyelet alatt , eletuk vegeig "
    AUSZTRALIAROL:Az amerikaiak feltételezett megvédése  érdekében, nehogy a vérük "beszennyeződjön a faji alsóbbrendűséggel", Margaret Sanger, -az Amerika Tervezett Szülőség megalapítója és eugenikus-, ajánlott népesség kipusztítása volt a sterilizáció által.


    Ausztráliában a "népirtás"-t egy kicsit másképp gyakorolták.
     A félvér gyerekeket (általában bennszülött anyától és fehér apától) elvették az anyjuktól, állami rezervátumokba helyezték őket fehérek gondozásába,
     és megtagadták tőlük az oktatást a saját őseikről és kultúrájukról.
    Az 1921-es Ausztrál Őslakos Állami Igazgatótanács jelentése szerint:
     "E politika folytatásának végső fokon meg kell oldania az ausztrál őslakos problémát."
    Ez egy rasszista népirtás, egy próbálkozás arra, hogy "tenyésztéssel megszüntessék" a bennszülött fajt.
    A faji elkülönítés és az ausztrál őslakosokkal szembeni visszaélések "igazolva" lettek,
    mert ők "ezideig önkontrollra képtelenek, naivak a jó és a gonosz ismeretével kapcsolatban", ezért szükségük van "védelemre"
    Ahogyan a szökött rabszolgákat "gyógyították" Amerikában, az ausztrál őslakosokkal szintén úgy bántak, mint a "szófogadatlan gyerekekkel" azáltal, hogy korbácsolták őket.
    Egy 1995-ös, e program működésének ausztrál kivizsgálásán egy áldozat bevallotta:
    "Azt mondták nekünk, hogy az anyukánk egy alkoholista, és azt, hogy egy prostituált, és nem törődik velünk.
    Figyelmeztettek minket, hogy amikor felnövünk, vigyáznunk kell, nehogy mi is lotyókká és alko- holistákká váljunk,
    úgyhogy nagyon óvatosnak kell lennünk.
    Ha fehér vagy, nincs benned ez a piszkosság… a fajunkban van, bennünk van, hogy ilyenek legyünk."





     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (127)
    2015-04-02  15:05
  25. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 2. 15:05127.

    nem ismerem az illető hölgy munkásságát....


    az eugenika egy társadalomfilozófiai irányzat volt, nem volt túl nagy sikere....habár mondott okos dolgokat, de kivitelezhetetlen volt majd minden ideája...nem is értem miért kotortad elő....


    és bizony Amarynda keményen fogalmaz, de sokszor igaza van....


    Én magam sem értem, miért jó az, ha egy olyan társadalom, amelyik képtelen eltartani önmagát, kontrollálhatatlanul szaporodik. Kinek jó n számú alultáplált, éhenhaló gyerek? Nekik jó, szerinted?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (121)
    2015-04-02  14:32

Címlap

top