Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ő volt az igazi

jana1987
Létrehozva: 2015. március 18. 09:50

Sziasztok!


Semmi kedvem nyáladzani, idióta kis csitrinek tűnni az okfejtegetéseimmel, hogy miért éreztem azt, hogy nekem az volt az igazi, aki most hagyott el. Nem volt évekig tartó kapcsolatunk, nem házasok voltunk két gyerekkel, nem váltottuk meg a világot; 4 hónapig voltunk együtt, és semmit nem tudok felhozni, ami jogosabbá tehetné a mérhetetlen fájdalmamat. Egyszerűen csak azt, hogy számomra ő volt AZ. Több barátom volt már előtte, sokkal hosszabb kapcsolatok, nagyon nagyon szerettem őket - de egyiküknél sem éreztem azt az elköteleződési vágyat, azokat az anyai ösztönöket, amelyeket nála. Nem traktáltam, nem nyomasztottam őt ezekkel, nehogy elkezdjetek jajongani, hogy nem kellett volna "elijesztenem". Természetesen a viselkedésemmel, a hozzáállásommal érzékeltettem vele azt, hogy komolyan gondolom őt - miután ő (!!!) megkeresett, ő (!!!) meg akart ismerni és ő (!!!) hangsúlyozta, hogy komolyan gondolja velem.


És akkor jött a hideg zuhany, hogy igazából ő nem szerelmes, úgyhogy először "találkozzunk ritkábban", most pedig már vége.


Csak olyan mondatokra vágyom, amelyek valami erőt tudnának önteni belém. Hogy túlleszek rajta. Hogy nem marad úgy, ahogy most, hogy férfi nemű lényre ránézni is képtelen vagyok, mert felfordul a gyomrom, és csak ő kell. Hogy nem marad meg az a kétségbeejtő érzés, hogy SOHA, SENKI nem fog tudni már az ő szintjén megfogni, hogy senkivel nem fogom azt érezni, amit vele éreztem, hogy igazán az életemet is neki adtam volna.


Hetek óta nem eszem, nem alszom, szó szerint zombiként jövök-megyek, az egész napot összeszorított fogakkal, kényszervigyorral végigcsinálom, aztán este már rohanok a villamosmegállóból a lakásomba, magamra csapom az ajtót, és végre a 4 fal között vagyok, és zokogok, zokogok órákon keresztül. És szánalmasnak érzem magam, unom az önsajnálatot, miután kisírtam magam, mindig elhatározom, hogy ez volt az utolsó, hogy vége van, most már összeszedem magam, hagyjuk már a mártírkodást.


És másnap kezdődik minden elölről...


Szó szerint azt az elcsépelt mondatot érzem, hogy nincs értelme a mindennapjaimnak, semminek, amit csinálok.


És ráadásul azt is érzem, hogy egyedül vagyok ezzel a világban... minden barátnőm párkapcsolatban örömködik, nekem meg 3 év egyedüllét után végre jött AZ... és a nagy beteljesedés helyett földbe döngölt.

  1. 2015. március 19. 23:1376.

    Na ne ma, nem kell ebbol ekkora ribilliot csinalni. Hazavagtat, bevagja maga mogott az ajtot es esti program a boges, boges. Minek? Jol beleringatja magat az onsajnalatba es egyre melyebbre sullyed benne. A jelek szerint megis nekem van igazam, persze, hogy van gyaszido, de nem kell magunkat melyre meg meg melyebbre asni. Maris irta, miota velunk beszel, maris jobban van. Es lam, lam atmegy usznia is a szomszed barathoz. Csak igy tovabb.


    Szerintem az urge firkal, talan eppen nincs noje. En se valaszolnek neki, mit, meg minek. Ezzel a pasival az elet csak kinszenvedes lenne, huzd meg, ereszd meg. Menjen oda vissza, ahol eddig is volt, es boldogitson masokat. Akkor jelentkezzen, ha meghivot kap. Ami egyszer nem volt jo, az nem volt jo es kesz.  


