Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vasárnapi boltbezárás

Torolt_felhasznalo_854192
Torolt_felhasznalo_854192
Létrehozva: 2015. március 10. 17:23

Kinek jó, kinek nem?

  1. 2015. március 11. 16:02151.

    Amikor vitték a sárgákat, nem szóltam- mert nem vagyok sárga.


    Amikor vitték a kékeket , nem szóltam - mert nem vagyok kék.


    Amikor vitték a zöldeket, nem szóltam - mert nem vagyok zöld.


    Most engem visznek         - énértem, már nincs aki szóljon.


    (szándékosan nem idéztem pontosan).


    Pont ez a baj, hogy mindig más nemzetekre mutogatunk, ahelyett, hogy saját magunkért állnánk ki. Most éppen a kereskedőkért, holnap ha a taki néninek lesz rá szüksége, akkor ő érte.


    Pontosan azért csinálnak velünk azt amit csak akarnak, mert mi sem tudunk összetartani.


    Ha egy kicsit is összetartóbbak lennénk, akkor nekünk is lenne beleszólásunk a saját életünkbe.

    előzmény:
    inmélius (125)
    2015-03-11  14:35
  2. 2015. március 11. 15:52150.

    Mindig marad annyi multi az országban, hogy sok is. Mert azért jó kis piac vagyunk ám. Sok embernek van ám pénze, mert ha nem lenne, nem lenne itt a multi sem. Csak a dolgok úgy működnek, hogyha valamit korlátoznak, valamit elvesznek, ami eddig adott volt, azért illik, sőt, kötelező nyűglődni, mert nehogymár. Kifelé megy a kommunikáció, hogy fúj, és nahát, befelé meg a fejesek szépen megvitatják, hogy azért még így is csurran-cseppen, megleszünk.


    A kifelé menő kommunikációra meg rá lehet ültetni embereket, akik egyetértenek velünk, és csak az elején kell megtupírozni a témát, megfinanszírozni a "kampányt", szólni néhány újságírónak, hogy írjon róla, és azt írja, amit én akarok, véleményem szerint ennek szabott ára van, kifizetik és aztán ha beindult a verkli, csak hátra kell dőlni.


    Így működik ez, akár tetszik, akár nem.


    A manipulált tömeg meg jól elcsámcsog a témán.

    előzmény:
    lady1986 (149)
    2015-03-11  15:43
  3. 2015. március 11. 15:43149.

    Csak nehogy ennek a bele-belenyulogatasnak az legyen a vege,hogy kivonulnak a multik ( nem csak az elelmiszeripariakra es keresledelmiekre gondolok,ugyanis meg akarjak cseszegetni a tpbbi agazatot is ). Akkor lehet majd meg az arvacska ultetesert is imadkozni es halat adni.

    előzmény:
    inmélius (138)
    2015-03-11  15:15
  4. 2015. március 11. 15:41148.

    Azt nem hordok

  5. Torolt_felhasznalo_483234
    Torolt_felhasznalo_483234
    2015. március 11. 15:40147.

    Jó, akkor menjünk szépen visszafelé, ha egyedül nem megy. Miért nem akkor hallatta a hangját akinek kellett volna, amikor beállítottak a sorba? Kellett az EU?


    Nézd egy fecske soha nem csinál nyarat. Itt mindenki okos, tudja mit és hogyan, mikor kell/kellene/kellett volna, de akkor és ott a fele sem szól. A többi meg szívja a cumit, amit mások dugtak a szájába.


    Hogy közérthetőbb legyen: adott esetben én hiába állok ki a város közepére, hogy nem kell az ezredik ocsmány szobor, ha senki nem szól ugyanúgy mellettem, nem támogat - bár mindenkinek tele a hóbugyija az ocsmány szobrokkal. Ezzel max. annyit érek el, hogy rendzavarásért szépen bekísérnek pár órára/napra/mittudomén, nem vagyok ezzel tisztában (szerencsére). És lassan eljutok majd oda, hogy már nem is akarok kiállni a többi birka helyett, hanem szépen csendben csinálom a magam dolgát és az első adandó alkalommal meglépem a számomra megfelelőt. Vagyis lehet mondani nyugodtan hogy "dehátteseszólsz"...

    előzmény:
    inmélius (141)
    2015-03-11  15:22
  6. Torolt_felhasznalo_854192
    Torolt_felhasznalo_854192
    2015. március 11. 15:39146.

