Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nemi erőszak házasságon belül

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. március 9. 18:46
A nemi erőszakok túlnyomó többsége otthon, a négy fal között történik. Az elkövetők nem rovott múltú ismeretlenek, hanem ismerősök, családi barátok, rokonok, házas- vagy élettársak. Az esetek zömét soha nem jelentik a rendőrségen, nem hangos ettől a média, csak néha egy-egy kivételesen rémes eset jut el a médián át az emberekhez. A többit elfedi a homály.

Nők Lapja Café: A nem az nem. Házasságon belül is
  1. 2015. Április 2. 20:04126.

    szivike, tuljatszod! :-)

    előzmény:
    Nikita 666 (125)
    2015-04-02  20:01
  2. 2015. Április 2. 20:01125.

    Látom ellenállhatatlan kényszert érzel hogy nekem írogass.


    Nem baj.


    De arra nagyon szépen megkérlek, hogy a nekem címzett hozzászólásaidat egyetlen egybe tömörítsed. Majd azt elolvasom, és ha fenséges kedvem és pillanatnyi szeszélyem úgy tartja, esetleg válaszolok is rá.


    Ha sikerül köszönöm. Ha nem vagy képes rá, az sem baj.

    előzmény:
    saschamora (120)
    2015-04-02  19:09
  3. 2015. Április 2. 19:57124.

    Ha macskaként kényeztetnek, akkor nem mindegy honnan van a pénz?

    idézet:
    Nikita 666 (123)
    2015-04-02 19:40:14

    Akkor nem zavar, hogy hogy a férjed arra kényszerül, hogy idegenek csicskáztassák, ami szerinted lenézendő dolog? Ez aztán a szerelem!


    Mellesleg nem, nem mindegy, honnan jön a pénz. És nem mindegy, hogy az ember kényelmes életre, vagy értékteremtő, küzdelmes, hasznos életre törekszik.

    előzmény:
    Nikita 666 (123)
    2015-04-02  19:40
  4. 2015. Április 2. 19:40123.

    Ha macskaként kényeztetnek, akkor nem mindegy honnan van a pénz?

    előzmény:
    ágneskamilla (119)
    2015-04-02  19:08
  5. 2015. Április 2. 19:38122.

    Nem, nem minden házasság lányregény.


    Ha nem akarsz a sarokban csendben megbújni és figyelni, akkor arra az egy kérdésre válaszolj, hogy miért nem lányregények a házasságok? Feltettem már a kérdést, de neked külön felteszem, mi az, ami megromlasztja a házasságokat? Mitől kezdenek rohadni? Valami katalizátor csak van, amit meg tudtok említeni.


    Ugyanis ha az nincs, akkor nincs erőszak sem. És ezt most hadd ne magyarázzam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (117)
    2015-04-02  18:17
  6. 2015. Április 2. 19:33121.

    Most tapintottál rá a lényegre, ha valaki valamilyen megfontolásból, érdekből házasodik, akkor vállalja az azzal járó következményeket is. Előbb utóbb mindenféle érdekből tett dolog miatt benyújtják a számlát.


    És most araszoljunk tovább, párkapcsolat milyen indokokkal romlik meg? Egy általános indokot mondok: elhidegültünk egymástól, kiszerettem belőle. A kérdésem az, hogy miért is? A válasz: azért, mert a házaspár másik tagja nem azt tette, nem úgy viselkedett, ahogyan elvárta tőle az egyik fél. És itt a bökkenő. Ugyanis ha őszintén szeretünk valakit, akkor a viselkedése nem lehet indok arra, hogy úgymond kiszeressünk belőle. Kiszeretni csakis abból az emberből lehet, akit soha nem szerettünk igazán. Kiábrándulni abból az emberből lehet, akit soha nem ismertünk igazán.


    Tehát összefoglalva, a ti elgondolásotok alapján valóban létezik erőszak. De nem házasságon belül, ahogyan azt híresztelik, hanem valamilyen érdekből való együttlétnél. Az én elgondolásom alapján, valós érzelmekre alapozott házasságokban nincs erőszak.


    A ti elgondolásotok a véres valóság, sokan így is élnek. De ez így rendellenes, abnormális.


    Az én verzióm ritka, és az az ami működőképes.


    Ha megkérdeznénk a nőket, sőt, a férfiakat is hogy melyik házasságban élnének szívesen, akkor az általam vázoltat választanák. Kevés olyan ember létezik, aki előtt demonstrálják hogy melyik út hová vezet, és direkt mellényúl. Pénzéhes nők legfeljebb. Buta, primitív nők esetleg. De egy értelmes nő szeretve szeretne élni, nem pedig érdekben.


