Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nemi erőszak házasságon belül

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. március 9. 18:46
A nemi erőszakok túlnyomó többsége otthon, a négy fal között történik. Az elkövetők nem rovott múltú ismeretlenek, hanem ismerősök, családi barátok, rokonok, házas- vagy élettársak. Az esetek zömét soha nem jelentik a rendőrségen, nem hangos ettől a média, csak néha egy-egy kivételesen rémes eset jut el a médián át az emberekhez. A többit elfedi a homály.

Nők Lapja Café: A nem az nem. Házasságon belül is
  1. 2015. Április 2. 15:57101.

    Ha nem létezne hierarchia, nem létezne az egyenrangú szó sem.


    (nem értem, miért kell mindig mindent túlmagyarázni...)


    Oké, egyenrangúak vagytok. Tehát te vezeted az autót, miközben férjed az anyósülésen csücsül, noha van jogosítványa. Ne adj isten, összeütközöl valakivel. Te fogsz kiszállni az autóból balhézni, miközben a férjed csöndben szemléli, hogy asszonykája harcias amazon módján ordítja le a fejét a kigyúrt kopasznak. Ez jelenti az egyenrangúságot. Jogod van kiszállni és balhézni? Igen, jogod van hozzá. Bizarr jelenet, hogy miközben te balhézol, az egészséges férjed az autóban vár? Túlságosan bizarr, de egyenrangúak vagytok, miért is ne történhetne így? Semmi különbség nincsen közted, és a férjed között.


    Elég szomorú, hogy az emberek ennyire elmosták a nemek határait. A házasságok többségében két férfi, vagy két nő él. Egyenrangúak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (92)
    2015-04-02  13:04
  2. 2015. Április 2. 15:22100.

    1997. szeptember 15-től hatályba lépő törvénymódosítás már ún. gender semleges terminológiát használt, tehát az erőszakos közösülés nő és férfi sérelmére egyaránt elkövethető volt, továbbá házassági életközösségen belül is megvalósulhatott.

    előzmény:
    ladybird65 (98)
    2015-04-02  14:48
  3. 2015. Április 2. 14:5099.

    Én is csak rávilágítottam egy-két - a napnál is világosabb - dologra. Aztán eltűnt. A monológok meg mind ottmaradtak. Erről nekem a "szólj igazat, betörik a fejed" közmondás jut az eszembe. Vajh miért?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (93)
    2015-04-02  13:07
  4. 2015. Április 2. 14:4898.

    Van egy rossz hírem: szerintem most sem büntetik. De: boldogan várom a cáfolatot, már ha van.

    előzmény:
    ágneskamilla (97)
    2015-04-02  14:38
  5. 2015. Április 2. 14:3897.

    Akár férfi, akár nő valaki, tiszta ruhára, nyugodt otthonra, meleg ételre és szexre van szüksége. És jó esetben ezeket a dolgokat közösen teremtik meg a párkapcsolatban élők.  Aki éppen ráér, akinek éppen kevesebb a munkája, az végzi a több házi munkát. Ha egy férfi nem elégedett a párjával, elválhat, szétköltözhetnek, de nincs joga megerőszakolni. Kötelességből egy prostituált él nemi életet. A szex valamivel bensőségesebb dolog annál, minthogy nincs kedvem levinni a szemetet, de a páromért ezt megteszem. Mindkettőjükkel előfordulhat, hogy fáradt, feszült, túlterhelt, vagy éppen aktuálisan valamiért haragszik a másikra, és nincs kedve a szexuális együttlétre.


    Számomra nem azt jelenti a nőként viselkedés, hogy csak én főzhetek, takaríthatok, moshatok. Egy felnőtt emberrel élek együtt, nem gyerekkel. Persze, olyan férfit választottam, aki maga is így gondolja.


    Én emlékszem, tizenévesként mennyire meglepődtem, mikor kiderült számomra, hogy Magyarországon 1997 előtt nem büntették a házasságon belüli nemi erőszakot. Mintha a házasságkötéssel az alapvető emberi jogaiktól is megfosztották volna a házasulandókat.


    Normális országok jogrendszerében a büntetés mértékének kiszabása szempontjából ugyanannyit nyom a latban, ha az erőszak házastársak között történt, mintha korábban nem ismerték volna egymást a szereplők.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856560 (86)
    2015-04-01  21:07
  6. Torolt_felhasznalo_116774
    Torolt_felhasznalo_116774
    2015. Április 2. 13:4696.

