Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Màlta,Tenerife gyer

MC1
MC1
Létrehozva: 2015. március 17. 19:57

Sziasztok!


 


Meg szeretnenk tervezni idei nyaralasunkat, ezuttal gyerekkel. Ez lesz az elso tengerparti nyaralasunk kozosen, s nem vagyok benne biztos, hogy egyutt is mindent ilyen lazan kellene megtervezni az ut elott, mint amikor meg csak parban mentunk.


 


Homokos partot szeretnenk, ezen kivul nem baj, ha vannak jo minosegu tiszta szallodak a kornyeken, s némi elet a varosban. Amennyire lehet, orulnenk, ha nem nekunk kellene fozni ;)


Ha barkinek barmilyen elmenye van, amit megosztana, annak nagyon orulnek! Kepek is johetnek ;)


 


nagyon koszi, sziasztok!

  1. 2015. március 22. 21:5055.

    Van Szicíliás is. :-)


    2,4,6 éves gyerekekkel. Hazaindulás: Idegenvezető írt egy levelet, hogy reggel 6-kor találkozunk a recepción, és ne felejtsük el felvenni az útlevelet és leadni a kulcsot. Azt felejtette el megírni, hogy a reci csak 8-kor nyit... :-)


    Reggel 6-kor álltunk a bezárt recepció előtt, kulccsal a kezünkben, igazolvány nélkül.


    Idegenvezető szuper ötlete az volt, hogy hagyjuk ott a férjemet, ő várja meg a nyitást, és majd jöjjön utánunk taxival Cataniaba (40 km) én meg menjek a busszal a 3 gyerekkel.


    Másik jó ötlete az volt ,hogy hagyjuk itt az útlevelet, menjünk haza jogsival. Kérdeztem tőle, hogy a gyerekeket akkor felneveli-e, ugyanis nekik nincs jogsijuk... :-)


    Férjem mondta, hogy innen egy lépést sem megy a busz addig, míg nincs kezünkben az útlevél (10-kor indult a repcsi, így bőven volt idő, csak az idegenvezető problémamegoldó képessége eddig terjedt.). Volt velünk egy idősebb házaspár, ott is mondta a férfi az idegenvezetőnek, hogy meg se próbáljon elindulni.


    Végül férjem megkereste a konyhát, ott már voltak, és onnan hívták be a recepcióst.

    előzmény:
    MC1 (51)
    2015-03-21  08:20
  2. 2015. március 22. 21:4154.

    Málta még...


    Tengeraparton strandoltunk, egyszer csak jött egy angol kislány, 5 év körüli, tetőtől talpig homokosan, de még az arca is, már a látvány is döbbenetes volt, de ez még nem a vége. :-)


    Kislány leült hozzánk játszani. Gyerekeknek mondtam, hogy adjanak neki homokozó játékot, hadd játszon ő is, de egyre pofátlanabb lett: Nyúlt a táskámba, vette ki a kezemből a telefont, fényképezőt a homokos kezével, gyerekek kezéből a játékot. Szóltunk anyjának, hogy légyszi vonja már ki a forgalomból, mert kezd terhes lenni, de semmi, legyintés, hogy ó hát csak játszik.


    Ezután még tett pár kört a parton, amerre járt, gyerekek sírtak, vette el tőlük a kekszet, gyümölcsöt, majd visszatért hozzánk, akkor már olyan volt, mint a pióca. Fogta, és kicsavarta a cumit a másfél éves fiam szájából. Na ekkora a férjem rákiabált, hogy húzzon innen.


    Na erre az anyja felpattant, hogy máris rendőrt hív. Hát hívjon. Hívott is. Óbégatva járkált a parton, hogy "Police is on the way!". Mi nem foglalkoztunk vele, strandoltunk. Amikor úgy gondoltuk, hazaindultunk, na akkor még odahívta a hegyomlás méretű paliját is óbégatni. Nem győztem a gyerekeknek magyarázni, hogy a bácsi nem erős, csak dagadt. :-)


    Aztán jött a rendőrség is, jegyzőkönyvet vettek fel. A nő szerint a férjem megütötte a kölkét. Mondtam a rendőrnek, hogy a sajátjait sem veri, nem hogy másét.


    Rendőr gondolom örült, hogy ezért iderángatták. Annyit mondott, hogy kerüljük el egymást. :-)


    Ez hogy tetszik?


     

    előzmény:
    évi* (53)
    2015-03-22  21:31
  3. 2015. március 22. 21:3153.

    Ha tetszik, akkor még: Erről a bizonyos maltai útról kicsit necces volt a hazajutás...


    Reptér, hajnali 5 óra, check-in. Hölgy nézi a papírokat, majd a férjemet kedvesen kérdezi, hogy a hölgy (én) véletlenül nem várandós-e. Férjem mondja neki, hogy nem véletlenül, de igen, várandós. Air Málta által kért igazolást angol-magyar nyelven, orvosi pecséttel, aláírással boldogan előrántottam. Erre a nő elkezdte a fejét csóválni. Majd elment a szomszéd nőhöz, hogy ketten együtt csóválhassák a fejüket. Ezután ketten együtt, a papírommal együtt eltűntek valami back-office-ben. Na ekkor kezdtük tervezni, hogy jutok haza, ha nem engednek fel a gépre.


    Jó negyed óra múlva előkerültek, majd még az egyik a papírt lobogtatva, átszágulgott a váró másik felére - kiderült, hogy fénymásolni.


    Ezután kezembe nyomta a papírt, és végül beengedett.


     

    előzmény:
    MC1 (51)
    2015-03-21  08:20
  4. 2015. március 22. 21:2652.

    Tetszik? :-)


    Akkor nosza, induljatok nekik, lesznek nektek is bőven! :-)

    előzmény:
    MC1 (51)
    2015-03-21  08:20

Címlap

top