Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nemi erőszak házasságon belül

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. március 9. 18:46
A nemi erőszakok túlnyomó többsége otthon, a négy fal között történik. Az elkövetők nem rovott múltú ismeretlenek, hanem ismerősök, családi barátok, rokonok, házas- vagy élettársak. Az esetek zömét soha nem jelentik a rendőrségen, nem hangos ettől a média, csak néha egy-egy kivételesen rémes eset jut el a médián át az emberekhez. A többit elfedi a homály.

Nők Lapja Café: A nem az nem. Házasságon belül is
  1. 2015. Április 5. 17:53151.

    És ahol nem múlik el, ahol az évek múlásával ugyanúgy kölcsönösen megvan a lángolás, ők nem hitelesebbek mint azok, akiknél úgymond elmúlik?


    Az, hogy együtt élek valakivel, akivel jó esetben összeillünk, nem biztos hogy szerelem volt hajdanán. Több tízezer férfivel tudnál úgy együtt élni hogy összeilletek, jól érzitek magatokat, és nincs lángolás. A szerelem más. Az csak egy emberrel lehetséges, akivel vagy egymásra találtok, vagy nem. A szerelmed az, aki miatt érdemes élni. Sem szülő, sem barát, sem pedig gyerek nem képes ilyen nagyfokú érzelmet kiváltani. Nélküle is teljes ember vagy, de vele egy új világot alkottok, ami csak a tiétek. Nem tévesztendő össze az egymásra találás alatti vonzódással, mámorral.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (142)
    2015-04-05  12:18
  2. 2015. Április 5. 17:31150.

    Én 19 voltam.


    És hogy is mondjam, a férjem tágabb családja a nagyvilág előtt éli a napjait, a család tagjai nem engedhetik meg maguknak hogy bármilyen témában bakot lőjenek. Az összes normális alak, kivéve a kedves férjemet. Emberileg fantasztikus, kedves, odaadó és mégis, házasságra alkalmatlan.


    A poén csak annyi, hogy láttam milyen mert voltak jelek, a családom tagjai és az ismerősök is óva intettek tőle, mégis megtettem. Nem voltam normális, elborult aggyal csak a hatalom és a pénz lebegett előttem. Még csak rózsaszín szemüveget sem mondhatok. A férjem ha úgy tetszik, megvett magának. Ha normális lettem volna, esetleg pár évvel idősebb, vagy pedig hallgattam volna a jósló intelmekre és intuícióra, akkor elzavarom. Viszont, és itt a lényeg, nem bántam meg. És a többi nővel ellentétben, én mertem lépni.


    A mostani korosztály 30 felett házasodik, bőven lehetne ismeretük. De nincs.


    Baccus, én itt netezek, ember pedig bőszen varrogat valamit mögöttem. No igen, én vagyok a kizsákmányolt nőcike, párom pedig "párját ritkítja"...

    előzmény:
    Amarynda (141)
    2015-04-05  12:11
  3. 2015. Április 5. 17:15149.

    A vallás és kultúra soha nem azonos az ember személyiségével, hanem legfeljebb befolyásolja azt. Amit például nem ismersz, attól félsz ha rosszat hallasz. De ha megismered, akkor már tudod kezelni. Nem gyűlöletet érzel, hanem a helyére teszed a dolgokat.


    Ahogy írod, nem kell elfogadni, nem kell megkedvelni, de gyűlölni sem. Az már olyan negatív érzés, ami eleve megakadályozza hogy egy olyan embert megkedvelj, aki egyébként szimpatikus lenne számodra. A muzulmánság csak egy vallás. Ha egy gyerek megszületik, nincs vallása. A szülők szorgalmazzák esetleg hogy milyen legyen. Meglepődnél, vannak muzulmánok, akik szívesen váltanának, de félnek. Félnek a családtól, kiközösítéstől.

    előzmény:
    Amarynda (140)
    2015-04-05  12:00
  4. 2015. Április 5. 17:05148.

    Nem, egyáltalán nem képzelem, így nem is tévedek. Magam körül csupa elcseszett, pokoli házasságot látok. Még akkor is ráérzek, ha mutatják hogy minden rendben. Ilyenkor elég egy kérdés a feleség vagy a férj elé csúsztatva, és máris lehull a lepel.