    Súlyos szavakat írtam, remélhetőleg megbirkózol velük, megérted a lényeget. Sok embernek nehéz szembenézni azzal, hogy elb.szták az életüket, és nehéz, vagy lehetetlen az újrakezdés. Inkább hadakoznak és kiállnak amellett, hogy ők tulajdonképpen normális házasságban élnek, csak éppen per pillanat nem működik. És számukra van az a néhány barom troll (jómagam is) aki jön, és nagy mellénnyel megmondja a tutit. Rendben, ne nevezzük őket irigynek. De minek lehet nevezni azokat az egyéneket, akik azt vallják, nem létezik boldog házasság, nem léteznek nagyszerű FÉRFIAK, csak csaló, hazug, semmirekellő férfiak? Akik szerint mi trollok, csak fikciót tartunk eléjük? Irigynek nem nevezhetjük őket, mert kikérik maguknak. Szerencsétlennek sem, mert azt valamelyik moderátor kéri ki.


    Rendben, csupa szuper nő él a világon. De akkor ne nyíljon egyetlen olyan topic sem, ahol párkapcsolati probléma megoldására kérnek segítséget. Sem olyan topicok, ahol a csaló férjet próbálják visszaédesgetni, megérteni. Szuper nők, és mint ilyenek, tudják mit kell tenniük.

    előzmény:
    ágneskamilla (116)
    2015-04-02  18:15
  7. 2015. Április 2. 19:09120.

    "Azoknak is csak PP kell"


    na, akkor eljott te idod is! :-DD

    előzmény:
    Nikita 666 (118)
    2015-04-02  18:59
  8. 2015. Április 2. 19:08119.

    És milyen tiszteletet érdemel az a férfi, aki vadidegenek csicskája? Milyen nő az, aki hagyja, hogy az ő kényelme érdekében a férje vadidegenek csicskája legyen?


    Ha így gondolkodnának az emberek, akkor ki dolgozna?

    előzmény:
    Nikita 666 (118)
    2015-04-02  18:59
  9. 2015. Április 2. 18:59118.

    Gondoltam hogy ezt fogod válaszolni.


    De a munkahelyet hagyjuk ki, miért érdemel tiszteletet az a nő, aki vadigenek csicskája? Fizetnek neki azért, hogy szolgálatot tegyen nekik. Hű de jó. Lehet rá büszkének lenni. Hát még ha vitatkozni is kell azért, hogy embernek nézzék. Ez kell a nők többségének, idegeneknek eladni önmagukat. A férjeiket pedig le lehet nézni ugyanott.


    Nem gyámoltalan óvodás nőkre gondoltam. Azoknak is csak PP kell.


     


     

    előzmény:
    ágneskamilla (114)
    2015-04-02  17:52
  10. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 2. 18:17117.

    "Ismételten, ám utoljára megkérdezem, két egymást szerető, szerelmes ember között HOGYAN létezhet erőszak?"


    Hát Romeó és Júlia közt sehogy. Már csak azért sem, mert meghaltak az istenadták, mielött egyetlen napig együtt élhettek volna...


    De te tényleg azt hiszed, hogy minden házasság egy lányregény? De mintha ezt kiveséztük volna sokkal elöbb.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (111)
    2015-04-02  17:21
  11. 2015. Április 2. 18:15116.

    Ismételten, ám utoljára megkérdezem, két egymást szerető, szerelmes ember között HOGYAN létezhet erőszak?


    A házasságnak azután kell létrejönnie, hogy a házasulandó felek kiismerték egymást. Ha (tegyük fel) atrocitás éri a nőt, nemi erőszak a férje részéről, és az ügyet úgy kezelik mintha először találkoztunk volna, én személyes sértésként fognám fel a bíróság részéről. Ugyanis nem vagyok annyira hülye, hogy hozzámenjek egy olyanhoz akit nem is ismerek. Milyen házasság az, ahol a feleség feljelenti a férjet?


    Elképesztő hogy ti milyen házasságokra vágytok! Mert ha a magatok igazát bizonygatjátok, akkor abból indul ki minden benneteket nem ismerő, hogy titeket vagy vernek, nemi erőszakon estek túl rendszeresen, vagy pedig ezeknek a lehetősége a levegőben lóg. Egy normális házasságban élő el sem tudja képzelni hogy ilyesmi felnőtt nőkkel megtörténhet. Mégis, hogyan történik meg? Szólnak apjuknak, ma fáj a fejem, nincs kedvem szeretkezni, erre a "papa" megerőszakolja oldalbordáját?