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (69)
    2015-03-19  13:11
  2. 2015. március 19. 21:2675.

    csupaszp: ahhoz nagyon nagy változásnak kéne történnie, hogy még újra tudjak hinni ebben. Tényleg csak úgy kezdhetnénk újra, ha az első pillanattól érezném azt, hogy mostantól máshogyan áll hozzám. Erre, valljuk be, nagyon kicsi esély van - a nullához tendál. Nem fog kivetkőzni magából.


    (Hozzáteszem, ma este is rámírt.)


    Róza555: egyelőre így vagyok vele, hogy elégtétel: ő is szenved utólag, hogy mit veszített (és valószínűleg végleg is így leszek vele). Nyitok is mások felé, ne félj...


    Sportolok, igen, ma reggel is voltam úszni - egy pasi haveromhoz járok át ;D De tényleg úszunk!!! =D

  3. 2015. március 19. 20:0474.

    Hallgass ügyintézőre, no meg rám.


    Az exszel le kell zárni a dolgot. Végleg. Minden utat.


    Egyébként csak küszködés, szenvedés marad.


    Nem számít, hogy rád írt! Nézz csak magadba, hogy mennyire fájnak a történtek. Szerinted egy ilyen fazontól várhatsz többet valaha is? Igenis, tessék nyitni. Nem kell az első férfi karjába zuhanni, de ne gubózz be. Élj!


     


    (persze, azért számít, hogy rád írt, de ez csak maradjon meg elégtétel a lelkednek, semmi több!)


     


    Sportolsz? Ha igen, van egy neked való képem.

    előzmény:
    jana1987 (67)
    2015-03-19  10:17
  4. 2015. március 19. 18:5673.

    És ha megtörténik, viselkedj vele teljesen másképpen


    A pasik, szeretik ha a nőben van méltóság,  van önbecsülése, független, van önbizalma, titokzatos, humoros, és főleg a kiszámíthatatlan.

    előzmény:
    jana1987 (1)
    2015-03-18  09:50
  5. 2015. március 19. 18:5172.

    Ne légy ennyire pesszimista.  Lehet holnap ez fog történni. De ehhez neked, ilyen rád írásra még reagálni sem szabad. Szerintem még nincs veszve semmi, csak nyugi.

    előzmény:
    jana1987 (67)
    2015-03-19  10:17
  6. 2015. március 19. 18:0671.

    Hogy hogy rád írt?


    Mi a bánaton gondolkodik? Írj vissza hogy nem kell gondolkodni, köszönöd vagy, és a lehető legjobban érzed magad. És számodra ezzel le is van zárva, már nem része az életednek, ne írjon, ne keressen. 


    Egy férfi már csak el tudja dönteni hogy akarja-e e nőt vagy sem. Nézd meg a megcsalásos topicokat, az úgynevezett férfiak ki be mászkálnak a családi fészekbe. Te is így járnál ezzel az emberrel. Nem másodszorra kell egy férfinek meglátnia, hogy mennyi érték van egy nőben. Elsőre, zsigerből kell éreznie hogy az a nő, (jelen esetben te) számára többet jelent a többi nőnél. Valami miatt nem látott benned motivációt.


     


     


     


     

    előzmény:
    jana1987 (67)
    2015-03-19  10:17
  7. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. március 19. 13:5970.

    ez nagyon hülye szokás, hogy aki be van fejezve azzal utána még bármilyen kommunikáció folyik


    én minden kapcsolatot, tel. net megszakítottam mindig, ha már valakitől nem akartam semmit


    NEM tudhat utána elérni, semmilyen formában


    megszaggatom az inget


    zsidóktól tanultam, ők csinálják ha valaki meghal, vagy ha él de számukra meghal


     

    előzmény:
    jana1987 (67)
    2015-03-19  10:17
  8. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. március 19. 13:1169.

    Azt írja, még csak most hagyta el. A gyászidőszak eleje mindenképpen a sírós-zokogós-önsajnálós részről szól. Nem lehet azonnal elkergetni a maró gondolatokat, érzéseket és elmenni ismerkedni, barátkozni. Önbecsapás.

    előzmény:
    Sissi52 (68)
    2015-03-19  12:36
  9. 2015. március 19. 12:3668.