    Eszem ágában sincs moderáltatni téged. 


    Csak elsőre nagyon lekezelőnek tűnt, amit írtál. Ha félreértettem, akkor bocsi!!!!!


    Az biztos, hogy mindenki másképp látja a témát, más oldalról közelíti meg, de gondolom, mindenkinek van némi igazsága. 


    A lehetőségen túl, hogy vasárnap mehetek-e vásárolni, ott van, hogy beleszólnak az életünkbe, ott vannak a létszámleépítések, a bércsökkenések, a vasárnapi pótlék kiesése, az, hogy más napokon sokkal többet kell dolgozni egyes helyeken..... sokszínű a téma. 


    Itthoni probléma, de nézhetünk határokon túl is.....

    előzmény:
    inmélius (143)
    2015-03-11  15:24
  7. 2015. március 11. 15:28145.

    Én sokszor akkor is dolgozom, mikor te még vagy már alszol. Mert egy munkamániás vagyok aki imádja ha sok pénzt keres.

    előzmény:
    cucugia (100)
    2015-03-11  12:40
  8. 2015. március 11. 15:25144.

    Én is azt mondom: az állam belenyúl itt-ott. Hogy mi lesz az eredménye: ki fog derülni idővel.

    előzmény:
    cabron (139)
    2015-03-11  15:19
  9. 2015. március 11. 15:24143.

    Sajnos, semmi olyat nem mondtam, amiért moderáltathatnál. Amúgy pedig: hát most már érdekel a téma, maradok.

  10. 2015. március 11. 15:24142.

    Féláron akkor vásárolsz, vagy még akkor sem ha csak akciós cuccot veszel, abból is ma már általában 3db-ot kell venni, hogy valóban éljen a kedvezmény.


    Ki van az ám találva. Az akció arra jó, hogy becsábítsa a vevőt, aztán ha már ott van hát költse a pénzét. De minden más egyéb jó magas árral van pozicionálva, mert ha már úgy is ott vagy és kell az is akkor meg fogod venni.


    Nem szeretetszolgálat hanem kőkemény üzlet.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854192 (91)
    2015-03-11  12:28
  11. 2015. március 11. 15:22141.

    Nézz utána, mi volt az eu csatlakozási tárgyalásokon. Nem arról szólt a fáma, hogy választhatunk, mit szeretnénk, hanem egy koncepcióba kellett beleilleszkednünk, könyökölni, fúrni a többi felveendő államok között, és a végén az volt, hogy eszi, nem eszi, ez van. Ha kell, jó, ha nem kell, úgyis jó. Szépen beállítottak bennünket a kör közepére, és "eukompatibilisra" pofoztak a felvételhez. A mezőgazdaságot egy az egyben "eladták" a nyugatnak, a magyar paraszt ellehetetlenült 2004 táján. Ami nekik, az eu-nak jó. Nekünk is jó valamennyire, hogy euba vagyunk, de nem annyira, mint nekik. Az ördög 100 percenten alul nem dolgozik. Eu, nagy szavak, testvériség, hogyne: máz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483234 (135)
    2015-03-11  15:01
  12. Torolt_felhasznalo_854192
    Torolt_felhasznalo_854192
    2015. március 11. 15:22140.

    Én is gondolhattam volna, hogy nem itthonról okoskodik...

    előzmény:
    lady1986 (131)
    2015-03-11  14:40
  13. 2015. március 11. 15:19139.

    De pont az a baj, hogy ebben az esetben nem a piac szabályoz. Ez a rendelkezés szerintem senkinek nem jó. A piac egyik szereplőjének sem.

    előzmény:
    inmélius (138)
    2015-03-11  15:15
  14. 2015. március 11. 15:15138.

    Te meg csak azon lovagolsz, ami a te gondolatmenetedbe beleillik.