    "a nemek közötti kapcsolatokban a tesztoszteron a döntő"


     


    hm, az ösztrogén és a progeszteron hatását sem kéne lebecsülni...

    előzmény:
    saschamora (88)
    2015-04-01  21:42
  7. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. Április 2. 13:4595.

    Pfff....

    előzmény:
    saschamora (91)
    2015-04-02  11:47
  8. Torolt_felhasznalo_116774
    Torolt_felhasznalo_116774
    2015. Április 2. 13:4594.

    saschamora: Nyilván csak olyan emberrel találkozott ez az asszony, akinek ez így evidens.


    Olyan emberrel még nem, akibe szorult annyi önállóság, hogy kinyissa a hűtőt, ha éhes, bepakolja a mosógépet, ha tiszta ruha kell, és udvaroljon, ha suna kell. Mert ez neki jár, így természetes.


    Csak mi lesz az ilyen emberrel, ha az asszony megbetegszik, meghal, v. éppen más dolga van? Vajh éhen hal a hűtő előtt, koszos ruhában, álló dákóval a kézben? Vagy ilyenkor is joga van másik asszonyt keresni? Mert hát ha kell, akkor kell, nem?

    előzmény:
    saschamora (87)
    2015-04-01  21:36
  9. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 2. 13:0793.

    Nem is értem, mi baj volt azzal a hozzászólásommal, ahol azt fejtegettem, hogy miért nincs mindig kedvem olyan dolgokhoz, amiket amúgy szeretek csinálni. Úgy gondolom, kulturált hangnemben írtam, saját magamról. Hogy kit zavart és miért?...

    előzmény:
    ladybird65 (89)
    2015-04-02  09:49
  10. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 2. 13:0492.

    "Viszont az egyenrangúság szó már a hierarchiára utal."


    Nem! Az egyenrangúság szó a hierarchia hiányára utal. És ha hiszed, ha nem, én nem is tudnék olyan családban élni, ahol két felnőtt ember nem egyenrangú. És valahogy mégsem kaotikus az életünk.


    Megadjuk a tiszteletet egy kromoszómának? Nem, én annak adom meg a tiszteletet, aki arra érdemes. Kromoszómától függetlenül.


    Dehát sokan vagyunk sokfélék. Nem azt mondom, hogy másnak is így kell gondolkodnia, csak azt, hogy nálam ez a természetes, ezért mi így élünk. És természetesen olyan társat kerestem és találtam, aki hasonlóan gondolkodik.

    előzmény:
    Nikita 666 (85)
    2015-04-01  21:04
  11. 2015. Április 2. 11:4791.

    nem trollok, hanem nepnevelok!


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (90)
    2015-04-02  10:48
  12. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. Április 2. 10:4890.

    Ja, feltűnő, hogy mindig a trollok marhaságai maradnak bent.

    előzmény:
    ladybird65 (89)
    2015-04-02  09:49
  13. 2015. Április 2. 09:4989.

    Látom, működik a radír... Nem is lenne gond, ha nem ilyen markánsan egyoldalúan történne. De szerencsésre ebben az országban már lassan megtanuljuk, hogy amit szabad a Jupiternek....

  14. 2015. Április 1. 21:4288.

    "a nemek közötti kapcsolatokban a tesztoszteron a döntő"


    egy bizonyos tarsadalmi retegben igen. a legszelesebben.... ami egyben a legalso is...


     

    előzmény:
    Nikita 666 (85)
    2015-04-01  21:04
  15. 2015. Április 1. 21:3687.

    aha, happersze'!
    minden jolvan ugy, ahogy van. ha az embernek kell (kaja, suna, tiszta rongy), akkor az asszonynak (aki nem ember, csak asszony) adni kell, kulonben a nagy feminista felvilagosultsagaban kivagja maga alol/alatt a fat. vilagos! :-D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856560 (86)
    2015-04-01  21:07
  16. Torolt_felhasznalo_856560
    Torolt_felhasznalo_856560
    2015. Április 1. 21:0786.

    Több napba telt, de végigolvastam a topikot. Most jutottam arra a pontra - látva a primitív megnyilvánulásokat - hogy hozzá kell szólnom.