    Persze, hogy van gyaszido. Meg is kell gyaszolni a veszteseget. De le kell csokkenteni, meg nem hagyni magunkat belesuppedni az egyre melyebb elkeseredesbe. Ezert kell kimaszni sajat magunkbol, tehat nem hazamenni es zokogni, hogy a vilagon nincs szerencsetlenebb ennallam (de van!), hanem kimenni es baratkozgatni azzal, aki ugy latszik, komolyan erdeklodik irantam. Jobb is igy, nem egybol szeretlek holtomiglan, holtodiglan. Nyitott szemmel jarni es megvarni, mi van a szavak mogott. A parkereses az ismerkedes es nem loverseny. Mert amint az abra is mutatja, nagyon fejre lehet allni. Futas, futas,mert masok is a celba rohannak.???


    Mellesleg a ferfiak nagyon is tudjak, mar a dorzsoltek, hogy mit kell egy nonek mondani, mitol fog bekabulni. Minden no azt hiszi magarol, hogy o kulonleges, es ha ezt hallja, hat mennybeszall. Mellesleg minden ember kulonleges,mert meg egy ugyanolyan nincs, nem is volt es nem is lesz. Hogy ki kit szeret, az mas teszta es nem lehet senkit kotelezni. Ha valaki fellangol es kiabrandul, az is termesztes dolog. Meg mindig jobb, hogy ilyen rovid ido utan es nem kesobb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (64)
    2015-03-19  07:31
  10. 2015. március 19. 10:1767.

    Nagyon kedves vagy, igyekszem, köszönöm.


    Érdekes, tegnap délelőtt amikor megnyitottam ezt a fórumot, még nagyon szenvedtem, azóta viszont még nem jött ilyen szenvedés-hullám - most van először, hogy úgy érzem, mintha egy kicsit túl lennék már rajta... (tudom, ez nem ilyen egyenes vonalon halad, hanem hullámzó)


    Hozzá kell tenni, tegnap este rámírt... nagyjából azt vettem ki a nagyon burkolt célzásaiból, hogy hát ő még gondolkodik, és szomorú, hogy nem vagyok...


    A barátnőm szerint azt szeretné kicsikarni, hogy még egy kicsit könyörögjek neki, hogy folytassuk. Aha, hát az nem fog megtörténni.


    Most már egyedül csak az használna, ha megkeresne azzal, hogy hiányzom neki, hülye volt, nem értékelt, azt hitte, nem vagyok fontos, de az vagyok, és adjak neki egy esélyt, hogy ezt bebizonyítsa.


    Csak hát ez sem fog megtörténni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (64)
    2015-03-19  07:31
  11. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. március 19. 07:4266.

    a kérdés kötői volt


    sorba mennek tömegesen fejjel a falnak, mások példáiból, hibáiból nem tanulnak


    40 éve még kb 1000 gyerekből 2-5nek nem volt apja, ma 1000ből jó ha 10nek van


     


     

    előzmény:
    Nikita 666 (65)
    2015-03-19  07:34
  12. 2015. március 19. 07:3465.

    MELYIK nő nem tudja ezt még magától?? 2015. van, nem a sötét múlt

    idézet:
    ugyintezo.a (38)
    2015-03-18 13:54:06

    Nézz körül a fórumon, egyből megtudod hogy melyik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (38)
    2015-03-18  13:54
  13. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. március 19. 07:3164.

    Az van, hogy el tudtad róla képzelni nagyon erősen, hogy ő lehetett volna az igazi, talán míg együtt voltatok, ezt el is hitted. És lehet, hogy így is volt.


    Most nagyon fáj, de ne sürgesd a gyászidőszakot, éld meg. Akkor fog belőled kitisztulni és a végén akkor látod majd egyben az egészet.


    Amúgy én sem tudnék addig mást megcsókolni míg még ő él bennem. Jól van ez így.