    Gondolkodjatok már el azon, hogy mekkora hülyeséget védtek! Normális házasságban erőszak nem létezik. Ha mégis, akkor el lehet válni!


     

    idézet:
    Nikita 666 (111)
    2015-04-02 17:21:16

    Attól, hogy én nem vagyok és nem leszek gyilkos, elhiszem, hogy vannak gyilkosságok. Nem mondom azt, hogy ilyen nem történhet meg, mert én nem tudom magam a gyilkos lelkivilágába képzelni.


    Mint minden emberi kapcsolat, a párkapcsolat is megromolhat. Az emberek kiszerethetnek egymásból, meggyűlölhetik egymást. A nők elleni gyilkosságok több, mint felét saját párjuk követi el. Mondjuk azt, hogy ez lehetetlen, mert egymást szerető emberek nem ölhetik meg egymást?


    A házasságok fele válással végződik. Mondjuk azt, ez lehetetlen, hisz egymást szerető emberek házasodtak össze, most hogyhogy elválnak?


    Az emberek igen különböző indokok, érdekek, érzelmek miatt házasodhatnak, tarthatnak ki egymás mellett, adott estben kényszerülhetnek egymással együtt élni. Természetesen mindenki az ideális együttélésre, sírig tartó nagy szerelemre, nagy boldog egymásra találásra vágyik. De azt gondolni, hogy csak ilyen házasság létezik, az mindenképpen struccpolitikára vall.

    előzmény:
    Nikita 666 (111)
    2015-04-02  17:21
  12. 2015. Április 2. 18:01115.

    de miert reagalsz a "kigyurt kopasz"-ra? evidens modon a pelda totalis kisarkitasa volt a lenyeg, hogy ezaltal felertekelhesse a him szerepet a szituacioban. lehetett volna egy kis kopasz is, kigyuratlan testtel, de ugye, akkor nem mukodott volna olyan jol -vagy ilyen ocskan- a faxsag! :-) azt mar meg sem emlitem, hogy civilizalt ember nem all neki orditani, ha koccanas tortenik.:) van ilyen, oszt' kesz.
    az szinten nem erdemel emlitest itt, hogy a no gyakorlatilag egesz nap egyedul van, mindent egyedul csinal, jon-megy, intez, stb. soha, illetve nagyon ritka esetben van mellette a "vedelmezo" himje.

    előzmény:
    ágneskamilla (114)
    2015-04-02  17:52
  13. 2015. Április 2. 17:52114.

    Nem írtam balesetről. Te írtál az autóból való kiszállásról, meg a kopasz, kigyúrttal való vitáról, erre reagáltam.


    Nálunk többnyire az vezet, akinek az autójában ülünk, mindkettőnknek van. Számomra teljesen természetes, hogy egy pár esetében hol az egyik, hol a másik vezet.


    Mellesleg ha egy férfinak mutat be a férjed az autóból, az mit csinál? Párbajra hívja? Utána ered az autójával, és autós üldözés kezdődik? Ebben a helyzetben mi a különbség azon, hogy egy férfi vagy egy nő ül a "vétkes" kocsiban? Szerintem mi csak mosolyognánk rajta, hogy szegény pasas, hogy viselkedik.


    Mint írtam, manapság a munkahelyén egy nőnek gyakran kell vitatkoznia, kiállni a maga érdekében. Ehhez képest ilyen kis piszlicsáré bemutogatásokat nem igazán veszi lelkére az ember lánya.


    A párommal pedig kölcsönösen kiállunk egymásért, ha szükséges. Azért, mert az autós bemutogatót esetleg nem hányja kardélre, ez nem azt jelenti, komoly bajban benne hagy a slamasztikában. Nem hiszem, hogy egy nőnek gyámoltalan óvodást kellene játszania, hogy egy ép önbizalommal rendelkező férfi férfinak érezze mellette magát.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (109)
    2015-04-02  17:00
  14. 2015. Április 2. 17:45113.

    "Nálam ez már eléggé furcsa felosztás"


    muhahaha! :-DD (most ugy irok, mintha elhinnem hogy no vagy)


    megertelek, te esetedben nincs is helyed a kormanynal, mivel a haziallatkak nem vezetnek autot.

    előzmény:
    Nikita 666 (109)
    2015-04-02  17:00
  15. 2015. Április 2. 17:43112.