    És mégis vannak kivételek. Ők az ideális pár. Amit említettél, hogy a feleség hazamegy a szülészetről, a férje pedig nekiesik, erőszakoskodik vele, ezt el tudnád képzelni a férjedről? Ugye hogy nem. Elsőre neked sem sikerült, de mégis sikerült megtalálnod azt, akivel boldog vagy. feltehetném a kérdést sokadszorra, hogy másoknak miért nem sikerül, de ez a kérdés értelmetlen. Nem fogják bevallani, hogy olyasmi hiányzik belőlük és a férjeikből, ami egy jó házasság alapfeltétele.


    És a szerelem bizony a legelső feltétel egy boldog házassághoz. Ha nincs szerelem, akkor mi tartja őket össze? Pénz? Gyerek? Megszokás? Egyik sem olyan fokú összetartó erő, hogy egy nagy szerelem ne söpörje el bármelyiket.


    Én is lányos anya vagyok, vigyázni kell a lányokra, felvilágosítani őket, és nem tiltani vagy engedni, de a kezüket fogva nekünk lányos anyáknak is menni kell azon az úton, amelyen járnak. Másképp elkövetik ugyanazt a baklövést mint mi, vagy a szomszéd ismerősének az ismerőse. De hogy egy lányos anya képes legyen ezen az úton újra végig menni a lányával, ahhoz már tapasztalat kell, ami viszont sokaknak nincs. Egyszerűen a nőknek nincs miből meríteniük, leány kérdez, és képtelenek mit mondani, milyen is egy jó házasság. Sok lányos anya csak azzal szembesül, amikor a lánya minden ellenkezést kizárva bemutatja a választottját. Márpedig egy fiatal nőnek nincs annyi élettapasztalata, hogy képes legyen eldönteni, a férfi milyen jellemmel bír. Választott, és nem lehet ellenvetés a család részéről. Pár év múlva mit is mondhat a tapasztalatlan édesanyja? Amit főztél, edd is meg lányom, nekem is ilyen sors jutott, ez az élet, ez a valóság.


    Biztos???


    Ahogyan a férfiak is igénylik a szexuális életet, ugyanúgy a nők is. Nem tudom finomabban fogalmazni, a nőket ez tartja fiatalon. Ettől sugárzik az egész lényük. Ha egy nő rendesen ki van elégítve, nem morog, nem zsörtölődik, nem keres okokat arra hogy a feszültségét levezesse. Látok 60 feletti nőket, kenterbe verik a fiatalokat. Csinosak, ápoltak, és látszik rajtuk hogy "szeretve" vannak. Miért ne igényelnék a szexuális életet, ha érzik hogy az jó hatással van rájuk? A hüvely szárazsága nem kizáró ok, nagyon jó síkosítókat lehet kapni. A nyál pedig mindig kéznél van. A havi 1-2 alkalom nagyon kevés, még akkor is ha minőségi. A nők is feltöltődnek, őket nem a sperma feszíti, hanem a hormonok szórakoznak velük. Búskomorak lesznek, esetleg munkamániásak, kákán is csomót keresőek. Egyszer lepődtem meg, 60 feletti hölgyismerősöm, özvegy, és mindig kiegyensúlyozott, egyedül élő. Rákérdeztem hogy...ne haragudj, de jól sejtem amit sejtek? Irult pirult hogy igen. kívánja a teste, és mindig újjászületik tőle.


    Nem tudom hogy a nők hány %-a NEM él át valóban orgazmust nemi érintkezéssel, de szerintem is magas a szám. Én már ránézésre megérzem. Nincs meg a belső békéjük.


    A hüvely sokaknak misztikum, itt is a fórumon. Erre nem lehet mit mondani. Nem ismerik a testüket, nem mernek élvezni, nem merik átadni az egész lényüket annak a férfinek, akit választottak. Volt itt egy férfi, talán emlékszel rá, ha jól tudom Ivnis volt a nickje vagy valami hasonló. Nos, ez az uriember meg akarta magyarázni nekem, hogy mivel ő több nőn is kereste de nem találta, nem létezik G pont.