    Kitartás és türelem!

    előzmény:
    jana1987 (1)
    2015-03-18  09:50
  14. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. március 19. 07:2163.

    ez még nem garancia arra, hogy ne seggfejmódban, dumáljanak, dumáljon bele a világba


    mennyi ember egész jól elvan olyanokkal, akiknek a szavára 1 napnál tovább nem lehet adni


    valamit mindig hazudnak egymásnak, hogy jaj jaj közbejött valami


     

    előzmény:
    jana1987 (54)
    2015-03-18  20:32
  15. 2015. március 19. 06:1262.

    Itt irtad le a lenyeget. Hogy SZERELMES IS AKART LENNI.


    ilyen nincs. az ember nem akar szerelmes lenni hanem vagy az vagy nem.


     o nem volt szerelmes ezert jobb is hogy nem huzodott a vegtelensegig az ugy.

    előzmény:
    jana1987 (40)
    2015-03-18  14:13
  16. 2015. március 19. 06:0661.

    Hat erre nehez barmit mondani.


    Max. annyit hogy sajnalom, es az ido majd segiteni fog. Talan probald meg elfoglalni magad picit  valamivel amiben kicsit is oromot talalsz. Vegyel valami termeszetes nyugtatot, es probald meg elhessegetni a gondolatot eroszakkal amikor erre a ferfire gondolsz.


    Tudom nem konnyu, mast nem tudok tanacsolni.

    előzmény:
    jana1987 (1)
    2015-03-18  09:50
  17. 2015. március 19. 01:5760.

    Hm egy honap az tenyleg nagy jovo. Ennyi ido alatt meg a bugyidig sem volt muszaj eljutnia. Igaza van autonak, dehogy tudtad megitelni, hogy igazat mond-e, vagy csupan a bugyin belul akart lenni minel hamarabb. Aztan kipipalva ez is. Par honap, es meg szerelmes sem volt. Ez volt a igazi? Ezt nem gondolhatod komolyan. Jo nagy hohanyo az urge. Terj eszhez, fogd fel, mekkora szerencsed van, hogy aranylag hamar szabadultal.


     

    előzmény:
    jana1987 (40)
    2015-03-18  14:13
  18. 2015. március 19. 01:4359.

    Meg egy dolgot hadd mondjak neked. Igaza van autonak. Hogy ki ad erre valaha is valaszt, nem tudom. Nem tudom, miert van az, hogy rengeteg pasi erdeklodese a nullara zuhan, ha mar megkapta azt a not. Ez tortent pedig nalatok is. Ez volna az igazi? egy ilyen pasiert erdemes akar egyetlen konnycseppet is ejteni? Ugyan mar. Anyam mondta nekem, aki pedig szinten nyigott egy pasi miatt, en reszleteket nem tudok, mi miatt mentek szet, ill a pasi anyja miatt, de tobbet nem, ill tudok, de annak semmi olyasmi oka nem volt, kinezetbeli, magassagbeli kulonbseg volt. Szoval, hogy nem csak egy tarka tehen van a vilagon.


    Jo magam arra jottem ra, hogy igenis kutyaharapast szorevel. Auto, mondj valamit. Szoval az egyik ilyen rovid kaland emleket ki lehet rogton torolni egy masik pasival, akar egyetlen randival is, hogy megis kellek, megis van, aki engem akar, es helyen is van az onbizalom, mert ugye csupan az ember hiusaga serult meg?


    Te meg, ha hiszed hanem, rossz szokast csinalsz az onsajnalatbol. Mar rutinodda valt, hogy hazamegy, es elso dolgod, hogy zokogsz es zokogsz. De miert? Ennyire sajnalod magadat? Talalj ki mostmar valami jobb szokast. Legkozelebb ne egybol haza menj a buszmegallobol.

    előzmény:
    jana1987 (40)
    2015-03-18  14:13
  19. 2015. március 19. 01:1358.

    Ha sosem szeretett teged, sosem fogod azt elerni, hogy egyszer majd rijon utanad. De nem is kell, senkinek semmi szuksege erre. Majd megtalalja az o zsakja foltjat. Hagyd a fenebe, es hagyni is fogod, ha kinyilik a szemed,mert rajossz,az egesz nem ert egy hajitofat. Tenyleg beleszerettel a szerelembe, hogy mar az osszes baratnodnek van pasija, hat lett neked is.


