Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért jó a túlszaporodás?

badacsony
Létrehozva: 2015. március 20. 02:59

      Egy olyan témáról szeretnék beszélni, ami TILOSNAK SZÁMÍT,bár én nem értem h. miért.   Ezt a témát mindig teljesen helytelenül összekeverik a rasszizmussal, pedig semmi köze hozzá. ÉN SEM VAGYOK RASSZISTA!  Semmilyen népcsoportot nem bántok, minden emberfajtát egyenlőnek tartok.De úgy gondolom mégiscsak létezik egy probléma, amely jelenleg mégis bizonyos népfajtákhoz kötődik a világban.Ez pedig: A TÚLSZAPORODÁS.              


     Miért olyan szalonképtelen téma ez?  Miért nem lehet róla sokkal többet hallani?Miért nem lehet megkérdezni azt az egyszerű dolgot,hogy:HA A FÖLD TERÜLETE VÉGES, HA AZ IVÓVÍZBÁZIS VÉGES, AKKOR MIÉRT HAGYNAK BIZONYOS NÉPEKET A VÉGTELENSÉGIG SZAPORODNI? Hiszen ez senkinek sem jó, az érintett népeknek maguknak sem.


Járványok, éhínség, háború jár együtt azzal,amikor túl sok ember él együtt egy helyen! Ezek ellen aztán fellépnek a nemzetközi szervezetek mély együttérzéssel! A TÚLSZAPORODÁSRÓL VISZONT MÉG CSAK BESZÉLNI SEM LEHET!Hol van pl. az ENSZ ebben az ügyben? Legalább a megszólalás szintjén?


Ha Kína tudta  vállalni azt,h. állami szintről  visszafogja a szaporaságát, akkor más országokkal kapcsolatban miért nem lehet még csak óvatosan megemlíteni sem ezt a lehetőséget?


     Pedig a Napnál is világosabb:EZ EGY KÁROS FOLYAMAT, és a mai globalizált világban egyáltalán nem belügye egy-egy egzotikus országnak! AZ EGÉSZ FÖLDET ÉRINTI!    Jó lenne pl. beszélni a túlszaporodásról a környezetvédelemmel összefüggésben! Kimondani, h. nemcsak az a baj hogy a fehér ember TÚL SOKAT FOGYASZT, hanem az is, hogy  az egzotikus országok lakói SZINTÉN rohamosan élik fel a Föld erőforrásait, pl. a termőföldeket, erdőterületeket. --INDIA pl. már nem is olyan szegény, egyre magasabb életszínvonalon élnek növekvő környezetszennyezéssel, viszont a szaporaságot mégsem adták fel.MEDDIG LEHET EZT FOLYTATNI?


  Ha már nincsenek azon a szellemi szinten,hogy a születésszabályozást megvalósítsák,akkor legalább NEM KÉNE ŐKET ANYAGIAKKAL,ORVOSOKKAL TÁMOGATNI,nem?


  Mert ha ők nem tesznek semmit állami szinten a túlszaporodás visszafogására, akkor BIZONY EZ AZ EGYETLEN MÓDJA AZ EGYENSÚLY MEGTEREMTÉSÉNEK,a mi részünkről. A természet(sors) részéről pedig EBOLA, CUNAMI,HÁBORÚK,stb!!!


 Várom a hozzászólásokat lehetőleg a gyakorlati problémára koncentrálva! Nem emberbaráti szólamokra, hanem racionális gondolkodásra lenne szükség. Hiszen már a tigris is veszélyeztetett faj!

  1. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 2. 15:02126.

    Az a problema, hogy itt tema van. A tulszaporodas.
    Berobbantal a kutyaiddal es a patkannyal teli mehu harmadik vilag anyukainak a lekopesevel es sterilizalasaval, es azota csak Rolad van szo...a Te kivandorlasodrol, a te eletedrol, es Ausztriatrol.. OFF


    Szemelyeskedsz , kopkodsz , nepet irtasz.. aki ellenkezik, azt lekopod...
    Allj le az allando offolassal es az AMARynda show-val...