    Nem lesznek annyian, mint ahogy prognosztizálod. Látatlanban mondom neked. Tudom: egy is sok, akinek nincs melója. Ugyanakkor ez a kapitalizmus, hogy a piac szabályoz. Az állam bele-belenyúl, ha tud, ha van rá pénze, akarata. Most az a baj, hogy vasárnap nincs nyitva nagyobb bolt. El kell telnie egy kis időnek, hogy látható legyen, mi is a végeredmény. Hogy a kormány saját támogatóit nyomja, pl. CBA? Ez mindig is így volt, mindig is így lesz. Nem azt mondom, hogy ez így jó, csak azt, hogy ez így van. Ez a kormány ezt, a másik meg azt. Az eső ugyanúgy esni fog ezzel is, azzal is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483234 (137)
    2015-03-11  15:04
  15. Torolt_felhasznalo_483234
    Torolt_felhasznalo_483234
    2015. március 11. 15:04137.

    Te is csak ezen lovagolsz, hogy neked...


    Tudod engem sem zavar, de attól még égnek állt a hajam, mert tudom hány emberrel több fogja nézni az üres pénztárcáját a hónap közepétől...és ez nem lesz ám jó a többieknek sem. Tudod...kisebb vásárlóerő -> kevesebb termelés, kevesebb termelés -> kisebb vásárlóerő és így tovább a béka feneke alá. Szuper lesz. De tényleg.

    előzmény:
    inmélius (134)
    2015-03-11  15:00
  16. 2015. március 11. 15:01136.

    "Nemzeti ontudat sehol. Fogalmuk sincs hogyha a sajat termekeiket vasarolnak meg eselyuk   lehet/ne kisebb felemelkedesre ."


    Ez azért nem egészen így működik, kedves Katica!


    Ha a saját termékeket drágábban lehet előállítani, és azt mégdrágábban adják, mint az importot a multi, nem hiszem, hogy "felemelkedést" hozna azt a vásárlással támogatni!


    Az emberek pénztárcájáról nem is beszélve! Ha hó végén még nagyon sok családnál kopp van, nem lehet elvárni a "nagylelkűséget" senkitől!


    Nem azért veszik az emberek a T...o-párizsit sonka/téliszalámi/minőségi áruk helyett, mert buták, hanem, mert arra futja nekik.


    Az adót/adókedvezmény adását lehet törvényekkel szabályozni, nem? Bár meglehet, ha nincs adókedvezmény, eltűnik multi, az import gyümölcs/ruha/műszaki áru/bármi, ezer minden, és lesz megint hiánygazdaság. Hazai! Az annyira emlegetett nemzeti öntudattal.....

    előzmény:
    terdszelikatica (119)
    2015-03-11  14:21
  17. Torolt_felhasznalo_483234
    Torolt_felhasznalo_483234
    2015. március 11. 15:01135.

    Miért engedték a hazai termelők? ugyanúgy felemelhették volna a szavukat, ahogy más állambeliek (merthogy a honatyák sehol nem saját kútfőből olyan "okosak" ám)? Ja hogy ez így kényelmesebb? Aztán persze most már sírnak ők is, mert időközben valaki szólt nekik, hogy merre is áll a zászló...


     

    előzmény:
    inmélius (133)
    2015-03-11  14:54
  18. 2015. március 11. 15:00134.

    Nincs iskoláskorú gyerekem, ehhez érdemben nem tudok hozzászólni. Ugyanakkor: mire volt jó az elmúlt 15 év, amikor boldog-boldogtalan diplomázott, a színvonal leesett a béka segge alá, és diplomás takarítónők voltak kénytelenek arra rádöbbenni, hogy nem kell sehová az oklevelük. (tudom: sarkítok) Valamilyen szinten kell a rendrakás ezen a vonalon is. Nekem ne mondja egyetlen, az adófizetők pénzén kitaníttatott végzős sem, hogy röghöz van kötve, mert bizony, dolgozzon valamennyit itthon, mielőtt elhúz nyugatabbra. Vagy tanuljon a saját pénzén. Bocs, de ez nekem így korrekt.


    A vasárnapi vásárlás pedig - nálam - nem az a kategória, ami bekorlátozza / bekorlátozná az életemet.

    előzmény:
    asztanaviszta (132)
    2015-03-11  14:41
  19. 2015. március 11. 14:54133.