     


    Ahogy mondja auto, ez egy szalmalang volt a pasi reszerol. Es meg el sem itelendo egyaltalan,megesik az ilyen, foleg, ha az ember fiatal, hogy hirtelen megtetszik neki valaki, aztan rajon, hogy megsem. Nem nosult, nem igert, nem csalt, nem csapott be senkit. Amig langolt erted, addig azt mondta, amikor rajott, hogy idesanyam nem ilyen lovat akartam,azt is megmondta neked oszinten. Te meg ott maradtal. Azt hiszed, kifosztott? Hat nem. Gyurut vett? Hazassagot igert?


     


    Tehat o akkor is oszinte volt, amikor fellangolt erted, meg akkor is, amikor hirtelen kiabrandult beloled. Nem lehet tudni, miert, nem is fontos, egyszeruen ez van es kesz. Ez van a parkeresesnek abban a szakaszaban, amig az igazit keressuk. Ami vagy van hat vagy nincs, de mindegy. Sokan nem is keresik az igazit, talalnak valakit aki talan megfelel es kesz. Egy honap az rohadtul szalmalang tenyleg.


     


    Nem volt semmi bunod, nem vetettel. Nincs bunos sem, sem artatlan. Csak ezt most nem latod. O hamar rajott, hogy nem, megsem te vagy az. Ennyi. Es oszinten kuldott el teged. Barmit tettel vagy nem tettel, nem koteles. Meg az lenne a szep, ha koteles lenne elvenni teged par honapi ismeretseg miatt. Jo lenne mar hagyni a fenebe, itt a tavasz.

    előzmény:
    jana1987 (40)
    2015-03-18  14:13
  20. 2015. március 19. 01:1357.

    Ha sosem szeretett teged, sosem fogod azt elerni, hogy egyszer majd rijon utanad. De nem is kell, senkinek semmi szuksege erre. Majd megtalalja az o zsakja foltjat. Hagyd a fenebe, es hagyni is fogod, ha kinyilik a szemed,mert rajossz,az egesz nem ert egy hajitofat. Tenyleg beleszerettel a szerelembe, hogy mar az osszes baratnodnek van pasija, hat lett neked is.


    Ahogy mondja auto, ez egy szalmalang volt a pasi reszerol. Es meg el sem itelendo egyaltalan,megesik az ilyen, foleg, ha az ember fiatal, hogy hirtelen megtetszik neki valaki, aztan rajon, hogy megsem. Nem nosult, nem igert, nem csalt, nem csapott be senkit. Amig langolt erted, addig azt mondta, amikor rajott, hogy idesanyam nem ilyen lovat akartam,azt is megmondta neked oszinten. Te meg ott maradtal. Azt hiszed, kifosztott? Hat nem. Gyurut vett? Hazassagot igert?


    Tehat o akkor is oszinte volt, amikor fellangolt erted, meg akkor is, amikor hirtelen kiabrandult beloled. Nem lehet tudni, miert, nem is fontos, egyszeruen ez van es kesz. Ez van a parkeresesnek abban a szakaszaban, amig az igazit keressuk. Ami vagy van hat vagy nincs, de mindegy. Sokan nem is keresik az igazit, talalnak valakit aki talan megfelel es kesz. Egy honap az rohadtul szalmalang tenyleg.


    Nem volt semmi bunod, nem vetettel. Nincs bunos sem, sem artatlan. Csak ezt most nem latod. O hamar rajott, hogy nem, megsem te vagy az. Ennyi. Es oszinten kuldott el teged. Barmit tettel vagy nem tettel, nem koteles. Meg az lenne a szep, ha koteles lenne elvenni teged par honapi ismeretseg miatt. Jo lenne mar hagyni a fenebe, itt a tavasz.

    előzmény:
    jana1987 (40)
    2015-03-18  14:13
  21. 2015. március 19. 00:4656.

    Nincs ebben semmi elkeserito. Dolgokat csupan te latsz ebbe bele, amik nincsenek.