    (nem) utoljara mondom (irom) hogy a te velemenyed nem merce. nem volt, es nem lesz! :-DD

    előzmény:
    Nikita 666 (111)
    2015-04-02  17:21
  16. 2015. Április 2. 17:21111.

    Ismételten, ám utoljára megkérdezem, két egymást szerető, szerelmes ember között HOGYAN létezhet erőszak?


    A házasságnak azután kell létrejönnie, hogy a házasulandó felek kiismerték egymást. Ha (tegyük fel) atrocitás éri a nőt, nemi erőszak a férje részéről, és az ügyet úgy kezelik mintha először találkoztunk volna, én személyes sértésként fognám fel a bíróság részéről. Ugyanis nem vagyok annyira hülye, hogy hozzámenjek egy olyanhoz akit nem is ismerek. Milyen házasság az, ahol a feleség feljelenti a férjet?


    Elképesztő hogy ti milyen házasságokra vágytok! Mert ha a magatok igazát bizonygatjátok, akkor abból indul ki minden benneteket nem ismerő, hogy titeket vagy vernek, nemi erőszakon estek túl rendszeresen, vagy pedig ezeknek a lehetősége a levegőben lóg. Egy normális házasságban élő el sem tudja képzelni hogy ilyesmi felnőtt nőkkel megtörténhet. Mégis, hogyan történik meg? Szólnak apjuknak, ma fáj a fejem, nincs kedvem szeretkezni, erre a "papa" megerőszakolja oldalbordáját?


    Gondolkodjatok már el azon, hogy mekkora hülyeséget védtek! Normális házasságban erőszak nem létezik. Ha mégis, akkor el lehet válni!


     

    előzmény:
    ágneskamilla (97)
    2015-04-02  14:38
  17. 2015. Április 2. 17:08110.

    Meglepődtem volna, ha nem ezt hozod ki lényegként.


    Hm, egyetlen női nicket nem vagytok képesek megérteni, meg sem próbáljátok. A férfiakat mégis, hogyan tudjátok megérteni? Hogyan vagytok képesek bánni velük, ha csak azt hajtogatjátok, hogy a férfinek azt kell tenni, amit ti jónak láttok?


    Egyáltalán, érdekel benneteket, hogy mit gondolnak, mit éreznek a férfiak a nőkről, nőkkel kapcsolatban?


    Arra nem gondoltál, meg sem fordult a fejedben, hogy a randi után a férfi esetleg elvinné a nőt egy kellemes helyre, szeretné még pár percig jól érezni magát a nővel? És nem, nem szexre gondolok.

    előzmény:
    ladybird65 (108)
    2015-04-02  16:58
  18. 2015. Április 2. 17:00109.

    Ezt nem hiszem el!!!


    Ne lovagoljatok már a baleset szón. Bármi történt, még koccanás sem történik, csak fékcsikorgás, bármi. Nem kell több szemnek többet látni, most kizárólag az erőfitogtatásra koncentrálj. Beszélhetsz civilizációról, te is pontosan tudod hogy civilizált világban, állatok módjára élünk.


    Egyébként erre voltam kíváncsi. Szóval számodra természetes, hogy te vezetsz, miközben a férjed melletted ül? Oké, tovább megyek. Vezetsz, miközben hirtelen bevágsz elénk, majdnem balesetet okozva. Nálunk a társam vezet, akiről tudom hogy ebben a helyzetben felmutatná a szimpatikus ujját, de minimum addig hogy vedd az adást. A férjed ezt a feleségét ért sértést lazán benyelné, szó nélkül? Lehet azt mondani erre, hogy a te férjed kultúrált ember. Viszont ennyi erővel veled bárki azt tehet amit akar, a férjedet nem fogja érdekelni, megmarad a kultúráltság, jólneveltség keretei között.


    Vezethet a nő is, úgy hogy a férfi mellette ül. De tudod mit mondok? Nálam ez már eléggé furcsa felosztás.

    előzmény:
    ágneskamilla (106)
    2015-04-02  16:37
  19. 2015. Április 2. 16:58108.

    Igen, vannak a lúzerek, akiknek valóban ez a vezérelvük. Még ideológiát is gyártanak hozzá. Mondjuk engem nem zavar, meghagyom őket a hitükben, hadd higgyék azt, hogy tényleg ők - mert férfiak - tudnak jobban vezetni. Bocsánat: tudnak egyáltalán vezetni. Igaz, a statisztika teljesen mást mutat, ugyanis a balesetek döntő hányadát férfiak okozzák, holott a vezetők arányában alig van különbség (talán egy minimális a férfiak javára).