    Vannak emberi jogok , van torveny: ez tiltja az emberolest. Sterilizalni lehet , de onkentessegen alapul... Nem Te es a sarki rasszista rendeli el , hogy kit es miert oljenek le...
    A beteg csecsemo/ember oleset is tiltja a torveny es az emberi jogok is...
    Az eletveszelyben levo embernek sem lehet megtagadni a segitseget....az is bunteny
    Amit Te itt muvelsz, az buntenyre felhivas.

    előzmény:
    Amarynda (111)
    2015-04-02  10:40
  2. 2015. Április 2. 14:57125.

    Nem jó a túlszaporodás, de az atombomba se, mégis van. És hülye emberek is vannak, de mint látjuk a törvény azt se tiltja, pedig az se jó...

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  3. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 2. 14:51124.

    Es itt is lehet gondolkozni azon , hogy ki issza el ki elol a topikindito altal siratott "véges ivovizbazist "


    10 kobmeteres tartaly  30 000 embernek es fel kobmeter napi viz aegy amerikainak....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (123)
    2015-04-02  14:44
  4. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 2. 14:44123.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (122)
    2015-04-02  14:42
  5. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 2. 14:42122.

    Kulonben semmi baj : szerencsere az ilyen rasszista alakok ritkak es ilyen nezetek nem lakoznak minden emberben : itt pl pécsi magyarok adomanyoztak 8 wc-t es nyolc zuhanyozot  30 000 szomjazo/ehezo embernek... szivetmelegito, hogy a segitseg letezik ...


    Ezek most elisszak a vizet , vagy mi ?
    Kis kukucs a napi vizszuksegletre a vilagban---->


    Hany szomjanhalo ember ihatna a lista elso orszaganak a napi fogyasztasabol ?

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  6. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 2. 14:32121.

    "nem azt mondtuk hogy ki kell irtani ezeket a nepeket!!!! 


     


    Nem, senki sem ezt mondta. Csak a topiktárs ezt vizionálta bele.

    idézet:
    michelle14 (118)
    2015-04-02 13:20:53

    ??????????????????


    es ez mi ?


    idezem:


     


    ".....vannak esetek amikor az eutanazia az egyeduli helyes megoldas, es a sterilizalas.


    a topicinditonak igaza van abban hogy ez a maig tabu tema es olyan orszagok mint a mienk meg olhetik bele "humanusan" egy eletkeptelen nep tovabbi eroszakos fenntartasaba a dollar milliokat.


    gondold vegig es meglatod nem az a helyes ha tamogatjuk a nyomor es az emberi meltatatlan elet tovabbi regeneralasat, ha mar nem tudjuk megszuntetni ezt az eletformat akkor legalabb csokkentsuk folyamatosan a terjedeset. ezt pedig cask a fenti eszkozokkel tudjuk megtenni...."


     


    ES az altalad ideirt  FENTI ESZKOZa sterilizalas es az eutanazia = pontosan az , amit pronolt Margaret Sanger , a Hitlert ihleto feher fityulas apolono.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (118)
    2015-04-02  13:20
  7. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 2. 14:22120.

    Ilyen szemetet,etttol a vilag szegyenetol meg nem kell olvasni.Ott kifejezetten a penzrol volt szo.Te intelligens ember vagy,nem ertem hogy szansz idot ilyen formedenyre.
    Ha jol ertem, Margaret Sanger-t nevezed igy.


    De . Ilyet olvasni kell, mint a Holokausztrol is tudni kell es olvasni kell.
    Tudni kell mi miatt tortent az emberiseg legnagyobb buntettje , mar csak azert is, hogy ne tudjon megegyszer bekovetkezni. Az a ket mondat , amivel a Holokausztot elmagyarazod, szamomra erthetetlen .
    Ha nem olvastam volna Margaret Sangersrol, az eugenikárol, akkor nem vettem volna eszre , hogy a topikindito es Amarynda minden propoja ugyanazt mondja es hirdeti , SZO SZERINT, mint ami miatt Te magad vilag szegyenenek , formedvenynek nevezed ezt a , vegso megoldas kidolgozasaban , Hitlert ihleto Margaret Sangert.