    Van egy kollegam, aki meselte, hogy az o fia mar o sem tudja hanyadik kislanyt mutatta be nekik, mint a jovendobelijet. Gondolom, mindbe hirtelen beleszeretett,majd kiszeretett beloluk. Aztan egyszer a fiu nagymamaja megkerdezte az egyik lanytol, hogy mit csinaltal a hajaddal, a multkor meg szoke volt, most meg fekete? Kollegam csititotta a nagymamat, hogy te, az egy masik lany volt. O egyaltalan nem szelhamos gazember, csak az igazit kereste a fiu. Joga volt hozza. Es meg is talalta, mert ma mar boldog csaladapa. Vegyuk ugy, te voltal az egyik lany. Milyen szinu a hajad?

    előzmény:
    jana1987 (54)
    2015-03-18  20:32
  22. 2015. március 19. 00:3355.

    Van egy film, az Alkoholista a cime. Az alkoholista pasi vegre megtalalta azt a not, aki ugy fogadta el ot, ahogy volt, amig az ivasba bele nem halt, mig az osszes addigi noje megprobalta ot megvaltoztatni. Az a no volt neki az igazi, aki ha kellett, meg piat is hozott neki. Hat igen, kinek ki a kulonleges.


    Auto sosem akart egy nonel leragadni, gyermeket sem akart sosem. Ezt nem fogja eloszor a te becses fuledbe dudoraszni, mar mindenkinek eldudoraszta.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (30)
    2015-03-18  12:49
  23. 2015. március 18. 20:3254.

    Amúgy az a plusszban elkeserítő, hogy a legkevésbé sem ilyen környezetben nőtt fel. Még a szülei is boldogságban élnek együtt, gond nélkül, szép kertes házban, kutyával.. totál harmónia volt az egész szocializálódása.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (51)
    2015-03-18  16:09
  24. 2015. március 18. 20:2553.

    Lehet, hogy ideje elolvasnom őket... köszi a tippet!


    És amúgy mindenkinek nagyon köszi, sok erősítő gondolatot olvasok...


    Ügyintéző, én a te közönségességeddel együtt érzem teljesnek az itt elhangzó vélemények képét, szóval a hsz-eidet is érdeklődve olvasom, de tényleg egy kicsit túlságosan primitíven képzeled el néha a dolgokat. Nem, nem "csinált meg" jobban, mint a többiek. Volt olyan pasim, akivel maga a szex sokkal nagyobb extázist okozott, mint a szóban forgó személlyel. De mégis azt mondom, a szóban forgó személlyel volt eddig a legcsodásabb, az érzelmi alap miatt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (52)
    2015-03-18  18:30
  25. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. március 18. 18:3052.

    Az a két regény, ami nagyon hitelesen és szó szerint az Igazi, ill. a "van-e igazi" kérdésével foglalkozik emberi, érző szemmel, az számomra: Márai: A gyertyák csonkig égnek, és talán még inkább: Válás Budán. Mindkettő egyetlen nagy, végső kérdés köré épül, ez a végső kérdés azonban az, hogy mindkét fél részéről Igaz volt-e ez az érzelem, mert akkor lehetne ezt Igazinak nevezni. Bár teljesen egyértelmű választ még a kölcsönösség viszonylatában SEM tud adni Márai sem, mégis azt sugallja, hogy talán... viszont, ami rád vonatkozik ebből: fel sem merülne bennem az igazi szó, ha a dolog nem kölcsönös. Ha csak az egyik fél részéről működik, akkor egy ábrándkép, nem több. Egy ábrándképbe is lehet szerelmesnek lenni, sőt, aki olyan típus, magába a szerelembe is. Nem baj ez, sőt, ismerek olyat is, aki mindent megadna érte, ha egyáltalán valaha képes lenne a szerelem érzésére, ha fájna is neki! Szóval örülj annak, hogy érzelmes, szenvedélyes ember vagy, és hogy végre megérezted a lelked és tested legmélyebb poklában is, hogy mi a szerelem. :) Tekintsd ezt egy lépcsőfoknak, annak a felének, hogy a te részedről már ismered ezt! És hidd el, el fog jönni az a verzió is, ami kölcsönös lesz. 

    előzmény:
    jana1987 (1)
    2015-03-18  09:50

Címlap

top