    Bizonyára olvastad már, hogy engem néhányan úgy jellemeztek, hogy szíre szóra nedvesedek egy álló pöcörőtől. Nos, ez így nem igaz. Az ilyen nőkről akik ezt írják nekem, egyből tudom hogy a szexuális kultúrájuk kimerül a testiekben. Márpedig a szexualitás magas fokon már a lelkek egybefonódása. Egy férfit nem csupán az álló farka miatt kívánhatunk meg, nem csupán a teste miatt, hanem azért is, mert szerelmesek vagyunk belé, és már a nézése, érintése is jólesik.


    Az undorról.


    Nem akartam elhinni, amikor nők arról meséltek, hogy az aktus után rohannak tusolni. És ráadásként az állítólag szeretett férfiaiknak vannak olyan testrészei, amelyektől undorodnak. Undorral hogyan lehet odabújni a másikhoz, és az aktus során arra ügyelni, nehogy hozzáérjünk a bennünk undort keltő testrészükhöz?


    Amarynda, én is arról papolok, hogy sajnos. Az lenne a normális házasság, amelyről beszélek. De ennek az az alapja, hogy a számunkra megfelelő férfihez menjünk feleségül. De mint már említettem, ha egy nő pénz miatt, esetleg másféle érdekből akar házasságot, az vállalja azt, hogy olyant szagol amilyent szakított. Valamit valamiért. Pénzes csávó sem azért vesz el gyönyörű fiatal lányt, hogy az jól érezze magát, hanem azért, hogy a pénzével, mint hatalmi eszközzel, rendelkezhessen a lány felett. És jogot formálnak arra, ha a buta leány nem teszi meg amit kérnek, megverik. Sajnáljam a leányt? nem teszem. Van nekik édes anyukájuk, aki felvilágosíthatta volna őket. Lehetett volna annyi eszük, hogy ingyen nem adják a pénzt a férfiak. Természetesen nem minden gazdag férfi ilyen, csak egy általános példát írtam.


     


     

    előzmény:
    Amarynda (139)
    2015-04-05  11:39
  5. 2015. Április 5. 13:11147.

    Elofordul;-)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (146)
    2015-04-05  12:47
  6. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. Április 5. 12:47146.

    Még mindig a torkodban dobog a szived, ha találkozol vele?

    előzmény:
    Amarynda (144)
    2015-04-05  12:28
  7. 2015. Április 5. 12:32145.

    valami meg eszembe jutott. Nekem ebben szerencsere nem volt reszem de volt egy baratnom akit a ferje rendszeresen kenyszeritett olyan fajta dolgokra amitol a baratnom irtozott es semmi aron nem akarta. amikor nem engedelmeskedett megverte.


    8 evig voltak hazasok es en is cask evek utan tudtam meg hogy miket muvel a ferje vele.


     

  8. 2015. Április 5. 12:28144.

    Ezzel vitatkoznek. Talan azert mert en abba a keves szazalekba tartazom aki (igaz nem elsore sikerult) de hozzamehetett ahhoz aki az elete legnagyobb szerelme volt, es en is neki.


    en meg mindig erzek szerelmet a ferjem irant a szereteten kivul.


    szerencsesek vagyunk azt hiszem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (142)
    2015-04-05  12:18
  9. 2015. Április 5. 12:26143.

    Az egyik mondatodban van a lenyeg.


    "ha szeretjuk a ferfit".


    ahol szeretet, szerelem van ott nem is kerul sor a hazassagon beluli eroszakra, mert szereto vagy szerelmes ember szamara az eroszak nem lehet olyan ami elvezetet hoz neki. sem fizikalisan sem lelkileg.


    az az alapveto teny hogy ahol hazassagon beluli eroszak van ott nem szeretik egymast az emberek. lehet hogy akkor se szerettek amikor osszekerultek de amikor eroszak van ott mar a szeretet nyomaiban sincs meg egyik reszrol se.


    ezt probaltam elozoleg is magyarazni hogy bizony sok hazassagban nem szerelembol, szeretetbol elnek egyutt hanem egyeb mas okokbol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856560 (86)
    2015-04-01  21:07
  10. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. Április 5. 12:18142.

    A szerelem sem garancia semmire, mert az elmúlik. Utána derül ki, hogy ténylegesen együtt tud-e élni tovább a két ember, mert amúgy is egymáshoz illenek, vagy a lángolás elmúltával nem marad semmi, ami életben tartja a kapcsolatot. 


     

    előzmény:
    Amarynda (139)
    2015-04-05  11:39
  11. 2015. Április 5. 12:11141.