    A topik temaja es cime a tulszaporodas es a tulszaporodas  ellen valo harcra felhivas : rasszok kiirtasaval.
    Azt olvasom a nyitoban : nepcsoportok sterilizalasa es eu segitseg + elelem megvonasa.
    Ez pontosan , szoszerint Margaret Sanger harca.
    Aze , akit Te vilag szegyenenek es formedvénynek nevezel.
     Es  en errol beszeltem , es Mickamacka forumtarsunk  is errol beszel..

    idézet:
    Mozdonj (108)
    2015-04-02 07:52:14

    Mivel Amarynda hozzaszolasait allitasa szerint nem toroltek , hacsak nem hazudik , kerlek szepen osszehasonlitani ennek a te altalad vilag szegyenenek es fortelemnek nevezett Margaret Sangerset az itteni hozzaszoloval.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (108)
    2015-04-02  07:52
  8. 2015. Április 2. 13:33119.

    Gondolom amikor a modikhoz fordult ezugyben azok elolvastak es pontosan igy lattak.


    hogy o kepzelte bele abba amit itt beszeltunk a nepirtasra valo felhivast.


    Mas:


    itt az allattartok tulnyomo tobbsege gondos es ivartalanittatja az allatot ha nem akar tenyeszteni.


    Nekem van egy gyonyoru fajtatiszta kuvaszom amit tenyeszteni akartam egy alkalommal hogy kaphattunk volna egy kolykot a szaporulatbol.most 2,5 eves


    feladtam egy hirdetest amit a hirdeto oldal udvariasan visszautasitott  azzzal hogy nem partoljak a nem kifejezetten hivatalos tenyesztest ezzel is elejet veve annak hogy felesleges szaporulat keletkezzen mivel igy is sok az orokbe fogadhato allat. amennyiben ilyen fajkutyat akarok meg vasarolni itt es itt talalhatoak a hivatalos es megbizhato tenyesztok cime de kerik tekintsek el a tervtol hogy ujabb nem ellenorzott kiskutyak szulessenek akikbol igy is tul sok van.


    ezt azert mondom mert itt se azt mondtak hogy irtsam ki a kutyamat hanem hogy NE TENYESSZEM  ha nem vagyok tenyeszto.


    de Mozdonj nem ertette hogy nem irtasrol hanem szuletes szabalyozasrol volt szo.


    Ps. a kutya azota ivartalanitva lett es nincs kiskutyaja


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (118)
    2015-04-02  13:20
  9. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 2. 13:20118.

    "nem azt mondtuk hogy ki kell irtani ezeket a nepeket!!!! 


     


    Nem, senki sem ezt mondta. Csak a topiktárs ezt vizionálta bele.

    előzmény:
    Amarynda (116)
    2015-04-02  11:12
  10. 2015. Április 2. 11:17117.

    Na , ez izgalmas nem is tudtam hogy ez a szegeny mickamacka  kulfoldon el. ehhez kepest eleg boldogtalannak tunik ott is


    En kulfoldon elek es soha nem jutna eszembe hogy szavazzak. nem szoktam mas farkaval verni a csalant . akik ott elnek dontsek el ok hogy mit es kit akarnak a  kormanytol.


    en is hallottam hogy foleg az ertelmisegieknel idonkent engedelyezik a 2 gyereket, de fizetni kell eleg jelentos birsagot.

    előzmény:
    hus (97)
    2015-04-01  05:03
  11. 2015. Április 2. 11:12116.