    Olvastam én már egy-két puhapöcs nyavalygását, akiknek annyi bajuk volt az egyenjogúsággal (vagy inkább a saját szerencsétlenségükkel), hogy csak na. Némelyik azért nem talál nőt magának, mert egyszerűen irritálja, hogy nem tud egy nőt hazavinni autóval a randi után, mert uram bocsá', a nő is tud vezetni, sőt, még autója is van az elvetemültnek. A legádázabbak ráadásul saját maguk vették, nem tolta a fenekük alá senki. Egy normális férfit ez cseppet sem zavarna, sőt, még örül is neki. Egy frusztrált, önbizalom hiányos farokmarci ezen kiakad, mert azt hiszi az istenadta, hogy ő attól lesz férfi, ha ő ül a volánnál. És a marha, sok hasonló eset után sem gondolkodik el, hogy talán nem a nőkben van a hiba, hanem a saját készülékükben. De ha nekik jobb panaszkodni, nőket szapulni, egyedül megöregedni, hát - ők tudják, nekem aztán mindegy.

    előzmény:
    ágneskamilla (106)
    2015-04-02  16:37
  20. 2015. Április 2. 16:48107.

    Nem is kell hova tenni, számomra nincs skatulya. De azon ledöbbennél, ha tudnád mennyi férfi (nősek is) mondta, hogy olyan nőt szeretne mint én. És elnézve az asszonyaikat, és a feleségek  viselkedését, érthető. Mindegyik kedves kis aranyos, de nem többek egy szürke hétköznapi nőnél. Átlagosak. Fáradtak, Nyúzottak. Némelyiknél a mosoly azt jelenti hogy csupán kétoldalt elhúzza a száját. Némelyik előttünk balhézik a férjével, hogy nemmegmondtamezerszer. A kedvencem az, amelyik úgy ölelgeti mintha először látná.


    Sok közös van ezekben a nőkben, de egyetlen egy dolog nagyon feltűnő. Egy kib.sz.tt pohár vízért nem képesek felállni, ugráltatják a palit. Béla hopp. Vizuális tipus vagyok, de ezekről a nőkről el nem tudom képzelni hogy élveznék a nemi életet. Talán még akkor is elvárásaik vannak szerintem. Csóri Bála hopp pedig matat egy kicsit, majd elkönyveli a feleségét úgy, mint gyermekei szeretett anyját. És Béla hopp ekkor keres egy szeretőt. Egy NŐT, aki FÉRFIKÉNT bánik vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (103)
    2015-04-02  16:11
  21. 2015. Április 2. 16:37106.

    A legjobb, ha mindketten kiszállnak az autóból, több szem többet lát alapon.


    A civilizáció többek között arról szól, hogy nem mindig annak van igaza, aki testileg erősebb. Sok nő dolgozik olyan munkahelyen, ahol naponta konfrontálódik, és nem rohan sírva a párjához, hogy az védje meg. A kopasz, kigyúrt sofőrrel szemben a férj  (feltételezett) testi ereje mellett jól jöhet az asszonyka jól felvágott nyelve is. Már ha az ilyen ügyeket csak ordítozva lehet elintézni.


    Az autóvezetés pedig végképp nem férfiprivilégium. A nők többségének van jogosítványa, és a napi ügyek elintézéséhez szüksége is van az autóra. De ha ott van egy férfi, akkor csak a teremtés koronája vezethet?


     

    előzmény:
    Nikita 666 (101)
    2015-04-02  15:57
  22. 2015. Április 2. 16:31105.

    Nem arról van szó hogy rá kell fognod a férjedre, miért is kellene?


     


    Áhhh, szerintem hagyjuk. Nem fogod megérteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (102)
    2015-04-02  16:05
  23. 2015. Április 2. 16:22104.

    Miből gondolod, hogy ha egy férfit FÉRFINEK néznek, az azt jelenti, hogy a férfi élhetetlen? Egy PP nem kell egy NŐNEK sem, erre nem gondolsz? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116774 (94)
    2015-04-02  13:45
  24. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 2. 16:11103.

    Basszus, néha tényleg olyan dogokat mondasz, amit nincs hova tegyek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (102)
    2015-04-02  16:05
  25. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 2. 16:05102.

    Még mindig nem értelek....ha én vezetem az autót, és balesetet okozok, nyilván én viszem el a balhét....szerinted rá kellene fognom a férjemre....vagy nem is értem mit akarsz mondani ezzel.....

    előzmény:
    Nikita 666 (101)
    2015-04-02  15:57

Címlap

top