    Nem tudom te hany evesen hazasodtal, en 18 voltam amikor eloszor ferjhez mentem.


    nagyon rosszul.


    az a anyam is 20 volt meg az egyetemen ment ferjhez mar a terhessege alatt szetmentek az elso evben.


    a nagymamam aki 1905 ben szuletett meghozza arisztokrata csaladbol  22 eves volt 3 evi ismeretseg utan ment a ferjehez akinek ket gyereket szult. ami abban az idoben ( 50 es evek) nem volt tul gyakori o is elvalt mert a ferje ivott, kartyazott nozott esz nelkul.


    ebbol cask annyit akartam kihozni hogy en es az anyam sajat fejunk utan mentunk ferjhez nem repedtsarku takaritono volt egyikunk se megis nagyon rosszul sikerult. a nagymamam ugy ment ferjhez hogy a csalad kivul belul ismerte egymast a nagypapa is megfelelo csaladbol szarmazott es megis egy olyan ember volt aki mellett nem lehetett elni. a kulonbseg annyi volt hogy mi konnyebben es hamarabb el tudtunk valni a nagyinak sokaig takargatnia kellett a kek foltokat, mert nem volt illo ilyesmirol a csaladnak tudomast venni.


    ugyhogy a normalis no kihez megy stb. cask egy sablon amit nem lehet mindenkire rahuzni. raadasul regebben az en korosztalyom lenyegesen fiatalabban ment ferjhez mint most.

    előzmény:
    Nikita 666 (71)
    2015-03-31  18:16
  12. 2015. Április 5. 12:00140.

    Szamomra ez felhaborito es undorito.


    soha nem tudnek olyan ferfivel kapcsolatot letesiteni a muzulman.


    nem erdekel hogy modern, meg tanult meg akarmilyen.


    meg baratnak se fogadnam el nemhogy masnak.

    előzmény:
    saschamora (56)
    2015-03-18  13:10
  13. 2015. Április 5. 11:39139.

    Borzasztoan tevedsz sok mindenben. eloszor abban hogy azt kepzeled minden hazassag magas hofokon ego erzelmeken alapul.


    lehet hogy nincs es nem is volt soha ilyen jellegu erzes (szerelem pl.)


    hanem mas ok miatt hazasodtak ossze. mondjuk foleg regebben egy kisebb egyuttjarasnal teherbe esett a lany altalaban hazassagkotes kovette foleg videken. itt aztan minden volt cask nagy szerelem meg hasonlok nem.


    a hazassagok nagyresze ma sem ego szenvedelybol kotodik.


    a masik amiben tevedsz az az hogy meg gyakran az erzelmi alapokon kotott hazassagoknal is a nok nagy szazaleka szivesen mellozne a szexet, maximum havi 1-2 alkalomra, 4-5 ev utan meg meg ritkabbra.


    egy idoben dolgoztam olyan helyen ahol nok foleg hazasok es gyerekesek probaltak ilyen problemaikra valaszt talalni.


    meg voltam dobbenve magam is hogy a nok pl. 30 % a allitolag eleteben sosem elt at orgazmust ferfivel, huvelyi aktus soran pedig a nok tobb mint 60 % a van igy.


    sok no ugy gondolja az elso par ev utan a ferfi majd "lehiggad" addig meg elviseli a sexet mint a hazassag velejarojat.


    ezekbol adodnak a tragediak egy ido utan az undor amikor mar latja hogy mi kovetkezik az este folyaman.


    erdemes rola tanulmanyokat olvasni nagyon sok ilyen hozzaferheto minden nyelven.


    Tudod a hazassagok kozott a legtobb eppen cask elviselheto es "egyutt vagyunk mert a gyerekek, vagy  mert egyedul rosszabb" stb . Illuzio azt gondolni hogy a hazassagok erotikusan is langolnak az evek elteltevel. legalabbis nem sok ilyen van sajnos.

    előzmény:
    Nikita 666 (42)
    2015-03-17  20:25
  14. 2015. Április 5. 11:29138.