    En is nagyon sokat foglalkoztam a Holocausttal es termeszetesen mint minden joerzesu ember en is sajnalom azokat akiket erintett es remelem  hogy soha nem ismetlodik meg hasonlo.


    de probaljuk mar nem osszefuggesbe hozni mindig ha valami hasonlo temarol van szo mint ebben a topicban is a nepirtast azzal hogy valamilyen modon korlatozni kellene azt az irdatlan szaporodast amit azok a nepek csinalnak akik a legkevesbe eletkepesek es mindig arra lesznek szorulva hogy a minimumot is a vilag biztositsa a szamukra.


    a ket dolognak a vilagon semmi koze nincs egymashoz.


     


    MS a rasszok kiirtasarol beszelt. en es meg masok is arrol hogy hogyan lehetne milyen modon elerni hogy egy etiop ehezo csaladban mondjuk ne 10 cask 2 gyerek szulessen. mert akkor az a 2 talan felno mert lesz mit enniuk, igy viszont valoszinu hogy mind a 10 elpusztul. nem azt mondtuk hogy ki kell irtani ezeket a nepeket!!!! azt hogy le kell lassitani a szaporodasi utemet.


    Kinaban se nepirtas van hanem szaporodasi szabalyozas. ennyi.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (108)
    2015-04-02  07:52
  12. 2015. Április 2. 11:03115.

    A ferjem olyan cegnel dolgozott ahol sok amerikai kollegaja volt (indian szarmazasuak is) es sokat beszelgettunk veluk.


    Koztuk es az itteni feketek kozott fenyevnyi differencia van minden tekintetben. azt hiszem ha vegeznenek egy kutatast (bar lehet hogy van is ilyen )akkor az un primitive nepek kozt az abok es a papuak azok akik szinte kokorszaki szinten maradtak es elutasitjak a fejlodest szinte 100 % ban. most nem akarok belemenni antropologia reszletekbe de pl. teny hogy alkatilag is ok allnak legmesszebb a mai human sapience megjelenesetol. nem tudom miert sose foglalkoztam ezzel de pl. az indianok kozott rengeteg szep ember van, no ferfi egyarant.


    az itteni feketek kifejezetten csunya emberek. rendkivul alacsony homlokkal, melyen ulo nagyon sotet szemekkel es lapos szeles orral vannak megaldva. a torzsuk rovid a labaik vekonyak es hosszuak. az indianoknal a keverek tipusok is szepek legtobbnyire. itt a tobb generacion at keveredettekben is a legtobbjuk kifejezetten taszito kulseju. biztosan ennek is van magyarazata mint ahogy annak is hogy az indianok kulturaja sokkal erdekesebb szerteagazobb es fejlettebb.


    de ez mar egy masik topic temaja lehetne.


     

    előzmény:
    kekelefant (105)
    2015-04-01  21:54
  13. 2015. Április 2. 10:46114.

    Nalad a pont!


    En nagyon kemenynek tartom a Kina egy gyerekes politikajat, foleg ahogyan betartatjakde ok felismertek hogy hiaba lettek ipari nagyhatalom egyszeruen a  tavolabbi szegenyebb provinciakban elok ehen fognak veszni ha nem korlatozzak a szaporodast.


    Nem azt mondom hogy barhol ezt kell kovetni. de szerintem rohamosan javulna a helyzet ha ezekben az orszagokban  (nezzuk meg mi van Bangladesben vagy akar Indiaban) nem lenne tobb mint 3 gyerek egy csaladban. de vannak olyan csaladok ahol 15-18 gyerek van. magyaran amig a no termekeny addig fial mint a nyul. es ez nem normalis. mondhat mindenki amit akar, foleg ugy nem hogy az orszag nem kepes minimalis onellatasra sem.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (100)
    2015-04-01  07:20
  14. 2015. Április 2. 10:42113.

    Kevin Rudd remek politikus es miniszterelnok volt es nagyon buszke a fegyenc oseire akiktol szarmazik, sose titkolta egy percig sem.


    O volt a munkasparti kormany miniszterelnoke (en is munkasparti szavazo vagyok amiota cask itt elek), es o is nagyon sokat probalt tenni a bennszulottekert.


    tudod az embert onmagatol nem lehet megmenteni ha nem akarja. es ok ugyanugy nem akarjak mint az otthoni kisebbseg.