    Vajon miért éri meg a multinak az olcsóbb importot megvenni? Mitől olcsóbb az import? Mert talán saját állama dotálja az árucikk megtermelését? Miért is dotálja? Mert van rá pénze? Mert kibrusztolta az EU-ból, hogy úgy legyen felosztva a piac, hogy neki jó legyen? Miért is fizetett a magyar állam a termelőknek, csak hogy kivágja a szőlőtőkéit? Vagy, hogy ne tartson disznót? Miért is csak az szállíthat be a Tescoba, akinek jó a 3-6 hónappal halasztott fizetés? Miért is nyílt ki az agrárolló? Miért is kerül nagyságrendekkel többe a magyar parasztnak megtermelni az árut, mint mondjuk a francia parasztnak? Miért is ráfizetéses, ha magam tartok csirkét, eszem a tojását? Miért kerül többe egy kiló kenyér, ha itthon készítem, mintha megvenném a boltban?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483234 (127)
    2015-03-11  14:37
  20. 2015. március 11. 14:41132.

    Lehet, hogy neked kis dolog (nekem sem jelentős), de a jelentősége abban van, hogy ez (és a többi) intézkedés is arra irányul, hogy szinte teljes mértékben leszabályozzák az életed.


    Megmondják, előírják, hogy mikor mit tehetsz - vagy nem.


    Pl. a bevezett kötelező hittan-erkölcstan, a ki mehet gimnáziumba és ki legyen szakmunkás,  és még folytathatnánk a sort.

    előzmény:
    inmélius (125)
    2015-03-11  14:35
  21. 2015. március 11. 14:40131.

    Raadasul irod ezt odakint elokent...kibicnek tenyleg semmi se draga.

    előzmény:
    terdszelikatica (121)
    2015-03-11  14:27
  22. 2015. március 11. 14:39130.

    A cba hazait forgalmaz? :D Arab dinnye,torok paprika,szerb paradicsom csak par peldanak mennyire nemzeti amit forgalmaz :D A tejtermekek zome is szlovak szinten. A sokat gyalazott sparban es teszkoban ketszer annyi magyar eredetu etelt-italt talalsz mint a cba boltok tobbsegeben. Akkor megis miert is a cba-t kell annyira tolni??? Ja hogy orbanvityanak valamivel ki kell fizetnie a nyaloncainak az egyik reteget...aham. Attol meg,hogy nemzetinek van felmagasztalva valahogy nem fogok ramozdulni a felrothadt torok paprikara,meghagyom azt a narancsosoknak.

    előzmény:
    terdszelikatica (121)
    2015-03-11  14:27
  23. 2015. március 11. 14:39129.

    Hát teremtsenek tisztességes piaci versenyt!


    Az nagyon nem okés, hogy megveheted a méregdrága szart és még örülj is neki, hogy a hazád terméke.


    Pedig én eléggé pártja voltam/vagyok annak, hogy elsősorban a hazai termelőket stb, kellene előnyben részesíteni, de sajna nincsenek meg hozzá a feltételek.

    előzmény:
    terdszelikatica (121)
    2015-03-11  14:27
  24. 2015. március 11. 14:38128.

    Hogy Nektek semmi se jó!?


    Utólértük például Svájcot..... a vasárnapi zárvatartással. Ott sincsenek nyitva vasárnap boltok.

  25. Torolt_felhasznalo_483234
    Torolt_felhasznalo_483234
    2015. március 11. 14:37127.

    Miről is beszélsz pontosan? Gondolod ez most arról szól, hogy ha nem lesz nyitva vasárnap üzlet, akkor a nép ezerrel a hazai terméket kezdi vásárolni? Tudod te - megnézted bármikor -, hogy árban mi a különbség a hazai és az import termék között? És te beszélsz közgazdaságról...nemzeti öntudatról...hajjajj.


    Nem attól fog a hazai termelő árat engedni, hogy vasárnap (vagy bármikor) egy külföldi vállalkozás zárva lesz. Pont hogy eddig kellett volna körbenéznie magán, látni hogy nem ő van egyedül a piacon és a piacot nem az árak emelésével lehet megnyerni. Eddig kellett volna a hazai termelőknek kiharcolni foggal-körömmel, hogy érdemes legyen hazai terméket venni és ne a gagyi multi cuccán éljen a nép. De mivel csak annyira futja a jobban teljesítő országban.......

    előzmény:
    terdszelikatica (119)
    2015-03-11  14:21

Címlap

top