    Házasságon belüli nemi erőszak- én nem tudom hová rakni ezt. A házasok olyan emberek, akik szándékosan és önként azért élnek együtt törvényesen, hogy ágyat, asztalt, életet megosszanak egymással. Hol kezdődik az, hogy erőszak? Hány év telik el egy házasságban, amíg az egyik fél testiségét a másik elutasítja, és ha az egy NEM-re nem teszi hátra a kezét, akkor az erőszak...és mindkét oldalról jöhet? Ha valaki alkoholista, vagy megcsalták, vagy ő csalt vagy ....ilyesmi- akkor nem szabad együttmaradni. De ha ilyen nincs, akkor hogy torzulhatnak el az egymásról alkotott vélemények? Hogy lehet erőszaknak hívni azt, ha apu a "nagy ágyban" anyut ölelgeti- mert ha anyu beteg, akkor nyilván ez kommunikáció kérdése, de ha semmi ilyen nincs, és anyu rendszeresen nemet mond- mitől házasság az egész? Miről szól egy ilyen házasság? Minek van együtt a másikkal bárki, ha soha nem kíván vele lenni?

    idézet:
    szárnyasló (9)
    2015-03-13 16:58:27

    Hol kezdodik az eroszak?


     na akkor en megvalaszolom neked.


    Pl. ott amikor a kismama hazamegy a korhazbol a gyerekkel es a kedves ferj  a szo szoros ertelmeben megeroszakolja a not.


    ugy mintha egy vadidegen novel tenne akit most latott eloszor. vagy amikor reszegen hazamegy es nem eleg hogy osszeveri a feleseget hanem a gyerekek szeme lattara eroszakolja meg. esetleg tobb alkalommal egymas utan.


    De az is eroszak amikor a no mondjuk holt faradt vagy faj a feje esetleg eppen menstrual es eloszor az agyban cask kedveskedve nyul utana a pasi aztan ha a no azt mondja ne haragudj nagyon faj a fejem akkor elengedve a fule mellett eroszakkal ramaszik szetfesziti a no labat  es akkor is berakja ha a no kozben fizikalisan is ellenkezik sir, stb.


    de eroszak az is ha a nonek nincs kedve valamiert es a ferfi elkezd orditozni hogy te mocskos kurva biztos mashol b...l nem itthon, nekem ehhez jogom van ha te nem csinalod akkor majd lesz mas, orulj hogy a te lottyed pi...dat valasztom  stb stb. stb.


    van meg nehany ilyen aranyos valtozat soroljam akkor megerted. te szepleleknem birom ha valaki jatsza a naivat mint aki meg sose hallott hasonlot se.


    Rohadtul utalom hogy itt sokan artatlanul ugy tesznek mintha meg soha nem hallottak volna ilyet.


    ezek az eroszak valtozatai pl.

    előzmény:
    szárnyasló (9)
    2015-03-13  16:58
  15. 2015. Április 2. 21:35137.

    Aki szeretetből végzi a munkáját, azt az illetőt nem lehet "csicskának" nevezni.


    Az orvoson elgondolkodtam. Igen, az az orvos, aki esetleg lekezelően bánik a szülővel, gyerekkel, akin érezni hogy nyűg a foglalkozása, pályát tévesztett vagy esetleg egy családi tradíció miatt lett csupán orvos, az számomra csicska. Az élete egy fontos területén boldogtalan ember. És meg merem kockáztatni, az ilyen embernek, legyen akár gyerekorvos, a házassága sem boldog. lehet hogy imád varrni, és varrónőként például kiegyensúlyozott, mosolygós ember lenne, amivel már a házasságában is profitál. Gyerekorvosként viszont (ha nem szereti a munkáját) egy idő után mogorva, zsémbes nő lesz. És saját magát fogja a legjobban utálni, hogy miért nem változtat. Ha kívülről nézzük, akkor az ilyen tulajdonképpen önmaga csicskáztatója.

    előzmény:
    ágneskamilla (134)
    2015-04-02  20:53
  16. 2015. Április 2. 21:27136.

    Ha a kettes pontot kiiktatjuk, tehát kizárólag valós érzelmeken alapulnának a házasságok, már lényegesen csökkenne az erőszak.  De még mindig számolni kellene a másik kelleténél agresszívebb viselkedésével. Ide tartozik a harmadik pont, kellő emberismeret nélkül ne kössünk házasságot. Nem a házasság után, hanem már jóval azelőtt kell kiismerni, megismerni a másikat.