  15. 2015. Április 2. 10:40112.

    Igy van Kevin Rudd nyilvanosan bocsanatot kert toluk. ui. ezt koveteltek mit tudom en hany even at.


    az emlitett to

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (88)
    2015-03-31  08:29
  16. 2015. Április 2. 10:40111.

    Mar annyiszor megfogadtam magamnak hogy nem valaszolok de valahol mindig remenykedem hogy talan celbatalal nehany dolog amit megprobalok mondani....


    Nem bizom benne de talan


    En abban az ertelemben vagyok rasszista es ezt el is vallaltam mindig hogy bizonyos embercsoportok eletformajat, felfogasat viselkedeset gyulolom es elitelem. Ebbe nalam az tartozik bele hogy ha egy csoport (abok, indianok otthoni kisebbseg, mexicoiak egy resze)tulnyomo resze , nem hajlando elfogadni a civilizacio minimalis es reszukre is elonyos vivmanyat akkor igenis jogosnak tartom hogy masok intezkedjenek gondoskodjanak helyettuk akar roluk akar az orszagukrol, jelen esetben a mienkrol.


    Ehhez az is tartozik, hogy a mai vilagban kell hogy az ember irni olvasni tudjon legalabb alapszinten, hogy legyen egy minimalis higieniai alapkovetelmenye az eletuknek, hogy valamennyire ertsek meg hogy bizonyos hagyomanyaik amiket kovetnek (pl. a csaladtagjaikkal valo "gyermekaldas") mondjuk 11 eves gyereknel sulyos es visszavonhatatlan karokat okoz ONMAGUK ES A GYEREKEIK SZAMARA.


    Na most azok a csoportok ahol a lenyegesen nagyobb tobbseg , mondjuk 80 vagy tobb szazalek meg ezeket sem akarja magaeva tenni ugy gondolom az a nepcsoport vagy faj vagy torzs nem kepes onellatasra ongondoskodasra sem, ezert ha ugy tetszik masoknak kell amennyire lehet megakadalyozni ezeket a dolgokat es nem utolso sorban a nemzet tobbi tagjat megvedeni attol hogy ezek az emberek akik nagy resze nem ismeri el a torvenyeket se, ne gyilkoljon eroszakoskodjon stb.


    felolem az illeto lehet kek zold vagy sarga, 50 cm magas UFo  feju azokkal szemben en rasszista vagyok amig az emberi civilizacio minimalis alapjait nem hajlandok magukeva tenni.


    Itt nem 300 orszag lenne hanem 300 torzs egyik 100 a masik 1000 emberrel uralna es abszolute nem hasznalna ki az adottsagait ennek a foldresznek. a feherek idejottek es egy paradicsomot varazsoltak belole, amiben a feketek lubickolhatnanak mert magyaran talcan hozzak elejuk a lehetosegeket. DE NEM KELL NEKIK. tehat ezutan en boldog vagyok es azok is azok akik itt elunk hogy lettek olyan emberek akik kiaknaztak a lehetosegeket es egy bekes gyonyoru mukodo demokraciat hoztak letre belole.


    biztosan volt nagyon sok tulkapas senki nem tagadja ezert is kertek toluk nyilvanosan bocsanatot de tul kell lepni es elore menni mert meg nem tortentte nem lehet tenni a 150 evvel ezelott tortenteket.


    ennel jobban nem vagyok kepes megmagyarazni a "rasszizmusom" lenyeget.


    .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (88)
    2015-03-31  08:29
  17. 2015. Április 2. 10:19110.

    Nagyon jol latod a helyzetet es gondolom amikor itt jartal a tema szoba kerult mas oldalrol is.


    Ami Haitin volt az is szorol szora igy igaz.