    Nikita megfogalmazta egy az egyben amit én is gondolok a házasságról. 


    Pár embernek a tyúkszemére is lépett vele, ez tisztán látszik az agresszív kirohanásokból....


    Egyesek elképesztő milyen lekezelő stílusban nyilatkoznak életük párjáról... Mintha legalábbis a pincsikutyájuk lenne a férjük, akinek tudnia kell, hogy hol a helye. A nagy egyenjogúságban elfelejtik, hogy a férjeknek is vannak bizonyos jogaik, csakúgy mint nekik...


    Ez az egész a legtöbb nőnél a saját jogaik érvényesítéséről szól, amihez a férjnek KÖTELESSÉGE alkalmazkodni. Bezzeg a nők.... ők nem fognak, mert ők csak azt csinálnak amihez kedvük van! Indok sem kell! "A nem az nem"! Bezzeg ha a férj mondaná ugyanezt! Kapna a pofájára!


    Egy ismerősöm férjével beszélgettem, jó ideje nincs szex köztük, a feleség ezzel büntet, meg hát amúgy sincs kedve... A férj csak annyit mondott, "én nem erre váltottam jegyet".... elgondolkodtató... Ebben a mondatban minden benne van...


    Sokan nem értik azt sem, hogy a férfi és női szerepek nem felcserélhetők nem lehet mindkét fél egyforma! Azért mert egy nő nőként viselkedik, attól nem lesz kevesebb, nem alázza le magát. Jesszusom, soha nem akarnék egyenlő lenni egy férfival! Vigyázat! Az, hogy nem vagyok egyenlő, nem jelenti azt, hogy kevesebb vagyok!


    Egy okos nő tudja, hogy élete párjának, a szerelmének (akinek igent mondott!) szexre van szüksége. Meg ételre, nyugodt otthonra, tiszta ruhára. Ahogy ételt adunk neki és tiszta ruhát is kap, úgy szexet is adunk, már ha szeretjük.


     Megadom neki, mert szeretem, mert szeretnék neki örömet okozni, mert tudom, hogy egy férfinak szexre van szüksége ahhoz, hogy kiegyensúlyozott legyen.


     


    És a férj viszont. Az ő kedves és megértő feleségéről gondoskodik, vigyáz rá, elhalmozza a szeretetével. Megérti ha a nő néha nem képes a szexre, mert tudja, hogy amint lehet, úgyis meg fogja kapni, többszörösen.


    Persze mindig vannak kivételes alkalmak amikor egy nő nem képes a szexre, ezt a szeretett férj meg fogja érteni. Még csak magyarázkodni sem kell. De ehhez nyomós indoknak kell lennie, mert ha nincs, akkor a férj joggal fog megsértődni, illetve joggal érezheti úgy, hogy már nem kell nekünk mint férfi. És ez elég szarul fog esni neki....


    Persze nem muszáj szexelni, lehet kifogásokat találni, csak akkor egy rohadt büdös rossz szava sem lehet a kicsi feleségnek, ha a férje máshol fog kielégülni. Mert joga van neki is kielégülni! És nem a saját marka által, az ugyanis nem számít!


    Vannak férjek akik nem csalnak, ők tűrnek...és boldogtalanok. Akarom én hogy boldogtalan legyen a szerelmem...? Kit érdekel a büdös szexmániás bunkója, mi? Igen? Akkor el lehet válni. Senki nem verte az asszonyka fejét, hogy meg kell házasodni...


    A házasság pont arról szól, hogy néha olyat is megteszünk a szerelmünknek, amihez éppen nem túl sok kedvünk van. Mert szeretjük. Rég megette a fene, ha egy férjnek erőszakoskodnia kell, hogy meg tudja dugni a saját feleségét.... ott nem sok értelme van együtt maradni. Ha meg marad az asszonyka, akkor bizony el kell tűrni.


    Szoktam olvasni a Férfihang oldalát, antifeminista férfimagazin, nagyon érdekes. Férfiak írnak arról, hogy hogyan vélekednek bizonyos dolgokról a nőkkel, házassággal, szexel kapcsolatosan. És hogy a fene nagy feminista mozgalom hogyan fordul a saját visszájára, a nők saját maguk alatt kezdték vágni a fát....

  17. 2015. Április 1. 21:0485.

    A jogai minden embernek egyenlőek.