    A személyiség nem változik, viszont az adott helyzet ha megkívánja, lehet álcázni. Ismerkedésnél sokan ezt az álcát viselik, a lehető legelőnyösebb oldalukat mutatják. E mögé kellene belátni, de még jobb  azt elérni, hogy az illető önszántából levegye a maszkot. Az értékrenddel ugyanez a helyzet. Ha egy adott szituáció megköveteli, az értékrendet hozzá lehet igazítani a partneréhez. De nem érdemes. Például egy jellemtelen férfi megszeret egy szegény leányt, és azt vallja, nem érdekli a pénz. Ha valami miatt nagy összeg szakad a nyakába, valószínű hogy megváltozik a viselkedése, mert eredetileg más értékrendet vallott magáénak, mint amit mutatni kényszerült.


    Ha valaki mellélőtt a házasságkötéssel, van lehetősége korrigálni. Erre írtam, nem kötelező együtt élni valakivel, ott a válás lehetősége. Kiút mindig van, de sokan nem képesek élni vele. Nincs olyan törvény, ami kötelezi a házasfeleket az örökké tartó együttlétre. Már többször írtam de eretnekségnek kiáltották ki, az életünk véges, leendő hullák vagyunk mindannyian. Kizárólag mi vagyunk a felelősek azért, hogy minőségi, vagy pedig pokoli házasságban élünk életünk végéig.


    Elképzelhetőnek tartom hogy házasságban az egyik megölje a másikat, akkor is ha szerelmes. De ez ép aggyal nem fordulhat elő, így sajnálatos tragédiának tartom. Beteg ember által elkövetett emberölés. Ha például szerelemféltés miatt öltek, biztos hogy duplán szenvednek.


    És akkor most jön a kérdés, miért jutnak el idáig házasságok? De szerintem már régen tudod rá a választ.


     


     

    előzmény:
    ágneskamilla (133)
    2015-04-02  20:34
  17. 2015. Április 2. 21:01135.

    Y. Nem X.


    Nem, te ne vedd magadra, te szereted a munkádat csinálni.


    Amikor írok valamit, próbálj meg elvonatkoztatni, nem rád gondoltam, hanem nők sokaságára, akik nem szeretik a munkájukat, akik nem azt végzik amihez kedvük és adottságuk van, főleg nem annyi pénzért, amennyit az elvégzett munkájuk ér.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (132)
    2015-04-02  20:33
  18. 2015. Április 2. 20:53134.

    Értéknek én sem a milliós festményt tekintem. Pl. édesanyám munkáját, aki pedadógus, és épp ma a szabadsága idején múzeumba vitte az osztályát. És így, közel a nyugdíjhoz is éjfélig készül az óráira, nyírogatja a sablonokat, tanulja az aktív tábla kezelését, továbbképzésre jár. A "csicska". Vagy mondjuk édesapám munkáját, aki a egy cégnél közgazdászként dolgozik, és a cég több száz  embernek ad megélhetést. Sokszor csak hallgatom, milyen nehézségekkel kell megküzdeniük, hogy talpon maradjanak.


    Ha elviszed a gyerekedet mondjuk az orvoshoz, számodra ő is egy csicska? Bocs, de ez a fajta világlátás számomra nagyon idegen. 


     


     


     

    előzmény:
    Nikita 666 (128)
    2015-04-02  20:14
  19. 2015. Április 2. 20:34133.

    1, Ki írta, hogy nem létezik boldog házasság? Csak annyit írtam, nem mindegyik ilyen. Persze, hogy az emberek szeretetben szeretnének élni.


    2, Valós érzelmen alapuló házasságban valóban nem történhet nemi erőszak. Csakhogy nem minden házasság épül valós érzelmekre. Ezt mutatja pl. a sok válás, a házastársak egymás szembeni bizonyítható erőszakos cselekedetei, stb. Ha valaki házasságot köt, azt a kapcsolatot a válásig házasságnak hívják, akármin alapul.


    3, Feltételezzük, hogy kiszeretni csak abból lehet, akit soha nem szerettünk igazán. Mit tegyen az, aki botor módon csak a házasságkötés után jön rá, hogy a férj és/vagy feleség  nem ismerte igazán a másik igényeit, elvárásait, utólag jött rá, hogy az igaznak hitt szerelem mégsem az igazi? Úgy változott meg a személyisége, értékrendje, hogy az a másik számára elviselhetetlen? Az emberek tévedhetnek, változhatnak. És van, amikor ezeket a tévedéseket nagyon nehéz korrigálni anyagi, társadalmi okokból. Azért, mert valaki a házasságkötésekor tévedett, azért nem érdemli meg, hogy egész életében verjék, megerőszakolják, esetleg megöljék. Ezért vannak a törvények. (Bár sajnos a védelmük nem elég hatékony.)