    Sot tudunk olyan tortenetet hogy a Voroskereszt es egyeb szallitmanyait Etiopiaban vegul nem a helybeli lakosok vittek el hanem mivel mar nem nagyon lehetett mit kezdeni a dolgokkal nagy ceco utan atszallitottak mas orszagokba.


    ui. az tortent hogy az ottaniak kizarolag egyfele elelmet ha jol emlekszem kolest es valamifele babot lettek volna hajlandoak elfogadni sem a konzerv eteleket sot lisztet es egyeb holmit is visszautasitottak. ingyen osztogattak az ovszert az ott dolgozo voroskereszteseik allandoan magyaraztak hogyan kell hasznalni ha 100 bol egy elfogadta akkor mar nagy eredmenynek szamitott. de ok se hasznaltak , mert a satrak korul a gyerekek rohangaltak vele lufit csinalva belole.


    tudod en vallalom hogy ilyen nepeknek akkor se adok se penzt se mas adomanyt ha vegleg nem lenne hova koltenem a penzt.


    Orakat tudnek meselni de nem erdemes, mert a tajekozottabb mint te is ugyis tudja aki meg nem akarja az nem veszi tudomasul. az otthoni kisebbseg is hanyszor kapott ingyen lakast amiben felegettek a butort, a padlot kiteptek az ajtot ablakot es csirket meg disznot tartottak a lakasban. hat adjon nekik az akinek ennyi esze van. masok meg varnak lakasra mert allitolag nincsen.


    itt is ugyanez volt a helyzet, meg hogy kenyszeritik oket olyasmire ami nem tetszik nekik. most aztan semmire se kenyszeriti oket senki, most meg az a baj, hat igy el fognak pusztulni stb. fustszuros sapka tipikus esete.


    felolem azt csinalnak amit akarnak.


     

    előzmény:
    kekelefant (79)
    2015-03-31  01:25
  18. 2015. Április 2. 09:39109.

    Az en hozzaszolasaimat nem szoktak torolni. gondolom azert mert nem olyan stilusuak es tartalmuak mint a tied.


    Veled en nem vitatkozom mert nalam alap hogy a vitapartnereim legalabb azon a szinten legyenek agyilag ahol en vagyok.


    Mivel te ezt messze alulmulod nincs mirol vitazni veled.


    Ha tetszik neked ha nem en itt elek a tobbi  17 millio "bevandoroloval" akik nem tustongunk nap mint nap azon hogy ki es hogyan es mit csinalt vagy nem a bennszulottekkel.


    ha kepes vagy felfogni akkor megmondom azert nem mert egyikunk sem felelos azert amit mondjuk masok 200 evvel ezelott tettek meg azert  nem mert nem erdekel bennunket.


    Mi halasak vagyunk igen, a feher elodeinknek az europai es egyeb bevandorloknak akik felviragoztattak es egy fantasztikus orszagga tettek ezt az akkor meg ures kontinenst. a bennszulottek megkapnak minden segitseget ahhoz hogy dolgozzanak, tanuljanak sot ha ugy nezzuk ahhoz is hogy ne csinaljanak semmit. a kutya nem piszkalja oket ezert.


    Hogy nekunk mihez van jogunk azt nem te fogod meghatarozni szerencsere. Elvezzuk ennek a szep es gazdag orszagnak a lehetosegeit, allampolgarai vagyunk, teljesitjuk (es nem elcsaljuk) az adokotelezettsegeinket, elmegyunk szavazni resztveszunk mindabban amiben egy allampolgarnak kotelessege resztvenni. es tevedsz a halat illetoen: igenis nagyon halasak vagyunk hogy itt elhetunk, hogy a kormany lehetoseget adott nekunk arra hogy ide bevandorolhassunk es egy ido utan allampolgarai lehettunk ennek az orszagnak.De nem a bennszulotteknek vagyunk halasak hanem az ausztral kormanynak ezert.


    Eszemben sem jut es a normalisabb embernek masutt se hogy elfelejtse honnet jott, annal jobban ertekeljuk a jomodot a bekesseget a tisztasagot es mindent aminek a hianya miatt eljottunk es amit itt boven megtalaltunk.


