Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jó budapesti szülészet?

vkatalin1982
Létrehozva: 2015. március 11. 14:44

Sziasztok,


Tudom, sok internetes lap foglalkozik a témával, viszont vagy csak szakmai szemmel, hivatalos adatokat közölnek budapesti szülészetekről, vagy régebbi tapasztalatokat olvastam csak, így most szeretnék egy fórumot, ahol olyanok (és tényleg csak olyanok) írják le a tapasztalatukat, akik az elmúlt 1-2 évben szültek Budapesten.


Tervezünk babát, és úgy szeretnék orvost választani, hogy a legjobb orvos, legjobb kórház legyen..(naír álom ?) ...sajnos jó orvost ismerek, de rossz kórházban dolgozik (Flór Ferenc, Kistarcsa).


Sajnos amiket olvastam eddig, hogy jó kórház, egy orvos ismerősünk teljesen megcáfolta: pl. Szt Imre kórház nagyon rossz, nem ajánlja, Uszokiból maguk a női orvosok is más kórházba járnak szülni, illetve nőgyógyászatra.


Szóval várom a tapasztalatokat, és ajánlásokat, hogy ki a jó orvos, melyik kórházban.

  1. 2015. március 24. 14:14108.

    Azért kell fizetni mert bármikor felhívhatod és bármikor bemegy hozzád a szülésre.akár éjjel,akár húsvét hétfőn


    Legalábbis elvileg így kéne legyen...tehát a szabadidejét fizeted

    előzmény:
    nidakri (105)
    2015-03-24  13:47
  2. 2015. március 24. 14:11107.

    Az első lányomat a flórban szültem 5éve nem volt senkivel semmi gondom,a csecsemősök lehettek volna kedvesebbek de ennyi...


    A másodikat másfél éve az uzsokiban,mindenki nagyon kedves volt a takarítótól a főorvosig! Mindkét kórházban választott orvosom volt


    Nem is értem h az uszokival kinek mi a gondja...

    előzmény:
    vkatalin1982 (1)
    2015-03-11  14:44
  3. 2015. március 24. 14:03106.

    Akkor is ellátnak, ha nem adsz pluszt.


    A pluszt azért adod, mert ragaszkodsz egy adott orvoshoz, elvárod, hogy mindig a rendelkezésedre álljon, ha úgy adódik, az éjszaka kellős közepén jöjjön be hozzád.


    Ennek ára van, mindenkinek más.


    A doki elmondja a tarifát, ha megfelel megfizeted, ha nem keresel mást, vagy, ha egyáltalán nem akarsz plusz szolgáltatást, akkor szülsz ingyen és bérmentve ott, ahová tartozol, annál az orvosnál aki épp bent van.

    előzmény:
    nidakri (105)
    2015-03-24  13:47
  4. 2015. március 24. 13:47105.

    Sziasztok!
    Többen írtátok, hogy a szobafestőnél, autószerelőnél sem én döntöm el, hogy mennyit ér a munkája, és aszerint fizetek, tehát a doki is megmondhatja előre, mennyi nála a szülés levezetése. Na de a szülész-nőgyógyász, aki állami kórházban dolgozik, fizetést kap. Én meg fizetem a tb-t, amiért megfelelő ellátást kellene kapjak ... Akkor mire is kell még pluszt fizetnem, ha azt akarom, hogy normálisan bánjanak velem? A szobafestő, autószerelő meg vállalkozó, saját műhelyében, saját szerszámokkal dolgozik ...


    Persze én is adtam a dokimnak a szülésért a pénzt, bár az én orvosom (10 évvel ezelőtt) azt mondta, hogy nincs fix tarifája, nála nem erről szól a dolog. Ha kap, elfogadja, megköszöni .... I. számú női klinika.

    előzmény:
    asztanaviszta (22)
    2015-03-12  10:25
  5. 2015. március 22. 17:39104.

    tudom-engem is az Imréből vittek át a jÁnosba

    előzmény:
    asztanaviszta (100)
    2015-03-14  14:48
  6. 2015. március 16. 10:18103.

    Én a 3. császárt tuti nem fogom ismeretlen orvossal csináltatni, ezért Maternity. Tény, hogy 35. hét előtt, ha gond van, visznek... Nekem a 2-nál egy vírus miatt beindultak a fájások a 32. héten, mindent megtettek, hogy "egyben maradjak", nem lett gond, 39. héten született a lányom végül. Mondjuk a János 100 méterre van a Maternitytől.


    Szerintem a természetes szülés nagyban más, mint egy császár.

    előzmény:
    asztanaviszta (100)
    2015-03-14  14:48
  7. 2015. március 15. 21:33102.

    Szia! Én a Sote2-ben szültem a másodikat. Nekem azért volt jó, mert nem hagynak sokáig szenvedni, ha nem akar kijönni a gyerek, akkor beléd nyomnak egy jó kis koktélt, hogy meginduljon a dolog. Az elsöt a Flór Ferencben szültem röpke 13 óra alatt, senkinek sem kívánom, én ráadásul végig hánytam. Nekem is volt problémám a szülésnél, rengeteg orvos bejött a szülöszobára, végül nem is a fogadott orvosom segitett legtöbbet a szülésnél, hanem egy ismeretlen. PIC miatt mentem oda szülni, az elsö 5 hčttel korábban született.

    előzmény:
    vkatalin1982 (1)
    2015-03-11  14:44

Címlap

top