    Ha tagadod a házasságon belüli erőszakot, azt is lehetetlennek gondolod, hogy pl. az egyik házastárs megölje a másikat? Mert akkor szerinted sok ártatlan feleség-, ill. férjgyilkos ül börtönben.


    Nem arról van szó, hogy szerintem minden házasság önzésen, érdekeken, erőszakon alapul; hanem arról, hogy vannak olyan házasságok, amelyek idáig jutnak el.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (121)
    2015-04-02  19:33
  20. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 2. 20:33132.

    "Fizetnek neki azért, hogy szolgálatot tegyen nekik. Hű de jó. Lehet rá büszkének lenni. Hát még ha vitatkozni is kell azért, hogy embernek nézzék. Ez kell a nők többségének, idegeneknek eladni önmagukat."


     


    Fizetnek bizony...olyan munkáért amit szeretek csinálni.....Jól fizetnek....fel kellene adnom, azért hogy kiszolgáljam az x kromoszómát?

    előzmény:
    Nikita 666 (118)
    2015-04-02  18:59
  21. 2015. Április 2. 20:24131.

    hiszek neked, elhiszem, hogy veled elo ffinak sosem volt fonoke, te magad irtad, hogy nem vagy b.zi.

    előzmény:
    Nikita 666 (128)
    2015-04-02  20:14
  22. 2015. Április 2. 20:21130.

    szivi, te nem vagy no! :-) ha veletlenul noi nemi szervvel rendelkezel -amit kizartnak tartok- akkor tudod te azt nagyon jol, hogy nalam milyen kategoiraba esel. tudod, a hibrid korcs kategoriaba. marpedig az felfele nem kerunk, es nem kerdezunk, stimt?


    es viselkedj legalabb egyszer korrekt modon; tarts magad az igeredhez, kulonben azt gondolom, hogy egy s.ggszaju vagy!:-)

    előzmény:
    Nikita 666 (129)
    2015-04-02  20:17
  23. 2015. Április 2. 20:17129.

    Pillanatnyi szeszélyem úgy kívánta. De most már nem, túl sokat írtál.


    Tömöríts.


    És még egy kérés. A muhahát mellőzd, nekem egy tehénbőgésre hajaz. Írhatnék lovat is, de ezt egy nőre nem illik.

    előzmény:
    saschamora (127)
    2015-04-02  20:06
  24. 2015. Április 2. 20:14128.

    Soha, egyetlen velem élő férfinek nem volt főnöke. Tudtam honnan van pénzük, nem zavart. Rendben, ez is ritka, de mégis vannak ilyen férfiak.


    Attól függ, a hasznos életet arra érted hogy a saját életünkben legyen valami hasznos amit tettünk, vagy pedig a társadalom számára. Mert engem az utóbbi nem érdekel. Másokból gátlástalanul vagyok képes hasznot húzni, ha az érdekeim úgy kívánják. Lehetnék álszent, hogy igen, szicializálódjunk, hű de jó lesz! De nem vagyok az, aki mások baklövéseit alázatos szeretettel kezeli.


    Érték. Kinek mi az érték. Nekem például egy többmilliós festmény nem jelent semmit. Ellenben a gyerekem tákolmánya, kusza rajza, a párom kis irománya nagyon is értékes. Inkább élnék egy szigeten, ahol én csinálom a házat a szeretteimmel, én szerzem az ételt a szeretteimmel, mint egy hotelben.


    A kényelem is lényegtelen akkor, ha az ölel át, akinek az érintését élvezi az ember.


     

    előzmény:
    ágneskamilla (124)
    2015-04-02  19:57
  25. 2015. Április 2. 20:06127.

    hja, es megigerted hogy nekem nem valaszolsz! tartsd magad az igeretedhez, nem kell mindig, es minden esetben PP.-kent viselkedned, mar igy is tulzasba esel! :-DD

    előzmény:
    Nikita 666 (125)
    2015-04-02  20:01

Címlap

top