    Az hogy neked faj hogy masok ilyen orszagokban es korulmenyek kozott elhetnek igazan maganugyed, cask nem kicsit nevetseges ahogy frocskolsz (meg meg joparan) es nem latsz az irigysegtol amiert neked gurizned kell napi 16 orat az megadatik masok szamara sokkal konnyebben, es legalisan.


    sajnallak , mert idegbajos es keseru ember vagy akibol sugarzik a gyulolet, de mivel te nekem semmit nem jelentesz igy a mocskolodasaiddal egy rossz percet se tudsz nekem szerezni. Probald meg te is hatha egy masik orszagban boldogabb lennel.


    mint emlitettem ez az utolso hszolasom hozzad,


    Have a nice day , and I wish you a happy Easter !

    előzmény:
    mickamacka (94)
    2015-04-01  00:21
  19. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 2. 07:52108.

    Ilyen szemetet,etttol a vilag szegyenetol meg nem kell olvasni.Ott kifejezetten a penzrol volt szo.Te intelligens ember vagy,nem ertem hogy szansz idot ilyen formedenyre.
    Ha jol ertem, Margaret Sanger-t nevezed igy.


    De . Ilyet olvasni kell, mint a Holokausztrol is tudni kell es olvasni kell.
    Tudni kell mi miatt tortent az emberiseg legnagyobb buntettje , mar csak azert is, hogy ne tudjon megegyszer bekovetkezni. Az a ket mondat , amivel a Holokausztot elmagyarazod, szamomra erthetetlen .
    Ha nem olvastam volna Margaret Sangersrol, az eugenikárol, akkor nem vettem volna eszre , hogy a topikindito es Amarynda minden propoja ugyanazt mondja es hirdeti , SZO SZERINT, mint ami miatt Te magad vilag szegyenenek , formedvenynek nevezed ezt a , vegso megoldas kidolgozasaban , Hitlert ihleto Margaret Sangert.


    A topik temaja es cime a tulszaporodas es a tulszaporodas  ellen valo harcra felhivas : rasszok kiirtasaval.
    Azt olvasom a nyitoban : nepcsoportok sterilizalasa es eu segitseg + elelem megvonasa.
    Ez pontosan , szoszerint Margaret Sanger harca.
    Aze , akit Te vilag szegyenenek es formedvénynek nevezel.
     Es  en errol beszeltem , es Mickamacka forumtarsunk  is errol beszel..

    előzmény:
    kekelefant (107)
    2015-04-01  22:22
  20. 2015. Április 1. 22:22107.

    En soxor egyetertek veled,de a holokasztnak mas oka volt.Nemetorszag ehezett[ez van ha sok nemetet osszeengednek]es ugy magyaraztak ,hogy ennek a zsidok az okaik,naluk van a penz,a bankok,a nagyaruhazak stb..azert nem jut senkinek.A zsido tanult nep volt ,nem harcolt es mentek ,mert hajtottak oket,az a sok mukincs es penz amit ossze haracsoltak joletet biztositott[vagy csak egy resze]aztan hogy neve legyen a gyerekenek elvittek a buzikat es ciganyokat.Mikor a nemetek rajottek,hogy egy monstert neveltek ,mar keso volt.17 merenylet volt ellen es haja szala nem gorbult,nem tudom melyik demon protezsalta.


    Ilyen szemetet,etttol a vilag szegyenetol meg nem kell olvasni.Ott kifejezetten a penzrol volt szo.Te intelligens ember vagy,nem ertem hogy szansz idot ilyen formedenyre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (101)
    2015-04-01  09:18
  21. 2015. Április 1. 22:07106.

    Nekem is eltartott  egy darabig amig megneztem,inkabb tobszor,mint egyszer se.


    Aztan mintha ahova a torzsek megerkeztek,nem mintha mar elt volna egy nep?De az is lehet ,hogy aludtam az orak alatt.

    előzmény:
    Sheriff-2 (99)
    2015-04-01  05:36
  22. 2015. Április 1. 21:54105.