    Viszont az egyenrangúság szó már a hierarchiára utal. A baráti kapcsolatokat kivéve szinte minden emberi kapcsolatban megjelenik a hierarchia. Ha valaki nem veszi észre, ott rejtett módon van jelen, de jelen van. Már a testvéri kapcsolatokban is egészen kicsi kortól észre lehet venni, hogy az egyik gyerek vezető szerepet tölt be, domináns. Ugyanakkor a szülők X ideig a gyerekek fölött vannak. Amelyik szülő ezt nem meri bevállalni, ott borul az egyensúly, a gyerek sérült lesz. A meny általában (ideális esetben) az anyós kedvében jár. Vő az apóséban. Tévedés ne essék, ez nem olyan dolog hogy valaki parancsol, az ilyesmi elfogadhatatlan. De hierarchia nélkül totális káosz lenne az emberek élete. És ha most kizárólag a női és férfi nemet hasonlítjuk, akkor a női nem hiába képes olyan feladatokra mint a férfi, hiába okosabb akár mint a férj, a nemek közötti kapcsolatokban a tesztoszteron a döntő, az izom, az erősebb testalkat. Amikor egy nő a férfi felé megadja a férfinek kijáró tiszteletet, az nem amiatt van hogy a férfi az élet területein hogyan teljesít. Egyetlen kúva kromoszómának adjuk meg a tiszteletet. Megjegyzem, a férfiak ugyanilyen tisztelettel kell hogy adózzanak a nők felé, de ők nem az X kromoszómáinkat éltetik, hanem azt a csodát a combjaink között. Ezért a kis résért mindenre képesek.


    Tehát, én nem vagyok egyenrangú, én tisztelettel adózom azoknak a férfiaknak, akikre ráillik a FÉRFI jelző.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (84)
    2015-04-01  18:06
  18. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 1. 18:0684.

    "Én nem vagyok egyenrangú a férfiakkal, miért is lennék? "


     


    Hát ha nem, nem...te tudod....


     


    "Nem figyeltél kellően a szóra, egyenrangút írtam, nem pedig egyenjogút."


     


     Figyeltem...nekem az egyenrangú ugyanaz, mint az egyenjogú. Szerinted mi a különbség?

    előzmény:
    Nikita 666 (80)
    2015-03-31  21:06
  19. 2015. március 31. 21:5983.

    Egyenrangúak.


    De ha te egy férfi előtt ajtót nyitsz, lesegíted a kabátját, virágot veszel neki, akkor csak nem egyforma vagy vele.


    Mi az a muhaha?


    Nézd, bármikor provokálhatsz, mindegy. Tudod, van olyan, amikor az ember megy az utcán, és ürüléket lát maga előtt, ami meglehetősen bűzlik. Ránéz, és kikerüli. Okos ember nem tapos rá, mert szaros lesz tőle.

    előzmény:
    saschamora (81)
    2015-03-31  21:19
  20. 2015. március 31. 21:2682.

    Felesleges provokálnod. Ezt már leírtam, nem?

  21. 2015. március 31. 21:1981.

    muhaha, te kereved az alapveto fogalmakat! :-)  egyformak nem vagyunk a ferfiakkal! :-D kell egy szinonima szotar? :-D

    előzmény:
    Nikita 666 (80)
    2015-03-31  21:06
  22. 2015. március 31. 21:0680.

    Én nem vagyok egyenrangú a férfiakkal, miért is lennék? NŐ vagyok. Soha nem vágytam arra hogy a férfiak szerepkörét is magamévá tegyem. Nem figyeltél kellően a szóra, egyenrangút írtam, nem pedig egyenjogút. Hatalmas különbség van a kettő között. És a nők előszeretettel keverik össze.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (74)
    2015-03-31  19:57
  23. 2015. március 31. 21:0179.

    Ez így eléggé furcsa.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (73)
    2015-03-31  19:52
  24. 2015. március 31. 20:2378.

    a loteri santa kutya sem

    előzmény:
    saschamora (75)
    2015-03-31  20:14
  25. 2015. március 31. 20:1877.

    en nem KEPZELEM  hogy egyenrangu vagyok a ferjemmel, hanem TUDOM. persze, szamodra kikodolhatatlan, erthetetlen ez a dolog! :-DD


     

    előzmény:
    Nikita 666 (72)
    2015-03-31  18:33

Címlap

top