    Nem nekem irtal ,de hagy valaszoljak,most jottem haza a szegeny leigazott Indian barataimmal ebedrol,nagyon sokat szoktunk rohogni,ma peldaul arrol beszeltunk,hogy a halaadast ok rendeztek a pilgrimeknek bucsupartinak,nem tudtak ,hogy vissza is jonnek,es lenyegesen tobbedmagukkal.Azota is verik a fejuket a falba. [ami az egyik legnagyobb csaladi unnep itt]De fordult a kocka,tanultak es mar vissza kaptak mindent,meg meg annal is tobbet,es ezen  humorosan el lehetett beszelgetni.


    Ha igy gondolkodsz ,miert nem mesz el misszionariusnak az altalad emlitett orszagokban,mert gondolom otthon keseregsz,napi 3-szori evessel,furdoszobaval.Aki segiteni akart az el lett intezve,mint pl a Joy Adamson irono[Born free, Elsa nevu oroszlanrolUgyanugy tobb onkentest akik segiteni szerettek volna,az utolso egy 18 eves lany volt,akit meg partyba is vagtak.]aki egesz eleteben del afrikaban elt a legynek sem vetett,es bevert fejjel talaltak.Ha igy gondolkodsz,akkor vidd akarmelyik szerinted elnyomott es leigazott nepnek az osszes penzed,elj veluk,es onnan predikalj,ne a kenyelmes otthonodbol ebed,vagy vacsora utan.


    Veled az a baj,hogy fogalmad sincs arrol amirol itt ossze-vissza hadovalsz,eltel ott?Elsokezbol lattal minnet,vagy Moricka szindromod van?

    előzmény:
    mickamacka (94)
    2015-04-01  00:21
  23. 2015. Április 1. 20:52104.

    Erő =/= izomtömeg.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (103)
    2015-04-01  10:42
  24. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. Április 1. 10:42103.

    Az izmos rész megvan. Nézz be egy konditerembe. Sehol nem erősebb nem a férfi. Semmilyen szempontból.


    Amelyik nő izmot akar növeszteni, az tud.

    előzmény:
    antironia (77)
    2015-03-30  11:09
  25. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 1. 09:57102.

    Margaret Sanger egesz eletet vegigkisero motivacioja , az az obszesszio volt , hogy .............." dulni fog  a bidonvarosokban, szegénysegben elo embereknel a  "termeszetes szelekcio" , es akkor "ezek" , a szelekciot tulelo legerosebbek  ,  elkezdenek szaporodni, mint a nyulak , kitornek a bodejuk , hazajuk hatarain, es az alacsonyabbrendu geneikkel, betegsegeikkel megfertozik a tarsadalmat ..."


    ........." a legkegyesebb aktus , amit egy soktago csalad a legfiatalabb kisgyerekevel csinalhat , az azt megolni /1920/"


    ....." szulootthonok letesitese bidonvarosokban elo szegenyek reszere  kartekony a Tarsadalomnak es a fajnak . Az adakozas csak meghosszabbitja a keptelenek nyomorat /1922/"


    ........" Egy nonek  es egy ferfinek  sem lehetne joga arra , hogy szulo legyen , szuloi engedely nelkul /1934/"


    A pirosas link a forras -


    1932-ben a halaltaborok fellege a Szuleteskontroll c. revujeben :  A cim : Terv a békéért
    "....szigoruan es komolyan alkalmazni a tarsadalom azon  retegeinek a sterilizaciojat es a szegregaciojat ... aminek "orokseg" olyasfele , hogy kétes jegyeiket atorokithetik leszarmazottjaikra
    Mezogazdasagi teruleteket kesziteni es epuleteket a kivont emberek reszere , ahol megtanitanak nekik dolgozni , kompetens felugyelet alatt , eletuk vegeig "


    Amerikabol jottunk , ket betut hoztunk...


     

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59

Címlap

top